ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 "" ΗΛΙΑΚΕΣ"" ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ-ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2018, 21:33:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ανάμεσα σε δύο μαγνήτες που έλκονται ή απωθούνται υπάρχει ενέργεια αλλά δεν υπάρχει ύλη. Αυτό πως το εξηγείτε?

Τι να σου πω κακομοίρη!
Ποιός σου είπε ότι δεν υπάρχει ύλη?
Ο άλλος μάστορας που κουβαλάει την λάσπη για τα τούβλα?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

seismic
Μέλος 2ης Βαθμίδας


334 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2018, 21:45:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους seismic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Ανάμεσα σε δύο μαγνήτες που έλκονται ή απωθούνται υπάρχει ενέργεια αλλά δεν υπάρχει ύλη. Αυτό πως το εξηγείτε?

Τι να σου πω κακομοίρη!
Ποιός σου είπε ότι δεν υπάρχει ύλη?
Ο άλλος μάστορας που κουβαλάει την λάσπη για τα τούβλα?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Θέλεις να πεις ότι στο κενό οι μαγνήτες δεν δουλεύουν?

http://antiseismic-systems.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2018, 21:47:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ λέω να ρωτήσει ένα υαλότουβλο. Αυτά τα συνηθισμένα που μιλάει μάλλον τον μπερδεύουν περισσότερο. Είδες εσύ Ναύαρχε πως τα 'μάθες; Από τότε που άρχισες την κουβέντα με τα Ροδάκινα. Όσο καιρό μίλαγες με τις Πατάτες, τενεκές ξεγάνωτος ήσουν.


Νικόμαχος vs Πίκος Απίκος

Η κόλαση είναι άδεια και όλοι οι διάβολοι είναι εδώ (Ουίλιαμ Σαίξπηρ)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2018, 21:50:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2018, 21:56:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Θέλεις να πεις ότι στο κενό οι μαγνήτες δεν δουλεύουν?

Αλλα αντί άλλων κακομοίρη.
Που ακριβώς υπάρχει κενό?

Τι σου είπε τελικά ο άλλος μάστορας για το κενό?
Υπάρχει ή δεν υπάρχει?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

seismic
Μέλος 2ης Βαθμίδας


334 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2018, 22:13:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους seismic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Θέλεις να πεις ότι στο κενό οι μαγνήτες δεν δουλεύουν?

Αλλα αντί άλλων κακομοίρη.
Που ακριβώς υπάρχει κενό?

Τι σου είπε τελικά ο άλλος μάστορας για το κενό?
Υπάρχει ή δεν υπάρχει?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Πουθενά δεν υπάρχει το απόλυτο κενό εκτός μέσα στο κεφάλι σου.

http://antiseismic-systems.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2018, 22:17:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το άδειο μου τσερβέλο αναρωτιέται.
Εχεις καταλάβει ότι αυτοαναιρείσαι?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

seismic
Μέλος 2ης Βαθμίδας


334 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2018, 22:28:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους seismic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το άδειο μου τσερβέλο αναρωτιέται.
Εχεις καταλάβει ότι αυτοαναιρείσαι?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Έχω καταλάβει ότι είσαι είρωνας. Έτσι μου το έπαιζαν και οι πολιτικοί μηχανικοί και μετά 10 χρόνια άρχισαν να καταλαβαίνουν ότι η βίδα στερεώνει τα πράγματα.

http://antiseismic-systems.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ilias1990
Μέλος 2ης Βαθμίδας


319 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2018, 22:38:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Το άδειο μου τσερβέλο αναρωτιέται.
Εχεις καταλάβει ότι αυτοαναιρείσαι?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Έχω καταλάβει ότι είσαι είρωνας. Έτσι μου το έπαιζαν και οι πολιτικοί μηχανικοί και μετά 10 χρόνια άρχισαν να καταλαβαίνουν ότι η βίδα στερεώνει τα πράγματα.

http://antiseismic-systems.com/


Η δικιά σου η βίδα έχει ξελασκάρει προ πολλού...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

seismic
Μέλος 2ης Βαθμίδας


334 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2018, 22:55:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους seismic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

quote:

Το άδειο μου τσερβέλο αναρωτιέται.
Εχεις καταλάβει ότι αυτοαναιρείσαι?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Έχω καταλάβει ότι είσαι είρωνας. Έτσι μου το έπαιζαν και οι πολιτικοί μηχανικοί και μετά 10 χρόνια άρχισαν να καταλαβαίνουν ότι η βίδα στερεώνει τα πράγματα.

http://antiseismic-systems.com/


Η δικιά σου η βίδα έχει ξελασκάρει προ πολλού...



Συνεχίστε οι μισοί να κάνετε καφέδες και οι άλλοι μισοί να τους πίνετε και θα πάτε μπροστά.

http://antiseismic-systems.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ilias1990
Μέλος 2ης Βαθμίδας


319 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2018, 23:18:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Συνεχίστε οι μισοί να κάνετε καφέδες και οι άλλοι μισοί να τους πίνετε και θα πάτε μπροστά.

http://antiseismic-systems.com/


Αυτό νομίζεις ότι κάνουν όσοι σου τη λένε; Ότι είναι τίποτα αργόσχολοι που σου χαλάνε τα θέματα, ενώ εσύ είσαι ο μεγάλος εφευρέτης που τον πολεμάει το σύστημα;Έχεις σκεφτεί ότι αυτοί που σου απαντάνε μπορεί να έχουν σπουδάσει,να έχουν φάει τα νιάτα τους στα βιβλία, άλλοι συνεχίζουν να τα τρώνε , άλλοι αποφασίζουν έστω και σε μεγαλύτερη ηλικία να σπουδάσουν κ.ο.κ.

Ενώ για σένα, που νομίζεις ότι κάνεις κάτι, το μεγαλύτερο επίτευγμα που μπορεί να πετύχεις είναι να γίνεις κάτι σαν τον παρακάτω, ο επόμενος wannabe tesla των Ελ. Αυτός που βρήκε το καλύτερο αντισεισμικό σύστημα αλλά τα εγχώρια λαμόγια τον "φάγανε" και το έδωσαν στο Ισραήλ. Αρκεί βέβαια να βρεις έναν έγκριτο δημοσιογράφο σαν τον Πάλμο και κάποια άλλη παρουσιάστρια, γιατί η Αννίτα έχει σοβαρευτεί πλέον :

https://youtu.be/atIDMespv_c

Edited by - ilias1990 on 26/06/2018 23:22:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2018, 23:27:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Καλά οι εικόνες και αντιδράσεις του Μαραντόνα απόψε συγκλονιστικές...κόντεψε να μείνει στον τόπο...να δούμε αν θα καταφέρει να βγάλει το υπόλοιπο Μουντιάλ σώος...


Nαι, προφανώς και είναι θεωρητικά μοντέλά τα περί σκοτεινής ύλης και ενέργειας. Τα οποία όμως αποδέχονται η συντριπτική πλειοψηφία. Aς τα δεχτούμε λοιπόν και εμείς!

Και η ερώτηση παραμένει: πώς μπορεί να συνδέονται σκοτεινή ενέργεια και σκοτεινή ύλη; Απ΄όσο καταλαβαίνω δεν γνωρίζουμε ακόμα...έχουν γίνει κάποιες υποθέσεις τις οποίες όμως αδυνατώ να παρακολουθήσωΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

seismic
Μέλος 2ης Βαθμίδας


334 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2018, 23:39:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους seismic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Συνεχίστε οι μισοί να κάνετε καφέδες και οι άλλοι μισοί να τους πίνετε και θα πάτε μπροστά.

http://antiseismic-systems.com/


Αυτό νομίζεις ότι κάνουν όσοι σου τη λένε; Ότι είναι τίποτα αργόσχολοι που σου χαλάνε τα θέματα, ενώ εσύ είσαι ο μεγάλος εφευρέτης που τον πολεμάει το σύστημα;Έχεις σκεφτεί ότι αυτοί που σου απαντάνε μπορεί να έχουν σπουδάσει,να έχουν φάει τα νιάτα τους στα βιβλία, άλλοι συνεχίζουν να τα τρώνε , άλλοι αποφασίζουν έστω και σε μεγαλύτερη ηλικία να σπουδάσουν κ.ο.κ.

Ενώ για σένα, που νομίζεις ότι κάνεις κάτι, το μεγαλύτερο επίτευγμα που μπορεί να πετύχεις είναι να γίνεις κάτι σαν τον παρακάτω, ο επόμενος wannabe tesla των Ελ. Αυτός που βρήκε το καλύτερο αντισεισμικό σύστημα αλλά τα εγχώρια λαμόγια τον "φάγανε" και το έδωσαν στο Ισραήλ. Αρκεί βέβαια να βρεις έναν έγκριτο δημοσιογράφο σαν τον Πάλμο και κάποια άλλη παρουσιάστρια, γιατί η Αννίτα έχει σοβαρευτεί πλέον :

https://youtu.be/atIDMespv_c

Edited by - ilias1990 on 26/06/2018 23:22:31


Ρε φίλε εγώ λέω ότι έχω βρει πολλά προβλήματα πάνω στον αντισεισμικό σχεδιασμό και βρήκα την λύση τους.
Δύο δρόμοι υπάρχουν. Ή να μου πουν αυτό δεν είναι σωστό γιατί αυτό και αυτό.... ή να με βοηθήσουν αν είναι σωστό.
Αυτοί οι επιστήμονες που λες απλά λένε μαλακίες τίποτα άλλο Εγώ πως πρέπει να αντιδράσω?
Θέλετε να σας δείξω πως μου συμπεριφέρονται οι ξένοι επιστήμονες και πως οι Έλληνες?
Ναι ρε φίλε ο επιστήμονας δεν συμπεριφέρεται όπως ο παπατζής και από την στιγμή που δεν βοηθάτε και συκοφαντείτε δεν είστε επιστήμονες. Οι επιστήμονες απαντούν επιστημονικά και όχι ειρωνικά. Ναι οι μισοί στην Ελλάδα κάνουν καφέ στους άλλους μισούς γιατί όποιος πάει να κάνει κάτι καινοτόμο τον θάβεται. Νεκροθάφτες είσαστε όχι επιστήμονες.

http://antiseismic-systems.com/

Edited by - seismic on 26/06/2018 23:48:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2018, 09:53:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στην Ελλαδα δεν κανουν κατι αλλο, που θα πρεπε να γινεται. Αμα βλεπουν καποιον σνισορροπο, να απευθυνονται σε μια αρμοδια υπηρεσια και να τον αναλαμβανει αυτη. Πριν βλαψει αλλους ή εστω τον εαυτο του.

Η κόλαση είναι άδεια και όλοι οι διάβολοι είναι εδώ (Ουίλιαμ Σαίξπηρ)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2018, 12:30:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ρε φίλε εγώ λέω ότι έχω βρει πολλά προβλήματα πάνω στον αντισεισμικό σχεδιασμό και βρήκα την λύση τους.
Δύο δρόμοι υπάρχουν. Ή να μου πουν αυτό δεν είναι σωστό γιατί αυτό και αυτό.... ή να με βοηθήσουν αν είναι σωστό.
Αυτοί οι επιστήμονες που λες απλά λένε μαλακίες τίποτα άλλο Εγώ πως πρέπει να αντιδράσω?
Θέλετε να σας δείξω πως μου συμπεριφέρονται οι ξένοι επιστήμονες και πως οι Έλληνες?
Ναι ρε φίλε ο επιστήμονας δεν συμπεριφέρεται όπως ο παπατζής και από την στιγμή που δεν βοηθάτε και συκοφαντείτε δεν είστε επιστήμονες. Οι επιστήμονες απαντούν επιστημονικά και όχι ειρωνικά. Ναι οι μισοί στην Ελλάδα κάνουν καφέ στους άλλους μισούς γιατί όποιος πάει να κάνει κάτι καινοτόμο τον θάβεται. Νεκροθάφτες είσαστε όχι επιστήμονες.

Ρε συ seismic, αν και είχα όλη την καλή διάθεση να πάω με τα νερά σου -και το έκανα ήδη ώς ενα σημείο στο άλλο θέμα-
ερχεσαι εδώ τώρα και μας τα κάνεις τουρλουμπούκι και τα ανακατώνεις όλα.

Κάτσε στις αντηρίδες και τις πακτώσεις, τι θες και μπλέκεσαι με σωματίδια και αστροφυσικές, αυτά ακόμα και οι του Πανεπιστημίου δεν τα ξεκαθαρίζουν εύκολα και πας κι εσύ ολόγυμνος μέσα στ αγγούρια και στις τσουκνίδες και στα γαϊδουράγκαθα ....

όσο για τους δρόμους που λες, δεν είναι μονο 2, άσπρο-μαύρο.

Σου είπα, έχεις σκεφτεί ότι ένα μικρό ή μεγάλο μέρος από αυτά που ισχυρίζεσαι τα έχουν σκεφτεί ή τα έχουν προτείνει και άλλοι?

'Εχεις σκεφτεί ότι ο τρόπος που γίνονται σήμερα οι Μελέτες και ο σχεδιασμός των Κτιρίων, τα στατικά, τα δομικά υλικά κλπ, πληρούν κάποιες προδιαγραφές οι οποίες εξελίσσονται και εμπλουτίζονται συν τω χρόνω?

Και γιατί θεωρείς δηλαδή μάπα και ότι απέτυχαν όλα αυτά?
Πότε έπεσε το τελευταίο κτήριο από σεισμό, μπορείς να μας πεις?
Η Ρικομέξ? Κάποιο άλλο? Άρα γιατί τα μέτρα που λαμβάνονται δεν είναι επαρκή? Γιατί κατηγορείς συλλήβδην τον επιστημονικό κόσμο?

Και μόνο από αυτό δείχνεις ότι αρχίζεις και περπατάς σε περίεργα μονοπάτια, σαν αυτά που υπαινίσσεται ο Heretic.....


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

seismic
Μέλος 2ης Βαθμίδας


334 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2018, 14:37:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους seismic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπάρχουν και επιστήμονες που με έχουν βοηθήσει να μάθω πολλά πράγματα και τους ευχαριστώ ειλικρινά.
Δεν είναι όμως ο κανόνας αλλά η εξαίρεση.
Ναι μόνος μου λέω σε πολλά άρθρα που γράφω ότι ο αντισεισμικός κανονισμός είναι πολύ καλός. Το πρόβλημα όμως που έχει είναι αφενός α) πάρα πολύ μεγάλο το κόστος κατασκευής Αφετέρου β) Η μέθοδος που ακολουθεί προσπαθεί να μην έχουμε ανθρώπινα θύματα αλλά σχεδιάζουν έτσι ώστε να γίνονται πολλές ζημιές για να εκτονώνετε η σεισμική ενέργεια.
Αποτέλεσμα να μην μπορούν οι άνθρωποι ή οι χώρες που δεν έχουν αρκετά χρήματα να αποκτήσουν ένα σπίτι ασφαλή.
Εγώ έκανα πιο γερά και πιο φθηνά σπίτια ... 50% πιο φθηνά και 5000% πιο γερά.
Θα χάσουν οι εταιρείες μπετά και σίδερα
Θα χάσουν τα κονδύλια τα ερευνητικά προγράμματα
Νομίζουν ότι θα χάσουν το κύρος τους οι καθηγητές γιατί είμαι απλός άνθρωπος και όχι ακαδημαϊκός.
Και θα κερδίσει ο κόσμος.
Αυτό δεν αρέσει σε κάποιους οι οποίοι προσπαθούν να με βγάλουν τρελό.

http://antiseismic-systems.com/

Edited by - seismic on 27/06/2018 14:40:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2018, 14:39:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η Ρικομέξ χτίστηκε πάνω σ' ένα ρέμα, γι' αυτό και έπεσε. Και άλλα παρόμοια τραγικά συμβάντα. Το πιο τραγικό απ' όλα είναι πως αυτοί που τα υπέγραψαν, είναι ακόμα έξω. Αυτό που δεν καταλαβαίνει ο Μαστρογιάννι, είναι πως τα δικά του, πέρα από αυτά τα "ότι να 'ναι" που έχει ανεβάσει στο YT (τις μακέτες της κακιάς ώρας πάνω σε πλατφόρμες τύπου λούνα παρκ), δεν είναι καμιά απόδειξη ότι κάτι απ' αυτά θα αντέξει σε σεισμό. Είναι ευσεβείς πόθοι. Όταν οι πολίτικοι μηχανικοί του λένε ότι δεν πάει έτσι το πράγμα, ότι δεν δοκιμάζουν έτσι και κυρίως δεν υπολογίζουν με αυτούς τους μπακαλίστικους τρόπους, αυτός συνεχίζει τα δικά του. Η όποια καλή θέληση από μέρους μου εξαντλήθηκε και η αντιμετώπιση που θα έχει είναι η κλασσική προς spammer.

Η κόλαση είναι άδεια και όλοι οι διάβολοι είναι εδώ (Ουίλιαμ Σαίξπηρ)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

seismic
Μέλος 2ης Βαθμίδας


334 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2018, 15:45:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους seismic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η Ρικομέξ χτίστηκε πάνω σ' ένα ρέμα, γι' αυτό και έπεσε. Και άλλα παρόμοια τραγικά συμβάντα. Το πιο τραγικό απ' όλα είναι πως αυτοί που τα υπέγραψαν, είναι ακόμα έξω. Αυτό που δεν καταλαβαίνει ο Μαστρογιάννι, είναι πως τα δικά του, πέρα από αυτά τα "ότι να 'ναι" που έχει ανεβάσει στο YT (τις μακέτες της κακιάς ώρας πάνω σε πλατφόρμες τύπου λούνα παρκ), δεν είναι καμιά απόδειξη ότι κάτι απ' αυτά θα αντέξει σε σεισμό. Είναι ευσεβείς πόθοι. Όταν οι πολίτικοι μηχανικοί του λένε ότι δεν πάει έτσι το πράγμα, ότι δεν δοκιμάζουν έτσι και κυρίως δεν υπολογίζουν με αυτούς τους μπακαλίστικους τρόπους, αυτός συνεχίζει τα δικά του. Η όποια καλή θέληση από μέρους μου εξαντλήθηκε και η αντιμετώπιση που θα έχει είναι η κλασσική προς spammer.

Η κόλαση είναι άδεια και όλοι οι διάβολοι είναι εδώ (Ουίλιαμ Σαίξπηρ)


30 000 000 δολ για το 50% κάνει αυτή η μαλακία πατέντα Είμαι σε διαπραγμάτευση με Venture capital investors
Στην Ρικομέξ μπορεί να μην έφταιγε ο μηχανικός να έφταιγαν οι αστάθμητοι παράγοντες που μπορεί να ξαπλώσουν κάτω και την πιο γερή κατασκευή. Διάβασε εδώ να μάθεις από τον αγράμματο αυτούς τους παράγοντες. http://www.efevresi.gr/%CE%B1%CF%80%CF%8C%CE%BB%CF%85%CF%84%CE%BF-%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CF%83%CF%8D%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%B1/


http://antiseismic-systems.com/

Edited by - seismic on 27/06/2018 15:50:45

Edited by - seismic on 27/06/2018 15:56:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2018, 15:15:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
https://www.psychologytoday.com/us/conditions/delusional-disorder

Η κόλαση είναι άδεια και όλοι οι διάβολοι είναι εδώ (Ουίλιαμ Σαίξπηρ)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

seismic
Μέλος 2ης Βαθμίδας


334 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2018, 19:50:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους seismic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

https://www.psychologytoday.com/us/conditions/delusional-disorder

Η κόλαση είναι άδεια και όλοι οι διάβολοι είναι εδώ (Ουίλιαμ Σαίξπηρ)


https://www.youtube.com/watch?v=KWQB0VlPeT8

http://antiseismic-systems.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

seismic
Μέλος 2ης Βαθμίδας


334 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2018, 07:30:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους seismic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ότι θεωρούμε σωστό σήμερα είναι αυτό που θα θεωρούμε λάθος στο μέλλον.
Η επιστήμη χρονολογεί την δημιουργία του σύμπαντος μεταξύ 15 και 20 δις χρόνια για να δικαιολογήσει την μεγάλη έκρηξη.
Η επιστήμη είναι λάθος για τον χρόνο του σύμπαντος. Δεν υπάρχει χρόνος της δημιουργίας του σύμπαντος γιατί απλά θα σου κάνω την ερώτηση τι υπήρχε πριν τον χρόνο τον χώρο ή πριν την δημιουργία του σύμπαντος πριν την μεγάλη έκρηξη?

http://antiseismic-systems.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

seismic
Μέλος 2ης Βαθμίδας


334 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2018, 22:06:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους seismic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ας τα πάρουμε ένα ένα. Το σύμπαν διαστέλλεται ενώ οι μαύρες τρύπες το συρρικνώνουν. Αυτά τα δύο δεν συμβαδίζουν λογικά. Δεν μπορεί να συμβαίνει και απομάκρυνση και συρρίκνωση και προπαντός δεν σημαίνει έκρηξη. Κάτι άλλο συμβαίνει βάση την λογικής. Δεν ήξερα ότι η επιστήμη πιστεύει στα θαύματα γιατί θαύμα είναι μόλις μέσα σε μια στιγμή κατά την μεγάλη έκρηξη να εμφανιστεί ξαφνικά τόση μεγάλη μάζα και ενέργεια από το τίποτα. Πραγματικό θαύμα! Αλλά τα θαύματα δεν υπάγονται στην επιστήμη. Κατά την επιστήμη είναι όλα μηχανικά χωρίς συνείδηση. Στην επιστήμη υπάγετε η παρατήρηση το πείραμα και η λογική θεωρεία αν δεν κάνω λάθος. Κατά την επιστήμη που για εμένα είναι δογματική ... η συνολική ποσότητα ύλης και ενέργειας είναι πάντα ίδια.
Ποτέ δεν αλλάζει σε συνολική ποσότητα.... με εξαίρεση στον κανόνα ... την στιγμή της Μεγάλης Έκρηξης όταν ξαφνικά ήρθαν όλα στην ύπαρξη μέσα από το τίποτα με απειροελάχιστο χρόνο.
Όποτε μας συμφέρει είναι έτσι και όποτε δεν μας συμφέρει είναι αλλιώς?
Δεν μας λέει η επιστήμη όμως 1) τι υπήρξε πριν τον χρόνο και τον χώρο ? 2) η μεγάλη έκρηξη έρχεται σε αντίθεση με την φυσική που λέει ότι η ενέργεια ισούται με την μάζα. 3) Πως δημιουργήθηκε η ενέργεια αυτή και τι προϋπήρχε της ενέργειας?
Η επιστήμη μας λέει ότι.. Όλη η ενέργεια του σύμπαντος συπυκνούτο σε ένα ρεβύθι.Μέχρι που έγινε η Μεγάλη έκρηξη και ξεκίνησε η αρχή του χρόνου .Από αυτό το χωροχρονικό σημείο και εντεύθεν, αρχίζει και η Ανθρώπινη Επιστήμη.Οι Φυσικές Επιστήμες για την ακρίβεια... Σε ένα ρεβύθι η ενέργεια και η μάζα συμπυκνωμένη δεν γίνεται Η γένεση του σύμπαντος μπορεί να γίνεται σταδιακά και για τον λόγο αυτόν να μεγαλώνει και να διαστέλλεται όπως η κοιλιά της εγκύου γυναίκας!


http://antiseismic-systems.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2018, 15:17:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σε ένα ρεβύθι η ενέργεια και η μάζα συμπυκνωμένη δεν γίνεται. Η γένεση του σύμπαντος μπορεί να γίνεται σταδιακά και για τον λόγο αυτόν να μεγαλώνει και να διαστέλλεται όπως η κοιλιά της εγκύου γυναίκας!

Ακριβώς. Και όταν θα έρθει η ώρα για το τέλος, το Big Crunch, θα μικρύνει και θα γίνει πάλι ένα ρεβίθι. Όπως ακριβώς συμβαίνει στα κεφάλια μερικών!

Η κόλαση είναι άδεια και όλοι οι διάβολοι είναι εδώ (Ουίλιαμ Σαίξπηρ)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

seismic
Μέλος 2ης Βαθμίδας


334 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2018, 19:35:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους seismic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Σε ένα ρεβύθι η ενέργεια και η μάζα συμπυκνωμένη δεν γίνεται. Η γένεση του σύμπαντος μπορεί να γίνεται σταδιακά και για τον λόγο αυτόν να μεγαλώνει και να διαστέλλεται όπως η κοιλιά της εγκύου γυναίκας!

Ακριβώς. Και όταν θα έρθει η ώρα για το τέλος, το Big Crunch, θα μικρύνει και θα γίνει πάλι ένα ρεβίθι. Όπως ακριβώς συμβαίνει στα κεφάλια μερικών!

Η κόλαση είναι άδεια και όλοι οι διάβολοι είναι εδώ (Ουίλιαμ Σαίξπηρ)


Η επιστήμη λέει ότι οι μαύρες τρύπες προέρχονται απο άστρα που εχουν εξαντλήσει τα καύσιμα τους, εχουν βαρυτικα καταρευσει, και επειδή ειχαν ενα κρίσιμο μέγεθος 3-4 φορές μεγαλύτερα απο την ήλιο οδηγήθηκαν σε μαύρη τρύπα. Αν ηταν 10 φορές μεγαλύτερα απο τον ήλιο θα γινόταν pulsars η αστέρες νετρονίων, μικρότερα απο τον ήλιο καφέ νάνοι, η σαν τον ήλιο supernova. Ακόμα η επιστήμη λέει ότι ολα απομακρύνονται μεταξυ τους, λόγω της ορμής της μεγάλης έκρηξης.


Ασχολήθηκα με έναν κλάδο της επιστήμης αυτόν της αντισεισμικής τεχνολογίας και διαπίστωσα ότι αυτά που διδάσκουν είναι κατά μεγάλο μέρος λάθος. Το χειρότερο είναι ότι δυσκολεύονται ακόμα και να δουν το σωστό και ας τους το δίνουν έτοιμο στο πιάτο. Για τον λόγο αυτό επίτρεψέ μου να εκφράσω τις δικές μου απόψεις γιατί η πεπατημένη επιστήμη δεν με εκφράζει απόλυτα.

Ερώτηση. Αν η μαύρη τρύπα τραβάει τα περιφερειακά της άστρα λόγο βαρύτητας αυτό σημαίνει ότι θα μεγαλώνει συνεχώς καθώς και ότι θα αυξάνει η βαρύτητά της και στο τέλος θα καταπιεί όλο το σύμπαν?

http://antiseismic-systems.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2018, 23:18:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σωστά. Στο τέλος θα μείνουν μόνο μαύρες τρύπες που θα τσακώνονται ποια θα καταπιεί εσένα.

Η κόλαση είναι άδεια και όλοι οι διάβολοι είναι εδώ (Ουίλιαμ Σαίξπηρ)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

seismic
Μέλος 2ης Βαθμίδας


334 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2018, 07:10:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους seismic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σωστά. Στο τέλος θα μείνουν μόνο μαύρες τρύπες που θα τσακώνονται ποια θα καταπιεί εσένα.

Η κόλαση είναι άδεια και όλοι οι διάβολοι είναι εδώ (Ουίλιαμ Σαίξπηρ)


Δηλαδή κατά την επιστήμη το σύμπαν είναι αυγουλάκι να το ρουφήξεις?

Οι μαύρες τρύπες είναι ηλεκτρικές σκούπες που ρουφάνε την σκόνη?

Πολύ ρεύμα χαλάνε ρε φίλε αυτό ποιος το πληρώνει?

Η σακούλα της ηλεκτρικής σκούπας δεν γεμίζει ποτέ?

http://antiseismic-systems.com/


Edited by - seismic on 15/07/2018 07:29:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ilias1990
Μέλος 2ης Βαθμίδας


319 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2018, 10:07:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Σωστά. Στο τέλος θα μείνουν μόνο μαύρες τρύπες που θα τσακώνονται ποια θα καταπιεί εσένα.

Η κόλαση είναι άδεια και όλοι οι διάβολοι είναι εδώ (Ουίλιαμ Σαίξπηρ)


Δηλαδή κατά την επιστήμη το σύμπαν είναι αυγουλάκι να το ρουφήξεις?

Οι μαύρες τρύπες είναι ηλεκτρικές σκούπες που ρουφάνε την σκόνη?

Πολύ ρεύμα χαλάνε ρε φίλε αυτό ποιος το πληρώνει?

Η σακούλα της ηλεκτρικής σκούπας δεν γεμίζει ποτέ?

http://antiseismic-systems.com/


Edited by - seismic on 15/07/2018 07:29:41


Ρε καραγκιόζη, κάνεις copy paste τα ίδια και τα ίδια και τα αμολάς εδώ και στο μεταφυσικό, μόνο και μόνο για να διαφημίσεις τη μ...κία σου; Δεν έχεις καταλάβει ότι ο μοναδικός λόγος που δεν σε διώχνουν ,είναι γιατί αν δεν υπήρχαν τύποι σαν κι εσένα και τον Vassilis_1 , δεν θα συμμετείχε κανείς σ'αυτά τα φόρα; Σας απαντάνε μόνο από αντίδραση ή για να σπάσουν πλάκα μαζί σας... Σούργελο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2018, 11:35:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σςςςςς Ηλία. Σιωπή. Σεβάσου τον μεγάλο επιστήμονα της Ελλάδας, τον αδικημένο του κατεστημένου. Όταν απευθύνεσαι στον seismic, να θεωρείς πως έχεις μπροστά σου κάτι ανάμεσα σε Νίκολας Τέσλα και Βίλχελμ Ράιχ. Φαντάσου έναν άνθρωπο να μάχεται μόνος απέναντι στο τράστ των εταιριών οικοδομικών υλικών, τη μασονία των πολιτικών μηχανικών και τα τους πληρωμένους-επαγγελματίες τρόλ των φόρουμ σαν κι εμένα. Πως θα τα καταφέρει μόνος του, αν του την πέφτεις ακόμα κι εσύ;

Η κόλαση είναι άδεια και όλοι οι διάβολοι είναι εδώ (Ουίλιαμ Σαίξπηρ)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

seismic
Μέλος 2ης Βαθμίδας


334 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2018, 13:15:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους seismic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

quote:

Σωστά. Στο τέλος θα μείνουν μόνο μαύρες τρύπες που θα τσακώνονται ποια θα καταπιεί εσένα.

Η κόλαση είναι άδεια και όλοι οι διάβολοι είναι εδώ (Ουίλιαμ Σαίξπηρ)


Δηλαδή κατά την επιστήμη το σύμπαν είναι αυγουλάκι να το ρουφήξεις?

Οι μαύρες τρύπες είναι ηλεκτρικές σκούπες που ρουφάνε την σκόνη?

Πολύ ρεύμα χαλάνε ρε φίλε αυτό ποιος το πληρώνει?

Η σακούλα της ηλεκτρικής σκούπας δεν γεμίζει ποτέ?

http://antiseismic-systems.com/


Edited by - seismic on 15/07/2018 07:29:41


Ρε καραγκιόζη, κάνεις copy paste τα ίδια και τα ίδια και τα αμολάς εδώ και στο μεταφυσικό, μόνο και μόνο για να διαφημίσεις τη μ...κία σου; Δεν έχεις καταλάβει ότι ο μοναδικός λόγος που δεν σε διώχνουν ,είναι γιατί αν δεν υπήρχαν τύποι σαν κι εσένα και τον Vassilis_1 , δεν θα συμμετείχε κανείς σ'αυτά τα φόρα; Σας απαντάνε μόνο από αντίδραση ή για να σπάσουν πλάκα μαζί σας... Σούργελο...



Τι λες ρε σπασμένο δόντι από τσατσάρα που είσαι σαν να σε μάγκωσε πόρτα Θα σας κάνω σούργελο παντού μέχρι να απαντήσετε. Ακόμα δεν έχεις δει τίποτα.

http://antiseismic-systems.com/

Edited by - seismic on 15/07/2018 14:16:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2018, 13:36:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.meteo.gr/cf.cfm?city_id=170

Η κόλαση είναι άδεια και όλοι οι διάβολοι είναι εδώ (Ουίλιαμ Σαίξπηρ)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy