ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Μια Ιδεα γενηθηκε... Ραδιοφωνικη Εκπομπη με ζωντανη Συζητηση..Θεμα..ESOTERICA
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
yet
Νέο Μέλος

Germany
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2012, 21:49:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους yet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας παιδιά.. Έχουν περάσει αρκετά Χρόνια από τότε που έγραψα το τελευταίο Ποστ μου εδώ στο Φόρουμ.. Από τότε έχουν αλλάξει πολλά αλλά η αγάπη μου και οι αναζητήσεις μου για Θέματα γενικά με ESOTERICA δεν έχουν αλλάξει καθόλου... Αυτό που άλλαξε είναι η Σχέση μου με τον Ελληνισμό.. Πρέπει να σας πω πρώτα ότι εδώ και 28 χρόνια μένω στην Γερμανία και συγκεκριμένα κοντά στα Γερμανοελβετικα και Αυστριακά Σύνορα.. Από τότε που έφυγα για την Ξενιτιά έχω ένα μεγάλο αίσθημα Νοσταλγίας για την Πατρίδα μας... Δυστυχώς για λόγους υγείας δεν μπόρεσα να κατέβω στην Αθήνα μας εδώ και 12 χρόνια... Έτσι κάτι έπρεπε να κάνω για να μην χάσω την επικοινωνία μου με την Πατρίδα μας... Αποφάσισα λοιπόν να φτιάξω το δικό μου Ιντερνετικο Ραδιοφωνικό Σταθμό (Παλιός Ραδιοπειρατής Παγκρατιωτης από την δεκαετία του 70 βλέπετε..) και να εκπέμπω σαν ένας μοντέρνος Δούρειος Ίππος μέσα από την Γερμανία για Έλληνες Ακροατές από όλον τον κόσμο... Προσπάθησα πολύ στον Σταθμό να δώσω μια πνοή Talk Radio δηλαδή λίγη καλή Μουσική και πολύ συζήτηση για Θέματα που έχουν σχέση με την Ψυχολογία, παραψυχολογία, και γενικά με αισθήματα και συναισθήματα...Ερωτάς, Μίσος, Φόβος, Θυμός ,κλπ... Αυτό που ήθελα το πέτυχα μόνο κατά 50 τοις Εκατό...Υπήρχαν πολλά Άτομα που συμμετείχαν στις Συζητήσεις αλλά και πολλά άτομα που ήθελαν μόνο να ακούσουν Ελληνική Μουσική και μετά....την ησυχία τους....Σε αυτήν την Κατηγόρια ανήκουν οι περισσότεροι Έλληνες και Ελληνίδες ακροατές του Εξωτερικού.. Αλλά επειδή εγώ είμαι ένα άτομο που δεν το βάζει εύκολα κάτω έψαξα για Ιδέες που θα έφερναν στον Σταθμό ένα νέο κλίμα...όπως ακριβώς το ονειρεύομαι.. Καλή μουσική αλλά μια Εκπομπή γεμάτη με καταθέσεις ψυχής όχι μόνο από εμένα αλλά και από τους Ακροατές...Υπάρχουν πολλά Θέματα που με απασχολούν αλλά ένα είναι στην Πρώτη θέση.... Η παραψυχολογία και γενικά η αναζήτηση ερωτήσεων και απαντήσεων σχετικά με την Ψυχή... Και φυσικά υπάρχει το ESOTERICA που μου έλυσε αρκετές απορίες αλλά μια Εκπομπή με τέτοια Θέματα θα ήταν για εμένα το κάτι άλλο!!!!!!! Για αυτό λοιπόν και η πρόταση μου... Να κάνουμε όλοι μαζί μια Εκπομπή που θα μπορεί ο κάθε ένας να πει Ελεύθερα και χωρίς καμιά λογοκρισία τις εμπειρίες του , τα βιώματα του, την γνώμη του και γενικά ότι ακριβώς αισθάνεται...! επειδή ο Σταθμός μου έχει Έδρα την Γερμανία οι συζητήσεις θα γίνουν Τηλεφωνικά... Δηλαδή κατά την διάρκεια της Εκπομπής μου στέλνετε το Σταθερό σας τηλέφωνο και εγώ σας παίρνω γιατί έχω απεριόριστες κλήσεις Σταθερού για Ευρώπη και έτσι συζητάμε για το θέμα που εσείς θα διαλέξετε... Φυσικά μέσα στα όρια της Θεματολογίας του ESOTERICA ... Επειδή τέτοιες Εκπομπές είναι πολύ κουραστικές για τον Συντονιστή στο Μικρόφωνο σκέφτηκα η Εκπομπή να είναι δίωρη...Δεν ξέρω πως την βλέπετε την Ιδέα εσείς και κυρίως οι Συντονιστές του Φόρουμ... Θα ήθελα πολύ να έρθετε σε επαφή μαζί μου και να μου πείτε όλες τις Ιδέες σας! Για ποια ημέρα η Ώρα θα γίνει σας αυτό αφήνω στα χέρια σας... Όσοι θέλετε να λάβετε συμμετοχή η έχετε να προτείνετε κάτι μην διστάσετε να μου γράψετε... Ο σταθμός λέγεται Radioyet! και θα τον βρείτε στο www.radioyet.de Εκπομπές έχω κάθε Δευτέρα Τρίτη και Πέμπτη από τις 23.00 η Ώρα Ελλάδος μέχρι τις 1.30 μετά τα μεσάνυχτα περίπου... Θα ήθελα αυτό το Πόση να μην εννοηθεί σαν Διαφήμιση του Σταθμού γιατί δεν έχει νόημα να διαφημίσω κάτι που το κάνουν χιλιάδες άλλοι και ίσως πολύ καλύτερα από εμένα... Απλά ..μια εκπομπή με θέμα την Ψυχολογία Παραψυχολογία θα είναι κάτι που θα με ευχαριστήσει και ίσως είναι κάτι το διαφορετικό... Και γιατί όχι?? Αν έχει επιτυχία να το επαναλάβουμε συχνότερα!!!!!! Με πολύ Εκτίμηση... Χρήστος...

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy