ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΕΛΛΑΔΑ - ΤΟΥΡΚΙΑ συζητήσεις για κοντινό ή μελλοντικό πόλεμο - Νο. 8
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Εξαδάκτυλος
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
78 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2012, 17:20:29  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
αν εχεις ιδεα για τον Ιωαννη Βατατζη!

ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ ΜΕ ΛΕΝΕ.. ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΣΑΣ ΜΙΛΑΕΙ Ο ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΟΥΤΕ ΠΟΡΦΥΡΟΥΣ ΣΤΑΥΡΟΥΣ ΕΧΩ,ΟΥΤΕ ΕΞΙ ΔΑΚΤΥΛΑ.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dimitris Alamanos
Νέο Μέλος

Greece
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2012, 17:23:20  Εμφάνιση Προφίλ
σε πειστευω κωνσταντινε αλλα αλλα δειχνουν τα μελουμενα

αίμα τιμή χρυσή αυγήΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εξαδάκτυλος
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
78 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2012, 17:37:39  Εμφάνιση Προφίλ
ΚΑΙ ΗΡΘΑ ΣΤΗ ΦΩΛΙΑ ΤΟΥ ΛΥΚΟΥ...........................

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2012, 18:30:11  Εμφάνιση Προφίλ
Σ' άφησαν να φύγεις από τη φωλιά του κούκου;

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2012, 18:32:20  Εμφάνιση Προφίλ
Dimitris Alamanos

quote:
αν εχεις ιδεα για τον Ιωαννη Βατατζη!

Και ο Ιωάννης Βατάτζης μοιάζει με τον Κακοχρονονάχει όπως τον περιγράφει ο Λέοντας ο ΣΤ; Τέτοιο χάλι είχε;

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εξαδάκτυλος
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
78 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2012, 18:34:39  Εμφάνιση Προφίλ
ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙΣ ΑΘΕΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΝΤΑΡΑΚΤΙΚΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ.. ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΡ....Α!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2012, 18:34:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven
quote:

ενταξει λοιπον θα σας απαντησω.Ο πολεμος θα γινει και θα ειναι ο 3ος παγκοσμιος και ο τελευταιος.Με την τουρκια θα υπαρξει μια κριση οπως με τα Ιμια αλλα τοτε ο ελληνικος στρατος θα αντεπιτεθει και τοτε θα επεμβει ο Ρωσσος :)

αίμα τιμή χρυσή αυγή


Να σαι ρωτήσω κάτι? σοβαρά.. πως γίνεται να είσαι Χρυσαυγίτης και να τα πιστεύεις όλα αυτά?... (και ξέρω καλά τι ρωτάω..)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2012, 18:41:31  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Macedon
Σ' άφησαν να φύγεις από τη φωλιά του κούκου;



ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εξαδάκτυλος
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
78 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2012, 18:52:50  Εμφάνιση Προφίλ
ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΒΓΟΥΜΕ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ EURO.. ΘΑ ΜΑΣ "ΠΟΛΕΜΗΣΟΥΝ" (Η ΜΑΣ ΠΟΛΕΜΑΝΕ ΗΔΗ) ΤΡΕΙΣ ΕΥΡΩΠΑΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ, ΤΗΝ ΜΙΑ ΘΑ ΤΗ ΚΑΤΑΦΈΡΟΥΜΕ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΔΥΟ ΟΧΙ.. ΤΩΡΑ ΠΩΣ ΤΑ ΞΕΡΩ ΑΥΤΑ;; ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΕΧΩ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΝΕΚΡΟΥΣ.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2012, 18:55:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven
quote:

Εποχη του σπανακιου = Ιουνιος.Το ειπε και καλα ο παισιος στον Γραψα οταν του ειπε οτι θα παραιτηθει απο το στρατο.Του λεει : δεν θα παραιτηθεις,θα ηγηθεις της αμυνας της Ελλαδας εναντιον των Τουρκων.Και ποτε του λεει ο Γραψας?Την εποχη του σπανακιου.

Επειδή έχω περάσει 6 μήνες με τον Γράψα στο Δ'Σώμα αρχές 2000 (τα χω ξαναγράψει δεν τα ξαναγράφω...) αλλά ΕΤΥΧΕ να είμαι και "εκεί" που ξεκίνησε η φήμη, πραγματικά γελάω απίστευτα με όλα αυτά περί Γράψα...
Ας μην χαλάσω όμως για άλλη μια φορά την φαντασίωση κάποιων..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spawn13
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
405 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2012, 19:19:51  Εμφάνιση Προφίλ
Δλδ τι ειχε επωθει craven?Εχει σημασια πιστευω...αν μπορεις γινε πιο συγκεκριμενος.Ευχαριστω!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kondoras
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
272 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2012, 19:53:13  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΒΓΟΥΜΕ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ EURO.. ΘΑ ΜΑΣ "ΠΟΛΕΜΗΣΟΥΝ" (Η ΜΑΣ ΠΟΛΕΜΑΝΕ ΗΔΗ) ΤΡΕΙΣ ΕΥΡΩΠΑΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ, ΤΗΝ ΜΙΑ ΘΑ ΤΗ ΚΑΤΑΦΈΡΟΥΜΕ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΔΥΟ ΟΧΙ.. ΤΩΡΑ ΠΩΣ ΤΑ ΞΕΡΩ ΑΥΤΑ;; ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΕΧΩ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΝΕΚΡΟΥΣ.....

Συμφωνώ και χωρίς να έχω νεκροφιλικές τάσεις. Από 8 Ιουνίου θα ξεκινήσει και μία μέρα πριν τις εκλογές θα τελειώσει.
Τρεις δυνάμεις θα πολεμήσουμε, στην αρχή θα χάσουμε, μετά θα νικήσουμε και όλα θα κριθούν στην τρίτη μάχη με τους ομόδοξους Ρώσους, όπου προβλέπεται να φάμε γερή ήττα. Και φυσικά θα μείνουμε εκτός Euro.

______________________________________________________________________
Αν δεν καώ εγώ, αν δεν καείς εσύ, αν δεν καούμε όλοι, πώς θα βγει απ'τα σκοτάδια φως;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εξαδάκτυλος
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
78 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2012, 19:56:45  Εμφάνιση Προφίλ
ΚΑΛΑ.. ΘΑ ΤΑ ΔΕΙΤΕ ΑΥΤΑ....................................

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ιαπετός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
442 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2012, 20:00:58  Εμφάνιση Προφίλ
Kαμιά ημερομηνία έχεις να μας πείς;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

M.o.r.f.e.a.s
Μέλος 1ης Βαθμίδας


65 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2012, 20:02:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους M.o.r.f.e.a.s
Κατα πρωτον μου αρεσε που το νημα εχει μια χιουμοριστικη ταση thanks to macedon και τον happy hippo του...:D
Kατα δευτερον αν δε κανω λαθος ο Παπουλιας ειπε οτι δε θα προλαβουμε λεει να κανουμε δευτερες εκλογες..δεν ειπε γιατι απο οτι εμαθα....
Εχετε ακουσει εσεις κατι?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dimitris Alamanos
Νέο Μέλος

Greece
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2012, 20:04:22  Εμφάνιση Προφίλ
ημερομηνίες ειναι μες τις 22-28 Ιουνιου η αποβαση στο Καστελοριζο και 30-3 Ιουλιου η επιθεση των Ρωσσων στην Τουρκια

αίμα τιμή χρυσή αυγήΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εξαδάκτυλος
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
78 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2012, 20:05:44  Εμφάνιση Προφίλ
ΓΙΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.. Η ΜΑΛΛΟΝ ΞΕΡΩ... ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΜΗΝΑ & XRONO.. TO MONO ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΚΡΑΤΗΣΤΕ ΤΟ ΚΑΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ:EINAI OTI STIS 27 ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ (ΑΓΝΩΣΤΟΥ ΜΗΝΟΣ & ΕΤΟΥΣ) ΘΑ ΑΠΟΣΜΕΔΕΥΤΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΑΤΙ.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

M.o.r.f.e.a.s
Μέλος 1ης Βαθμίδας


65 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2012, 20:10:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους M.o.r.f.e.a.s
quote:

ΓΙΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.. Η ΜΑΛΛΟΝ ΞΕΡΩ... ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΜΗΝΑ & XRONO.. TO MONO ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΚΡΑΤΗΣΤΕ ΤΟ ΚΑΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ:EINAI OTI STIS 27 ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ (ΑΓΝΩΣΤΟΥ ΜΗΝΟΣ & ΕΤΟΥΣ) ΘΑ ΑΠΟΣΜΕΔΕΥΤΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΑΤΙ.....




Σε 1,5 βδομαδα δηλαδη?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dimitris Alamanos
Νέο Μέλος

Greece
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2012, 20:10:27  Εμφάνιση Προφίλ
σημερα εχουμε 16 οποτε περιμενουμε

αίμα τιμή χρυσή αυγήΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εξαδάκτυλος
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
78 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2012, 20:12:00  Εμφάνιση Προφίλ
ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΜΗΝΑ-ΧΡΟΝΟ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dimitris Alamanos
Νέο Μέλος

Greece
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2012, 20:12:46  Εμφάνιση Προφίλ
οοχ αρχιζουν και οι εξετασεις

αίμα τιμή χρυσή αυγήΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spawn13
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
405 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2012, 20:16:40  Εμφάνιση Προφίλ
Οσοι αναφερετε μηνα,χρονο κλπ ειστε απλα εκτος τοπου και χρονου!!!Ελεος!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dimitris Alamanos
Νέο Μέλος

Greece
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2012, 20:17:43  Εμφάνιση Προφίλ
σε πειραζει που μιλαμε ρε μαστορα?

αίμα τιμή χρυσή αυγήΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

papakis
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2012, 20:32:32  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:

Εποχη του σπανακιου = Ιουνιος.Το ειπε και καλα ο παισιος στον Γραψα οταν του ειπε οτι θα παραιτηθει απο το στρατο.Του λεει : δεν θα παραιτηθεις,θα ηγηθεις της αμυνας της Ελλαδας εναντιον των Τουρκων.Και ποτε του λεει ο Γραψας?Την εποχη του σπανακιου.

Επειδή έχω περάσει 6 μήνες με τον Γράψα στο Δ'Σώμα αρχές 2000 (τα χω ξαναγράψει δεν τα ξαναγράφω...) αλλά ΕΤΥΧΕ να είμαι και "εκεί" που ξεκίνησε η φήμη, πραγματικά γελάω απίστευτα με όλα αυτά περί Γράψα...
Ας μην χαλάσω όμως για άλλη μια φορά την φαντασίωση κάποιων..


Εγώ έπινα βότκες στα club της Μόσχας μαζί με τον Πούτιν και τον Μεντμέντεφ και τα λέγαμε…. και σας λέω ότι δεν θα εισβάλει η Ρωσία στην Τουρκία….
Τα συμφώνησε και ο κολλητός μου ο Obama ….
..είμαι έγκυρη πηγή…. !!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dom1
Μέλος 3ης Βαθμίδας


583 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2012, 21:03:24  Εμφάνιση Προφίλ
χαχαχα, έλα ρε ο Καθένας λέει τη ζαμοάρα ότι ξέρει το Γράψα εδω μέσα.

Τον Γράψα τον ξέρω μόνο εγώ, πηγαίναμε στα μπουζούκια παραλιακής 2000-2003.. ΤΕΛΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2012, 01:46:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven
quote:

χαχαχα, έλα ρε ο Καθένας λέει τη ζαμοάρα ότι ξέρει το Γράψα εδω μέσα.

Τον Γράψα τον ξέρω μόνο εγώ, πηγαίναμε στα μπουζούκια παραλιακής 2000-2003.. ΤΕΛΟΣ



Καταλαβαίνεις φαντάζομαι σπιρτούλι μου ότι δεν μιλάμε για κανέναν celebrity αλλά για έναν στρατιωτικό που όπως εγώ υπάρχουν και μερικές 100δες στρατιώτες που ήταν δίπλα του και μερικές χιλιάδες στρατιώτες στα ίδια στρατόπεδα που πέρασε, αντίθετα με τον παϊσιο που πάντα τον έχει γνωρίσει κάποιος μπατζανάκης ενός γνωστού του φίλου του κουνιάδου κτλ..
Ο Γράψας ήταν ταξίαρχος (υποδιοικητής) στο Δ΄ Σώμα στρατού στην Ξάνθη με διοικητή του σώματος τον Αντωνακόπουλο. Όταν έφυγα εγώ μετά από λίγο καιρό έγινε ΑΓΕΣ (και μετά ΑΓΕΕΘΑ) ο Αντωνακόπουλος αν θυμάμαι καλά και το ίδιο αργότερα και ο Γράψας (πήγαιναν μαζί κοινώς).
Άνθρωπος με ...πως να το πω.. περίεργο βλέμμα είτε βλοσυρό είτε με ένα περίεργο κυνικό-ειρωνικό μειδίαμα. Πολύ τυπικός με τους στρατιώτες και ας μπαινόβγαινες και κάθε μέρα στο γραφείο του. Δεν χαμογέλαγε ποτέ (αυτό που απλά θα λέγαμε δεν σου έκανε κλίκ συμπαθητικού ανθρώπου) αλλά πέρα απ το αν τον γουστάραμε ή όχι (όχι...) δεν ήταν και κανένας μπαμπούλας αν πήγαινες με τα νερά του. Σε καμιά περίπτωση ιδιαίτερα μάχιμος όπως τον φαντάζεστε, σε καμιά περίπτωση δεν καιγόταν παραπάνω απο κανέναν άλλο (ούτε και λιγότερο) που γνώρισα για την μαχητικότητα του Σώματος (ειδικά στο Δ' Σώμα για όσους ξέρουν με τις αμέτρητες ασκήσεις πολέμου που πήρα μέρος + Παρμενίων στο κεντρικό στρατηγείο με υπουργό κτλ) και όσο θυμάμαι εγώ δεν μας έδειξε ποτέ να έχει κάποια ιδιαίτερη σχέση με την θρησκεία (και μιλάω για όσους μπαινοβγαίναμε στο γραφείο του). Ίσα ίσα που τις Κυριακές που πηγαίναμε στην Εκκλησία του στρατοπέδου πολλές φορές (αναγκαστικά φυσικά) αυτός ΑΝ ήταν στο στρατόπεδο για τον οποιοδήποτε λόγο, θα προτιμούσε να κάτσει στο γραφείο να σερφάρει στο internet πχ ή να διαβάσει την εφημερίδα του.
Δεν έχω να πω κάτι ιδιαίτερα κακό για τον άνθρωπο. Ένας μέσος στρατιωτικός απ τους 10δες που γνώρισα ούτε κακός ούτε καλός αλλά σίγουρα γνώρισα ΠΟΛΥ πιο μάχιμους που θα ταίριαζαν σε όλες αυτές τις προφητείες και μάλιστα στον ίδιο βαθμό (ταξίαρχο και πάνω) με τον Γράψα. Όπως και να χει λοιπόν το να διαβάζω όλα αυτά περί Παϊσιου και Γράψα είναι για μένα αστεία καθώς μέχρι να το πετάξει κάποιος σε ένα forum (για ακατανόητο λόγο για εμένα) ήταν ένας στρατιωτικός που απλά δεν σου έμενε καν στην μνήμη (μόνο όταν άκουσα για τον Αντωνακόπουλο και μετά γιαυτόν είπα.. κοίτα να δεις που αυτοί πάνε μαζί).
Εκτός και αν είχε αυτό το επτασφράγιστο μυστικό και το έκρυβε τόσο καλά και στην πραγματικότητα ήταν ο υπερμάχιμος και υπερθρησκευόμενος στρατιωτικός.

Άλλα και να ήταν είπαμε, ήμουν "εκεί" όταν κάποιος το σκαρφίστηκε (και όχι η οποιαδήποτε έγκυρη η επίσημη πηγή) σαν μια άποψη/θεωρία, οπότε όπως και να χει θα μου ήταν αδιάφορη σαν "προφητεία" απλά γιατί δεν ήταν. Ο μόνος τρόπος να βγει κάτι τέτοιο είναι απο σπόντα... ο Καμμένος διαβάζει σαν τρελός blogs και διάφορα sites, προφανώς και έχει διαβάσει τα περί Γράψα και τον ζητάει και ΑΝ γινόταν ένα θαύμα και κατάφερνε να μπεί σε μια κυβέρνηση και να του περάσει θα μπορούσε κανείς να δει τον Γράψα υπουργό. Αν μετά γινόταν κάτι με τους Τούρκους θα λέγαμε ότι βγήκε η προφητεία ή ότι την εκβιάσαμε να βγει όπως την φαντασιώθηκε ένας χρήστης σε κάποιο forum σαν μια εκδοχή? Απορία..

Τώρα dom1 την ειρωνεία απο έναν που κάνει χαβαλέ (ας το λένε troll ή όπως θέλουν) φυσικά δεκτή, από εσένα όμως άστην γιατί δεν σε παίρνει και πολύ. Εσύ ούτε που σου παν τα 4 δεν ξέρεις όχι τον Γράψα. Τράβα λοιπόν στην κρυστάλινη σου σφαίρα και στα ταρό να σου πουν καμιά καινούρια ημερομηνία και άσε τους άλλους

Edited by - Craven on 17/05/2012 01:56:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2012, 09:01:21  Εμφάνιση Προφίλ
Απ'όλα έχει το φόρουμ λέμε!
Γνωριμίες με στρατιωτικούς...
Γνωριμίες με γέροντες...
μέχρι και γνωριμίες με... νεκρούς!!!
Μήπως τελικά το Esoterica, να γίνει site γνωριμιών;;;

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2012, 10:33:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven
quote:

Γνωριμίες με στρατιωτικούς...
Γνωριμίες με γέροντες...

Είπαμε δεν πρόκειται για κανένα celebrity, ένας μέσος στρατιωτικός είναι που στο σύνολο της καριέρας του έχουν περάσει χιλιάδες στρατιώτες απο δίπλα του. Αντίθετα για τους γέροντες πως γίνεται ρε παιδί μου και πάντα κάποιος γνωστός γνωστού τους έχει μιλήσει και πάντα εμφανίζονται κάθε λίγα χρόνια και καινούρια λεγόμενα τους (μετά θάνατον όπως έγινε με τον Γράψα) για τα οποία ποτέ δεν υπάρχει η παραμικρή απόδειξη... περίεργο ε? Αυτό θα έπρεπε να σας ανησυχεί και όχι ο κάθε Γράψας όσο καλός ή κακός και να είναι αυτός. Τώρα αν την σπάω σε κάποιους και τους χαλάω την φαντασίωση ε τι να κάνω να πω ψέμματα? :) Ψέμματα θα ήταν να έλεγα κάτι ιδιαίτερα κακό γιαυτόν για να τον σπιλώσω αλλά ψέμματα θα ήταν και να έλεγα αυτό που κάποιοι φαντάζονται και θέλουν να ακούσουν... τι να κάνουμε :)
Όποιος θέλει με γράφει κανονικά και φαντάζεται ότι θέλει φυσικά δικαίωμα του όπως και δικαίωμα μου να γελάω όποτε ακούω για Γράψα και Παϊσιο :P Μακάρι να είχε βγεί πριν το 2001 αυτή η περίφημη προφητεία για να τον είχα ρωτήσει τον άνθρωπο να σας έλεγα απο πρώτο χέρι :) Είμαι σίγουρος ότι ή θα γέλαγε και αυτός ή θα μου έριχνε 10 μέρες φυλακή για ακατάσχετη βλακεία αλλά θα το ρίσκαρα. Όλως τυχαίως όμως η συγκεκριμένη "προφητεία" βγήκε ξαφνικά χρόνια μετά όταν έγινε ΑΓΕΣ και ΑΓΕΕΘΑ μετά (δεν θυμάμαι σε ποιο ακριβώς απ τα 2. Μέχρι τότε φυσικά φαντάζομαι δεν ήταν σημαντικό το αν είπε ένας "προφήτης" σε έναν εν ενεργεία στρατιωτικό ότι θα μπει στην πόλη ε?

Edited by - Craven on 17/05/2012 10:34:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GEO33
Μέλος 2ης Βαθμίδας


290 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2012, 10:51:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GEO33
http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_kathremote_1_17/05/2012_442508Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2012, 11:10:50  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:

Γνωριμίες με στρατιωτικούς...
Γνωριμίες με γέροντες...

Είπαμε δεν πρόκειται για κανένα celebrity, ένας μέσος στρατιωτικός είναι που στο σύνολο της καριέρας του έχουν περάσει χιλιάδες στρατιώτες απο δίπλα του. Αντίθετα για τους γέροντες πως γίνεται ρε παιδί μου και πάντα κάποιος γνωστός γνωστού τους έχει μιλήσει και πάντα εμφανίζονται κάθε λίγα χρόνια και καινούρια λεγόμενα τους (μετά θάνατον όπως έγινε με τον Γράψα) για τα οποία ποτέ δεν υπάρχει η παραμικρή απόδειξη... περίεργο ε? Αυτό θα έπρεπε να σας ανησυχεί και όχι ο κάθε Γράψας όσο καλός ή κακός και να είναι αυτός. Τώρα αν την σπάω σε κάποιους και τους χαλάω την φαντασίωση ε τι να κάνω να πω ψέμματα? :) Ψέμματα θα ήταν να έλεγα κάτι ιδιαίτερα κακό γιαυτόν για να τον σπιλώσω αλλά ψέμματα θα ήταν και να έλεγα αυτό που κάποιοι φαντάζονται και θέλουν να ακούσουν... τι να κάνουμε :)
Όποιος θέλει με γράφει κανονικά και φαντάζεται ότι θέλει φυσικά δικαίωμα του όπως και δικαίωμα μου να γελάω όποτε ακούω για Γράψα και Παϊσιο :P Μακάρι να είχε βγεί πριν το 2001 αυτή η περίφημη προφητεία για να τον είχα ρωτήσει τον άνθρωπο να σας έλεγα απο πρώτο χέρι :) Είμαι σίγουρος ότι ή θα γέλαγε και αυτός ή θα μου έριχνε 10 μέρες φυλακή για ακατάσχετη βλακεία αλλά θα το ρίσκαρα. Όλως τυχαίως όμως η συγκεκριμένη "προφητεία" βγήκε ξαφνικά χρόνια μετά όταν έγινε ΑΓΕΣ και ΑΓΕΕΘΑ μετά (δεν θυμάμαι σε ποιο ακριβώς απ τα 2. Μέχρι τότε φυσικά φαντάζομαι δεν ήταν σημαντικό το αν είπε ένας "προφήτης" σε έναν εν ενεργεία στρατιωτικό ότι θα μπει στην πόλη ε?

Edited by - Craven on 17/05/2012 10:34:45



Εννοείται οτι το σχόλιό μου δεν πήγαινε για να σε θίξει φίλε Craven...
Όπως είδες όλο το post μου, έχει χιουμωριστική διάθεση...
Με αυτά που γράφεις για τον Γράψα, συμφωνώ απόλυτα...
Η όλη ιστορία, είναι σαν τις ιστορίες που υπάρχουν σε κάθε στρατόπεδο!!
Πάντα θα υπάρχει κάτι στοιχειωμένο, πάντα θα υπάρχει κάτι που το ακολουθεί "μύθος" κτλ κτλ...
Εγώ όταν ήμουν στο στρατό, και πήγα στην μονάδα μου, είχα έναν διοικητή "διαμάντι" πραγματικό! Καταπληκτικός άνθρωπος.Μπορούσες να μιλήσεις μαζί του χωρίς τυπικότητες, και όπως ακριβώς μιλούσες με έναν φίλο σου... Να μην πω για τις άδειες!!!
Λοιπόν και για αυτόν τον άνθρωπο, υπήρχε ένας μύθος!!! (παντού υπάρχει ένας μύθος τελικά!!!).
Οι "παλιοί" φαντάροι έλεγαν πως παλιά δεν ήταν έτσι... ήταν ακριβώς το αντίθετο... κακός και σκληρός... Μέχρι που σε ένα στρατόπεδο που ήταν και πάλι διοικητής, πριν αρκετά χρόνια, ένας φαντάρος "τρελάθηκε" και μπούκαρε με το όπλο στους κοιτώνες ένα βράδυ, και έφαγε κόσμο... Από τότε λέει άλλαξε!!! Είχε φάει και "στέρηση βαθμού" για αρκετά χρόνια...
Ε... κάτι τέτοια άκουγα... και πάντα κρατάω μικρό καλάθι σε ότι έχει να κάνει με ιστορίες από το στρατό

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy