ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 "Νερό " Μήπως η ενεργειακή μπαταρία του ανθρώπου και όχι μόνο ;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gbourogi
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2018, 20:36:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

"Νερό"

Χαιρετώ αρχικά και εύχομαι το καλύτερο για οποίον δει και αναγνώσει το θέμα,το οποίο είναι και το πρώτο που δημιουργώ στο forum .
Εδώ και αρκετούς μήνες ,μετά από ένα μεγάλο ψυχολογικό σοκ , ίσως μάλλον καρμικό ,άρχισα να αναζητώ ,να ενημερώνομαι ,να διαβάζω, για μεταφυσικά θέματα ,φιλοσοφίας (Ανατολικής ,Ελληνικής) ,ψυχολογίας ,εσωτερισμού,επιστήμης και το ένα έφερνε το άλλο και ειδικά πόσο συνδέονται λογικά κάποια πράγματα ,όσον αφορά τις φιλοσοφικές αναζητήσεις ,με τις επιστημονικές ανακαλύψεις ,τις μυστικιστικές οργανώσεις ,τον αποκρυφισμό ,την θρησκεία κ.α άλλα και την πορεία του κόσμου από το ασυνείδητο στην μερική συνειδητότητα . Διαβάζω πολύ ,ενώ δεν άνοιγα βιβλίο...
Δεν θα μπω σε διαγωνισμό γνώσεως ,γιατί είχα και θα έχω άγνοια δια παντός ,η γνώση είναι άπειρη και η Αλήθεια του καθενός διαφορετική στο ταξίδι ,που είναι ατομικό και προσωπικό για τον καθένα ,το μόνο που θέλω είναι να μοιραστώ την ανησυχία μου και να πάρω ίσως λίγο παραπάνω φως απο κάποια άλλη γνώμη και γνώση .
Είμαστε 70 έως και 90 % νερό ανάλογα με την ηλικία μας ,στα ίδια επίπεδα κυμαίνεται και ο πλανήτης ,το νερό είναι στοιχείο με μνήμη και μοριακή δομή που διαφοροποιείται ανάλογα με την συμπεριφορά μας απέναντι του ,συγκλονιστική είναι η μοριακή δομή και οι ιδιότητες του αγιασμού και η επίδραση του αν αναμιχθεί με άλλο νερό .Μήπως αυτό δείχνει ότι αφού είναι το στοιχείο που μας αποτελεί τελικά είναι αυτό που αποτελεί το δείκτη της ενεργειακής μας κατάστασης ,αλλά και ότι μπορούμε να επέμβουμε σε εμάς τους ίδιους ,όπως όταν το απλό νερό γίνεται Αγιασμός

Ευχαριστώ

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy