ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 "" ΗΛΙΑΚΕΣ"" ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ-ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2013, 23:20:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλέξανδρε,

Γιατί δεν ορίζεις εσύ (από τη στιγμή που φαίνεται ότι κατέχεις την επιστήμη) το πως εννοείς τον όρο -πρόβλεψη- και κατόπιν να απαντήσεις κιόλας στην ερώτηση που ετέθη;

Με αυτόν τον τρόπο θα δείξεις και το σωστό ορισμό και την σωστή απάντηση.

Αν θεωρήσουμε βέβαια ότι δεν υπάρχει μοναδιαίος ορισμός, σε σχέση με την φυσική,τότε δε μένει παρά να απαντηθεί η ερώτηση βάση της απλής ερμηνείας της λέξης όπως την καταλαβαίνουμε όλοι όσοι ομιλούμε ελληνικά.

Σε κάθε περίπτωση,μια απάντησή σου χωρίς επιπλέον καθυστερήσεις θα αποστόμωνε τον ..."καραγκιοζοπαίχτη",και τον "Μπαρμπαγιώργη" ,έτσι δεν είναι;

ΥΣ: Οι αντίπαλοι του αντιπάλου σου δεν είναι πάντα κατάλληλοι για φίλοι σου.Μερικές φορές μεταξύ κατευθείαν αντιπάλων ,υπάρχει ορθότερος κώδικας τιμής.Χωρίς να είναι απαραίτητο βέβαια.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alexandros.
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


448 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2013, 23:24:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alexandros.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ δεν έχει ούτε στο ελάχιστο τις γνώσεις που εντελώς συκοφαντικά του αποδίδεις!!!

Και θέλεις κουβέντα μαζί μου?
πορκουά?


Για εύκολη αυτοεπιβεβαίωση του ΕΓΩ μου!

Και πίστεψέ με, ΕΙΣΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ μαζί με τον DSM!!!

______________
εἰ μή τινα ἄλλον ὁ θεὸς ὑμῖν ἐπιπέμψειεν κηδόμενος ὑμῶν. Όχι Socrates, μετά από εσένα ήρθε ο ΙΔΙΟΣ και επέβαλε τη...Χούντα Του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2013, 23:26:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλεξ μια και σε έχω πρόχειρο...

Είναι αυτη μια εξίσωση πεδίου?

G+Λg=κΤ ?

Θέλω μόνο ΝΑΙ ή ΟΧΙ.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alexandros.
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


448 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2013, 23:27:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alexandros.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DSM που χάθηκες αγόρι μου???

Περιμένω ΑΡΙΘΜΗΤΙΚΑ ΤΙΣ ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΤΗΣ ΑΡΚΟΥΔΑΣ που με κατηγόρησες από εχθές και εξαφανίστηκες έτσι ξαφνικά...

______________
εἰ μή τινα ἄλλον ὁ θεὸς ὑμῖν ἐπιπέμψειεν κηδόμενος ὑμῶν. Όχι Socrates, μετά από εσένα ήρθε ο ΙΔΙΟΣ και επέβαλε τη...Χούντα Του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alexandros.
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


448 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2013, 23:30:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alexandros.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αλεξ μια και σε έχω πρόχειρο...

Είναι αυτη μια εξίσωση πεδίου?

G+Λg=κΤ ?

Θέλω μόνο ΝΑΙ ή ΟΧΙ.


Όρισε τα μεγέθη πρώτα και τους όρους για το διάλογο στο σπίτι σου και τους φίλους σου.

______________
εἰ μή τινα ἄλλον ὁ θεὸς ὑμῖν ἐπιπέμψειεν κηδόμενος ὑμῶν. Όχι Socrates, μετά από εσένα ήρθε ο ΙΔΙΟΣ και επέβαλε τη...Χούντα Του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2013, 23:30:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Νικόμαχε.

Προσκυνώ. Συμμαχία Αλέξανδρου-Μηθύρας? Άρχοντας. Τίποτα άλλο. Αυτό.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


Μα, είπαμε!!!
Την...ένδεια την παίζουμε στα δάκτυλα!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2013, 23:34:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΥΣ: Οι αντίπαλοι του αντιπάλου σου δεν είναι πάντα κατάλληλοι για φίλοι σου.Μερικές φορές μεταξύ κατευθείαν αντιπάλων ,υπάρχει ορθότερος κώδικας τιμής.Χωρίς να είναι απαραίτητο βέβαια.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.


Αυτο κυριοι η κυριε ..και συγνωμη κιολας, ειναι κυριως το προβλημα σας


Βρισκοσαστε σε εναν διαδυκτιακο χωρο βλεπετε αντιπαλους και κανετε
πολεμο

Μαλλον δεν βρισκεται εναν καλυττερο τροπο να εκμεταλευτειτε την παρουσια σας ,και την παρουσια αλλων ανθρωπων , στο συγκεκριμενο μερος

Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω το γιατι αυτων των συμπεριφορων


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2013, 23:34:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όρισε τα μεγέθη πρώτα και τους όρους για το διάλογο στο σπίτι σου και τους φίλους σου.

Αν χρειάζεσαι να σου ορίσω και τα μεγέθη, τότε χαιρέτα μας τον πλάτανο φυσικέ της πεντάρας!

Πρόκειται για εξίσωση πεδίου, βασισμένη στην βαρυτική θεωρία του Νεύτωνα, αλλά άστο καλύτερα.
Μόλις απέδειξες το επίπεδό σου!
Κούνα και το μαντήλι καθώς θα φεύγεις!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2013, 23:40:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
DSM που χάθηκες αγόρι μου???

Περιμένω ΑΡΙΘΜΗΤΙΚΑ ΤΙΣ ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΤΗΣ ΑΡΚΟΥΔΑΣ που με κατηγόρησες από εχθές και εξαφανίστηκες έτσι ξαφνικά...
Alexandros


Αγόρι σου, μάλλον δεν είμαι. Με μπερδεύεις με κάποιον άλλο, που θέλεις, ή μπορεί και να είναι αγόρι σου.

Ξαφνικά δεν υπάρχουν, εκτός και είσαι χαριτωμένα χαρούμενος. Υπάρχει και ζωή ξέρεις, και κανείς δεν έχει το άγχος να ασχοληθεί με την πάρτη σου ιδιαιτέτρως. Ούτε και με το χθεσινό σου έμεσμα.

Εκκρεμεί μια απαντησούλα από την μεριά σου, και από ότι καταλαβαίνω, το χαμπάριασαν και άλλοι.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2013, 23:41:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω το γιατι αυτων των συμπεριφορων

Στην ιδιωτική σου ζωή xristosxatz, ανέχεσαι την ηλιθιότητα και της δίνεις και βήμα, χάριν της ελεύθερης έκφρασης ( και σωστά ), αλλά χωρίς να την αντιμετωπίζεις?

Την αφήνεις να απλώνεται σαν νέφος στο χώρο σου? Στους φίλους σου? Στον κύκλο σου?

Εδώ γιατι να την αφήνουμε ελεύθερη?
Θα μου πείς ποιός θα κρίνει και θα είναι σωστή η ερώτηση.
Απάντηση:<< Ο καθένας κρίνει την ηλιθιότητα του άλλου, με τα κοινώς αποδεκτά μέτρα και σταθμά>>.

Συνήθως ο διάλογος δεν είναι αρκετός και τότε υπάρχουν παρεκτροπές.Ανθρώπινο και αποδεκτό.Για μένα τουλάχιστον.

Εχεις κάθε δικαίωμα, να με θεωρείς ηλίθιο, τουλάχιστον όσο σε θεωρώ κι εγώ.Απλά πράγματα!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alexandros.
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


448 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2013, 23:46:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alexandros.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
Αλέξανδρε,

Γιατί δεν ορίζεις εσύ (από τη στιγμή που φαίνεται ότι κατέχεις την επιστήμη) το πως εννοείς τον όρο -πρόβλεψη- και κατόπιν να απαντήσεις κιόλας στην ερώτηση που ετέθη;

Με αυτόν τον τρόπο θα δείξεις και το σωστό ορισμό και την σωστή απάντηση.


Όχι ΑΜΕΙΝΙΑ.
Δεν συζητώ έτσι για τη Φυσική!

Αν ο DSM δεν ξέρει ή ξέρει εσφαλμένα την έννοια της "πρόβλεψης" στη ΓΘΣ και την ΚΘ ας μην κάνει καν ερωτήσεις.

Επειδή είσαι έξυπνο παιδί θα έπρεπε να σε ψυλλιάσει το γεγονός ότι από εχθές κρύβεται και δεν δίνει τον ορισμό της "πρόβλεψης".

quote:

Αν θεωρήσουμε βέβαια ότι δεν υπάρχει μοναδιαίος ορισμός, σε σχέση με την φυσική,τότε δε μένει παρά να απαντηθεί η ερώτηση βάση της απλής ερμηνείας της λέξης όπως την καταλαβαίνουμε όλοι όσοι ομιλούμε ελληνικά.

Αν ισχύει αυτό η αξία της ερώτησης από ΦΥΣΙΚΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ είναι για τα μπάζα.

Ελπίζω να μπαίνεις στο νόημα σιγά-σιγά.

quote:

Σε κάθε περίπτωση,μια απάντησή σου χωρίς επιπλέον καθυστερήσεις θα αποστόμωνε τον ..."καραγκιοζοπαίχτη",και τον "Μπαρμπαγιώργη" ,έτσι δεν είναι;

Αν ήταν μια ερώτηση για εξωγήινους ή τι έφαγα χτες, ναι, αλλά επειδή πρόκειται περί Φυσικής (πόσο μάλλον που προέρχεται από ανθρώπους που μοστράρουν τις γνωσεις τους επ'αυτής) ΟΧΙ!

Σε καφενειακά ορισμένες ερωτήσεις περί Φυσικής προτιμώ να μην απαντώ στα διάφορα fora.

quote:

ΥΣ: Οι αντίπαλοι του αντιπάλου σου δεν είναι πάντα κατάλληλοι για φίλοι σου.Μερικές φορές μεταξύ κατευθείαν αντιπάλων ,υπάρχει ορθότερος κώδικας τιμής.Χωρίς να είναι απαραίτητο βέβαια.

Σιγά βρε ΑΜΕΙΝΙΑ, όπως σωστά είχε πει ο γιαπετ σε μεταξύ μας κουβέντα σε άλλο θέμα, σε κάποια μαύρα γράμματα απαντώ (είτε μπλε για να μη φωνάζει ο DSM)...

______________
εἰ μή τινα ἄλλον ὁ θεὸς ὑμῖν ἐπιπέμψειεν κηδόμενος ὑμῶν. Όχι Socrates, μετά από εσένα ήρθε ο ΙΔΙΟΣ και επέβαλε τη...Χούντα Του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alexandros.
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


448 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2013, 23:50:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alexandros.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
NIKOMAXOΣ
quote:

Όρισε τα μεγέθη πρώτα και τους όρους για το διάλογο στο σπίτι σου και τους φίλους σου.

Αν χρειάζεσαι να σου ορίσω και τα μεγέθη, τότε χαιρέτα μας τον πλάτανο φυσικέ της πεντάρας!

Πρόκειται για εξίσωση πεδίου, βασισμένη στην βαρυτική θεωρία του Νεύτωνα, αλλά άστο καλύτερα.
Μόλις απέδειξες το επίπεδό σου!
Κούνα και το μαντήλι καθώς θα φεύγεις!


Βρε ΟΡΙΣΕ ΤΑ ΜΕΓΕΘΗ ΛΥΡΑΤΕ που μου θες να πουλήσεις και πνεύμα ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕΣ ΠΙΣΩ!!!

Όσο και να φαντασιώνεσαι μαντήλια ΕΔΩ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!

ΔΕΝ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ!!!

______________
εἰ μή τινα ἄλλον ὁ θεὸς ὑμῖν ἐπιπέμψειεν κηδόμενος ὑμῶν. Όχι Socrates, μετά από εσένα ήρθε ο ΙΔΙΟΣ και επέβαλε τη...Χούντα Του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2013, 23:52:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΟΡΙΣΕ ΤΑ ΜΕΓΕΘΗ ΛΥΡΑΤΕ

Σκέτος Panos T!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2013, 23:59:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DSM

Αν ο τύπος καταλάβαινε την ερώτησή σου, θα ήξερε βέβαια, ότι η πρόβλεψη στη φυσική, είναι η μέθοδος η οποία ενσωματώνει τα πειραματικά δεδομένα και τις μαθηματικές απολήξεις τους, προσπαθώντας να προβλέψει τις μελλοντικές παρατηρήσεις, οι οποίες θα επιβεβαιώσουν ή θα απορρίψουν την όποια θεωρία.

Το θέμα όμως είναι ότι, ακόμη και άπειρος αριθμός προβλέψεων, δεν είναι σε θέση να επιβεβαιώσει μια θεωρία, ενώ έστω και μια λανθασμένη πρόβλεψη, είναι αρκετή να την ακυρώσει!

Επομένως πολύ σωστό και "καίριο" ήταν το ερώτημά σου στον Αλέξανδρο.
Αλήθεια πήρες...απάντηση?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alexandros.
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


448 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2013, 00:01:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alexandros.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DSM σε είδα ΗΔΗ να ποστάρεις αλλού στο θέμα του Εμφυλίου και όχι εδώ που ΚΡΥΒΕΣΑΙ απο εχθές γι'αυτό και σε αναζήτησα.

Βλέπεις όταν κατηγορείς κάποιον τις ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΤΗΣ ΑΡΚΟΥΔΑΣ το πρέπον είναι να μπορείς να τις υποστηρίξεις και όχι να το παίζεις Sesostris!

Σεβαστή η ιδιωτική σου ζωή και ελπίζω σήμερα να μας απαντήσεις με την ησυχία σου.


Υ.Γ Γνωστές αυτές οι τακτικές "διαλόγου" αλλά όπως έχεις δει σας έχουν κρεμάσει ήδη κουδούνια...

______________
εἰ μή τινα ἄλλον ὁ θεὸς ὑμῖν ἐπιπέμψειεν κηδόμενος ὑμῶν. Όχι Socrates, μετά από εσένα ήρθε ο ΙΔΙΟΣ και επέβαλε τη...Χούντα Του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2013, 00:07:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλέξανδρε,

Το ποιος ξέρει και ποιος δεν ξέρει από φυσική σε ένα forum που δεν υπάρχουν, εκ των πραγμάτων, πιστοποιήσεις για τις γνώσεις του καθενός,δεν αποδεικνύεται με δηλώσεις.
Προφανώς το αντιλαμβάνεσαι αυτό.Είσαι κι εσύ έξυπνο παιδί.

Άρα μένει η κουβέντα και ο απόηχός της.(αρκετό ή όχι,αυτό είναι)

Για την ιστορία,καλύπτομαι από την απάντησή σου στο υστερόγραφό μου.
Δυστυχώς περί της ερώτησης,εξακολουθώ να θεωρώ ότι έπρεπε να απαντήσεις.
Είτε ξέρει είτε δεν ξέρει ο DSM την "έννοια της πρόβλεψης" όπως το έθεσες,μένει σε σένα να την δώσεις(αφού προφανώς την γνωρίζεις) και κατόπιν να απαντήσεις.

----------------------------------------------------

xristoxatz,
Αντίπαλοι είναι και δυο τενίστες,ή δυο σκακιστές.
Υπάρχει και ο όρος ευγενής άμιλλα... αλλά που να καταλάβεις...
ψάχνεις ευκαιρία για να πεταχτείς όποτε νομίζεις ότι σου δίνεται ευκαιρία για πόντο, επειδή σε έχω πικάρει στο παρελθόν.

Εκτίθεσαι,μιλώντας για πόλεμο.Οι πόλεμοι παράγουν νεκρούς.
Οι συζητήσεις όταν είναι επιπέδου,παράγουν συμπεράσματα και γνώση για όλους...όταν δεν είναι, παράγουν πάλι συμπεράσματα..απλά όχι για όλους.

Άντε βρες τον Regulus να παίξεις τώρα.


Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alexandros.
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


448 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2013, 00:07:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alexandros.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
quote:

ΟΡΙΣΕ ΤΑ ΜΕΓΕΘΗ ΛΥΡΑΤΕ

Σκέτος Panos T!!!


Είχες πει και σ'αυτόν για τους Ανδρομέδιους και τους Λυράτους???

Ε μα, τα θέλει και εσένα ο πωπός σου...

Υ.Γ Αν είσαι Ανδρομέδιος και σε έθιξα ειλικρινά το παίρνω πίσω...

Υ.Γ 2 Όρισέ μου σε παρακαλώ τα (όντως απλά ακόμα και για εσένα) μεγέθη και σου υπόσχομαι γέλιο μετά δακρύων.

______________
εἰ μή τινα ἄλλον ὁ θεὸς ὑμῖν ἐπιπέμψειεν κηδόμενος ὑμῶν. Όχι Socrates, μετά από εσένα ήρθε ο ΙΔΙΟΣ και επέβαλε τη...Χούντα Του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2013, 00:16:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Την αφήνεις να απλώνεται σαν νέφος στο χώρο σου? Στους φίλους σου? Στον κύκλο σου?

Εδώ γιατι να την αφήνουμε ελεύθερη?


Αυτα που λες φιλε μου NICK πραγματικα θα περναγαν αν ειχα μια η δυο μερες εμπειρια απο το φορουμ


Επειδη ομως αυτο δεν συμβαινει αυτα ''πουλα'' τα αλλου

Ισως καπου που δεν σε ξερουν


Και στο λεω με αγαπη γιατι να ξερεις δεν σε αντιπαθω


Απο την αλλη καλη και η διαμαχη και η ερειδα ,μεχρι ενα ορισμενο σημειο ,και ισως και για να σπαει ο παγος


Εσυ ομως ρε πουλακι μου την εχεις αναγαγει σε επιστημη


Δες το λιγο


Και στο κατω κατω ακομα και δικιο να εχεις οσο αφορα την γνωσιακη καταρτιση του καθενος δεν εχεις το δικαιωμα να συμπεριφερεσαι με αυτον τον τροπο

Κανενας ανθρωπος δεν αξιζει τετοια μεταχειριση ,και μαλιστα για αυτους τους λογους


Να θυμασαι οτι ο μονος που βγαινει ωφελημενος αυτες τις στιγμες ειναι μονο ο'' ασχημος τροπος και η μολυνση ''


Μπορει να το κανει ο καθενας μας

Και ναι ρε παληκαρι, αυτο ειναι μολυνση γιατι μετρατρεπει εστω και σε μικρη κλιμακα θυτες και θυματα ,και δινει μια λανθασμενη εντυπωση για τον κοσμο και την υπαρξη

Και το πρωτο θυμα του ειναι αυτος που τον υιοθετει


Σκεψου ας πουμε ποιες εντυπωσεις θα λαμβανε ενας ανθρωπος που πλαθεται τωρα απο παρομοιες συμπεριφορες


quote:
Απάντηση:<< Ο καθένας κρίνει την ηλιθιότητα του άλλου, με τα κοινώς αποδεκτά μέτρα και σταθμά>>

No....NO.....NO

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alexandros.
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


448 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2013, 00:18:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alexandros.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΜΕΙΝΙΑΣ
Αλέξανδρε,

Το ποιος ξέρει και ποιος δεν ξέρει από φυσική σε ένα forum που δεν υπάρχουν, εκ των πραγμάτων, πιστοποιήσεις για τις γνώσεις του καθενός,δεν αποδεικνύεται με δηλώσεις.
Προφανώς το αντιλαμβάνεσαι αυτό.Είσαι κι εσύ έξυπνο παιδί.


Ουδείς εξ'ημών ζήτησε ή έδωσε πιστοποιητικά γνώσεων! Κανείς δεν ξέρει για κανέναν τι έχει σπουδάσει και δεν έχει άλλωστε και σημασία.

Εγώ τοποθετούμαι και επιχειρηματολογώ επί των θέσεων που γράφονται είτε πρόκειται περί Φυσικής σ'αυτό το θέμα είτε περί θρησκευτικών και ιστορίας σε άλλο θέμα.

Επ'αυτών των θέσεών μου θέλω αντίλογο και αντεπιχειρήματα. Όσο δεν τα παίρνω και εισπράττω μόνο ύβρεις και προσωπικές επιθέσεις το χειρίζομαι και εγώ ανάλογα με την περίσταση.

Ελπίζω να έγινα κατανοητός.

quote:

Δυστυχώς περί της ερώτησης,εξακολουθώ να θεωρώ ότι έπρεπε να απαντήσεις.
Είτε ξέρει είτε δεν ξέρει ο DSM την "έννοια της πρόβλεψης" όπως το έθεσες,μένει σε σένα να την δώσεις(αφού προφανώς την γνωρίζεις) και κατόπιν να απαντήσεις.

Ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ έδωσε μια απάντηση περί "πρόβλεψης" οπότε κοίτα να δεις τι έχει να γίνει παρακάτω.

______________
εἰ μή τινα ἄλλον ὁ θεὸς ὑμῖν ἐπιπέμψειεν κηδόμενος ὑμῶν. Όχι Socrates, μετά από εσένα ήρθε ο ΙΔΙΟΣ και επέβαλε τη...Χούντα Του.

Edited by - Alexandros. on 04/11/2013 00:20:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2013, 00:27:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Alexandros

quote:
DSM σε είδα ΗΔΗ να ποστάρεις αλλού στο θέμα του Εμφυλίου και όχι εδώ που ΚΡΥΒΕΣΑΙ απο εχθές γι'αυτό και σε αναζήτησα.

Βλέπεις όταν κατηγορείς κάποιον τις ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΤΗΣ ΑΡΚΟΥΔΑΣ το πρέπον είναι να μπορείς να τις υποστηρίξεις και όχι να το παίζεις Sesostris!

Σεβαστή η ιδιωτική σου ζωή και ελπίζω σήμερα να μας απαντήσεις με την ησυχία σου.


Κοίτα, καλά τα λες, και με ψιλοφτιάχνει που κυνηγάς τα posts μου στις διάφορες ενότητες. Ειλικρινά λοιπόν, το συγκεκριμένο θέμα, δεν είναι τόσο σημαντικό για μένα αυτή την περίοδο, αλλά μάλλον το άλλο. Συγνώμη κιόλας, αλλά για μένα, το θέμα της Πολιτείας είναι απείρως σημαντικότερο.

Αν τα φρύδια σε βαστούν, κάνε κι από εκεί μια βόλτα. Χωρίς αιδώ.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2013, 00:33:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και που είσαι Αλέξανδρος, εκκρεμεί μια απαντησούλα από μέρους σου.

Καλή η πλακίτσα, αλλά για παγώνι δεν βολεύεις. Χάνεις στο πηγούνι.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alexandros.
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


448 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2013, 00:41:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alexandros.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
NIKOMAXOΣ
DSM

Αν ο τύπος καταλάβαινε την ερώτησή σου, θα ήξερε βέβαια, ότι η πρόβλεψη στη φυσική, είναι η μέθοδος η οποία ενσωματώνει τα πειραματικά δεδομένα και τις μαθηματικές απολήξεις τους,


Άρα η "πρόβλεψη" είναι ΜΕΘΟΔΟΣ της Φυσικής!

Μπορείς να μας αναφέρεις τις αρχές και τους κανόνες που διέπουν αυτή ΜΕΘΟΔΟ η οποία μάλιστα

quote:

προσπαθώντας να προβλέψει τις μελλοντικές παρατηρήσεις,

WOW!!!

Άρα θα πρόκειται για super duper ΜΕΘΟΔΟ!!!

Σου βρίσκονται πρόχειρες τίποτα ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΕΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ που έχει ΠΡΟΒΛΕΨΕΙ το αγαπημένο σου ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΜΟΝΤΕΛΟ???

quote:

οι οποίες θα επιβεβαιώσουν ή θα απορρίψουν την όποια θεωρία.

Μετά από την ΠΡΟΒΛΕΨΗ ΤΩΝ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΩΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΩΝ το παραπάνω είναι trivial θεωρώ...

quote:

Το θέμα όμως είναι ότι, ακόμη και άπειρος αριθμός προβλέψεων, δεν είναι σε θέση να επιβεβαιώσει μια θεωρία, ενώ έστω και μια λανθασμένη πρόβλεψη, είναι αρκετή να την ακυρώσει!

Φτου!!!!!
Και πάνω που χάρηκα...

Άρα ακόμα και να υπάρχει τέτοια ΜΕΘΟΔΟΣ στη ΦΥΣΙΚΗ, μόλις την ακύρωσες ή είναι η ιδέα μου???

Καλά δεν με νοιάζει η ακύρωση αλλά η ΜΕΘΟΔΟΣ για την οποία θα ήθελα να επεκταθείς όσο μπορείς.

quote:

Επομένως πολύ σωστό και "καίριο" ήταν το ερώτημά σου στον Αλέξανδρο.
Αλήθεια πήρες...απάντηση?

Κατάλαβες ΑΜΕΙΝΙΑ πόσο "καίριο" ήταν το ερώτημα του DSM που εγώ δεν κατάφερα να απαντήσω ακόμα???

Βέβαια κάτσε να μας πει ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ λίγα λόγια για τη ΜΕΘΟΔΟΛΟΓΙΑ της πρόβλεψης των "μελλοντικών παρατηρήσεων" και είμαι σίγουρος ότι θα έχεις (έχουμε) μια ακόμα πληρέστερη εικόνα επί του θέματος.

Μετά από τη ΜΕΘΟΔΟΛΟΓΙΑ της πρόβλεψης θα μπορείς πλέον ΝΙΚΟΜΑΧΕ να δώσεις ΕΣΥ την απάντηση στην ερώτηση του DSM και να σε θαυμάσουμε όλοι μας!

______________
εἰ μή τινα ἄλλον ὁ θεὸς ὑμῖν ἐπιπέμψειεν κηδόμενος ὑμῶν. Όχι Socrates, μετά από εσένα ήρθε ο ΙΔΙΟΣ και επέβαλε τη...Χούντα Του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alexandros.
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


448 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2013, 00:46:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alexandros.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
DSM
Alexandros

quote:
DSM σε είδα ΗΔΗ να ποστάρεις αλλού στο θέμα του Εμφυλίου και όχι εδώ που ΚΡΥΒΕΣΑΙ απο εχθές γι'αυτό και σε αναζήτησα.

Βλέπεις όταν κατηγορείς κάποιον τις ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΤΗΣ ΑΡΚΟΥΔΑΣ το πρέπον είναι να μπορείς να τις υποστηρίξεις και όχι να το παίζεις Sesostris!

Σεβαστή η ιδιωτική σου ζωή και ελπίζω σήμερα να μας απαντήσεις με την ησυχία σου.


Κοίτα, καλά τα λες, και με ψιλοφτιάχνει που κυνηγάς τα posts μου στις διάφορες ενότητες. Ειλικρινά λοιπόν, το συγκεκριμένο θέμα, δεν είναι τόσο σημαντικό για μένα αυτή την περίοδο, αλλά μάλλον το άλλο. Συγνώμη κιόλας, αλλά για μένα, το θέμα της Πολιτείας είναι απείρως σημαντικότερο.


Εσύ πρέπει να είσαι όντως ΛΥΡΑΤΟΣ και όχι Ανδρομέδιος!

quote:

Αν τα φρύδια σε βαστούν, κάνε κι από εκεί μια βόλτα. Χωρίς αιδώ.

Να'σαι καλά βρε DSM!

Ευθυμήσαμε και πάλι με την πάρτη σου...

______________
εἰ μή τινα ἄλλον ὁ θεὸς ὑμῖν ἐπιπέμψειεν κηδόμενος ὑμῶν. Όχι Socrates, μετά από εσένα ήρθε ο ΙΔΙΟΣ και επέβαλε τη...Χούντα Του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2013, 00:48:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοιτάξτε τι μας είπε ο Αλέξανδρος!!!

Δεν είναι να απορεί κανείς...!

Μας άφησες άφωνους!

Παραιτούμαι...!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alexandros.
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


448 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2013, 00:49:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alexandros.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
DSM
Και που είσαι Αλέξανδρος, εκκρεμεί μια απαντησούλα από μέρους σου.

Η κατανόηση του γραπτού λόγου είναι μια δεξιότητα που φαίνεται ότι δεν την κατέκτησες μαζί με τα υπόλοιπα παιδάκια της τάξης σου όταν έπρεπε...

Τώρα πολύ φοβάμαι πως είναι αργά.

______________
εἰ μή τινα ἄλλον ὁ θεὸς ὑμῖν ἐπιπέμψειεν κηδόμενος ὑμῶν. Όχι Socrates, μετά από εσένα ήρθε ο ΙΔΙΟΣ και επέβαλε τη...Χούντα Του.

Edited by - Alexandros. on 04/11/2013 00:57:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alexandros.
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


448 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2013, 00:55:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alexandros.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κοιτάξτε τι μας είπε ο Αλέξανδρος!!!

Δεν είναι να απορεί κανείς...!

Μας άφησες άφωνους!

Παραιτούμαι...!!


ΟΧΙ!!!!

Μην κιοτεύεις τώρα που πήρες φόρα!!!!

Είσαι ένα click πριν από τη διατύπωση κάτι ΜΕΓΑΛΕΙΩΔΟΥΣ!

Το διαισθάνομαι και η διαίσθηση μου σπάνια πέφτει έξω!

Είσαι πολύ κοντά για να αφήσεις πίσω σου κάτι τεράστιο για τις γενιές που έρχονται!

Έλα μην αργείς...

Υ.Γ Βρε συ, που είναι οι ορισμοί των μεγεθών που σου ζήτησα?

______________
εἰ μή τινα ἄλλον ὁ θεὸς ὑμῖν ἐπιπέμψειεν κηδόμενος ὑμῶν. Όχι Socrates, μετά από εσένα ήρθε ο ΙΔΙΟΣ και επέβαλε τη...Χούντα Του.

Edited by - Alexandros. on 04/11/2013 00:59:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2013, 01:00:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
chao patso!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2013, 01:01:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Alexandros

quote:
Η κατανόηση του γραπτού λόγου είναι μια δεξιότητα που φαίνεται ότι δεν την κατέκτησες μαζί με τα υπόλοιπα παιδάκια της τάξης σου...

Έχεις απόλυτα δίκιο. Αυτό είναι απολύτως προφανές στους συμμετέχοντες. Με έπιασες τελικά.

Και μια απαντησούλα στην ερώτησή μου όμως, καλή θα ήταν...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2013, 01:12:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κατάλαβες ΑΜΕΙΝΙΑ πόσο "καίριο" ήταν το ερώτημα του DSM που εγώ δεν κατάφερα να απαντήσω ακόμα?

Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι παίζετε την κολοκυθιά.
Δηλώνεις -και είναι δικαίωμα σου- γνώστης του αντικειμένου.

Άσε τη γνώμη του Νικόμαχου κατά μέρος.Είτε την αποδόμησες είτε όχι.

Άσε και το ειδικό βάρος των γνώσεων του DSM,μικρό ή μεγάλο.

Επαναλαμβάνω για τελευταία φορά(γιατί αλλιώς θα παίζω και εγώ την κολοκυθιά μαζί σας) ότι η αρχική ερώτηση είναι διατυπωμένη σε απλά ελληνικά.(εξισώσεις δεν έχει για να ορισθούν μεγέθη,π.χ.).
Κατ' εμέ,χρήζει απάντησης.

Επ' ευκαιρία κάτι ακόμα.Για τη φυσική παρ' ότι δεν δεν δηλώνω άσχετος,δεν θέλω να εκφέρω γνώμη.Οι δικές σας δηλώσεις περί της σχέσης με αυτήν ξεπερνούν τις δικές μου.
Άρα δεν είμαι σε θέση -βάσει του ανωτέρω συλλογισμού και μόνον- να ξέρω αν ο DSM σκαμπάζει από φυσική ή όχι.

Αυτό όμως:

quote:
Η κατανόηση του γραπτού λόγου είναι μια δεξιότητα που φαίνεται ότι δεν την κατέκτησες μαζί με τα υπόλοιπα παιδάκια της τάξης σου όταν έπρεπε...

Δεν στέκει.
Και δεν εννοώ ως χαρακτηριρισμός.Έχετε στολιστεί χειρότερα από αυτό,δίνοντας αφορμές εκατέρωθεν.
Αλλά από πλευράς υπόστασης σε εκθέτει.Πες του τίποτα άλλο.

καληνύχτα για σήμερα σε όλους.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2013, 01:13:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
DSM
Και μια απαντησούλα στην ερώτησή μου όμως, καλή θα ήταν...

Πάω στοίχημα 10 μπύρες Βεργίνα, ότι απάντηση δεν θα πάρεις.
Κι αν την πάρεις, θα είναι βλακώδης, τόσο που θα αναγκασθείς, όχι μόνο να μην δεχθείς το στοίχημα, αλλά να με κεράσεις και 10 μπύρες!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy