ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΕΛΛΑΔΑ - ΤΟΥΡΚΙΑ συζητήσεις για κοντινό ή μελλοντικό πόλεμο - Νο. 8
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Ippotis2012
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
199 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2012, 11:54:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ippotis2012
Dr Jekyll Mr Hyde οχι δεν ειμαι χρυση αυγη,ειμαι Ελληνας πατριωτης κατι που εσυ εχεις ξεχασει μαλλον..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2012, 12:26:16  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Dr Jekyll Mr Hyde οχι δεν ειμαι χρυση αυγη,ειμαι Ελληνας πατριωτης κατι που εσυ εχεις ξεχασει μαλλον..

Με την λιακοπουλέικη έννοια του όρου έχω κρατήσει αποστάσεις, η αλήθεια έιναιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΚΑΠΕΤΑΝ_ΦΕΥΓΑΣ
troll


87 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2012, 12:30:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΑΠΕΤΑΝ_ΦΕΥΓΑΣ
quote:

Ισοκράτης:

Ποιο είναι το όνομα του κυρίου σας;


-ΙΗΣΟΥΣ ΧΡΙΣΤΟΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΚΑΙ ΣΩΤΗΡΑ ΜΑΣ-

Σου λύθηκε η απορία καραγκιόζη; Τώρα ξανάβαλε το dildo στον ποπό σου και κρύψου στην παράγκα σου!


Το θαυματουργό Σκήνωμα του Αγίου Εφραίμ

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΟΥΣ ΝΙΚΟΜΑΧΟΥΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2012, 12:53:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven
Ποίημα Νο2 απ την ποιητική συλλογή "Ο Εφραίμ και ο Καπετάνιος" (το πρώτο ήταν ο Εφραίμ και τα Σουβλάκια)

Μια λέξη έμαθε κιαυτός
συνέχεια την προφέρει
dildo συνέχεια αναφωνεί
από τσόντες θα την ξέρει
ξέρει ο γέροντας Εφραίμ
λάστιχο πως την κάνει?
τσόντες συνέχεια ολημερής
κανένας δεν τον φτάνει!
Μα σταματά την κυριακή
ημέρα εκκλησίας
όλες οι άλλες ειν γιαυτόν
ημέρα μ........


*Τουλάχιστον όσο δεν ενδιαφέρονται οι admin ας το διασκεδάσουμε λίγο! :PΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2012, 13:01:44  Εμφάνιση Προφίλ
Για δες τα... μη-προκατειλημμένα μέλη του φόρουμ μας πώς συμπεριφέρονται.
Καλά τα είπαμε.

Άντε γεια guys...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2012, 13:02:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven
Είδες οι σατανάδες?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2012, 13:34:46  Εμφάνιση Προφίλ
Αναφερόμουν σε όλα τα μέλη..

Τον ΚΑΠΕΤΑΝ_ΦΕΥΓΑΣ τον προκαλούμε και προκαλεί πολλές σελίδες τώρα.

Απλά η λογική λέει "Όταν ο γάιδαρος σε κλωτσά, τι νόημα έχει να τον κλωτσίσεις και εσύ πίσω;"

Φυσικά, ο καθένας μας θεωρεί για τον άλλο οτι είναι ο γάιδαρος και οτι ο ίδιος είναι απόλυτα λογικός και δικαιολογημένος.
Αλλά.. ο καθένας για τον εαυτό του μπορεί να πιστεύει οτι είναι ο χρυσός πρίγκιπας.. απλά δε το πιστεύει κανείς άλλος, μόνο ο ίδιος

Καλή τύχη guys!

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 05/09/2012 13:37:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

treptolemus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2012, 18:17:10  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Dr Jekyll Mr Hyde Αναφερόμουν σε όλα τα μέλη..

Τον ΚΑΠΕΤΑΝ_ΦΕΥΓΑΣ τον προκαλούμε και προκαλεί πολλές σελίδες τώρα.

Απλά η λογική λέει "Όταν ο γάιδαρος σε κλωτσά, τι νόημα έχει να τον κλωτσίσεις και εσύ πίσω;"

Φυσικά, ο καθένας μας θεωρεί για τον άλλο οτι είναι ο γάιδαρος και οτι ο ίδιος είναι απόλυτα λογικός και δικαιολογημένος.
Αλλά.. ο καθένας για τον εαυτό του μπορεί να πιστεύει οτι είναι ο χρυσός πρίγκιπας.. απλά δε το πιστεύει κανείς άλλος, μόνο ο ίδιος

Καλή τύχη guys!


Εγώ συμφωνώ πάντως, γρήγορα στα αποδυτήρια, αφού βλέπω ότι πλέον είμαι μειον

quote:
treptolemus
Σιγά βρε παιδιά, με το μαλακό, μη το ταρακουνάτε έτσι τον άγιο, θα του φύγει το καπελάκι του.

Αχ αυτή η νεολαία σήμερα, παίζει με τους αγίους στα φόρουμ.

quote:
Shanoa
Είστε ζώα και κάφροι και οι μέν και οι δέν

Τι να πώ,ντρέπομαι




Περαστικά μου, γενικά παιδιά πάντως μοιραστείτε, ακόμα και τις ντροπές -μη γινόματε εγωιστές- μας κάνει καλό!

quote:
Craven Αφιερωμένο! http://www.youtube.com/watch?v=yd9Rc-wN4bI

Στο τάβλι ποιος κερδίζει συνήθως εσύ ή εσύ?



Πολύ ταιριαστό -που το θυμήθηκες αυτό!

many questions, tiring answersΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ισοκράτης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
160 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2012, 01:13:53  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
-ΙΗΣΟΥΣ ΧΡΙΣΤΟΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΚΑΙ ΣΩΤΗΡΑ ΜΑΣ-

Σου λύθηκε η απορία καραγκιόζη; Τώρα ξανάβαλε το dildo στον ποπό σου και κρύψου στην παράγκα σου!


Κατ αρχήν εδω υπάρχει διαφωνία, ο macedon λέει Βρασίδας εσυ λες Ιησούς Χριστος, η αλήθεια είναι ότι το Βρασίδας είναι πιο πιασαρικο.
Οπότε όχι, μέχρι να αποφασίσετε δεν μου λύθηκε η απορία ,καλε άνθρωπε.

************* ********* **********
το διέγραψα , αν και δεν καταλαβαίνω το λόγο που η παρατήρηση γίνετε μόνο σε μένα,απ τη στιγμή που αυτος που μου επιτέθηκε φραστικά πρώτος χρησιμοποίησε αντιστοιχες εκφράσεις.

ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΉΝΩΝ

Edited by - Ισοκράτης on 06/09/2012 01:17:09

Edited by - Ισοκράτης on 06/09/2012 02:53:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2012, 01:52:08  Εμφάνιση Προφίλ
Ισοκράτης τέτοιου είδους κουβέντες δεν έχουν θέση στο esoterica !!!
Το πρόβλημα με το Καπετάνιο δεν ειναι θρησκευτικό !
εκτος αυτού,
σε καμιά περίπτωση δεν δικαιούται ΚΑΝΕΙΣ να προσβάλει σύμβολα ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ θρησκείας !!!

Σε παρακαλώ πολύ να διορθώσεις την παραπάνω ανάρτηση σου
(εντος του προβλεπόμενου χρονικού ορίου οπου είναι διαθέσιμη αυτή η δυνατότητα)


not asked to learn how deep the secrets ... there are no
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ισοκράτης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
160 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2012, 02:19:22  Εμφάνιση Προφίλ
Πολυ ευχαρίστως , εφόσον γίνει η αντίστοιχη παρατήρηση σε αυτόν που με προκάλεσε βεβαίως , χωρίς να αναφερθώ σε αυτόν , και φυσικά αφού διορθώσει αυτός πρώτα τη δική του.

ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΉΝΩΝ

Edited by - Ισοκράτης on 06/09/2012 02:24:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2012, 02:40:58  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Πολυ ευχαρίστως , εφόσον γίνει η αντίστοιχη παρατήρηση σε αυτόν που με προκάλεσε βεβαίως , χωρίς να αναφερθώ σε αυτόν , και φυσικά αφού διορθώσει αυτός πρώτα τη δική του.

ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΉΝΩΝ

Edited by - Ισοκράτης on 06/09/2012 02:24:33


Οχι Ισοκράτη.
Πρέπει να το διορθώσεις άμεσα.
Αυτός είναι ο σκοπός των troll,να σε βγάζουν απο τα ρούχα σου και να παραφέρεσαι.

Ετσι κερδίζουν αυτοί.

Διέγραψέ το σε παρακαλώ.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2012, 02:45:53  Εμφάνιση Προφίλ
Ισοκράτης
Το να κατατασσεις στην ιδια κατηγορία τον εαυτο σου , με ενα troll
δε σημαινει οτι πρεπει να κανουμε -εστω- προσπαθεια να λογικευσουμε το troll...

O καπετάνιος θα εχει την τυχη που αρμόζει σε κάθε troll

ο λογος της παρέμβασης μου ειχε να κανει καθαρά με εσένα .

Προφανώς δεν κατάλαβες τι εννοούσα ...

edit:επισημαίνω για μια ακομη φορα ,οτι σε ενα troll ΔΕΝ μπορείς να κάνεις παρατηρήσεις !!!
το οτι "υπάρχει" ακόμα, οφείλετε σε "τεχνικούς" λόγους
(χαίρομαι για την διόρθωση, με λυπεί το γεγονός οτι δεν κατάλαβες γιατι έπρεπε να την κάνεις)


not asked to learn how deep the secrets ... there are no

Edited by - AitheroVamon on 06/09/2012 02:48:59

Edited by - AitheroVamon on 06/09/2012 03:00:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ισοκράτης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
160 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2012, 03:08:01  Εμφάνιση Προφίλ
Συγνώμη για το παραπάνω, δεν είχα σκοπό ποτέ να εκφραστω έτσι , αλλα το λόγο που παρεκτραπηκα μπορείτε να τον δείτε( το Post του συγκεκριμένου χρήστη συνεχίζει να υπάρχει , ενώ το δικό μου όχι.! )
Παρακολουθώ το θέμα απο το πρώτο Post ,το 2004( άσχετα αν δεν συμμετέχω ) ,και τις τελευταίες ημέρες ένας συγκεκριμένος το έχει μετατρέψει σε τσίρκο, και αντί να πούμε κάτι εμείς , να κάνουν κάτι οι Admins ,μας βρίζει κιόλας.

ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΉΝΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2012, 09:56:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven
Σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλά μην εξάπτεσαι.. δες πως το έχουμε πάρει στην πλάκα οι περισσότεροι :)
Όποτε μίλησαμε πχ σοβαρά, τα λόγια πήγαιναν προς "σοβαρούς" χρήστες που είχαν πέσει στην παγίδα του troll και συμφωνούσαν μαζί του και όχι προς το ίδιο το troll.

Όπως σωστά είπε ο Aitherovamon ο ρόλος ενός troll είναι συγκεκριμένος και συνήθως και η τύχη του είναι συγκεκριμένη (νομίζω στο τέλος του τελευταίου μου post αναφέρθηκα εμμέσως πλην σαφώς στους "τεχνικούς" λόγους). Απ την άλλη η δικιά μας δουλειά είναι ή η αδιαφορία ή το να το διασκεδάσουμε. Εσύ το πήρες προσωπικά, ο DJMH προσπάθησε να εξισώσει τις πλευρές νομίζοντας ότι μαλώνει ο Χριστιανός με τον Άθεο και πρέπει να υπερασπιστεί τον "αδύνατο" (και κακώς τον αποπήρα αντί να του εξηγήσω γιατί του είπα ότι είναι άκυρος), 1-2 άλλοι Χ.Ο. του φόρουμ πήγαν να πέσουν στην παγίδα και ευτυχώς μάλλον το κατάλαβαν και σιώπησαν...
παιδιά το troll είναι troll και έτσι πρέπει να αντιμετωπίζεται, τίποτα παραπάνω τίποτα λιγότερο
Άλλωστε σαν τόσο παλιός χρήστης θα έχεις δει αμέτρητους τέτοιους

Πάντως καλά παίξαμε, καλά διασκεδάσαμε τόσες μέρες αλλά καθώς έχουμε φτάσει να επαναλαμβανόμαστε και καθώς αυτό το troll δεν έχει πλέον πρωτοτυπία αφού λέει συνέχεια τα ίδια και τα ίδια, νομίζω πως είναι ώρα για κάποιον admin να επέμβει (είχε ζητηθεί εδώ και καιρό για την φωτογραφία κιόλας και ούτε φωνή ούτε ακρόαση... ίσως πρέπει να σβήσω κανένα post μου και σε 5 λεπτά θα ρθουν κρύο χιουμοράκι μην δίνεις σημασία..)

ps. Aitherovamon, πάντως όταν απο άγνοια αντιμετωπίζεις ένα troll προς ίσο, δεν κατατάσσεις τον εαυτό σου σαν troll αλλά λανθασμένα κατατάσσεις αυτό στην δικιά σου κατηγορία (που είναι και αυτοσκοπός του)..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2012, 14:30:07  Εμφάνιση Προφίλ
Σωστά Craven

Πάντως, νομίζω οτι κάποιες παραθέσεις του "ΚΑΠΕΤΑΝ", αξίζουν να μείνουν στο φόρουμ και όχι να αφαιρεθούν όλες εν ονόματι trollισμού. Επίσης θα πρέπει να γίνει ίσως παρέμβαση και σε ορισμένα μηνύματα απο μη-τρολλ μέλη, που είναι προσβλητικά. Ενδεχομένως και σε ορισμένα δικά μου, αν και νομίζω οτι γενικά ήμουν στα πλαίσια των κανόνων.


Καλή.. τύχη, στους συντονιστές
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ippotis2012
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
199 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2012, 18:52:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ippotis2012
ΒΙΑΖΕ 6 ΧΡΟΝΩΝ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟΝ ΤΟΥΡΚΙΚΟ ΟΧΛΟ ΠΟΥ ΦΩΝΑΖΕ "ΣΚΟΤΩΣΕ ΤΗΝ, ΤΗΝ ΣΚΥΛΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΔΑ"!!!

ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΓΚΡΟΜ ΤΟΥ ΤΟΥΡΚΙΚΟΥ ΟΧΛΟΥ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΣΤΙΣ 6 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΤΟΥ 1955


Συγκλονιστική μαρτυρία από τον δημοσιογράφο Γ. Καράγιωργας που υπήρξε αυτόπτης μάρτυρας της αγριότητας των τούρκων. Σε ομιλία του για τα 40 χρόνια από τα Σεπτεμβριανά περιέγραψε κάποια περιστατικά...

"Στο Γενή Σεχίρ, ώρα 7 το απόγευμα μέσα στη μέση του δρόμου, ο όχλος περικύκλωσε ένα κοριτσάκι 6 ετών, το παρέδωσε σ΄ έναν ημιπαράφρονα χαμάλη γνωστό ως «γορίλα» και εκείνος παρουσία δύο χιλιάδων ατόμων το εβίασε επανειλημμένως, ενώ το πλήθος ούρλιαζε, «αυτά παθαίνουν οι Έλληνες. Σκότωσέ την, σκότωσέ την την σκύλα την Ελληνίδα»."

"Μόλις δόθηκε το σύνθημα της επιθέσεως, κύματα όχλου μπήκαν στην εκκλησία, για να την καταστρέψουν. Μέσα όμως βρισκόταν εκείνη την στιγμή ο αρχιδιάκονος, ο οποίος επιχείρησε να τους εμποδίσει. Οι Τούρκοι άρχισαν να τον ξυλοκοπούν και να προσπαθούν να του βγάλουν τα ράσα. Ο αρχιδιάκονος αντέστη, αλλά υπέκυψε. Από τις φωνές, τα ουρλιαχτά και την φασαρία ανησύχησε η μητέρα του ιερωμένου κι έντρομη έτρεξε στην εκκλησία. Το πλήθος την εκύκλωσε και άρχισε να την κτυπά, ενώ πιο πέρα ο γιος της δεμένος πισθάγκωνα σε μια καρέκλα μετεφέρετο από το πλήθος στην έξοδο. Εκεί αφού τον άφησαν, ανέθεσαν σε έναν αλήτη να τον ξυρίσει χωρίς σαπουνάδα. Όταν τον εξύρισαν, τον μετέφεραν στο καμπαναριό από κάτω και του 'καναν περιτομή. Ύστερα τον άφησαν εξαντλημένο και αιμορραγούντα."

Ένας άλλος Κωνσταντινουπολίτης αναφέρει:

«Βρισκόμασταν μόνοι στο σπίτι μόλις άρχισαν τα φοβερά γεγονότα. Είχε αρχίσει να σουρουπώνει, όταν ξαφνικά ακούσαμε ασυνήθιστο θόρυβο, ιδιαίτερα δυνατό. Φοβηθήκαμε, αλλά δεν μπορούσαμε να αντιδράσουμε. Ο θόρυβος δυνάμωνε συνεχώς και ο φόβος μας γινόταν εντονότερος. Στην κεντρική είσοδο είχα βάλει μια μεγάλη μπάρα, ενώ είχαμε κλείσει τα παράθυρα. Στο διπλανό σπίτι είχαν ήδη αρχίσει τη λεηλασία. Ακούσαμε φωνές να ζητάνε βοήθεια. Τελικά, μπήκαν από την πόρτα του κήπου. Την είχαν σπάσει με κασμάδες. Μόλις με είδαν, ρώτησαν με δυνατή φωνή και απειλητικό ύφος: «Τούρκοι είσαστε εσείς;» Όλοι απαντήσαμε: «Είμαστε Ρωμιοί μέχρι τα κεραμίδια». Τον ένα όροφο του σπιτιού τον λεηλάτησαν. Δεν άφησαν τίποτε στο πέρασμά τους. Έσπειραν τον πανικό και την καταστροφή. Έφυγα με τη γυναίκα μου για να γλιτώσουμε. Είχε πάθει σοκ και έκλαιγε ασταμάτητα. Στο δρόμο επικρατούσε πανικός, οι εκκλησίες είχαν λεηλατηθεί, τα σπίτια και τα καταστήματα είχαν γίνει κάρβουνο…».(Σωτήρης Μισαηλίδης)

Ο Σταύρος Γιουσουφίδης μέσα απ’ το Γηροκομείο του Ελληνικού Νοσοκομείου του Μπαλουκλί, αφηγείται: "Μέναμε στο Αϊβάνσαραϊ. Εργαζόμουν σε ένα κατάστημα χονδρικής στο Εμίνονου. Το βράδυ της 6ης Σεπτεμβρίου ακούσαμε ένα μεγάλο θόρυβο. Μία πολυπληθής ομάδα φώναζε συνθήματα. Οι πρώτες καταστροφές άρχισαν από την εκκλησία στο Εντιρνέκαπι. Έρχονταν χτυπώντας και σπάζοντας. Όταν έφτασαν στο σπίτι μας, μας προφύλαξε ο παιδικός μου φίλος Ισμαήλ Τσαβούς. Στη συνέχεια πήγε στη πίσω γειτονιά να προστατέψει τον αδελφό του που ζούσε με μια Ρωμιά. Όταν έφυγε μία ομάδα κατέστρεψε το μπροστινό μέρος του σπιτιού μας. Η γειτονιά μας καταστράφηκε. Παρά το γεγονός ότι κηρύχθηκε κατάσταση έκτακτης ανάγκης, συνέχισαν να καταστρέφουν. Αποχώρησαν με το πρωινό εζάνι..."

http://elnewsgr.blogspot.gr/2012/09/6_6.html


Αυτα ειναι απειροελαχιστα απο οτι εχουν κανει οι κολοτουρκοι,που να ψοφησουν ολοι οι Τουρκοι αυτης της αντιληψης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ιαπετός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
442 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2012, 19:17:31  Εμφάνιση Προφίλ
Ρε μεγάλε στα παπάρια μας..
Νομίζεις ότι τον απλό καθημερινό πολίτη που δεν έχει λεφτά και δουλειά και γενικά δεν έχει να ζήσει, ότι τον ενδιαφέρουν αυτά που λές για την Κωνσταντινούπολη; H τα άλλα που λέει ο Βασιλιάς της μαλακίας για το Μακεδονικό;

Ξυπνήστε ρεεεεε........!!
Μου φαίνεται ότι πετάτε στα σύννεφα...

All That We See Or Seem Is But A Dream Within A Dream (~Edgar Allan Poe~)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ippotis2012
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
199 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2012, 19:34:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ippotis2012
Στα δικα σου Ιαπετός ισως,στων Ελληνων πατριωτων οχι.Και μιλα καλυτερα γιατι το καθε νερτζ πισω απο την οθονη ενος υπολογιστη μπορει να εχει τα "κοτσια" να μιλαει βρωμοστομα,ομως face to face το μπουκωνει το στοματακι του.
Δε καταλαβαινω τι κανουν οι αντμινς με τους βρωμοστομους εδω μεσα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ιαπετός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
442 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2012, 19:42:35  Εμφάνιση Προφίλ
Προτιμώ να είναι ο βρωμόστομος που λές,παρά ο παλαβός του Forum, και ο "νοών νοείτω"

All That We See Or Seem Is But A Dream Within A Dream (~Edgar Allan Poe~)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ιαπετός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
442 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2012, 19:53:35  Εμφάνιση Προφίλ
Ippotis2012

quote:
Και μιλα καλυτερα γιατι το καθε νερτζ πισω απο την οθονη ενος υπολογιστη μπορει να εχει τα "κοτσια" να μιλαει βρωμοστομα,ομως face to face το μπουκωνει το στοματακι του.

Mην ανησυχείς,εσένα αν σε πετύχω πουθενά θα έχει και συνέχεια το πράγμα

All That We See Or Seem Is But A Dream Within A Dream (~Edgar Allan Poe~)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2012, 21:21:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris
quote:
Ιαπετός
Νομίζεις ότι τον απλό καθημερινό πολίτη που δεν έχει λεφτά και δουλειά και γενικά δεν έχει να ζήσει, ότι τον ενδιαφέρουν αυτά που λές για την Κωνσταντινούπολη;

Φίλε Ιαπετέ , εδώ θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω μαζί σου . Όλοι μας άλλος λιγότερο και άλλος περισσότερο δυσκολευόμαστε να τα βγάλουμε πέρα . Όμως τα οικονομικά προβλήματα δεν εμποδίζουν πολλούς συμπολίτες μας να κάθονται μπροστά στην TV παρακολουθώντας τα προπαγανδιστικά , όπως έχουν χαρακτηρισθεί και απαγορευθεί από πολλές Αραβικές χώρες , Τουρκικά σήριαλ . Το να μαθαίνει κάποιος γεγονότα από την ιστορία του δεν είναι κακό , αρκεί αυτά τα γεγονότα να μην είναι για λόγους σκοπιμότητας παραποιημένα . Μη ξεχνάς ότι λαοί που δεν γνωρίζουν και δεν διδάσκονται από την ιστορία τους , είναι δυνατόν να διαπράξουν τα ίδια λάθη και να την ξαναζήσουν .

«Όλβιος όστις ιστορίης έσχε μάθησιν» Ευρυπίδης

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ιαπετός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
442 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2012, 22:01:00  Εμφάνιση Προφίλ
Sesostris

quote:
Μη ξεχνάς ότι λαοί που δεν γνωρίζουν και δεν διδάσκονται από την ιστορία τους , είναι δυνατόν να διαπράξουν τα ίδια λάθη και να την ξαναζήσουν .

Mόνο σε αυτό το κομμάτι συμφωνώ με αυτά που λές.
Άλλα όπως είπα και πρίν, όταν κάποιος προσπαθεί να διώξει τις τράπεζες απ'το τηλεφωνό του,ποσώς τον ενδιαφέρει αν θα πάρουμε πίσω τη Πόλη...

Και δεν μπορεί να με πείσει κάποιος που μιλάει απο πλεονεκτική θέση,δηλαδή ένας βολεμένος!

All That We See Or Seem Is But A Dream Within A Dream (~Edgar Allan Poe~)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2012, 22:13:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris
quote:
Ιαπετός
Mόνο σε αυτό το κομμάτι συμφωνώ με αυτά που λές.
Άλλα όπως είπα και πρίν, όταν κάποιος προσπαθεί να διώξει τις τράπεζες απ'το τηλεφωνό του,ποσώς τον ενδιαφέρει αν θα πάρουμε πίσω τη Πόλη...

Και δεν μπορεί να με πείσει κάποιος που μιλάει απο πλεονεκτική θέση,δηλαδή ένας βολεμένος!



Δεν γνωρίζω φίλε Ιαπετέ αν ο Ippotis2012 ανήκει στην τάξη των βολεμένων , όμως στην συγκεκριμένη απάντηση δεν αναφερόταν στις προφητείες για την Πόλη , του κάθε θολωμένου από το λιβάνι και την αγαμία γέροντα , αλλά στα γεγονότα της σφαγής των Ελλήνων στην Κωνσταντινούπολη , στα οποία έχω χάσει κι εγώ συγγενείς από την οικογένεια της μητέρας μου .

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ιαπετός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
442 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2012, 22:24:05  Εμφάνιση Προφίλ
Sesostris

Λυπάμαι.. Άλλα μερικές φορές αισθάνομαι ότι σαν κοινωνία "χάνουμε το τραίνο"
Τι εννοώ: Ότι πρέπει να "ρίξουμε λίγο κρασί στο νερό μας" να ξεχάσουμε δηλαδή το άσχημο παρελθόν που έχουμε με τη γείτονα χώρα και να προχωρήσουμε μπροστά.
Ένας πόλεμος δεν συμφέρει κανέναν απ'τους δυό μας.

Και να σου πώ και κάτι τελευταίο,που είναι και επίκαιρο με τη θεματολογία; Γνωρίζεις ότι εναέριες παραβάσεις γίνονται καθημερινα και απ'τις δύο πλευρές, άλλα αναφέρονται μόνο των Τούρκων; (Moυ το έχει πεί πιλότος αυτό.)

All That We See Or Seem Is But A Dream Within A Dream (~Edgar Allan Poe~)

Edited by - Ιαπετός on 06/09/2012 22:49:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2012, 23:21:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris
quote:
Ιαπετός
Λυπάμαι.. Άλλα μερικές φορές αισθάνομαι ότι σαν κοινωνία "χάνουμε το τραίνο"
Τι εννοώ: Ότι πρέπει να "ρίξουμε λίγο κρασί στο νερό μας" να ξεχάσουμε δηλαδή το άσχημο παρελθόν που έχουμε με τη γείτονα χώρα και να προχωρήσουμε μπροστά.

Σωστά ! Όμως αυτό δεν γίνεται μονομερώς φίλε Ιαπετέ , χρειάζεται αμοιβαιότητα . Όμως ποια είναι η ανταπόκριση από την άλλη πλευρά ;; Ρίξε μια ματιά εδώ , και να δούμε αν εξακολουθείς να έχης την ίδια γνώμη .


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ιαπετός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
442 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2012, 23:31:42  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
Ιαπετός
Λυπάμαι.. Άλλα μερικές φορές αισθάνομαι ότι σαν κοινωνία "χάνουμε το τραίνο"
Τι εννοώ: Ότι πρέπει να "ρίξουμε λίγο κρασί στο νερό μας" να ξεχάσουμε δηλαδή το άσχημο παρελθόν που έχουμε με τη γείτονα χώρα και να προχωρήσουμε μπροστά.

Σωστά ! Όμως αυτό δεν γίνεται μονομερώς φίλε Ιαπετέ , χρειάζεται αμοιβαιότητα . Όμως ποια είναι η ανταπόκριση από την άλλη πλευρά ;; Ρίξε μια ματιά εδώ , και να δούμε αν εξακολουθείς να έχης την ίδια γνώμη .


*


Εντάξει έχει μία επιθετική πολιτική η Τουρκία,μήν ξεχνάς όμως ότι είναι και μιά "νεάντερτάλ" χώρα με στρατιωτικό καθεστώς, αν εξαιρέσεις την Κωνσταντινούπολη και την Άγκυρα που είναι η βιτρίνα τους,στα υπόλοιπα μέρη, είναι πολύ άγρια η κατάσταση...

All That We See Or Seem Is But A Dream Within A Dream (~Edgar Allan Poe~)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2012, 11:00:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris
quote:
Ιαπετός
Εντάξει έχει μία επιθετική πολιτική η Τουρκία,μήν ξεχνάς όμως ότι είναι και μιά "νεάντερτάλ" χώρα με στρατιωτικό καθεστώς, αν εξαιρέσεις την Κωνσταντινούπολη και την Άγκυρα που είναι η βιτρίνα τους,στα υπόλοιπα μέρη, είναι πολύ άγρια η κατάσταση...

Συμφωνώ φίλε Ιαπετέ , όμως σε έναν "Νεαντερτάλιο" δεν δίνεις το χέρι σου δίχως τα απαραίτητα μέτρα προστασίας . Κινδυνεύεις στην καλύτερη περίπτωση να στο δαγκώση , και στη χειρότερη να στο φάη .


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2012, 15:34:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Οι ίδιας προέλευσης λογαριασμοί:
ΚΑΠΕΤΑΝ_ΦΕΥΓΑΣ και Μαλαχίας
απενεργοποιήθηκαν και σημειώθηκαν με τον χαρακτηρισμό "troll".

Σύντομα, θα γίνουν μετακινήσεις των διασπαστικών για το παρόν θέμα μηνυμάτων σε "καταλληλότερο" χώρο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ιαπετός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
442 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2013, 22:29:49  Εμφάνιση Προφίλ
Και συνεχίζουμε με ένα παναξιόπιστο link:http://www.loutrakiblog.gr/2013/02/2014.html

All That We See Or Seem Is But A Dream Within A Dream (~Edgar Allan Poe~)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1719971
Maintained by Digital Alchemy