ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Γήινοι και Εξωγήινοι
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 41
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2016, 09:36:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κόμη,
Και ο "Τέσλας" δεν τα κατάφερε και τόσο καλά.

Την 'εψαχνε τη δουλειά' πάντως,
και σε κάθε περίπτωση έκανε πολλές και καλές προσπάθειες,
αν και όχι όλες τελεσφορήσασες ή πετυχημένες.

Και επιπλέον, αν είχαμε περισσότερους με τη διάθεση και το μυαλό αυτών, από τότε μέχρι σήμερα, ίσως κάποια πράγματα να ήταν (έστω και λίγο) διαφορετικά, επί τα βελτίω,
από τεχνο-εξελικτικής απόψεως.

quote:
Sol-Mix
Να υποθέσω πως την ψάχνεις ακόμα με τους Μιγαδικούς?

Τον αποθάρρυνες απότομα Ντιεσέμη.....


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nataliawoj
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2016, 15:16:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nataliawoj  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
To 8ema exei e3elixtei polu kai eimai kainourgia..den exw prolabei na diabasw 34 selides :D Kaneis kamia perilhpsh?

http://www.baggidesign.pl/wyprzedaze.htmlΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2016, 17:28:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
nataliawoj

Δεν μπορούμε να διαβάσουμε αυτή την γλώσσα.Εψαξα στις ενεργές και νεκρές γλώσσες του Ο.Η.Ε και δεν υπάρχει.

Και δεν μπορείς να διαβάσεις 34 σελίδες μαζεμένες.Το καταλαβαίνω, αλλά αν σε ενδιαφέρει το θέμα, δεν κάνεις μια προσπάθεια?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2016, 00:06:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
nataliawoj
To 8ema exei e3elixtei polu kai eimai kainourgia..den exw prolabei na diabasw 34 selides :D Kaneis kamia perilhpsh?

Φίλη nataliawoj αφού οι Άγγλοι δεν γράφουν γκουντ μόρνινγ, εσύ γιατί γράφεις kalimera?

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2016, 17:22:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή nataliawoj, καλώς ήλθες στο Esoterica.
Σου εύχομαι καλή συνέχεια!

Θα σε παρακαλέσω να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες κι όχι με λατινικούς (greeklish) ώστε τα μηνύματά σου να είναι πιο ευανάγνωστα.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2016, 19:13:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θες περιγραφή? εγώ εδώ με όσο πιο λίγες μόνο λέξεις μπορώ (είναι και 34 σελίδες μην περιμένεις θαύματα)
Πάμε λοιπόν:
Εξωγήινος, μπαλκόνι του δημιουργού, έρευνα, φυλές εξωγήινων, "σκεπτικιστές" του γεγονότος, άσχετοι, "γνώστες" σύμμαχοι, ξεκατίνιασμα ανάμεσα στους αντιπάλους, ειρωνείες, επίδειξη γνώσης, μπλέξιμο θρησκείας, περιγραφή εξωγήινων φυλών, επιμονή "σκεπτικιστών", παραπάνω ειρωνεία, παραπάνω επίδειξη δήθεν γνώσης, ξεκατίνιασμα, αστροφυσική, σωματίδια, μποζόνια, λίγο "ΑΓΑΠΗ ΜΟΝΟ! ΠΑΚ ΠΑΚ ΠΑΚ" για να σπάσει η μονοτονία, δείγματα "δημοκρατίας" απ τον δημιουργό προς τους "σκεπτικιστές", κορεσμός, άσχετα θέματα, λίγο πάμε στοίχημα, άσχετες έρευνες, άσχετα γενικός, επαναφορά στο θέμα, επιστροφή και των "σκεπτικιστών", λίγα καραγκιοζιλίκια και γελοιότητες απο δω και απο εκεί και μετά λίγο ακόμα ξεκατίνιασμα.
Λίγο μηδενισμός και ξαφνική μανούρα ανάμεσα στους "συμμάχους", ο υποφαινόμενος που πετάχτηκε σαν ******* να απαντήσει στον μηδενισμό (μην λείψω), αναλύσεις για τους πλανήτες (μας τα είπαν οι επαφικοί), λίγο τεχνολογία Ρώσων/Αμερικάνων, λίγο κλίμακα Καρντάσεφ (δεν είναι απο Σαλονίκη αυτός.. αλλά εμείς είμαστε ένα μηδενικό), ξανά σωματίδια και φυσική, περισσότερες άσχετες ειδήσεις (πως νομίζεις έφτασε τόσες σελίδες το θέμα), παπαρολογίες, αμπελοφιλοσοφίες, ακόμα περισσότερη ρήξη στους άλλοτε (άσπονδους) συμμάχους και πρώην μοναδικούς γνώστες, ΑΚΟΜΑ περισσότερα άσχετα άρθρα, πολιτικές συζητήσεις και ακόμα μεγαλύτερη ρήξη
Λίγο ακόμα επίδειξη "δημοκρατίας" (καιρό είχαμε) από τον δημιουργό, ξανά ένα σωρό άσχετα copy paste, πλήρης ρήξη με τους συμμάχους (ρε πως τα φέρνει η ζωή) και ένας αχταρμάς μεταξύ τους που σίγουρα θα έκαναν κάποιους (βλέπε κάναν panpam), να χαμογελάνε χαιρέκακα, αποχώρηση του δημιουργού για αρκετό καιρό και η συζήτηση σε νέα (άσχετα και ξαναπερπατημένα) μονοπάτια (ψεκασμοί κτλ).
Επανεμφάνιση του δημιουργού 3+ μήνες μετά με γενικά συμπεράσματα απ την μέχρι τότε "ενδιαφέρουσα" συζήτηση, συνεχίζουμε την άσχετη μπουρδολογία απ όλους που και που πετώντας και κάτι σχετικό με το θέμα (copy paste πάντα χωρίς πηγές βέβαια) ενώ επέρχεται και επιπλέον ρήξη και με τον έτερο εκ των αρχικών υποστηρικτών, ενώ ξαφνικά τα μέχρι τότε λεγόμενα και ακατάσχετα copy paste που στην αρχή υποστηρίζονταν χωρίς κουβέντα, λέγοντας ο ένας κάτι του στυλ "άσε τους άλλους δεν καταλαβαίνουν" και ο άλλος πως δεν είναι στα forum διατριβές να φέρνουμε αποδείξεις, οι ίδιοι υποστηρικτές πλέον ζητούσαν (εδώ γέλια απ το κοινό θέλω, άναψε η ταμπέλα) ... αποδείξεις (πολλά γέλια εδώ και..... τέλος επόμενη σκηνή).
Επανήλθαμε στην επίδειξη γνώσης (οι γνώστες που ξέρουν αλλά δεν λένε μειώθηκαν αφού δεν "έπαιζαν" πλέον τον έναν και πλέον αυτοί ήξεραν αλλά οι άλλοι έπρεπε να έχουν αποδείξεις.. έμεινε λοιπόν ο Κωνσταντινίδης και άλλοι 4.. ο 5ος πάει.. ο Heretic όμως τα φταίει αυτός άλλαξε τα μυαλά στους άλλους! και έπεσε ο δημιουργός στην πανούργα παγίδα :P.
Μερικά ακόμα άσχετα και χωρίς πηγή copy paste, ο δημιουργός καταλαβαίνει πως αυτός που του την έχει φέρει στην ουσία είναι ο Heretic και αρχίζει επίθεση αλλά το κάνει σπασμωδικά και χωρίς σχέδιο (μέχρι και απειλή για ΔΗΕ που του γύρισε μπούμερανγκ), αναγκαστική απόσυρση απειλής και συνέχεια της συζήτησης σε εντελώς άσχετο πεδίο (για 100στη φορά) απ όλους, γενικά αλλάξαν οι καιροί και πλέον είναι μόνιμα ο δημιουργός εναντίων των πρώην (άσπονδων) "φίλων"/συμμάχων που τον αντιμετωπίζουν ωσάν αντιμετώπιζαν τους "οχτρούς" του στην αρχή (κάπου εκεί αρχίζω και εγώ να τον λυπάμαι.. ουδείς αχαριστότερος του ευεργετηθέντος λέω θα σκέφτεται ο καψερός τσκ τσκ). Φτάσαμε μέχρι και σε απαιτήσεις για γραπτά τεστ (πως αλλάζουν οι άνθρωποι... απ το κάτι σαν "πρέπει να γράφουμε διατριβές και να αποδεικνύουμε?" στο "θέλω γραπτές αποδείξεις" και απ τον ωραιοποιημένο λόγο με κρυμμένη ειρωνεία στις αρχές πριν κάτι χρόνια στο μπινελίκι τώρα .. τρανό παράδειγμα πως σε παρασύρουν οι κακές παρέες :) )

Γενικά άλλο ένα ωραίο θέμα στο Esoterica όπου κάποιοι όπως γίνεται σε όλα τα θέματα έχουν τον ρόλο του ανοιχτόμυαλου και κάποιοι του μηδενιστή, στο επόμενο θέμα οι ρόλου θα αντιστραφούν και οι ανοιχτόμυαλοι θα γίνουν οι μηδενιστές και τούμπαλιν και ανάλογα τις συνθήκες και κατά πως βολεύει μπορεί και να αλλάξουν ακόμα και μέσα στο ίδιο θέμα ρόλους. Τώρα αν γίνει αυτό λέμε και ένα "ε έκρινα λάθος" αλλά εξακολουθούμε μετά να είμαστε οι αλάνθαστοι και παντογνώστες που εμείς μόνο έχουμε δίκιο κτλ κτλ... :) Δεν είναι θέμα ενός αυτό.. όλοι έτσι πάνω κάτω φερόμαστε εδώ οπότε τρέχα όσο είναι καιρός και μην πιάσεις "φιλίες"!

Αυτά τα όμορφα, σύντομα σύντομα. Ελπίζω να βοήθησα (αν και τώρα θα είναι σειρά μου να τα ακούσω δεν θα αρέσουν όσα είπα στην μίνι και αρκετά light ανάλυση :) ).

Αν τα θες ακόμα πιο γρήγορα πάντως και βαριέσαι (όπως βαριέσαι πχ να γράψεις Ελληνικά) ακόμα και το παραπάνω να διαβάσεις τότε αυτό αρκεί:
Αρχές - SolMix και "φίλοι" ξέρουν τα πάντα για εξωγήινους και είναι εναντίων των "σκεπτικιστών"
Μέση - SolMix άσχετα copy paste, το θέμα όπου ναναι και μικρές ρήξεις ανάμεσα στους συμμάχους με εντελώς λάθος στρατηγική
Τέλος - SolMix εναντίων πρώην "φίλων", ακόμα πιο λάθος χειρισμός και το θέμα κανείς να απορεί γιατί δεν έχει κλειδώσει ακόμα αφού απ τις 34 σελίδες ούτε οι 10 δεν έχουν ενδιαφέρον. Αυτά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2016, 21:46:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Craven

Ξέχασες να ενημερώσεις την κοπέλα, πως είσαι πρώην αναλυτής της CIA και τώρα είσαι το πεδίον διαμάχης, μεταξύ ΜΙ6 και NSA για την απόκτησή σου.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2016, 21:50:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και κάτι σχετικό με το θέμα:

http://www.tribune.gr/world/news/article/255362/epivoli-forou-sto-mousi-ziti-vretanos-koureas.html

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2016, 22:04:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπα εγώ δεν γνωρίζω αυτά που ξέρει ο Κωνσταντινίδης και οι 5 άλλοι.. εγώ μόνο ότι διαβάζω λέω με τις λίγες μου γνώσεις. Η CIA και η MI6 θα προτιμούσαν σίγουρα έναν απ αυτούς που τα ξέρουν όλα και το αφήνουν να αιωρείται σε κάθε ευκαιρία αλλά.. δεν τα λένε.. εγώ είμαι μαρτυριάρης δεν κάνω για πράκτορας ή αναλυτής :)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2016, 22:22:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Αστείο.
Δεν ξέρω που να πρωτοπάει ο νους μου.

Υπάρχουν τόσοι...διεκδικητές στις 34 αυτές σελίδες!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2016, 22:48:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Craven, OK δεν θα διαφωνήσω μαζί σου. Τουλάχιστον δίνεις μια φρέσκια οπτική γωνία, κάτι που λείπει από τη σελίδα. Θέλω μόνο να σημειώσω κάτι που θεωρώ σημαντικό: Από πλευράς μου, και από πλευράς μερικών ακόμα, δεν τα ξέρουμε όλα. Και δεν θα μπορούσαμε τα ξέρουμε όλα, αλλιώς θα ήμασταν τρελοί για δέσιμο.
Για αυτά που ξέρουμε συζητάμε. Όταν κάτι το κατέχεις, το ξέρεις. Όταν δεν το κατέχεις, δεν το ξέρεις.

Δεν είμαι της φιλοσοφικής, για παράδειγμα. Ξέρω πολύ λίγα για την αρχαία Ελληνική γραμματεία, ότι θυμάμαι απ’ το σχολείο, κι ότι μου 'χει μείνει στα χρόνια που είμαι. Ενδέχεται να είναι περισσότερα από τα δικά σου. Όταν όμως κάτι δεν το ξέρω, δεν μιλάω για αυτό, δεν κάνω τον ξύπνιο και τον ξερόλα. Αλλά θεωρώ ότι υπάρχει μια στοιχειώδης αντίληψη να καταλάβεις μερικά πράγματα.

Όπως στο θέμα που βρισκόμαστε, για παράδειγμα: Δεν υπάρχουν εξωγήινοι. Αν δεν έχεις μπορέσει να το αντιληφθείς αυτό μέχρι τώρα, είσαι ο sucker στο τραπέζι του poker. Για ένα ωραίο θέμα έπειτα, δεν αρκεί μόνο ο τίτλος. Χρειάζεται και περιεχόμενο. Όταν αυτό απουσιάζει, και ο θεματοθέτης αναλώνεται σε άλλα πεδία, προς ατομική τέρψη, και τότε κάνει κατάχρηση του χώρου που βρίσκεται.

Αν λοιπόν κάποιος, σαν κι εμένα, εκφράσει μια στοιχειώδη αντίρρηση, αυτό πολλές φορές γίνεται για καλό του θεματοθέτη. Οχι για να χαράξεις άλλη μια γραμμούλα στο σκαρί του zero σου, από έναν ακόμα αντίπαλο πιλότο που κατέβασες. Τεσπα, αυτά τα λίγα από εμένα, η οπτική μου γωνία είναι πάνα να αναρωτιέσαι "τι κάνω εδώ μέσα". Αν έχεις την απάντηση δεδομένη, ακόμα κι αν "διασκεδάζεις" όπως κάνουν αρκετοί, τότε ίσως να πας καλά. Αν θεωρείς ότι σκοτώνεις την ώρα σου, αυτό είναι πρόβλημα.


Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2016, 00:00:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα δεχθείς πάντως πως έχει την πλάκα του να πεις κάτι γενικόλογο που θα μπορούσε να αναφέρεται σε οποιονδήποτε (και εγώ έγραψα άλλωστε στο θέμα συμμετέχοντας 1-2 φορές στα άσχετα που ειπώθηκαν) και να βλέπεις ποιοι τρέχουν να απαντήσουν αμυντικά (δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου όμως).
Καμιά φορά δε, απαντάνε και αυτοί που δεν περιμένεις, όπως εσύ πχ που πέρα απ το αστειάκι περί του ότι έριξες σε παγίδα τον Sol Mix ώστε να πέσει σε δυσμένεια, πως ακριβώς υπέθεσες ότι αναφερόμουν στα υπόλοιπα (και) σε σένα?
Φυσικά δεν θα σου πω αν όντως αναφερόμουν και σε σένα ή όχι, χάνει την πλάκα του έτσι.

Φυσικά και το διασκεδάζω (όταν πρέπει και όπου πρέπει.. εκεί που θεωρώ "άρρωστη" την ατμόσφαιρα πχ όπως με τον X.O. απλά δεν μπορώ) για τους δικούς μου προσωπικούς λόγους που δεν είναι του παρόντος.

Πάντως ερώτηση.. η περιγραφή, μεταξύ σοβαρού και αστείου (Τυρού και αχλαδιού όπως θα ταίριαζε εδώ) ήταν όντως τόσο εκτός πραγματικότητας για πως θα έβλεπε αυτές τις 34 σελίδες σε 1-2 παραγράφους ένας ουδέτερος παρατηρητής (πχ η ίδια αν είχε την υπομονή να τις διαβάσει όλες)? αντικειμενικά τώρα :)

Υ.Γ. Μικρή χάρη, μην με πας στην ουσία του θέματος.. αν με ρωτάς τι έχω αντιληφθεί τότε μάλλον εσύ δεν έχεις αντιληφθεί πως αν ήθελα να αναφερθώ στην ίδια την ουσία του θέματος θα το είχα κάνει με σοβαρότητα κατά την διάρκεια αυτών των 3ων χρόνων και όχι τώρα.

Υ.Γ2 Για να είμαι αντικειμενικός, το κεντρικό βραβείο το αξίζει ο ίδιος ο Sol Mix για ένα θέμα που είχε απο copy paste αναλύσεις για εξωγήινες φυλές μέχρι διαφημίσεις, άσχετα νέα απο το internet, πολιτική ανάλυση ή ακόμα και "πάμε στοίχημα", οι υπόλοιποι είναι κομπάρσοι και που λίγο ως πολύ έπεσαν στην παγίδα ενός χρήστη για μια συζήτηση 34ων άχρηστων κυρίως σελίδων ΑΛΛΆ θα δεχθείς ότι ένα μικρό βραβειάκι αξίζουν και όσοι μέχρι να τον πάρουν χαμπάρι (αρκετά αργά) τα έβαλαν ως υποστηρικτές του με όσους τον αμφισβήτησαν ενώ δέχονταν αμάσητα όλα αυτά τα copy paste (στην αρχή έστω) :)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2016, 00:13:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για αυτό είπα πρώην αναλυτής της CIA.
Σε έδιωξαν, γιατί δεν κάνεις καλά την δουλειά σου.Δεν μπορείς να είσαι στο μυαλό του κάθε συμμετέχοντα και εξ΄αυτού να ορίζεις αμετάκλητα και προσδιοριστικά, τον λόγο συμμετοχής του, αναλύοντας προθέσεις.

Κι αν κάνεις λάθος?
Αν οι λόγοι συμμετοχής μερικών υπό "ανάλυση" ατόμων, είναι ίδιοι ακριβώς, με τους δικούς σου λόγους της "μη συμμετοχής"?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2016, 00:20:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Για αυτό είπα πρώην αναλυτής της CIA.
Σε έδιωξαν, γιατί δεν κάνεις καλά την δουλειά σου.Δεν μπορείς να είσαι στο μυαλό του κάθε συμμετέχοντα και εξ΄αυτού να ορίζεις αμετάκλητα και προσδιοριστικά, τον λόγο συμμετοχής του, αναλύοντας προθέσεις.

Κι αν κάνεις λάθος?
Αν οι λόγοι συμμετοχής μερικών υπό "ανάλυση" ατόμων, είναι ίδιοι ακριβώς, με τους δικούς σου λόγους της "μη συμμετοχής"?


Αυτά τα τσιτάτα όμως κάνουν για κάποιον που έχει διαβάσει τις τελευταίες 10 σελίδες, όχι και τις 34 ;)
Πάντως με τα "αν" δεν γ****** κανείς. Τα ΑΝ τα βάζω στην ίδια κατηγορία με τα ΘΑ.
Ναι για την CIA το ξέρω δεν έκανα τα είπαμε αυτά δεν έπειθα για παντογνώστης. Αλλά να σου πω κάτι μεταξύ μας... δεν τους γούσταρα έτσι κιαλλιώς.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2016, 00:23:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τα ΑΝ τα βάζω στην ίδια κατηγορία με τα ΘΑ.

Αν αυτό αληθεύει, τότε δεν θα έχει νόημα η συζήτηση.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2016, 00:35:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
wow και άλλα τσιτάτα.. επειδή όμως δεν με ενδιαφέρει (πως σου ρθε) καν να αποκτήσει νόημα κάποια συζήτηση στην 34η σελίδα και ΑΝ (ωχ) έδωσα να καταλάβεις κάπου ότι κάτι τέτοιο θΑ (ωχ ωχ) με ενδιέφερε τότε ΘΑ (ωχ αμάν..) σε απογοητεύσω, θΑ (τι έπαθα..) σε αφήσω να κάνεις την γεμάτη νόημα συζήτηση με τη "natalia" (αρκεί να καταφέρει να γράψει Ελληνικά.. άλλωστε εμένα δεν με γουστάρουν οι εξωγήινοι με αποφεύγουν οπότε δεν έχω κάτι να προσφέρω)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2016, 00:39:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αναμενόμενον.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2016, 08:39:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αντί απάντησης:

ALIEN CIVILIZATIONS PROBABLY EXISTED BEFORE HUMANS

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2016, 19:11:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Θα δεχθείς πάντως πως έχει την πλάκα του να πεις κάτι γενικόλογο που θα μπορούσε να αναφέρεται σε οποιονδήποτε (και εγώ έγραψα άλλωστε στο θέμα συμμετέχοντας 1-2 φορές στα άσχετα που ειπώθηκαν) και να βλέπεις ποιοι τρέχουν να απαντήσουν αμυντικά (δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου όμως).

Καμιά φορά δε, απαντάνε και αυτοί που δεν περιμένεις, όπως εσύ πχ που πέρα απ το αστειάκι περί του ότι έριξες σε παγίδα τον Sol Mix ώστε να πέσει σε δυσμένεια, πως ακριβώς υπέθεσες ότι αναφερόμουν στα υπόλοιπα (και) σε σένα?
Φυσικά δεν θα σου πω αν όντως αναφερόμουν και σε σένα ή όχι, χάνει την πλάκα του έτσι.



Craven, όσον αφορά τα δήθεν "γενικόλογα" που αναφέρεις, δεν θα συμφωνήσω. Αυτό που κάνεις είναι να στοχοποιείς συγκεκριμένους εδώ μέσα. Νομίζω πως μια πιο ευθεία συμπεριφορά είναι να βγεις και πεις στα ίσα τη γνώμη που έχεις για οποιονδήποτε, παρά να αραδιάζεις ένα κατεβατό από σαχλαμαρίτσες.

Όσον αφορά εμένα, επειδή με ανέφερες δυο φορές παραπάνω, θέλω να σου πω ότι δεν το πήρα για αστειάκι. Το αν θεωρείς ότι υπέθεσα να αναφέρεσαι σε μένα για τα υπόλοιπα, αυτό λίγο με ενδιαφέρει. Σου έγραψα την θέση μου για αυτό το θέμα και τίποτε παραπάνω. Περιμένω να μου εντοπίσεις μια "ανοησία" που έγραψα όμως. Έτσι από περιέργεια.

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2016, 20:40:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμ...ενδιαφέρουσα προοπτική Heretic.
Για να δούμε λοιπόν, τι ακριβώς θέλει να πει ο ποιητής "γενικολογώντας"!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2016, 23:31:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ας πει λοιπόν ο ποιητής..

Φαρμάκι έχω στην Ψυχή
Φέρνει μαυρίλα θολερή
Στα στήθια μου

Νύχτα αξημέρωτη ξανά
Με το πιοτό της με κερνά
Εβίβα μου

Σκοτάδι πίνω για πιοτό
Πω πω πω πω
πω πω πω πω

Ντέφι της λύσσας μου κρατώ
Πω πω πω πω
πω πω πω πω

Και το μυαλό μου είναι θολό
Πω πω πω πω
πω πω πω πω.....

Φτάνει τώρα όμως κουράστηκα.. πάμε στο θέμα σας

O Black night από ποια φυλή λοιπόν είναι φτιαγμένος?
(ή σε άλλο θέμα ήταν αυτός?)

Edited by - Craven on 14/06/2016 23:33:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2016, 23:36:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Που είσαι ρε Ναταλία? για σένα γίνονται όλα για πάρτι σου σφάζονται παλικάρια και εσύ εξαφανίστηκες... άτιμες γυναίκες όλες ίδιες.


Υ.Γ. ΤΩΡΑ είδα και το Link στο ποστ της με τα παιδικά κρεβατάκια και τα "port bebe" απ την Πολωνία αχαχαχα μα πως την πάτηκα έτσι σαν πρωτάρης.....


Edited by - Craven on 14/06/2016 23:40:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2016, 23:54:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν πειράζει Craven. Έβγαλες όσα είχες στην ψυχή σου τολάστιχο. Δες το από την φωτεινή πλευρά...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2016, 00:22:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με έβγαλες και μια φωτογραφία Craven, κάπου εδώ:
quote:
Φτάσαμε μέχρι και σε απαιτήσεις για γραπτά τεστ (πως αλλάζουν οι άνθρωποι... απ το κάτι σαν "πρέπει να γράφουμε διατριβές και να αποδεικνύουμε?" στο "θέλω γραπτές αποδείξεις" και απ τον ωραιοποιημένο λόγο με κρυμμένη ειρωνεία στις αρχές πριν κάτι χρόνια στο μπινελίκι τώρα .. τρανό παράδειγμα πως σε παρασύρουν οι κακές παρέες :) )

Καλά έκανες, δε λέω, αλλά πρέπει να καταλαβαίνουμε και κάνα-δυο πράματα. Είναι άλλο να συζητάμε γενικώς και ειδικώς περί των απόψεών μας (εδώ δεν χρειάζεται και τίποτα πτυχία, διατριβές και βιβλιογραφίες), κι άλλο ένας τύπος να ισχυρίζεται πως έλυσε το παγκόσμιο ενεργειακό πρόβλημα με την πατέντα και τις γνώσεις του περί ηλεκτρολογίας, και να διαπιστώνεις πως δεν γνωρίζει μιγαδικούς αριθμούς. Είναι σαν να ισχυρίζεται κάποιος, πως είναι ανώτερος του Μαραντόνα, αλλά δεν γνωρίζει το σχήμα της μπάλας!

Έλεος με τον κάθε σκιτζή...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2016, 01:32:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι δίκιο έχεις ακριβώς όπως τα λες είναι και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου (σοβαρότατα μιλάω) αλλά... αυτά που λες πρέπει να ισχύουν και για την 33 και για την 13 σελίδα πχ και όχι για μια απ τις 2 ανάλογα τις συνθήκες. Έχω λάθος?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2016, 01:47:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν έχεις λάθος Craven. Ωστόσο, όσο εσύ παρακολουθούσες σε real time ή και εκ των υστέρων, εγώ επέλεξα τη συμμετοχή. Πόσο δίκαιο είναι να κρίνεις εκ των υστέρων?

Γενικά τώρα, δεν διαφωνούμε σε πολλά. Κάπου έπιασα πως με θεωρείς μέλος αγέλης, καθώς θεωρείς πως ο Heretic έστησε μια παγίδα, στην οποία ακολούθησα κι εγώ.

Πες μπέσα λοιπόν. Αυτό εννοούσες? Ή μήπως ο θεματοθέτης δεν είναι γραφικός, τουλάχιστον όσο τα Ζαγοροχώρια?

Στην τελική, τώρα θα πουλάνε πορτ μπεμπέ με περίληψη της λύσης του παγκόσμιου ενεργειακού προβλήματος. Ήμαρτον ρε Craven...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2016, 02:14:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
o Sol-Mix πέρασε από "μαστίγιο και καρότο".
Οποιος δεν το κατάλαβε αυτό στις προηγούμενες 34 σελίδες, δεν θα πρέπει να είναι και πολύ περήφανος, για την κριτική του αντίληψη.
Γενικολογώ αορίστως, χωρίς φωτογραφικές διαθέσεις περικαλώ...γακ...χμ....

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2016, 02:17:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι βρε Μάριε. Κι εγώ για αυτό μιλάω. Καλό το σφύριγμα και η μαστούρμπα, αλλά να έχουμε και μια αίσθηση του περιβάλλοντος.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2016, 02:24:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Craven

Προφανώς και κατά την εξέλιξη του θέματος σφύριζες. Δικαίωμα και μαγκιά σου. Μεταξύ μας τώρα, όταν ο θεματοθέτης το γύρισε στο εντελώς άσχετο σε Νικόλα Τέσλα, κατάλαβες τί έγινε? Είσαι σε φάση να το καταλάβεις?

Αλλά αν σφύριζες στην εξέλιξη, τί ακριβώς αποπειράθηκες να κάνεις για να διαφημίσεις τα πορτ μπεμπέ? Τα μωρά δεν προκύπτουν από την μαστούρμπα. Χρειάζεται άλλη τεχνική.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2016, 02:46:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 41 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1699219
Maintained by Digital Alchemy