ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;

Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Παιχνιδια του μυαλου,η κατι αλλο?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή

Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
dominic976
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
149 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 23:01:12  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος dominic976  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος dominic976  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θελω να ξεκινησω λεγοντας καποια πραγματα που μου εχουν συμβει κατα καιρους.
εδω κ κανενα χρονο περιπου εχει σταματησει κατι που το θεωρουσα περιεργο κ ενοχλητικο απο την αλλη.
λοιπον,καθε φορα που εκλεινα τα ματια μου για να κοιμηθω εβλεπα χιλλιαδες εικονες διαφορων πραγματων να περνανε απο μπροστα μου.σε ταχυτατο ρυθμο.οτι μπορεις να φανταστεις.τρελο,παραξενο,ανθρωπους,καταστασεις με γνωστους κ αγνωστους.κατι σαν μηνυματα μερικες φορες.λογικο κ επομενο ηταν να μη μπορω να κλεισω ματι κ να μη με παιρνει ο υπνος με τιποτα.προσπαθουσα να πεισω τον εγκεφαλο μου να μη σκεφτεται καθολου κ τιποτα,αλλα ηταν αδυνατο.κ ξαφνικα μια μερα σταματησε.ετσι απλα.δεν θυμαμαι απο ποια ηλικια το ειχα.ουτε κ το καταλαβα οταν σταματησε.μετα απο καιρο το συνηδητοποιησα.το μονο που σκεφτηκα ειναι οτι ισως να ειμουν κατι σαν πομπος που λαμβανα σηματα,μηνυματα ισως κ μελλοντικα γεγονοτα.να τονισω οτι ολα αυτα τα εβλεπα ξυπνιος,απλα τα ματια ειχα κλειστα.
ξερει καποιος να μου πει τι ηταν?
εχω κ αλλα που μου συνεβησαν.ας αναλυσουμε πρωτα τα παραπανω κ συνεχιζω.

clife
Νέο Μέλος

2 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2011, 16:30:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βασικα...καταλαμβαινες τι εβλεπες η ηταν πολυ γρηγορο ολο αυτο?

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2009/01/18/article-0-03192A98000005DC-958_468x498.jpg
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

starstruck
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
105 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2011, 17:51:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακριβώς αυτό το έχω νιώσει και γω στο παρελθόν την ώρα που έπεφτα για ύπνο. Ίσως είναι από το υποσεινήδητο , δεν ξέρω.

Velissarios1
Μέλος 1ης Βαθμίδας

114 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2011, 21:00:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ειναι ισως οι εικονες που εχει αποθηκευσει ο εγκεφαλος σου κατα την διαρκεια της ημερας η και πιο πολυ ακομη και ενω την εχει φιλτραρει σαν αχρηστη πληροφορια το βραδυ που ηρεμεις τις βλεπεις να περνανε απο μπροστα σου .

http://www.youtube.com/watch?v=gK8cqL8sl5kΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dominic976
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
149 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2011, 01:12:11  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος dominic976  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος dominic976  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε clife,ναι ηξερα τι εβλεπα.διαφορες εικονες,σκηνες,καταστασεις.
το θεμα ειναι γιατι κ πως σταματησε ξαφνικα.

dominic976
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
149 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2011, 01:19:03  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος dominic976  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος dominic976  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε starstruck εγω το ειχα για παρα πολλα χρονια.δυσκολευομαι παρα πολυ να κοιμηθω,ποσο μαλλον να χω κ αυτο.
αν κ εφυγε,παλι την ωρα που πεφτω για υπνο,θυμαμαι πραγματα κ καταστασεις κ ρε παιδια χωρις πλακα,εχει τυχει να σκεφτω κατι που μου κανε καποιος κ να λεω ψυθιριστα πιθανες απαντησεις που θα θελα να του πω αν ηταν μπροστα,κ να λεω,να λεω,μεχρι που απ τα νευρα δεν μπορεσα να κοιμηθω κ σηκωθηκα.

Φασκόμηλος
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
81 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2011, 01:41:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έγινε ποτέ τίποτα απ' όσα είδες στο μέλλον;

dominic976
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
149 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2011, 09:46:49  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος dominic976  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος dominic976  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μα δεν γινεται να θυμασαι αναμεσα απο εκατονταδες εικονες κατι συγκεκριμενο.ειναι αδυνατο να συγκρατησεις κατι.
κατι αλλο που μου συνεβη κ εχει σχεση με το μελλον ειναι οταν παλια δουλευα σε ενα φουρνο,ειχα κατι σαν προμηνυμα να το πω δεν ξερω.εκει λοιπον που δουλευα περναει μια εικονα μπροστα μου,που εδειχνε τον εργοδοτη μου να ειναι τσατισμενος.ετσι κ εγινε λιγο αργοτερα.επρεπε να γινει μια παραδωση ψωμιου σε ενα πρατηριο αρτου.το αλλο αμαξι που πηγαινε τις παραγγελιες ελειπε κ πηγαμε με το δικο μου.
εκει που πηγαιναμε λοιπον,μου λεει ο βαγγελης(εργοδοτης) να παω ευθεια σε ενα δρομο,αλλα εγω θεωρησα οτι επρεπε να στριψω αριστερα.μπροστα ειχε ενα αποριματοφορο αν θυμαμαι καλα.
αμεσως μετα ειδα ακριβως την εικονα που περασε απο μπροστα μου λιγο πιο πριν.το βαγγελη να ωριεται.
κοιτα να δεις λεω,ακριβως οπως το ειδα εγινε.παραξενο.
μετα απο 8 χρονια περιπου ειχα παρομοιες εμπειριες με μια κοπελα που εχα σχεση.
ας πουμε γ'αυτο πρωτα κ μετα θα αναφερθω για την πρωην.

starstruck
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
105 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2011, 09:54:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακρίβώς αυτά τα έχω νιώσει και γω σε διαφορετικές καταστάσεις όμως. Πιστεύω ότι έχει να κάνει με το μυαλό , είναι συγκεχυμένο και δεν υπάρχει εκατό τοις εκατό απάντηση.

LordThomas
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
495 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2011, 08:17:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LordThomas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
καθε φορα που εκλεινα τα ματια μου για να κοιμηθω εβλεπα χιλλιαδες εικονες διαφορων πραγματων να περνανε απο μπροστα μου.σε ταχυτατο ρυθμο.οτι μπορεις να φανταστεις.τρελο,παραξενο,ανθρωπους,καταστασεις με γνωστους κ αγνωστους.κατι σαν μηνυματα μερικες φορες.λογικο κ επομενο ηταν να μη μπορω να κλεισω ματι κ να μη με παιρνει ο υπνος με τιποτα.προσπαθουσα να πεισω τον εγκεφαλο μου να μη σκεφτεται καθολου κ τιποτα,αλλα ηταν αδυνατο.κ ξαφνικα μια μερα σταματησε.ετσι απλα.δεν θυμαμαι απο ποια ηλικια το ειχα.ουτε κ το καταλαβα οταν σταματησε.μετα απο καιρο το συνηδητοποιησα.το μονο που σκεφτηκα ειναι οτι ισως να ειμουν κατι σαν πομπος που λαμβανα σηματα,μηνυματα ισως κ μελλοντικα γεγονοτα.να τονισω οτι ολα αυτα τα εβλεπα ξυπνιος,απλα τα ματια ειχα κλειστα.

dominic976 έχεις ασχοληθεί με ενεργειακά κέντρα, τσάκρα, διαλογισμό ή τρίτο μάτι;
Συνήθως βιώνουν τέτοιες καταστάσεις όσοι εσκεμμένα ή άθελα ανοίγουν το τρίτο μάτι και μπορούν να βλέπουν εικόνες και καταστάσεις από προηγούμενη ζωή ή το μέλλον, να έχουν αυξημένη προαίσθηση κτλ. Όταν κλείνεις τα μάτια αποφορτίζεται ένα 40% του εγκεφάλου που δεσμεύεται από την όραση οπότε είναι πιο έυκολο να βιώσεις τέτοιες καταστάσεις.

Ο Θεός βρίσκεται τόσο σ' ένα κομμάτι ξύλο, όσο και σ' ένα ανθρώπινο όν. Η διαφορά είναι ότι το κομμάτι ξύλο δεν γνωρίζει τίποτε για το Θεό, ενώ ο άνθρωπος μπορεί να συνειδητοποιήσει την παρουσία Του, μέσα του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dominic976
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
149 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2011, 13:18:05  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος dominic976  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος dominic976  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε LordThomas,οχι δεν εχω ασχοληθει ποτε με ενεργειακά κέντρα, τσάκρα, διαλογισμό.
απλα σαν ανθρωπος ειμαι πολυ παρατηρητικος κ μπορω να συνδιασω καταστασεις κ να βρω την πιθανη απαντηση σε ενα θεμα,μια κατασταση.
ειμαι πολυ διαφορετικος σαν ανθρωπος κ παντα ψαχνω την αιτια ολων των πραγματων.προσπαθω καθημερινα, αναλυοντας το παραμικρο που συμβαινει γυρω μου.απο το πιο ασημαντο μεχρι το πιο σημαντικο.καλα για τα ονειρα που βλεπω,αστα.πολυ παραξενα κ ισως προφητικα μερικα,αλλα δεν εχω την δυνατοτητα να τα ερμηνευσω.γενικα εχω καταλαβει οτι σε μενα προσωπικα συμβαινει το εξης-οταν θελω να κανω κατι κ βρισκω εμποδια,σταματαω να ασχολουμαι.δεν το κυνηγαω καθολου.κ δεν πεφτω εξω.οταν επιμεινω για να πετυχω αυτο που θελω,βλεπω οτι εχασα τσαμπα το χρονο μου.ειναι σαν κατι μεσα μου να ξερει την καταληξη.δεν μπορω να το εξηγησω.
μια φορα μου συνεβη κατι που ακομη μου φαινεται πολυ παραξενο.
ηθελα να παω στο χωριο μου κ ηταν αργα το βραδυ.3,4 το πρωι δεν θυμαμαι καλα.εμενα λειβαδια κ το χωριο ειναι 400 χιλ. αποσταση.
ετοιμαζομαι λοιπον,παιρνω κ ενα σακιδιο στην πλατη κ φτανοντας στην πορτα σταματαω.καθομαι κ κοιταζω την πορτα αρκετη ωρα,ανημπορος να την ανοιξω.λες κ υπηρχε ενας τοιχος μπροστα κ δεν μπορουσα να περασω.λες κ με σταματουσε ενα χερι σπρωχνοντας με πισω.αναρωτιομουν γιατι δεν μπορουσα να φυγω.παλευα με το μυαλο μου να καταλαβω τι συμβαινει κ δεν μπορουσα να ανοιξω την πορτα να φυγω.τελικα δεν εφυγα.μετα απο αρκετη ωρα μπροστα στην πορτα ξεντυθηκα κ καθησα σπιτι.
γενικα στη ζωη μου εχω ξεφυγει απο πολυ επικινδυνες καταστασεις.
σαν να υπαρχει καποιος που με προστατευει συνεχως κ ανελλιπως να μην παθω το παραμικρο.δεν εχω σπασει ποτε ουτε ενα κοκαλο.
αν ασχοληθω κ με διαλογισμο,δεν ξερω που μπορει να φτασει η διορατικοτητα κ η διαισθηση μου.

dominic976
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
149 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2011, 16:30:15  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος dominic976  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος dominic976  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τι εγινε ρε παιδια?κανεις?το παρατησαμε το θεμα εδω κ 3 μηνες.

mystery flower
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
204 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2011, 12:09:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
dominic976 καλημέρα,
Απ' ό,τι ξέρω αυτό συμβαίνει όταν ο εγκέφαλος είναι επιφορτισμένος με διάφορες εμπειρίες και θέλει να κάνει την ανάλογη επεξεργασία για τη διαλογή εμπειριών. Αυτό σημαίνει ότι δεν έχεις κοιμηθεί όσες ώρες πρέπει, σου χρειάζεται ύπνος. Τώρα δεν θα έχεις πια αυτές τις ενοχλήσεις γιατί μάλλον κοιμάσαι όσες ώρες πρέπει. Συμπτωματικά, οι ενοχλήσεις έφυγαν αν κοιμάσαι όσο πρέπει. Όταν κοιμηθείς λιγότερες ώρες οι ενοχλήσεις θα επανερθουν. Όταν αισθάνεσαι βαρύ τον εγκέφαλο, να καταλαβαίνεις ότι χρειάζεσαι περισσότερο ύπνο.

Ταξίδι στο άγνωστοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mystery flower
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
204 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2011, 12:12:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
dominic976 Αυτές οι εικόνες στην δεύτερη περίπτωση δηλώνουν ότι είσαι διορατικό άτομο με έντονο προαίσθημα. Πολλές φορές αυτά τα άτομα ωφελούνται από την δύναμη που έχουν. Χρησιμοποίησε αυτή την δύναμη που έχεις σωστά. Λένε ότι έχεις ξυπνήσει το τρίτο μάτι αλλά δεν έχω πείρα σ' αυτό το θέμα. Κάποιοι που γνωρίζουν καλύτερα το θέμα μπορούν να σε κατατοπίσουν σχετικά.

Ταξίδι στο άγνωστο

Edited by - mystery flower on 09/12/2011 12:15:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dominic976
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
149 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2012, 21:42:27  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος dominic976  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος dominic976  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
mystery flower δεν νομιζω να εφταιγε αν κοιμαμαι καλα η οχι.το λεω αυτο γιατι γενικα εχω μεγαλο προβλημα με τον υπνο.αλλοι πεφτουν στο κρεβατι κ κοιμουνται σχεδον αμεσως.εγω ειμαι σαν να εχω μαλωσει με το μορφεα κ προσπαθω καθε φορα που θελω να κοιμηθω,να τον πετυχω στις καλες του.ασε δραμα η υποθεση.αλλα παιζει μεγαλο ρολο η ψυχολογια μου πριν κοιμηθω.
δηλαδη κ τωρα δεν κοιμαμαι καλα οπως καταλαβαινεις.οι εικονες ομως εχουν φυγει εντελως πια.αρα δεν φταιει ο υπνος πιστευω.

dominic976
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
149 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2012, 21:59:41  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος dominic976  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος dominic976  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τωρα τελευταια μου συμβαινει το εξης παραξενο.εκει που καθομαι κ κοιταζω κατι,οτιδηποτε,ξαφνικα μερικα πραγματα γυρω μου(αν κοιτας ευθεια,με τις ακρες των ματιων βλεπεις κ αυτα που βρισκονται δεξια κ αριστερα)ειναι σαν να μου τονιζουν περισοτερο την παρουσια τους.δηλαδη κοιταω στην οθονη του υπολογιστη π.χ. κ ξαφνικα κατι που ειναι διπλα μου,η δεξια η αριστερα,οποιοδηποτε αντικειμενο μεσα στο δωματιο,εμφανιζεται ξαφνικα κ μοιαζει σαν να θελει να κανει την παρουσια του εντονοτερη.
κ με τρομαζει καποιες φορες αυτο,γιατι ειναι σαν να μην υπηρχε πριν εκει.αλλα ηταν παντα εκει.
η δικη μου εξηγηση ειναι οτι οταν εισαι αρκετα συγκεντρωμενος καπου,τα γυρω πραγματα ειναι σαν να εξαφανιζονται.
αν κοιταξεις κ συγκεντρωθεις σε ενα αντικειμενο για πολλη ωρα χωρις να ανοιγοκλεισεις τα ματια,ολα τα υπολοιπα θα μαυρισουν γυρω σου κ θα βλεπεις μονο αυτο που συγκεντρωθηκες.
ναι αλλα γιατι μου συμβαινει τωρα?
πιο παλια γιατι δεν το παθαινα?

Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy