ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 Η συμφωνια ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ [ΑΧΑΙΩΝ] με τον ΜΕΝΤΗ-ΑΘΗΝΑ για τον πλανητη με το κωδικο ονομα ΙΘΑΚΗ 33.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2011, 12:03:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παντα συμφωνα με το αποκωδικοποιημενο κειμενο της ΟΔΥΣΣΕΙΑΣ,το κωδικο ονομα του τριτου πλανητη του αστρικου μας συστηματος είναι,για το γαλαξια ΑΡΓΟ,ΙΘΑΚΗ 33.
Το[ 2320 Π.Χ.] σημαντικα γεγονοτα ελαβαν χωρα στον πλανητη μας τα οποια η ανθρωποτητα αγνοει.Σημερα αποκωδικοποιοντας τον ΟΜΗΡΟ μαθαινουμε για πρωτη φορα και πρωτοι από ολη την ανθρωποτητα τα συνταρακτικα γεγονοτα που καθορισαν και συνεχιζουν να καθοριζουν το παρελθον το παρον και το μελλον μας.


Ποτε εγινε η συμφωνια ;;;
---------------------------

Πριν [4331] χρονια,δηλαδη [11] χρονια της εποχης του ΥΔΡΟΧΟΟΥ +[ 2160] χρονια της εποχης των ΙΧΘΥΩΝ +[ 2160] χρονια της εποχης του ΚΡΙΟΥ ,συμφωνα με τον τροπο που μετρανε το περασμα του χρονου στον υπολοιπο γαλαξια,το 2320 Π.Χ. όπως τον μετραμε εμεις.Η εποχη του ΤΑΥΡΟΥ συναντησε για εκατοστη φορα την εποχη του ΚΡΙΟΥ.


Ποιοι είναι οι ΑΧΑΙΟΙ;;;
--------------------------

Οι γειτονες μας της σπειρας του ΩΡΙΩΝΑ,με βασιληα τον Αρχοντα του ΣΕΙΡΙΟΥ, γνωστου και ως αστρου του Κυνα [DOG STAR], μολις ειχαν κλεισει μια παρουσια πανω στον πλανητη μας που διηρκεσε [100] ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΕΝΙΑΥΤΟΥΣ,δηλαδη [100 Χ 25920 =2.592.000 χρονια].Το αστρικο μας συστημα τους δοθηκε μαζι με τον πλανητη μας για «εκμεταλλευση» από τους αρχοντες του γαλαξια Αργου ΕΛΛΗΝΕΣ Αθανατους,για την συμμετοχη τους στον νικηφορο πολεμο της ΤΡΟΙΑΣ.
Το προβλημα παρουσιαστηκε όταν αποφασισαν,με την συμπαρασταση του ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ,πως το αστρικο μας συστημα τους ανηκει και αρνηθηκαν να φυγουν όταν τελειωσε ο χρονος που τους ειχε δοθει.


Ποια είναι η ουσια της συμφωνιας;;;
--------------------------------------

Ο πλανητης μας πρεπει με δικα του μεσα να αποδειξει στην γαλαξιακη κοινοτητα ότι αξιζει να είναι ανεξαρτητος και ισος με τα υπολοιπα μελη της κοινοτητος.


Τι ακριβως σημαινει «ισος με τα υπολοιπα μελη της γαλαξιακης κοινοτητος»;;;
---------------------------------------------------------

Σημαινει πως πρεπει να λυσουμε το προβλημα της αθανασιας και της κατασκευης διαστημοπλοιου ικανου να ταξιδεψει στο ΣΕΙΡΙΟ οπου εχουμε ραντεβου μαζι τους.


Ποσα χρονια μας δοθηκαν για λυσουμε τα προβληματα αυτά;;;
---------------------------------------------------------

Τρεις [3] εποχες,που ισουνται με [3Χ2160=6.480] χρονια.Η εποχη του ΚΡΙΟΥ-των ΙΧΘΥΩΝ και του ΥΔΡΟΧΟΟΥ.


Ποσα χρονια μας απομενουν ;;;
------------------------------------------

6480 – 4331 = 2.149 χρονια, σχεδον ολη η εποχη του ΥΔΡΟΧΟΟΥ.


Τι θα συμβει αν δεν τα καταφερουμε;;;
-----------------------------------------

Ο Πλανητης θα περιελθει στην κατασταση που βρισκοταν την εποχη των ΔΙΔΥΜΩΝ ,του ΤΑΥΡΟΥ κ.λ.π., πριν δηλαδη την αφιξη του ΜΕΝΤΗ_ΑΘΗΝΑ και την δημιουργια του συγχρονου ανθρωπου από την ιατρικη της ομαδα.


Ποια είναι η διαφορα των δυο καταστασεων;;;
--------------------------------------------


Οι ανθρωποι που δημιουργηθηκαν από τους ΑΧΑΙΟΥΣ με την βοηθεια του ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ ηταν κατωτερα οντα με υπερβολικα υποβαθμισμενο ΓΕΝΕΤΙΚΟ ΚΩΔΙΚΑ.


Τι άλλο περιεχει η συμφωνια;;;
---------------------------------

Η συμφωνια πρεπει να περιεχει πολλα «ψιλα γραμματα» που δεν ειναι ακομη όλα γνωστα από την αποκωδικοποιηση της ραψωδιας [α] και [β].
Το βασικοτερο εμποδιο ,μερος της συμφωνιας, που τοποθετηθηκε στο κρανιο μας είναι το ΜΕΣΟΛΟΒΙΟ η ΤΥΛΩΔΕΣ ΣΩΜΑ.Εμποδιζει την απ’ευθειας επικοινωνια των δυο εγκεφαλων μας [αριστερος και δεξιος εγκεφαλικος λοβος] μας υποχρεωνει δηλαδη να προσλαβουμε ιερη γνωση από την αορατη βιο-νανοελικα μεσω επιλεγμενων «οδων».Η πιο σημαντικη από αυτές είναι αυτό που γνωριζουμε ως ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟ.


Γιατι δεν μας χαρισαν την αθανασια από την αρχη ;;;
---------------------------------------------------

Στον ΑΡΓΟ,φανταζομαι και στο υπολοιπο συμπαν,κυριαρχει η αρχη πως τιποτα δεν χαριζεται σε κανεναν.


Χαριζετο =1093[4]=βλαπτουσι

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2011, 15:12:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αμοθεν, βασικά, μια ερώτηση :

Ρε φίλε, ειλικρινά ... τα πιστεύεις όλα αυτά που γράφεις ;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2011, 15:58:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αμοθεν

λές οτι το όνομα του γαλαξία μας είναι Αργω.

Αλλοι,πάλι με αρχαίες πηγές ισχυρίζονται οτι είναι,Ηριδανός.

Τι ισχύει?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vitras
Μέλος 2ης Βαθμίδας


185 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2011, 16:52:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βλεπω μονο τα ... αποτελεσματα της ερευνας.

Ακομα αναμενω το τροπο αποκωδικοποιησης, τις λεξεις-κλειδια/τους στιχους-κλειδια και η επεξηγηση τυχον συμβολων που προκυψαν.

Γενικως ολη τη διαδικασια για το πως καταληξατε σ'αυτα τα συμπερασματα.

Που ξερετε, ισως καποιοι απο μας να ασχοληθουν εφοσον δωσετε στοιχεια (και ειναι βασιμα) και να ... μας βοηθησουμε για να καταληξουμε στο τελικο σκοπο. :)

Ομως δυστυχως τωρα ειναι απλως σαν ενα "μυθιστορημα", χωρις στοιχεια και αποδειξεις.

Edited by - Vitras on 05/08/2011 16:53:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2011, 19:21:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
vitras

με ολο τον σεβασμο στην προσωπικοτητα σου,μηπως σημερα ειναι Δευτερα και δεν το εχω καταλαβει;;;

και ξανα με ολο τον σεβασμο στην προσωπικοτητα σου θα μπορουσες να μου πεις με δυο λογια,αν σου το επιτρεπει η συνειδηση σου,τι ηλικια εχεις και αν εισαι αγορι η κοριτσι;;;

τα λεμε

την Δ Ε Υ Τ Ε Ρ Α 08/08/2011

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2011, 19:27:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
νικομαχε

μουλειψες - ειλικρινα

θα σου τα πω ολα,βημα -βημα.

πες μου πρωτα εσυ ποιοι ειναι οι "αλλοι" και ποιες οι "πηγες" τους,να μην ειμαι στα σκοταδια.Συμφωνεις;;;

τα λεμε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2011, 19:30:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
zip

εμεις οι δυο εχουμε βαρυ παρελθον,τι θαλεγες ν'αρχισεις απο μια ειλικρινη συγνωμη και μετα ποιος ξερει μπορει να αρχισεις να τα πιστευεις και εσυ.
τα λεμε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vitras
Μέλος 2ης Βαθμίδας


185 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2011, 20:39:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

vitras

με ολο τον σεβασμο στην προσωπικοτητα σου,μηπως σημερα ειναι Δευτερα και δεν το εχω καταλαβει;;;

και ξανα με ολο τον σεβασμο στην προσωπικοτητα σου θα μπορουσες να μου πεις με δυο λογια,αν σου το επιτρεπει η συνειδηση σου,τι ηλικια εχεις και αν εισαι αγορι η κοριτσι;;;

τα λεμε

την Δ Ε Υ Τ Ε Ρ Α 08/08/2011


Σε καμια περιπτωση δεν σου κανω επιθεση, ισα ισα σε ακουω με πολυ μεγαλη προσοχη, και βεβαιως ειπατε για τη Δευτερα και αυτο εννοουσα οταν ελεγα πως περιμενω με μεγαλη ανυπομονησια.

Ειμαι 31 ετων, αντρας αν εχει καποια σημασια για σενα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2011, 22:57:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
zip

εμεις οι δυο εχουμε βαρυ παρελθον [ Βαρύ παρελθόν ;;; Φίλε δεν καταλαβαίνω τι εννοείς ... Εγώ κα'να δυο φορές έχω μιλήσει όλες κι όλες μαζί σου. Μήπως είσαι παλιό μέλος & διπλός λογαριασμός ; ],τι θαλεγες ν'αρχισεις απο μια ειλικρινη συγνωμη [ Γιατί ; Τι σου έκανα ; ] και μετα ποιος ξερει μπορει να αρχισεις να τα πιστευεις και εσυ. τα λεμε


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2011, 23:20:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πραγματικά φίλε αμοθεν με μπερδεύουν φοβερά αυτά που γράφεις και με μια πρώτη ματιά τα καταχωρώ εύκολα στις φαντασιώσεις που ξεκίνησαν με κερδοσκόπους τύπου Φουράκι, Λιακόπουλου και τα τοιάυτα. Θεωρώ βεβαια ότι οι διάφοροι τέτοιου τύπου απατεώνες μπορεί να έχουν ψήγματα αλήθειας στα λόγια τους (αλλιώς δε θα περνούσε το ψέμα) αλλά κάπου κάπου... όσο αληθοφανές και να είναι ένα παραμύθι δεν παύει να είναι παραμύθι.

Εγώ δε θα κάνω τον κόπο να εξετάσω όλες αυτές τις μη επαληθεύσιμες θεωρίες. Θα ρωτήσω μόνο το εξής: Ποια πρακτική γνώση μας παράσχουν που μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε στη καθημερινή μας ζωή;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2011, 00:00:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αμοθεν

Δεν θυμάμαι που το είδα.
Κάπου στις σελίδες της Ο.Ε.Α ή της Ομάδας Ε.
Μπορεί και στον Καλογεράκη.

Μη φαντάζεσαι οτι το έδεσα και κόμπο οτι ο γαλαξίας λέγεται Ηριδανός!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2011, 00:43:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
vitras

ο πληθυντικος ευγενειας δεν χρειαζεται.Χαιρομαι που εισαι 31 χρονων.

για την Δευτερα ατυχησες,μου βγηκαν υποχρεωσεις,θα τα πουμε μαζι την Τριτη 9/8/11

τα λεμε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2011, 00:45:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
zip

ψαξε στις κα'να δυο φορες που μιλησαμε,βρες τι μου "εκανες" και επανηλθε.

τα λεμε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2011, 00:55:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dr Jekyll Mr Hyde

τι εννοεις ακριβως πρακτικη γνωση;;;

ειναι για σενα πρακτικη γνωση το οτι καποιος γνωριζε την ταχυτητα του φωτος ανα δευτερο πριν [3000] χρονια;;;

ειναι για σενα πρακτικη η γνωση πως ο γενετικος σου κωδικας ειναι κατασκευασμενος σε εργαστηριο πριν [3000] χρονια;;; καθως και τα τρια [3] σου προσθετα μυαλα που σε μετετρεψαν απο πιθηκο σε συγχρονο ανθρωπο;;;

ειναι για σενα πρακτικη γνωση οτι μετρας το περασμα του χρονου λαθος;;;


ειναι για σενα πρακτικη γνωση οτι καποιος κατασκευασε πριν [3000] χρονια ενα μεγαλιθικο μνημειο με σκοπο να σου υποδειξει τον σωστο δρομο για την σωτηρια σου και την σωτηρια των απογονων σου;;;

φωτισε μου λιγο εδω τι εννοεις πρακτικη γνωση;;;

οσο για την ταυτοποιηση μου με κερδοσκοπους,λιακοπουλους και αλλα ανεκδοτα,ατυχησες δραματικα.

τα λεμε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2011, 01:18:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
νικομαχε καλημερα

ξενυχτι κατω απο την μουρια τυχερε;;;δεν μου ειπες τα μουρα ειναι ετοιμα; και τι χρωμα εχουν ασπρα η μαυρα;

ο ΟΑΕ μου ειναι αγνωστος [τι σημαινει;;;] με ομαδα Ε δεν ειχα ποτε καμμια σχεση,ουτε γνωριζω ποιοι ειναι οι κυριοι.Καλογερακης;;; και αυτος αγνωστος μου ειναι.

στον Ομηρο Ηριδανο δεν εχω συναντησει ακομη τουλαχιστον.

ο γαλαξιας μας ονομαζεται ΑΡΓΟΣ.Το ακριβες αποτυπωμα του ειναι η Πελλοπονησος.Ο στιχος [α344] ειναι σαφεστατος.

δες στον χαρτη της Ελλαδας την Πελλοπονησο και βλεπεις τον ΑΡΓΟ με τις [4] σπειρες του.5η σπειρα τα ΙΟΝΙΑ νησια και 6η σπειρα η ονομαζομενη και εξωτερη οι κυκλαδες.Η πορεια της Αθηνας απο ΙΘΑΚΗ σε ΠΥΛΟ ειναι ακριβως η πορεια του Ουρανιου ποταμου ΑΧΕΡΟΝΤΑ.Ζακυνθος ειναι το αστρο του ΚΥΝΑ ο ΣΕΙΡΙΟΣ.

τα λεμε
φυσαει κατω απο την μουρια;;; γιατι εδω καιγεται ο τοπος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2011, 01:55:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αμοθεν
Προς θεού δεν σε ταυτίζω με Λιακόπουλους κλπ. Όμως όλα αυτά τα περίεργα περι ολυμπίων θεώνκαι μυστικών συνωμοσιών και αστρόπλοιων και τα παρέμφερη είναι ασχολίες των τελευταίων ετών. Οι σύγχρονοι έλληνες με αυθαίρετους και υποθετικούς συσχετισμούς κάνουν μια ωραία σαλάτα με ΑΤΙΑ, θεούς, οντότητες, διαστάσεις, υποθετικά ή ψευδ-επιστημονικά στοιχεία βιολογικού και άλλου τύπου κλπ.
Για μένα όλα αυτά δείχνουν περισσότερο την ανάγκη του κόσμου να ξεφύγει από την πραγματικότητα και να βρει ελπίδα σε μυθοπλασίες ή γενικά πράγματα που ουσιαστικά δεν έχουν καμία καθαρή επιστημονική απόδειξη.
Με ρωτησες λοιπόν τι εννοώ για πρακτική γνώση. Εμένα φίλε μου δεν με ενδιαφέρει τι έκαναν οι πρόγονοι μου πριν 3000 χρόνια, αν είχαν αστρόπλοια, υπερηχητικά τζετ και ηλεκτρονικά ανεμιστηράκια. Οι πρόγονοί μου ανήκουν στο παρελθόν ενώ οι αλλαγές που πρέπει να γίνουν ανήκουν στο τώρα. Η αξία του ανθρώπου δεν είναι κληρονομική και δεν περνάει από το DNA. Η αξία του ανθρώπου αποδεικνύεται και αποκτιέται καθημερινά με τον αγώνα. Αγώνα για απαλλοτρίωση της δυστυχίας από το ανθρώπινο είδος ξεκινώντας από τον εαυτό μας και τον κοντινό μας περίγυρο.
Μπορώ να σου πω με σιγουριά ότι εγώ δεν εφηύρα κανένα αστρόπλοιο, δεν συνεργαστικα με τον Ποσειδώνα ή όποια οντότητα, δεν έγραψα φιλοσοφία, δεν γνωρίζω μαθηματικά και επειδή βαριέμαι να πάρω τα πόδια μου απ' το ένα δωμάτιο στο άλλο μπορεί και να μη φάω. Ε ναι λοιπόν είχα πρόγονό μου τον Αριστοτέλη. Και; Αυτό δεν με εμποδίζει να βρίζω όποιον γουστάρω στον δρόμο άμα μου την σπάει, ούτε να λέω βλακείες 24 ώρες το 24ωρο άμα θέλω.
Ίσως φταίει η μίξι του τουρκικου-ελληνικού dna τι να πω.
Πού θέλω να καταλήξω, η αξία του ανθρώπου μετριέται από το μέγεθος της αλλαγής που πετυχαίνει κάθε μέρα. Το να πετάξεις πέντε υπερόπλα στην ανθρωπότητα δεν λύνει κανένα πρόβλημα. Η τεχνολογία δεν λύνει προβλήματα, ίσα ίσα συνήθως δημιουργεί καινούρια. Με ή χωρίς αστρόπλοιο αυτήν ακριβώς τη στιγμή πρέπει μέσα μας να συντελείται μια εσωτερική επανάσταση. Αυτή δεν γίνεται θεωρητικολογώντας πάνω σε λεξάριθμους και προσωπικά δεν μου περισσεύει και χρόνος για να κάνω τέτοιες χρονοβόρες "μελέτες".
Επομένως ρωτάω. Αυτό το οποίο για σένα μάλλον είναι γνώση (για μένα όμως όχι γιατί δεν έχω απτές αποδείξεις) πώς με βοηθάει στη καθημερινότητά μου;
Τι προτείνεις;

Ξέρεις που είναι το αστρόπλοιο; Ε αν ναι, πάμε να το βρούμε. Ε αν όμως είναι απλά να μιλάμε για κάποιο υποθετικό αστρόπλοιο, που υποθετικά μας έδωσαν κάποιες υποθετικές οντότητες, τι να το κάνω;

Σε ρωτάω πες μου τώρα αυτή τη στιγμή τι να κάνω! Αλλά μη μου λες να κάθομαι να αναπολώ ένα (υποθετικό) παρελθόν.

Σου μιλάω ειλικρινά τώρα, γιατί είσαι έξυπνος. Όλα αυτά περι ελληνικής φυλής-νανοέλικας-ψυχής-πνεύματος κτλπ έχω βαρεθεί να τα ακούω. Αν είμαστε διαφορετικοί απ' τους άλλους λαούς, ας το αποδείξουμε τώρα. Όχι μετά, όχι χτες, ΤΩΡΑ.

Και τι κόμπλεξ είναι αυτό που έχουμε με την ελληνική "φυλή" πλέον; Πρέπει ντε και καλά να είμαστε ξεχωριστοί; Αν ήμασταν δηλαδή απλά μερικές σκατούλες με χέρια και πόδια που μυρίζουν άσχημα τι θα γινόταν;
Αν η λέξη "έλληνας" είναι απλά μια λέξη που προσδιορίζει μια εθνικότητα από τις άπειρες του κόσμου χωρίς να έχει τίποτα το ξεχωριστό τι έγινε δηλαδή; Θα πέσουμε σε κατάθλιψη;
Έχω κουραστεί με τα ίδια και τα ίδια φίλε μου.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 06/08/2011 02:08:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2011, 02:13:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aμοθεν

Δεν ειναι ΟΑΕ αλλά ΟΕΑ,λάθος μου.Εχει και ιστοσελίδα...http://ellhnkaichaos.blogspot.com/

Ομάς Εθνικής ή Ελληνικής Αποκαταστάσεως ,κάπως ετσι.


Η μουριά ειναι σωτήρια,δροσιά και ψύξη με ψυκτικό <mouriatsou>>


Τωρα για τον γαλαξία με 4 σπείρες εννοείς,ενας γαλαξίας με 4 σπείρες ή 4 γαλαξίες τεμνόμενοι με μια σπειρα ο καθένας?

Δεν το καταλαβαίνω αυτο ειλικρινά,παρ όλο που...ξέρεις!
Διευκρίνησέ μου το 4 σπείρες και ισως το καταλάβω.Μήπως κάτι άλλο θέλεις να πεις κι εκφράστηκες λάθος?

Επειδή η Πελοπόννησος δεν θυμίζει σπείρες αλλά θα μπορούσε να ήταν 4 γαλαξίες με κοινό κέντρο.Κάτι σαν ακτινωτοί γαλαξίες και οχι σπειρωτοί.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2011, 08:52:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
zip

ψαξε στις κα'να δυο φορες που μιλησαμε,βρες τι μου "εκανες" και επανηλθε. [την έχετε ξεσκίσει την Ελληνική Γλώσσα ... ] τα λεμε


Ναι, άλλη δουλειά δεν έχω να κάνω ...

Edited by - zip on 06/08/2011 08:55:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2011, 11:09:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Nikomaxos
Τωρα για τον γαλαξία με 4 σπείρες εννοείς,ενας γαλαξίας με 4 σπείρες ή 4 γαλαξίες τεμνόμενοι με μια σπειρα ο καθένας

Όχι βρε!
Μιλάμε για γαλαξία 4Χ4
Νέο μοντέλο αντιβαρυτικό
(διπλό διαφορικό και πολλά γκάζια)

Εσύ ξεύρεις την χώρα που ανθεί, φαιδρά πορτοκαλέα?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2011, 11:21:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dr Jelyll Mr Hyde
ευχαριστω που τουλαχιστον δεν με ταυτιζεις με τον λιακοπουλο.

Τωρα παμε μαζι στις ΜΥΚΗΝΕΣ να τελειωσει και η δικη μου αγωνια.Εχεις τα τεχνικα μεσα;;;

Εγω εκτος απο αγραμματος,οπως ολοι στο φορουμ,ειμαι και "ταπι".Αν ειχα τα μεσα δεν θα ειχες ακουσει ποτε για μενα.

τα λεμε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2011, 11:23:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
zip
ευχαριστω για την αποφαση σου ,αντε γεια

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2011, 11:24:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γιαννης ψευτης

αντε γεια και σε σενα.Καποιον μου θυμιζεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2011, 11:30:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
νικομαχε

καποιον μου θυμιζει ο φιλος σου,λες;;;

αυτα βλεπεις στην Πελλοπονησο;;;

δυστυχως δεν μπορουμε να σας ευχαριστησουμε ολους.Δεν πειραζει.

τα λεμε.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2011, 14:30:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
zip

Μήπως είσαι παλιό μέλος & διπλός λογαριασμός ;


Κάνε γαργάρα ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2011, 14:46:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
zip

σου ειπα αντε γεια,δεν ακουσες;;; στο ξαναλεω,εισαι ανεπιθυμητος στα θεματα που ανεβαζω.

να καταλαβω πως για λογους δικου σου αποφασισες να καταστρεψεις το θεμα ;;;Καλως

η συμπεριφορα σου δειχνει ΕΛΛΕΙΜΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑΣ.

τι λες να ρωτησω τον ψυχιατρο μου για την κατασταση σου μηπως και μπορει να σε βοηθησει;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2011, 14:49:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
σου ειπα αντε γεια,δεν ακουσες;;; στο ξαναλεω,εισαι ανεπιθυμητος στα θεματα που ανεβαζω.

Δημόσιο forum. Τα παράπονά σου στην ελευθερία της έκφρασης.

quote:
να καταλαβω πως για λογους δικου σου αποφασισες να καταστρεψεις το θεμα ;;; Καλως

Ποιο θέμα ;

quote:
τι λες να ρωτησω τον ψυχιατρο μου για την κατασταση σου μηπως και μπορει να σε βοηθησει;;;

Έχεις δικό σου ψυχίατρο ; Κατάλαβα ...

Συγνώμη για την ενόχληση.

Έγινε, τα λέμε ...

Edited by - zip on 06/08/2011 14:51:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2011, 14:51:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αγαπητε Γιωργο διαχειριστη

τι γινεται στις περιπτωσεις που καποιος συνειδητα επιχειρει να καταστρεψει θεματα που ανεβαζουν αλλοι;;;

τι λεει ο κανονισμος;;;

μηπως πρεπει ΤΩΡΑ να επεμβεις ωστε να μπουν τα πραγματα στη θεση τους ,ωστε να μην δουμε οτι ειδαμε [6] μηνες με την διαμαχη νικομαχου-zip;;;

Μιλω για τον περιβοητο!!! zip

ευχαριστω για την προσοχη σου
τα λεμε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2011, 14:53:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αγαπητε Γιωργο διαχειριστη

Γιώργο διαχειριστή ;;; Μήπως γράφεις σε άλλο forum ;;; Τι έγινε ; Μπερδεύτηκες ;

Σου είπα ... συγνώμη για την ενόχληση.


Edited by - zip on 06/08/2011 14:54:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2011, 13:35:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Zip

Καλοδεχουμενη η συγνωμη σου ,να μπορουσες όμως να κρατησεις και τον λογο σου θαταν το ιδανικο.

Όμως δεν μπορεις ,πεταχτηκες σαν «τσουτσουνι» στο διπλανο θεμα,να την παρεις πισω.

Α] .- κραταμε τον λογο μας όταν τον δινουμε = Όχι ο zip.

B] .- εχεις ακουστα για αυτοσεβασμο;;; = Ποιος «θανασης»;;;

Γ].- εχεις ακουσει την εκφραση «ο λογος μου συμβολαιο;;;» = Σε ποιον από ολους τους κλωνους απευθυνεις την ερωτηση;;;

Καλη επαναφορα


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EXELSIOR
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2011, 02:09:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τρία πουλάκια κάθονται ....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Φ α ί δ ρ α
Νέο Μέλος


32 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 07:35:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Φ α ί δ ρ α  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επειδη καποιοι απο εμας ενδιαφερονται για την συνεχεια του θεματος, γινεται να συνεχιστει παρακαλω;
Ζιζανια θα υπαρχουν συχνα ειδικα σε νεοδιατυπωμενες θεωριες.
Ας τα αγνοησουμε και παμε παρακατω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy