ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 ΠΑΓΙΔΕΣ (στην Εσωτερική Αναζήτηση)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 18
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΗΧΩ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


223 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2016, 19:10:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πύρινος στο σχόλιο σου δεν υπάρχει ερωτηματικο.
Αρα περιμένεις να αναφερθώ στον Πλάτωνα άλλες δέκα φορές για να ανέβω στην εκτίμηση σου.
Πως γίνεται να έχει εκτπίμηση κάποιος με εγκεφαλική απενεργοποιηση?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2016, 20:02:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και δεν παίρνει restart.


ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2016, 20:05:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χατζηχρηστο

Καλά σου λέει ο άλλος.Τον Πουαρώ τι τον έχεις?

Μας έπιασες ρε μπαγάσα.

Λες τώρα να απενεργοποιήσει, τον έναν από τους δύο λογαριασμούς η διαχείρηση?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2016, 20:33:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι έγινε λέει; Διπλοί λογαριασμοί; Ντροπή σας ρε. Μόλις έφυγε ο καλικάντζαρος, αρχίσατε εσείς τα κόλπα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2016, 23:50:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Λες τώρα να απενεργοποιήσει, τον έναν από τους δύο λογαριασμούς η διαχείρηση?

Εσυ Νικομουχεντιν... τετοιε... εισαι ηδη απενεργοποιημενος εδω και πολυ καιρο και δυστυχως χωρις restart γιατι χαλασε
Δυστυχως συνεχιζεις να εισαι πεπεισμενος για το αντιθετο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2016, 23:53:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καλά σου λέει ο άλλος.Τον Πουαρώ τι τον έχεις?


Συμπεθερος του μπατζανακη μου

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2016, 02:32:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2016, 03:36:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΗΧΩ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


223 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2016, 08:50:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όπως και να το κάνουμε ένας διπλός λογαριασμός σου είναι απαραιτητος.
Μερικές ηλιθιότητες δεν μπορείς να τις δεχτείς με την πρώτη ανάγνωση, θες και δεύτερη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2016, 09:29:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όπως και να το κάνουμε ένας διπλός λογαριασμός σου είναι απαραιτητος.
Μερικές ηλιθιότητες δεν μπορείς να τις δεχτείς με την πρώτη ανάγνωση, θες και δεύτερη.


Βρε βρε την Ν.ιχο..μαχοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΗΧΩ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


223 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2016, 11:04:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελικά πρέπει να έχεις έναν μοναδικό τρόπο για να ξενερώνεις τους άλλους.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2016, 11:46:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπον θα κανουμε μια συμφωνια
Θα μου αφησετε το ενα μου θεματακι ησυχο χωρις παρεμβολες ,και εγω δεν προκειται ποτε να σας ξαναενοχλησω
Αν θελετε εχει καλως


ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ ΘΑ ΥΠΟΣΤΕΙΤΑΙ ΤΙΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΤΟΥ ΤΡΟΜΕΡΟΥ ΝΤΕΤΕΚΤΙΒΙΣΙΟΥ ΕΝΣΤΙΚΤΟΥ

ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ !!!!!!!!!!!!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΗΧΩ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


223 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2016, 12:51:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οπαααα! Να και οι προτάσεις. Τελικά τα κατάφερες χωρίς βοήθεια. Παραδέχτηκες ότι είσαι ανεγκεφαλος.

Xristosxatz πέρα της πλάκας, δεν ξέρω ποια είναι τα θεματακια σου. Μήπως όμως δεν είσαι σε θέση να τα υπερασπιστεις?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2016, 14:04:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aργησες, αλλά τον κατάλαβες κι εσύ!

Εχει πρόβλημα ο χατζηχρηστος.Απλά δεν το ξέρει.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2016, 01:51:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2016, 14:50:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

..... Παραδέχτηκες ότι είσαι ανεγκεφαλος.

.... Μήπως όμως δεν είσαι σε θέση να τα υπερασπιστεις?


Δε βλέπω να επιτήθεσαι σε θεματάκια αλλά στον θεματοθέτη.

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΗΧΩ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


223 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2016, 19:30:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εσύ βλέπεις κάποιο θεματακι?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2016, 20:00:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω βλέπω πάντως τον S.A.W να πρωταγωνιστεί σε φωτορομάντζο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΗΧΩ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


223 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2016, 20:56:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μην προσβάλλεις τον Δάσκαλο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2016, 23:34:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οταν βρισκομαστε συνεχως μεσα στον κοσμο ,χωρις να αντιλαμβανομαστε και να μαθαινουμε , την λειτουργια του εαυτου ,κοινως πως διαδικαζεται το ΕΓΩ την καθε στιγμη ,τοτε θα ζουμε τυχαια
Τυχαια σημαινει δεν εχουμε καμμια επιγνωση , η γνωση ,του εαυτου, και της διαδικασιας, που συμβαινει αυτος ,και αρα κανεναν ελεγχο και καμμια επιλογη εκτος , απο ,μια συνεχη αλληλεπιδραση ...αντιδραση , με το περιβαλλον Καλλιστα βεβαια μπορουμε να ειμαστε και εντελως απομονωμενοι αλλα να αλληλεπιδρουμε με χιλιαδες κοσμο εσωτερικο ,που και αυτο δεν εχει κανενα νοημα επισης
Ο στοχασμος ειναι μια υποθεση αυστηρα προσωπικη ,και η αλληλεπιδραση, και η τυχαια διαδικασια του ψυχισμου , ειναι ο εμποδιο για τον στοχασμο
Οσο το Εγω αυξανεται τοσο πιο δυσκολος γινεται ο στοχασμος και τοσο πιο αλλοπροσαλη και η ιδια η ζωη
Γινεται αδυνατον να καταλαβει κανεις τις αιτιες που συμβαινουν τα πραγματα μεσα του
Ο στοχασμος ,δεν ειναι κριση η επικριση , αλλα εκμαθηση και αμεση η εμμεση , βιωματικη εμεπειρια ,του πως διαδικαζεται ο εαυτος Αυτο γινεται με οποιοδηποτε προσφορο τροπο εχει ο καθενας βρει Στην συνεχεια προσπαθουμε να κραταμε ενα κατωτατο επιπεδο επιπροσθετων στοιχειων, αποφευγοντας διαδικασιες και γενικοτερα την πολυπλοκοτητα και πολυποικιλοτητα των αισθησεων
Ετσι μειωνεται η πολυπλοκοτητα του ΕΓΩ και παραληλα και το ιδιο το εγω
Αν θελουμε να προχωραμε σε αυτον τον δρομο οι τυχαιες αλληλεπιδρασεις μας, με το εξω αλλα και με το μεσα,πρεπει να ειναι ελεγχομενες
Αν αφηνουμε το εγω να συσωρευεται συνεχως τοτε και οι πραξεις σκεψεις συναισθηματα θα ειναι αλλοπροσαλα
Και το χειροτερο απο ολα, ειναι,οτι , ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ
Απλα ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΤΑΥΤΙΣΜΕΝΟΙ, ΜΕ ΤΙς ΑΙΣΘΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ
Για να αποταυτιστει κανεις απο αισθησεις και συναισθηματα δεν ειναι καθολου ευκολη δουλεια απο μονη της
Ειναι μια δουλεια που απαιτει πραγματα που δεν ειναι στην καθημερινη ημερησια διαταξη
Πρεπει κανεις να κατανοησει κατ αρχην τι σημαινει ΕΓΩ και πως αυτο διαδικαζεται ,και κατοπιν να βρισκει τροπους να αποταυτιζεται Και πιστεψε με Και αυτο πρεπει κανεις να το βρει μονος του
Αν προσπαθησει να αποταυτιστει κανεις ακολουθωντας καποιον η καποιες νουθεσιες ,θα αργησει πολυ
Τελειωνοντας θα πω ,οτι και η ανθρωπινη παρουσια και συντροφια ειναι απαραιτητα στοιχεια διαβιωσης Ο καθενας αναλογα με την κατανοηση και τα θελω ,θα ρυθμιζει και την ζωη του

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΗΧΩ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


223 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2016, 23:55:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Xristosxatz τώρα που το είπες με δύο λόγια το κατάλαβα.

Πες άνθρωπε. Δεν είναι καλός ο εγωισμός και τέλος. Αντε να πάμε παρακάτω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2016, 00:11:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΗΧΩ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


223 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2016, 00:20:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωχ, θα νομίζουν στο σπίτι ότι μουρλαθηκα. Έλιωσα στα γέλια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2016, 09:30:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν καποιος θα μου ζητουσε να του περιγραψω τι σημαινει για μενα εωτερισμος με οσο το δυνατον λιγοτερες λεξεις ,θα του ελεγα ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΖΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ ΝΟΗΤΟΥ Σαν κοσμο του νοητου ενοω τον κοσμο ,της συνειδητης φαντασιας Σε αυτο το πλαιιο περιλαμβανεται η συνειδητη προβολη ,που ειναι η αναδρομη ,αλλα και η προβολη πραγματων καταστασεων που θα μπορουσαν να λαβουν χωρα Ευλογο θα ηταν το ερωτημα Και γιατι να κανω κατι τετοιο Αυτη η πρακτικη εκτος του οτι δειχνει καθαρα σε καποιον τα στοιχεια απο τα οποια αποτελειται ,δειχνει επισης καθαρα οτι ειναι αδυνατον κανεις να αυτοπαρατηρηθει οσο θα ειναι ταυτισμενος με τον εαυτοΚαι να μπορει κανεις ν αυτοπαρατηρηθει ειναι η βασηΧωρις την βαση δεν παει κανεις πουθενα Ετσι εκ των πραγματων οσο θα ζει κανεις οπως εχουμε συνηθισει να ζουμε ,δεν θα μπορεσει ποτε να αντιληφθει ,τιποτα πανω τον εαυτο του Εστω και τα πιο βασικα Ειναι καλυτερα να πει κανεις την πηγη απο οπου αντλει το νερο παρα να περιγραφει το ιδιο το νερο Αυτο που σου λεω λοιπον ειναι η πηγη Οταν κανεις μπει στην διαδικασια ,αφου πρωτα, βρει πως λειτουργει η συγκεκριμενη πρακτικη ,θα ειναι σαν να εχει συνεχως διπλα του εναν ψυχολογο Με πολυ περισσοτερα ομως πλεονεκτηματα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2016, 10:40:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
xristosxatz
Αν καποιος θα μου ζητουσε να του περιγραψω τι σημαινει για μενα εωτερισμος
Μια πρόταση: μην απαντάς μόνος σου σε ερωτήσεις.
Ζήτα πρώτα απ' τους άλλους να απαντήσουν.
Επειδή είναι άσχετοι με όλα αυτά τα θέματα, ανεξάρτητα με τα πόσα χρόνια υποτίθεται οτι συμμετέχουν σε αυτό το φόρουμ, είναι και ο πιο εύκολος τρόπος να φανεί η γύμνια τους: Από τις απαντήσεις τους ή απο τη σιωπή τους.
Τώρα, όταν απαντάς μόνος σου σε ερωτήσεις, εκτίθεσαι εσύ, αυτοί βρίσκουν αφορμή να σε τρολλάρουν και το σόου συνεχίζεται.
Βέβαια για αυτό δεν μπορεις να κάνεις και τίποτα, οπότε καλά κάνεις και δεν δίνεις σημασία, απλά εγώ σου προτείνω μια ιδέα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2016, 12:32:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοίταξε να δείς... δεν είναι σωστό να κρίνεις εξ' ιδίων τα αλλότρια. Επειδή εσύ, όπως παραδέχτηκες πρόσφατα, συμμετέχεις τόσα χρόνια εδώ μέ μόνο σκοπό το trolling και το χασομέρι, δεν πρέπει να κάνεις προβολές πάνω στους άλλους. Μιας πάντως και το ανέφερες, μπορείς να δοκιμάσεις να απαντήσεις στους "διαλόγους" του xtistosxatx. Δεν έχουν το βάθος ενός Πλάτωνα φυσικά, αλλά βρίσκονται αρκετά κοντά. Είσαι ο πλέον κατάλληλος για αυτό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2016, 12:59:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τώρα, όταν απαντάς μόνος σου σε ερωτήσεις, εκτίθεσαι εσύ, αυτοί βρίσκουν αφορμή να σε τρολλάρουν και το σόου συνεχίζεται.
Βέβαια για αυτό δεν μπορεις να κάνεις και τίποτα,

Αυτο το κειμενακι φιλε αποτελει απαντηση που εδωσα σε ερωτηση ,και μαλιστα καποιου γνωστου σε ολους μας, προσωπου
Απλα το εκανα επικοληση
Οσο για το τρολαρισμα δεν τρεχει και τιποτα
Το εχω τοσο που συνηθισει που θα μου ελειπε αν σταματουσαν
Κατα καποιο τροπο το βλεπω πλεον σαν αναγκαιο συστατικο της ολης φασης
Καποιες φορες βεβαια ειναι και λιγο ενοχλητικο ,αλλα δεν μπορει κανεις να κανει κατι ,για αυτο
Απο την αλλη αν το καλοσκεφτει κανεις δεν μου χαλανε και την μοστρα
Θα ειχα προβλημα αν θεωρουσα οτι κατι μου ανηκει,η κατι πρεπει να γινει χωρις την παρεμβολη καποιου αλλου η αν θεωρουσα δικαιωμα μου και υποχρεωση τους εναν συγκεκριμενο τροπο συμπεριφορας
Τοτε ειναι που εχουμε προβλημα,και με αυτα τα δεδομενα πρεπει να βρεθουμε αντιμετωποι ,γιατι αυτα μας βασανιζουν
Ετσι και αλλιως αυτο που εγω θελω να κανω ,το κανω
Οσο για το οτι εκτιθεμαι ,νομιζω δεν παιζει καθολου,για ολους τους παραπανω λογους


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΗΧΩ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


223 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2016, 13:10:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλε τι να απαντήσουμε εμείς οι απλοί θνητοί? Τα λέει όλα ο δάσκαλος Σαμαελ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2016, 13:11:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Heretic
Κοίταξε να δείς... δεν είναι σωστό να κρίνεις εξ' ιδίων τα αλλότρια. Επειδή εσύ, όπως παραδέχτηκες πρόσφατα, συμμετέχεις τόσα χρόνια εδώ μέ μόνο σκοπό το trolling και το χασομέρι
Έχω να κάνω trolling χρόνια. Σε αντίθεση με κάποιους/ον/α που πρόσφατα μπήκε με τρόλλινκ ακάουντ, καθώς μόνο έτσι μπορούσε να αντιμετωπίσει το προφανές ξεφτιλίκι του.
Πέρα από αυτό, εσύ, προσωπικά, Heretic, δεν έχεις ούτε το 1/20 της συμμετοχής μου, ούτε σε ποσότητα, ούτε σε ποιότητα, ούτε σε θέματα που έχεις ανοίξει.
Το ίδιο ισχύει και για τα φιλαράκια σου, με τη διαφορά οτι έχουν περισσότερα ερίσματα για να ασκούν κριτική σαν τη δική σου και αυτό γιατί έχουν/είχαν μεγαλύτερη συμμετοχή απο εσένα (για την ποιότητα το συζητάμε).
Επίσης αν επιλέγεις να κρίνεις κάποιον σύμφωνα με τα όσα παραδέχεται, να διαβάζεις ολόκληρη την "παραδοχή" για να δίνεις και τη πλήρη εικόνα
quote:
Είσαι ο πλέον κατάλληλος για αυτό.
Προφανώς και είμαι. Ποιος θα ήταν; Εσύ;
quote:
Μιας πάντως και το ανέφερες, μπορείς να δοκιμάσεις να απαντήσεις στους "διαλόγους" του xtistosxatx.
Για αυτό του προτείνω να θέτει ερωτήματα, για να ευνοείται και η γόνιμη συμμετοχή τρίτων.
Αυτό όμως προϋποθέτει και να θέλουν να συμμετέχουν (οι "τρίτοι") σε διάλογο, κάτι που προφανώς δεν επιθυμούν.
Όταν δεν υπάρχει η επιλογή για διάλογο, αυτό που μένει είναι ο μονόλογος. Ο Χρήστος κάνει μονόλογο για να μην πέσει στο επίπεδο του "διαλόγου" που κάνουν οι γνωστοί (υπολήψεις-δε-θίγουμε). Αν το έκανε, θα τον νικούσαν εκ πείρας.

Εγώ πάλι τους νικάω στο επίπεδό τους. Αυτό τους πονάει περισσότερο Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΗΧΩ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


223 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2016, 13:34:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πύρινος αυτό το ύφος γραφής σου που υπερασπιζετε το εσωτερικό εγώ?

Απαντήσεις έχουν δώσει αρκετά μέλη.
Μια ορθή απάντηση δεν χτίζεται να είναι πολύπλοκη.

Εγώ προσωπικά κατάλαβα ότι δανειστικες τα σχόλια του Xristosxatz για να προκαλέσεις.
Αφού γουστάρεις ας το ξανά πιάσουμε το θεματακι.
Δεν υπάρχει περίπτωση να βρεις την νοητική αν δεν επενδύσεις στην εγκεφαλική.

Κατσε εκεί στην σπηλιά του Πλάτωνα καλά είσαι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 18 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy