ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Mora - Mola απλά παραίσθηση ή πραγματικότητα...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 14
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
neinta
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2004, 00:49:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους neinta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπέρα και απο μένα.Θέλω να πω κι εγώ την δικιά μου εμπειρία.Βασικά δεν νομίζω να ήταν μόρα αλλά τέλοσπαντων.Αυτό συνέβει το 98.Κοιμάμαι στο ίδιο δωμάτιο με τον αδερφό μου.Εκείνο το βράδυ ήταν έξω.Όταν κοιμάμαι μόνη μου δεν κλείνω ποτέ το μπατζούρι.Εκείνο το βράδυ έτυχε να είναι κλειστό.Λέω αφού όπου να ναι θα γυρίσει και θα το κλείσει άστο δεν θα κοιμηθώ.Εκείνο το βραδυ ημουνα μεσα στην τρέλη χάρα είχα περάσει καλά στην έξοδο μου.Και καθόμουνα και σκεφτόμουνα γενίκα.Το δωμάτιο τελείως σκοτεινό κι εγώ γυρισμένη προς τον τοίχο(κολλητά το κρεβάτι με τον τοίχο).Ακουγα στο ραδιο DOORS πολύ σιγά όμως.Ξαφνικά ακούω ενα μμμμμμ!με βαριά φωνή αλλά πολύ σιγά.Ταράζομαι και λέω μπα μωρέ απο το ράδιο θα ήταν.Αλλά το είχα στο μυαλό μου όμως.Μετά από λίγο το ξανα ακούω(μμμμμμ).Πιο δυνατά αυτή την φορά.Εκείνη την στιγμή λέω σίγουρα δεν ήταν αυτό απο το ράδιο.Και λέω από μέσα μου μήπως με πήρε ο ύπνος και το έκανα εγώ?Κάνω ακριβώς τον ίδιο ήχο (μμμμμμ!)και καταλαβαίνω ότι αποκλείεται να είμαι εγώ δεν εχω τόσο βαρια φωνή.Δεν προλαβαίνω να το σκεφτώ ακούω το μμμμμ πάνω απο το κεφάλι μου πολύ δυνατά και αρχίζω να ουρλιάζω.Σηκώνονται οι γονείς μου απο το διπλανό δωμάτιο ανοίγουν την πόρτα μου και τους φώναζα ανάψτε γρήγορα το φώς.Το ανάβουν και τους ρώταγα συνέχεια αν είναι τίποτα απο΄πίσω μου.Οπως καταλαβαίνετε δεν΄είχα γυρίσει είχα μείνει κόκκαλο.Η μάνα μου τα είχε δεί όλα.Μου λέει η μάνα μου δεν είναι τιποτα από πίσω και γυρνάω.Μου λέει κάνε τον σταυρό σου και έλα να κοιμηθούμε μαζί.Της λέω όχι δεν τον κάνω δεν θα με σώσει΄αυτό.Ηταν η εποχή που έλεγα οτι δεν πιστεύω με τον τρόπο αυτό που πλασάρουν την θρησκεία και ότι κάνω θα το κάνω μόνη μου.Πιστεύω σε μένα.Προσπάθησα να κοιμηθώ και δεν μπορούσα στο τέλος τον έκανα γιατί μαλλον δεν πίστευα σε μένα οτι μπορώ απο μόνη μου να το διώξω.Κοιμήθηκα σαν πουλάκι μετά.Μετα από τρείς μήνες φεύγω για να σπουδάσω.Εννοείται από τότε δεν κοιμήθηκα ποτέ μόνη μου στο δωμάτιο.Φεύγω λοιπόν.Και βρίσκω εννοείται συγκάτοικο.Η πρώτη μου έξοδος ήταν με δυο παλικάρια ο ένας ήταν απο το σχολείο μου ο αλλος τον γνώρισα εκεί.Βγαίνουμε για ποτάκι και κατα τις 4 το πρωι πάμε να φάμε κάτι.Και πώς πιάνουμε τέτοια κουβέντα με φαντάσματα αρχίζω να λέω την ιστορία μου.Την ώρα που φτάνω στο σημείο να πω πως ξαφνικά ακουω το μμμμμ με κόβει(το παιδί που γνώρισα εκεί)και μου λέει άκουσες ένα μμμμμ?και μένω μ....ς!Βουρκώνω...!του λέω ναι.Και βουρκώνει κι αυτός.Του είχε συμβεί ακριβώς το ίδιο μόνο που αυτός γύρισε.Και είδε δυο μάτια στο σκοτάδι.Τρελάθηκα τελείως,μου λέει το έλεγα και δεν με πίστευαν και τώρα πετυχαίνω κάποιον που του έτυχε το ίδιο.Εκείνο το βραδυ κοιμηθήκαμε όλοι μαζί.Συνέχισα να μην κοιμάμαι μόνη μου.Εφτασε όμως η τελευταία χρονιά και έτσι όπως είχαν γίνει τα πράγματα έμενα πια μόνη.Τους πρώτους μήνες κοιμόμουνα όταν ξημέρωνε όσπου δεν το άντεχα πια και είπα αν θές ελα πάλι να με τρομάξεις δεν αντέχω άλλο.Και απο τότε κοιμαμαι μόνη μου δεν έχω πρόβλημα και πολλές φορές του λέω έλα δεν σε φοβάμαι.Είναι όμως και μερικές βραδιες που δεν μπορώ να κλείσω μάτι.Αλλά έχει περασει καιρος πια και έχει κάπως σβηστεί από το μυαλό μου.Αυτό συνέβει σε μένα τώρα τι ήταν δεν ξέρω αλλα είμαι περιέργη να μάθω αν και με τρομάζει.Ελπίζω να μην έγινα κουραστική.Καληνύχτα σας και όνειρα γλυκά....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2004, 21:50:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ειμουν ξαπλωμενος,ειχα κοιμηθει και η κυρα-μορα εκανε την εμφανιση της.ανοιξα τα ματια μου αποτομα χωρις να μπορω να κινηθω ,χωρις να μπορω να μιλησω.
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ
ΑΝΥΕΓΡΑΨΑ ΤΟ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑ ΤΟΥ ΑΡΙΣ.
ΘΕΛΩ ΚΙ ΕΓΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΜΕ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ.
ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΧΕ ΑΝΕΒΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΠΑΤΟΥΣΕ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΩΡΑΚΑ ΕΝΑΣ ΝΑΝΟΣ ΥΨΟΥΣ 1 ΜΕΤΡΟΥ ΠΕΡΙΠΟΥ.
ΑΠΟ ΟΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΠΩ ΤΟ ΚΥΡΙΕ ΕΛΕΗΣΟΝ.Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΡΘΡΩΣΩ ΚΑΘΕ ΛΕΞΗ ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΓΟΛΓΟΘΑΣ.
ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΝΑ ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΜΕ ΑΙΩΝΕΣ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΠΩ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗ ΦΡΑΣΗ.ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ.ΕΦΥΓΕ ΜΕΜΙΑΣ.
ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ.
ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΠΩΣ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΟΣΟΥΣ ΤΟ ΕΠΑΘΑΝ ΔΕ ΦΟΡΟΥΣΕ ΣΤΑΥΡΟ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

isovitis
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2004, 23:06:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους isovitis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα σε ολους.ειμαι νεος χρησης και σας ανακαλυψα πριν δυο μερες.αντιλαμβανεστε οτι δεν καταφερα να διαβασω ολες τις σελιδες του forum αλλα για το θεμα της μορας τι να προτοπει κανεις.αισθανεσαι ενα πλακωμα σε ολο σου το σωμα ,αγωνιας και αναρωτιεσαι εαν κοιμασαι η εαν εισαι ξυπνιος,αισθανεσαι ενα βουητο γυρω και μεσα σου,σκεφτεσαι συνειδητα (αποδειξη του οτι δεν κοιμασαι),νιωθεις μια ξενη παρουσια,φωναζεισ και δε σε ακουει κανεις,και ξυπνας καταιδρωμενος .το εχω ζησει αρκετες φορες σε σημειο που να μη με τρομαζει.απλα καθομαι και λεω τι θα γινει θα αργησεις να φυγεις;ειναι ακινδυνο ,,,,,,,,,, μεχρι τωρα τουλαχιστον.................

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2004, 00:51:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

καποτε ο Βουδας στην αναζητηση του εφτασε σε μια σπηλια

μπηκε να διαλογιστει και ειδε την βασιλισα των δαιμονων!

ειπε βιαστικα ο,τι προσευχη και ξορκι ηξερε, χεστηκε επανω του(αγνωστο με ποια σειρα), και την κοπανησε τρεχοντας


μετα απο χρονια και αφου ειχε φωτιστει πια, ξαναεφτασε στο σπηλαιο

μπηκε μεσα και αντικρισε ξανα τη βασιλισα των δαιμονων

μονο που αυτη τη φορα χαμογελουσε (ξερετε, αυτο το μισοχαμογελο του)


δε με φοβασαι πια? ρωτησε η βασιλισα των δαιμονων...

μα πως μπορω να φοβηθω κατι δικο μου, κατι που ειμαι εγω? απαντησε ο Βουδας

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2004, 23:42:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μόλις πριν από λίγα λεπτά μιλούσα με κάποιον γνωστό μου που χρόνια τον ταλαιπωρούσε αυτή η οντότητα ή ότι άλλο είναι.
Ένα δυνατό παλικάρι, ατρόμητο,που πιάνει τη ζωή και τη στίβει.
Κι όμως για χρόνια-μου εξομολογήθηκε-ένιωθε κάποια παρουσία στο δωμάτιό του πριν κοιμηθεί.Στην πορεία ήξερε τί θα συμβεί όταν αποκοιμηθεί.Για 3 χρόνια αυτή η κατάσταση επαναλαμβανόταν κάθε βράδυ.
Κάποια φορά,ήταν ξαπλωμένος μπρούμυτα.Δεν είχε προλάβει να κοιμηθεί όταν ένιωσε το ασήκωτο βάρος στην πλάτη του.Σαν να καθόταν πάνω του κάτι που ζύγιζε ένα τόνο.Προσπάθησε να γυρίσει το κεφάλι,να το κοιτάξει.Αδύνατον.Προσπαθούσε να του μιλήσει,να ρωτήσει τί επιτέλους γύρευε από εκείνον.<Τί θέλεις από μένα?>.Δεν μπορούσε όμως ούτε να ανασάνει.Ισχυρίζεται πως 100% ήταν ξύπνιος.
Άρχισε να κοιμάται σε άλλα δωμάτια,με τα αδέλφια του,με την μητέρα του.Κι όμως δεν άλλαζε τίποτα.Τα ίδια σχεδόν κάθε βράδυ.
Κόντευα να τρελαθώ,μου εξομολογήθηκε.Η μητέρα του κάλεσε ιερείς έκανε αγιασμούς κλπ.
Άρχισε να κοιμάται με όλα τα φώτα αναμένα.
Πιστεύει πως το φως τελικά ήταν αυτό που βοήθησε στο να σταματήσουν όλα αυτά.
Κι εγώ αναρωτιέμαι:
Ήταν πράγματι το φως που βοήθησε? 'Ηταν σύμπτωση και κάποτε θα σταμάταγε?
Εσείς που έχετε ζήσει παρόμοιες εμπειρίες, έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο?

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2004, 13:22:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Ελευθερία,

Ναι! Ειναι εγω ειναι απόλιτα σύγουρος οτι το φως βοηθάει, δεν ξερω κατα πόσο η μώρα "φοβάτε" το φως, δε νομίζω οτι συνβένει αυτο, νομιζω οτι ο φίλος σου φοβόταν λιγότερο με φως στο δωματιο και αυτο δεν επέτρεπε στη μώρα να του επιτεθεί, δεν πολυ δισκολη ως αδύνατη η οποια επιροή σε κάποιον αν ο ίδιος δεν το επιτρέψει.
Το σώμα μας το περιβάλει μια άυρα την οποια δεν δυναται να διαπερασει κανει και τίποτα , αν εμεισ δεν το επιτρέπουμε, δια πολλους λογουσ οπως ειναι το αγχος το καπνισμα το αλκοολ ο φόβος "σκιζουμε"αυτη την αυρα μας και ετσι ειναι δυνατες οι επιροες, αν ο φίλος σου παψει να φοβάτε σου λεω με περισια συγουρια οτι δεν θα ξανα εχει επιθεση μωρας, ειναι κατι που το ζω ενα χρόνο τωρα με ταλεπορουσε και εμενα η μώρα επαψα να τη φοβάμε και την αντιμετόπισα , την νίκησα , αν και ειναι ακομη υπαρχουν ακομη φορές που αισθάνομαι την παρουσια της στο σπίτι μου , εγω δεν εχω δεχθεί επίθεση.
Κατι που ίσως σου φανεί ενδιαφέρον, νομιζω οτι η μώρα ειναι μια οντότια , ισως μια σκεπτομωρφη, (μια σκεψη που ζωντανεψε) η οποια για να συνεχεισει να ζει χριάζετε τροφη , αυτη την πέρνει η απο τον δημηουυργο της η απο οποιον μπορεί.
Ο τρόμος που νίωθουμε οταν μας κανει επίθεσει μας κανει να αποβαλουθμε ενεργια ετσι λοιπον η μωρα καθισμένει πανω στο ηλιακό μας πλεγμα, (στην περιοχή του διαφραγματος) συναμβάνει αυτη την ενεργει και τρώει.

quote:
<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>

Νομίζω οτι η γώση που σου χάσιρα και θα χαρίσεις και εσυ στο φίλο σου να του προσφέρει θάρρος...

Ειναι δύναμη η γνωση αγαπητή

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2004, 19:32:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις
Το θέμα το διαβάζω καιρό τώρα,και όταν μου μίλησε ο γνωστός μου γι'αυτό τυχαία,έμεινα έκπληκτη με τις τρομακτικές ομοιότητες που διαπίστωσα.Σε όσα γράφτηκαν εδώ και στις δικές του περιγραφές.

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Makyura
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2005, 17:01:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Makyura  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδια καλησπερα πως φαινεται ειμαι καινουργιος.Ξεθαβω αυτο το θεμα γιατι το εζησα μετα απο χρονια σημερα και πριν λιγο μου ειπαν τι ειναι.Το ειχα παθει στα 13 μου αλλα δεν ηξερα τι ειναι σημερα στα 17 μου το ξαναεπαθα και μολις εμαθα οτι εχουν πεθανει ανθρωποι απο αυτο τρομοκρατηθηκα.Λοιπον μερικες λεπτομερεις για το τι συναιβει

1)Δεν ειδα καμια σκια η κατι τετοιο απλα το ενιωθα καπου εκει
2)Ειχα μουδιασει και δεν μπορουσα να κινηθω η να μιλησω.
3)Ημουν παντα μπρουμυτα.
4)Ειπε καποιο μελος για σταυρο αλλα παντα φοραω και το εζησα.Υπαρχειπεριπτωση να ειναι κατι αλλο?
5)Δεν μου επιτεθηκε
6)Και τις 2 φορες ειχα την σκεψη πως ηταν ο εωσφορος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2005, 11:29:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Makyura μην φοβάσαι δεν είναι τίποτα που μπορεί να σε πειράξει. Διάβασε και στην ενότητα παράξενο θα δεις και τωρινές περιγραφές.

Επειδή πρόσεξα ότι το μέλος crystal tear αναφέρει και την περίπτωση της οντότητας που για να ζήσει παίρνει τροφή από τον δημιουργό ή από όποιον μπορεί, για να μην αρχίσεις να φαντάζεσαι διάφορα σου λέω ότι κάτι τέτοιο πολύ δύσκολα δημιουργείται γιατί θέλει συγκεκριμένη τεχνική.

Και ξέχασε αυτές τις ιδέες που αναφέρεις για το τι ήταν αυτό που ένοιωσες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Makyura
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2005, 13:49:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Makyura  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποιο πολυ μου κνει για υπνικη παραλυση γιατι δεν ειδα κατι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Conqueror
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2005, 18:00:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Conqueror  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Conqueror  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ποιο πολυ μου κνει για υπνικη παραλυση γιατι δεν ειδα κατι.


Μακαρι να ηταν μονο υπνικη παραλυση. Αλλα και κατι αλλο να ηταν, δεν νομιζω να χρειαζεται να το δεις για να το πιστεψεις...

Δειχνω και για αλλη μια φορα τον Πινακα του Fuseli, 1799

..Learn to listen and you will learn to learn...

Edited by - Conqueror on 27/05/2005 20:29:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2005, 19:15:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν είπα ότι ήταν υπνική παράλυση. Κάθε τι παράξενο σίγουρα μπορεί να εξηγηθεί από την ψυχιατρική αλλά έχει και την εξήγηση στο μεταφυσικό. Πάντως αυτό που δείχνει ο πίνακας δεν είναι σίγουρο ότι "υφίσταται" σε όλες τις περιπτώσεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Giatros
Νέο Μέλος


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2005, 20:09:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Giatros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί μου φίλοι γεια σας!

Διαβάζω αυτό το topic εδώ και λίγες μέρες... Πρέπει να πώ ότι μάλλον κι εγώ είχα μια πολύ περίεργη επαφή με αυτήν την κυρία Μώρα και ελπίζω να μου δώσετε κάποιες απαντήσεις...

Ζούσα λοιπόν ακόμα στο χωριό, οπότε ήμουν δεν ήμουν 6-7 χρονών. Ένα βράδυ θυμάμαι (και είναι από τα πολύ λίγα "άσχημα" που μου έχουν μείνει στη μνήμη από την ηλικία εκείνη) όλα όσα αναφέρετε πιο πάνω... Πλάκωμα, δύσπνοια, και βουητό. Τότε κοιμόμουν ακόμα με το μικρότερο μου αδερφάκι στο δωμάτιο. Οπότε θυμάμαι αυτή τη φιγούρα να τη βλέπω επάνω μου (όσο μπορώ να θυμηθώ) - μαύρη φιγούρα με ένα κίτρινο τρομακτικό κιτρινωπό περίγραμμα και ένα μαντήλι από αυτά που φοράνε οι γριες που πενθούνε στο κεφάλι - και να μην μπορώ να φωνάξω για να λυτρωθώ... Θυμάμαι όμως ότι όποτε έβλεπα εφιάλτες ανακαλούσα τα λόγια της γιαγιάς μου να σκέφτομαι το "Χριστούλη", όπως μου έλεγε και αυτό είχα κάνει και τότε. Θυμάμαι ακόμη ότι πριν φύγει με είχε πιέσει ακόμα δυνατότερα και μου είχε "μιλήσει" ή κάτι τέτοιο. Μου είχε δώσει τέλος πάντων να καταλάβω πως θα ξαναεπικοινωνούσε μαζί μου... Τελικά κατάφερα και λυτρώθηκα, ανασηκώθηκα στο κρεβάτι και είδα το αδερφάκι μου ξύπνιο στο διπλανό κρεβάτι, βουρκωμένο και μόλις με είδε να σηκώνομαι έβαλε τα κλάμματα και ξύπνησε τους γονείς οι οποίοι και ήρθαν αμέσως για να με αντικρίσουν μελανιασμένο.

Το όλο πράγμα το θεώρησα τότε εφιάλτη (δεν μπορούσε το παιδικό μου μυαλό να δώσει άλλη εξήγηση). Ώσπου το συνδίασα με αυτό που συνέβη πριν από αρκετές μέρες... Ξαναήρθε λοιπόν με όλα τα σχετικά επακόλουθα, μόνο που τώρα ήμουν μόνος μου στο σπίτι το δικό μου πλέον. Και μπορώ να θυμηθώ καλύτερα ότι ανέβηκε από τα πόδια μου προς το θώρακαγια να κάνει ό,τι έκανε... Τρόμαξα και άνοιξα τα μάτια γιατί στην αρχή νόμισα ότι είναι κάποιο ζωήφιο που με περπατά και ανεβαίνει προς το σώμα μου, αλλά όταν τα άνοιξα και την αντίκρυσα θυμήθηκα τη σκηνή από το παιδικό μου δωμάτιο... Με πίεζε αφόρητα και δεν μπορούσα ούτε να σκεφτώ καλά από τον τρόμο και την δυσφορία... Όμως καταλάβαινα ότι κοιτούσε κάπου στο στήθος μου... Στο βαπτισικό μου σταυρό, ή καλύτερα στη θέση του στο στήθος μου, αφού για πρώτη φορά μετά από πολλά χρόνια δεν ήταν εκεί αλλά σε ένα χρυσοχοϊο για γυάλισμα... Είχα τρομάξει τόσο που το μόνο που πέρασε από το μυαλό μου ήταν ο "Χριστούλης" που έλεγε η γιαγιά... Δυστυχώς όμως δεν "έπιασε" αυτή τη φορά... Είχα πανικοβληθεί και σκέφτηκα τη χρήση βίας... Προσπάθησα να κουνήσω τα χέρια μου να της πιάσω τα μαλλιά ή το κεφάλι και γενικά να χρησιμοποιήσω όση περισσότερη βία μπορούσα, άλλα έβλεπα ότι δεν μπορου΄σα να τα κουνήσω. Όμως φαίνεται η σκέψη μου ήταν τόσο έντονη που ίσως την τρόμαξε [αν ήταν αυτό] που πετάχτηκε από πάνω μου και κινήθηκε προσ την μπαλκονόπορτα, απ'όπου και έφυγε κοιτάζοντας με συνέχεια... Είμαι σίουρος ότι και αυτή τη φορά μου έδωσε την ίδια υπόσχεση με τότε...

1.Έχετε νιώσει εσείς να σας "μεταδίδει" τέτοια μηνύματα "επιστροφής" της? Σα να θέλει να σας τρομοκρατήσει...

2.Για ποιο λόγο να το έκανε αυτό?

3.Και γιατί τη δεύτερη φορά δεν έφυγε με την "τεχνική" που είχα χρησιμοποιήσει την πρώτη φορά, αλλά χρειάστηκε να γεμίσω θυμώ και να σκεφτώ τέτοια φριχτά πράγματα για να την διώξω?

4.Υπάρχει περίπτεση (γιατί δε διάβασα κάτι ανάλογο σε παρόμοιες εμπειρίες) να είδε και ο αδερφός μου (ο οποίος είναι ένα χρόνο μικρότερος) αυτό το πράγμα να προσπαθεί να με πνίξει? Τότε γιατί είχε βουρκώσει και με κοίταζε πριν καν εγώ σηκωθώ?

5.Δεν συνηθίζω να φοβάμαι πνεύματα κτλ. Ωστόσο ποτέ μου δεν τόλμησα να βρεθώ μόνος σε απόλυτο σκοτάδι(για το λόγο αυτό και κοιμάμαι πάντα με ανοιχτα παντζούρια) και επιπλέον όσο θυμάμαι τον εαυτό μου, πάντα αναδίπλωμα το πάπλωμα ή το σεντόνη κάτω από τα πόδια μου πριν κοιμηθώ, προσπαθώντας ίσως να μην αφήνω τις πατούσες μου ακάλυπτες από το κάτω μέρος του κρεβατιού... ΠΑΝΤΑ τονίζω ασυναίσθητα. Και μάλιστα σε μερικές περιπτώσεις που δεν μπορούσα να το κάνω (κοντό σεντόνι/κουβέρτα), δε με έπιανε κι ο ύπνος... Επίσης το καλοκαίρι πάντα με το σεντόνι σκεπάζω λίγο τα πόδια μου, όση ζέστη κι αν κάνει... Έχει καμία σχέση?

Ελπίζω οι παλαιότεροι εδώ μέσα να έχουν κάποιες απαντήσεις να μου δώσουν...

Συγνώμη αν σας κούρασα.

Ευχαριστώ

Edited by - Giatros on 28/05/2005 20:18:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oxygen_girl
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2005, 20:55:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oxygen_girl  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ δεν έχω δει ποτέ τέτοιο πλάσμα...

Μια φορά, όμως, ξύπνησα τα χαράματα και ένιωθα κάτι σαν μια παρουσία στο δωμάτιό μου. Έγινε εδώ και πολύ καιρό, αλλά θυμάμαι πως δεν μπορούσα να κουνήσω καθόλου το σώμα μου (ένιωθα σα να είχα παγώσει) και δεν μπορούσα να μιλήσω.

Λέτε να ήταν Mora, ή...ξύπνησα απότομα???

-----------------------
"I have no master. I am CHAOS!"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Makyura
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2005, 00:33:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Makyura  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδια απορια-Η υπνικη παραλυση εξηγειται απο την επιστημη ενω η μορα οχι?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Conqueror
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2005, 06:07:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Conqueror  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Conqueror  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Παιδια απορια-Η υπνικη παραλυση εξηγειται απο την επιστημη ενω η μορα οχι?

http://www.skepdic.gr/Entries/Ypsilon/ypnikiparalisi.htm

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=6068


..Learn to listen and you will learn to learn...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

livelula
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2005, 05:04:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους livelula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ayto pou sou sinevei exei simvei se pollous gnostous mou...i mora einai opos lene oi paradoseis pneyma pou rufaei psixes kata ti diarkeia tis nixtas....gia na boresei prepei na koimatai to thima tis kai fisika na min ti dei kaneis ..an kapoios tin dei tin ora pou prospathei na roufikseitin psixi tou thimatos ekeini ton akoinitopoiei mexri na eksafanistei..o filos sou prepei n se eunomonei pou ksipnises arketa egera...ayta gia tin mora....panta me vasi ayta pou mas eipan...filika livelulaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
LoveCats
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2005, 03:45:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LoveCats  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος LoveCats  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας παίδες!Ειλικρινά είναι η 1 φορά που ακούω κάτι για αυτήν την μόρα.Απλά θέλω να πώ και κάτι που συμβαίνει και σε μένα αρκετά βράδια του έτους.Καθώς είμαι ξαπλωμένη στο κρεββάτι και προσπαθεί να με πιάσει ο ύπνος,(να πω πως πλέον δεν κοιμάμαι με το πανζούρι κατεβασμένο όπως παλιά),ξαφνικά νίωθω πως κάτι βαρύ είναι επάνω στο στήθος μου κάτι το οποίο δεν έχει μορφή ή έχει και δεν μπορώ να το δώ κάτι που με κάνει να νομίζω πως εκείνη την στιγμή ήρθε να με πάρει και μαζί με όλα αυτά με πιάνει και κρύος ιδρώτας και νομίζω πως χάνομαι πως θα φύγω εκείνη την στιγμή μέσα απο το δωμάτιο.Εντομεταξύ απέναντι απο το κρεββάτι μου υπάρχει ένας καθρέπτης απο κεί προσπάθησα πολλές φορές να το αντικρύσω αλλά μάταια,απλά είναι αυτή η αίσθηση που με κάνει και φοβάμαι ,ενα ψυχολογικό ταράκουλο της στιγμής .Το λεω στον φίλο μου μερικές φορές και με κοροιδεύει και μου λέει πως θα τρελλαθώ...ευτυχώς που νομίζω τουλάχιστον οτι εσείς θα με καταλάβετε.

υ.γ Είναι 3:34 πμ είμαι σε ένα ιντερνετ καφε της Θεσσαλονίκης και ειλικρινά σκέφτομαι το πως θα πάω σπίτι μου ,η μάλλον πως θα ψήσω τον φίλο μου να με ανεβάσει ώς την πόρτα του σπιτιού μου...

φοβάμαι για όλα αυτά τα περίεργα που μας συμβαίνουν δεν θέλω να τρελλαθω άς μου πει κάποιος τι κάνεις σε αυτή την περίπτωση λές την προσευχούλα σου και όλα ?????pleaseeeeeeeeΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hAyAl
Νέο Μέλος

Turkey
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2005, 10:29:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hAyAl  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος hAyAl  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
agapiti fili!!!
aftin tin mora proti fora tin akuo.alla afta pu perigrafete ta eho apo mikri ilikia.i simtosis ine idies.paralisi,mudiasma,na prospathis na fonaxis k na min su vgeni kih,na min mporis na anapnefsis k.tl.
Vasika to eho psaxi!o ipnos mas ehi diafora stadia k apoti thimame ine to 4o i to 3o.Ean to paruma alios omos ine ena pnevma pu ipoferi.Den xero an iste ratsistes alla efoson i mama ine apo turkia k zo eki merika hronia tora,xero oti iparhi k eki k legete "karabasan"(mavri katapiesi).ego den xero se pio apola na pistepso alla vathia mesa mu niotho oti iparhi.giati oses fores to ezisa xipnisa anixa ta matia mu alla afti/o eki.arhisa na prosefhome k efige arketa lepta meta.pistevo pos iparhun pnevmata ara giati na min iparhi k afto?

filika...

When a was going up the stairs,i met a man who wasn't there!
he wasn't there again today!
i wish,i wish he'd go away...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sentna
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2005, 17:02:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sentna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
geia sas!eimai kainouria k mou kinhse polu to endiaferon to sygekrimeno 8ema...den diabasa akoma to ti exei graftei giati anypomonoysa na moirastw tis dysarestes empeiries mou mazi sas...
basika prin 3 kalokairia koimomoun me to filo mou k ksafnhka enw eixe kshmerwsei(!!!!!!)anoiksa ta matia mou ton koitaksa k ka8ws phra to blema mou apo panw tou k koitaksa sth gwnia sto tabani tou dwmatiou eida mia mayrh morfh na erxetai me aplwmena ta xeria pros ta panw mou k amesws eniwsa na aphleitai o laimos mou k ektokseythka apo to krebati!o filos mou me koitaze ekplhktos san na einmai ekswgihnh ka8ws epiasa enstiktwdws to laimo moy gia na ton profylaksw k eixa petaxtei apo to krebati.tote den tou eipa tipota otan me rwthse ti epa8a giati skefthka oti 8a me pernouse gia trelh!to idio brady omws epeidh eixa thn ypopsia mhpws ola ayta synebhsan ston ypno mou ,to syzhthsa mazi toy.moy eipe oti ksypnhsa ton koitaksa k meta koitaksa sto tabani k petaxthka apo to krebati entromh.aytos omws den eixe dei tipota!
meta apo peripou ena mhna koimomoyn pali alla meshmeri(!!!!!!!!!!!!)
k ksafnika eniwsa mia morfh na steketai aristera sto krebati mou.arxisa na akouw th fwnh ths aderfhs mou k tou antra ths pou anebainan tis skales tou spitiou k thn porta na anoigei alla egw ekeinh th stigmh eniw8a kati na me exei piasei apo to laimo hdh k na me pnigei(kati mayro)k den mporousa na fwnaksw thn aderfh mou gia na mpei sto dwmatio alla oyte k na koynh8w ka8oloy!ola ayta ginontan poly grhgora.ospoy ksafnika anoigei thn porta h aderfh mou!egw petaxthka shkw8hka apo to krebati ydrwmenh katakokkinh k epiasa to laimo moy k htan toso entono poy phga k koitaxthka katey8eian ston ka8refth giati pisteya oti 8a exw shmadi apo to pniksimo poy eniw8a sto laimo!ystera apo ayto ebala ta klamata k epesa pali sto krebati giati eniw8a san na mhn me kratane ta podia mou k epa8a krish panikou(pou meta ema8a oti htan panikos giati mexri tote den hksera giati den to eixa ksanapa8ei)h aderfh mou afou ths eipa ti epa8a me koitaze entromh poy eniw8a oti exw paralusei mou efere portokalada k panw sthn agwnia ths arxise na klaiei k na me rwtaei an pairnw tipota...!!!!!!den pairnw loipon tipota!!!alla synh8ws otan syzhthsw me kapoion gia kati tetoio einai h klasikh erwthsh.wstoso prin symboun ola ayta mou eixe tyxei na ksypnhsw pali giati eniw8a kapoion na me koitazei k tote eixa dei na steketai or8ios sto kefali moy aristera me ta xeria demena metaksy toys enan antra me mayro koystoymi o opoios me parakoloy8oyse aplws ka8ws koimomoyn(!!!!)den eixa niwsei apeilh apla fobh8hka k skepasthka me thn koyberta k den h8ela na koitaksw kan an efyge k arxisa na skeftomai oti den yphrkse pote tipota ekei gia na koimh8w ksana...meta loipon apo ola ayta eixa arxisei na pisteyw oti trelenomai giati arxisa na exw kati perierges diais8hseis pou den mporousa na prosdiorisw p.x eixe tyxei na ksypnhsw asxhma k na parw thlefwno to filo mou k na tou pw entromh na mhn odhghsei, na mhn bgei ektos polhs k aytos na einai hdh sthn e8nikh k na mou leei kleise twra giati exei troxaia egine ena trakarisma !!!!!!(k telika na exei trakarei ena aytokinhto sto opoio mesa htan mia filh moy ktl.)8a h8ela na zhthsw sygnwmh an sas koyrasa me thn analytikothta moy....
kai 8a ektimousa thn apopsh sas gia ola ayta...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
farfalla
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2005, 02:07:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους farfalla  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ws pneumata pou eimaste ston plenhth gh,einai logiko na sumbainei ena mperdema metaksu mas.H dunamh ths energeias pou uparxei trigurw mas kai pou ekpempetai apo ka8enan diaforetika prokalei se allous parais8hseis kai se allous gegonota.Auto eksartatai apo thn pneumatikh dunamh tou ka8enos...Egw otan hmoun 15 xronwn,ksaplwsa ena bradu kai me to pou akoumphsa to krebati me plakwse sto sth8os ena baros to opoio prolaba kai to eida...Htan morfh nuxteridas pou me thn kinhsh ths mou milhse...Kai omws,otan auto sumbainei se kapoion de ginetai tuxaia...kapoios logos uparxei...Auto mono tou to ka8e pneuma to anakaluptei...Sigoura kapoia stigmh to kanei.Egw loipon twra pou eimai 26 xronwn kserw oti to sth8os mou to plakwnei kati allo kai oxi nuxterida pia.8a gelasete alla einai petalouda me neraida mazi...8elw na pw oti gia mena h mora den einai panta kati kako...Makari na to blepei kai kapoios allos auto etsi...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2005, 17:31:25  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΣΑΣ ΤΟ ΠΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ,ΕΔΩ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ. ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟΙ ΟΙ ΛΑΤΙΝΙΚΟΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ...
ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΕΣ ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
sentna
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2005, 18:00:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sentna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ....ΑΠΛΑ ΚΑΚΗ ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΟΙ ΛΑΤΙΝΙΚΟΙ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2005, 16:32:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Love Cats μια φιλική συμβουλή:
Απομάκρυνε τον καθρέπτη από το οπτικό πεδίο του κρεββατιού σου ή κάθε βράδυ πριν κοιμηθείς να τον σκεπάζεις με ένα ύφασμα...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr4g0n
Νέο Μέλος

Cyprus
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2005, 13:05:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dr4g0n  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Dr4g0n  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Dr4g0n  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Dr4g0n  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
gia sas..tha ithela na sas euharistiso gia to forum poli exipiretiko ki endiaferon me voithise poli se kapia themata san: pou imouna mikros ida ton demona enopion mou na me kali na pao pio konta kati me pieze na pao to polemousa den mporousa na miliso na kounitho san na mou pire ton elenho tromahtika to iha mesa mou gia 7 hronia mehri pou diavasa pola ki katalava oti ola ginonte me ti dinami tou mialou ida kiala pola o tropos na ta nikisis pisteuo oti einai na min niothis fovo..einai i dinami tou mialou pou ta kani auta? i kati alo? epidi asholithika me voudismo,karma,white magic ki anakalipsa ena neo kosmo ta magia iparhoun pantou gia paradigma.kathe hrono pou ta pedia kanoun birthdays kanoun mia euhi ki svinoun ta keria ki an i euhi einai apo kardia,ki to pisteui tha pragmatopiithi,ki stis eklisies paromio, k.a.. ki me tin filenada mou imaste se mia paraxeni empiria ehoume ta idia matia asinithisto prasino me mple kai imaste entolos i idioi oti ekana sti zoi mou ta ekane ki ekini oti po to leei ki ekini ala meta anakalipsa oti asholite me magia san emena ala einai se pio psilo epipedo. to katalava me ta dora pou mou prosferne pou merika hrisimopiounte se spells opos kristala, filahta pou mou ipe oti einai gia tihi ki mia mera mono pou ta angixa me pisti ki kardia piga ekso kati me kalouse ki vrika pola leuta sto dromo etihe na vro 5 fores leuta se diaforetikous dromous.ala meta den xana asholithika me auta pisteuontas oti ta hrisimopiise se spells opos diavasa se love spell pou ta tools Needed for the spell are a red candle and a crystal ego den kano spells k.a epidi meta ta pleronis den mporeis na alaksis ti mira tou alou erhonte kaka se sena meta an den petihi only indians have the power for that opos pou maheronounte ki den niothoun entelos tipota auto to petihenoun kanontas nisties proseuhes k.a..iparhi kamia exigisi gia ola auta ta gegonota?iparhoun ola sauto ton kosmo san theoi etc i ta kani ola i dinami tou mialou?auta iha na po sas euharisto..

johnΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Νεραιδα
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 02:26:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Νεραιδα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν μου εχει συμβει ποτε κατι τετοιο κι ευχομααι να μη μου συμβει.θελω ομως να σας διηγηθω 3 περιστατικα που συνεβησαν σε καποια κοντινα μου προσωπα.ενας φιλος μου ειχε αυτη την ακινισια κ την πιεση στο στηθος συνοδευομενα απο πανικο γιατι δεν μπορουσε να φωναξει.το απεδωσε αργοτερα σστην υππερβολικη κουραση.
ενας αλλος φιλοσ μου μου διηγηθηκε την εξης ιστορια: εμενε στο σπιτι με την αδερφη του για λιγες μερες.οι γονεις τοθσ ειχαν παει διακοπες.25χρονων αφτοσ τοτε 17 η αδερφη του.ειχε γυρησει βραδυ απο φιλικο σπιτι .η αδερφη του θα κοιμοταν αλλου.οπως ηταν ανασκελος στο κρεβατι ακουσε θορυβο βηματων στην ξυλινη σκαλα του σπιτιου.(σαν καποιος να ανεβαινε).κι αφου ''ανεβηκε'' αυτος ο καποιος τη σκαλα ,μετα παλι ησυχια.νομιζωντας πως ηρθε τελικα η αδερφη του σπιτι φωναξε:ελα σε καταλαβα βρε ηληθια!'' μα παλι ησιχια.φωναξε μερικες φορες ακομη μα τιποτα.επιχειρησε τοτε να σηκωθει για να κοιταξει μα δεν μπορουσε να κουνηθει κ τοτε πανικοβληθηκε.ενοιωσε ενα βαρος πανω του.προσπαθησε να πει τοτε:ιησους χρηστος νικα μα ολες τις φορες εβγενε απ το στομα του η λεξη ''διαβολος''.και τοτε μπροστα του ειδε ενα ασπρο εκτυφλωτικο φως πολυ ομορφο που παρομοιο του δεν εχει ξαναδει.ακουγε μια γυναικεια φωνη να φωναζει τονομα του.ενοιωσε πολυ αναλαφρος και ενοιωσε να βγαινει εξω απ το σωμα του.παρακαλαγε το Θεο να μινει στο σωμα του.ολα αυτα τα διεκοψε η καμπανα της εκκλησιας που ειναι διπλα στο σπιτι του και επανηλθαν ολα.
και η τριτη ιστορια ειναι για μια φιλη που ενοιωθε πιεση στο στηθος ,δεν μπορουσε να κουνησει και να φωναξει(ανασκελα ηταν) και εβλεπε καποιον με τιν ακρη του ματιου της στο παραθυρο που ηταν πισω απ το κεφαλι της.με τη μονη διαφορα πως εκεινη, μου ειπε πως καποιες ωρες πριν ξαπλωσει, επεξε κατι σαν παιχνιδι με ενα μεγαλο κλειδι και τη βιβλο νομιζω που καλεσαν καποιον... κατι... δεν θυμαμαι, και δεν την ξαναρωτησα...
βγαζετε καμια ακρη ρε παιδια???

πες μου ποιον θαχεις να τα λες...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Νεραιδα
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 02:30:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Νεραιδα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν μου εχει συμβει ποτε κατι τετοιο κι ευχομααι να μη μου συμβει.θελω ομως να σας διηγηθω 3 περιστατικα που συνεβησαν σε καποια κοντινα μου προσωπα.ενας φιλος μου ειχε αυτη την ακινισια κ την πιεση στο στηθος συνοδευομενα απο πανικο γιατι δεν μπορουσε να φωναξει.το απεδωσε αργοτερα σστην υππερβολικη κουραση.
ενας αλλος φιλοσ μου μου διηγηθηκε την εξης ιστορια: εμενε στο σπιτι με την αδερφη του για λιγες μερες.οι γονεις τοθσ ειχαν παει διακοπες.25χρονων αφτοσ τοτε 17 η αδερφη του.ειχε γυρησει βραδυ απο φιλικο σπιτι .η αδερφη του θα κοιμοταν αλλου.οπως ηταν ανασκελος στο κρεβατι ακουσε θορυβο βηματων στην ξυλινη σκαλα του σπιτιου.(σαν καποιος να ανεβαινε).κι αφου ''ανεβηκε'' αυτος ο καποιος τη σκαλα ,μετα παλι ησυχια.νομιζωντας πως ηρθε τελικα η αδερφη του σπιτι φωναξε:ελα σε καταλαβα βρε ηληθια!'' μα παλι ησιχια.φωναξε μερικες φορες ακομη μα τιποτα.επιχειρησε τοτε να σηκωθει για να κοιταξει μα δεν μπορουσε να κουνηθει κ τοτε πανικοβληθηκε.ενοιωσε ενα βαρος πανω του.προσπαθησε να πει τοτε:ιησους χρηστος νικα μα ολες τις φορες εβγενε απ το στομα του η λεξη ''διαβολος''.και τοτε μπροστα του ειδε ενα ασπρο εκτυφλωτικο φως πολυ ομορφο που παρομοιο του δεν εχει ξαναδει.ακουγε μια γυναικεια φωνη να φωναζει τονομα του.ενοιωσε πολυ αναλαφρος και ενοιωσε να βγαινει εξω απ το σωμα του.παρακαλαγε το Θεο να μινει στο σωμα του.ολα αυτα τα διεκοψε η καμπανα της εκκλησιας που ειναι διπλα στο σπιτι του και επανηλθαν ολα.
και η τριτη ιστορια ειναι για μια φιλη που ενοιωθε πιεση στο στηθος ,δεν μπορουσε να κουνησει και να φωναξει(ανασκελα ηταν) και εβλεπε καποιον με τιν ακρη του ματιου της στο παραθυρο που ηταν πισω απ το κεφαλι της.με τη μονη διαφορα πως εκεινη, μου ειπε πως καποιες ωρες πριν ξαπλωσει, επεξε κατι σαν παιχνιδι με ενα μεγαλο κλειδι και τη βιβλο νομιζω που καλεσαν καποιον... κατι... δεν θυμαμαι, και δεν την ξαναρωτησα...
βγαζετε καμια ακρη ρε παιδια???

πες μου ποιον θαχεις να τα λες...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 07:48:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρώτη φορά ακούω να γίνεται η δεύτερη περίπτωση που είπες και να νομίζει οτι είναι Μόρα.
Εμένα μου έτυχε πρόσφατα να μη μπορώ να κουνηθώ και να μιλήσω καθόλου και να νιώθω ένα βάρος στη πλάτη μου, γιατί κοιμόμουν μπρούμυτα.
Δεν ξέρω τι μπορεί να ήταν, αφήνω όλα τα ενδεχόμενα ανοιχτά.

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Acayptos
Νέο Μέλος

United Kingdom
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2005, 17:50:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Acayptos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Katarxin , kalws sas brika..eimai kainourgios sto forum!!!

Gia tin mora i moni empeiria pou exw einai na dw thn mhtera mou na ths sumbainei. H mhtera mou to pa8ainei apo polu mikri kai mou exei milisei gia to sugkekrimeno fenomeno edw kai kapoia xronia.

Blepei ston upno ths enan mauro antra na anebainei panw ths kai na thn pataei me ta duo podia sto sth8os, me apotelesma na ths prokalei tromeri duspnoia. O tropos pou to antimetwpizei einai na leei to pater hmwn kai na fwnazei ta onomata kapoiwn agiwn. Uphrxan fores pou to antimetwpise eukola, uphrxan kai alles fores pou pragmatika duskoleutike.Apo auta pou mou eixe perigrapsei htan san na ths sunebaine kanonika afou ekeinh thn wra eblepe diafora antikeimena sto dwmatio kai htan topo8ethmena opws ta eixe afhsei prin koimh8ei(px. mia fora eixe afhsei proswrina kati panw sto kalorifer tou dwmatiou kai thn wra pou to epa8e gurise kai eide auto to antikeimeno) Telospantws egw den eixa dwsei idiaiterh shmasia, ospou prin kana 2 mhnes hmoun sto dwmatio twn goniwn mou kai eblepa thn panatha sto champions league(tous goneis mou tous eixe pareo upnos). H mhtera mou koimotan anaskela(oxi mproumita opws polloi aneferan) kai ksafnika arxise na anasanei baria alla egw 8ewrhsa pws roxalize, omws meta apo kana lepto arxise na bogkaei kai anasanei me tromeri duskolia les kai ths eixan fraksei tis anapneustikes odous.

Fobithika kai thn ksupnisa me arketh duskolia, afou thn epiasa kai thn kounisa polu dunata gia kamposa deuterolepta(enw upo kanonikes sun8ikes ksupnaei me mikro8orubous). Ekeinh thn wra htan san laxaniasmeni kai mou ekshghse oti eblepe pali ekeino ton mauro antra na thn pataei.

Einai endiaferon pou kapoioi aneferan pws an den to fobasai feugei, giati h mhtera mou den to fobatai alla to exei gia arketa xronia. Bebaia den to fobatai giati leei pws me thn boh8eia tou 8eou kserei na to antimetwpizei.

ps:thn wra pou to pa8ainei auto adunatei na kanei otidhpote para mono na milaei.


Sumperasma:
Sigoura sumbainei enw eisai se katastash upnou kai as nomizeis pws einai pragmatikothta ekeinh thn wra. Den mporw bebaia na kserw an ontws einai kapoio pneuma-ontothta alla sigoura xtupaei thn wra tou upnou.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

afroxilanui
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2005, 13:31:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους afroxilanui  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πήρα το θάρρος να σας εξομολογηθώ μία προσωπική μου εμπειρία που πραγματικά με έχει σοκάρει.
Πρν λίγες μέρες ο πατέρας μου μου είχε μιλήσει για μια σκιά που έρχεται ατον ύπνο και σου παραρηλεί το σώμα. Εγώ χθες βράδυ επειδή είμαι άρρωστη είχα ξυπνήσει από το βήχα. Μετά δεν μπορύσα να κοιμηθώ γιατί σκεφτόμουν αυτά που μου ειπε ο πατέρας μου και φοβόμουν.Τελικά με πήρε ο ύπνος και είδα ένα όνειρο ότι μίλαγα σε μία φίλη μου γι αυτή τη σκιά ξαφνικά ξύπνησα και ασυναίσθητα κοίταξα στον τοίχο και είδα μια σκιά(είχα αφήσει ένα φωτάκι ανοιχτό δίπλα από το κραβάτι μου) Ξαφνικά δεν μπορούσα να κουνηθώ και τα μάτια μου έκλεισαν αλλά η αναπνοή μου δεν είχε κοπεί. Μου είχε πει ο πατέρας μου ότι πρέπει να κάνεις μια απότομη κίνηση αλλιώς μπορεί να πεθάνεις. Τότε σκέφτηκα ότι θέλω να ζήσω και κούνησα το κεφάλι μου και τοτε μπορούσα να κουνηθώ. Μετά από τον φόβο μου δεν με έπαιρνε ο ύπνος και πήγα στο σαλόνι και άνοιξα την τηλεόραση μήπως νυστάξω. Τελικά με πήρε ο ύπνος τότε είδα ένα όνειρο ότι καποιος μου κρατούσε τα χέρια και δε με άφηνε και άκουγα έναν περίεργο ήχο. Μετά ξύπνησα και είχα πάθει το ίδιο πράγμα και δε μπορούσα να κουνηθώ μόνο που αυτή τη φορά δεν είχα δει τη σκιά αλλά ήμουν σίγουρη ότι καποιος μου κρατούσε τα χέρια!! Πάλι κατάφερα να κουνηθώ και επανήλθα!!!!

Τι μου συμβαίνει?
Είναι η γνωστή Μόρα? Αλλά εγώ δεν είδα καμια γριά!!!
Μήπως είναι καθαρά ψυχολογικό αφού το σκεφτόμουν όλο το βράδυ? Βοηθήστε με δεν θέλω να μου ξανασυμβεί!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 14 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy