ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 ΕΙΚΟΝΕΣ
 Μενταγιόν της Αρχαιότητας??????
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Mimakos
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2011, 19:27:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σε όλους....Θα ήθελα βοήθεια σχετιικά με το αν γνωριζει κανείς για κάποιο Αρχαίο μενταγιόν που έχω....απο την μια πλευρά του αναπαρίσταται ενα αλογο με φτερά κ απο την αλλη μια γυναικεία μορφη που φοραει περικεφαλέα...το βρηκε πριν χρονια καποιος δικός μου σε παλιο πατρικό σπιτι...Όποιος γνωρίζει κατι ας επικοιωνήσει μαζι μου...Ευχαριστώ πολυ..!!!

Mimakos
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2011, 19:34:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2011, 15:49:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Mimakos καλωσόρισες στο Esoterica και καλή συνέχεια στις συζητήσεις να έχεις.

Οι φωτογραφίες που έχεις βάλει δεν φαίνονται οπότε θα πρέπει πρώτα να εισαχθούν σωστά.

Για να εμφανιστεί μια φωτογραφία θα πρέπει να τοποθετηθεί το link της φωτογραφίας εντός των tags για την εισαγωγή εικόνας.

Π.χ. [img]link φωτογραφίας[/img]

Αν η φωτογραφία δεν έχει link και είναι π.χ. από το pc σου τότε μπορείς να την φορτώσεις στο http://www.imageshack.us/ και να αντιγράψεις μέσα στα tags το link που θα σου δώσει το συγκεκριμένο site.

Αν συναντήσεις οποιοδήποτε πρόβλημα μπορείς να το αναφέρεις στο topic Πώς να εισάγω εικόνα? για περαιτέρω επεξηγήσεις.

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mimakos
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2011, 20:13:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σε όλους....Θα ήθελα βοήθεια σχετιικά με το αν γνωριζει κανείς για κάποιο Αρχαίο μενταγιόν που έχω....απο την μια πλευρά του αναπαρίσταται ενα αλογο με φτερά κ απο την αλλη μια γυναικεία μορφη που φοραει περικεφαλέα...το βρηκε πριν χρονια καποιος δικός μου σε παλιο πατρικό σπιτι...Όποιος γνωρίζει κατι ας επικοιωνήσει μαζι μου...Ευχαριστώ πολυ..!!!

http://img864.imageshack.us/i/063k.jpg/IMGhttp://img864.imageshack.us/img864/6238/063k.jpg/IMG/URL
" border=0>

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2011, 01:04:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για να βοηθήσω λίγο τον φίλο Mimakos η εικόνα του μενταγιόν είναι η ακόλουθη:

Πρέπει να είναι η πλευρά με το άλογο αν και δεν είναι πολύ ευκρινής η φωτογραφία.

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
chess
Μέλος 3ης Βαθμίδας


697 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2011, 10:59:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλογο με φτερα θα μπορουσε να ειναι ο Πηγασος και η γυναικα με την περικεφαλαια η Αθηνα....

Όταν ο κλόουν του τσίρκου, αυτοκτόνησε πάνω στη σκηνή, όλοι νομίσαν ότι ήταν μέρος του σόου και γελάσανε ακόμη πιο πολύΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2011, 11:04:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν μπορούμε να έχουμε μια καλύτερη φωτογραφία? Δε φαίνεται σχεδόν τίποτα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alexandros_n
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2012, 10:59:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πιστεύω πως καλό θα ήτανε να μας πεις επίσης,αν γνωρίζεις, σε ποια περιοχή βρέθηκε..μπορεί να βοηθήσει,ειδικά αν πας σε κάποιο αρχαιολογικό μουσείο της περιοχής που βρέθηκε να δεις αν έχει άλλα παρόμοια ευρήματα.
Αν έχουν βρει,κάτι το οποίο μου φαίνεται πιθανό,θα εξηγούν και το τι είναι..

"ΑΝΙΚΗΤΩΝ ΑΠΤΕΤΑΙ ΟΥΔ' ΑΪΔΗΣ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy