ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Γήινοι και Εξωγήινοι
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 41
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 17:07:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Sol-Mix
Δεν ξέρεις, πιθανόν γιατί δεν έχεις δει μέχρι σήμερα, εγώ ξέρω γιατί είδα, για αυτό «απερρίφθη», από μένα.

Μαζί σου Sol-Mix.
Mην αναλώνεσαι σε υπερασπιστικές των λόγων σου, αναφορές.
Είναι σαν να μιλάς με τον τοίχο.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 17:07:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το κατέθεσα εδώ γιατί δεν είχα που αλλού να το το καταθέσω.

Απεστάλη 20/03/2013, 14:08:19

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=6306&whichpage=23&ARCHIVE=

Όποτε και εγώ λέω ότι όπως θέλουμε το ονομάζουμε το δίνω απλά για να μην λέτε ότι δεν καταλαβαίνω τον Sol-Mix και ότι τώρα το θυμήθηκα.


Edited by - maria3 on 07/10/2013 17:09:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 17:14:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

maria3: δημοσίευσε το σκίτσο εδώ, αν δεν έχεις κάποιο χώρο αποθήκευσης, πες το μου να το βάλω στον server μου και να σου δώσω το link για να εμφανιστεί στο κείμενο που θα το συνοδεύσεις.



OK κάνε το να το δημοσιεύσω εγώ ή αν θέλεις δημοσίευσε το και εσύ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 17:17:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

panpam

quote:
panpam
quote:

[quote]Sol-Mix
....Αφού λοιπόν απερρίφθη το ότι δεν υπάρχουν, ας δούμε τι συμβαίνει εφ’ όσον δεχτήκαμε το ότι υπάρχουν Εξωγήινοι....


Δεν βρίσκω ότι 'απερρίθφει' το ότι δεν υπάρχουν. Δεν ξέρουμε, θα πει δεν ξέρουμε - ζήτημα ανοιχτό!

Έχω πει δεκάδες φορές, πως δεν μπλέκομαι σε θρησκευτικά ζητήματα, ούτε στην πίστη του κάθε μέλους στο forum.
Ωστόσο, εδώ δεν μπορώ παρά να παρατηρήσω:

Δέχεσαι πως κάποιος υπήρξε θεάνθρωπος, τρισυπόστατος, ενσαρκωμένος λόγος.
Δέχεσαι πως πέθανε και αναστήθηκε, αφού μάλιστα είχε την δύναμη να πράξει το ίδιο και για άλλους.
Δέχεσαι πως η θυσία του ιδίου, απάλλαξε τον άνθρωπο από ένα αμάρτημα ενός κατά πάσα πιθανότητα μυθικού προσώπου.
Δέχεσαι πως κατόπιν αναλήφθηκε στους ουρανούς, και μάλιστα ενώπιον μαρτύρων.
Δέχεσαι πως με τρία ψάρια και πέντε καρβέλια ψωμί, τάισε μερικές χιλιάδες ανθρώπους.

Σε όλα αυτά, καλά κάνεις, κι εγώ κανένα πρόβλημα δεν έχω. Μπέσα.
Ωστόσο, έχεις αμφιβολίες σχετικά με την ύπαρξη εξωγήινων, που μπορεί να μας έχουν επισκεφθεί, ή και να μας επισκέπτονται ακόμα.
Ήμαρτον...


There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


Το ότι κάποιος δέχεται κάτι - για διάφορους λόγους - δεν εμποδίζει τον ίδιο άνθρωπο να απορρίπτει κάτι άλλο, ή να αμφιβάλλει (αν έχει λόγους). Η βεβαιότητα ότι εξωγήινοι υπάρχουν είναι θέμα πίστης, γιατί δεν ξέρουμε. Εξετάζω όμως αυτά που ξέρουμε και ζητώ διευκρινήσεις για να καταλάβω καλύτερα τι λεει ο άλλος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 17:18:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

panpam

quote:

Δεν βρίσκω ότι 'απερρίθφει' το ότι δεν υπάρχουν. Δεν ξέρουμε, θα πει δεν ξέρουμε - ζήτημα ανοιχτό!


Δεν ξέρεις, πιθανόν γιατί δεν έχεις δει μέχρι σήμερα, εγώ ξέρω γιατί είδα, για αυτό «απερρίφθη», από μένα.



Κι εγώ ρωτώ: που ξέρεις ότι αυτό που είδες ήταν εξωγήινοι; Σου το είπαν; Έλεγαν την αλήθεια; το υπέθεσες;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 17:19:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όποτε και εγώ λέω ότι όπως θέλουμε το ονομάζουμε το δίνω απλά για να μην λέτε ότι δεν καταλαβαίνω τον Sol-Mix και ότι τώρα το θυμήθηκα.

Ποιός σου είπε κάτι τέτοιο maria3?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 17:20:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Sol-Mix
Δεν ξέρεις, πιθανόν γιατί δεν έχεις δει μέχρι σήμερα, εγώ ξέρω γιατί είδα, για αυτό «απερρίφθη», από μένα.

Μαζί σου Sol-Mix.
Mην αναλώνεσαι σε υπερασπιστικές των λόγων σου, αναφορές.
Είναι σαν να μιλάς με τον τοίχο.

...


Μόλις πριν λίγο είπες την 'κατάθεσή του' κατάθεση "καμένου μυαλού!" τώρα κάνεις το φίκλο του;
quote:

Notirk, όταν γίνονται τέεοιου είδους συζητήσεις και καταθέσεις "ψυχής", καλύτερα να μην εμπλεκόμαστε σε διάλογο με καμένα μυαλά....Edited by - ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ on 07/10/2013 15:43:21

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 17:22:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Panpam

quote:

Το ότι κάποιος δέχεται κάτι - για διάφορους λόγους - δεν εμποδίζει τον ίδιο άνθρωπο να απορρίπτει κάτι άλλο, ή να αμφιβάλλει (αν έχει λόγους). Η βεβαιότητα ότι εξωγήινοι υπάρχουν είναι θέμα πίστης, γιατί δεν ξέρουμε. Εξετάζω όμως αυτά που ξέρουμε και ζητώ διευκρινήσεις για να καταλάβω καλύτερα τι λεει ο άλλος.

quote:

Κι εγώ ρωτώ: που ξέρεις ότι αυτό που είδες ήταν εξωγήινοι; Σου το είπαν; Έλεγαν την αλήθεια; το υπέθεσες;

Σε προέτρεψαν ευγενώς, να μην το συνεχίσεις, αλλά φεύ!
φωνή βοώντος εν τη ερήμω.

Να δούμε αν θα καταλάβεις αυτο:

Κόψε τις μαλακίες!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 17:24:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Panpam
Μόλις πριν λίγο είπες την 'κατάθεσή του' κατάθεση "καμένου μυαλού!" τώρα κάνεις το φίκλο του;

Eίσαι τόσο ηλίθιος, που είσαι ο μοναδικός που δεν κατάλαβε, ότι αυτο απευθυνόταν σε σένα!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 17:26:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Panpam
Μόλις πριν λίγο είπες την 'κατάθεσή του' κατάθεση "καμένου μυαλού!" τώρα κάνεις το φίκλο του;

Eίσαι τόσο ηλίθιος, που είσαι ο μοναδικός που δεν κατάλαβε, ότι αυτο απευθυνόταν σε σένα!!!

...


Μόνο αν έχεις τη μύγα "μυγιάζεσαι"

άσε που εγώ δεν "κατέθεσα" τίποτα. Αλλά να χαρώ εγώ "επιχειρηματολογία" - αν είχες κάτι ουσιαστικό να πεις θα το έλεγες βέβαια...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 17:28:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Panpam

quote:

Το ότι κάποιος δέχεται κάτι - για διάφορους λόγους - δεν εμποδίζει τον ίδιο άνθρωπο να απορρίπτει κάτι άλλο, ή να αμφιβάλλει (αν έχει λόγους). Η βεβαιότητα ότι εξωγήινοι υπάρχουν είναι θέμα πίστης, γιατί δεν ξέρουμε. Εξετάζω όμως αυτά που ξέρουμε και ζητώ διευκρινήσεις για να καταλάβω καλύτερα τι λεει ο άλλος.

quote:

Κι εγώ ρωτώ: που ξέρεις ότι αυτό που είδες ήταν εξωγήινοι; Σου το είπαν; Έλεγαν την αλήθεια; το υπέθεσες;

Σε προέτρεψαν ευγενώς, να μην το συνεχίσεις, αλλά φεύ!
φωνή βοώντος εν τη ερήμω.

Να δούμε αν θα καταλάβεις αυτο:

Κόψε τις μαλακίες!!!



Φόρουμ κουβέντας είναι - επειδή ο ένας είναι ναιναικης (yesman) δε σημαίνει ότι είναι κι ο άλλος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 17:34:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το ον αυτό που σας δείχνω όπως σας είπα αιωρούνταν, γύρω στο ένα μέτρο πάνω από το έδαφος και τηλεμεταφέρθηκε, όπως είπα ποιο πάνω.

***

Φανταστείτε το κεφάλι του κάπως έτσι.

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRsMSP9mm2cxZtiCyjvPrZlnFXnxMzpi4aIM7czRuoNMApET_KJ

Edited by - maria3 on 07/10/2013 17:57:50

______________________________________________
Έγινε επέμβαση στο μήνυμα:
Αφαιρέθηκε η εικόνα μετά από αίτημα της συγγραφέος του μηνύματος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 17:38:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
panpam: Κάπου ποίο πάνω, ψάξε να το βρεις, γράφω ότι έψαχνα το διαδίκτυο περίπου 3 μήνες για να εντοπίσω αυτόν ή αυτήν που είδα, τις φωτογραφίες που έβαλα, και που είναι αυτός ή αυτή που είδα, είναι από ένα βίντεο στην Κίνα, από κάποιο εθνικό πάρκο της Κίνας, το βίντεο το έχω, και αν βρω τρόπο να το δημοσιοποιήσω θα το κάνω.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 17:43:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
maria3: Ουπς, κάτσε να το μικρύνω λίγο γιατί χάλασε την δομή του φόρουμ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 17:44:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

maria3: Ουπς, κάτσε να το μικρύνω λίγο γιατί χάλασε την δομή του φόρουμ



ΟΚ έγινε μπορείς η πρέπει να μου το στείλεις πάλι.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 17:48:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
panpam

quote:
Το ότι κάποιος δέχεται κάτι - για διάφορους λόγους - δεν εμποδίζει τον ίδιο άνθρωπο να απορρίπτει κάτι άλλο, ή να αμφιβάλλει (αν έχει λόγους). Η βεβαιότητα ότι εξωγήινοι υπάρχουν είναι θέμα πίστης, γιατί δεν ξέρουμε.

Όχι panpam. Μπορεί να είναι οτιδήποτε άλλο, ακόμα και ζήτημα ομαδικής παράκρουσης μπορεί να είναι, αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι θέμα πίστης.
Δεν πρόκειται να επεκταθώ, αλλά θα πρέπει να δεχτείς, πως δεν είναι τα πάντα σε αυτό το κόσμος συνυφασμένα με κάποιου τύπου πίστη. Πίστεψέ με, διαφορετικά δεν θα είχα κάνει αυτού του τύπου την παρέμβαση.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 18:14:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

panpam

quote:
panpam
quote:

[quote]Sol-Mix
....Αφού λοιπόν απερρίφθη το ότι δεν υπάρχουν, ας δούμε τι συμβαίνει εφ’ όσον δεχτήκαμε το ότι υπάρχουν Εξωγήινοι....


Δεν βρίσκω ότι 'απερρίθφει' το ότι δεν υπάρχουν. Δεν ξέρουμε, θα πει δεν ξέρουμε - ζήτημα ανοιχτό!

Έχω πει δεκάδες φορές, πως δεν μπλέκομαι σε θρησκευτικά ζητήματα, ούτε στην πίστη του κάθε μέλους στο forum.
Ωστόσο, εδώ δεν μπορώ παρά να παρατηρήσω:

Δέχεσαι πως κάποιος υπήρξε θεάνθρωπος, τρισυπόστατος, ενσαρκωμένος λόγος.
Δέχεσαι πως πέθανε και αναστήθηκε, αφού μάλιστα είχε την δύναμη να πράξει το ίδιο και για άλλους.
Δέχεσαι πως η θυσία του ιδίου, απάλλαξε τον άνθρωπο από ένα αμάρτημα ενός κατά πάσα πιθανότητα μυθικού προσώπου.
Δέχεσαι πως κατόπιν αναλήφθηκε στους ουρανούς, και μάλιστα ενώπιον μαρτύρων.
Δέχεσαι πως με τρία ψάρια και πέντε καρβέλια ψωμί, τάισε μερικές χιλιάδες ανθρώπους.

Σε όλα αυτά, καλά κάνεις, κι εγώ κανένα πρόβλημα δεν έχω. Μπέσα.
Ωστόσο, έχεις αμφιβολίες σχετικά με την ύπαρξη εξωγήινων, που μπορεί να μας έχουν επισκεφθεί, ή και να μας επισκέπτονται ακόμα.
Ήμαρτον...


There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


Με απάλλαξες DSM...
...Για κάτι τέτοια που πιστεύει τον ερώτησα... πόσα θέλει για να μας τρελάνει...βαρέθηκα τα απαριθμησω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 18:27:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το video από το οποίο αναγνώρισα τον εξωγήινο υπάρχει στο youtube και στην διεύθυνση:

http://www.youtube.com/watch?v=8BhJL1O7gmw

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 18:47:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Που `ήσουνα Sol-mix , όταν πριν από κάνα δύο χρόνια , καινούριος στο forum , δέχτηκα ομοβροντία καζούρας όταν άρχισα να μιλάω για σχετικές με το θέμα εμπειρίες??
Ο Νικόμαχος θα θυμάται…. ήταν από τους πολύ λίγους που με σιγοντάρανε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 19:02:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
SOL-MIX ξεκινήσατε ένα ωραίο θέμα με τον ΝΙΚΟΜΑΧΟ ίσως δεν έπρεπε να επέμβω.

Πάντως δεν έχω καταλάβει το εξής, όλα αυτά τα όντα είναι τόσο μικρά σε πληθυσμό και όμως έχουν τόσο μεγάλη εξέλιξη και εμείς είμαστε πέντε με έξη δισεκατομμύρια και δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα.

Μπορούνε να γίνουν αόρατα, ορατά να αιωρηθούν να περάσουν από τοίχους να διαβάσουν τις σκέψεις μας, να τους αισθανθούμε χωρίς να μας μιλήσουν και να ξέρουμε την γλώσσα τους.

Μπορείτε να μου πείτε πως αντιμετωπίζονται όλα αυτά και τι μπορούμε να κάνουμε εμείς σαν άνθρωποι;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 19:07:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
maria3

quote:
Μπορείτε να μου πείτε πως αντιμετωπίζονται όλα αυτά και τι μπορούμε να κάνουμε εμείς σαν άνθρωποι;

Για αρχή, ξεκίνα εντελώς διαφορετικά:

Άνθρωπος δεν είναι είδος, όπως συμβατικά χρησιμοποιούμε τον όρο, αλλά τάξη.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 19:11:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Notirk: το συμβάν που αναφέρω είναι πρόσφατο 27 Δεκεμβρίου 2012.

Ξέχασα να γράψω τα ανατομικά χαρακτηριστικά του, ύψος περίπου 2 μέτρα και 20 εκατοστά, στην πλάτη του, κοντά στο σβέρκο του, είχε ένα εξόγκωμα, όχι τεχνητό, φυσικό σαν να υπήρχε εκεί ένα κόκκαλο που εξείχε αρκετά, τα μάτια του ήταν περίπου διπλάσιου μεγέθους από τα δικά μας, περπατούσε σαν «κρεμανταλάς» έτσι τους λέγαμε στην εποχή μου αυτούς που περπατούσαν σκυφτοί, όχι σαν αυτόν στο video, πιθανόν στο video να είναι άλλος από την ίδια φυλή, αρκετά ποίο όρθιος, τα χέρια του είχαν 3 δάκτυλα και ήταν αρκετά ποίο μακριά από τα δικά μας, το πάχος του ήταν περίπου 1/3 ποίο λεπτός από έναν λεπτό άνθρωπο, τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά του, όσα έχουν απομείνει ήταν σαν τα δικά μας, τον είδαμε και εγώ και η σύζυγος μου από τα 2 μέτρα περίπου.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 19:15:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

maria3

quote:
Μπορείτε να μου πείτε πως αντιμετωπίζονται όλα αυτά και τι μπορούμε να κάνουμε εμείς σαν άνθρωποι;

Για αρχή, ξεκίνα εντελώς διαφορετικά:

Άνθρωπος δεν είναι είδος, όπως συμβατικά χρησιμοποιούμε τον όρο, αλλά τάξη.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


Ενιαία τάξη; Π.Χ γιατί νομίζεις ότι εγώ πιστεύω κάπου και ανήκω σε αυτή την τάξη;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 19:23:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ενιαία τάξη; Π.Χ γιατί νομίζεις ότι εγώ πιστεύω κάπου και ανήκω σε αυτή την τάξη;

maria3, δεν κάνεις την παραμικρή προσπάθεια, να αντιληφθείς τι σου λένε!!

Φαίνεται απο τις απαντήσεις σου.Συγκεντρώσου!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 19:26:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Ενιαία τάξη; Π.Χ γιατί νομίζεις ότι εγώ πιστεύω κάπου και ανήκω σε αυτή την τάξη;

maria3, δεν κάνεις την παραμικρή προσπάθεια, να αντιληφθείς τι σου λένε!!

Φαίνεται απο τις απαντήσεις σου.Συγκεντρώσου!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Διάβασε το μήνυμα μου στην Σοφία τίποτα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 19:41:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Notirk: το συμβάν που αναφέρω είναι πρόσφατο 27 Δεκεμβρίου 2012.

Ξέχασα να γράψω τα ανατομικά χαρακτηριστικά του, ύψος περίπου 2 μέτρα και 20 εκατοστά, στην πλάτη του, κοντά στο σβέρκο του, είχε ένα εξόγκωμα, όχι τεχνητό, φυσικό σαν να υπήρχε εκεί ένα κόκκαλο που εξείχε αρκετά, τα μάτια του ήταν περίπου διπλάσιου μεγέθους από τα δικά μας, περπατούσε σαν «κρεμανταλάς» έτσι τους λέγαμε στην εποχή μου αυτούς που περπατούσαν σκυφτοί, όχι σαν αυτόν στο video, πιθανόν στο video να είναι άλλος από την ίδια φυλή, αρκετά ποίο όρθιος, τα χέρια του είχαν 3 δάκτυλα και ήταν αρκετά ποίο μακριά από τα δικά μας, το πάχος του ήταν περίπου 1/3 ποίο λεπτός από έναν λεπτό άνθρωπο, τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά του, όσα έχουν απομείνει ήταν σαν τα δικά μας, τον είδαμε και εγώ και η σύζυγος μου από τα 2 μέτρα περίπου.




Sol-mix δεν είχα ποτέ ζωντανή επαφή …είχα οράματα και όνειρα με αποτελέσματα όμως στη ‘’ πραγματική’’ ζωή… σ’ ένα από αυτά με πήραν στο διαστημόπλοιο τους και με θεράπευσαν από κάποιο πρόβλημα υγείας που είχα και για το οποίο δεν έκανα ποτέ φαρμακευτική αγωγή – ούτε πριν ούτε μετά- παρά της υποδείξεις των γιατρών.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 19:42:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sol-Mix

O τύπος που είδες, είναι απο αυτούς που βρίσκονται εδώ χιλιάδες χρόνια.
Ισως να είναι κάποιου τύπου ανδροειδή, κατάλοιπα κάποιας φυλής, που απεχώρησε.Ισως πάλι, να αποστέλλονται απο μητρικά σκάφη, που "περιπολούν" στο σύστημά μας.

Οσο για το κινέζικο βίντεο, μου φαίνεται μούφα.
Βέβαια καταλαβαίνω ότι το ανέβασες, για να δείξεις, πως περίπου ήταν το ον που σε επισκέφθηκε.

Υπάρχουν κι άλλες αναφορές, για όντα του ιδίου τύπου, κάτι που ενισχύει την άποψη των ανδροειδών ή των απεσταλμένων, των "παρατηρητών".

Κάποιοι "αναλυτές", τους ονομάζουν Γκρίζους.
Απο διαίσθηση και μόνον, θεωρώ πως δεν ανήκουν στους "καλούς" εξωγήϊνους.Το λέω αυτο επειδή γνωρίζω και άλλες αναφορές, όπου οι εκπρόσωποι άλλων φυλών, έχουν παρουσιαστικό σαν το δικό μας, αλλά πιο φωτεινό, θα έλεγα.

Επειδή μιλώ σοβαρά και δεν σου κάνω πλάκα, θέλω να σημειώσεις, πώς όλα αυτα που σου γράφω, είναι υπό έρευνα και δεν είμαι υπέρμαχος καμίας πλευράς.
Ξέρω μόνο, τι έχω προσωπικά δεί, ακούσει και βιώσει, όπως και εσυ.
Αφήνω ανοικτό το μυαλό μου σε όλες τις ερμηνείες, δεδομένου του ότι δεν μπορώ να είμαι σίγουρος 100% και πέραν πάσης αμφιβολίας.
Οχι για το τι έχω δεί, αλλά για τον σκοπό και την προέλευση αυτών των εμφανίσεων!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 19:56:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ: Παρόμοιους προβληματισμούς έχω και εγώ, όχι ότι έχω ξεπεράσει την επίσκεψη, έχω προσπαθήσει να σκεφτώ κάθε λογικό σενάριο για αυτήν, αλλά ακόμη δεν έχω βρει κανένα που να με καλύπτει.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 20:02:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sol-Mix

Προσπάθησε με κάποιον τρόπο να επικοινωνήσει με εσένα ή την σύζυγό σου?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 20:10:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DSM: Όχι, θα έλεγα ότι τ’ έχασε που τον κοίταζα και δεν είχα καμία αντίδραση, ούτε θετική ούτε αρνητική, σαν να έβλεπα κάτι που απλά δεν με ενδιέφερε, πέρασε από την μπαλκονόπορτα νότια προς βόρια, περπατώντας στο μπαλκόνι και ακουμπώντας στην κουπαστή του κάγκελου και μετά από ένα λεπτό περίπου πέρασε αντίθετα, τώρα αν το ένα λεπτό περίμενε έξω στο μπαλκόνι για να κάνω κάτι, δεν το ξέρω.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 41 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy