ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Προγραμμα μετατροπης λεξεων σε λεξαριθμους
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2003, 09:20:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχω φτιαξει ενα προγραμμα που μετατρεπει λεξεις/φρασεις σε λεξαριθμους (2 κατηγοριων - 1. πρωτος λεξαριθμος και 2.τελευταιος λεξαριθμος).
Το προγραμμα εχει τη δυνατοτητα να καταχωρει τη λεξη και τους λεξαριθμους της σε βαση δεδομενων (για λογους αναζητησης και αλλων λεξεων με τον ιδιο λεξαριθμο).

Το προγραμμα εχει φτιαχθει σε ASP.NET και η βαση δεδομενων σε MS-SQL για να λειτουργει στο ιντερνετ.

Αν το εσωτερικα ενδιαφερετε να φιλοξενησει το προγραμμα ευχαριστως σας το στελνω.

Σε μολις 2 μερες εχω προσθεσει πανω απο 1500 λεξεις/φρασεις.

Δεν πειράζει άγνωστε φίλε, τι και αν έχουμε το ίδιο ονοματεπώνυμο και σε παρεξήγησαν όπως λες?
Το e-mail μου το άλλαξα, έβαλα και υπογραφή να το βλέπουν. Το όνομα μου δυστυχώς(!!!) δεν γίνετε να το αλλάξω.

CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2003, 09:40:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μερικα παραδειγματα...
---------------------------

Λεξη - Λεξαριθμος 1 - Λεξαριθμος 2
ΟΜΙΛΙΑ - 161 - 8
ΚΛΙΜΑΞ - 161 - 8
ΕΛΛΗΝΙΚΗ - 161 - 8

ΕΛΛΗΝΙΚΟ - 223 - 7
ΜΝΗΜΕΙΟ - 223 - 7
ΘΕΑΣΗ - 223 - 7

ΑΕΙΘΑΝΗΣ - 284 - 5
ΑΓΙΟΣ - 284 - 5
ΑΓΑΘΟΣ - 284 - 5
ΘΕΟΣ - 284 - 5

ΗΡΑΚΛΗΣ - 367 - 7
ΚΑΚΙΑΝ ΜΙΣΕΙ - 367 - 7

ΑΓΟΝΟΣ - 394 - 7
ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΗ - 394 - 7
ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ - 394 - 7

ΝΟΜΟΣ - 430 - 7
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ - 430 - 7
ΚΑΘΟΛΙΚΟΣ - 430 - 7
ΑΡΙΘΜΟΣ - 430 - 7
ΤΙΜΙΟ - 430 - 7

Ο ΛΕΞΑΡΙΘΜΟΣ - 595 - 1
ΕΚΤΟΣ - 595 - 1
ΣΕΙΡΙΟΣ - 595 - 1
ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ - 595 - 1

ΕΛΕΥΣΙΝΙΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ - 1770 - 6
ΣΩΣΤΟΣ - 1770 - 6
ΤΡΩΤΟΣ - 1770 - 6
ΧΩΡΟΣ - 1770 - 6

Δεν πειράζει άγνωστε φίλε, τι και αν έχουμε το ίδιο ονοματεπώνυμο και σε παρεξήγησαν όπως λες?
Το e-mail μου το άλλαξα, έβαλα και υπογραφή να το βλέπουν. Το όνομα μου δυστυχώς(!!!) δεν γίνετε να το αλλάξω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cube
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
417 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2003, 10:51:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cube  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους...

Μπράβο Cylight...το ανάποδο το έκανες..?

Μπορείς να μετατρέψεις το 1731 σε λέξη?

Δοκίμασε το... Εάν δεν μπορέσεις θα σου δώσω μία βοήθεια.

Να είσαι καλά και πάλι μπράβο!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2003, 11:18:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλημέρα σε όλους...
Μπράβο Cylight...το ανάποδο το έκανες..?
Μπορείς να μετατρέψεις το 1731 σε λέξη?
Δοκίμασε το... Εάν δεν μπορέσεις θα σου δώσω μία βοήθεια.
Να είσαι καλά και πάλι μπράβο!

αν υπαρχει λεξη (ή λεξεις) με λεξαριθμο 1731 στη βαση δεδομενων τοτε μπορω να τη βρω με το πατημα ενος κουμπιου ("ΨΑΞΕ").
δεν μπορει ομως να μετατρεψει αριθμο σε λεξη.
μαλλον και εσυ το πρωτο εννοεις ετσι?

Τα παραδειγματα με αυτον τον τροπο βγηκαν, δηλαδη εδινα τον αριθμο 161 και μου εβγαζε ολες τις λεξεις με αυτον τον λεξαριθμο.

Δεν πειράζει άγνωστε φίλε, τι και αν έχουμε το ίδιο ονοματεπώνυμο και σε παρεξήγησαν όπως λες?
Το e-mail μου το άλλαξα, έβαλα και υπογραφή να το βλέπουν. Το όνομα μου δυστυχώς(!!!) δεν γίνετε να το αλλάξω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2003, 11:44:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και μια παρακληση!

αν καποιος απο σας εχει ή ξερει που μπορω να βρω λεξικο (ειτε νεων ειτε αρχαιων ελληνικων) σε ηλεκτρονικη μορφη ας μου γραψει ενα μηνυμα εδω.

Ευχαριστω!!!

Δεν πειράζει άγνωστε φίλε, τι και αν έχουμε το ίδιο ονοματεπώνυμο και σε παρεξήγησαν όπως λες?
Το e-mail μου το άλλαξα, έβαλα και υπογραφή να το βλέπουν. Το όνομα μου δυστυχώς(!!!) δεν γίνετε να το αλλάξω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GuessWho
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Anguilla
169 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2003, 01:09:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GuessWho  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε CyLight ειναι ενα προγραμμα που λεγεται Μειζων Ελληνικο λεξικο τεγοπουλος φυτρακης.Αλλα δεν ξερω απο που μπορεις να το κατεβασεις.Ειναι γυρω στα 35 ΜΒ.
ΕΡωτηση:Ποιοι κανονες ισχυουν για την μετατροπη?Δηλαδη τι πραξεις γινονται?

Master Of Puppets
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cube
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
417 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2003, 11:38:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cube  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

και μια παρακληση!

αν καποιος απο σας εχει ή ξερει που μπορω να βρω λεξικο (ειτε νεων ειτε αρχαιων ελληνικων) σε ηλεκτρονικη μορφη ας μου γραψει ενα μηνυμα εδω.

Ευχαριστω!!!


ΑαΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑααααααχ... και εγώ το ψάχνω εδώ και καιρό αλλά κανένας δεν το έχει...ή κανένας δεν το δίνει...ή απλώς δεν βρήκα αυτόν που το έχει.

Λοιπόν θα σου στείλω με mail το δικό μου πρόγραμμα για να δεις πως το έχω κάνει εγώ...ίσως σου δώσει μία μικρή ιδέα για το πως μπορείς να φτιάξεις καλύτερα το δικό σου.

Να είσαι καλά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2003, 12:52:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φιλε CyLight ειναι ενα προγραμμα που λεγεται Μειζων Ελληνικο λεξικο τεγοπουλος φυτρακης.Αλλα δεν ξερω απο που μπορεις να το κατεβασεις.Ειναι γυρω στα 35 ΜΒ.
ΕΡωτηση:Ποιοι κανονες ισχυουν για την μετατροπη?Δηλαδη τι πραξεις γινονται?

Master Of Puppets



Θα προσπαθησω να το βρω, σ'ευχαριστω.
Απαντηση: το καθε γραμμα εχει την δικη του αριθμητικη αξια (Α=1, Β=2, ... ,Ι=10, Κ=20, ... , Ρ=100, Σ=200, ...) - περιλαμβανοντε και τα 27 γραμματα του ελληνικου αλφαβητου.
Η πραξη που γινεται ειναι η προσθεση των αριθμων του καθε γραμματος για να παρουμε το αρθροισμα των γραμματων της λεξης (παραδειγμα: ΕΛΛΗΝ = 5+30+30+8+50 = 123). Αυτο μετα σωζετε (αν θελουμε). Οποτε μετα αν δοκιμασουμε μια αλλη λεξη π.χ ΠΑΛΑΙΑ (παλι =123) μπορουμε να βρουμε λεξεις με τους ιδιους λεξαριθμους.
Αυτος ειναι ο πρωτος λεξαριθμος, υπαρχει και ο "τελευταιος" λεξαριθμος ο οποιος βγαινει απο την προσθεση των αριθμων του πρωτου λεξαριθμου μεχρι να εχουμε αποτελεσμα μικροτερο του 10 (ΕΛΛΗΝ = 123 = 1+2+3 = 6).
Το ιδιο συμβαινει και με τις φρασεις, προτασεις (ΗΡΞΑΤΟ ΧΕΙΡΩΝ ΑΔΙΚΩΝ = 2989 και μετα 2+9+8+9 = 28 = 2+8 = 10 = 1+0 = 1).
Εχουμε δημαδη παντα 2 λεξαριθμους για ολες τις λεξεις/φρασεις/προτασεις που ελεγχουμε.


quote:
ΑαΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑααααααχ... και εγώ το ψάχνω εδώ και καιρό αλλά κανένας δεν το έχει...ή κανένας δεν το δίνει...ή απλώς δεν βρήκα αυτόν που το έχει.

Λοιπόν θα σου στείλω με mail το δικό μου πρόγραμμα για να δεις πως το έχω κάνει εγώ...ίσως σου δώσει μία μικρή ιδέα για το πως μπορείς να φτιάξεις καλύτερα το δικό σου.

Να είσαι καλά.



το ξερω! παρακολουθουσα το δικο σου θεμα και προσεξα οτι δεν εγινε ποστ για λεγικο , μπορει καποιος να το κανει ποστ εδω και να το βρουμε και οι 2!

το e-mail μου ειναι michael_fanou@hotmail.com για οτιδηποτε θελεις. Στειλε το δικο σου και θα σου στειλω το δικο μου, ετσι θα αλλαξουμε και ιδεες και θα τα κανουμε καλυτερα και τα 2

Δεν πειράζει άγνωστε φίλε, τι και αν έχουμε το ίδιο ονοματεπώνυμο και σε παρεξήγησαν όπως λες?
Το e-mail μου το άλλαξα, έβαλα και υπογραφή να το βλέπουν. Το όνομα μου δυστυχώς(!!!) δεν γίνετε να το αλλάξω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2003, 19:24:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι,

αν δεν το έχετε βρει, έχω το πρόγραμμα, το οποίο ζητάτε: "Μείζων Ελληνικό Λεξικό" - Τεγόπουλου, Φυτράκη

Είναι περίπου 40ΜΒ. Το έχω συμπιέσει σε 10ΜΒ περίπου, οπότε μάλλον μπορώ να το στείλω...

Έχετε κάποια ιδέα;


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 03/01/2004 00:45:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2003, 23:55:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητοί φίλοι,
αν δεν το έχετε βρει, έχω το πρόγραμμα, το οποίο ζητάτε: "Μείζων Ελληνικό Λεξικό" - Τεγόπουλου, Φυτράκη
Είναι περίπου 40ΜΒ. Το έχω συμπιέσει σε 10ΜΒ περίπου, οπότε μάλλον μπορώ να το στείλω...
Έχετε κάποια ιδέα;

Zadok, μπορεις να το ανεβασεις στο ιντερνετ?
ειναι αρκετα απλο νομιζω, απλα ενα λογαριασμο σε ενα free-site (π.χ.geocities).
Σε παρακαλω παααρα πααααρα πολυ!!!!

Δεν πειράζει άγνωστε φίλε, τι και αν έχουμε το ίδιο ονοματεπώνυμο και σε παρεξήγησαν όπως λες?
Το e-mail μου το άλλαξα, έβαλα και υπογραφή να το βλέπουν. Το όνομα μου δυστυχώς(!!!) δεν γίνετε να το αλλάξω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GuessWho
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Anguilla
169 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2003, 01:09:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GuessWho  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Απαντηση: το καθε γραμμα εχει την δικη του αριθμητικη αξια (Α=1, Β=2, ... ,Ι=10, Κ=20, ... , Ρ=100, Σ=200, ...) - περιλαμβανοντε και τα 27 γραμματα του ελληνικου αλφαβητου.


27 γραμματα?Που βρεθηκαν?Αν καταλαβα καλα το Ω=600?

Master Of Puppets
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2003, 02:01:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ CyLight,

κανένα πρόβλημα, αρκεί να μου δώσεις "οδηγίες προς ναυτιλομένους", γιατί δεν το έχω ξανακάνει...

Αν είναι μεγάλη ιστορία και δε θέλεις να κουράσουμε τους φίλους του φόρουμ, στείλε private.


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 03/01/2004 00:45:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2003, 10:07:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

27 γραμματα?Που βρεθηκαν?Αν καταλαβα καλα το Ω=600?

27 ειναι αγαπητε μου φιλε. τα 24 γνωστα και τα 3 που "χαθηκαν" (διγαμμα-στιγμα(6), σαμπι(900), κοπα(90)) το Ω=800.

quote:
Αγαπητέ CyLight,
κανένα πρόβλημα, αρκεί να μου δώσεις "οδηγίες προς ναυτιλομένους", γιατί δεν το έχω ξανακάνει...
Αν είναι μεγάλη ιστορία και δε θέλεις να κουράσουμε τους φίλους του φόρουμ, στείλε private.

οκ! θα σου φτιαξω ενα λογαριασμο και θα σου στειλω private τους κωδικους για να ανεβασεις το αρχειο. σ'ευχαριστω πολυ.

Δεν πειράζει άγνωστε φίλε, τι και αν έχουμε το ίδιο ονοματεπώνυμο και σε παρεξήγησαν όπως λες?
Το e-mail μου το άλλαξα, έβαλα και υπογραφή να το βλέπουν. Το όνομα μου δυστυχώς(!!!) δεν γίνετε να το αλλάξω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2003, 11:43:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε Zadok, σου εστειλα ενα προσωπικο μηνυμα με ολα τα στοιχεια και με ολη τη διαδικασια.

Δεν πειράζει άγνωστε φίλε, τι και αν έχουμε το ίδιο ονοματεπώνυμο και σε παρεξήγησαν όπως λες?
Το e-mail μου το άλλαξα, έβαλα και υπογραφή να το βλέπουν. Το όνομα μου δυστυχώς(!!!) δεν γίνετε να το αλλάξω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2003, 13:59:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μήνυμα ελήφθη!

Το μελετώ και θα σ' ενημερώσω...


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 03/01/2004 00:46:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2003, 14:43:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε CYLIGHT ειναι δυνατον να μου στειλεις αν δεν σου ειναι δυσκολο
το προγραμμα αυτο μεσω E-MAIL;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2003, 14:59:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φιλε CYLIGHT ειναι δυνατον να μου στειλεις αν δεν σου ειναι δυσκολο
το προγραμμα αυτο μεσω E-MAIL;

ειναι φτιαγμενο σε ASP.NET αποτε χρειαζεσε:
1. windows 2000/XP
2. IIS (Internet Information Server)
3. MS-SQL

αν τα εχεις, τοτε στο στελνω.
Ψαχνω παντως να βρω μερος να το ανεβασω στο ιντερνετ για να ειναι προσβασιμο απο ολους (ετσι και η βαση δεδομενων θα μεγαλωνει πιο γρηγορα).


Φιλε Zadok, περιμενω νεα σου

Δεν πειράζει άγνωστε φίλε, τι και αν έχουμε το ίδιο ονοματεπώνυμο και σε παρεξήγησαν όπως λες?
Το e-mail μου το άλλαξα, έβαλα και υπογραφή να το βλέπουν. Το όνομα μου δυστυχώς(!!!) δεν γίνετε να το αλλάξω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2003, 15:06:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

1. windows 2000/XP
2. IIS (Internet Information Server)
3. MS-SQL



Γεια σου και παλι φιλε μου.Σε ευχαριστω πολυ που με ενημερωσες.Ναι,
τα εχω τα παραπανω.Οποτε αν δεν σου ειναι δυσκολο μου το στελνεις το
προγραμμα.

Edited by - VIKING on 26/11/2003 15:07:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2003, 16:03:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προσπαθώ να κάνω upload και ενώ ξεκινά η διαδικασία, δείχνει ατελείωτη.

Μήπως κάτι δεν κάνω καλά ή να περιμένω...;


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 03/01/2004 00:48:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2003, 16:43:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Προσπαθώ να κάνω upload και ενώ ξεκινά η διαδικασία, δείχνει ατελείωτη.

Μήπως κάτι δεν κάνω καλά ή να περιμένω...;



πρεπει να περιμενεις φιλε μου, αλλωστε 10ΜΒ ειναι αυτα...
οταν τελειωσει θα σε επαναφερει στη προηγουμενη σελιδα αυτοματα.

Δεν πειράζει άγνωστε φίλε, τι και αν έχουμε το ίδιο ονοματεπώνυμο και σε παρεξήγησαν όπως λες?
Το e-mail μου το άλλαξα, έβαλα και υπογραφή να το βλέπουν. Το όνομα μου δυστυχώς(!!!) δεν γίνετε να το αλλάξω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2003, 16:46:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

1. windows 2000/XP
2. IIS (Internet Information Server)
3. MS-SQL


Γεια σου και παλι φιλε μου.Σε ευχαριστω πολυ που με ενημερωσες.Ναι,
τα εχω τα παραπανω.Οποτε αν δεν σου ειναι δυσκολο μου το στελνεις το
προγραμμα.

μολις κατεβασω το λεξικο θα το ανεβασω στο ιντερνετ και οποιος θελει θα μπορει να το κατεβασει.
περιμενε ακομα λιγο φιλε μου.

Δεν πειράζει άγνωστε φίλε, τι και αν έχουμε το ίδιο ονοματεπώνυμο και σε παρεξήγησαν όπως λες?
Το e-mail μου το άλλαξα, έβαλα και υπογραφή να το βλέπουν. Το όνομα μου δυστυχώς(!!!) δεν γίνετε να το αλλάξω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cube
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
417 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2003, 10:53:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cube  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους...

Δεν έχω μπει αυτές τις ημέρες στο mail μου, μόλις μπορέσω θα κανονίσω να σου το στείλω cylight.

Να είστε καλά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2003, 13:08:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
CyLight,

ή στραβός είν' ο γιαλός ή στραβά αρμενίζουμε;

Δεν έχω καταφέρει να κάνω upload στο site που μου υπέδειξες.

Μήπως έχεις Kazaa; Θέλεις να το προσπαθήσουμε από κει;


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 03/01/2004 00:49:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2003, 15:19:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

CyLight,
ή στραβός είν' ο γιαλός ή στραβά αρμενίζουμε;
Δεν έχω καταφέρει να κάνω upload στο site που μου υπέδειξες.
Μήπως έχεις Kazaa; Θέλεις να το προσπαθήσουμε από κει;

δυστηχως ο μονος τροπος για να παρω το προγραμμα ειναι μεσω καποιου σαιτ. ο provider μου δεν μου δινει access σε kazaa.
το ξερω οτι περνει ωρα μεχρι να το ανεβασει ολο (στο σαιτ που σου εστειλα) αλλα ειναι λογικο αφου το file ειναι μεγαλο.
αν μπορεις ξαναδοκιμασε σε παρακαλω!

Δεν πειράζει άγνωστε φίλε, τι και αν έχουμε το ίδιο ονοματεπώνυμο και σε παρεξήγησαν όπως λες?
Το e-mail μου το άλλαξα, έβαλα και υπογραφή να το βλέπουν. Το όνομα μου δυστυχώς(!!!) δεν γίνετε να το αλλάξω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2003, 14:02:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
CyLight,

μετά από ώρα upload, μου βγάζει σφάλμα και κλείνει το σύστημα. Θα κάνω μία τελευταία προσπάθεια ν' ανεβάσω ένα-ένα τα υπο-αρχεία.

Θα σ' ενημερώσω...

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 03/01/2004 00:50:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2003, 21:50:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

CyLight,

μετά από ώρα upload, μου βγάζει σφάλμα και κλείνει το σύστημα. Θα κάνω μία τελευταία προσπάθεια ν' ανεβάσω ένα-ένα τα υπο-αρχεία.

Θα σ' ενημερώσω...


φιλε μου δεν ξερω πως να σ'ευχαριστησω!!!
και να μην τα καταφερεις δεν πειραζει, για μενα σημασια εχει οτι προσπαθησες τοσο πολυ!
σ'ευχαριστω παρα πολυ.

Δεν πειράζει άγνωστε φίλε, τι και αν έχουμε το ίδιο ονοματεπώνυμο και σε παρεξήγησαν όπως λες?
Το e-mail μου το άλλαξα, έβαλα και υπογραφή να το βλέπουν. Το όνομα μου δυστυχώς(!!!) δεν γίνετε να το αλλάξω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2003, 22:01:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να 'σαι καλά, CyLight!

Δοκίμασα ν' ανεβάσω και τα αρχεία μεμονωμένα και ενώ κάποια ανεβαίνουν, κάποια άλλα όμως όχι. Οπότε εγκατέλειψα τις προσπάθειες.

Αν βρεις άλλο τρόπο να στο στείλω, θα χαρώ να βοηθήσω...


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 03/01/2004 00:48:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2003, 22:48:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Να 'σαι καλά, CyLight!
Δοκίμασα ν' ανεβάσω και τα αρχεία μεμονωμένα και ενώ κάποια ανεβαίνουν, κάποια άλλα όμως όχι. Οπότε εγκατέλειψα τις προσπάθειες.
Αν βρεις άλλο τρόπο να στο στείλω, θα χαρώ να βοηθήσω...

οκ φιλε μου.
μαλλον θα το κανονισουμε σε 1-2 μηνες (!!!) οταν θα ειμαι Κυπρο για διακοπες (Ελλαδα μαλλον καλοκαιρακι θα ερθω), αν μεχρι τοτε δεν "χαθουμε" και δεν το βρω τοτε κατι θα κανονισουμε.
σε ευχαριστω παρα πολυ!

Δεν πειράζει άγνωστε φίλε, τι και αν έχουμε το ίδιο ονοματεπώνυμο και σε παρεξήγησαν όπως λες?
Το e-mail μου το άλλαξα, έβαλα και υπογραφή να το βλέπουν. Το όνομα μου δυστυχώς(!!!) δεν γίνετε να το αλλάξω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2003, 22:59:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εάν νομίζεις ότι εξυπηρετεί, στο γράφω σ' ένα CD και στο ταχυδρομώ...

Είναι κρίμα να περιμένεις τόσο και μαζί μ' εσένα όσοι θέλουν το πρόγραμμά σου (είμαι κι εγώ ανάμεσά τους)


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 03/01/2004 00:47:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GuessWho
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Anguilla
169 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2003, 23:11:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GuessWho  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα
Δηλαδη το αλφαβητο ειναι αυτο:
Α Β Γ Δ Ε ΔΙΓΑΜΜΑ Ζ Η Θ Ι Κ Λ Μ Ν Ξ Ο Π ΚΟΠΑ Ρ Σ Τ Υ Φ Χ Ψ Ω ΣΑΜΠΙ
Διορθωσε με αν κανω λαθος.


Master Of Puppets
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2003, 23:25:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εάν νομίζεις ότι εξυπηρετεί, στο γράφω σ' ένα CD και στο ταχυδρομώ...
Είναι κρίμα να περιμένεις τόσο και μαζί μ' εσένα όσοι θέλουν το πρόγραμμά σου (είμαι κι εγώ ανάμεσά τους)

Αν σου ειναι ευκολο θα το ηθελα πολυ!!!
Θα σου στειλω την διευθυνση με προσωπικο μηνυμα!
οσο για το προγραμμα, θα το ανεβασω αυριο στο σαιτ που σου εστειλα ειδικα για σενα.

quote:
Καλησπερα
Δηλαδη το αλφαβητο ειναι αυτο:
Α Β Γ Δ Ε ΔΙΓΑΜΜΑ Ζ Η Θ Ι Κ Λ Μ Ν Ξ Ο Π ΚΟΠΑ Ρ Σ Τ Υ Φ Χ Ψ Ω ΣΑΜΠΙ
Διορθωσε με αν κανω λαθος.

πολυ σωστα φιλε μου. αυτο ειναι το αλφαβητο με ολα τα γραμματα.

Δεν πειράζει άγνωστε φίλε, τι και αν έχουμε το ίδιο ονοματεπώνυμο και σε παρεξήγησαν όπως λες?
Το e-mail μου το άλλαξα, έβαλα και υπογραφή να το βλέπουν. Το όνομα μου δυστυχώς(!!!) δεν γίνετε να το αλλάξω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy