ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Σολομωνική
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 26
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
nikosgr
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2003, 09:36:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nikosgr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παρακαλω μπορει καποιος να με ενημερωσει για την σολωμονικη?

__________________________________________________
ΛΟΓΩ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΟΥ ΛΑΘΟΥΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕΤΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ
ΑΠΟ σολωμονικη ΣΕ Σολομωνική.
17/05/2006
__________________________________________________

cassiopeia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Guadeloupe
252 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2003, 19:06:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cassiopeia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου Νίκοgr,
καλως ήλθες και εσύ στο esoterica...

Όταν πρωτοάκουσα για σολομωνική ήμουν μόλις 6 χρονών . .και από τότε δεν έψαξα και πολύ να ανανεώσω τα όσα ήξερα, γι'αυτό και δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσω και πάρα πολύ!
Σολομωνική διάβαζε ο πατέρας μου.Πριν χρόνια.Είναι το ευαγγέλιο του σατανά.Μου είχε πει.
Είναι ένα βιβλίο το οποίο έχει εννέα κεφάλαια (έλπιζω πως έτσι είναι),και το οποίο ξεκινάς να το διαβάσεις από το τέλος πρός την αρχή (διότι αυτα που έπονται,διαβαζοντας τα κανονικά ..νομίζω σου προκαλούν χειρότερο κακό).
Λοιπόν ο πατέρας μου σταμάτησε να το διαβάζει όταν είχε φτάσει καπου στη μέση . .Ακουγε διάφορους θορύβους, όπως αλυσίδες να σέρνονται , τζάμια να σπάνε, πόρτες να ανοιγοκλείνουν . .κ.α!Για αντίδοτο διάβασε την Αγία Γραφή τρείς φορές και έπειτα συνήλθε . .
Η μητέρα μου που τον ζούσε από κοντά δεν πίστευε στα μάτια της!Κάθε βράδυ σχεδόν ξυπνούσε για να τον καθησυχάσει ..λέγοντάς του ότι δεν υπάρχει τίποτα!
Δεν νομίζω ποτέ να ανοίξω ένα τέτοιο βιβλίο!Ισως να το έκανα από περιέργεια . .αλλά σίγουρα δεν θα γνώριζα ποιές είναι οι συνέπειες . .
Κάπως έτσι ξεκινάμε όλοι ..
Ελπίζω να σε φώτισα!

Ό,τι δε γράφει η μοίρα δεν μπορεί να το φτάσει το χέρι σου
και ό,τι είναι γραμμένο θα σ'εύρει όπου κι αν είσαι..

Edited by - cassiopeia on 22/03/2003 19:26:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2003, 19:14:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΦΙΛΕ ΝΙΚΟ


ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΤΗΝ CASSIOPEIA ΕΙΝΑΙ 6 ΧΡΟΝΩΝ.(ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ)


ΜΑΚΡΥΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ SPOR

ΦΙΛΙΚΑ

ΑΓΑΠΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΣΕΙΣ.

Leonardo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2003, 21:23:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΦΙΛΕ ΝΙΚΟ!
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΣΟΛΟΜΩΝΙΚΗ + ΟΧΙ ΤΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΤΟΥΤΗ ΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ ΝΕΦΕΛΗΣ.
(ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ)
http://www.geocities.com/nefeliqe1/Solomonian.html

'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 22/03/2003 21:14:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2003, 02:43:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου Νικο.
Θα σου συνηστουσα να την διαβασεις και να βγαλεις τα δικα σου συμπερασματα.

Μπορεις να την βρεις στο
http://nullmeister.ath.cx/local/
Solomon, the King


Γιώργος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2003, 18:37:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιώργο, ποιο από όλα τα κείμενα που έχει το link είναι η αυθεντική Σολoμονική;

Edited by - Wolffaced on 10/05/2003 18:16:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2003, 19:05:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν γνωριζω τι ακριβως εχει κυκλοφορισει στα ελληνικα σαν Σωλομονικη
αλλα τα συγκεκριμενα αρχεια ειναι που αποτελουν τα εργα που αναφερονται
οτι προερχονται απο τον Σωλομοντα.
---------------------------------------------------------------------
The complete Lemegeton (Lesser Key of Solomon) and the (Greater) Key of Solomon are available here in PDF format.

* Lemegeton - Goetia (μαλλον αυτο νομιζω ειναι μεταφρασμενο στα ελληνικα)
* Lemegeton - Theurgia Goetia
* Lemegeton - Ars Paulina
* Lemegeton - Ars Almadel
* Lemegeton - Ars Nova
* The Key of Solomon - Book 1 (with introduction)
* The Key of Solomon - The Holy Pentacles
* The Key of Solomon - Book 2
--------------------------------------------------------------------

στην ιδια ιστοσελιδα μπορειτε να βρειτε και το βιβλιο της μαγειας του μαγου του αβραμελιν
Γιώργος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cassiopeia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Guadeloupe
252 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2003, 19:28:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cassiopeia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΙΑ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΗ!

ΣΟΛΩΜΟΝΙΚΗ =ΣΧΕΤΙΚΗ ΜΕ ΣΟΛΩΜΟ(ΨΑΡΙ ΓΛΥΚΟΥ ΝΕΡΟΥ)
+
ΣΟΛΟΜΩΝΙΚΗ =ΕΙΝΑΙ Η ΣΩΣΤΗ ΛΕΞΗ ΠΟΥ ΨΑΧΝΟΥΜΕ . .

Ό,τι δε γράφει η μοίρα δεν μπορεί να το φτάσει το χέρι σου
και ό,τι είναι γραμμένο θα σ'εύρει όπου κι αν είσαι..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rock Boy
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
154 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2003, 22:27:22  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Rock Boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μήπως έχει σχέση με τον παίκτη του Άρη στο μπάσκετ "Σόλομον"?

"Rocky"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

RIR
Νέο Μέλος


33 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2003, 06:04:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους RIR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ciao!!!

katarxas,ekdoseis vivliwn solomonikis iparxoun polles. to afthentiko vivlio i kapia antigrafi tou den prokete na to vreis pote. k kati asxeto i tainia lord of the rings exei k kapia sisxetisei me tin solomoniki.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πασχαλης
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
480 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2003, 14:11:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πασχαλης  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Πασχαλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.astrorama.gr/, μια καλη διευθυνση με πολλη ...σολομονικη!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τσανάκαλος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
198 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2003, 15:47:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλτατε Νίκο έχω διαβάσει την Σολομονική.

Είναι ένα βιβλίο (μπορεί και περισσότερα ) που μιλάει για διάφορα που

μπορείς να κάνεις όπως το πώς να γίνεις αόρατος, πως να δεις ποιός

είναι αυτός που σου έχει κλέψει κάτι, πως να πετάς και άλλα πολλά

αρκετά δελεαστικά. Το πρόβλημα όμως είναι πως όταν τα διαβάζεις σου

σηκώνεται η τρίχα.Πρέπει να πεις κάτι προσευχές να σχεδιάσεις σχήματα

κ.α. αρκετά τρομακτικά θα έλεγα. Πάντως εγώ ούτε αλυσίδες άκουγα να

σέρνονται ούτε διάφορα τέτοια τρελά που διάβασα πριν.

Η επιλογή για το αν θα το διαβάσεις είναι δική σου!

Feel the anxiety hold off the fear...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nyo
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2003, 00:23:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nyo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΒΛΑΚΕΙΕΣ !
Άκούς εκεί άκουγε αλύσιδες και αηδίες...
Η Σολομωνική αποτελείται από το μεγάλο και το μικρό κλειδί. Περιλαμβάνει επικλήσεις στα πνεύματα. Υπάρχουν χειρόγραφα στο Βρετανικό μουσείο, στην δική μας Εθνική βιβλιοθήκη,κ.α.
Δόθηκε από το ΘΕΟ στο Σολομώντα ως δώρο και βρίθει υποδείξεων και εντολών να μη χρησιμοποιηθεί για κακό ΑΛΛΑ μόνο για καλό και για τη δόξα του Θεού. Περιέχει επίσης πολλές προσευχές προς το Θεό.
Αυτό που καταλαβαίνει ο (αγράμματος ;) κοσμάκης ως Σολομωνική αντιστοιχεί στο grimorioum verrum που υποτίθεται ότι επικαλείται μαύρα κι άραχνα πολύ κακά διαβολάκια.
Άντε πια...άκου το διαβάζεις ανάποδα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2003, 01:20:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ, ΝΥΟ!
ΣΤΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ.



Let there be Light!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2003, 03:24:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν νομίζω ποτέ να ανοίξω ένα τέτοιο βιβλίο!Ισως να το έκανα από περιέργεια . .αλλά σίγουρα δεν θα γνώριζα ποιές είναι οι συνέπειες . .

Δε φοβάμαι ό,τι δε μπορεί να με αγγίξει...δε μας είπες την ηλικία σου όμως φίλε nikosgr.
Διαλέγουμε τις πόρτες που θα μας διαμορφώσουν...
Καμμία πόρτα δεν είναι κλειστή και όλα επιτρέπονται.
Ωστόσο, όλες οι πόρτες γράφουν μέσα μας.

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2003, 12:30:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ: ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΜΑΓΕΙΑ.

ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΣΟΛΩΜΟΝΙΚΗ... ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ.


Κάνε ότι θέλεις αλλά μην κάνεις ότι δεν θες να σου το κάνουν...
THE POWER OF THREE WILL SET YOU FREEΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2003, 13:16:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ: ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΜΑΓΕΙΑ.

ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΣΟΛΩΜΟΝΙΚΗ... ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ.


Φίλε wicca μήπως έχει περισσότερη Σολομωνική ... ΕΚΕΙ ΕΞΩ


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Νέο Μέλος

Greece
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2003, 14:13:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΓΕΙΑ ΣΤΟΝ ΤΣΑΝΑΚΑΛΟ ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΕΧΟΥΜΕ ΚΟΙΝΟΥΣ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΚΑΤΣΕ Η ΦΑΣΗ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ!ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ..ΨΙΛΟΧΑΖΗ ΕΚΔΟΣΗ ΑΛΛΑ ΕΙΛΗΚΡΙΝΑ ΕΧΑΣΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΜΟΥ!ΠΑΡΑΜΥΘΑΚΙΑ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΠΩΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΑΟΡΑΤΟΣ,ΕΠΙΚΛΗΣΕΙΣ ΣΕ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΧΑΖΑ!ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΛΕΙΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΓΙΟΚ!ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΕ ΑΓΓΙΞΕ Η ΟΜΙΛΙΑ ΤΟΥ Κ_ΚΚΑΛΗ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΠΑΡΑ ΤΑ ΓΙΑΤΑΓΑΝΙΑ,ΟΙ ΠΡΟΣΕΥΧΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΕΠΙΚΛΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΖΗΝΑ THE WARRIOR PRINCESS!ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΑΥΤΟ ΙΣΩΣ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΤΟΥ!ΤΟΣΑ ΞΕΡΑΝΕ,ΤΕΤΟΙΑ ΠΙΣΤΕΥΑΝΕ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2003, 14:25:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΓΕΙΑ ΣΤΟΝ ΤΣΑΝΑΚΑΛΟ ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΕΧΟΥΜΕ ΚΟΙΝΟΥΣ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΚΑΤΣΕ Η ΦΑΣΗ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ!ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ..ΨΙΛΟΧΑΖΗ ΕΚΔΟΣΗ ΑΛΛΑ ΕΙΛΗΚΡΙΝΑ ΕΧΑΣΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΜΟΥ!ΠΑΡΑΜΥΘΑΚΙΑ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΠΩΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΑΟΡΑΤΟΣ,ΕΠΙΚΛΗΣΕΙΣ ΣΕ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΧΑΖΑ!ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΛΕΙΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΓΙΟΚ!ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΕ ΑΓΓΙΞΕ Η ΟΜΙΛΙΑ ΤΟΥ Κ_ΚΚΑΛΗ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΠΑΡΑ ΤΑ ΓΙΑΤΑΓΑΝΙΑ,ΟΙ ΠΡΟΣΕΥΧΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΕΠΙΚΛΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΖΗΝΑ THE WARRIOR PRINCESS!ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΑΥΤΟ ΙΣΩΣ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΤΟΥ!ΤΟΣΑ ΞΕΡΑΝΕ,ΤΕΤΟΙΑ ΠΙΣΤΕΥΑΝΕ!



ΔΗΛΑΔΗ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ Η Η ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ ΣΑΤΑΝΑ?
ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΔΑ: ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΛΕΣΕΤΕ ΕΝΑ ΠΝΕΥΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΕΝΟΣ ΜΑΥΡΟΥ ΠΑΡΘΕΝΟΥ ΚΟΚΟΡΑ... ΤΟ ΠΕΤΑΞΑ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ.


Κάνε ότι θέλεις αλλά μην κάνεις ότι δεν θες να σου το κάνουν...
THE POWER OF THREE WILL SET YOU FREEΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

old tiger
Μέλος 3ης Βαθμίδας


507 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2003, 14:37:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους old tiger  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΝΟΣ ΜΑΥΡΟΥ ΠΑΡΘΕΝΟΥ ΚΟΚΟΡΑ...

Tι εννοείς φίλε wicca;

Eνεργητικού ή παθητικού;


Tiger! Tiger! burning bright
In the forests of the night,
What immortal hand or eye,
Dare frame thy fearful symmetry?
WILLIAM BLAKE
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2003, 23:56:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...ΞΕΡΩ ΑΚΟΜΗ ΕΝΑ ΞΟΡΚΙ ΠΟΥ ΧΡΙΑΖΕΤΑΙ ΠΑΡΘΕΝΟ ΤΙΓΡΗ...

Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2003, 01:41:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η Συζήτηση αυτή μεταφέρεται στο Forum .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-. από το Απόψεις, Προτάσεις κ.ά. στο οποίο φιλοξενήθηκε αρχικά.


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 11:06:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΕΛΙΚΑ Ο ΣΩΛΟΜΟΝΤΑΣ ΗΤΑΝ ΚΑΚΟΣ ΜΑΓΟΣ;


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2003, 01:46:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάποτε πριν 16-17 χρόνια , όταν ήταν αντίστοιχη και η ηλικία μου , από διάφορες κουβέντες που γινόντουσαν με τους υπολοίπους της παρέας , σχετικά με την ύπαρξη πνευμάτων , πήραμε την απόφαση να καλέσουμε κάποιο πνεύμα.

Αρχίσαμε ψάχνουμε , σχετικά με την διαδικασία.

Μάθαμε ότι για να το πετύχουμε χρειαζόμασταν την Σολομωνική.

Κάποιος την βρήκε και έτσι ένα βράδυ στο σπίτι μου , μαζευτήκαμε τέσσερα άτομα.

Μάλιστα τον τέταρτο τον επιστρατεύσαμε γιατί η διαδικασία δεν θα γινότανε με τρεις.

Ο ένας που είχε βρει το βιβλίο άρχισε να διαβάζει από αυτό. Από τα λίγα που θέλω να θυμάμαι είναι ότι είχαμε την επιλογή του τι θα καλέσουμε. Δαίμονα ή πνεύμα. Αποφασίσαμε το δεύτερο , για να μην έχουμε τίποτε δυσάρεστα απρόοπτα στην 1η περίπτωση. Θελήσαμε να μην πέσουμε στα βαθιά ευτυχώς.

Το αποτέλεσμα μετά από λίγο ήταν να τρέχουμε πανικόβλητοι να βγούμε από το σπίτι. Σας μιλάω για παγκόσμιο ρεκόρ τρεξίματος.

Το βιβλίο δεν το έχω διαβάσει και ούτε πρόκειται γιατί δεν θεωρώ ότι είμαι ακόμα έτοιμος για κάτι τέτοιο.

Συνιστώ σε όλους να μην το κάνουν (την επίκληση) , τουλάχιστον από απλή περιέργεια.


1011010110110101101Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hel-lin
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
129 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2003, 14:43:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hel-lin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι!Ναι!
ΕΙδατε που ολα ειναι αληθεια?
Ο φιλος Anounakis ειχε και προσωπικη εμπειρια!
Τους μετετρεψε ολους σε Κεντερηδες!
Περα απο την πλακα ομως,
φιλε μου μπορεις να γινεις πιο σαφης με την εμπειρια σου...?

-ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ml3
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2003, 01:27:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ml3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ήθελα την βοήθεια σας. Σκέφτομαι να αγοράσω την Σολομωνική αλλά ακούω κατά καιρούς αρκετά πχ ιστορίες παρόμοιες με του φίλου Anounakis, το θέμα τώρα έχει ως εξής : Όντως κάτι βλέπεις ή λόγω του φόβου και της προκατάληψης «νομίζεις» ότι βλέπεις πνεύματα, φαντάσματα και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο;Θα ήθελα την αποψή σας σε αυτό το θέμα

"Απίστευτο και όμως Αληθινό"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2003, 23:02:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αναλογα με τι πιστευει ο καθενας θα βρει στην καθε <<σολομωνικη>>απο την απολυτη δυναμη μεχρι και την απολυτη φανφαρα
για με να δεν ειναι τυποτα περισοτερο απο 1 απο τα μεσα που αν το μελετησεις χωρις παροπιδες θα καταλαβεις τις δυνατοτητες του εγκεφαλου

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 01:20:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
hel-lin : φίλε μου μπορείς να γίνεις πιο σαφής με την εμπειρία σου...?

Λοιπόν θα γίνω πιο σαφής με την εμπειρία μου.
Μαζευτήκαμε λοιπόν όπως αναφέρω και στο προηγούμενο μήνυμα μου 4 άτομα στο σπίτι μου για να διαβάσαμε κάποιους στίχους από την σολομωνική για να καλέσουμε κάποιο πνεύμα.
Στο τραπέζι επάνω είχαμε μόνο 1 κερί.
Δεν θυμάμαι τι χρώμα. Διάβασα σε κάποιο άλλο forum ότι έχει σημασία.
Εγώ πάντως δεν θυμάμαι το χρώμα του κεριού , αλλά θυμάμαι πως δεν μας είχε απασχολήσει το θέμα αυτό τότε.
Ήμασταν ιδιαίτερα συγκεντρωμένοι σε αυτό που θα κάναμε. Δεν υπήρχαν δηλαδή γελάκια ή αστειότητες. Υπήρχε αγωνία ανησυχία και λίγο φόβος.
Αποφασίσαμε να καλέσουμε κάποιο πνεύμα και όχι δαίμονα. Είχαμε αυτήν την επιλογή. Μάλλον καλά κάναμε.
Όπως είπα και παραπάνω στο τραπέζι είχαμε μόνο ένα κερί. Ούτε τον πίνακα με τα γράμματα ούτε τίποτε άλλο που θα μπορούσε να βοηθήσει στην επικοινωνία με το πνεύμα αργότερα.
Αφού βρήκαμε τους στίχους που έπρεπε να διαβάσουμε, έπρεπε να αποφασίσουμε πιο πνεύμα θα καλούσαμε. Σε αυτό το σημείο θέλω να αναφέρω πως δεν θυμάμαι καλά αλλά νομίζω είχε σημασία ανάλογα με την μέρα και την ώρα το ποιους στίχους (ευχή) θα διαβάζαμε για να έχουμε αποτέλεσμα. Ίσως αυτό να ήταν αναγκαίο μόνο στο κάλεσμα κάποιου δαίμονα. Τα χρόνια έχουν περάσει και κάποιες λεπτομέρειες ξεθωριάζουν. Δεν συζητώ και πολύ συχνά αυτήν την εμπειρία – λιγότερες από τα δάκτυλα του ενός χεριού οι φορές - για να μείνουν όλες οι πληροφορίες αναλλοίωτες στην μνήμη μου. Μάλιστα με τόσες λεπτομέρειες πρώτη φορά την αφηγούμαι.
Αποφασίσαμε λοιπόν μετά από κάποια ονόματα που αναφέρθηκαν από τους παρευρισκόμενους να καλέσουμε το πνεύμα του ηθοποιού Λάμπρου Κωνσταντάρα , ο οποίος είχε πεθάνει πριν λίγο καιρό. Μας φαινότανε λόγω της ευχάριστης και συμπαθητικής μορφής του που είχαμε μέσω των ταινιών ως ακίνδυνη η τυχούσα επαφή μαζί του. Μάλιστα καταλήξαμε στο να καλέσουμε ένα δημόσιο πρόσωπο επειδή είχαμε διαβάσει πως έπρεπε να είναι σε όλους μας η μορφή του καλούντος γνωστή. Να κλείνουμε δηλαδή τα μάτια και να μπορούμε να σχηματίζουμε την μορφή του μες το μυαλό μας.
Την πρόταση του συγκεκριμένου προσώπου την είχα κάνει εγώ , κάτι που νομίζω ότι δεν έχει και ιδιαίτερη σημασία στην εξέλιξη της ιστορίας.


1011010110110101101

Edited by - Anounakis on 24/09/2003 23:37:02

Edited by - Anounakis on 24/09/2003 23:39:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 01:21:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ένας από τους τέσσερις άρχισε λοιπόν να διαβάζει τους στίχους. Αυτοί δεν ήταν τίποτε περίεργες ευχές , πιο πολύ έμοιαζαν με προσευχή , κάτι σαν το πάτερ ημών .
Με την ολοκλήρωση της ανάγνωσης άκουσα από πίσω μου , έναν θόρυβο , κάτι σαν τον θόρυβο του αέρα και σφύριγμα μαζί. Δεν είναι δυνατόν μέσο του κειμένου να τον αποδώσω. Περίπου κάτι σαν φσσσσσσσσσς. Η διάρκεια του θορύβου αυτού ήταν περίπου μισό δευτερόλεπτο. Πρέπει να έγινα κάτασπρος από τον φόβο μου και οι σφυγμοί μου να ήταν περισσότεροι από 200. Πέρασε περίπου 1 λεπτό βουβαμάρας, ίσως και οι άλλοι να είχαν μεγάλη ταραχή. Πήρα το θάρρος και ρώτησα τους υπόλοιπους αν άκουσαν τον θόρυβο που σας περιέγραψα. Μου απάντησαν πως ναι.
Στην συνέχεια δεν γινόταν τίποτε. Υπολογίζαμε πως θα επικοινωνούσαμε με το πνεύμα , ζητώντας του να κτυπήσει το τραπέζι (όπως κτυπάμε με το χέρι μια πόρτα) , με το ένα κτύπημα να σημαίνει ναι και τα δύο όχι. Ρωτήσαμε λοιπόν το πνεύμα αν ήταν παρών. Αν είσαι εδώ κτύπα το τραπέζι μία φορά. Αυτό δεν έγινε. Παρατήρησα όμως πως μετά την ερώτηση , η φλόγα του κεριού άρχισε να κάνει περίεργα παιγνίδια. Το επισήμανα και στους υπολοίπους. Επαναλάβαμε την ερώτηση και κάθε φορά η φλόγα συνέχιζε να κάνει κόλπα. Από 3 με 4 πόντους που ήταν πριν την ερώτηση γινόταν περίπου 20 , μετά έφτανε ως το φυτίλι σαν να είχε σβήσει και στην συνέχεις επανερχόταν σε ηρεμία.
Μάλιστα την 4η με 5η φορά που επαναλάβαμε την ίδια ερώτηση , η φλόγα του κεριού πρέπει να ανέβηκε σε ύψος κάτι λιγότερο του μισού μέτρου. Από ένα κεράκι 10cm. Τώρα που γράφω αυτό το κείμενο το αντιλαμβάνομαι σαν να έλεγε ΝΑΙ ΡΕ εδώ είμαι με πρήξατε.
Αυτό το εκλάβαμε σαν βίαια αντίδραση.
Μάλλον δεν ήμασταν προετοιμασμένοι κατάλληλα για αυτό που κάναμε.. Ίσως κατά βάθος , να μην πιστεύαμε ότι θα καταφέρναμε να έχουμε αποτέλεσμα. Ο απόλυτος πανικός. Κάποιος έκανε την αρχή και άρχισε να τρέχει. Αυτό ήταν. Ακολουθήσαμε και οι άλλοι. Τύφλα να έχει ο ΚΕΝΤΕΡΗΣ που λέει και ο φίλος hel-lin πιο πάνω
Ούτε στείλαμε το πνεύμα πίσω ούτε το ρωτήσαμε τίποτε άλλο. Τρεχάτε ποδαράκια μου.
Δεύτερος όροφος – πεζοδρόμιο σε 6 με 7 sec. Ίσως να υπερβάλω δεν ξέρω , πάντως δεν πρέπει να κάνω λάθος. Είναι γνωστό άλλωστε ότι σε καταστάσεις πολύ έντονες ο άνθρωπος αποκτά τεράστιες δυνάμεις . Έχουν καταγραφεί περιστατικά όπου ένας άνθρωπος μόνος του σήκωσε ολόκληρο αυτοκίνητο για να απεγκλωβίσει την γυναίκα του. Τέλος πάντων ξεφύγαμε.
Η ιστορία δεν σταματά όμως εδώ. Εγώ γύρισα πίσω. Όλη η ιστορία εξελίχθηκε στο σπίτι μου. Μάλιστα στο δωμάτιο μου. Που να κοιμηθώ εκεί λοιπόν. Με τίποτα. Πρέπει να γύρισα στο κρεβάτι μου , καμιά εβδομάδα αργότερα. Πάντως την υπόλοιπη ημέρα χρησιμοποιούσα τον χώρο. Τα πρώτα βράδια ζοριζόμουν να κοιμηθώ. Τελικά κάποια στιγμή το ξεπέρασα.


1011010110110101101Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 01:22:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εκεί που έλεγα λοιπόν ότι ηρέμησα συνέβησαν τα ακόλουθα 3 περιστατικά.
Δεν θυμάμαι την σειρά , δεν έχει και σημασία , δεν είχαν σχέση το ένα με το άλλο.
Αυτά που θα σας περιγράψω συνέβησαν σε χρονικό διάστημα ενός με δύο μήνες , μετά .
Α). Μία μέρα , διάβαζα στο αρμόνιο (έπαιζα) κάποιο κομμάτι που έπρεπε να μελετήσω για το ωδείο.
Ξαφνικά άρχισαν να πατιόνται διάφορες νότες από μόνες τους. Στην αρχή μάλιστα σταμάτησα γιατί νόμισα πως εγώ έπαιζα λάθος. Τότε όμως και για μερικά δευτερόλεπτα και ενώ εγώ είχα τα χέρια μου μακριά από το όργανο , συνέχισαν να πατιόνται κάποια πλήκτρα και να ακούω τους ήχους τους.
Άσχετες νότες χωρίς κάποια μελωδική αξία. Δεν παρέπεμπε σε κάποιο τραγούδι δηλαδή , του στιλ ‘’άσε με να φύγω σε παρακαλώ’ ή κάτι παρόμοιο. Το συμβάν αυτό το αντιμετώπισα με πρωτοφανή ψυχραιμία.
Β) Ένα πρωινό , μάλιστα θυμάμαι και την ημέρα και την ώρα , ήταν Σάββατο περίπου στις 12:00 με 13:00 , έβλεπα με την αδελφή μου τηλεόραση. Ξαφνικά αλλάζει το κανάλι από μόνο του από ΕΡΤ σε ΕΡΤ2. (Δεν υπήρχαν και άλλα κανάλια τότε , 1986-1987) Παίρνω το κοντρόλ και ξαναβάζω το κανάλι που έβλεπα. Αμέσως αλλάζει το κανάλι. Το επαναλαμβάνω και ξανά το ίδιο αποτέλεσμα. Θεωρώ ότι το κοντρόλ κόλλησε , το παίρνω και το πάω σε ένα άλλο δωμάτιο. Ξαναγυρνάω στο σαλόνι και αλλάζω κανάλι μηχανικά από την συσκευή. Ξανά το ίδιο αποτέλεσμα. Για να μην μακρυλογώ , το επανέλαβα κάποιες φορές πάντα με το ίδιο αποτέλεσμα. Στο τέλος έκλεισα την τηλεόραση. Και αυτό το συμβάν το αντιμετώπισα με ψυχραιμία. Η αδελφή μου – είναι και μικρότερη – όμως δεν έδειξε τον ανάλογο χαρακτήρα. Θυμάμαι ότι έκανε αρκετό καιρό να πλησιάσει το χαζοκούτι. Ε , ας μην παραπονιέται δεν της έκανε και κακό….

Τα δύο προηγούμενα γεγονότα , είχαν αρχίσει να με επηρεάζουν , ψυχολογικά , σκεπτόμενος ότι ήταν λάθος που δεν διώξαμε το πνεύμα. Ακόμα το ίδιο πιστεύω. Ίσως να το έχουμε εγκλωβίσει κάπου που δεν ανήκει. Πιστεύω όχι επ΄ άπειρον. Μάλιστα εκείνη την εποχή με προβλημάτιζε το γεγονός μίας σύμπτωσης που έμαθα μετά την συνεδρία . Το σπίτι που έμενα το είχαμε νοικιάσει. Είχε πεθάνει ο σύζυγος , και η γυναίκα για να ξεχρεώσει το υπόλοιπο του δανείου που είχε , το νοίκιασε σε εμάς .
Το όνομα της οικογένειας και του εκλιπόντος ήταν ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΡΑΣ. Όχι όμως Λάμπρος. Μάλλον ήταν απλή σύμπτωση.

Γ) Ένα βράδυ , πάλι μόνος στο σπίτι με την αδελφή μου , κατά τις 9:00 με 10:00 το βράδυ , κτυπάει το κουδούνι. Τότε έτσι και αλλιώς δεν φοβόμασταν , φεύγαμε και αφήναμε τα σπίτια ανοικτά , ανοίγω λοιπόν την πόρτα απευθείας χωρίς να ρωτήσω. Μάλιστα θυμάμαι ότι πίστευα πριν ανοίξω ότι θα ήταν λογικά ένας φίλος μου που έμενε στο ισόγειο μια που δεν είχε κτυπήσει και το κουδούνι της εξώπορτας πιο πριν. Ανοίγω λοιπόν την πόρτα και δεν υπάρχει κανείς. Μπροστά μου υπήρχε ένας διάδρομος τεσσάρων περίπου μέτρων. Θεώρησα ότι μάλλον ο φίλος μου μου έκανε πλάκα , κτύπησε το κουδούνι και κρύφτηκε. Αμ Δε. Ξαφνικά και ενώ βρίσκομαι δίπλα στο κουδούνι και μπροστά μου δεν υπάρχει κανείς , αυτό άρχισε να κτυπά σαν τρελό. Όχι σαν να είχε κολλήσει. Δεν έκανε έναν συνεχόμενο ήχο. Εξάλλου το συγκεκριμένο και συνέχεια να το πάταγες έκανε τον θόρυβο περίπου σαν εκείνο μιας μικρής καμπάνας για μία φορά. Άρχισε να κτυπά για 20 με 30 φορές με ακανόνιστο ρυθμό. Ε , εδώ πανικοβλήθηκα. Θεωρούσα ότι τα 2 προηγούμενα γεγονότα ( Α και Β) ίσως – που δεν ήταν – είχαν να κάνουν με τα μηχανήματα που ήταν ηλεκτρονικά. Αυτή ήταν η πιο λογική εξήγηση που μπορούσα να δώσω με επιστημονικό ας πούμε τρόπο. Όμως και τα προηγούμενα ουσιαστικά δεν δικαιολογόντουσαν με την λογική.

Τέλος πάντων δεν έχω σκοπό να σας κάνω να αποδεχτείτε την όλη ιστορία αν δεν το θέλετε Εξάλλου δεν έχω κάποιο κίνητρο να το κάνω αυτό. Απλώς καταθέτω την εμπειρία μου όπως την έζησα , μια που μου ζητήθηκε.

Εδώ λοιπόν έχουμε να κάνουμε με ένα κουδούνι που αρχίζει να κτυπά από μόνο του σαν τρελό , το οποίο δεν είναι ηλεκτρονικό , αλλά 100% μηχανικό. Το γεγονός αυτό , δεν το αντιμετώπισα με καθόλου ψυχραιμία , ούτε εγώ , ούτε και η αδελφή μου. Φύγαμε αμέσως από το σπίτι και πήγαμε να βρούμε τους δικούς μας , οι οποίοι βρίσκονταν επίσκεψη σε ένα σπίτι εκεί κοντά.
Μάλιστα πήρα τηλέφωνο τον φίλο μου που έμενε στο ισόγειο να ανέβει επάνω , όση ώρα η αδελφή μου ντυνότανε – ε , δεν πήγαμε και με τις πιζάμες – διότι η παρουσία ενός ακόμα ατόμου με έκανε να αισθάνομαι περισσότερη ασφάλεια κυρίως ψυχολογική.


1011010110110101101

Edited by - Anounakis on 24/09/2003 23:41:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 01:23:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στην συνέχεια δεν συνέβη κάτι περίεργο που να μπορώ να το συνδυάσω με τα προηγούμενα.
Κανά χρόνο αργότερα αλλάξαμε σπίτι , και από τότε μπορώ να πω , πως ηρέμισα και από τότε δεν ξανά ασχολήθηκα με τα γεγονότα αυτά , ούτε επιχείρησα να ξανακάνω κάτι ανάλογο.

Όταν μάλιστα στην παρέα μου τυχαίνει καμιά φορά να κάνουμε παρόμοιες με το θέμα συζητήσεις , λέω πως κάτι έγινε , αλλά αποφεύγω να μπω σε λεπτομέρειες , αυτές δηλαδή που μοιράστηκα μαζί σας.
Σε γενικές γραμμές θεωρώ ότι την έβγαλα καθαρή , όμως συμβουλεύω όποιον θέλει να επιχειρήσει να πραγματοποιήσει κάτι ανάλογο., να το σκεφτεί καλά πριν το κάνει.

Το συμπέρασμα μου λοιπόν για την Σολομωνική μια που αυτό είναι και το βασικό θέμα , είναι πως πρόκειται για ένα βιβλίο που κρύβει μέσα του δυνάμεις , αλλά συνάμα μπορεί να καταστεί και πολύ επικίνδυνη.

1011010110110101101Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 26 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy