ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Το ταγμα του οριωνα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2009, 01:37:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το ταγμα του οριωνα ειναι κατι που σαν εκφραση γυριζει στο μυαλο μου απο οταν ημουνα μικρος.

εχω ψαξει αρκετα αλλα δεν εχω βρει ικανοποιητικη απαντηση,μαλιστα βρηκα και ενα παλαιο θεμα στο φορουμ αλλα οι απαντησεις εκει δεν με καλυπταν...

δεν ξερω τι μπορει να είναι αυτο το ταγμα αν υπαρχει ή αν ειναι προϊόν της φαντασιας μου.
στο μυαλο μου το εχω σαν μικρο ευελικτο στρατο αππο διαστημοπλοια ισως...ή καποια επιλεκτη ομαδα γενικοτερα...

προσφατα καθως γυριζα σπιτι μου με το αυτοκινητο πανω απο την κορυφη ενος βουνου βλεπω ενα συνεφο το οποιο ηταν ολοστρογγυλο και το 1ο που μου ηρθε στο μυαλο ηταν το ταγμα του οριωνα.αυτες ηταν οι πρωτες σκεψεις μου και ενω μεχρι εκεινη την στιγμη δεν το ειχα σκεφτει για καιρο...

η δικια σας αποψη πανω στο θεμα θα με ενδιεφερε αν ακποιος ξερει ή εχει ακουσεικατι κλπ κλπ...

Milkyway
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2009, 05:41:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Milkyway  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα φιλε.Δεν μπορω να πω οτι εχω να πω κατι εντελως σχετικο με αυτο που παραθετεις.Το ενδιαφερον ομως ειναι οτι κι εγω απο μικρος και πολυ πριν αρχισω να διαβαζω και να ψαχνομαι με θεματα του παραξενου,οταν σκεφτομουν καποιους αστερισμους εννοιοθα καποια συναισθηματα τα οποια δυστιχως δε γνωριζω πως να τα περιγραψω.Παντως οχι κατι ασχημο.Μπορω να πω οτι εννοιοθα ωραια.Δε γνωριζω τιποτα απο αστρονομια και απλα τους γνωριζω σαν ονοματα.Οι αστερισμοι που μπορω να θυμηθω ειναι του Ωριονα και οι Πλειαδες.Αντιθετα για παραδειγμα δεν μου κινει τιποτα μεσα μου το να σκεφτομαι τη Μεγαλη Αρκτο.Ακουγεται καπως κουλο αυτο που γραφω αλλα φταιει το οτι δε γινεται να το εξηγησω ευκολα...σαν με καποιο τροπο να σχετιζομαι (η να σχετιζομαστε ) με αυτους τους αστερισμους.Για να μη παρεξηγηθω ουτε υποστηριζω ουτε πιστευω οτι ειμαστε εξωγηινοι..απλα προσπαθω να περιγραψω πως εννοιοθα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2009, 13:38:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το τάγμα του Οριωνα είναι το τάγμα των εκπτωτων αγγέλων κοινώς του Εωσφόρου.

"..The Matrix can't tell you who you are"
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
It is not the spoon that bends.. It is yourself.."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2009, 01:38:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ειααι σιγουρος γι αυτο εχεις καποιες πηγες που το αναφερουν κλπ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2009, 13:05:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
όχι 100% δεν είμαι. Ξέρω όμως απο διάφορες και αρκετά σίγουρες πηγές(κοιτάξτε βέβαια και τη μυθολογία) οτι στον ορίωνα κατοικούν οι εκπτωτοι(όχι όμως σε αυτή τη διάσταση). Το οτι σας έρχετε μια τέτοια σκέψη στο μυαλό μπορεί να σημαίνει πολλά πράματα. Όπως το να προϋπάρχει η γνώση του οτι κάτι παιζεται εκει με κάποιο τάγμα, ή το να σας μιλάει η δαιμόνική σας διάνοια(κοινώς το αντίθετο του φυλακα αγγέλου π εκφραζεται μέσα απ το υποσυνειδητο) ή οτιδήποτε άλλο...

"..The Matrix can't tell you who you are"
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
It is not the spoon that bends.. It is yourself.."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2009, 14:24:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.google.co.uk/search?source=ig&hl=en&rlz=1G1GGLQ_ELGB310&q=the+order+of+orion&meta=lr%3D&aq=f&oq=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2009, 14:39:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
leς τελικα να ειμαστε οι κακοι που δεν αφηνουμε τον πλανητη να εξελιχθει??


ψαχνωντας ανακαλυψα πως οσα λες φιλε μου εχουν υποσταση.
ισως (αν ολα αυτα ειναι αληθεια βεβαια και δεν ειναι καποιο παιχνιδι του μυαλου)εκει να κατοικουν καποιοι με τους οποιους υπαρχει αντιπαλοτητα.
γι αυτο του εχω και στο μυαλο μου κατι σαν ενα σωμα στρατου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy