ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΟΙ ΑΠΑΤΕΣ ΤΗΣ ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗΣ / ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 9
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2017, 03:03:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
M87
Δεν θα σχολιάσω τίποτα απο τα ακατάληπτα που είπες παραπανω.
Συγγνώμη, αλλα δεν μπορώ να ακολουθήσω τον τρόπο σκέψης σου.

Διαπιστώνω δυστυχώς οτι, η από 22/07/2017 μηνιαία απενεργοποιηση σου,
δεν σε προβλημάτισε καθόλου.

Λοιπόν, για να τελειώνουμε με αυτο το αστείο,
απο το επόμενο κιόλας post γράφεις όπως όλοι με την προεπιλεγμένη γραμματοσειρά navy!
Επίσης χρήση των bold κάνεις MONO όταν θέλεις να τονίσεις κάτι!

Ξεκίνα με τα βασικά... και μην κυνηγάς φαντάσματα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bozo
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2017, 20:34:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bozo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μ87 πολλά λες. Κάτι σου 'γραψα πριν, κάτσε να στο ξαναγράψω μήπως το ξέχασες.

quote:

ρε Μ87 έχεις πουθενά πρόχειρο αυτό το σύγγραμα του Emil Kraepelin που μιλάει για "διάκριση συμπεριφορών"; Μη μου κάνεις copy-paste αυτά που διαβάζεις το terrapaparies. Σκαναρισμένη σελίδα από το βιβλίο που έχεις στο γραφείο σου θέλω. Ετσι να μορφωθώ κι εγώ ο άμοιρος από τους πανεπιστήμονες των φορουμ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ερμής Δ
Νέο Μέλος


23 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2017, 13:08:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

quote:

https://www.youtube.com/watch?v=4qQxQ-yJups

Abyssus Abyssum Invocat


????????????




https://youtu.be/6oMyl0lrzA8




Ομολογώ πως δεν κατεννόησα ούτε το συμβολισμό του ενός ούτε του άλλου βίντεο. Στο μεν πρώτον ο Mr. Bean αποστέλλει εις τον εαυτόν του επιστολές και υποκρίνεται ότι τις λαμβάνει από άλλους. Στο δε δεύτερον ο Γιάννης Πάριος άδει το άσμα "Τόσα γράμματα" σχετικό ως θέμα με το προηγούμενον βίντεο αλλά άσχετο με το όλο πλαίσιον της παρούσης συζητήσεως. Εξακολουθώ να μην εννοώ τον συμβολισμόν ο οποίος θα είχε νόημα μόνο δια κάποιον που είτε στέλνει ή λαμβάνει πολλάς επιστολάς. Διευκρινίσατε παρακαλώ.

ΥΓ το μόνο θετικόν η εμφάνισις της Βάνας Μπάρμπα ...


Edited by - Ερμής Δ on 19/11/2017 13:08:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

M87
Μέλος 1ης Βαθμίδας


57 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2018, 19:05:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

M87
Δεν θα σχολιάσω τίποτα απο τα ακατάληπτα που είπες παραπανω.
Συγγνώμη, αλλα δεν μπορώ να ακολουθήσω τον τρόπο σκέψης σου.

Διαπιστώνω δυστυχώς οτι, η από 22/07/2017 μηνιαία απενεργοποιηση σου,
δεν σε προβλημάτισε καθόλου.

Λοιπόν, για να τελειώνουμε με αυτο το αστείο,
απο το επόμενο κιόλας post γράφεις όπως όλοι με την προεπιλεγμένη γραμματοσειρά navy!
Επίσης χρήση των bold κάνεις MONO όταν θέλεις να τονίσεις κάτι!

Ξεκίνα με τα βασικά... και μην κυνηγάς φαντάσματα!


Μη μου στενοχωριέσαι... σε λίγο δεν θα υπάρχουν τα συγκεκριμένα φαντάσματα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

M87
Μέλος 1ης Βαθμίδας


57 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2019, 13:58:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και χάρη στο άρθρο 11 του νομοσχεδίου του Υπουργείου Παιδείας, εκτιμώ ότι στο μέλλον αφ' ενός δεν θα ξαναπιάσουν παιδιά στα χέρια τους (εκ της νέας ονομασίας συναγόμενο) και αφ΄ετέρου θα λέγονται "Εκπαιδευτές Ενηλίκων.

Παραθέτω το άρθρο 11 του νομοσχεδίου, αυτούσιο:
(URL: http://www.opengov.gr/ypepth/?p=4535&cpage=1)

"11. Φοιτητές που έχουν εισαχθεί στο Τμήμα Φ.Π.Ψ. κατά τα ακαδημαϊκά έτη 2016-2017, 2017-2018 και όσοι εγγραφούν κατά το ακαδημαϊκό έτος 2018-2019, εντάσσονται από την κατάτμηση σε ένα από τα Τμήματα Φιλοσοφίας, Εκπαίδευσης Ενηλίκων ή Ψυχολογίας ως εξής:

α) οι φοιτητές της κατεύθυνσης Φιλοσοφίας, που έχουν εισαχθεί το ακαδημαϊκό έτος 2016-2017, εντάσσονται στο Τμήμα Φιλοσοφίας,

β) οι φοιτητές της παιδαγωγικής κατεύθυνσης, που έχουν εισαχθεί το ακαδημαϊκό έτος 2016-2017, εντάσσονται ή στο Τμήμα Φιλοσοφίας ή στο Τμήμα Εκπαίδευσης Ενηλίκων.

γ) οι φοιτητές της κατεύθυνσης Ψυχολογίας, που έχουν εισαχθεί το ακαδημαϊκό έτος 2016-2017, καθώς και οι φοιτητές του Τμήματος Φ.Π.Ψ. που έχουν εισαχθεί το ακαδημαϊκό έτος 2017-2018 και όσοι εισάγονται το ακαδημαϊκό έτος 2018-2019 έχουν δικαίωμα να ενταχθούν σε οποιοδήποτε από τα δύο νέα Τμήματα ή το Τμήμα Ψυχολογίας.

Η ένταξη γίνεται ύστερα από δήλωση προτίμησης που υποβάλλει ο φοιτητής και απόφαση της Συγκλήτου και η εγγραφή του φοιτητή γίνεται στο αντίστοιχο εξάμηνο. Η δήλωση υποβάλλεται μέσα σε προθεσμία που καθορίζεται με απόφαση της Συγκλήτου και δεν ανακαλείται. Με πράξη του Προέδρου Τμήματος υποδοχής, ύστερα από σχετική απόφαση της Συνέλευσης Τμήματος, γίνεται η αντιστοίχιση των μαθημάτων του προγράμματος σπουδών του Φ.Π.Ψ. με μαθήματα του προγράμματος σπουδών του Τμήματος υποδοχής."

Εύχομαι στους "Εκπαιδευτές Ενηλίκων" καλή τύχη στην νέα τους σταδιοδρομία...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bed Rull
Μέλος 2ης Βαθμίδας


176 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2019, 20:52:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν αυτό που έγραψες φίλε μου δεν είναι αδιάφορο, τότε ή ωφέλιμο είναι, ή ζημιογόνο.
Κι επειδή πιστεύω ότι, αν ήταν αδιάφορο δεν θα είχες κανένα λόγο να το παραθέσεις (χέστηκες κοινώς), μπορείς να διευκρινήσεις αν είναι ωφέλιμο ή όχι και για ποιούς;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2019, 06:20:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν αυτό που έγραψες φίλε μου δεν είναι αδιάφορο, τότε ή ωφέλιμο είναι, ή ζημιογόνο.
Κι επειδή πιστεύω ότι, αν ήταν αδιάφορο δεν θα είχες κανένα λόγο να το παραθέσεις (χέστηκες κοινώς), μπορείς να διευκρινήσεις αν είναι ωφέλιμο ή όχι και για ποιούς;

Σωστός ο ΜπεντΡούλης.

Δε μας το κάνεις πενηνταράκια ρε Μ87 να μας πεις ποιο είναι το κλου της υπόθεσης?


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Revelator
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


31 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2019, 20:59:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Revelator  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
M87 απάντησέ μου σε αυτό: Επειδή ξέρω μία περίπτωση φιλικού μου προσώπου, αν κάποιος έχει εμμονές και νομίζει ότι τον κυνηγάνε που απευθύνεται;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2019, 06:30:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
M87 απάντησέ μου σε αυτό: Επειδή ξέρω μία περίπτωση φιλικού μου προσώπου, αν κάποιος έχει εμμονές και νομίζει ότι τον κυνηγάνε που απευθύνεται;

Να πάρουμε τη ...βοήθεια του κοινού?

Πιθανές απαντήσεις:

1. Στο Εσωτέρικα
2. Στον Τσίπρα ή στον Καμμένο
3. Στον παπά της ενορίας
4. Στον Βαγγέλα τον Μαρινάκη
5. Στον τρελογιατρό


Ψηφίστε ελεύθερα



.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 9 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy