ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Mora - Mola απλά παραίσθηση ή πραγματικότητα...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 14
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΔΩΡΙΔΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Australia
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2003, 02:50:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΔΩΡΙΔΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ο όρος "μόρα", δεν είναι ούτε της μαμάς ούτε δικός μου. Έχομε στην οικογένεια αυτή την εμπειρία κι ούτε ξέρω γιατί την ονομάζουν μόρα. Τώρα αντιλαμβάνομαι όμως πως υπάρχουν και πολλοί άλλοι που έχουν αυτή την εμπειρία και όλοι τους χρησιμοποιούν αυτόν τον όρο.

Όσον αφορά την αστρική προβολή την γνωρίζω πολύ καλά -ίσως καλύτερα από τη μόρα- αφού συνειδητά μπορώ να προβληθώ.

Η διαφορά με τη δική μου «μόρα» και την αυτοπροβολή μου έγκειται στο εξής: την αστρική μου προβολή μπορώ και την «κατευθύνω» ενώ την «μόρα» όχι. Και στις δύο καταστάσεις η συνείδησή μου είναι εκεί μόνο που στην περίπτωση της μόρας δεν είμαι κύρια της κατάστασης.

Τείνω να πιστέψω πως η μόρα είναι μια ασυνείδητη αστρική προβολή αλλά υπάρχει κάποιο εμπόδιο ή κίνδυνος στο ταξίδι μας γι αυτό εσπευσμένα θέλομε να ξαναεπιστρέψουμε στο σώμα μας. Τη στιγμή όμως που επιστρέφουμε υπάρχει περίπτωση το σώμα να είναι κατειλημμένο από άλλη οντότητα και πρέπει να δώσουμε μια μάχη για την επανακατάληψη. Πάντως θα συνεχίσω να το ψάχνω μέχρι να έχω συνείδηση και του ταξιδιού και της επιστροφής γιατί νομίζω εκεί βρίσκεται η λύση και η απάντηση στο φαινόμενο της Μόρας.

ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KaTaPeLoS
Νέο Μέλος

Cyprus
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2003, 11:58:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KaTaPeLoS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Agapiti ΔΩΡΙΔΑ


isos kai na exis dikeo gia tin "epistrofi" epidi polles fores mou exi tixi na me traviksi apo "asiniditi" astriki provoli kati sto soma.. mou... tis perisoteres fores Enas thorivos.. i akoma kai kapio pnevmataki ston xoro mou, kata tin epistrofi omos, to astriko soma "sigrouete" kapos me to soma.. xmm.. den enonete mazi tou kala, etsi erxete i paralisi,

parola afta.. den ksero alla sinexizo na pistevo oti afto pou oloi ( stin ikogenia ) pathenete Den einai mora.. giati opos ipes afto ginete ston mesimergiano ipno, kai sinithos i mora, or lilith tin nikta emfanizete, opos kai kathe demonas kai Vampir... iparxoun omos periptosis dinaton demonon pou mporoun na epitethoun tin mera, mesimeri omos... den to nomizo.. poli diskolo, afou oi aktines tou iliou einai "eksagnistikes" tha sou sistina, na erevnisis afto pou ginete, Vges ena mesimeri se astriki provoli otan pate i ikogenia se ipno kai paratirise tous, isos tixi na pathi kapios afto, ..

ektos tou oti i mora epitithete sinithos sto idio thima.. akoma kai na klironomisis afti tin "epithesi" iparxoun periptosis opou ta atoma stin ikogenia klironomoun kapia "dinami" px astrikis provolis...


KaTaPeLoS


Edited by - KaTaPeLoS on 03/04/2003 12:00:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΔΩΡΙΔΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Australia
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2003, 02:11:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΔΩΡΙΔΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KaTaPeLoS

Η συμβουλή σου ανεκτίμητη! Να προσθέσω εδώ "πώς και δεν το σκέφτηκα τόσο καιρό;"

Η επιχείρηση θ' αρχίσει από σήμερα κιόλας. Θα σας ενημερώσω για τα αποτελέσματα.

Υπάρχουν όμως προβήματα: 1)Δεν παθαίνομε την μόρα σε καθημερινή βάση.
2)Τι πρέπει να κάνω μόλις και δω κάτι γύρω ή μέσα στα σώματα των δικών μου;
Μήπως δεν πρέπει να κάνω τίποτε;

Να βεβαιώσω εδώ πως δεν φοβάμαι. Τι φοβάμαι όμως είναι τούτο: Τι είναι σωστό να πράξω για να βγάλουμε και μερικά αντικειμενικά συμπεράσματα; Ίδομεν.

Κάποα άλλη συμβουλή σε αυτόν τον τομέα;

ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KaTaPeLoS
Νέο Μέλος

Cyprus
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2003, 15:12:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KaTaPeLoS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Agapiti ΔΩΡΙΔΑ

fisika "ta agatha kopis ktonte" kai edo gia na apoktisis kapia gnosi prepi na kopiasis

tora.. An dis kapia skia i tin mora.. opos emfanizete tha eisai sigouro gia kati, dld sto oti einai I den einai i mora etsi tha epizitisis kapious tropous prostasias.. ,

tora molis to dis min fovithis!!!, alios isos gini epikindino afto, an den eisai sigouro min to kanis pros theou, o fovos sou ase pou tha elkisi tin "parousia" ekini konta sou, tha einai kai gia esena diskolo na prostateftis , giati Me diskolia tha mpis sto soma ( to soma mpori na energisi kai san aspida kapies fores )molis to dis sou protino apla na epistrepsis sto soma! isos einai epikindino na praksis kati allo..

tora stin periptosi pou Den einai kapio allo pnevma i i mora.. fisika to provlima einai allou...

Den ksero an se kalipsa...
KaTaPeLoS


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Persa
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2003, 23:28:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Persa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kalispera.
Mia erotisi sth Dorida:
Persi kapoio mesimeri eno koimomoun ston kanape kai h mitera mou evlepe tv akrivos dipla mou, xipnisa kai eno anoixa ta matia mou kai evlepa ti ginotan, den mporousa na sikotho apo ton kanape. eniotha ena stefani sto kefali mou kai otan ekana kapoia kinisi gia na sikotho, ponousa para poly! Mporousa omos na do ti epaize h tv, kounousa ta xeria mou kai milousa sth mama mou(fisika den me akouge!!). Otan kapoia stigmh efiga apo ayti thn katastasi - "mallon koimithika?" kai xipnisa telospanton, mou orkistike oti koimomoun kai den me akouse oute tipota... Paidia den eimai treli etsi?
Eyxaristo gia to xrono sas.
Persa.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΔΩΡΙΔΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Australia
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2003, 06:28:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΔΩΡΙΔΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PERSA,

Όχι! Δεν είσαι τρελλή. Αυτό που σου συνέβη συμβαίνει και σε πολλούς άλλους κι ο καθένας το ερμηνεύει κατά πως θέλει.

Άλλοι το ονομάζουν "παράλυση στον ύπνο", εμείς εδώ το λέμε "μόρα".
Δίνονται διάφορες εξηγήσεις κι η δική μου, προς το παρόν, είναι πως πρόκειται για ασυνείδητη αστρική προβολή.

ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2003, 17:50:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους.

Θα ήθελα να μοιραστώ την εμπειρία μου στο θέμα της ΜΩΡΑΣ, καθώς και την άποψή μου.

Άρχισα να παθαίνω μώρα στο λύκειο. Ξεκίνησε να μου συμβαίνει μία φορά στο τόσο και κατέληξε σε καθημερινό φαινόμενο με αποτέλεσμα να φοβάμαι να κοιμηθώ.

Στην αρχή δεν μπορούσα απλά να κινηθώ, να μιλήσω. Στην συνέχεια όμως αυτό εξελίχθηκε σε διάφορες μορφές (άκουγα, ένιωθα διάφορα). Κάποια στιγμή μετά από αρκετούς μήνες και αφού είχα φτάσει σε μία κατάσταση να νομίζω ότι κάτι δεν πάει καλά μαζί μου, ζήτησα να κάνουμε έναν εξορκισμό σπίτι μας.

Δεν ξέρω εάν βοήθησε ή αν εγώ έκανα κάτι, πάντως σταμάτησε εντελώς & απότομα. Από τότε μόνο μία φορά τον περσινό χειμώνα μου συναίβει ξανά για μερικά δευτερόλεπτα (έχουν περάσει 10 χρόνια σχεδόν).

Πάντως, από όσα έχω διαβάσει/βιώσει, προσωπική μου άποψη είναι ότι η μώρα δεν έχει σχέση με το sleep paralysis. Είναι 2 τελείως διαφορετικά πράγματα. Η μώρα επίσης αναφέρεται και σε πολλά αρχαία έγγραφα ως "κακός βραχνάς", χωρίς να γνωρίζω εάν είναι κάτι σαν αυτό που συζητάμε εμείς.

Καλό απόγευμα

* Irene *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KaTaPeLoS
Νέο Μέλος

Cyprus
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2003, 10:28:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KaTaPeLoS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Agapiti oneiric1

Den pathenis mora! tixenis epithesi tis moras heh
iparxoun polloi logoi to kapios na paralisi ston ipno kai na ksipnisi xoris na mpori na milisi.. ktl Edo apla meletoume to fenomeno Epithesis tis moras! , tora an ipirxe kati sto domatio sou.. i itan pragmati i mora, tote me ton eksorkismo to domatio sou ixe sfragisti kai na min mporouse na isxorisi,

KaTaPeLoS

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2003, 18:04:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε "katapelos", σημασία δεν έχει το πως το αναφέρω αλλά το πως το ένιωσα.

* Irene *
~ Love is the only truth ~
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2003, 14:37:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΗ oneiric1 ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΠΟΥΘΕΝΑ ΠΩΣ ΕΝΙΩΘΕΣ ΕΣΥ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ .......
ΕΑΝ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΕΣ ΜΑΣ ΤΙ ΕΝΙΩΘΕΣ????
ΤΙ ΩΡΕΣ ΕΡΧΟΤΑΝ ???????
ΛΕΣ ΠΩΣ ΚΑΤΙ ΑΚΟΥΓΕΣ ΤΙ ΕΙΤΑΝ ΑΥΤΟ ???
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΑΥΤΕΣ Η ΠΡΙΝ ΓΙΝΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ ΣHΜΑΝΤΙΚΟ (ΚΑΛΟ Η ΚΑΚΟ) ??????????
ΑΝΑΜΕΝΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2003, 17:02:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους.

Φίλε avatar, σε ευχαριστώ για τις ερωτήσεις. Πολύ ευχαρίστως θα σου απαντήσω:

Στην αρχή, τις πρώτες φορές, μου συνέβαινε πάντα βραδινές ώρες και αφού είχα ξαπλώσει ήδη για 10-15 λεπτά. Ήμουν εντελώς ξύπνια και ένιωθα ένα περίεργο βουητό και μία παρουσία (άρρην) στο δωμάτιό μου, η οποία μου δημιουργούσε φόβο για κάποιο λόγο (μία φορά και μόνο αισθάνθηκα την παρουσία ενός.... ζώου)... Επειδή δεν γνώριζα τι ήταν αυτό που μου συνέβαινε και δεν ήθελα να το συζητήσω με κανέναν από φόβο μην με περάσουν για τρελή, άρχισα να μην το παραδέχομαι (στον εαυτό μου), να λέω ότι δεν συμβαίνει και ειδικά όταν ξάπλωνα, μήπως και ηρεμήσουν τα πράγματα. Δυστυχώς τα πράγματα «αγρίευαν», όσο περνούσε ο καιρός και ειδικά οι δύο τελευταίες φορές ήταν οι χειρότερες όμως δεν θα ήθελα να αναφερθώ περισσότερο. Η τελευταία φορά ήταν μέρα 08.45 το πρωί.

Όχι δεν γινόταν τίποτα σημαντικό στην ζωή μου, εκτός του φόβου που με είχε κυριέψει και έφτασα σε σημείο να προσπαθώ να μην κοιμάμαι / ξαπλώνω, οπότε ήμουν ένα ράκος. Έχω όμως την αίσθηση ότι όσο πιο πολύ εγώ δεν παραδεχόμουν το γεγονός αυτό, η παρουσία αυτή που ένιωθα, λες έκανε όλο και πιο έντονη την εμφάνισή της. Λες και την προκαλούσα για κάποιο λόγο... Δυστυχώς ακόμα και τώρα δεν έχω όλες τις απαντήσεις.

Καλό απόγευμα σε όλους

* Irene *
~ Love is the only truth ~
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2003, 12:13:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ oneiric1ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΜΕΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕΣ.
ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ

quote:
Λες και την προκαλούσα για κάποιο λόγο...

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΟ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΗ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΝΑ ΣΟΥ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ.

ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΜΗΠΩΣ ΕΝΙΩΣΕΣ ΚΑΠΟΙΑ ΜΥΡΟΔΙΑ ??????
ΑΚΟΥΣΕΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΗΧΟ ?????
ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΙΧΕΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΣΗ ???
ΜΗΠΩΣ ΗΛΘΕΣ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ Η ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ????

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ .....
ΑΝΑΜΕΝΩ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2003, 14:34:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους.

Φίλε avatar, αλίμονο να ζητάς συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις! Μακάρι να μπορέσω να βοηθήσω με αυτές τις λίγες εμπειρίες που έχω & το ίδιο ελπίζω να βοηθηθώ και εγώ σε πολλά ερωτήματά μου.

Ειλικρινά πιστεύω ότι αυτή η παρουσία δεν ήταν καθόλου θετική. Μου δημιουργούσε μία έντονη αίσθηση φόβου & ένιωθα λες και όσο εγώ μέσα μου δεν παραδεχόμουν την ύπαρξή της, τόσο επέμενε να με κάνει να την παραδεχτώ! Ήταν περίεργα το πως με έκανε να νιώθω. Δεν υπήρχε κανένας άλλος ήχος εκτός του βουητού και κανένα είδος μυρωδιάς. Όμως αυτή η παρουσία δεν με πλησίασε ποτέ πολύ, την ένιωθα δηλαδή τουλάχιστον μερικά μέτρα μακριά από το κρεβάτι μου. Τις τελευταίες 2 φορές όμως ένιωσα 2 άλλες, διαφορετικές παρουσίες (η μία ήταν ζώο), αλλά αισθάνθηκα ότι μπροστά στην άλλη παρουσία ήταν ανίσχυρες ή τουλάχιστον με όχι τόση επίδραση επάνω μου.

Εκείνη την περίοδο η γιαγιά μου είχε δει στον ύπνο της την πεθαμένη μητέρα μου, έντονα μακιγιαρισμένη, πράγμα που συμβαίνει μόνο όταν είναι να μου συμβεί κάτι άσχημο (αρρώστια σοβαρή, κάποιο άσχημο γεγονός) και συνεχώς η γιαγιά μου με ρωτούσε αν όλα ήταν καλά στην ζωή μου.

Όχι, δεν πιστεύω ότι είχα στεναχωρήσει κάποιον ή είχα τσακωθεί με κάποιον, τουλάχιστον σε μεγάλο βαθμό, γιατί ήμουν και πολύ μικρή, οπότε η ζωή μου ήταν .... πως να το πω, όχι "πολύπλοκη".

* Irene *
~ Love is the only truth ~
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Persa
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2003, 19:58:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Persa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους!

Χθες το βράδυ ξύπνησα απότομα και ένιωθα σαν να ήμουν τυλιγμένη με αέρα και πανάλαφρη, αλλά το μόνο που κατάφερα ήταν να φωνάξω τη μητέρα μου -δεν μπορούσα να κουνηθώ-3 φορές πολύ δυνατά και μόνο την τρίτη φορά ελευθερώθηκα.
Αυτά τα λίγα. Καλό βράδυ σε όλους.
Πέρσα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2003, 22:43:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΗ Persa ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΜΒΑΝ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ.

ΕΚΤΟΣ ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΟΠΟΤΕ ΜΕ ΧΑΡΑ ΘΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΜΕ.

ΕΥΧΑΡΑΣΤΩ.


** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Persa
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2003, 11:33:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Persa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους!

Αγαπητέ Avatargr,
Πιστεύω ότι ήταν επίθεση αλλά χωρίς να είμαι σιγουρη 100%.
Αν ήταν ακούσια εξωσωματική εμπειρία, ίσως να μην είχα αυτό το τρόμο στην ψυχή μου. Επίσης ξύπνησα( κάτι που συμβαίνει κάθε φορά που μας επισκέπτεται...) Πιστεύω θα ήμουν πιο ήρεμη. Δεν έχω ασχοληθεί με το θέμα όμως και κρατώ τις επιφυλάξεις μου.
Πέρσα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2003, 14:20:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΗ Persa ΤΗΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΠΕΡΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ ΓΙΑΤΙ ΣΥΝΗΘΕΣ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΩΝΙΑ ΤΗΣ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΛΗ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dcd
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2003, 15:58:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dcd  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος dcd  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kalimera sas!

eimai kainourio melos kai tha ithela na pw ti gnwrizw gia to thema!
diavasa ola afta pou exoun graftei gia tin "mora" i opws alliws o kathenas to apokalei...den exw kapoies sigekrimenes gnwseis panw sto thema...mporw na milisw mono empirika!

thimamai na mou simvenei kati paromio apo poli mikri ilikia kai malista prepei na sas pw oti simvenei kai se kapoia melei tis oikogeneias mou alla OXI SE OLA (isws afto na exei na kanei me poso dektikos mporei na einai kaneis se kapoia "pragmata").
oi dikes mou empeiries einai panw katw idies metaksi tous.niwthw oti ksipnaw oti anoigw ta matia mou diladi den mporw na kounithw oute na milisw kai aisthanomai san na exei ksaplwsei apo panw mou kapoios poli varis kai me piezei aforita!taftoxrona epidi pio sixna mou simvenei otan koimamai "mproumita", niothw tin anasa tou varia kai ixiri dipla sto afti mou.mou exei simvei apistefta polles fores kai malista kapoies periodous mou sinevene kathe vradi(mou exei tixi kai mesimeri).einai fores pou otan pathenw kati tetoio me kataklizei megalos fovos. Den sas krivw omws kai elpizw na min gelasete me afto...oti kapoies fores vrika to tharros na to adimetopisw psixrema kai adi na prospathisw na ksipnisw eipa na to afisw na dw pou tha paei!malista epidi tin ora ekini eniwtha poli nistagmeni kai se eisagwgika "afto" mou parenoxlouse ton ipno ekana tin prospathia na tou milisw -estw me to mialo- afova omws sa na min me fovize katholou les kai milousa se kapoion diko mou.kapoia frasi pou exw pei ekini tin wra einai : "koita...epidi nistazw kai den mporw na asxoloume mazi sou an thes kati pes to diaforetika ade gia!" i kapoies fores prospathousa na sigedrothw kai na niwsw kalitera ti akrivws itan afto pou eniwtha panw mou kai oses fores to ekana afto diapistwsa oti to kiriotero meros tou me "plakwne" ston kormo mou kai oxi toso sta podia mou.

pragmatika ola afta den ta exw vgalei apo to mialo mou an oi ipolipoi edw exoun 5-10 empiries egw to exw kanei sxedon kathimerinotita mou.pantws katha kai mono milontas apo tis empiries mou pistevw oti mistiko einai na mathei na min to fovate kaneis.einai poli pithano na trefete apo ton fovo mas.

i alithia vevea einai oti ektos apo to oti einai vasanistiko den mou exei prokalesei tipote allo pote.den kserw ti na ipothesw kai ti na pistepsw gia afto pou mou simvenei!isws na einai kapoio pnevma kako isws apla na einai kapoio pou niwthei mono!einai alithia oti otan eimai poli kourasmeni den mou simvenei.isws lew isws na simvenei tin ora tou "elafri ipnou" tote pou einai poli pithanon oloi mas asinidita kai xwris kamia idiki askisi na pername se mia fasi xalarwsis kai katasinepeia eimaste "anoixtoi" pros kapoia alli diastasi.
padws opws sas eipa kai stin arxi simvenei kai stin oikogeneia mou kai odws to exw akousei kai gw apo kapoious ilikiwmenous sto xwrio mou oi opoioi malista to apokalesan opws kai seis edw "mora".

thelw teleiwnontas na pw se osous den pistevoun kapoia pragmata...oti toses koines empiries...DEN EINAI KATI TYXAIO!!!!

EFXARISTW POLY .
THA XARW AN DW SXOLIA SAS.

Κοιτάζω τ'αστέρια και τότε γίνονται όλα απλά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Persa
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2003, 17:45:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Persa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ/ή Dcd,
Καλωσόρισες στο φορουμ. Πιστεύω πως κανείς δεν θα γελάσει μαζί σου γιατί είναι κάτι που έχει συμβεί σε όλους και δεν νομίζω όποιος έχει λίγο συναίσθηση του τι συμβαίνει να κάνει κάτι τέτοιο. Σίγουρα δεν είναι τυχαίο, για παράδειγμα ο πατέρας μου το έχει πάθει μόνο μια φορά, ενώ ο αδελφός μου κι εγώ πάρα πολύ συχνά. Πέρα απο αυτό, για να σου απαντήσω στο παρακάτω:" kai adi na prospathisw na ksipnisw eipa na to afisw na dw pou tha paei!malista epidi tin ora ekini eniwtha poli nistagmeni kai se eisagwgika "afto" mou parenoxlouse ton ipno ekana tin prospathia na tou milisw -estw me to mialo- afova omws sa na min me fovize katholou les kai milousa se kapoion diko mou.kapoia frasi pou exw pei ekini tin wra einai : "koita...epidi nistazw kai den mporw na asxoloume mazi sou an thes kati pes to diaforetika ade gia!" i kapoies fores prospathousa na sigedrothw kai na niwsw kalitera ti akrivws itan afto pou eniwtha panw mou kai oses fores to ekana afto diapistwsa oti to kiriotero meros tou me "plakwne" ston kormo mou kai oxi toso sta podia mou." πρέπει να σου πω ότι ΔΥΣΤΥΧΩΣ είτε κοιμηθείς μπρούμυτα ή ανάσκελα ή στο πλαί κλπ., θα έρθει και πάλι. Και εγώ προσπάθησα να του μιλήσω, να το βρίσω - μάλιστα έκανα και ασκήσεις χαλάρωσης για να είμαι έτοιμη όταν θα ξαναερχόταν. Χωρίς αποτέλεσμα.!Ευχομαι να βρούμε κάποιες απαντήσεις.
Πέρσα

Edited by - Persa on 30/04/2003 17:46:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dcd
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2003, 11:30:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dcd  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος dcd  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kalimera PERSA!
efxaristw gia tin apadisi sou!

kai gw efxomai na vroume kapoies apadiseis....
na sou pw tin alithia den exw epixirisei pote to vrisimo !!
mallon epidi den kserw me ti exw na kanw kai to fovamai afto!
esi niwtheis kati paromeio me mena i vlepeis kai si afti tin mavri skia?

padws oti kai na nai afto...ektos apo to na me enoxlei den me exei peiraksei perrisotero...kai oson afora tis fores pou prospathisa ekeini tin stigmi na adiaforisw....pragmati den edikse na ptoeite!!!


an pali den einai kapoia paresthisi tou sleep paralisis pou lene kai einai kati to pragmatiko tha thela pragmatika na vrw tropo na to adimetopizw!

kai kati akoma pou tha ithela na rotisw kai afto vevaia oxi mono gia to sigekrimeno peristatiko...einai kata poso tha prepei na "fovamai" kapoia tetoia stoixia...diladi an mporoun na me vlapsoun kai an nai me pio tropo mporw na profilaxtw apo afto?

afta gia tin ora!
kai pali efxaristw gia tin apadisi sou!


Κοιτάζω τ'αστέρια και τότε γίνονται όλα απλά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Persa
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2003, 11:53:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Persa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλημέρα!
Εχω ακούσει ότι αν κοιμηθείς με τα χέρια πίσω από το κεφάλι σου, υπάρχει πιθανότητα να σου τα πιάσει και να πεθάνεις από ανακοπή. Φυσικά δεν το πιστεύω, αλλά δεν το έχω επιχειρήσει για να το εξακριβώσω :).
Δεν ξέρω κατα πόσο πρέπει να φοβομαστε αλλά σίγουρα δεν είναι κάτι καλό και αγαθό....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2003, 14:57:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο εγκέφαλος είναι ο κυρίαρχος του υλικού κόσμου! Αλήθεια… πείτε μου σας παρακαλώ, πως ξεχωρίζεται το φυσικό από το (προς το παρόν)‘μεταφυσικό’ στης εμπειρίες που έχετε αναφερθεί; Επιθυμώ πραγματικά να σας αναγνώσω.

Σας χαιρετώ προσωρινά.


Πάνα καλώ κρατερόν,νόμιον,κόσμοιο τό σύμπαν...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Persa
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2003, 15:19:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Persa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Εχέμβροτε,
Σου υπενθυμίζω την απάντηση που είχες δώσει παλαιότερα.
''ΜΟΡΑ'',MOY THIMIZEI THN ΜΟΡΜΩ(ΑΚΟΛΟΥΘΟ ΤΗΣ ΕΚΑΤΗΣ)
POLA PARAGOGA LEKTIKA EXOUN PROELTHEI APO AYTO TO ONOMA.
MORMOLIKION.KAI AS MHN XEXNAME TON ''MORMOLI''
KAI ME ALES ONOMASIES...OPOS..Η ΕΜΠΟΥΣΑ,Η ΛΑΜΙΑ...
ALOTE ME THS IDIES IDIOTITES KAI ALOTE ME PARAPLISIES.
b]OTAN H PRAGMATIKOTITA GINETE MYTHOS KAI O MYTHOS THRILOS...[[/b]
(για την ερμηνεία της ερώτησης απο τα γραφόμενα σου)
Αυτό το καταλαβαίνω τουλάχιστον από το συναίσθημα το οποίο βιώνω κάθε φορά, του τρόμου δηλαδή. Αν δεν σου έχει τύχει και εσένα, δυστυχώς δεν μπορείς να καταλάβεις....
Φιλικά
Πέρσα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ektos_oriwn
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2003, 16:34:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ektos_oriwn  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος ektos_oriwn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας.. τωρα καταλαβαίνω γιατι δεν πρέπει να ανοίγεται το ίδιο θέμα δυο φορές. Εχω ήδη γράψει σε κάποιο άλλο σημείο του φόρουμ για τις δικές μου εμπειρίες σχετικα με τιν Μόρα όπως λέτε εσείς.. ή τον "ίσκιο" όπως το λέμε στα μέρη μου.
Περσα.. δεν καταλαβαίνω γιατι θα πρέπει να είσαι τόσο επιθετική όταν το παθαίνεις, ίσως αυτός να είναι και ο λόγος που το παθαίνεις.
Πως να το βρίσεις???? (εδώ κανείς -ούτε εσύ- δεν μπορεί να κουνηθεί) και γιατί να το βρίσεις?? Δεν σου κάνει κάτι κακό απλά σε κοιταεί εσυ περνας στη διασταση του γι αυτο κ δεν σε υπακουεί το σώμα σου..
Κάποτε το πάθαινα πολύ συχνά αμέτρητα βραδυα.. πάντα το συντρόφευε ένα βουητό εκτός από την παραλύσια και πάντα αντιστεκομούν προσπαθώντας εντρόμη να κουνηθώ.
Η εμπειρία με δίδαξε ότι δεν υπάρχει κανείς λόγος να το φοβάμαι ποτε δεν με πειραξε -ούτε και κανέναν άλλον απο όσο ξέρω-.
Δεν ξέρω αν είναι άλλη οντότητα ή αν εμείς οι ίδιοι το προκαλούμε.. Ξέρω ότι από τη στιγμή που το αποδέχτηκα έχει έρθει μετρημένες φορές στα δάχτυλα του ενός χεριού χώρις φόβο όμως πια..
( Διαφορετικές εμπειρίες καμιά σχέση με τις πρώτες φορές)

otan den exeis kati na peis tote kalytera na swpaineis..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ektos_oriwn
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2003, 16:58:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ektos_oriwn  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος ektos_oriwn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
Εχω ακούσει ότι αν κοιμηθείς με τα χέρια πίσω από το κεφάλι σου, υπάρχει πιθανότητα να σου τα πιάσει και να πεθάνεις από ανακοπή.

Καλή μου Περσα είμαι σίγουρη ότι αυτό το έγραψες για να χαμογελάσουμε

Κάποιος φίλος ακόμη μίλησε για επίθεση.. ούτε σ αυτό θα συμφώνησω σύμφωνα με τις δικές μου εμπείριες τουλάχιστον. Θα συμφωνούσα πείσότερο με την Δωρίδα που ανέφερε για αστρικη προβολή δική μας..
Δωρίδα δοκίμασε να "ταξιδέψεις αστρικά " την επόμενη φορά που θα νιώσεις ότι το παθαίνεις.. αντί για φόβο αφέσου στο βουητό κ θα νιώσεις το λικνισμα πόλυ πιο συντομα απ ότι νομίζεις.

otan den exeis kati na peis tote kalytera na swpaineis..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2003, 17:28:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους και dcd καλωσήρθες.

ektos_oriwn: Δεν ξέρω για την Πέρσα, αλλά εγώ ήμουν τόσο επιθετική όταν μου συνέβαινε, γιατί μου προκαλούσε φόβο, εκνευρισμό και ένιωθα ότι μου κάνει επίθεση!! Οπότε είναι απόλυτα φυσιολογικό. Και τι εννοείς όταν λες: "Δεν σου κάνει κάτι κακό απλά σε κοιταεί εσυ περνας στη διασταση του γι αυτο κ δεν σε υπακουεί το σώμα σου..". Προσωπικά διαφωνώ. Όλες τις φορές που μου συνέβη στο παρελθόν, δεν ήμουν σε καμία διάσταση παρά μόνο στην δική μου. Ούτε κοιμόμουν, ούτε επιχειρούσα ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, ούτε τίποτα. Ήμουν στο κρεβάτι μου (άλλες φορές μέρα και άλλες νύχτα) και ξεκουραζόμουν. Άρα "αυτό" επεμβαίνει στην ζωή μου και όχι ο καθένας μας.

dcd: Το μόνο που μπορώ να πω ώστε να "βοηθήσω" λιγάκι, είναι ότι δεν νομίζω ότι ουσιαστικά μπορεί να μας πειράξει. Από προσωπική μου εμπειρία, με ενόχλησε ένα μεγάλο διάστημα (σε βαθμό τρέλας) αλλά ξαφνικά και αφού βρήκα το θάρρος να το συζητήσω με κάποιον (την γιαγιά μου, η οποία έκανε ευχέλαιο σπίτι μας και εξορκισμό - χωρίς να ξέρω αν βοήθησε), σταμάτησε να με ενοχλεί, εκτός μιας φορά που μου συνέβη ξανά στο καινούργιο μου σπίτι!

Ελπίζω να βοηθήσω και να βοηθηθώ!

* Irene *
~ Love is the only truth ~
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ektos_oriwn
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2003, 19:16:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ektos_oriwn  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος ektos_oriwn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
Και τι εννοείς όταν λες: "Δεν σου κάνει κάτι κακό απλά σε κοιταεί εσυ περνας στη διασταση του γι αυτο κ δεν σε υπακουεί το σώμα σου..". Προσωπικά διαφωνώ. Όλες τις φορές που μου συνέβη στο παρελθόν, δεν ήμουν σε καμία διάσταση παρά μόνο στην δική μου. Ούτε κοιμόμουν, ούτε επιχειρούσα ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, ούτε τίποτα. Ήμουν στο κρεβάτι μου (άλλες φορές μέρα και άλλες νύχτα) και ξεκουραζόμουν. Άρα "αυτό" επεμβαίνει στην ζωή μου και όχι ο καθένας μας.

Καλή μου Oneiric
(Καταρχήν δεν είμαι φίλος, είμαι φίλη
Όσον αφορά το ερώτημα σου τώρα..
Η προσωπική μου άποψη είναι ότι όλο το συμβάν της παραλυσίας, του έντονου βουητού -κατα περιπτώσεις- και του επίσης έντονου τρόμου είναι ας μου επιτραπεί η έκφραση "συμπτώματα" της ασυνείδητης - ακούσιας αστρικής προβολής.
Ξέρεις τι είναι αστρική προβολή .. Οταν σε μια ασυνείδητη αστρική προβολή "κάτι" μας φέρει λίγο απότομα πίσω (αυτό το κάτι μπορεί να είναι και μόνο ο δικός μας φόβος) τότε ο εγκέφαλος μας μεταφράζει τα ερεθίσματα που έχει βιωσει σύμφωνα με τους νόμους της λογικής και της συνείδησης τρομάζοντας μας με το ακατανόητο που έχει βιώσει. Δεν είμαστε ούτε ξύπνιοι ούτε κοιμόμαστε, το μέρος του εγκεφαλου που δίνει την εντολή στους μύες να κινηθούν κοιμάται ήρεμα, το μέρος που μας δίνει τα όνειρα είναι τρομοκρατημένο.
Μακρυγόρησα νομίζω.. δεν ξέρω αν σας μετέφερα σωστα το πως έγω αντιλαμβάνομαι "τον ίσκιο" .. Το μόνο που έχω να προσθέσω είναι ότι ΠΙΣΤΕΥΩ πως δεν υπάρχει λόγος για να φοβόμαστε..
Όλα τα παραπανω είναι προσωπικές μου απόψεις και σύμφωνα με όπως το έχω εγω βιώσει..


otan den exeis kati na peis tote kalytera na swpaineis..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Persa
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2003, 19:43:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Persa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σε όλους!
Συμφωνώ απόλυτα με την οneiric1
quote:
Προσωπικά διαφωνώ. Όλες τις φορές που μου συνέβη στο παρελθόν, δεν ήμουν σε καμία διάσταση παρά μόνο στην δική μου. Ούτε κοιμόμουν, ούτε επιχειρούσα ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, ούτε τίποτα. Ήμουν στο κρεβάτι μου (άλλες φορές μέρα και άλλες νύχτα) και ξεκουραζόμουν. Άρα "αυτό" επεμβαίνει στην ζωή μου και όχι ο καθένας μας.

και επίσης ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΚΟΙΜΑΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΝΑ ΣΕ ΠΛΑΚΩΝΕΙ!!!
Συγνωμη αν είμαι λίγο επιθετική...
Περσα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ektos_oriwn
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2003, 20:14:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ektos_oriwn  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος ektos_oriwn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
[και επίσης ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΚΟΙΜΑΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΝΑ ΣΕ ΠΛΑΚΩΝΕΙ!!!
Συγνωμη αν είμαι λίγο επιθετική...
Περσα.


Υποθέτω πως κάτι που είπα εγώ σε έκανε επιθετική..Ίσως να κάνω και λάθος
Σιγουρα πάντως δεν είπα πως κοιμόμαστε...
Δεν αμφισβήτησα τίποτα απ ότι βίωσε ο καθένας (ούτε που το διανοήθηκα ποτέ μου)
.... και επίσης όλοι το έχουμε πάθει Πέρσα ξέρουμε πως είναι .. δεν αμφισβητούμε το βίωμα ο καθένας καταθέτει τις προσωπικές του (και όχι μόνο ίσως) εξηγήσεις.
Όσο για το αν σε συγχωρουμε ναι σε συγχωρουμε για την επιθετικότητα σου άσχετα αν έγω τουλάχιστον δεν κατάλαβα το γιατί..

otan den exeis kati na peis tote kalytera na swpaineis..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimsot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
241 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2003, 22:29:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας φίλοι μου, την λέξη ΜΩΡΑ την άκουσα πρώτη φορα απο τον πατερα μου οταν αναφερθικε καποτε σε ενα περιστατικο που ειχε πάθει οταν ηταν μικρος στο χωριο του. Ειχε κοιμηθει κατω απο μια συκιά ενα βραδυ και κοντεψε να πεθανει απο ασφυξια εχοντας τα ιδια συμπτωματα που αναφερερονται παραπανω (εβλεπε τι γινοταν γυρο του αλλα δεν μπορουσε να κουνιθει και να αναπνευση) τελικα ο παππους μου πηρε γραμη τι γινοταν και τον σηκωσε. Κατα τα λεγόμενα του πατερα μου αυτο συνεβει γιατι η συκια ειναι δεντρο που το βραδυ αποροφα οξυγονο και βγαζει διοξυδιο του ανθρακα (ενω τι μερα γινεται το αντιθετο) και ολα αυτα προηλθαν απο την ελλειψη οξυγονου, μαλιστα μετα έμαθα οτι οι πιο μεγαλοι το ηξεραν αυτο και απεφευγαν να καθονται βραδυ κατω απο τετοιου δεντρα για να μην παθουν μορα οπως ελεγαν.

Για τον ιδιο λογο φιλοι μου ολα τα φυτα που επιλεγονται ως "φυτα εσωτερικου χωρου" ειναι ειδη τα οποια απορροφουν διοξυδιο του ανθρακα και βγαζουν οξυγονο 24 ωρες το 24ωρο.

Δεν ξερω ανα σας ικανοποιει η εξηγηση μου αλλα ριχτε μια ματια μηπως ειχατε καπου κοντα σας ενα τετοιο φυτο οταν σας συνεβει αυτο το γεγονος.

Ευχαριστω.


dimsot
ΠΑΝ ΔΕ ΑΥ ΤΟ ΓΙΓΝΟΜΕΝΟΝ ΥΠ' ΑΙΤΙΟΥ ΤΙΝΟΣ ΕΞ ΑΝΑΓΚΗΣ ΓΙΓΝΕΣΘΑΙ. (ΠΛΑΤΩΝ)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 14 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy