ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΕΧΩ ΦΘΑΣΕΙ ΣΤΗΝ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
kinigimenos
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2004, 21:01:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kinigimenos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ,
ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠΟΜΕΙΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΩ ΤΗΝ ΔΥΣΤΗΧΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΩ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ.
ΟΛΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΤΟ 1999 ΟΤΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΜΑΣ ΓΙΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΤΟΤΕ ΕΞΙ ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΕΛΘΟΥΜΕ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΘΟΥΜΕ ΣΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΛΟΥΤΡΟΠΟΛΗ ΠΕΡΙΠΟΥ 100ΧΛΜ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ. ΤΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΟΛΑ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΚΑΛΑ, ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΤΗΝ ΦΟΒΕΡΗ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΤΟΠΙΟ ΠΛΗΘΥΣΜΟ, ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΜΙΑ ΠΕΛΑΤΕΙΑΚΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΣΤΗΡΙΖΕ.
ΤΟΝ ΜΑΡΤΙΟ ΤΟΥ 2001 ΜΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΑΝΕ ΝΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΜΙΑΣ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕ Η ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΤΩΡΑ.
ΣΥΝΕΒΗΣΑΝ ΤΑ ΕΞΕΙΣ ΓΕΓΟΝΟΤΑ:
Ο ΝΤΟΠΙΟΣ ΠΛΥΘΥΣΜΟΣ ΤΟ ΕΙΔΕ ΜΕ ΤΡΟΜΕΡΟ ΦΘΟΝΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΑΥΞΗΘΕΙ ΤΟ ΠΕΛΑΤΟΛΟΓΙΟ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΜΑΣ, ΑΥΤΟ ΜΕΙΩΘΗΚΕ.
ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΟΥΣΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΕΡΧΟΝΤΟΥΣΑΝ ΜΟΝΟ ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΜΑΣ.
ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΒΓΑΖΑΜΕ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΣΗ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ ΕΝΩ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΤΟ ΕΡΓΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΑΜΕ ΗΤΑΝ ΤΕΡΑΣΤΙΟ.
ΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΧΑΘΗΚΑΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΟΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ (ΕΠΙΤΑΓΕΣ) ΕΜΕΙΝΑΝ ΑΚΑΛΥΠΤΕΣ.
ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΗΤΑΝ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ.
ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΣΩ ΕΓΩΙΣΤΙΚΑ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΣΑ, ΕΧΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ ΤΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΟΤΙ ΘΑ ΥΠΕΡΑΥΞΗΘΟΥΝ ΤΑ ΕΣΟΔΑ.
ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΜΟΥ ΥΠΟΣΧΕΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΕ Η ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΧΕΡΙ ΣΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΛΥΨΩ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΜΟΝΟ ΜΕ ΧΙΟΝΟΣΤΙΒΑΔΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟΜΟΙΑΣΩ. ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΩ ΧΡΗΜΑΤΑ ΕΜΠΛΕΞΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΖΟΓΟ ΚΑΙ ΤΑ 1500 ΕΥΡΩ ΓΙΝΑΝ 20000 ΕΥΡΩ ΣΥΝ ΤΙΣ ΤΡΕΧΟΥΣΕΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΟΣ (ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΕΣ, ΠΑΓΙΑ, ΚΛΠ) ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΚΡΥΓΟΡΩ ΤΟ ΜΑΡΤΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΡΙΝ ΤΟΥΣ ΤΑ ΠΩ ΟΛΑ ΕΙΧΑ ΦΘΑΣΕΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΡΟΘΥΡΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑΣ.
ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΑΦΟΥ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΑ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΑΠΟΚΑΛΥΦΘΗΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΕΛΟΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΡΤΥΡΙΟ.
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ (ΟΧΙ ΦΑΡΜΑΚΑ) ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΜΟΝΗ ΤΩΝ ΝΟΜΙΚΩΝ ΚΥΡΩΣΕΩΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΜΕ ΚΑΘΑΡΟ ΜΥΑΛΟ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΞΑΝΑΦΤΙΑΞΩ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ.
ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΟΜΩΣ Η ΖΗΜΙΑ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ. Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ, ΟΛΟΣ Ο ΝΤΟΠΙΟΣ ΜΑΣ ΑΠΕΡΡΙΨΕ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΦΥΤΟΖΟΟΥΜΕ, ΕΓΩ, Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ.
ΤΟ ΕΥΤΥΧΗΜΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ, ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΛΑΜΕ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ, ΑΛΛΑ ΚΑΘΗΣΑΜΕ ΚΑΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΑΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΙΣΤΕΥΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΓΧΩΡΕΣΗ.
ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΟΜΩΣ ΜΕ ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΔΥΟ, ΤΡΙΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΜΑΖΙ ΜΑΣ, ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΕΥΟΝΤΑΣ ΜΑΣ.
Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΗ. ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΤΡΟΠΟΥΣ ΔΙΑΦΥΓΗΣ,
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2004, 22:41:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλέ μας φίλε,

Καλωσόρισες στο esoterica.gr. και στο topic Η Ψυχή.

Μπορεί όσα πω να τα κάνεις, αλλά μια και μας ζητάς βοήθεια θα σου προσφέρουμε ότι πιστεύουμε ο καθένας ότι θα σου είναι ωφέλιμο.

Όλοι μας έχουμε φτάσει σε στιγμές απελπισίας. Δεν θέλω να κάνω κήρυγμα γιατί στην κατάστασή που είσαι θέλει άμεσες ενέργειες.

Ενέργειες:

1. Περιορισμός των λειτουργικών εξόδων από όλες τις πλευρές.


2. Να κάνει έρευνα αγορά και να αναζήτησης ποια μπορεί να είναι μια ανάγκη που χρειάζεται η περιοχή.

3. Βάλε πολλά εποχιακά είδη. Έτσι με αυτό τον τρόπο να έχει πάντα κάτι που θα είναι προς πώληση.

4. Να θυμάσαι την αγορά την κινούν οι γυναίκες και τα παιδιά.

5. Να σταματήσεις να παραπονιέσαι και να κουβεντιάζει τα προσωπικά σου.
Δυστυχώς σήμερα οι άνθρωποι χαιρόμαστε περισσότερο με την δυστυχία του άλλο παρά με την χαρά.

6. Αν ακούς σχόλια η κουτσομπολιά για οποιοδήποτε να μην συμμετέχεις. Να αλλάζεις θέμα ή να αποχωρείς από την συζήτηση. Όταν η κοινωνία είναι πολύ κλειστή θέλει μεγάλη προσοχή.

7. Να έχει πάντα ένα καλό λόγο για όλους και ας μην το αξίζουν.

8. Και το τελευταίο να Προσεύχεσαι όπου πιστεύεις.

Κουράγιο.

Υστερόγραφο.

9. Η ζωή δεν μας ανήκει. Είναι μια δωρεά. !! Να το θυμάσαι για πάντα. Γίνε παράδειγμα για το παιδάκι σου και αυτό θα το έχει εφόδιο για όλη του την ζωή.


Με αγαθή Αγάπη,

just a man


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Perseus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
113 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2004, 22:46:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Perseus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτο μην σε απασχολει ,σωσε την οικογενεια σου και την δουλεια σου μην ξεχνας οι περισσοτεροι Ελληνες χρωστανε ,μην το βαζεις κατω...
Ο τζαστ μαν εχει δικιο


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2004, 22:53:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα φιλε.

Ειναι πολυ λυπηρα αυτα που περασατε και περνατε και λυπαμαι.
Η ζωη βρισκει διαφορους τροπους να μας δωσει μαθημα για τον εγωισμο μας και την απληστια μας.
Οι δοκιμασιες μερικες φορες μπορει να ειναι πολυ σκληρες αλλα τοτε μαθαινουμε καποια πραγματα..
Οσο αφορα τους γυρω που σας συζητανε αστους να συζητανε και να κρινουν. Αν ειχαν την δυναμη να δουνε τα δικα τους παραμπτωματα τοτε δεν θα κρινανε αλλα βλεπεις ειναι πολυ πιο ευκολο να κατηγορεις τους αλλους με το παραμικρο λαθος τους.
"Μην κρινεις για να μην κριθεις"
Καλα κανατε και γυρισατε στον σωστο δρομο παλι.
Σας ευχομαι κουραγιο και δυναμη.
Αναψτε και κανα κερακι για βοηθεια ποτε δεν βλαπτει.

ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2004, 00:05:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ.
Καλέ μου φίλε Kinigimenos, καλώς ήρθες στην παρέα του esoterica.gr.
Ζούμε για να δοκιμάζουμε τις αντοχές μας αλλά και όσες συγκινησιακές αισθήσεις καταφέρουμε να ανακαλύψουμε...
ΕΤΟΥΤΗ ΕΙΝΑΙ..."Η ευτυχία της αδρεναλίνης" έλεγε ένας πανεπιστημιακός δάσκαλός μου...
ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΙΣΤΕΥΩ
Δεν ξέρω πιο θα είναι το αποτέλεσμα στη πορεία της περιπετειας όπου οικογενειακός ακολουθείτε. Μα το σίγουρο είναι ότι θα πάτε πολύ καλλίτερα, διότι η γραφή σου, μου δείχνει έναν άνθρωπο αποφασισμένο να παλέψει για ένα ομορφότερο αύριο και να το ΚΕΡΔΙΖΕΙ.
Δεν βλέπω τον λόγο για φυγή, ήδη πλήρωσες το σφάλμα σου, ο καιρός περνάει γρήγορα και τα "στόματα" σιγά-σιγά θα κλείνουν για την δική σας περιπέτεια μιά και στην εποχή μας όλα περνούν πάρα πολύ γρήγορα...Κάτι άλλο έρχετε στην θέση μας...
Λοιπόν καλέ μου φίλε ΑΥΡΙΟ θα είναι όλα πιό όμορφα, ΑΥΡΙΟ ξημερώνει μια άλλη ημέρα.
Έχετε την αγάπη μου και πολύ θετική ενέργεια για την ομορφιά στη ζωή σας.
Σε χαιρετώ καλέ μου Kinigimene.
Σας χαιρετώ με εκτίμηση.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katarakths
Νέο Μέλος


42 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2004, 09:36:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katarakths  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αγαπιτε φιλε οι μικρεσ κοινωνιες μαλλον δεν ειναι για ευεσθητους ανθρωπους.αν απλα σηκωθεις και φυγεις απο εκει που εισαι ισως θα εχεις λισει πολλα απο τα προβληματα σου.


αν εχεις καλη γυνεκα μη φοβασε τιποτα...



αν δεν εχεις... αγορασε μια καραμπινα επαναληπτικη (χραπα χρουπα) 300-500 ευρο παρε μια χουφτα αμφεταμινες ... σκοτωσε τη γυνεκα σου και οσους περισοτερους μπορεις απο το κωλομερος που εισαι...

ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ ΕΤΣΙ


σηκω φυγε απο εκει , τρεχοντας η ανια στις μικρες κοινωνιες κανει τους ανθρωπους κανηβαλους... δεν σε σηκωνει η επαρχεια εσενα .... στην αθηνα θα εισαι ελευθερος...ολα ειναι διαφορετικα στην αθηνα

εκει που εισαι ολλα σου θυμιζουν την αποτυχια σου...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2004, 14:37:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε katarakths συμφωνώ με την άποψή σου περί μικρών κοινωνιών, αν και πλάκες σαν αυτή που γράφεις στο παραπάνω μήνυμά σου, καλό είναι να μην τις κάνουμε όταν κάποιος είναι απελπισμένος. Ποτέ δεν ξέρεις...και το μυαλό λειτουργεί διαφορετικά όταν είναι σε συναισθηματική έξαρση.

Επειδή κι εγώ είμαι από την Αθήνα και έχω ζήσει όλη την μέχρι τώρα ζωή μου εκεί, μπορώ κάπως να καταλάβω την κατάσταση που περιγράφεις φίλε kinigimenos όταν τη συγκρίνω με μία περίοδο που για επαγγελματικούς λόγους αναγκάστηκα να μείνω για 1 χρόνο στην επαρχία.
Το θλιμμένο χαμογελάκι δεν αναφέρεται στο πως είναι η επαρχία, αλλά το πως ένοιωθα εγώ εκεί...

Είναι πράγματι μία μικρή κοινωνία, που λειτουργεί πολύ διαφορετικά από την κοινωνία της μεγαλούπολης. Εχει και πολλά καλά στοιχεία, αλλά το κυριώτερο πρόβλημα είναι το γεγονός πως θέλοντας και μη, σε λίγο χρόνο παραμονής εκεί, γίνονται όλοι σα να είναι συγγενείς σου: Εννοώ πως πιστεύουν, πως έχουν δικαίωμα κρίσης επάνω σου, πως τους αφορά η ζωή σου και πολύ συχνά, εσύ είσαι αυτός/ή που τους δίνεις αυτό το δικαίωμα! Μα μπορείς να κάνεις άραγε κι αλλιώς;
Εχεις αναρρωτηθεί ποτέ, πόσο ζυγίζει μια κουβέντα σε μια κοινωνία όπως της Αθήνας σε σύγκριση με μία μικρή επαρχιακή κοινωνία; Στη δεύτερη περίπτωση, η κουβέντα μπορεί να αποτελέι και το γεγονός της ημέρας! Στην Αθήνα την ξεχνάς γρήγορα (και την καλή, αλλά και την κακή...)

Αρα, είτε επιλέγεις να μην μπλέκεσαι οπότε μένεις αποστασιοποιημένος και λίγο μαύρο πρόββατο, ή μπλέκεσαι με τα διάφορα σενάρια και αν καταφέρνεις να πραγματώσεις το ιδανικό του "οι φελλοί επιπλέουν", τότε περνάς μια χαρά.


Να σημειώσω πως στα παραπάνω αναφέρομαι στους "ανένταχτους της επαρχίας" και όχι στους αυτόχθονες κάτοικους, οι οποίοι έχουν δημιουργήσει ήδη άλλες σχέσεις μεταξύ τους, οι οποίες ενίοτε μπορεί να είναι πάρα πολύ καλές!

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

FALIRO
Νέο Μέλος

Greece
33 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2004, 14:41:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους FALIRO  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πραγατικά είναι πολύ δύσκολη η κατάσταση την οποία βιώνετε.
Ο κόσμος είναι σκληρός, το λάθος που θα κάνεις δεν το ξεχνάει
εύκολα,ίσα ίσα που θα προσπαθεί να στο θυμίζει με την πρώτη
ευκαιρία. Στα μικρά μέρη είναι ακόμη χειρότερα, διότι θάλεγε κανείς ότι όλοι τρέφονται από τα λάθη του διπλανού του. Και όσο πιο μεγάλα είναι αυτά.... τόσο καλύτερα γιαυτούς.
Προσωπική μου γνώμη είναι να προσπαθήσετε να κάνετε μια νέα αρχή σε ένα άλλο μέρος, όπου δεν θα γνωρίζει κανείς το παρελθόν σας. Νομίζω ότι αν έχετε πίστη και αγάπη μεταξύ σας, θα καταφέρετε να κάνετε ένα θετικό ξεκίνημα για μια καλύτερη ζωή.
ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ - ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ - ΑΓΑΠΗ
Εύχομαι ολόψυχα στο μέλλον να μάθουμε ότι τα καταφέρατε.
Οτι νικήσατε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kinigimenos
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2004, 23:44:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kinigimenos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ,
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ.
ΦΥΣΙΚΑ, ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΦΥΓΩ ΣΕ ΑΚΡΑΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΤΥΠΟΥ΄΄ΧΡΑΠΑ ΧΡΟΥΠΑ΄΄ Η ΑΤΑΚΤΗΣ ΦΥΓΗΣ.
ΜΕΝΩ ΣΤΟΝ ΤΟΠΟ ΠΟΥ ΔΙΑΛΕΞΑΜΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΤΟΠΟΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΜΕ ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΡΙΖΕΣ ΑΠΟ ΕΔΩ, ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΦΥΣΙΚΕΣ ΟΜΟΡΦΙΕΣ. ΟΜΟΡΦΙΕΣ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΖΗΣΕΙ 19 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΚΤΙΜΗΣΟΥΝ.
ΠΑΡΑΒΛΕΠΩ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ, ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΩ ΑΛΛΗ ΄΄ΤΡΟΦΗ΄΄ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΖΩ ΜΠΡΟΣΤΑ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΚΑΙ ΄΄ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ΄΄ ΟΠΩΣ ΣΥΝΙΘΙΖΕΙ ΝΑ ΤΑ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 5,5 ΧΡΟΝΩΝ, ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟ, ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΙΓΙΔΑ Η ΗΡΕΜΙΑ. ΝΑΙ ΕΧΩ ΠΙΑΣΕΙ ΠΑΤΟ, ΑΛΛΑ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΔΕΝ ΠΑΕΙ. ΘΑ ΑΝΕΒΩ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΧΩΡΙΣ ΤΑΣΕΙΣ ΡΕΒΑΝΣΙΣΜΟΥ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΟΙΤΑΩ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΕ ΦΤΥΝΟΥΝ ΤΩΡΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ. ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΟΤΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΛΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ.

Υ.Γ. ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ P.C. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΨΥΧΟ ΟΠΩΣ ΙΣΧΥΡΙΖΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΟΙ.
ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΜΙΛΑΝΕ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katarakths
Νέο Μέλος


42 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2004, 01:10:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katarakths  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μην πεσεις στη παγιδα να θεωρεις την επιλογη σου να φυγεις απο το μερος που εισαι σαν <<αταχτη φυγη>>... ειναι μεγα λαθος

το που θα βρισκεσαι ειναι επιλογη δικη σου και μονο.

το οτι καποιοι θα πουν οτι αυτοσ <<δεν αντεξε>> και σηκωθηκε και εφυγε . μη σε απασχολει καθολου...η ζωη ειναι μικρη για να την αναλωνεις σε τετοιεσ κωλοκαταστασεις.


ομορφιες θα βρεις παντου.
η ψυχικη ηρεμια ειναι κατι πολυ πολυτιμο

το πρωτο βημα που πρεπει να κανει καποιος για να απαλαγει απο το αλκοολ (και οχι μονο ) ειναι να παραδεχτει πως εχει το προβλημα

εσενα το προβλημα σου ειναι οτι δεν εισαι για επαρχιες...

εαν το παραδεχτεισ και σηκωθεισ και φυγεις θα ειναι καλυτερα απο το να το παιζεισ ανετος και να περασεισ μια ζωη προσπαθωντασ να αποδιξεις στον εαυτο σου οτι εισαι κουλ .


μηπωσ δεν θελει η γυναικα σου να φυγετε...¨;;;;;;;;


βεβαια δεν χρειαζεται να περνεις στα σοβαρα αυτα που σου λεω... απλα προσπαθω να διευρινω τον τροπο που σκευτεσαι

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Telxinas
Μέλος 2ης Βαθμίδας


331 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2004, 01:58:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Telxinas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε φίλε, μέσα σε τόσα προβλήματα γιατί έκανες και δεύτερο παιδί; Δεν μπορούσες να περιμένεις λίγο μπας και αλλάζανε τα πράγματα;;;

Telxinas - Η επόμενη γενιά καυσίμωνΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katarakths
Νέο Μέλος


42 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2004, 03:09:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katarakths  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε τελξινα λιγο αστοχη η παρατηρηση σου. μπορει η γυναικα του να εμεινε εγκυος. τι σχεση εχει αυτο με τι κατασταση που βρισκεται τωρα

ο ανθρωπος χρειαζεται συμπαρασταση.και καποιον να τον βοηθεισει να δει τα πραγματα λιγο διαφορετικα απο τον τροπο που τα βλεπει.


ισως

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2004, 17:59:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω εγω γιατι βλεπω ενα πολυ τυχερο ανθροπο ; Νομιζω οτι το οικονιμικο μπορει να λυθει, η εικονα του κοσμου να αλαξει, αυτα ομως θελουν χρονο , μπορεις να θορακίσεις εσυ ομως τον ευατο σου πολυ συντομα αγνοοντας ολα όσα λενε οι γυρο σου και κατανοόντας οτι ολα ειναι πολυ καλυτερα απο οτι τα παρουσιαζουν , αυτο θα το καταλαβεις αν αντιλιφθεις την ταση που εχουν οι ανθρωποι να υπερβαλουν.
Ναι φιλε kinigimenos εγω νομιζω οτι εισαι πολυ τυχερος γιατι εχω την πεπιθιση οτι ενα ποσοστο τησ ταξης του 99% των γυναικων θα σε ειχα χωτισει, αρα εχεις μια πολυ καλη γυναικα διπλα σου δεν εισαι μονος, και αυτο ειναι που μετραει φτες εσυ που η εχεισ μια καλη γυναικα γιατι εσυ τι διαλεξες. Μπραβο!
Αγάπα και αδιαφόρισαι για την κακια του κοσμου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Telxinas
Μέλος 2ης Βαθμίδας


331 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2004, 19:12:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Telxinas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εγω εγω γιατι βλεπω ενα πολυ τυχερο ανθροπο ; Νομιζω οτι το οικονιμικο μπορει να λυθει, η εικονα του κοσμου να αλαξει, αυτα ομως θελουν χρονο , μπορεις να θορακίσεις εσυ ομως τον ευατο σου πολυ συντομα αγνοοντας ολα όσα λενε οι γυρο σου και κατανοόντας οτι ολα ειναι πολυ καλυτερα απο οτι τα παρουσιαζουν , αυτο θα το καταλαβεις αν αντιλιφθεις την ταση που εχουν οι ανθρωποι να υπερβαλουν.
Ναι φιλε kinigimenos εγω νομιζω οτι εισαι πολυ τυχερος γιατι εχω την πεπιθιση οτι ενα ποσοστο τησ ταξης του 99% των γυναικων θα σε ειχα χωτισει, αρα εχεις μια πολυ καλη γυναικα διπλα σου δεν εισαι μονος, και αυτο ειναι που μετραει φτες εσυ που η εχεισ μια καλη γυναικα γιατι εσυ τι διαλεξες. Μπραβο!
Αγάπα και αδιαφόρισαι για την κακια του κοσμου.



Χμμ δεν έχω κάτι εναντίον του όμως δεν είναι άδικο αυτό που λες; Οι άλλοι δεν έχουν παιδιά να θρέψουν; Και αν ήσουν εσύ που σου έλειπαν τα χρήματα επειδή στα χρωστάει κάποιος; Δεν λέω, αν όχι όλοι, οι περισσότεροι μας, μέσα κι εγώ, έχουμε κάνει αυτά τα σφάλματα, αδικήσαμε κάποιους άλλους για δικές μας υποχρεώσεις ακόμα και πάθη. Το θέμα είναι μετά τι κάνουμε. Ή το γουστάρουμε και το ξανακάνουμε ή όπως στην περίπτωση του φίλου μας, αντιλαμβανόμαστε την πραγματικότητα, παραδεχόμαστε το λάθος, άφήνουμε την ευθύνη να γεμίσει όλο μας το Είναι και με βάση αυτό και με την δύναμη που δίνει η Ευθύνη ΕΠΑΝΟΡΘΩΝΟΥΜΕ.
Καλές οι ευχές και ίσως επικοδομητικές, όμως να μην αδικούμε τους άλλους γιατί οι άλλοι μπορεί να μην φταίνε έτσι ώστε να αδιαφορήσουμε για αυτούς.

Καλή δύναμη φίλε και ξεκίνα δουλειά αμέσως. Ξέχνα τις σπασμωδικές λύσεις, τύπου Αυτοκτονία. Πρώτον, δεν έχεις δικαίωμα να το κάνεις αυτό εφόσον υπάρχουν άνθρωποι που σε δέχθηκαν ακόμα και στα δύσκολα(η γυναίκα σου). Δεύτερον, αφού μάλλον θα την αγάπησες ακόμα περισσότερο επειδή συνεχίζει να σου στέκεται και να σε στηρίζει, δεν θα ήθελες με τίποτα οι άλλοι να την κυνηγούν για τα δικά σου λάθη(σκέψου επιπλέον και τα παιδιά σου).
Σίγουρα θα επανορθώσεις και ακόμα καλύτερα, ύστερα από αυτό το μάθημα, δεν θα ξαναπέσεις ποτέ χαμηλά.
Ξανατονίζω, όλοι μας το κάναμε αυτό, ίσως μερικοί νωρίς όπου οι καταστάσεις ήταν ιδανικές για να επανορθώσουμε.


Επιχείρησης Γης Μαδειάμ

Telxinas - Η επόμενη γενιά καυσίμωνΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kinigimenos
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2004, 21:32:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kinigimenos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ, ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ
ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΡΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΛΠΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΣΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ.

ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΤΑΞΙΔΕΥΩ ΑΥΡΙΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΩΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΟΥ - ΕΠΑΡΧΙΑΚΗ - ΑΛΛΑ ΜΕΓΑΛΗ ΠΟΛΗ, ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΒΡΩ ΔΥΟ ΔΟΥΛΕΙΕΣ (ΜΙΑ ΣΤΑΘΕΡΗ ΠΡΩΪΝΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΒΡΑΔΥΝΗ)
ΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ ΕΓΩ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ. ΕΝΕΚΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ (ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΟ ΕΜΠΟΡΕΥΜΑ ΣΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΑ ΠΡΟΪΟΝΤΑ) ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΥΠΕΡΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑΣΜΟΥ ΤΟΥ ΠΛΥΘΥΣΜΟΥ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑΙΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΕΒΟΥΝ ΣΤΑ ΕΞΟΧΙΚΑ ΤΟΥΣ.
ΑΝ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΤΕΥΧΗΝ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΠΛΕΟΝ ΘΑ ΞΑΝΑΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΒΑΣΕΙΣ.

ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΕΛΑΒΑ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΕΡΕΘΙΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΩΣΑΤΕ.

Υ.Γ. ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΙΣ ΔΙΑΒΑΣΑΜΕ, ΤΙΣ ΚΡΙΝΑΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΑΜΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΟΥ.

Υ.Γ.2 ΕΧΩ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ, Η ΟΠΟΙΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΧΑΡΙΣΕΙ ΚΑΙ ΔΥΟ ΥΠΕΡΟΧΑ ΠΑΙΔΙΑ.

Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ!!!
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2004, 00:52:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή τύχη!!!

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

x-files
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
192 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2004, 20:34:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους x-files  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε,μακαρι ολα να πανε οπως επιθυμεις στην νεα πορεα που αποφασισες.
Να ξερεις παντα στη ζωη πως <<οταν κλεινει μια πορτα καπου,ανοιγει παντα μια αλλη καπου αλλου>>.Αν κοιταξεις καλα γυρω σου θα την<δεις> αμεσως.
Ο μονος που μπορει να σε εγκλωβισει σε μια κατασταση ειναι ο εαυτος σου.Η διεξοδος παντα υπαρχει αρκει να επιθυμεις να δια-φυγεις.
Ασ ειναι Η ΑΓΑΠΗ ΠΑΝΤΑ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ ΘΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΕΙ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΟΤΑΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΦΥΛΑΞΕΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΜΠΟΔΙΟ.
Καλη συνεχεια στο<ταξιδι> σου.

LOVE IS THE ONLY TRUTHΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2004, 23:10:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σου ευχομαι τα καλυτερα σε σενα και στην οικογενεια σου και μην κοιτας πισω...

ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2004, 01:39:00  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το μεγαλύτερο λάθος στην κρίση των άλλων είναι τα δικαίωματα που δίνουμε εμείς σε αυτούς και όχι με τις πράξεις μας αλλά με την λύπη που κρίβουνε τα μάτια μας...με την ήτα μας...

Δυστυχώς όταν παραδεχόμαστε τα λάθη μας τότε δίνουμε τροφή στους άλλους!!!


Είσαι τυχερός για τον σύντροφο που έχεις επιλέξει...

Καλή τύχη στις καινούργιες σου επιλογές!!!

Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ



Η ομορφιά απλώνεται.....
S I M O R I L .......

Edited by - simori on 22/05/2004 01:44:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΛΥΩΝ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
137 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2004, 07:49:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΛΥΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου φίλε Kinige και όχι Kinigimene!!
Όλοι περάσαμε από δύσκολα χρόνια.Υπάρχει μια χρονική διάρκεια ΔΥΟ ΕΤΩΝ!!
Πάντα έτσι είναι.Μετά αρχίζει πάλι η άνοδος.
Σίγουρα δε,θα έχεις άνοδο γιατί ΕΙΣΑΙ ΕΝΑΣ ΔΙΚΟΣ ΜΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ και να
ξέρεις πως ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΜΕΣΑ ΔΩ "ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ" αρκεί
να έχεις αποφασίσει ειλικρινά να κόψεις κάποιες παλιές συνήθειες και να επανέλθεις.
ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ!

ΑΝΑΛΥΩΝ

+Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2004, 08:04:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ.
Εκεί επάνω <<στον ουρανό της ψυχής μας>> υπάρχει ένα αστέρι για σένα...
Ψάχνε κάθε πρωϊ για τις θειές ευλογίες του.
Καλή τύχη.
Σας χαιρετώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ROGG
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
56 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2004, 23:48:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROGG  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ, και γω καταχρεωμένη είμαι και σκωτώνομαι σε δυο δουλειές για να αρχίσω να ξεχρεώνομαι σιγά σιγά και λίγο λίγο... Ενα έχω να πω, Ψηλά το κεφάλι, υπομονή και ακόμη και ανοχή σε κάποιες στιγμές και όλα θα πάνε καλά. Φρόντιζε την υγεία σου για να αντέξεις και θα αντέξεις, σε διαβεβαιώ.Αγάπα τον εαυτό σου και την οικογένειά σου, είσαι πολύ ευλογημένος που την έχεις. Φρόντιζέ σας με απλά πραγματάκια και απίστευτα πολύτιμα, όπως αγκαλιές, που δίνουν γιγαντιαίες ποσότητες ενέργειας και μη νιάζεσαι για το τι σκέφτονται αυτοί που δεν τους αρέσεις. Είναι δικό τους το πρόβλημα και όχι δικό σου και άστους να το λύσουν! Σου το λέω, πίστεψέ το, με πείσμα και δυναμισμό και όλα θα πάνε καλά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Πάρε τη γυναίκα σου και τα παιδιά σου αγκαλιά αμέσως τώρα και πες τους πόσο τους αγαπάς και νιώσε και συ την αγάπη τους και ευχαρίστησε το θεό ή όποια άλλη ενέργεια νιώθεις μέσα σου για όλα όσα έχεις και θα έχεις! Ακου με, είμαι τόσο κατατρεγμένη, μα βλέπω την κάθε μέρα ξεχωριστά κι έτσι στέκομαι και συνεχίζω, ακόμη και περνάω καλά...Σου στέλνω μια προσευχή με την ψυχή μου και άσε στην άκρη την απογοήτευση. Η ρημάδα και ταυτόχρονα υπέροχη ζωή μας είναι για τους δυνατούς.Ευχές σε σένα και την οικογένειά σου.ΥΓΕΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nodoubt
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2004, 16:19:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nodoubt  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όλοι μα όλοι μας έχουμε φθάσει σε στιγμές απελπισίας ή που τουλάχιστον θεωρούμε ότι είμαστε στα όρια μας. Το ίδιο πιστεύω κι εγώ για τον ευατό μου και ο λόγος που το αναφέρω, δεν έχει να κάνει με το να σας προκαταβάλλει με οίκτο, αλλά επειδή όπως επιβεβαιώθηκα για άλλη μια φορά, βγαίνει πολλή "μαγκιά" (εδώ, κολλάει αυτό που λέμε: "με την καλή έννοια!"), όταν ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙΣ!! Τώρα, το τι εννοεί κανείς "απελπιστική κατάσταση" είναι καθαρά υποκειμενικό και θα πρέπει και σεβαστό κατά την άποψή μου. Γεια χαρά..


Δόξα ΒασιλειάδουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kinigimenos
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2004, 10:03:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kinigimenos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ,

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΥΝΗΜΑ ΠΟΥ ΣΤΕΛΝΩ, ΚΑΘΩΣ ΑΠΟ 1η ΙΟΥΝΙΟΥ ΞΕΚΙΝΑΩ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑΚΗ ΠΟΛΗ ΠΟΥ ΛΕΓΑΜΕ.
ΦΥΣΙΚΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.
ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ ΤΟ ΚΛΕΙΝΩ - ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΡΟΗ ΑΡΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ - ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΔΕΝ ΠΑΤΑΕΙ ΨΥΧΗ.
ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΓΑ ΕΙΧΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2004, 11:26:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ.
quote:

ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ,

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΥΝΗΜΑ ΠΟΥ ΣΤΕΛΝΩ, ΚΑΘΩΣ ΑΠΟ 1η ΙΟΥΝΙΟΥ ΞΕΚΙΝΑΩ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑΚΗ ΠΟΛΗ ΠΟΥ ΛΕΓΑΜΕ.
ΦΥΣΙΚΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.
ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ ΤΟ ΚΛΕΙΝΩ - ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΡΟΗ ΑΡΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ - ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΔΕΝ ΠΑΤΑΕΙ ΨΥΧΗ.
ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΓΑ ΕΙΧΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ.





Σε χαιρετώ φίλε Kinigimene και εύχομαι η θετική ενέργεια να είναι πάντα μαζί σας για ότι και να κάνετε.
Σας χαιρετώ με εκτίμηση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Goetian
Νέο Μέλος


42 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2004, 03:03:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Goetian  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΔΕΞΙΑ.

xXxΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dancing verum
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2004, 03:58:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dancing verum  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ο θεος μαζι σου

Πηγα στο δασος γιατι ήθελα να ζήσω ελευθερα.Ηθελα να ζήσω βαθεια τη ζωη,να ρουφηξω ολο της το μεδουλι.Να βαλω στην ακρη ολ'αυτα που δεν ηταν ζωη και να να μην ανακαλυψω,οταν θα εφθανε η στιγμή να πεθάνω,πως δεν εζησα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy