ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΕΛΛΑΔΑ - ΤΟΥΡΚΙΑ συζητήσεις για κοντινό ή μελλοντικό πόλεμο - Νο. 8
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2012, 03:22:13  Εμφάνιση Προφίλ
Αιθέρα

Ησουν εκεί?

http://troktiko.eu/2012/06/american-bar-ekanan-ekklhsia-sto-aigio-sth-diarkeia-baptishs/

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ahlobar
Μέλος 2ης Βαθμίδας


296 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2012, 03:23:41  Εμφάνιση Προφίλ
Αναλογα,οχι οπως το αντιλαμβανεσαι.Και αυτο που εγραψα δεν αναφερεται μονο σε εσενα.Εχω διαβασει σχεδον ολα τα θεματα του φορουμ και εχω διαπιστωσει οτι σε παρα πολλα απο αυτα μερικοι φερεστε ασχημα σε αλλους συνομιλητες (χωρις να υπαρχει διαφωνια) και με τουπε 1000 καρδιναλιων.Ειναι "λιγο" ασχημο και το επισημανα.

corgito ergo sumΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ahlobar
Μέλος 2ης Βαθμίδας


296 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2012, 03:25:50  Εμφάνιση Προφίλ
Το καταλαβαινω αυτο που λες aitherovamon,απλα ειναι μια συμπεριφορα που επαναλαμανεται συνεχως.

Καλη σου μερα

corgito ergo sumΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2012, 03:30:01  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Αναλογα,οχι οπως το αντιλαμβανεσαι.Και αυτο που εγραψα δεν αναφερεται μονο σε εσενα.Εχω διαβασει σχεδον ολα τα θεματα του φορουμ και εχω διαπιστωσει οτι σε παρα πολλα απο αυτα μερικοι φερεστε ασχημα σε αλλους συνομιλητες (χωρις να υπαρχει διαφωνια) και με τουπε 1000 καρδιναλιων.Ειναι "λιγο" ασχημο και το επισημανα.

corgito ergo sum


Αχλομπαρ προσεξε τι θα σου πώ και πριν σχολιάσεις σκέψου το βαθειά!!

καμμιά φορά η 'ευγενική" ειρωνεία,δίνει έναυσμα και αλτήρα αυτογνωσίας στον καθ'ού,αποδέκτη.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ahlobar
Μέλος 2ης Βαθμίδας


296 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2012, 03:32:13  Εμφάνιση Προφίλ
Θα το σκεφτω...

Ας επαναφερουμε το θεμα καλυτερα που εχει ξεφυγει.

corgito ergo sumΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YUGI-OH
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
462 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2012, 03:33:47  Εμφάνιση Προφίλ
ahlobar, καταλαβαίνω αυτό που λες.
Αν πρόσεξες προς το τέλος της σελίδας 25 του θέματος,
εκεί που ρωτούσαν ο Warrax και ο Iαπετός τον Νικόμαχος τι σχέση έχουν οι γεροντάδες, η ελισσάβετ, οι σαύρες [και οι δεινοσαύρες που έγραψα εγώ και το πιασε αμέσως ο Νικόμαχος], χωρίς να πω τίποτα και για να βοηθήσω να καταλάβουν, έβαλα λίνκ με τις "άγνωστες βασιλικές πτυχές" που έχει και φώτο αν το ανοίξει κάποιος, και τρείς γραμμές αποοσπάσματος απο το κείμενο του λινκ.
Αν δώσει κανείς λίγο παραπάνω προσοχή, μπορεί να καταλάβει.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2012, 03:34:02  Εμφάνιση Προφίλ
Αν τα εχεις διαβάσει ολα θα εχεις δει οτι οι όποιες κόντρες με συγκεκριμένα μέλη έχουν να κάνουν με το αγύριστο κεφάλι κάποιον εκ των δυο, οι οποίοι δεν νοούνται να κάνουν πισω σε οτι υποστηρίζουν!
Επίσης σχεδόν ποτέ δεν εχει αστειευτεί κάποιος με νεο μέλος ΠΡΙΝ πρώτα του εξηγήσει το ενδεχόμενο ατόπημα ή άγνοια του ...
(εξαιρούνται τα troll)


Νικ κατα διαβολική σύμπτωση ήμουν όντως σε μια βάφτιση το προηγούμενο Σ/Κ , αλλα η δικη μας είχε αίσιο τέλος
με Λουκούλλειο γεύμα και άφθονο κρασί


Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2012, 09:38:15  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Ιαπετε για σένα,απο μένα με αγάπη!!!


ΙΔΕ ΚΕΙΜΕΝΟ ΤΗΣ Ο.Ε.Α. «ΑΛΗΘΗΣ ΓΡΑΦΗ» LINK: http://ellhnkaichaos.blogspot.com/2009/01/blog-post_01.html )],
ΚΑΙ ΤΩΝ «ΣΕΛΗΝΙΑΚΩΝ ΘΕΩΝ» ΤΟΥ ΔΡΑΚΟΝΙΑΝΟΥ – ΔΡΑΚΟΝΤΟΣ ΣΙΝ – ΣΙΩΝ – ΤΖΕΝΤΑΪ – ΣΕΝΤΑΪ – ΤΖΙΟΥΝΤ Ή ΙΟΥΔΑ, ΤΟΝ ΟΠΟΙΟΝ ΛΑΤΡΕΥΕΤΕ ΩΣ ΔΗΘΕΝ «ΩΝ» Ή ΕΒΡΑΙΣΤΙ «Γ.Χ.Β.Χ.» Ή «ΓΙΑΧΒΕΧ» ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ, ΟΙ ΚΙΝΕΖΟΙ, ΟΙ ΚΟΡΕΑΤΕΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΠΗΡΑΤΕ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛΙΝΟ ΑΛΦΑΒΗΤΟ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ ΜΟΓΓΟΛΟΙ, ΚΑΙ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟΝ ΛΑΤΡΕΥΟΥΝ ΒΛΑΚΩΔΩΣ ΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΓΕΝΟΚΤΟΝΟΥΜΕΝΟΙ ΛΕΥΚΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ ΩΣ «ΘΕΟ ΠΑΤΕΡΑ» ΤΟΥ ΜΟΓΓΟΛΟΥ ΛΕΥΚΟΚΙΤΡΙΝΟΥ ΡΑΒΒΙΝΟΥ – ΜΕΝΤΙΟΥΜ – ΔΡΑΚΟΝΙΑΝΟΥ ΜΑΓΟΥ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ Ή ΓΙΕΧΟΣΟΥΑ Ή ΓΙΑΧΟΣΟΥΒΑ. ΕΡΕΥΝΗΣΤΕ ΤΑ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΟΠΩΣ ΤΑ «ΑΡΚΑΔΙΚΑ» ΤΟΥ ΙΣΤΟΡΙΚΟΥ – ΓΕΩΓΡΑΦΟΥ ΠΑΥΣΑΝΙΑ, ΕΙΣ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΒΕΒΑΙΩΝΕΤΑΙ ΟΤΙ «ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΡΚΑΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΕΛΗΝΕΣ» ΔΗΛΑΔΗ ΖΟΥΣΑΝ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΓΗ ΠΡΟ ΑΦΙΞΕΩΣ ΤΗΣ ΔΡΑΚΟΝΙΑΝΗΣ ΣΕΛΗΝΗΣ. ΕΡΕΥΝΗΣΤΕ ΕΙΣ ΤΗΝ «ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ 12:1» ΤΗΣ ΕΒΡΑΙΟΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΗΣ «ΚΑΙΝΗΣ ΔΙΑΘΗΚΗΣ» ΤΑ ΠΕΡΙ ΣΕΛΗΝΗΣ ΩΣ ΒΑΣΕΩΣ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΟΣ – ΟΥΡΑΝΙΑΣ ΣΙΩΝ ΗΤΟΙ ΤΗΣ ΠΛΑΝΗΤΙΚΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΕΩΣ ΤΟΥ ΤΖΕΝΤΑΪ – ΣΙΝ – ΣΙΩΝ – ΤΖΙΟΥΝΤ Ή ΙΟΥΔΑ. ΕΡΕΥΝΗΣΤΕ ΣΤΟΥΣ ΨΑΛΜΟΥΣ ΤΟΥ ΜΕΝΤΙΟΥΜ – ΠΡΟΓΟΝΟΥ ΣΑΣ ΜΟΓΓΟΛΟΥ ΔΑΒΙΔ ΚΕΦΑΛΑΙΟ 71 Ή 72:7 ΟΠΟΥ Ο ΤΖΕΝΤΑΪ – ΣΙΝ – ΣΙΩΝ ΟΜΟΛΟΓΕΙ ΟΤΙ «Η ΣΕΛΗΝΗ ΘΑ ΑΝΤΑΝΑΙΡΕΘΕΙ» ΔΗΛΑΔΗ ΘΑ ΑΝΑΚΛΗΘΕΙ, ΔΗΛΑΔΗ ΘΑ ΑΝΑΧΩΡΗΣΕΙ – ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΟΧΙΑ ΤΗΣ ΓΗΣ, ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΙΟΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ Η ΠΕΙΡΑΤΙΚΗ ΛΗΣΤΕΙΑ ΤΩΝ ΠΡΩΤΩΝ ΥΛΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΜΕΤΑΛΛΩΝ ΤΟΥ ΗΛΙΑΚΟΥ ΜΑΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ, ΔΙΑ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΘΕΙ ΣΤΟΝ ΣΥΜΠΑΝΤΙΚΟ ΚΟΚΚΥΓΑ, ΗΤΟΙ ΣΤΟ ΗΛΙΑΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕΓΙΣΤΗΣ ΣΥΜΠΑΝΤΙΚΗΣ ΠΥΚΝΟΤΗΤΟΣ ΑΡΙΣΤΕΡΟΣΤΡΟΦΗΣ ΥΛΗΣ, ΗΤΟΙ ΣΤΟ ΗΛΙΑΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟΥ «ΣΕΙΡΙΟΥ Α’» ΔΙΑ ΝΑ ΕΚΒΙΑΖΕΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΟ ΘΑΝΑΤΟ, ΜΕ ΔΙΑΛΥΣΗ ΑΣΤΕΡΙΣΜΩΝ ΚΑΙ ΓΑΛΑΞΙΩΝ ΚΑΙ ΜΕ ΜΑΖΙΚΗ ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ, ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΛΗΘΥΣΜΟΥΣ ΤΩΝ ΝΟΗΜΟΝΩΝ ΟΝΤΩΝ ΣΤΟ ΣΥΜΠΑΝ. ΕΡΕΥΝΗΣΤΕ ΤΗΝ ΜΥΣΤΙΚΗ ΑΠΟΡΡΗΤΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΤΩΝ ΣΑΤΑΝΙΣΤΩΝ ΡΑΒΒΙΝΩΝ ΣΑΣ, ΚΑΙ ΤΩΝ ΟΜΟΙΩΝ ΣΑΤΑΝΙΣΤΩΝ ΕΒΡΑΙΟΧΡΙΣΤΙΑΝΩΝ ΚΑΛΟΓΕΡΩΝ ΤΟΥ «ΑΓΙΟΥ ΟΡΟΥΣ» ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΠΕΡΙ:
«ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΑΝΤΑΝΑΙΡΕΣΕΩΣ, ΗΤΟΙ ΑΝΑΚΛΗΣΕΩΣ – ΑΝΑΧΩΡΗΣΕΩΣ ΤΗΣ ΣΕΛΗΝΗΣ ΠΡΟΣ ΑΛΛΟ ΗΛΙΑΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ.»
ΕΡΕΥΝΗΣΤΕ ΕΙΣ ΤΗΝ «ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ 20:2-6» ΤΑ ΠΕΡΙ ΧΙΛΙΕΤΟΥΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΤΖΕΝΤΑΪ – ΣΙΝ – ΣΙΩΝ ΔΙΑ ΤΗΝ ΕΞΟΡΥΞΗ ΚΑΙ ΛΗΣΤΕΙΑ ΤΩΝ ΠΡΩΤΩΝ ΥΛΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΜΕΤΑΛΛΩΝ ΤΩΝ ΠΛΑΝΗΤΩΝ ΤΟΥ ΗΛΙΑΚΟΥ ΜΑΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ, ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ ΤΗΣ ΣΕΛΗΝΗΣ. ΔΙΟΤΙ ΟΠΩΣ ΔΗΛΩΝΕΙ Ο ΤΖΕΝΤΑΪ ΣΤΗΝ «ΠΑΛΑΙΑ ΔΙΑΘΗΚΗ» ΣΑΣ: «Ο ΧΡΥΣΟΣ ΚΑΙ Ο ΑΡΓΥΡΟΣ ΚΑΙ Ο ΧΑΛΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ» ΗΤΟΙ ΤΟΥ ΤΖΕΝΤΑΪ ("Αγγαίος Β΄ 8", "Ιησούς του Ναυή ΣΤ΄ 19", ΙΔΕ LINK: http://ellhnkaichaos.blogspot.com/2010/03/blog-post_19.html )

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.



ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ιαπετός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
442 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2012, 11:25:08  Εμφάνιση Προφίλ
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

quote:

Ο χαβαλές είναι ανάλογος του πνευματικού επιπέδου και της αντιληπτικής ικανότητας των συζητητών.
Εσυ σε ποιούς ανήκεις?

Στους βενζινοκίνητους ή στους καρβουνιάρηδες?


Η αλήθεια είναι ότι η συμπεριφορά σου μου έχει σπάσει λίγο τα αρ....α!
Τώρα αν νομίζεις ότι έχεις ανώτερο πνευματικό επίπεδο σε σύγκριση με τους άλλους..Τι να σου πώ..
Αυτό μάλλον το νομίζεις μόνο εσύ..!!


Edited by - Ιαπετός on 04/06/2012 11:27:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ιαπετός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
442 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2012, 11:44:07  Εμφάνιση Προφίλ
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
quote:
Ιαπετέ

Ποιός ή τι σε κάνει να πιστεύεις ότι,οι σαύρες του Γιαχβέ,είναι χαβαλές?


Εσένα τι σε κάνει να πιστέυεις ότι λέγοντας αστεία,γίνεσαι περισσότερο έξυπνος;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Warrax
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2012, 11:52:28  Εμφάνιση Προφίλ
Ακόμα δεν κατάλαβα γιατί είναι σαύρα η Ελισάβετ. Εκτός κι αν γέννησε αυγό από το οποίο βγήκε ο Κάρολος και επιπλέον ικανοποιεί τη γυναίκα του εις διπλούν με extra ουρά σαύρας σε μία Hentai φαντασίωση, δε μπορώ να κατανοήσω κάτι διαφορετικό. Θα το είχαν πιάσει οι paparazzi...

Έψαξα για χιλιάρμενα, το μόνο που βρήκα ήταν κάτι του Πατροκοσμά, ο οποίος ανέφερε για το χιλιάρμενο στην Άσπρη Θάλασσα. Τώρα, πως σχετίζονται τα καραβάκια στην Αγγλία δε μπορώ να καταλάβω. Δηλαδή αν βλέπαμε gay parade με 1000 καραβάκια, χιλιάρμενο θα το λέγαμε και +ΚΑΙΡΟC ΓΑΡ ΕΓΓΥC+ κάποιας προφητείας;

Είμαι ανοιχτός και θέλω να με πείσετε για το αντίθετο, με στοιχεία όμως και με λογική σκέψη.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2012, 11:55:58  Εμφάνιση Προφίλ
Και φυσικά, είναι γνωστό ότι το "χιλιάρμενο" είναι ένα καράβι που μεταφέρει 1000 Αρμένιους, οπότε μάλλον για λαθρομετανάστες ψάχνουμε.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2012, 12:08:07  Εμφάνιση Προφίλ
Είτε πρόκειται για καράβι με χίλια άρμενα (!!!), είτε πρόκειται για χίλια καραβάκια, είτε προκειται για gay parade, το σίγουρο είναι ένα... Αυτοί που θέλουν να το εκμεταλευτούν προς όφελός τους, θα το κάνουν, και θα τοεξηγήσουν όπως θέλουν!
Από την εποχή της Πυθίας, οι χρισμοί και οι προφητείες ήταν τόσο διφορούμενες, που ο καθένας μπορούσε να τα εξηγήσει όπως τον συνέφερε...
Οπότε... τί το ψάχνουμε;
Θα βγεί πάλι ο Λιακό...και θα λέει... "Καιρός Γαρ Εγγύς 3"... βγήκε το χιλιάρμενο (χίλια καραβάκια) στην άσπρη θάλασσα (έχει αφρίσει το ποτάμι, από τις μπουγάδες που έχουν βάλει οι Αγγλιδες νοικοκυρές!)...
Πού 'σαι Βλαδήμηρε... ετοιμάσου... έλα να μας σώσεις...

(Με ηχητική υπόκρουσε το άσμα "Άγιε μου Σώστη σώσε με..." γραμμένο από τον Άγγελο Αξιώτη...)

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2012, 12:10:45  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Από την εποχή της Πυθίας, οι χρισμοί και οι προφητείες ήταν τόσο διφορούμενες, που ο καθένας μπορούσε να τα εξηγήσει όπως τον συνέφερε...

Α, γειά σου!

quote:
Οπότε... τί το ψάχνουμε;

Επειδή είμαστε ... ο "καθένας"


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΑΠΕΤΑΝ_ΦΕΥΓΑΣ
troll


87 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2012, 18:41:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΑΠΕΤΑΝ_ΦΕΥΓΑΣ
Ο κόσμος καίγεται! Το καταλαβαίνετε;

http://www.eglimatikotita.gr/2012/06/blog-post_6918.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+http%2Feglimatikotitablogspotcom+%28%CE%95%CE%93%CE%9A%CE%9B%CE%97%CE%9C%CE%91%CE%A4%CE%99%CE%9A%CE%9F%CE%A4%CE%97%CE%A4%CE%91%29

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YUGI-OH
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
462 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2012, 19:22:09  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ο κόσμος καίγεται! Το καταλαβαίνετε;
Με το συμπάθιο κιόλας,τι να καταλάβουμε;
Αυτό που λένε και στο χωριό μου ότι, "εδώ ο κόσμος καίγεται, και το μ...ί χτενίζεται";
Ε, αυτό το βλέπουμε.
Το ξέρουμε, δεν είναι κάτι καινούργιο.

Edited by - YUGI-OH on 04/06/2012 19:23:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2012, 23:04:38  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ιαπετός
Η αλήθεια είναι ότι η συμπεριφορά σου μου έχει σπάσει λίγο τα αρ....α!
Τώρα αν νομίζεις ότι έχεις ανώτερο πνευματικό επίπεδο σε σύγκριση με τους άλλους..Τι να σου πώ..
Αυτό μάλλον το νομίζεις μόνο εσύ..!!

Και εσυ που ασχολείσαι μαζί μου...!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GLADIATOR
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2012, 15:08:41  Εμφάνιση Προφίλ
Ο Θεός θα αναδείξει στρατηγό Ιωάννη ή θα εμφανιστεί ο αντίχριστος στις μέρες μας; (2013)

Με αφορμή την ερώτηση του φίλου Διονύση, αν ο αντίχριστος στεφθεί βασιλιάς στις 21 Φεβρουαρίου του 2013 (φήμη που κυκλοφόρησε τον τελευταίο καιρό σε κάποια φόρουμ).

Όταν πριν λίγα χρόνια ο π.Μάξιμος έγραψε το βιβλίο ''ο αντίχριστος ήρθε 1983-2013'', άρχισα να αναρωτιέμαι και να προβληματίζομαι έντονα, αν όλα αυτά περί επιστροφής της Κωνσταντινούπολης ήταν παραμύθια.
Οι εικόνες με τα παράξενα σχέδια στους τοίχους του Τραχονίου στην Κύπρο, που είδα με τα ίδια μου τα μάτια, ήταν ακόμα νωπές στη θύμησή μου, αφού είχα ολοκληρώσει μόλις τη θητεία μου στο νησί.
Θα δούμε την Κωνσταντινούπολη να γίνεται Ελληνική ή θα δούμε τον αντίχριστο και το χάραγμα;
Αυτή ήταν η σκέψη, που στροβίλιζε στο μυαλό μου, και η απειλή της πλάνης μεγάλωνε ολοένα πιο πολύ, αφού ακόμα και όταν συνάντησα τον
π.Μάξιμο και τον ρώτησα κάποια πράγματα για αυτά που είχε γράψει, οι απορίες πολλαπλασιάστηκαν και οι απαντήσεις του με εξέπληξαν αρνητικά.

''Δεν πρέπει να προηγηθεί η επιστροφή της Κωνσταντινούπολης πριν το τέλος του κόσμου;",
τον είχα ρωτήσει και η απάντησή του ήταν ότι όλες αυτές οι προφητείες των Αγίων που κυκλοφόρησαν μέσα στους αιώνες και που λέγαν για την Βασιλεύουσα, είχαν παρεισφρήσει μέσα στους βίους των Αγίων και ήταν ψεύτικες.
''Και ο Γέροντας Παίσιος;" τον ρώτησα... ''Και εκεί παρεισφρήσαν λόγια που δεν είπε;"
"Ο Γέροντας Παίσιος δεν είναι Άγιος", μου απάντησε!
''Και ο Άγιος Κοσμάς;! Κάποιες προφητείες του έχουν εκπληρωθεί...", άρχισα να του λέω.
''Και εκεί έχουν παρεισφρήσει", μου απάντησε με σιγουριά.

Το μπέρδεμα, η απογοήτευση, η απειλή της πλάνης γύρναγε συνέχεια στο μυαλό μου και τα λόγια της Αποκάλυψης, ότι κάποτε θα έρθει η ώρα που θα πλανηθούν ακόμα και οι εκλεκτοί, ερχόταν στην μνήμη μου ώσπου...

Mια μέρα μου είπαν κάτι πνευματικοί αδερφοί για ένα Αγιορείτη γέροντα, που είχε έρθει για μερικές μέρες στην Αθήνα και που ενώ ήταν τυφλός, τα μάτια της καρδιάς του, τα πνευματικά μάτια, ήταν ορθάνοιχτα.

''Γέροντα, φοβάμαι μήπως και πλανηθώ...'', άρχισα να του λέω, όταν τον είδα.
"...Είναι κάποιοι που λένε, ότι σε πολύ λίγο καιρό θα δούμε τον Αντίχριστο και το τέλος του κόσμου, ενώ την ίδια ώρα άλλοι μιλάνε για την επιστροφή στην Κωνσταντινούπολη και στην Αγιά Σοφιά! Ποιοι έχουν δίκιο Γέροντα;", τον ρώτησα και η απάντησή του με έκανε να ανατριχιάσω.
''Ο Θεός θα αναδείξει στρατηγό τον Ιωάννη και θα επιστρέψουμε στην Κωνσταντινούπολη. ΘΑΡΡΟΣ! Εμείς θα είμαστε οι νικητές!"

Τον πιστεύω, αδέρφια.
Τον πιστεύω, γιατί δεν λέει κάτι διαφορετικό από αυτά, που λέει ο αγαπημένος μας Γέροντας Παίσιος.
Τον πιστεύω, γιατί οι εκατοντάδες προσκυνητές, που τον επισκέφτηκαν εκείνες τις μέρες στην Αθήνα, έφευγαν δακρυσμένοι από χαρά και εσωτερική γαλήνη.
Τον πιστεύω, γιατί ο γέροντάς του είναι ο π.Εφραίμ της Αμερικής.
Τον πιστεύω, γιατί το Αγιορείτικο μοναστήρι του είναι από τα σημαντικότερα στο κόσμο.
Τον πιστεύω, γιατί η χάρη του, η ευσέβειά του, η γαληνότητά του ήταν ευδιάκριτες.


http://www.kalyterotera.gr/2012/06/2013.html#more

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2012, 15:45:46  Εμφάνιση Προφίλ
Πώ πώ!!!

Εμεινα άφωνος!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dom1
Μέλος 3ης Βαθμίδας


583 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2012, 16:26:28  Εμφάνιση Προφίλ
Πατέρας Ελπίδιος: Μετά τον Ιούνιο θα ζήσουμε πολλά.Μακάρι να διαψευστώ


http://www.enimerosi922.gr/index.php/timeliness/interviews/2915-2012-03-31-09-54-10

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2012, 17:04:32  Εμφάνιση Προφίλ
Πώ πώ!!

Τώρα κατάπια και την γλώσσα μου!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2012, 19:03:08  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
quote:

Πώ πώ!!!

Εμεινα άφωνος!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Ειδες οταν εχεις θρησκευτικο συναισθημα πως μενεις αφωνος Νικ!

Edited by - stiv on 05/06/2012 19:03:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2012, 19:48:24  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Μετά τον Ιούνιο θα ζήσουμε πολλά

Θα τα δουμε ολα να λες !
Ξέρεις τι είναι να σε κυβερνάνε 12 συνιστώσες και 4 τάσεις ?
θα παραγγέλνεις καφέ με 21%ΦΠΑ και μέχρι να σου τον φέρει ο σερβιτόρος
κάποια (συνιστώσα) μπορεί να τον εχει καταργήσει ή κάποια άλλη να τον έχει διπλασιάσει


Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2012, 19:59:38  Εμφάνιση Προφίλ
Σταύρο εσυ ξέρεις απο τι έμεινα άφωνος!

Αλλά μην το λές...μυστικό!!!


Aitherovamon

Αν τολμήσεις να πείς,πώς έμεινα άφωνος,απο την απύθμενη...βλακεία,θα είναι...συκοφαντίες!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2012, 20:12:10  Εμφάνιση Προφίλ
Η αλήθεια ειναι οτι εύκολα μπορεί κάποιος να μπερδευτεί με τοσα που ακούει και διαβάζει ... αν δε, ανάβει και κανένα κερί που και που ,
είναι σαφώς πιο ευάλωτος .

Τωρα πια τα βλέπω ολα αυτα ... με συμπάθεια


Ακόμα και κάποιους* που ανακαλύπτουν σήμερα οτι η Γη γυρίζει .
ενω ταυτόχρονα προσπαθούν να σε πείσουν οτι είναι επίπεδη

*(απο άλλο ανέκδοτο αυτό)


Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vitras
Μέλος 2ης Βαθμίδας


185 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2012, 22:19:54  Εμφάνιση Προφίλ
Καλα ρε παιδια ακομα ασχολειστε με το θεμα του... 2002 ή προπαντων δε θυμαμαι;

Να σας πω κατι. Η Τουρκια ανηκει στο ΝΑΤΟ. Η Ελλαδα ανηκει στο ΝΑΤΟ. Η Τουρκια θελει να μπει στη Ε.Ε..

Πως στο διαολο θα γινει πολεμος; ΔΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ... Ουτε θα παρουμε πισω την Κωνσταντουπολη, δυστυχως ή ευτυχως αυτη ειναι η αληθεια, πλεον δεν γινονται πολεμοι και εισβολες και ετσι στην Ευρωπη.

Ο μονος πολεμος στην Ευρωπη ειναι ο Οικονομικος...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YUGI-OH
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
462 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2012, 23:46:10  Εμφάνιση Προφίλ
Α γειά σου Vitras!!
quote:
Ο μονος πολεμος στην Ευρωπη ειναι ο Οικονομικος...
Που σημειωτέον, είναι και φαινομενικά αναίμακτος, μη το ξεχνάμε!

Δεν υπάρχουν εισβολείς, δεν υπάρχουν μάχες, δεν υπάρχουν σκοτωμοί με όπλα, κ.ο.κ
Απλά χάνει κανείς τη δουλειά του, δε μπορεί να βρεί εύκολα δουλειά, τον πνίγουν τα χρέη, και μετά γειά σας!...όμορφα και πολιτισμένα!
Και προπάντων, κυρίως αναίμακτα.
Κι ούτε γάτα ούτε ζημιά!

Υ.Γ. Ε,πως θα γίνει η μείωση των πληθυσμών, με στρακαστρούκες; Δεν είμαστε στο 20 και στο 40. Είμαστε εν έτει 2012, θα γίνεται όμορφα και πολιτισμένα και κυρίως αναίμακτα.

Edited by - YUGI-OH on 05/06/2012 23:50:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2012, 23:51:27  Εμφάνιση Προφίλ
Vitras

Πόλεμος Ελλάδος-Τουρκίας,όχι δεν θα γίνει.Αψιμαχίες ίσως!

Ομως τι λές για πόλεμο Ρωσσίας-Τουρκίας?

Θεωρώ πώς είναι πολύ-πολύ πιθανός.οχι επειδή το λένε οι γεροντάδες βέβαια!

Οι γεωπολιτικές αναλύσεις βγάζουν αυτα τα συμπεράσματα.Εχουμε τεράστιο πρόβλημα με την υφαλοκρηπίδα μας.Δεν μπορούμε να την επεκτείνουμε στα 12 μίλια,σύμφωνα με το διεθνές δίκαιο θαλάσσης,επειδή η Τουρκία,που σημειωτέον δεν έχει υπογράψει αυτο το δίκαιο,απειλεί με πόλεμο.

Ο Ιβάν δεν έχει υπογράψει ούτε αυτος το διεθνές δίκαιο των 12 μιλίων,πέρα απο το τέλος των οροσειρών που εκτείνονται υποβρυχίως.

Για τους ίδιους λόγους [εκμετάλευση φυσικών πόρων],αρνήθηκαν και οι δύο αυτες χώρες την υπογραφή του δικαίου.

Αν λοιπόν,για οποιονδήποτε λόγο,"της περάσει της Τουρκίας",το βίτσιο της μη επέκτασης των ελληνικών χωρικών υδάτων,δημιουργεί στον Ιβάν "δεδικασμένο",με αποτέλεσμα να χάσει κι αυτός τα 12 μίλια της Αρκτικής και κατα συνέπεια και το 30% του παγκόσμιου ορυκτού πλούτου,που βρίσκεται εκεί.

Δεν νομίζω ο Ιβάν,να επιτρέψη στον Σουλεϊμάν,να κουνηθεί.Θα του μαμήσει το σοϊ και θα τον κάνει ένα απέραντο οικόπεδο,όπως παλαιότερα είχε δηλώσει ο Ζουρινόφσκι.

οπως και να έχει η κατάσταση,θα πληρώσουμε κι εμείς σαν ΝΑΤΟ,μέρος απο το πέπλο της νύφης!!

Εκτός κι άν εκείνες τις ώρες,υπάρχει κυβέρνηση με βαρβάτους...'ορχεις!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2012, 08:07:20  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Εκτός κι άν εκείνες τις ώρες,υπάρχει κυβέρνηση με βαρβάτους...'ορχεις!!!

Μακάρι να υπήρχε δυνατότητα τέτοιας κυβέρνησης,αλλά ποιος τους έχασε τους βαρβάτους όρχεις για να τους βρει η εν λόγω κυβέρνηση αδερφέ?

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2012, 10:29:32  Εμφάνιση Προφίλ
Υπάρχει και άλλος τρόπος για να "πάρουμε" την Πόλη...
Εμείς παραμένουμε στην Ε.Ε.(λες;;;)
Η Ε.Ε. αποφασίζεται να γίνει ΕΝΑ ομόσπονδο κράτος (στο στυλ των ΗΠΑ)
Μετά η Ε.Ε. θα έχει κοινά σύνορα...
Η Τουρκία μπαίνει στην Ε.Ε.
Μετά θα έχουμε λοιπόν κοινά σύνορα ΚΑΙ με την Τουρκία...
Οπότε η Κωνσταντινούπολη, θα είναι ΚΑΙ δικό μας έδαφος


ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1870117
Maintained by Digital Alchemy