ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ο κίνδυνος των κινητών
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Hermit
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
123 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2009, 21:32:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απο το επιστημονικό γερμανικό περιοδικό
"Raum & Zeit", No. 104:
"Μια αυτόνομη και ανεξάρτητη Διερεύνηση στον
τομέα της Υγείας για την Ακτινοβολία των κινητών
(Handy) που έγινε στην Ελβετία έχει βγάλει τα εξής
αποτελέσματα. Ο πομπός των κινητών χρησημοποιεί
τις ίδιες Συχνότητες παλμού, όπως τις χρησημοποιούν
οι (το γράφω στα αγγλικά, γιατί δεν ξέρω πώς λέγεται
στα ελληνικά. Σόρρυ....) Genetic engineers για να
ανοίξουν και αλλάξουν τα Κύτταρα. Υπάρχει λοιπόν η
πιθανότητα να επηρεαστεί απο τις ακτινοβολίες των κινητών
το Γονιδίωμα των ανθρώπων..."

Απόσπασμα απο μια Συνέντευξη του Πανεπηστημιακού
Dr. Hertel, απο ενα επηστημονικό γερμανικό περιοδικό,
"Zeitenschrift" Νο. 24:
"... Τα κινητά τηλέφωνα θα μπορούσαν να λειτουργήσουν
και με πολύ πιο χαμηλές Συχνότητες παλμού. Γιατί
αρνούνται λοιπόν με τέτοια μανία να χαμηλώσουν της
Συχνότητες; Νομίζω πώς κάποια κυκλώματα θέλουν
να χρησημοποιήσουν αυτές τις ακτινοβολίες και για
κάπιους άλλους σκοπούς. Με αυτές τις Ακτινοβολίες
γίνεται να ελέγχεις την Συνειδητότητα του ανθρώπου.
Μπορεί να συνειδητά να επηρεαστεί ο νούς τους, με
το να στέλνουν μυνήματα/Συχνότητες απο "έξω"
κατευθείαν στον εγκέφαλο και επηρεάζουν τις συχνότητες
του."

Πιστεύω πώς τώρα όλοι εδώ γνωρίζουν ότι δεν σπούδασα
Μετάφραση. Αλλά σίγουρα, στραβά-κουτσά θα έχετε καταλάβει...
Λοιπόν, ποιες είναι οι γνώμες σας;;;


"For behold, I have been with thee from the beginning; and I am that which is attained at the end of desire."
Gardnerian Book of Shadows
starlight
Νέο Μέλος

Greece
18 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2009, 03:45:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους starlight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΣ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ ΣΤΟ ΕΝ ΛΟΓΟ ΘΕΜΑ...

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΚΡΑΔΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ Η ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΧΡΗΣΗ ΤΩΝ ΚΙΝΗΤΩΝ ΤΗΛΕΦΩΝΩΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΘΩΣ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΕΠΙΡΡΕΑΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΡΟΤΙΜΟΤΕΡΟ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΧΡΗΣΗ ΤΩΝ HANDS FREE,ΑΝ ΚΑΙΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΕΤΡΟ ΘΑ ΠΡΟΣΕΦΕΡΕ ΤΗΝ ΠΟΘΗΤΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ.

ΤΩΡΑ ΤΟ ΑΝ ΟΙ ΣΥΧΝΟΤΗΤΕΣ ΠΑΛΜΟΥ ΠΟΥ ΕΚΠΕΜΠΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑ ΤΩΝ ΚΙΝΗΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ Η ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΣΚΟΠΟ,ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΦΑΝΤΑΖΕΙ ΣΑΝ ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΣΕΝΑΡΙΟ ΣΥΝΟΜΟΣΙΟΛΟΓΙΑΣ.ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ "ΚΑΠΟΙΟΙ" ΠΑΝΤΑ,ΣΥΝΗΘΩΣ ΣΕ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΟΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΧΑΛΙΝΑΓΩΓΗΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ.

ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟ ΓΟΝΙΔΙΩΜΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ?ΑΝ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΕΦΙΚΤΟ ΜΕΣΩ ΑΥΤΗΣ Η ΚΑΠΟΙΑΣ ΑΛΛΗΣ ΠΑΡΟΜΟΙΑΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ,Ο ΣΚΟΠΟΣ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΗΤΑΝ?ΝΑ ΜΕΤΑΛΛΑΧΤΕΙ ΣΕ ΤΙ?ΚΑΙ ΠΟΙΟΥΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΣΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ?ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΕΙ ΑΥΤΗ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΩΣ ΦΑΙΔΡΗ.ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΛΥ X-FILES ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ(ΟΧΙ ΟΤΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΨΕΜΜΑΤΑ!!!!!!!!).

ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΑΝΟΙΧΤΗ ΚΑΙ ΔΕΚΤΙΚΗ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΠΙΟ EXTREME ΘΕΩΡΙΕΣ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΔΩ ΚΑΠΟΙΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΩΝ 'ΚΟΙΝΩΣ ΑΠΟΔΕΚΤΩΝ'.

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΩ ΕΝΑΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΔΙΑΛΟΓΟ,ΟΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΛΛΩΣΤΕ...

Δεν εχει σημασια τι θα βρεις.Σημασια εχει οτι εψαξες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tzikisXL
Μέλος 1ης Βαθμίδας


59 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2009, 09:24:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάθε χρόνο στην Ελλάδα, διοργανώνεται ένα Συνέδριο με αντικείμενο τις επιπτώσεις των ακτινοβολιών πάνω στον άνθρωπο. Επειδή ήμουν φοιτητής του διοργανωτή αυτού του Συνεδρίου, σε σχετικό μάθημα μας είχε αναφέρει πως....

α) Ακόμα και με τα HandsFree (τα ενσύρματα) δεν είσαι αρκετά προστατευμένος

β) Να κάνουμε χρήση των Bluetooth HandsFree

Σχετικά με την αλλοίωση του DNA, πράγματι υπάρχουν ενδείξεις πως η θερμοτητα που αναπτύσεται όταν χρησιμοποιούμε το κινητό τηλέφωνο χωρίς Bluetooth HandsFree, μπορεί μακροπρόθεσμα να προκαλέσει αλλοίωση στο DNA.

Και θα σας πω αυτούσια την φράση του καθηγητή μου:

"Ο καρκίνος είναι πολύ light επίπτωση των κινητών τηλεφώνων. Μπορεί να θεραπευτείς ή να πεθάνεις. Την αλλοίωση όμως του DNA, την κληρονομούν τα παιδιά σου και διαιωνίζεται"...

Αυτά από εμένα....

"Φύσις κρύπτεσθαι φιλεί", ΗράκλειτοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

starlight
Νέο Μέλος

Greece
18 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2009, 14:05:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους starlight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ,ΔΕΝ ΤΗΝ ΓΝΩΡΙΖΑ ΣΙΓΟΥΡΑ.ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΙΔΙΚΟ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ,ΤΑ ΟΣΑ ΠΑΡΕΘΕΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΗ ΣΗΜΑΣΙΑ.
ΑΚΟΜΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΟΤΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝΤΑΙ ΑΛΛΟΙΩΣΕΙΣ ΣΤΟ DNA ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΕΣ,ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΣΟΒΑΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΗΜΟΣΙΑ ΥΓΕΙΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΗΦΘΕΙ ΥΠ'ΟΨΙΝ.
ΟΜΩΣ ΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΕΣΚΕΜΕΝΑ ΑΠΟ "ΚΑΠΟΙΟΥΣ" ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΣΚΟΠΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ.ΣΕ ΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΑΠΟΣΚΟΠΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.ΩΡΑΙΑ,ΑΥΤΗ Η ΑΛΛΟΙΩΣΗ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΓΕΝΙΑ ΣΕ ΓΕΝΙΑ.ΑΝ ΔΕΧΤΟΥΜΕ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΚΟΠΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ,ΠΟΙΟΣ ΑΡΑΓΕ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΣΚΟΠΟΣ?

Δεν εχει σημασια τι θα βρεις.Σημασια εχει οτι εψαξες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tzikisXL
Μέλος 1ης Βαθμίδας


59 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2009, 14:58:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΟΜΩΣ ΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΕΣΚΕΜΕΝΑ ΑΠΟ "ΚΑΠΟΙΟΥΣ" ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΣΚΟΠΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ.ΣΕ ΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΑΠΟΣΚΟΠΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.ΩΡΑΙΑ,ΑΥΤΗ Η ΑΛΛΟΙΩΣΗ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΓΕΝΙΑ ΣΕ ΓΕΝΙΑ.ΑΝ ΔΕΧΤΟΥΜΕ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΚΟΠΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ,ΠΟΙΟΣ ΑΡΑΓΕ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΣΚΟΠΟΣ?

Θα μπορούσα να πω κάποιες σκέψεις, αλλά θα κινδύνευα να χαρακτηριστώ οπαδός του κ. Λιακόπουλου (χωρίς να τον υποτιμώ ως άνθρωπο).

Μια σκέψη είναι για την επιβίωση των φαρμακευτικών βιομηχανιών, λόγω των εκφυλιστικών ασθενειών που μπορεί να προκλιθούν από αυτές τις αλλοιώσεις στο DNA. Μια δεύτερη σκέψη θα μπορούσε να είναι ο έλεγχος του πληθυσμού ή ακόμα και η μείωσή του....Αλλά μπαίνουμε σε μη ξεκάθαρα μονοπάτια...

Και ορισμένα ενδιαφέροντα σημεία:

α) Δεν είναι ίδια η επιβάρυνση που δέχεται ένας χρήστης κινητού τηλεφώνου. Εξαρτάται σε ποια εταιρία είναι συνδρομητής.

β) Έχει παρατηρηθεί, πως όταν μιλάς με το κινητό τηλέφωνο από το δεξί αυτί, δέχεσαι μεγαλύτερη επιβάρυνση από το αν μιλούσες απ' το αριστερό αυτί....

γ) Όσο περισσότερες είναι οι κεραίες σε μια περιοχή, τόσο πιο μικρή επιβάρυνση δέχεσαι όταν μιλάς με το τηλέφωνο...Και ο λόγος είναι πως δεν χρειάζεται το κινητό να προσπαθήσει πολύ για να βρει σήμα.

Περισσότερες κεραίες = χαμηλότερη ενέργεια. Λιγότερες κεραίες = μεγαλύτερη ενέργεια

"Φύσις κρύπτεσθαι φιλεί", Ηράκλειτος

Edited by - tzikisXL on 29/06/2009 15:00:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

starlight
Νέο Μέλος

Greece
18 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2009, 05:25:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους starlight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΠΑΡΟΜΟΙΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ,ΘΕΤΩ ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΑ ΑΠΑΝΤΩ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ.ΕΙΜΑΙ "ΦΡΕΣΚΙΑ" ΣΤΟ FORUM,ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΤΟ "ΚΡΑΞΙΜΟ"

ΟΚ,ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ,ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΤΗΣ "ΣΧΟΛΗΣ ΤΟΥ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΟΞΟΥ".ΙΣΩΣ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΝΑ ΜΗΝ "ΚΟΛΛΑΕΙ" ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΕΡΜΗΝΕΙΑ,ΜΑ ΕΛΑ ΠΟΥ ΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΜΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ!!!

ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΑΠΟΣΚΟΠΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΓΕΝΕΤΙΚΗ "ΜΕΤΑΛΛΑΞΗ" ΤΩΝ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΩΝ ΓΕΝΕΩΝ.ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΑΛΛΟΙΩΣΕΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΣΑΝ ΣΚΟΠΟ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ,ΠΙΘΑΝΟΝ ΣΤΟ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΑ ΠΙΟ ΑΝΘΕΚΤΙΚΟΥΣ ΣΤΙΣ ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΕΣ.ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΠΙΤΕΥΧΘΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ,ΠΟΛΛΕΣ ΖΩΕΣ ΘΑ ΧΑΘΟΥΝ ΑΔΙΚΑ,ΠΟΛΥΣ ΚΟΣΜΟΣ ΘΑ ΑΡΡΩΣΤΑΙΝΕΙ ΠΡΟΣ ΤΕΡΨΙΝ ΤΗΣ ΤΣΕΠΗΣ ΤΩΝ ΦΑΡΜΑΚΟΒΙΟΜΗΧΑΝΩΝ ΟΠΩΣ ΠΟΛΥ ΟΡΘΑ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΚΤΛ.ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΝΤΑ?ΘΥΣΙΑΖΕΤΑΙ ΚΟΣΜΟΣ ΣΤΟ ΒΩΜΟ ΤΗΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ..

ΜΗΠΩΣ ΟΜΩΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΕΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ "ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΟΥΝ" ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ,ΑΓΝΩΣΤΕΣ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ?
ΑΛΛΑ ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΑΥΤΟ,ΑΣ ΣΤΑΘΩ ΣΤΗΝ ΠΙΟ "ΒΑΤΗ" ΣΚΕΨΗ ΠΩΣ ΠΙΘΑΝΟΝ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΟΙ ΕΠΕΡΧΟΜΕΝΕΣ ΓΕΝΕΕΣ ΚΛΗΘΟΥΝ ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΟΙ ΒΛΑΒΕΡΕΣ ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗΣ ΤΟΥΣ ΖΩΗΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ "ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ"?ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ,ΜΗΠΩΣ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ Η "ΕΞΕΛΙΞΗ" ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ?

ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ,ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΠΕΤΑΞΑ...

Δεν εχει σημασια τι θα βρεις.Σημασια εχει οτι εψαξες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tzikisXL
Μέλος 1ης Βαθμίδας


59 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2009, 10:04:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΜΗΠΩΣ ΟΜΩΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΕΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ "ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΟΥΝ" ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ,ΑΓΝΩΣΤΕΣ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ?

Μα με τα κινητά τηλέφωνα, καταστρέφεις μέρος του εγκεφάλου!!! Σκέψου πως η πολύ μεγάλη θερμότητα σε κάποιο σημείο του σώματος, σπάει τους δεσμούς των στοιχείων από τα οποία αποτελούνται τα κύτταρά μας. Επομένως η εξάπλωση των κινητών, ΔΕΝ συμβάλλει στην αύξηση της εγκεφαλικής λειτουργίας.

Άλλωστε υπάρχουν άλλοι τρόποι, εντελώς φυσικοί, ώστε να υπάρξει αύξηση της εγκεφαλικής λειτουργίας. Από την συγκέντρωση στο σημείο ανάμεσα στα φρύδια μας (τρίτο μάτι), μέχρι την εκμάθηση Αρχαίων Ελληνικών.

quote:
ΜΗΠΩΣ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ Η "ΕΞΕΛΙΞΗ" ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ?

Μα ξεκάθαρα έχουν πει, πως υπάρχει υπερπληθυσμός στην Γη. Αυτό οδηγεί με το δικό μου το μυαλό, σε πολιτική μείωσης του πληθυσμού....

"Φύσις κρύπτεσθαι φιλεί", ΗράκλειτοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2009, 05:10:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα φυσικά και ΔΕΝ είναι υπερ της ανθρωπότητας και της εξέλιξης της η εισαγωγή τεχνολογιών μικρο-κυματικής ακτινοβολίας! Αλίμονο να πιστεύαμε κατι τέτοιο!

Σε απόλυτη συνάρτηση σε όσα αναφέρει ο Hermit από τα γερμανικά αυτά περιοδικά, να πω πως ακριβώς στη συχνότητα του DNA μας λειτουργεί τόσο η κινητή τηλεφωνία όσο και το HAARP, όσο και άλλα στρατιωτικά όπλα...

Αυτό που είναι λιγότερο γνωστό είναι πως το DNA μας είναι μία άψογη κεραία! Καταλαβαίνεται νομίζω τι προεκτάσεις έχει αυτή η "ανταλλαγή πληροφοριών" σε τέτοιο επίπεδο, όπου παρακάμπτεται εντελώς η "συνείδηση"...

Και ένα τελευταίο: αυτό που δεν γνωρίζει ο περισσότερος κόσμος -που συνήθως επαναπαύεται στα "θεσπισμένα επιτρεπτά όρια" είναι πως ΔΕΝ συμπεριλαμβάνεται η σύγχρονη γνώση των λεγόμενων Α-ΘΕΡΜΙΚΩΝ επιπτώσεων της ακτινοβολίας αυτής, που είναι και πολύ χειρότερη και πιο ύπουλη...

Δείτε επίσης μέρος άρθρου μου που δημοσιεύτηκε πριν λίγα χρόνια...
Η Εποχή των συχνοτήτων 1 Κινητή τηλεφωνίαhttp://vickytoxotis.blogspot.com/2008/06/1.html


και γενικότερα Ηλεκτρομαγνητικές Συχνότητες -όπου αναλύεται μεταξύ άλλων το θέμα του DNA ως καιρέα λήψης και μετάδοσης ακτινοβολιών)

http://vickytoxotis.blogspot.com/search/label/%CE%97%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BC%CE%B1%CE%B3%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82%20%CE%A3%CF%85%CF%87%CE%BD%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B5%CF%82


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

centaurus
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2009, 23:07:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους centaurus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
2 θεματάκια σχετικά...

"Η χρήση κινητού τηλεφώνου δεν συνιστά κίνδυνο για την ανθρώπινη υγεία, σύμφωνα με τα αποτελέσματα γερμανικών μελετών, τις οποίες συντόνισε η Ομοσπονδιακή Υπηρεσία για την Προστασία από την Ακτινοβολία.

Όπως ανακοίνωσε ο γερμανός υπουργός Περιβάλλοντος Ζίγκμαρ Γκάμπριελ, περισσότερες από 50 μελέτες που εκπονήθηκαν στο πλαίσιο του γερμανικού ερευνητικού προγράμματος για τις τηλεπικοινωνίες και την κινητή τηλεφωνία, στο διάστημα 2002-2008, δεν βρήκαν κανένα στοιχείο από το οποίο να προκύπτει ότι τα κινητά τηλέφωνα και οι κεραίες κινητής τηλεφωνίας είναι επικίνδυνα.
Οι έρευνες επικεντρώθηκαν στους μηχανισμούς λειτουργίας των ηλεκτρομαγνητικών πεδίων υψηλής συχνότητας της κινητής τηλεφωνίας, στην επίδρασή των πεδίων αυτών στον άνθρωπο και στα ζώα, καθώς και στην ποσότητα της ηλεκτρομαγνητικής ακτινοβολίας στην οποία εκτίθενται οι γερμανοί πολίτες.


Τρεις μελέτες ασχολήθηκαν με το 1,5% των Γερμανών, που δηλώνουν "ευαίσθητοι στον ηλεκτρισμό" και οι οποίοι αποδίδουν διάφορα προβλήματα υγείας που τυχόν να έχουν στα ηλεκτρομαγνητικά πεδία.


Δεδομένου ότι τα συμπτώματα είναι συνήθως πονοκέφαλοι και διαταραχές του ύπνου, που μπορεί να οφείλονται και σε άλλες αιτίες, είναι πολύ δύσκολο να αποδειχτεί αν σχετίζονται με την ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία.


Οι μελέτες συμπέραναν ότι κάποιοι άνθρωποι επηρεάζονται περισσότερο από τα ηλεκτρομαγνητικά πεδία σε σχέση με άλλους και ότι τα συμπτώματα που εμφάνιζαν ορισμένοι δεν σχετίζονταν απαραίτητα με την ακτινοβολία.


Παρά τα καθησυχαστικά αποτελέσματα των μελετών, οι επιστήμονες τονίζουν ότι η κινητή τηλεφωνία είναι ακίνδυνη με βάση τα όσα γνωρίζουμε μέχρι σήμερα, αλλά ακόμη δεν γνωρίζουμε αρκετά.


"Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι γνωρίζουμε λίγα για τις επιπτώσεις από τη χρήση του κινητού στα παιδιά και στους εφήβους", παρατηρεί ο Ρολφ Μπούσμαν, ειδικός περιβαλλοντολόγος στο Κέντρο Καταναλωτή Βόρειας Ρηνανίας-Βεστφαλίας, στο Ντίσελντορφ.


Επίσης, δεν υπάρχουν επαρκείς μελέτες για τις επιπτώσεις της μακροχρόνιας χρήσης κινητού τηλεφώνου -δέκα χρόνια ή περισσότερο- δεδομένου ότι πρόκειται για νέα ακόμη τεχνολογία. "

{makthes.gr}

"Η τεχνολογία τρέχει με ταχύτατους ρυθμούς και άλλο τόσο τρέχουν και τα μυαλά των νεότερων γενεών. Αυτό θα σκέφτηκε και η Ιρλανδική εταιρεία Firefly, που κατασκεύασε ένα κινητό για τετράχρονα.

Το μικρό τηλέφωνο έχει έντονο φούξια χρώμα, μοιάζει περισσότερο με παιχνίδι αφού έχει μόνο πέντε κουμπιά, τα δύο από τα οποία καλούν απευθείας τη μαμά και τον μπαμπά. Περισσότερα από 7.000 κινητά Firefly έχουν ήδη πωληθεί στην Ιρλανδία. Το κόστος του ανέρχεται στις 85 λίρες.

Το νέο κινητό πρόκειται να κυκλοφορήσει και στην Μεγάλη Βρετανία σύντομα, αν και υπάρχουν ενστάσεις για τη χρησιμότητα ενός τέτοιου αντικειμένου σε παιδικά χέρια.

«Συνεχώς παραβιάζουμε την παιδικότητα και μετατρέπουμε τα παιδιά σε μινιατούρες ενηλίκων», λέει η επικεφαλής της οργάνωσης «Parents Out loud».

Πάντως, η εταιρεία με βάση το Δουβλίνο, προχώρησε στην πώληση του εν λόγω κινητού, καθώς σύμφωνα με έρευνα το 52% των παιδιών στη Βρετανία, ηλικίας από 5 έως 9 ετών, έχουν κινητό!"

{fatsimare.net}Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1367188
Maintained by Digital Alchemy