ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ομάδα Ε
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Σταγυρον Ε
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2004, 13:56:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σταγυρον Ε  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πήγα να ξεκινήσω και εχθές το θέμα με τους Ε,όμως λόγω κάποιου προβλήματος αναγκάστηκα να φύγω απ'το φόρουμ γρήγορα.Έκατσα και διάβασα αρκετές απόψεις από πολλά παιδιά εδώ μέσα και μπορώ να πω ότι αρκετοί είναι πολύ καλά ενημερωμένοι σχετικά με το θέμα.Όμως εγώ θέλω να το θέσω διαφορετικά και να ξεκινήσω απ'το γεγονός ότι οι έλληνες κατ'αρχήν είναι αυτόχφθονοι,δηλ.έχει αποδειχθεί ότι είναι ο αρχαιότερος λαός στον πλανήτη<εύρημα σκελετού στα πετράλονα που χρονολογείται 10000000 έτη>.Επίσης είναι γνωστό το τι έχουν δώσει οι έλληνες στον κόσμο.Τίθεται έτσι εύλογα το ερώτημα από που προήλθαν και πως είχαν τέτοιες γνώσεις.Αυτά για αρχή,πιστεύω ότι θα γίνει ένας ωραίος διάλογος

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2004, 14:05:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eπειδή δεν καταλαβαίνω (άσε που δεν είμαι κ τέρας υπομονής...)
...θες να το θέσεις διαφορετικά; Tο θέμα "Oμάδα E"; Aν ναι, θα έπρεπε να τοποθετήσεις
αυτή την άποψη στο θέμα που ήδη υπάρχει.
..θες να μιλήσεις για τους Έλληνες; Aν ναι, πρέπει ν'αλλάξεις τον τίτλο...

Tι θες ακριβώς, γιατί θα σκάσω!

Va(l)nta
> run4yourlife!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σταγυρον Ε
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2004, 14:39:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σταγυρον Ε  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προσπαθώ να συνδιάσω αυτά τα δύο θέματα και να καταλήξω κάπου.Πάρτα όλα με την σειρά και δες:Εχουμε δώσει σχεδόν τα πάντα στον παγκόσμιο πολιτισμό σε όλα τα επίπεδαπ.χ.επιστήμες και ακόμα δεν ξέρουμε από που ερχόμαστε.Και προχώρα ακόμα και σήμερα και δες,την ελλάδα την σέβονται παντού για τον πολιτισμό της τουλάχιστον.Προσωπικά πιστεύω ότι αυρά που έχουμε κάνει δεν είναι τυχαία και εδώ έρχεται η ομάδα Ε.Εχουν ακουστεί και γραφεί πολλά για το θέμα.Ας τα πάρουμε ένα ένα.Το πρώτο στοιχείο για την υπαρξή της είναι αυτά τα περιβόητα αγγεία του Βερολίνου που φέρουν την υπογραφή της.Δεν μπορώ να το δέσω κόμπο ότι είναι έτσι αλλά σίγουρα είναι μια ένδηξη.Για το θρόνο του Μίνοα έχει ακούσει κανείς τίποτα?Πείτε και επανέρχομαι

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

STEPS
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2004, 15:07:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STEPS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σταγυρον Ε ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΧΘΟΝΟΙ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΔΑΡΙΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΥΡΑ ΑΝ ΝΑΙ ΑΝΤΚΑΤΕΣΤΗΣΕ ΤΟΥΣ ΘΕΟΥΣ ΜΕ ΠΛΑΝΗΤΕΣ. ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΑΝ ΑΠΟ ΠΛΑΝΙΤΕΣ. ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΗΛ ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΟΣ ΟΧΙ ΦΙΛΗ.
ΕΙΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΣΙΓΧΙΣΗ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΓΡΕΚΟΥΣ.
ΚΟΙΤΑ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ ΦΟΥΡΑΚΗ ΠΥΡΕΘΕΡΙΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΟΡΑΜΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Σταγυρον Ε
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2004, 15:24:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σταγυρον Ε  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχω ακούσει για αυτό αλλά προσπαθώ να μένω όσο είναι δυνατόν πιο κοντά στις ανακαλύψεις που έχουνε γίνει ώστε να μην παρεξηγηθώ και να προσπαθήσω να δώσω μια πραγματική διάσταση στο όλο θέμα.Σε ευχάριστω και για την επισύμανση.Οσο για το θρόνο του Μίνοα έχει ακουστεί ότι υπάρχουν 4Ε τριγύρω απ' άυτόν.Επίσης ξέρω ότι η συγκεκριμένη έθουσα είναι σφαγισμένη και δεν αφήνουν κανέναν να πλησιάση εκεί.Για ποιο λόγο?Μήπως θέλουν να κρύψουν κάτι?Δεν ξέρω απλά πέρνω ότι δεδομένα έχω και συνεχίζω.φιλικά Σταγυρον Ε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2004, 18:44:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΟΙ Σταγυρον Ε ΚΑΙ STEPS ΚΑΛΩΣ ΗΛΘΑΤΕ ΣΤΟ ESOTERICA.gr.
ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΔΙΑΔΥΧΤΙΑΚΟ ΤΟΠΟ ΤΗΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ.

ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΠΡΙΝ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΤΕ ΕΝΑ ΝΕΟ ΘΕΜΑ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΠΡΕΠΟΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΤΕ ΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΝΩ ΔΕΞΙΑ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ.

ΕΑΝ ΤΗΝ ΕΙΧΑΤΕ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΘΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΑΤΕ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 10 ΘΕΜΑΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ "Ε".
ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΛΟΙΠΟΝ ΑΣ ΑΝΑΤΡΕΞΕΤΕ ΣΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ.

ΤΑ 10 ΘΕΜΑΤΑ ΝΟΜΙΖΩ ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΛΥΨΟΥΝ ΠΛΗΡΩΣ..

ΟΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ Κ. ΦΟΥΡΑΚΗ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

**ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2004, 21:43:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ηθελα να εκφράσω μια απορια μου, που ειναι σχετικα απλή.

Διαβαζω σε αρκετές απαντησεις των φίλων αυτου του βήματος, οτι εμεις οι Ελληνες εχουμε δώσει τα φωτα σε ολους τους άλλους πολιτισμούς, είμαστε τοσο μοναδικοί που πρέπει να έχουμε έρθει από άλλον πλανήτη, είμαστε φιλοπατρεις και γνωρίζουμε τα πάντα που σχετίζονται με τον αρχαίο μας πολιτισμό... είτε κρυφο είτα κατα κόσμον φανερό, μονο που...

..μόνο που με την ορθογραφία δεν τα πάμε και τόσο καλά, εχω δει ορθογραφικά λάθη που βγάζουν μάτι (!) και μην το ρίξει κανένας στο "ανθρωποι είμαστε και λάθη κάνουμε".... και στην ταχύτητα του γράφοντος !

Μιλάμε για λάθη, που δείχνουν άγνοια στοιχειώδους συντακτικού και ορθογραφίας...

... και τοσο κραυγαλέα, που μου γεννάται η απορία, μήπως αρχίζουν και καμουφλάρονται τα Αλβανάκια σε Έλληνες, γνήσιους απόγονους των αρχαίων (Ελλήνων), με τις όσες γνώσεις και ιδιώτητες...

πλήν της γνώσεις της Ελληνικής γλώσσας !!! (Έστω και της Νεοελληνικής...)

Αμάν πια βρε παιδιά!
Έλεος !!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2004, 02:10:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η μελέτη της αρχαίας Ελληνικής γραμματείας δίνει πολλές απαντήσεις για το τι υπάρχει τι είναι δυνατόν να υπάρχει και τι μέλλει γενέσθαι.
Ας κάνουμε μιά καλή αρχή με το ερώτημα:
Ποιό ήταν το μεγαλύτερο πολιτισμικό δώρο των Ελλήνων στην ανθρωπότητα;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

athakandr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2004, 23:32:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους athakandr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Θα ηθελα να εκφράσω μια απορια μου, που ειναι σχετικα απλή.

Διαβαζω σε αρκετές απαντησεις των φίλων αυτου του βήματος, οτι εμεις οι Ελληνες εχουμε δώσει τα φωτα σε ολους τους άλλους πολιτισμούς, είμαστε τοσο μοναδικοί που πρέπει να έχουμε έρθει από άλλον πλανήτη, είμαστε φιλοπατρεις και γνωρίζουμε τα πάντα που σχετίζονται με τον αρχαίο μας πολιτισμό... είτε κρυφο είτα κατα κόσμον φανερό, μονο που...

..μόνο που με την ορθογραφία δεν τα πάμε και τόσο καλά, εχω δει ορθογραφικά λάθη που βγάζουν μάτι (!) και μην το ρίξει κανένας στο "ανθρωποι είμαστε και λάθη κάνουμε".... και στην ταχύτητα του γράφοντος !

Μιλάμε για λάθη, που δείχνουν άγνοια στοιχειώδους συντακτικού και ορθογραφίας...

... και τοσο κραυγαλέα, που μου γεννάται η απορία, μήπως αρχίζουν και καμουφλάρονται τα Αλβανάκια σε Έλληνες, γνήσιους απόγονους των αρχαίων (Ελλήνων), με τις όσες γνώσεις και ιδιώτητες...

πλήν της γνώσεις της Ελληνικής γλώσσας !!! (Έστω και της Νεοελληνικής...)

Αμάν πια βρε παιδιά!
Έλεος !!!!


1. Το "ιδιότητες" θέλει "ο", όχι "ιδιώτητες".
2. Δεν έχεις τονισμό σε πολλές λέξεις.
3. Αυτό εδώ, δεν είναι απλώς "βήμα", αλλά ηλεκτρονικός χώρος ανταλλαγής μηνυμάτων ή απόψεων (λατινιστί forum, πληθυντικός fora, και όχι forums)
4. Το "φιλόπατρεις" θέλει τόνο!
5. Το πλην, αν δεν κάνω λάθος στην δημοτική δεν τονίζεται
6. Της γνώσης .. και όχι της γνώσεις !!

Η αλήθεια είναι πως υπάρχει πρόβλημα!

Φιλικά,

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2004, 00:20:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλα κάνεις και τα διορθώνεις.

Δεν σου κάνει όμως εντύπωση, πώς γίνεται, από τη μια να λέμε οτι μελετάμε την αρχαία Ελληνική και από την άλλη ...

Αν δεν σου κάνει κόπο, ξέφυγε από τα απλά, αυτά που φαίνονται και μπες μια βαθμίδα πιο βαθιά στο θέμα. Έχει πιο πολυ ... "ζουμί"!
;-)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2004, 00:21:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλα κάνεις και τα διορθώνεις.

Δεν σου κάνει όμως εντύπωση, πώς γίνεται, από τη μια να λέμε οτι μελετάμε την αρχαία Ελληνική και από την άλλη ...

Αν δεν σου κάνει κόπο, ξέφυγε από τα απλά, αυτά που φαίνονται και μπες μια βαθμίδα πιο βαθιά στο θέμα. Έχει πιο πολυ ... "ζουμί"!
;-)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2004, 00:25:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Ποιό ήταν το μεγαλύτερο πολιτισμικό δώρο των Ελλήνων στην ανθρωπότητα;"

Η φιλοσοφία και η δημοκρατία.

Και τα βάζω και τα δύο μαζί επειδή τα θεωρώ αλληλένδετα.
Και τα δύο έγιναν εφικτά λόγω του "μη δογματισμού" και της αρχής περί της "ελευθερίας του λόγου" του καθενός, μέσα στα πλαίσιο πάντα της εποχής (μην αρχίσετε να μου λέτε για τους δούλους, την θέση της γυναίκας κλπ η εποχή δεν ευνοούσε ριζοσπαστικές αλλαγές και παρόλα αυτά ακούγονταν ελεύθερες φωνές και ως προς αυτά)

Το πραγματικό ερώτημα εδώ είναι πώς καταλήξαμε εμείς σε αυτά δύο αγαθά και όχι κάποιος άλλος λαός (σε αυτή την έκταση τουλάχιστον);

Ενας φίλος σε άλλο site ρώτησε κάτι -κατά την γνώμη μου-σοφό.

"Υπάρχει μήπως κάποια βαθύτερη σχέση ανάμεσα στον ελληνικό πολυθεϊσμό και την επινόηση της δημοκρατίας;"

Εχουμε συνειδητοποιήσει τελικά ποιά ήταν η διαφορά της ελληνικής θρησκείας από όλες τις υπόλοιπες;

Εχουμε αναρωτηθεί ποτέ αν η μορφή της θρησκείας των αρχαίων ελλήνων ήταν αυτή που άφησε χώρο στην ανάπτυξη της διανόησης;

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

athakandr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2004, 00:36:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους athakandr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Vril,
quote:

Αν δεν σου κάνει κόπο, ξέφυγε από τα απλά, αυτά που φαίνονται και μπες μια βαθμίδα πιο βαθιά στο θέμα. Έχει πιο πολυ ... "ζουμί"!
;-)

Τι εννοείς ακριβώς; Εσύ έθεσες θέμα ορθογραφίας, εσύ έπεσες θύμα των δικών σου παραινέσεων!

What is .. "ζουμί";

Φιλικά,


Edited by - athakandr on 12/04/2004 00:38:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2004, 01:15:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

What is .. "ζουμί";


Οι διορώσεις και κριτική σου έχουν ένα μικρό ίχνος μικρότητας.
Ας είναι.
Όταν βλέπω "εθουσα" και "ΕΛΛΗΝΗΚΑ", εμένα μου βγάζει μάτι. 'Αν εσένα σε ενοχλεί ο τονισμός... άντε να γράψεις και σωστά και γρήγορα με αυτό το qwerty πληκτρολόγιο.

Οσον αφορά η άποψη σου περί forum(s) και βήματος, δεν έχει σχέση με τα γραφόμενά μου.

Δεν έχω σκοπό να κριτικάρω τα όσα λές, το ζουμί της υπόθεσης είναι απλό και κρίμα που δεν το είδες ακόμα. Απ τη μια λέμε συνέχεια οτι εμείς ξέραμε και κάναμε, και απ την άλλη νααα το "εθουσα".

Αυτό δεν έίδες ?????

Το σταματάω εδώ, πριν μου πει ο admin οτι κουράζω.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2004, 01:48:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν, ελπίζω να κατάφερα να ανεβάσω τις φωτογραφίες από την αίθουσα του θρόνου για να τις δείτε. Μερικές είναι από τις ανασκαφές του 1900, οι υπόλοιπες από την αναστήλωση του χώρου.
Στην δεύτερη εικόνα φαίνονται και τα διπλά έψιλον (πλάτη-πλάτη) στις δύο πλευρές δεξιά και αριστερά από τον θρόνο.

Ελπίζω να μπορείτε να μπείτε εκεί που τις έβαλα επειδή στο pathfinder δεν κατάφερα να τις ανεβάσω.

http://ostria.50megs.com/photo.html

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σταγυρον Ε
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2004, 15:15:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σταγυρον Ε  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας και πάλι.Οι διαχειριστές έχουν δίκαιο γιατί έψαξα και είδα ότι το θέμα της Ομάδος Ε έχει αναλυθεί πάρα πολύ στο φόρουμ και είναι ανόφελο να το ανακηνούμε και πάλι.Πάντως θα ήθελα να πω κάτι τελευταίο εαν επιτρέπουν οι διαχηριστές να πω ότι σε ένα περιοδίκο που το πήρα πιο πολύ από περιέργια υπάρχει η φωτογραφία με τον θρόνο του Μίνοα όπου φαίνονται ολοκάθαρα τα 4Ε αξίζει να την και να μπείτε σε σκέψεις,εγώ πάντως μπήκα.Φιλικά Σταγυρον Ε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2004, 17:17:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και κατι ανθη φαινονται επισης στην φωτο.

μην ειναι μυστικο συμβολο?

------------------------

Όσοι έκτισαν κάτω από τα αστέρια, έκτισαν πολύ χαμηλά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2004, 19:59:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σοβαρα τωρα.

αυτο που θελει να πει ο αγαπητος Βριλ, ειναι οτι υπαρχει χασμα μεταξυ του ανορθογραφου και του αγραμματου.

οσο για τα διαφορα που μπορει να μπαινουν σε εναν χωρο, σας λεω απο προσωπικη πειρα, μια και μπαινω στο νετ χρονια, οτι υπαρχουν τα παρακατω γεγονοτα που ισως να μην τα ξερετε:

1. την εποχη των διδυμων, σε ενα τσατ που μπαινω, εμφανιστηκαν αρκετοι νεοι χρηστες, που βολιδοσκοπουσαν την κατασταση.

2. οι χρηστες αυτοι μιλουσαν υπερ ή κατα της αμερικης και προσπαθουσαν να πολιτογραφησουν τους χρηστες μεσα σε αυτο το τσατ.

3. οι χρηστες αυτοι, δεν μιλουσαν την καθομιλουμενη. μιλουσαν ελληνικα μεν, ελληνικα "παλια" δε. τι εννοω: ελληνικα του πενηντα - εξηντα. εκφρασεις πεπερασμενες πλεον, που μονο σε κατι ελληνικα εργα ακους.

4. οι παλιοι χρηστες ειχαν τρελαθει στο σκαναρισμα των ip τους. καποιοι δικοι μας hackers ανακαλυψαν οτι, ηταν ασιατικο το hack και μαλιστα απο κινα μερια.

5. αφου καταλαγιασε το γεγονος της 11ης, οι χρηστες αυτοι εξαφανιστηκαν ως δια μαγειας.

τα συμπερασματα σας.

------------------------

Όσοι έκτισαν κάτω από τα αστέρια, έκτισαν πολύ χαμηλά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Infected Mushrooms
Νέο Μέλος

Greece
40 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2004, 16:55:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Infected Mushrooms  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΜΑΔΑ ΕΨΙΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΟΥΦΑ ΚΑΙ ΜΙΣΗ ΚΑΙ ΣΚΟΠΟ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΣΕΙ ΠΑΡΑ ΝΑ ΑΦΥΠΝΙΣΕΙ!
ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΕΧΕΙ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΛΥΣΗ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΣΤΟΥΣ ΝΕΟ-ΕΛΛΗΝΕΣ,ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ (ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ....ΚΑΝΕΙ Μ Π Α Μ!)
Η ΑΓΝΟΙΑ ΚΑΙ Η ΤΕΜΠΕΛΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟΝ ΚΩΛΟ ΜΟΥ ΚΑΤΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΕΧΕΙ ΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ...!
ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ? ( και φυσικά δεν αναφερομαι σε όλους...)
ΒΡΗΚΑΜΕ ΤΗΝ ΕΥΚΟΛΗ ΛΥΣΗ? ΜΠΑΙΝΟΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΕΣ,ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΜΑΛ....ΙΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ Ο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΑΙΩΝΙΟΣ ΕΧΘΡΟΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ,ή ΤΟ ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΑΚΙ,(διοτι για εμένα αυτός που πιστεύει σε αυτά τα περί επιστημονικής φαντασίας...ασχέτως ηλικίας...ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΝΑ ΤΟΥ ΠΟΥΝ....),ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΛΟΙΠΟΝ, ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ,και είναι δικαίωμά του φυσικά,.....ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΛΗΜΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΓΑ...ΕΑ ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ "ΠΑΙΔΑΚΙΑ"....ΠΟΥ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΤΕΜΠΑΛΙΚΑ....ΚΑΙ ΧΑΜΗΛΗΣ ΝΟΗΤΙΚΗΣ ΝΟΗΣΗΣ!
ΕΓΩ ΛΕΩ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΤΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ...ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟΥΣ Ε Β Ρ Α Ι Ο Υ Σ!
ΒΕΒΑΙΑ,ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΗΡΧΕ ΜΙΑ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΥΠΟΥ "Ε" ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΨΙΛΟΝ....ΜΑ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ή ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΑ ή ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΚΜΗ ΤΗΣ!

Η ΑΓΝΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΠΡΑΓΜΑ....ΜΑ Η ΗΜΙΜΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΘΑΝΑΣΙΜΗ ΑΜΑΡΤΙΑ...ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΘΝΙΚΗ ΞΕΥΤΙΛΑ!
Ε ΚΑΙ? ΤΙ ΚΙ ΑΝ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ? ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΕΨΙΛΟΝ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ "ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ"? ΠΡΟΤΟΥ ΦΤΑΣΕΤΕ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΚΡΑΙΙΙΙΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΑΣ ΛΕΩ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΕΣ ΠΟΣΕΣ ΨΙΛΟΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ΙΔΕΟΛΟΓΙΕΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΑΚΟΥΜΠΟΥΝ ΚΑΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ, ΤΗ ΓΗ-ΕΔΑΦΟΣ, ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΒΑΣΗ ΤΟΥΣ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΧΑΡΑΖΟΥΝ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΕΞΕΛΙΞΗ...ΜΕ ΟΔΗΓΟ ΤΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ!
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΟΛΥΤΕΣ ΕΝΝΟΙΕΣ....ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΟΛΥΤΕΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ!
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΟΙΧΤΟΜΥΑΛΟΙ...ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΝΤΙΑΣΟΥΜΕ!
ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΤΙΣ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΤΕ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΤΕ ΝΑ ΑΚΟΥΤΕ ΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ...ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΠΩΣ ΑΠΟ ΤΑ 10 ΠΟΥ ΘΑ ΑΚΟΥΣΕΤΕ ΤΑ 8-9 ΘΑ ΕΙΝΑΙ Μ......Σ!
ΤΕΛΟΣ, ΑΛΛΟ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΡΗΜΑΤΑ ΓΡΑΜΜΕΝΑ ΜΕ Ο ΑΝΤΙ ΜΕ Ω.....ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΝΑ ΨΑΧΝΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΨΙΛΟΝ....ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΝΙΩΣΕ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΣΩΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ...ΠΩΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ?
ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΜΠΕΛΗΔΕΣ ΜΕ ΚΥΡΙΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΟ ΤΟ ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΟ...!
ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΠΟΜΕΝΟΥΣ ΤΟΥ "ΕΙΔΟΥΣ" ΤΟΥΣ...ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ, ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΘΕΙ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΣ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΤΟΥ!
ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΟΡΦΩΜΕΝΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ, ΛΙΓΟΙ ΑΛΛΑ ΚΑΛΟΙ...ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ, ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡ-ΑΡΚΕΤΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΦΥΛΗ...ΕΤΣΙ ΓΙΝΟΤΑΝ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ....ΜΑΣ ΣΦΑΖΑΝΕ...ΑΛΛΑ ΜΕΝΑΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΦΥΛΟ (ΑΝΤΡΑΣ - ΓΥΝΑΙΚΑ )ΚΑΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ!
ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΦΩΣ ( ΚΑΙ ΦΩΣ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΡΦΩΣΗ...ΚΑΙ ΟΧΙ Ο ΥΠΟ-ΚΟΣΜΟΣ!...ΦΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ...Η ΕΞΕΛΙΞΗ....)...ΚΑΙ ΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΜΕΙΣ ΗΜΑΣΤΑΝ ΟΙ ΔΑΣΚΑΛΟΙ....

ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ ΝΑ ΝΙΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΤΟΥΣ ΦΩΝΗ...ΠΩΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΝΙΩΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΠΡΟΓΟΝΟΥΣ..ΑΠΟ ΑΛΛΟΝ ΓΑΛΑΞΙΑ (και εδω φυσικά ΓΕΛΑΜΕ...)?

ΑΠΛΑ, ΓΙΑΤΙ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΙ (ΛΟΓΩ ΑΜΑΘΕΙΑΣ) ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΟΥΝ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΑ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ...ΠΑΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ "ΚΟΡΑΚΙΑ" ΜΕ ΜΑΣΚΑ ΦΙΛΙΚΗ ΝΕ ΤΟΥΣ ΟΔΗΓΗΣΟΥΝ...ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΦΑΝΑΤΙΖΟΝΤΑΙ...ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΙΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΜΟΡΦΩΜΕΝΟΥΣ!

ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ...ΤΟΤΕ...ΣΑΣ ΛΕΩ ΠΩΣ ΚΑΛΟΙ ΜΟΥ ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ....ΦΩΝΑΖΕΤΕ...ΦΑΝΑΤΙΖΕΣΤΕ...ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ...ΠΑΤΡΙΔΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ...ΔΕΝ ΑΚΟΛΟΥΘΗΤΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΟΙ ΦΙΛΟΣΟΦΟΙΩ - ΠΡΟΓΟΝΟΙ ΜΑΣ ΕΛΕΓΑΝ... π.χ. " ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ "
Ε, ΕΙΣΤΕ ΑΞΙΟΙΝ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΣΑΣ......!
ΦΑΝΤΑΣΙΟΠΛΗΚΤΟΙ....
ΕΘΝΙΚΟΙ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ...ΕΣΚΕΜΜΕΝΑ ή ΜΗ!

ΤΑ ΜΕΛΕ ΡΕΕΕΕ!
ΑΝΤΕ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΞΕΧΑΣΩ ΤΗΝ ΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΞΕΧΕΣΩ!

( ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΤΟ ESOTERICA AΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΧΕΤΕ ΘΥΜΩΣΕΙ...ΕΛΠΙΖΩ...ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ! ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΜΥΓΑ ΜΥΓΙΑΖΕΤΑΙ...)

Ι.Μ.
ΞΥΠΝΗ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Girtos
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
617 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2004, 17:26:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Girtos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΟ ΡΟΚΑΝΙΣΜΑ ΤΩΝ ΙΔΑΝΙΚΩΝ,ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ ΑΥΤΑΠΑΤΕΣ ΚΑΙ ΑΝΑΣΤΟΛΕΣ ΣΤΟ ΑΘΑΝΑΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΥΑΛΟ.ΕΤΣΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΚΑΙ Η ΟΜΑΔΑ 'Ε' ΚΑΙ ΠΟΥ ΞΕΡΕΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΟΥΝ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ'Υ',ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ 'Ι',ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ 'Α'.ΠΟΥ ΞΕΡΕΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ Η '3Ε' ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΡΧΑΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΣΚΟΠΟ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΕΚΦΥΛΙΣΜΟ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ!!!
ΞΥΠΝΗΣΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!
ΜΗΝ ΑΝΑΛΛΩΝΕΣΤΕ ΣΕ ΑΝΟΥΣΙΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ.Η ΑΘΑΝΑΤΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΑΣ ΕΔΕΙΞΕ,ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΩΝ ΑΙΩΝΩΝ,ΟΤΙ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΟΜΑΔΕΣ ΤΥΠΟΥ 'Ε' ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΙΧΘΕΙ.ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΦΙΛΗΣ ASTRAL PROJECTION ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΗΘΕΙΤΕ ΠΟΥ ΒΑΔΙΖΟΥΜΕ ΣΑΝ ΕΛΛΗΝΕΣ.ΜΗΝ ΤΑΡΑΚΟΥΝΑΤΕΤΟ ΜΥΑΛΛΟ ΣΑΣ ΜΕ ΑΣΚΟΠΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.

http://www.jackassthemovie.com

gKΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2004, 17:40:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το προβλημα ειναι οτι, για να ασχολειται τοσος κοσμος με την Ε, σημαινει οτι υπαρχει αναγκη υπαρξης της και δημιουργιας της.

ως λαος, εχουμε βαρεθει πλεον την αναρχια που υπαρχει στην χωρα μας και περιμενουμε να ερθει καποιος "υπερηρωας" να μας σωσει.

τωρα το αν θα φοραει κολαν ή χλαμυδα αυτο δεν το γνωριζω, αλλα σιγουρα μια βοηθεια απο καποια τετοια δυναμη θα ηταν καλοδεχτη.

το κρατος ειναι ανυπαρκτο, οι μεγαλες δυναμεις μας εχουν χ... και ζουμε μονιμως με τον φοβο της τουρκικης ελευσης.

ετσι, μας αρεσει να φανταζομαστε οτι καποιος υπαρχει για μας.

πως ηταν παλια ο θεος και οι ελπιδες που εναποθεταμε πανω του? ενα τετοιο πραμα....


χαιρεστε ματαιως...


------------------------

Όσοι έκτισαν κάτω από τα αστέρια, έκτισαν πολύ χαμηλά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2004, 22:57:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η ΑΓΝΟΙΑ ΚΑΙ Η ΤΕΜΠΕΛΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟΝ ΚΩΛΟ ΜΟΥ ΚΑΤΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΕΧΕΙ ΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ...!
[...]
ΒΡΗΚΑΜΕ ΤΗΝ ΕΥΚΟΛΗ ΛΥΣΗ? ΜΠΑΙΝΟΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΕΣ,ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΜΑΛ....ΙΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ Ο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΑΙΩΝΙΟΣ ΕΧΘΡΟΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ,ή ΤΟ ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΑΚΙ,(διοτι για εμένα αυτός που πιστεύει σε αυτά τα περί επιστημονικής φαντασίας...ασχέτως ηλικίας...ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΝΑ ΤΟΥ ΠΟΥΝ....),ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΛΟΙΠΟΝ, ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ,και είναι δικαίωμά του φυσικά,.....ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΛΗΜΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΓΑ...ΕΑ ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ "ΠΑΙΔΑΚΙΑ"....ΠΟΥ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΤΕΜΠΑΛΙΚΑ....ΚΑΙ ΧΑΜΗΛΗΣ ΝΟΗΤΙΚΗΣ ΝΟΗΣΗΣ!
[...]
Η ΑΓΝΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΠΡΑΓΜΑ....ΜΑ Η ΗΜΙΜΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΘΑΝΑΣΙΜΗ ΑΜΑΡΤΙΑ...ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΘΝΙΚΗ ΞΕΥΤΙΛΑ!
Ε ΚΑΙ? ΤΙ ΚΙ ΑΝ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ? ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΕΨΙΛΟΝ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ "ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ"? ΠΡΟΤΟΥ ΦΤΑΣΕΤΕ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΚΡΑΙΙΙΙΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΑΣ ΛΕΩ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΕΣ ΠΟΣΕΣ ΨΙΛΟΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ΙΔΕΟΛΟΓΙΕΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΑΚΟΥΜΠΟΥΝ ΚΑΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ, ΤΗ ΓΗ-ΕΔΑΦΟΣ, ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΒΑΣΗ ΤΟΥΣ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΧΑΡΑΖΟΥΝ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΕΞΕΛΙΞΗ...ΜΕ ΟΔΗΓΟ ΤΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ!
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΟΛΥΤΕΣ ΕΝΝΟΙΕΣ....ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΟΛΥΤΕΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ!
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΟΙΧΤΟΜΥΑΛΟΙ...ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΝΤΙΑΣΟΥΜΕ!
ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΤΙΣ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΤΕ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΤΕ ΝΑ ΑΚΟΥΤΕ ΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ...ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΠΩΣ ΑΠΟ ΤΑ 10 ΠΟΥ ΘΑ ΑΚΟΥΣΕΤΕ ΤΑ 8-9 ΘΑ ΕΙΝΑΙ Μ......Σ!
ΤΕΛΟΣ, ΑΛΛΟ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΡΗΜΑΤΑ ΓΡΑΜΜΕΝΑ ΜΕ Ο ΑΝΤΙ ΜΕ Ω.....ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΝΑ ΨΑΧΝΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΨΙΛΟΝ....ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΝΙΩΣΕ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΣΩΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ...ΠΩΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ?
ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΜΠΕΛΗΔΕΣ ΜΕ ΚΥΡΙΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΟ ΤΟ ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΟ...!
ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΠΟΜΕΝΟΥΣ ΤΟΥ "ΕΙΔΟΥΣ" ΤΟΥΣ...ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ, ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΘΕΙ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΣ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΤΟΥ!


Σχετικά με το θέμα της διακωμώδησης της γλώσσας και τελικά και της ιστορίας μας, το σχολίασα και εγώ ανάλογα στο θέμα "ΠΥΡΑΜΙΔΕΣ" (βλ. σχετικά)

Όπως πολυ σωστά αναφέρθηκε, βλέπω και μια σχέση μεταξύ ανορθόγραφου και αναλφάβητου. Όχι μόνο με ενοχλεί αφάνταστα να βλέπω μια παρωδία της γλώσσας μας, με ενοχλεί και να παρουσίαζονται ορισμένα λεπτά θέματα της ιστορίας μας με έναν τρόπο, που θυμίζει λίγο τσίρκο. Στο τέλος θα μας πείσουν οι μερικοί με τα ουφολαγνικά τους, θα το ασπαστούμε τελικά, για να μας κάνουν διεθνώς περίγελο. Θα λένε "κοίτα αυτούς τους βλάκες τους Αίλλυνες" και δυστυχώς θε εννοούν εμάς, τους πρώην σοβαρούς και μετρημένους.

Άλλο λοιπόν τα απλά ορθογραφικά λάθη, τα έκ παραδρομής, και άλλο συσσωρευμένες κοτσάνες με ψευδοϊστορικό περιεχόμενο, που στα δικά μου μάτια φτάνει ίσα ίσα για να λύσει ένα οξύ πρόβλημα δυσκοιλιώτητας. Διαβάστε παρακαλώ :

quote:

ΦΙΛΕ AVATARGR ΣΥΜΦΟΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΣΤΟ ΦΙΛΟ INDIGO_BOY ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΕΛΛΗΝΗΚΑ ΕΝΟΟΥΜΕ ΕΛΛΗΝΗΚΑ ΜΕ ΕΛΛΗΝΗΚΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΓΡΑΦΕΤΕ ΕΛΛΗΝΗΚΑ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕ ΛΑΘΗ Η ΚΑΙ ΑΝΟΡΘΟΓΡΑΦΑ ΑΛΛΑ ΕΛΛΗΝΗΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΤΑΙ ΤΙΣ ΦΟΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΑ ΤΕΛΙΩΣ ΦΤΙΑΓΜΕΝΕΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΠΑΡΑΘΕΣΑΤΕ ΣΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΕΡΕΤΕΡΟ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.
ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΘΕΡΩΡΗΤΕ ΟΤΙ ΚΑΙ Η ΑΚΡΟΠΟΛΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΥΡΑΜΙΔΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΔΙΟΤΗ ΤΟ ΒΑΣΙΖΟΥΝ ΣΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΩ ΕΜΦΑΝΕΣ ΓΕΩΜΕΤΡΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΣΟΡΟΦΣΗ ΤΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΑΝΤΗΓΡΑΦΗ ΕΠΑΚΡΙΒΟΣ Η ΑΚΡΟΠΟΛΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΩΝ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΗΜΕΙΑ ΕΝΤΩΣ ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ Η ΛΑΜΑΡΗΝΕΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΑΚΡΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΟΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΜΕΤΑΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΣΕ ΛΕΠΙΔΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΕΤΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΤΗΝΟ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΡΟΠΟΛΗ.
ΜΕ ΑΓΑΠΗ **********

Πέρα της έκτασης που καλύπτει η μία .... τελεία με την .... άλλη, εγώ δεν μπορώ να βγάλω κάποιο λογικό νόημα μέσα απ όλα αυτά.

Εγώ βρίσκω μια χυδαιότητα μέσα σε αυτές τις προτάσεις. Το είπα μία, το είπα δυό... Εντάξει, το νόημα και το πνεύμα μου έγινε αντιλληπτό.
Σε τελευταία ανάλυση, δεν έχω και σκοπό το να λογοκρίνω !

Θα ήθελα όμως να ευαισθητοποιήσω κάποιους, πρίν να γράψουν την όποια κοτσάνα, να σκεφτούν οτι υπάρχουν ακόμα κάποιοι, που απλά δεν μασάνε την κάθε καραμέλα. Η παραπληροφόρηση είναι σκόπιμη και αυτός που την αποδέχεται κατρακυλά στο τέλμα της βλακείας. Τί σου είναι τα Ελληνικά για να τα γράφουμε οπώς και νά'ναι, ή η Ακρόπολη, φωτογραφίες νά'ναι κι ότι νά'ναι, ε, ας είναι και ψεύτικες και φτιαγμένες.....
Κάτσε καλά ρε, για ποιόν μιλάς ;;;; Τί είναι η Ακρόπολη και η Ελλάδα, κανένα Φετίχ της βλακείας σου ;;;;
Κάποιος είπε οτι προσβάλλω. Σοβαρά ; Η διακωμώδηση αυτών που μας έμεινε να πιστεύμε, το θεωρεί μήπως πλημμέλημα ;;;;
Ας σοβαρευτούμε λίγο !

Αγαπητέ admin, σε ευχαριστώ για την ευκαιρία να εκφραστώ ελεύθερα και σε καμία περίπτωση δεν θα ήθελα να προδιαγράψω κατευθύνσεις και ρεύματα στο βήμα σου.

Φιλικά,
Vril

Η κρυφή δύναμη τελικά είναι μέσα σου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

STEPS
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2004, 23:15:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STEPS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας παιδια το θεμα εχει παρει απο οτι βλεπω μεγαλες διαστασεις παντος εχετε αδικο που κατακρινετε αυτους που ερευνουν για την ομαδα Ε στο κατω κατω υποθεσεις κανουμε δεν ξερουμε αν υπαρχουν ή αν δεν υπαρχουν και κατα ποσο ειναι αληθεια αυταπου λεγονται.

Ενας κινεζος φιλοσοφος ειχε πει πως ειδε στο ονειροτου οτι ειναι πεταλουδα και οταν ξυπνησε αναρωτηθηκε αν ηταν πεταλουδα και ονειρευοταν οτι ειναι ανθρωπος.

Οσο αναθορα την ορθογραφια και εγω εχω μεγαλο προβλιμα σε αυτο παντος απο μικρος διαβαζα και προσεχα τις λεξεις οποτε κατι αλλο φτεει ισος τα γονιγια μου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σταγυρον Ε
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2004, 15:01:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σταγυρον Ε  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ήθελα να απάντησω στον φίλο INFECTED MUSHROOMS ότι δεν περιμένουμε κανέναν να μας σώσει γιάτι όπως έχει γίνει και πολλές φορές στο παρελθόν,η Ελλάδα στις δύσκολες στιγμές της σώθηκε από τους ίδιους τους Έλληνες και από κανέναν άλλον.Όμως σχετικά με την ομάδα Ε,ας μου απαντήσει ο φίλος αν θέλει γιατί ενοχλείται τόσο πολύ αφού το μόνο που κάνουμε είναι να ψάχνουμε το θέμα με όσο αυτό είναι δυνατόν με πραγμάτικα στοιχεία και να μπορέσουμε να καταλήξουμε κάπου.Ο φίλος θα πρέπει να γνωρίζει ότι το θέμα σχετικά με τους Ε,έχει στρέψει αρκετούς,είτε γίνεται συνηδητά είτε όχι,στην μελέτη της Αρχαίας Ελληνικής σκέψης ξυνώντας τους απ' τον γενικευμένο λήθαργο που προσπαθεί να επιβλήθει.Είναι κάτι σαν πάτημα για να αρχίσει κάποιος να αφυπνίζεται,γιατί κακά τα ψέμματα,εαν δεν έχεις κάπου να πατήσης,πολύ δύσκολα ξεκινάς.Φιλικά Σταγυρον Ε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2004, 18:23:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αγαπητε σταγυρον ε

αν σε ενδιαφερει η εψιλον καλα κανεις και την ψαχνεις.

το θεμα ειναι οτι δεν προκειται να βρεις και πολλα πραγματικα στοιχεια.

ο λογος που αρκετοι απο εμας κανουμε ενσταση με το θεμα της εψιλον ειναι, ο συνεχης βομβαρδισμος για αυτην.

πας σε ενα βιβλιοπωλειο και τα μισα βιβλια αναφερονται στην Ε, τα αλλα μισα στην Μυστικη Αθηνα, Ακροπολη, Δελφους, Σουνιο, Κοτρωνα, Βοτσαλο κλπ που εχουν βρεθει στην Ελλαδα.

και ρωτω: αφου ειναι μυστικα, γιατι τα ξερουμε ολοι.

και ξαναρωτω: πως αφου ειναι "μυστικα" βγηκαν στην φορα.

και ξαναματαρωτω: ποιοι ειναι ολοι αυτοι που τα γραφουν, πως την εχουν γλιτωσει βγαζοντας στην φορα τοσα true lies, που βασιζονται και σε ποια συγγραματα.

ειχαμε βρε παιδι μου τα παλια τα χρονια τα SAS και τα λουις λαμουρ και διαβαζαμε για να ξεθολωσουμε μετα τον κουντερα, τωρα εχουμε πηξει στην μυστικη ακροπολη.


τι συγχυση και αυτη που τραβαω η γυναικα....


------------------------

Όσοι έκτισαν κάτω από τα αστέρια, έκτισαν πολύ χαμηλά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Infected Mushrooms
Νέο Μέλος

Greece
40 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2004, 01:28:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Infected Mushrooms  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

ΠΡΩΤΑ ΑΠ΄ΟΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ Η INFECTED MUSHROOMS...

Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΤΟΟΟΟΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΕΠΕΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΨΙΛΟΝΟΠΑΓΙΔΑ ΚΑΙ ΦΑΝΑΤΙΣΤΗΚΑ...ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΩ...
ΑΛΛΑ ΑΠΟ΄ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΠΩ:
ΟΙ ΕΨΙΛΟΝ ΦΑΝΑΤΙΖΟΥΝ.....Η ΕΝΝΟΙΑ "Ε"...ΑΦΥΠΝΙΖΕΙ...
ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ, ΑΦΟΥ ΟΙ ΕΨΙΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΟΟΟΟΟΟΣΟ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ ΤΟΥ ΓΝΗΣΙΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ....ΓΙΑΤΙ ΑΝΑΙΡΟΥΝ ΤΑ ΟΣΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΟΙ ΓΝΗΣΙΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΦΙΛΟΣΟΦΟΙ? (ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΡΥΦΗ ΕΝΩΣΗ...ΤΟΤΕ ΘΕ ΕΠΡΕΠΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΡΧΑΙΟΙ ΦΙΛΟΣΟΦΟΙ ΝΑ ΑΝΗΚΑΝ ΣΕ ΑΥΤΗ...)
ΟΛΟΣ ΑΥΤΟΣ Ο ΦΑΝΑΤΙΣΜΟΣ ΠΟΥ ΕΚΦΡΑΖΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΑ ΚΑΤΑΡΓΕΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΑΤΑΜΕ ΠΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΑΦΥΠΝΙΣΤΟΥΜΕ...ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΙΛΟΞΕΝΟΙ...ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΦΑΜΕ ΤΟΝ ΔΙΠΛΑΝΟ ΜΑΣ. ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟΣΟΣ ΦΑΝΑΤΙΣΜΟΣ ΑΠΟΒΛΕΠΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΚΜΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΓΝΗΣΙΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΣΤΟΙΧΕΙΟΥ....
ΤΕΛΟΣ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΡΦΩΣΗ,ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΤΟΣΟ ΕΘΝΙΚΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΒΑΣΙΚΑ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΕΘΝΙΚΟ-ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ,ή ΒΑΣΙΚΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΗΣ...),ΠΩΣ ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΘΑ ΣΤΑΘΕΙ ΜΕ ΥΠΟΣΤΑΣΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟ ΜΑΣ ΕΧΘΡΟ...ή ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΣΕΡΝΕΙ ΣΤΟ "ΓΚΡΕΜΟ" ΑΛΛΑ ΘΥΜΑΤΑ ΣΑΝ ΑΥΤΟΝ...
ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΜΕ ΞΕΓΕΛΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΦΑΝΤΑΣΙΟΠΛΗΚΤΟΣ...ΔΙΟΤΙ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΤΗΝ ΓΕΦΥΡΑ ΠΟΥ ΕΝΩΝΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΓΝΗΣΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΓΝΗΣΙΟ ΠΟΙΗΤΙΚΟ ΣΟΥΡΕΑΛΙΣΤΙΚΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΜΟΥ....ΑΠΟ ΤΙΣ 10 ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΑΚΟΥΣΩ,ΤΙΣ 7 ΤΙΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΓΙΑ ΣΥΜΒΟΛΑ ΣΤΗΝ ΠΟΙΗΣΗ ΜΟΥ...ΤΗΝ ΜΙΑ ΤΗΝ ΑΠΕΔΕΙΞΑ ΜΕ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΛΥΤΕΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΕΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ..ΚΑΙ ΜΕΝΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΜΟΝΟ 2...ΕΚ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ Η ΜΙΑ ΘΑ ΜΕ "ΑΝΕΒΑΣΕΙ" ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΕΠΠΙΠΕΔΟ....ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΘΑ ΜΕ ΧΑΝΤΑΚΩΣΕΙ,ΑΦΟΥ ΘΑ ΜΕ ΦΑΝΑΤΙΣΕΙ ΠΡΩΤΑ....(ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕ,ΚΑΤΑΛΑΒΕ...). ΟΤΑΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΥΠΑΡΞΙΑΚΟ-ΟΡΙΑΚΑ...ΤΟΤΕ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝΕ,ΠΡΟΤΟΥ ΒΓΑΛΕΤΕ ΤΕΛΙΚΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΤΕ ΤΗΝ ΓΝΗΣΙΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΣΑΣ ΦΩΝΗ....ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ (ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΕΣΥ ΦΙΛΤΑΤΕ ΣΤΑΓΥΡΟΝ Ε),ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΜΑ ΑΦΥΠΝΙΣΕΙ...ΤΟΤΕ ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ "ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΣΕΙΡΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΤΑ ΑΔΕΛΦΙΑ ΜΑΣ ΟΙ ΕΞΩ-ΓΗΙΝΟΙ?",ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΗΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΣΑΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ...ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ...ΧΜ..
ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΝΟΙΧΤΟ ΜΥΑΛΟ...ΜΑ ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΗΜΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙ ΡΕΥΜΑ ΚΑΙ ΘΑ "ΠΟΥΝΤΙΑΣΕΤΕ" ΤΟ ΜΥΑΛΟ-ΨΥΧΗ ΣΑΣ....ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝΤΕ ΝΑ ΣΑΣ "ΡΙΞΟΥΝ" ΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟ ΣΑΣ ΠΥΡΕΤΟ....
ΕΙΜΑΙ ΕΛΛΗΝΙΔΑ...ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΗΦΑΝΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΓΩΓΗ ΜΟΥ....ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΩ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΟΥ,ΣΤΗΡΙΖΟΜΕΝΗ ΣΤΑ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΜΟΥ...ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΗΣ ΨΥΧΙΚΗΣ ΑΥΤΟ-ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΜΟΥ...ΑΠΟΣΤΟΜΩΝΩ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΜΗ-ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΚΑΤΑΓΩΓΗΣ...ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ,ΑΠΛΑ ΣΗΚΩΝΩ ΤΟ ΤΑΜΠΕΛΑΚΙ ΠΟΥ ΑΝΑΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΟ " ? "....ΚΑΙ ΑΚΟΥΩ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ...ΑΦΗΝΟΝΤΑΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΦΑΝΤΑΣΙΟΠΛΗΚΤΟ ΝΑ ΠΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΣΚΕΜΕΝΑ Η ΜΗ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΕΙ...ΕΜΠΝΕΟΝΤΑΣ ΜΕ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΟ ΣΟΥΡΕΑΛΙΣΤΙΚΟ ΠΝΕΥΜΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΟΥΡΓΗΣΕΙ.
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΕΛΕΙΑ....ΔΕΝ ΤΑ ΞΕΡΩ ΦΥΣΙΚΑ ΟΛΑ...ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟ ΕΠΠΙΠΕΔΟ,ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ, ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΖΩ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ!
ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΟΥ ΛΕΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΒΟΛΤΙΤΣΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ FORUM "ΈΛΛΗΝΕΣ- Η ΑΦΥΠΝΙΣΗ ΣΑΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕ? "
ΜΠΟΡΕΙ ΑΠΟ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΟΡΓΑΝΩΣΗ "Ε", ΠΟΥ ΑΠΟΣΚΟΠΕΙ ΣΤΗ ΜΗ ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥ ΓΝΗΣΙΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ-ΜΕΤΑΔΟΤΙΚΟΥ ΔΑΣΚΑΛΟΥ - ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ-ΦΩΤΟΣ.....ΜΑ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΝΑΤΙΣΜΕΝΟΙ ΕΨΙΛΟΝ...Ε ΠΑΙΔΙΑ....ΕΙΜΑΣΤΕ "ΔΑΣΚΑΛΟΙ"....ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΘΕΟΙ...!
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΕΣΕΤΕ ΣΤΗΝ "ΠΑΓΙΔΑ ΤΟΥΣ"......ΚΑΙ ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ?......ΑΝΟΙΞΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ...ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΕΝΝΟΩ ΦΥΣΙΚΑ...!
ΝΙΩΘΩ ΣΑΝ ΕΛΛΗΝΙΔΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΛΑΟΥΣ...ΜΑ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΤΟ ΠΩ....ΔΕΝ ΜΕ ΞΥΠΝΗΣΑΝ ΟΙ ΕΨΙΛΟΝ...ΙΣΑ ΙΣΑ ΗΘΕΛΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΓΕΙΩΣΩ ΠΟΥ "ΕΒΑΛΑ ΤΟΝ ΚΩΛΟ ΜΟΥ ΚΑΤΩ" ΦΙΛΕ ΣΤΑΓΥΡΟΝ Ε ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΡΑΦΙ ΕΠΙΣΤΗΜΙΝΙΚΗΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΡΓΑΝΑ ΤΩΝ ΕΧΘΡΩΝ....ΟΠΩΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΕΧΕΙ ΤΟΟΟΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΚΜΑΣΕΙ...ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑ ΟΡΓΑΝΟ...ΚΑΙ ΑΣ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ-ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΑΛΗΘΙΝΗ- ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ!

ΚΑΙ ΑΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΑ - ΕΚΦΡΑΣΤΙΚΑ ΛΑΘΗ....ΣΟΥΒΛΙΣΤΕΜΕ!

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ!

"....ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ...ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕ ΑΝΑΓΝΩΣΗ...ΚΑΙ Η ΠΟΛΗ ΤΡΑΓΟΥΔΑΕΙ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 00:29:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΚΑΙ ΑΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΑ - ΕΚΦΡΑΣΤΙΚΑ ΛΑΘΗ....ΣΟΥΒΛΙΣΤΕΜΕ!

Δεν νομίζω οτι θα τολμησει να σε σουβλίσει κανείς.
Άλλο τα ορθγραφικά εκ παραδρομής και άλλο τα ... "βγάζουν μάτι".

Πιστεύω οτι έπιασες σωστά το θέμα. Τα συμπεράσματα του τύπου "είμαστε από τον Σείριο" εμένα με προσβάλλουν σαν Έλληνα. Για την Ελλάδα, και σκοπιά έχω φυλλάξει, και βαρβάτους φόρους πληρώνω και με ένα κάρρο ανθέλληνες εχω ανταλλάξει "απόψεις". Νομίζω οτι αρκετά έχει τραβήξει αυτή η κωμωδία με τις ακτίνες και τα διαστημόπλοια.

Η φραστική μπουνιά που έδωσα σε μερικούς φαντασιόπληκτους - και που την απόλαυσα πραγματικά - είχε σκοπό να δείξει έμπρακτα, οτι η μπουρδολογία σχετικά με τα εξωγήινα και την αρχαία ελληνική ιστορία δεν είναι άλλο παρά ένας αυνανισμός του τύπου "μπορεί να μην ξέρω γράμματα, αλλά είμαι γνήσιος απόγονος της Ανώτερης Φυλής - Προσκυνήστε με !".

Κάτι ανάλογες μπαρούφες περί αρίας καταγωγή σκαρφίστηκαν και οι εμπνευστές του 3ου Ράιχ; και γνωστά τα αποτελέσματα.
Και ανάλογες μπαρούφες περί απαγωγής από UFO σκαρφίζονται και κατι χοντρές πανηλίθιες αμερικάνες χαζονοικοκυρές - λές και αν υπήρχαν εξωγήινοι προηγμένοι πολιτισμοί, δεν είχαν άλλο σκοπό να διανύσουν τον μισό γαλαξία για να κάνουν σεξουαλικά πειράμματα σε κάτι χαμένες, που ούτε πεινασμένοι ναύτες δεν θα ακούμπαγαν.... και τσάμπα !

Ξέρω οτι γίνομαι κακός....
Σταματάω εδώ γιατι αρχίζω και τη βρίσκω... !

Εθνοσωτήρες και πράσινα άλογα.

Άσε τι έκαναν οι άλλοι.Αυτά είναι γνωστά και τα ξέρουν ακόμα και οι κινέζοι. ΕΣΥ πες μας τι μπορείς να κάνεις.
Μήπως αρχίζει και τελειώνει στο κάνεις .... α λα γαλλικά ???

Vril

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

athakandr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 02:39:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους athakandr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εθνοσωτήρες και πράσινα άλογα.

Μία μικρή παρατήρηση ...

Το σωστό είναι πράσσειν άλογα και όχι πράσινα άλογα!

Φιλικά,

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 09:16:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω εχω μια απορια, ως μικρο παιδι που ειμαι:

αφου υπαρχει η Ε απο το 1821 και ειναι συνεχεια της Φιλικης Εταιριας και αφου εχει υπερφυσικες δυναμεις και θα μας προστατεψει απο τους κακους αμερικανους και τουρκους,

που ηταν η Ε οταν οι Τουρκοι πεταγαν στην θαλασσα τους Ελληνες της Σμυρνης?

που ηταν η Ε στον πρωτο παγκοσμιο?

που ηταν η Ε στον δευτερο παγκοσμιο?

που ηταν η Ε στην χουντα?

εκτος και αν νικησαμε τους γερμανους και δεν το χω παρει χαμπαρι η γυναικα...


υ.γ.
παντως το τι μλκς εχω ακουσει κατα καιρους για την Ε, δεν περιγραφεται.

μεχρι και οτι ευθυνονται για το ελ νινιο και "τιμωρουν" τους αμερικανους με τυφωνες καθε φορα που μας βαρανε...

οτι η Ε λεει, προκαλεσε τον σεισμο στην τουρκια και οτι με τους κενταυρικους κρυσταλλους θα κατακτησουμε το συμπαν... (ποιος ηρθε?)

------------------------

Όσοι έκτισαν κάτω από τα αστέρια, έκτισαν πολύ χαμηλά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 19:19:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Εθνοσωτήρες και πράσινα άλογα.

Μία μικρή παρατήρηση ...

Το σωστό είναι πράσσειν άλογα και όχι πράσινα άλογα!

Φιλικά,



E, όσο ζει κανείς μαθαίνει.
Αυτό δεν το ήξερα.

Έιχα την εντύπωση, οτι το πράσινα συνδέεται με το άλογο για να δείξει οτι αυτό δεν γίνεται, μια που δεν υπάρχουν πράσινα άλογα.
Η όχι ακόμα, μήπως όμως με γεννετική μετάλλαξη
ή αναβάθμιση .... :-)

Μήπως γνωρίζεις και κάτι παραπάνω σχετικά με το πράσσειν ???


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hel-lin
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
129 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 20:40:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hel-lin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα...

quote:
Μήπως γνωρίζεις και κάτι παραπάνω σχετικά με το πράσσειν ???


Φιλε μου το μονο που γνωριζω-σε περιπτωση που δεν το γνωριζεις εσυ-ειναι οτι το πρασσειν,ειναι ρηματικος τυπος της αρχαιας ελληνικης.Πιο συγκεκριμενα ειναι απερεμφατο Ενεστωτα ενεργητικης φωνης του ρηματος πραττω ή αλλιως πρασσω..
Ελπιζω να σε βοηθησαν τα λιγα γραμματικα που σου ειπα..
Τωρα σε οτι αφορα την εκφραση και πως "κολλανε"...θα πρεπει να μας εξηγησει καποιος αλλος αν γνωριζει...

-ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1870117
Maintained by Digital Alchemy