ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΒΡΙΚΟΛΑΚΕΣ η αληθεια ειναι αυτο που δεν φανταζομαστε
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 27
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΡΗΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
82 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2005, 18:06:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΡΗΣ
με μεγαλο κοπο εγραψα τον τιτλο του θεματος αυτου.καθε φορα που αναφερομαι σε αυτο το θεμα (πολυ σπανια το κανω) νιωθω πως θα πληρωσω (παλι)το τιμημα.δυστυχως με το καιρο διαπιστωνω οτι ειμαι απο τους λιγους που γνωριζουν καποιο μερος της "πραγματικοτητας". σας ειπα και στην πρωτη επαφη .γνωριζω οτι με αφηνουν να γνωριζω.
ευχαριστω
Conqueror
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2005, 18:07:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Conqueror  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Conqueror
File Arh, ama theleis mpes ligo sto Thema na mathoume kai emeis

..Learn to listen and you will learn to learn...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΡΗΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
82 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2005, 19:12:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΡΗΣ
ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ. ΜΑΛΙΣΤΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ,
ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΣΕ ΦΕΡΕΤΡΑ. ΤΟ ΦΩΣ ΑΠΛΑ ΤΟΥ ΕΞΑΝΤΛΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΙΧΕΙΡΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΤΗΝ ΜΕΡΑ.ΚΑΙ ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΙΣΧΥΡΑ ΟΝΤΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΗΣΗ.ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΕΓΩ .ΜΟΝΟ ΠΙΟ ΑΣΠΡΟΙ ΚΑΙ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ ΜΑΤΙΑ.ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΠΩΣ ΣΟΥ ΦΑΝΗΚΕ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2005, 19:13:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos
quote:
με μεγαλο κοπο εγραψα τον τιτλο του θεματος αυτου.
Χμ, αν ένα νέο παιδί σαν εσένα κουράζεται τόσο να γράψει 8 λέξεις, μήπως θα έπρεπε να παίρνεις κάποιες βιταμίνες;

Ή φταίει τίποτα άλλο;

quote:
καθε φορα που αναφερομαι σε αυτο το θεμα (πολυ σπανια το κανω) νιωθω πως θα πληρωσω (παλι)το τιμημα.
Σε χρεώνει κάποιος να σκέφτεσαι; Πάψε να τους πληρώνεις, σε κοροϊδεύουν!
quote:
δυστυχως με το καιρο διαπιστωνω οτι ειμαι απο τους λιγους που γνωριζουν καποιο μερος της "πραγματικοτητας".
Μάλλον κάνεις λάθος. Αρκετοί γνωρίζουν "κάποιο μέρος" της πραγματικότητας. Τί σου δημιούργησε αυτην την εντύπωση οτι είσαι "απο τους λίγους";
quote:
γνωριζω οτι με αφηνουν να γνωριζω.
Προτείνω να πάψεις να παρακολουθείς "Buffy".

Και να βρείς κάποιους ανθρώπους που θα καθησυχάσουν τους φόβους που φαίνεται να ζεις.

Ίσως και σε αυτό το forum, δεν λέω.
Πάση περιπτώσει, καλό είναι να μιλάς ξεκάθαρα, και να αναπτύσεις τις σκέψεις σου, γιατί με υπονοούμενα δεν μπορεί κανεις να συνδιαλεχθεί μαζί σου.
Κατα τα άλλα, καλως όρισες....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Conqueror
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2005, 19:16:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Conqueror  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Conqueror
koita na deis, sto thema sou les den einai opos tous fantazomaste.. alla me auta pou les olos o kosmos etsi tous fantazetai.. alla sinexize na dw pou thes na katalikseis kai an mporeis bale kana link me dedomena i me martiries.

Pio polli me endiaferei omos esu ti sxesei exeis me autous..

..Learn to listen and you will learn to learn...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Άλκης Κούρος
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2005, 20:28:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Άλκης Κούρος
Κατά την γνώμη μου το φαινόμενο του βαμπιρισμού σχετίζεται περισσότερο με ενεργειακές καταστάσεις, παρά με την καθιερωμένη άποψη περί αιμοποσίας, χωρίς βέβαια αυτό να αποκλείεται.

Φλεγόμενος ΛύκοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΡΗΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
82 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2005, 21:04:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΡΗΣ
να με συγχωρεις για την λακωνικη μου απαντηση,η αληθεια ειναι οτι δεν το συζητω αυτο το θεμα πολυ συχνα.αποφασισα ομως να μιλησω για αυτα τα πραγματα μετα απο μια μεγαλη σιωπη.ελπιζω να μην το μετανιωσω.
Αλκη Κουρε οι βρικολακες χωριζονται σε πολλες κατηγοριες ,η κατηγορια της αιμοποσιας ειναι μια απο αυτες.(μην φανταστεις καμια τρελη ποσοτητα, λιγες σταγονες αρκουν για ορισμενους απο αυτους)υπαρχουν ομως και οι ενεργειακοι οι οποιοι κατα την γνωμη μου εινει και οι πιο ισχυροι.
kynike
δεν βρισκουν ολοι ενδιαφερουσα πηγη πληροφοριων τις ταινιες.ιδιως τις κακογουστες.παντως το βρηκες . κατι αλλο φταιει.
conqueror
η σχεση μου με αυτους!!! μου αρεσε αυτη η εκφραση.θα ηθελα πολυ να σου πω το πως ξεκινησαν ολα.σου υποσχομαι πως θα σου απαντησω συντομα,μου ειναι δυσκολο να αναφερθω σε πραγματα πολλων ετων σε λιγα μονο λεπτα.οσο για το που το παω θα το μαθεις και αυτο με τον καιροΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Conqueror
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2005, 21:16:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Conqueror  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Conqueror
Euxomai Arh na to sinexiseis kai na to telioseis auto pou arxises edw..

An theleis grapse mou kai E-mail auta pou theleis na mirasteis..

Kanelopoulos@t-online.de


..Learn to listen and you will learn to learn...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

STERM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2005, 06:35:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STERM
Αν σκοπεύεις να πεις αυτά που υποψιάζομαι τότε ξέρω...

Τους καλείς μερικές φορές άθελα και τελικά <<συνεργάζεσαι>> μαζί τους.
Παίρνουν την ενέργεια που θέλουν κυρίως από σεξουαλικές δραστηρίοτητες και παίρνεις κάτι και εσύ.
Μετά από χρόνια νιώθεις ότι δεν αξίζει, σαν να έχεις πουλήσει την ψυχή σου στον διάβολο ένα πράγμα και θες να αποκόψεις την σχέση αυτή αλλά είσαι εξαρτημένος πια ή δεν μπορείς....

Έπεσα καθόλου κοντά;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Domina.Lilith
Μέλος 1ης Βαθμίδας


121 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2005, 15:34:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Domina.Lilith
Από τη στιγμή που κάποιος αποφασίζει να ξεκινήσει ένα θέμα, εννοείται πως προηγουμένως κάθισε και σκέφτηκε για να το ξεκινήσει και δεν το έκανε απερίσκεπτα….Έτσι λοιπόν θα πρέπει να μας δώσει και κάποιες πληροφορίες για αυτό το θέμα.

Κινείς το ενδιαφέρον αλλά μέχρι εκεί. Είναι σας να πετάς κάποιον στη θάλασσα χωρίς να ξέρει κολύμπι και να τον ρωτάς αν ξέρει ύπτιο, κρόουλ κ.λ.π και πως του φαίνονται αυτές οι τεχνικές.


Βοήθησε μας λίγο να καταλάβουμε λοιπόν .


Προς το παρόν από αυτά που λές είναι να σαν να βλέπω την εκπληκτική ταινία «Συνέντευξη με έναν βρικόλακα»


Φιλικά πάντα …

Νo time to run, no place to hide, when your life is just a lonely ride as the lord of fire and ice. And all your dreams behind your eyes turned out to be just...lies...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Domina.Lilith
Μέλος 1ης Βαθμίδας


121 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2005, 15:57:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Domina.Lilith
Ερευνητές αποδίδουν στην πορφυρία (μια γενετική ασθένεια του αίματος) τις φυσικές παραμορφώσεις, την ευαισθησία στο φως και τη δεδηλωμένη απέχθεια προς το σκόρδο και τους σταυρούς που εκδηλώνουν οι γνωστοί και σεσημασμένοι "βρικόλακες". Θα μπορούσαμε λοιπόν να πούμε ότι ο γνωστός και σεσημασμένος κόμης Δράκουλας, έπασχε από μια κληρονομική αρρώστια...

Ο καθηγητής David Dolphin, ένας αναγνωρισμένος και σοβαρός βιοχημικός του πανεπιστημίου του Βανκούβερ του Καναδά, μελετώντας τα συμπτώματα που παρουσιάζει ο κόμης Δράκουλας στο βιβλίο του Μπραμ Στόκερ, έφτασε στο συμπέρασμα ότι ο μύθος του βαμπιρισμού δεν είναι και τόσο μύθος, μιας και τα συμπτώματα της πορφυρίας (κόκκινα ούρα, νευρικές κρίσεις, κ.α.) ανταποκρίνονται σε μεγάλο βαθμό στους θρύλους των βρικολάκων που όλοι γνωρίζουμε, αλλά και σε άλλους σχετικούς θρύλους της Ασίας που μας είναι σχετικά άγνωστοι. Όλες οι εκδηλώσεις αυτής της ασθένειας "κολλάνε" πλήρως στο πρότυπο που έθεσε ο ερευνητής. Έτσι, με μιας, δικαιολογείται γιατί οι βρικόλακες δεν βγαίνουν έξω αν δεν είναι νύχτα, γιατί πίνουν αίμα και γιατί αποφεύγουν - σαν το διάολο το λιβάνι - να φάνε σκόρδο.

Η πορφυρία, μια πολύ σπάνια ασθένεια, περιγράφεται κυρίως ως μια έλλειψη ερυθρών αιμοσφαιρίων από το αίμα, επιφέροντας μια υπερευαισθησία, βλέπε υπεραλλεργία, στο φως του ήλιου. Επιπλέον, εκείνος που πάσχει από αυτή είναι αντικείμενο σοβαρών παραμορφώσεων. Πιο συγκεκριμένα, το σύστημα που είναι υπεύθυνο για την ανάπτυξη και την κατανομή των τριχών στο σώμα του λειτουργεί πλέον ανώμαλα και, ακόμα πιο εντυπωσιακό, η μύτη και τα δάχτυλά του ατροφούν και συρρικνώνονται, σε σημείο που να μοιάζουν περισσότερο με άκρα ή νύχια αρπακτικού πουλιού παρά με χέρια ανθρώπου.

Η εξέλιξη της ασθένειας επιφέρει επίσης μια δυσκαμψία των χειλών και των ούλων του πάσχοντα και ο μορφασμός στον οποίον οδηγείται αναγκαστικά αφήνει να φανούν τελείως τα δόντια του. Δε θέλει και πολύ για τη λαϊκή φαντασία, τα απλά και του μέσου ανθρώπου κυνόδοντα να αποκτήσουν την όψη πραγματικών κοφτερών δοντιών άγριου θηρίου. Είναι προφανές ότι οι βρικόλακες των περασμένων αιώνων ήταν πραγματικά άτυχοι. Δεν είχαν στη διάθεσή τους γυαλιά ηλίου, αλλά ούτε και μπορούσαν να κάνουν μετάγγιση αίματος για να βάλουν μέσα τους τα ερυθρά αιμοσφαίρια που τους έλειπαν. Σήμερα οι μέθοδοι αυτές για την καταπολέμηση της πορφυρίας είναι ευρέως διαδεδομένοι, και το μόνο που έχει να ρισκάρει ο ασθενής είναι η περίπτωση να κολλήσει aids. Σε ό,τι αφορά στο σκόρδο, είναι γνωστό ότι το φυτό αυτό περιέχει μια χημική ουσία που δρα ανασταλτικά με κάποια ένζυμα του ήπατος. Ένας υγιής άνθρωπος αν φάει σκόρδο θα έχει σίγουρα προβλήματα με την μυρωδιά της ανάσας του, ένας άνθρωπος όμως που πάσχει από πορφυρία, θα δει τα προβλήματά του να δεκαπλασιάζονται αυτομάτως από τη στιγμή που θα βάλει μόλις μια σκελίδα σκόρδου στο στόμα του. Τα τριχωτά και παραμορφωμένα από την ασθένεια πρόσωπά τους άλλωστε θα μπορούσαν να εξηγήσουν από μόνα τους τη θρυλική απέχθεια των βρικολάκων για τους καθρέφτες και... τους σταυρούς, εφόσον μπροστά σε ένα τέτοιο θέαμα, οι ασθενείς θα μπορούσαν να πιστέψουν ότι είναι "δαιμονισμένοι". Εκείνο όμως που χτυπάει περισσότερο τη φαντασία, είναι το γεγονός ότι οι "βρικόλακες", μην έχοντας κάποιον τρόπο να πραγματοποιήσουν εκείνη την εποχή μεταγγίσεις αίματος, δεν είχαν άλλη λύση από το να πίνουν μεγάλες ποσότητες αίματος.

Επιπλέον, οι γάμοι ανάμεσα σε ανθρώπους με το ίδιο αίμα συγγένειας να κυλά μέσα τους, πολύ συχνοί πριν από κάποιους αιώνες, διευκόλυναν την εγκατάσταση της ασθένειας σε κάποιες συγκεκριμένες "γαλαζοαίματες" περιοχές, όπως ήταν και η Τρανσυλβανία, πατρίδα του Δράκουλα. Είναι γνωστό ότι οι βασιλείς της Αγγλίας Άννα, Γεώργιος ο 3ος, Γεώργιος ο 4ος, αλλά και ο βασιλιάς της Πρωσίας Φρειδερίκος ο 2ος είχαν χτυπηθεί από την πορφυρία.

Απ' ότι φαίνεται, εκείνο που κατά τη διάρκεια αιώνων απομάκρυνε την προσοχή των γιατρών από τους "βρικόλακες" ήταν οι λαϊκές "διαγνώσεις". Οι διαγνώσεις των ανθρώπων του λαού, των απλών ανθρώπων που τρομοκρατούνταν με το ασυνήθιστο θέαμα που εξέπεμπε η κατάσταση των άτυχων ασθενών. Προσπαθήστε να φανταστείτε πώς έβλεπαν τότε έναν τύπο που έβγαινε από το σπίτι του μόνο τη νύχτα, που είχε όψη θηρίου και τρίχες παντού. Έναν άνθρωπο που ίσως να μην ήταν άλλος από εκείνο που όλοι έβλεπαν σαν την πηγή όλων των κακών που θα τους έβρισκαν...
___________________________________________________________________


Βρικόλακες στη Κολομβία!!!

Η αστυνομία της Μπογκοτά, στη Κολομβία, ισχυρίζεται πως υπάρχουν τουλάχιστον 50 γκρουπ βρικολάκων που δρουν στη περιοχή!!! Οι αρχές αναφέρουν ότι οι "άνθρωποι-βρικόλακες" κυκλοφορούν φορώντας μαύρα ρούχα και πίνουν Μπραντι αναμιγμένο με αίμα. Το αίμα το κλέβουν από κέντρα αιμοδοσίας η από τα τοπικά σφαγεία ζωών.
Τα τελευταία όμως περιστατικά ήταν αυτά που ανησύχησαν ιδιαίτερα τις αρχές. Δηλαδή οι "βρικόλακες" σταματάνε ανθρώπους με την απειλή όπλου και τους κόβουν τις φλέβες με ξυράφι για να πιουν το αίμα τους.
Εκπρόσωπος της αστυνομίας δήλωσε πως είναι δύσκολο να απαγγελθούν κατηγορίες διότι οι μάρτυρες φοβούνται να καταθέσουν. Ακόμα πρόσθεσε ότι οι μάρτυρες νομίζουν ότι θα τους αποκαλέσουν τρελούς εάν μιλήσουν για αυτό που τους συνέβη.
Ο Juan Prieto, αξιωματικός της Ιντερπόλ, μίλησε στη εφημερίδα El Espectador λέγοντας ότι φοβάται πως ο αριθμός των βρικολάκων έχει αυξηθεί.
Πρόσθεσε ακόμα πως "οι βρικόλακες ευθύνονται για μεγάλο αριθμό ανεξιχνίαστων φόνων στη Μπογκοτά αλλά δεν μπορούμε να το αποδείξουμε...."




Νo time to run, no place to hide, when your life is just a lonely ride as the lord of fire and ice. And all your dreams behind your eyes turned out to be just...lies...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΡΗΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
82 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2005, 21:12:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΡΗΣ
φιλε STERM ποτε δεν τους προκαλεσα.
θελω να σας πω πρωτα καποια πραγματα.απο την πρωτη στιγμη που αρχησα αυτο το θεμα,κατηγορουμαι οτι δεν μπαινω στο θεμα,οι πιο πολλοι απο εσας θελετε να μαθετε την ιστορια μου να πειτε την γνωμη σας και να εχουμε μια υγειη συζητηση,και εγω το ιδιο θα εκανα.

(θα ξεκινησω λεγοντας οτι σαν παιδι ειχα πολλες και παραξενες εμπειριες σε καθημερινη βαση, εγω σαν 6χρονο μικρο νομιζα οτι ειναι απολυτα φυσιολογικο να εισαι μονος στο σπιτι σου και να ανοιγουν τα κλειδωμενα παραθυρα , να αναβουν τα κερια μονα τους και να σε ξυπνουν φωναζοντας το ονομα σου).

οταν αρχισα να μεγαλωνω λιγο,μου φαινοταν παραξενα ολα αυτα.
αλλα πιο πολυ μου εκανε εντυπωση το γεγονως οτι σαν παιδι κοινωνικο εχανα τους φιλους μου, εναν εναν και ποτε δεν δεχτηκε κανεις τους να μου πει το γιατι.
περασαν τα χρονια και πηγα στο λυκειο.εκει εκανα εναν φιλο , ημασταν για δυο χρονια φιλοι και δεν ειχαμε μαλωσει ποτε.ηρθε ομως και αυτος και μου ειπε να μην τον ξαναπλησιασω ποτε.τον ρωτησα τον λογο και εκεινος μου ειπε πως δεν μπορει να μου πει, οταν εγινα πιεστικος ομως μου ειπε μια τρελη δικαιολογια, οτι σταματησε μια μερα μπροστα του ενα μαυρο αμαξι με σκουρα τζαμια και βγηκε ενας αντρας πολυ χλωμος με μαυρα γυαλια και ακριβα μαυρα ρουχα και τον απειλησε πως αν με ξανακανει παρεα θα παθει ο ιδιος κακο αλλα και η οικογενεια του,
προσπαθησα να τον ηρεμησω, αλλα εκεινος μου ειπε οτι ηξεραν τα παντα για εκεινον (στοιχεια για την κατασταση της οικογενειας και οχι μονο) και οτι δεν ηταν φαρσα. μετα απο μια εβδομαδα αλλαξε σχολειο και δεν τον ξαναειδα.
απο εδω και περα τα πραγματα γινονται πιο σοβαρα.
αρχισα να καταλαβαινω περιεργες κινησεις σε νυχτερινες εξοδους μου.
ειμαμε δωσει ραντεβου με την παρεα του αδελφου μου στην βικτωρια,ειμαι λοιπον μεσα στο τρενο και παμε προς αττικη,μεσα στο τρενο ηταν πολλα ατομα και εγω απλα παρατηρουσα τους ανθρωπους ωσπου πεφτει το ματι μου σε εναν τυπο παραξενο, φορουσε μαυρα ακριβα ρουχα ειχε πολυ ασπρο δερμα και πολυ πολυ γαλανα ματια τοσο που νομιζες οτι ακτινοβολουσαν. και κανω μια σκεψη " λες να ειναι βρικολακας? " τοτε τον επιασε πανικος και αρχησε να πηγαινει προς την πορτα μολις σταματησε το τρενο περασε αναμεσα απο τον κοσμο τρεχοντας και μαλιστα χωρις να ακουμπησει κανεναν, εγω εμεινα μαρμαρο.
εφτασα καποια στιγμη στο ραντεβου μου (φυσικα δεν ειπα τιποτα σε κανεναν ποτε δεν το εκανα, ουτε οταν ημουν μικρος)οπου αποφασησαν να παμε στο μικρολιμανο.εκει πηγαμε για ποτο και καθησαμε 4 ωρες , οταν ηρθε η ωρα να φυγουμε πληρωσαμε και βγηκαμε απο το μαγαζι μολις σταθηκα στο πεζοδρομιο κοιταξα απεναντι και τον ειδα να με κοιταζει, γυρισα γρηγορα να βρω καποιον να το πω και μολις ξανα κοιταξα ειχε εξαφανιστει (εψαξα τον δρομο).
εδω πρεπει να σας αφησω.

conqueror
ευχαριστω για την προσκληση. το ιδιο ισχυει και για σενα.αν θελησεις κατι ενημερωσε με.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σκορπιός Νότης
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2005, 22:11:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκορπιός Νότης
Μία διευκρίνιση... Όταν αναφέρεσαι στους βρικόλακες, για ποια όντα κάνεις λόγο; Υπάρχουν κάποιες σημαντικές διαφοροποιήσεις, που τα καθιστούν από αποκυήματα της φαντασίας εώς μεταλλαγμένους ανθρώπους ή ανθρωπόμορφα "ζώα".

Φιλικά, Νότης!

"Annuit Coeptis"

"Πανδαισία Θαυμάτων..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

STERM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2005, 22:28:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STERM
quote:
φιλε STERM ποτε δεν τους προκαλεσα.

Δεν χρειάζεται να γίνει συνηδειτά, πολλές φορές η στάση ζωής μας, οι επιθυμίες μας, οι σκέψεις και τα σχέδια μας για την επίτευξη των στόχων μας είναι αρκετά.

Άλλες φορές κάποια άτομα γίνονται <<στόχοι>> αυτών λόγο της ισχυρής πνευματικής τους κατάστασης, αφού μπορούν να τους προσφέρουν περισσότερα από τους απλούς ανθρώπους.

Εγώ αναφέρομαι σε ενεργειακούς βρυκόλακες, αιθερικά πλάσματα που επικοινωνούν με διάφορους τρόπους όχι με τον τρόπο που αναφέρεσαι εσύ για παράδειγμα σε καταστάσεις μεταξύ ύπνου και ξύπνιου με μορφή μεταξή οράματος και ονείρου.

Για την δική σου εμπειρία θα ήθελα, όπως όλοι μας, να ακούσω κι άλλα για να μπορέσουμε να κατανοήσουμε την κατάσταση.
Καταλαβαίνουμε πως σου είναι δύσκολο να μιλήσης για πρώτη φορά για αυτό αλλά θα πρέπει να επιταχύνεις λίγο την διαδικασία.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2005, 23:02:11  Εμφάνιση Προφίλ
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΡΗ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ..

quote:
δυστυχως με το καιρο διαπιστωνω οτι ειμαι απο τους λιγους που γνωριζουν καποιο μερος της "πραγματικοτητας". σας ειπα και στην πρωτη επαφη .γνωριζω οτι με αφηνουν να γνωριζω.

ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΙΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...

Ο ΛΟΓΟΣ ???

ΜΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ STERM ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΦΙΛΗ Domina.Lilith ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ.....

ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΠΕΙ ΚΑΤΙ POY NA MHN TO ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Domina.Lilith
Μέλος 1ης Βαθμίδας


121 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2005, 09:39:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Domina.Lilith
(θα ξεκινησω λεγοντας οτι σαν παιδι ειχα πολλες και παραξενες εμπειριες σε καθημερινη βαση, εγω σαν 6χρονο μικρο νομιζα οτι ειναι απολυτα φυσιολογικο να εισαι μονος στο σπιτι σου και να ανοιγουν τα κλειδωμενα παραθυρα , να αναβουν τα κερια μονα τους και να σε ξυπνουν φωναζοντας το ονομα σου).


Να ρωτήσω κάτι?
Αυτά τα αισθανόσουν/έβλεπες μόνο εσύ απο την οικογένειά σου? γινόντουσαν μόνο όταν ήσουν μόνος?

Νo time to run, no place to hide, when your life is just a lonely ride as the lord of fire and ice. And all your dreams behind your eyes turned out to be just...lies...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hfaistos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


259 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2005, 10:48:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hfaistos
Μην ακουτε που λενε οτι δεν υπαρχουν βρικολακες αυτοι ειναι σε αλλο κοσμο.
Θα αποκαλυψω κατι το συνταρακτικο τωρα αλλα ας μεινει αναμεταξυ μας.

Ξερω προσωπικα ατομα που ειναι βρικολακες και ξερω οτι θα γελασετε αλλα δεν με πειραζει αυτο γιατι η αληθεια ειναι αληθεια.
Θα αποκαλυψω μερικα ονοματα με καθε σοβαροτητα ποθ με διακρινει.

1. Σημιτης προς Ομοιοτητα
2. Ολοι οι υπουργοι οικονομικων
3. Ευρωπαικη Ενωση Μερικοι πινουν το αιμα της και αυτοι πινουν το δικο μας.

Ελπιζω να μην τρομαξατε

Χαιρετε

"ΠΟΛΕΜΑ ΤΟ ΑΔΙΚΟ ΚΑΙ ΘΑ ΝΙΚΗΣΕΙΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bxrulez
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2005, 11:21:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bxrulez
ΑΣ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΝΤΩΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΑ ΜΗΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΛΙΓΟ

ΦΙΛΕ ΑΡΗ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ

DEATH HEALS PAINΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Domina.Lilith
Μέλος 1ης Βαθμίδας


121 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2005, 11:43:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Domina.Lilith
Μα και εγώ δεν βγάζω συμπεράσματα (όχι ακόμα), απλά περιμένω και έκανα κάποιες ερωτήσεις για να μπορέσω ίσως να καταλάβω καλύτερα.....

Νo time to run, no place to hide, when your life is just a lonely ride as the lord of fire and ice. And all your dreams behind your eyes turned out to be just...lies...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2005, 13:18:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης
Άρη Βαρόνε τονΙάσονα Δούκα τι τον έχεις?????

-----


Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2005, 13:47:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos
ΑΡΗ προτεινω να δεις την ταινια "UNDERWORLD",εχει να σου "πει" παρα πολλα....

ως βιωμα...μιας δικης μου ιστοριας...που δεν ειναι του παροντος...

μερικοι οικοι "χανονται" στα φασματα του χρονου....

ομως το αιμα πολλες φορες "μιλα"....

απο μιλια μακρια....

ενας λυκαον σας χαιρετα

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΜΠΟΤΣΑΚ.ΚΟΡ/Ος

με απεραντο σεβασμο και αγαπη ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMS

Edited by - manos on 19/04/2005 13:50:12

Edited by - manos on 19/04/2005 13:59:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΡΗΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
82 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2005, 21:31:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΡΗΣ
καλησπερα σε ολους.
mano την εχω δει την ταινια,ειναι αρκετα καλη, θα ηθελα να ακουσω καποια στιγμη την δικη σου ιστορια.

τυχερουλη εισαι τυχερος. τον εχω πατερα.

DOMINA.Lilith η προγιαγια μου , η γιαγια μου , η μανα μου , ο αδελφος μου και εγω, ειχαμε και εχουμε τετοιου ειδους εμπειριες.

bxrulez.ευχαριστω πολυ

AVATARGR. φιλε μου δεν ξερω τι ξερεις για την γνωση των αλλων.
ξερω ομως σιγουρα οτι δεν ξερεις τιποτα για την γνωση την δικη μου.

Hfaiste. ασχετο αλλα σωστο.

θα προσπαθησω να συνεχισω την αφηγηση απο εκει που ειχα μεινει.

μετα απο εκεινο το συμβαν αρχισαν να γινονται καποιες αλλαγες, "εκεινος" με παρακολουθουσε παλι, και μετα εγιναν δυο και μετα τρεις.
οσο πιο πολυ επεμεναν τοσο πιο πολυ εψαχνα. και ο καιρος περνουσε , και εγω εψαχνα.
ειχα κλειστει στον εαυτο μου και ειχα αφοσιωθει στην ερευνα, επρεπε να μαθω τι ηθελαν απο εμενα, ειχα την υποχρεωση στον εαυτο μου να μαθω πως θα γλυτωσω απο αυτην την παραλογη κατασταση,

καθως περνουσε ο καιρος αισθανομουν πιο δυνατος, γεματος ενεργεια,
ταυτοχρονα ομως ενοιωθα πως θα γινει κατι . κατι σημαντικο.

περασαν 2 χρονια.
ειναι 2002 εγω γεματος ενεργεια, ΔΥΝΑΤΟΣ .ομως τρομερα οξυθυμος και εκδικητικος. δεν εχω καμια σχεση με κανεναν και για κανενα λογο, οποιος με ενοχλουσε παθαινε κακο,( αρρωστεια η καλυτερη περιπτωση)
το προκαλουσα εγω και δεν ειχα τυψεις.

"εκεινοι" με παρακολουθουσαν πιο στενα τωρα, και εγω ενοιωθα ασφαλης για αυτο τον λογο.
σκεφτηκα πως τελικα ισως δεν θα επρεπε να αντιστεκομαι σε κατι που ειναι στην φυση μου πλεον, ωστοσο παλι επρεπε να ξερω τι με περιμενει,
επρεπε να μιλησω με την μανα μου,
αταραχη με ακουσε απο την αρχη μεχρι το τελος.
εκεινη μου εξηγησε οτι ετσι γεννηθηκα και τωρα που ειμαι στην εφηβεια εκδηλωνομαι, την ρωτησα τι εννοει με το "ετσι γεννηθηκα"
μου θυμησε καποια πραγματα, οπως μια φορα που ημουν μικρος με ειχε μαλωσει ασχημα για κατι που δεν ειχα κανει και απο την οργη μου εσπασαν τα παραθυρα του δωματιου μου,
ηθελα να της πω για "εκεινους" αλλα δεν μπορεσα.
μου απαντησε ομως αθελα της, στο ερωτημα που με βασανιζε.

ΤΙ ΜΕ ΗΘΕΛΑΝ ΕΜΕΝΑ? ΤΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΕΧΩ?

ετσι γεννηθηκα.

ο καιρος περνουσε, μια κοπελα επεμενε να θελει να κανουμε παρεα.
εγω ομως ειχα ενα στοχο. το 2003, τοτε θα γινοταν. ημουν σιγουρος.
για αυτο και ειχα χαλαρωσει λιγο.
αρχισαμε να βγαινουμε με την κοπελα. την αγαπησα αμεσως (ομως) για αυτο αποφασισα να της μιλησω ( την εβαζα σε κινδυνο).

περασαν 3 μηνες απο τοτε που καναμε σχεση, (μεσα σε αυτο το διαστημα την ειχαν πλησιασει για να της προσφερουν σπουδαια θεση σε μια πολυεθνικη εταιρεια.η για να της προσφερουν χρηματα)εκεινη αρνηθηκε και τελειωσε το θεμα με εκεινη. εγω ειχα αποφασισει να μην κανω το μεγαλο βημα.

"εκεινοι" το καταλαβαν. γιατι ειχα αλλαξει. τωρα ημουν ηρεμος
ηθελα να κανω πραγματα για μενα. ηθελα να συνεχισω την ζωη μου μαζι της, εκεινη με "εσωσε" την τελευταια στιγμη.

ηρθε το 2003
οι παρακολουθησεις εχουν αραιωσει.γυριζω ανεμελος απο την σχολη μου ενα βραδυ. ανεβαινω τον δρομο του σπιτιου μου και ξαφνηκα νιωθω μια παρουσια απο πισω μου, γυριζω να δω και τοτε δυο χερια με αρπαζουν απο το μπουφαν, ηταν "εκεινος" τρελαθηκα απο τον φοβο μου, με σηκωσε στο υψος του προσωπου του, εγω ισα που ακουμπουσα στις μυτες των παπουτσιων μου,"εκεινος" μου χαμογελασε ειρωνικα και μου εδωσε ενα φιλι στο μετωπο, με πεταξε κατω εγω αμεσως γυρισα να τον δω αλλα ειχε εξαφανισθει.

το επομενο πρωι σηκωθηκα αρρωστος κατι δεν πηγαινε καλα με τα ματια μου.μετα απο τρεις ημερες οντας χαλια πηγα στον οφθαλμιατρο, εκεινος δεν μπορουσε να κανει τιποτα και μου ειπε οτι πρεπει να παω επιγοντως
στο νοσοκομειο. εκανα εισαγωγη για εξετασεις (τις εκανα ολες)
τι μου βρηκαν ?
φλεγμονες σε εξη σημεια του εγκεφαλου και στα οπτικα νευρα.

ο γιατρος προτεινε βαρια φαρμακα συν χημιοθεραπεια. μετα την θεραπεια πηγα στον γιατρο για να δουμε αν ειχα καποια αλλαγη.
ο γιατρος εμεινε ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ.

μετα απο λιγο καιρο πεθανε η γιαγια μου δυο θειοι μου και ο παπους της κοπελας μου. ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΤΙΜΗΜΑ ΜΟΥ.


ΣΗΜΕΡΑ ειμαι ακομα αρρωστος. ο ηλιος με σκοτωνει (ο γιατρος μου ειπε να τον αποφευγω. μα αυτο εκανα παντα) και εχω να κοιμηθω νυχτα 2 χρονια.

(πριν τρεις ημερες ηρθε και με βρηκε "εκεινος" . με κοιτουσε απο το παραθυρο του δωματιου μου. μολις τον καταλαβα αιωρηθηκε και εφυγε προς την ταρατσα του σπιτιου μου . ηθελα να παω να τον βρω αλλα δεν μπωρεσα. απο τοτε εχω πονοκεφαλους , σημερα εννιωσα λιγο καλυτερα)

εδω σας αφηνω παλι.
ευχαριστω πολυ μου με ακουσατε.

Υ.Π
η κοπελια μου ακομα μου λεει πως οταν την ακουμπω μερικες φορες αισθανεται εξαντληση και κοροιδευτικα μου λεει " με εξαντλησες παλιο βαμπιρι".Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΡΗΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
82 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2005, 21:39:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΡΗΣ
ο δαιμωνας του πληκρολογιου

ο γιατρος ειπε οτι δεν εγινε τι-πο-τα


ακομη ψαχνω να βρω τον τροπο να γινω καλα η εστω καλυτερα.
και παλι ευχαριστωΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SirioSD3VIL
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2005, 23:06:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SirioSD3VIL
dehtume pos iparhune pola dedomena pu den borume na dianoisume kan na ta eksigisume,skeftikes pote giati se parakoluthun skeftikes giati se prostatewan anarotithikes giati den to kanune pleon ti kseri i mitera su? an ehis tin dinami na spas parathira giati den hrisimopiis aftin tin energia gia na therapeftis i malon na alaksis tis katastasis etsi opos to thelis ?wrikes to ti thelis?ta pistewo su,to kendro su? den nomizo! den aporipto afta pu les gia tin arhi ta dehome anarotieme ti kanis na to alaksis ?se hriazonde tus hriazese ? tosa hronia erewnas pu ekanes ti emathes gia aftus?giati fowase na tus milisis na mathis tin alithia mia ke genithikes etsi
ti kanis me tin energia pu dehese apo tus allus ...
tipota den ine pio ishiro apo mia psihi ke ena soma pu wriskonde se armonia metaksi tus,an ine perisotera apo ena akoma kalitera (filosofise to ligo....)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ερυθρός Αστέρας
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Fed Rep Yugoslavia
72 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2005, 01:24:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ερυθρός Αστέρας
Εχω μια απορία φίλε ΑΡΗ. Αφού σε παρακολουθεί-παρακολουθούνε όπως ισχυρίζεσαι και ούτε λίγο ούτε πολύ ελέγχει-ελέγχουν τη ζωή σου, πώς και δεν σε εμποδίζει-εμποδίζουνε να γράφεις όλα αυτά στον Η/Υ σου?

Το λιγότερο που θα περίμενα θα ήταν να βλέπεις την οθόνη σου να γίνεται θρίψαλλα ή τέλος πάντων κάτι τέτοιο σαν αυτά που βλέπουμε στις ταινίες του Χόλυγουντ.

Σορρυ φίλε μου αλλά όλο αυτό μου φαίνεται μεγάααααλο παπατζιλίκι. Πάντως σαν ιστοριούλες τρόμου θα μπορούσε να γινει και ταινία. Για σκέψου το καλά. Ο Σπήλμπεργκ καραδοκεί πάντα για κάτι τέτοια.


HASTA LA VICTORIA SIEMPREΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

the elder sister1
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
113 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2005, 01:35:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους the elder sister1
Οι φλεγμονες στο κεφαλι γραφουν ιστοριες στο διαδικτυο.
Καλο το σεναριο.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dreamwind
Νέο Μέλος


49 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2005, 02:59:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dreamwind
Ωραίο. Ωραία ιστορία. Αλλά δεν έχει τελιώσει. Ακόμα γράφεται... Ξέρω άνθρωπο που μπορεί να σε κοιτάξει και να γίνεις χάλια, μέχρι και να λυποθυμήσεις, και έναν άλλο που παγώνει τα χέρια του κατα βούληση(τον βάζουμε να παγώνει τις μπύρες, χαχα!), και οι δυο φίλοι και συνεργάτες. Η προσωπική μου άποψη είναι οτι όλοι μας έχουμε την δυνατότητα να κάνουμε τέτοια πράγματα, αλλά μερικοί παθαίνουνε κρίση μόνο που τους το λες. Κλειδωμένα μυαλά, ανίδεοι... Αρη, τι ξέρεις από άμυνες? Ψυχικές άμυνες. Το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνεις είναι να προστατευθείς. Είμαι σχεδόν σίγουρος οτι έχεις προσπαθήσει αλλά κρατάει λίγο. Μάλλον δεν έχεις φίλους γιατί αισθάνονται περίεργα όταν είναι μαζί σου. Χωρίς να το καταλαβαίνεις αντλείς ενέργεια από τους γύρω σου, τους κουράζεις και τους τρως λίγο - λίγο. Δεν είναι κακό, είναι αυτό που είσαι. Σε όλα υπάρχει μια ισορροπία, καλού και κακού(αν θες να τα πεις έτσι...). Εμείς είμαστε με τους κακούς!!! δεν τρέχει τίποτα.

Και οι "βρυκόλακες" σου κακοί είναι, αλλά θα σου πω άλλη στιγμή τι πίστεύω οτι γίνεται.

Αυτό που σε αρρωσταίνει αυτή την στιγμή θεραπεύεται? Υπάρχει δηλαδή η στιγμή που θα ανακάμψεις?

Για να μην μας κράξουνε και τους δυο, αν προτιμάς στείλε mail...


(ακόμα και σε αυτό το forum, πολλοί δεν μπορούν να δεχτούν τη πράξη, καλή η θεωρία και το παραμύθι, αλλά στην πράξη τι γίνεται..???. Κάποτε έτσι για τον χαβαλέ θα ανοίξω και εγώ ένα thread και θα ρωτάω ποιοι είναι τηλεκινητικοί, διαισθητικοί, τηλεπαθητικοί, ποιοί κάνουν συνειδητά ονειρέματα, αστρικές προβολές, ποιοι κάνουν ψυχικές επιθέσεις, και θα τους μαζέψω όλους να πιούμε έναν οίνο και να παίξουμε βόλευ χωρίς χέρια... Ξέρετε ποιοι θα έρθουν? Αντε να είναι μετρημένοι στα δάχτυλα του ενός χεριού... Συγνώμη για την παρένθεση, αλλά μοθ την σπάει που άμα κάποιος δεν πιστευει κάτι πρέπει να το χλευάζει. Δεν το πιστεύεις ρε φίλε, μην ασχολείσαι! Δεν ζητάμε ούτε κοινό, ούτε για τσίρκο είμαστε, απλά ψάχνουμε τους "δικούς" μας.)

Υπάρχει Θεός...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

the elder sister1
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
113 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2005, 03:21:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους the elder sister1
E τοτε παρτε και εκεινον που βγαζει ψυχογραφηματα απο τις φωτογραφιες (παλαιοτερο φαινομενο στο χωρο μεχρι που το θεμα αρχισε να παιρνει αναποδες με την παρουσια transsexual που εστειλε εικονα του/της και ο μεγας προφητης δεν το βρηκε αλλα με εναν επαναπροσδιορισμο της αρχικης γενικολογιας του πυροδοτησε το θεμα μεχρι που κουρασε και φθαρθηκε), παρτε και τον κυριο που βρισκει αιχμηρα αντικειμενα και κηλιδες αιματος(μπορει να σταθει χρησιμο σε περιπτωση αναγκης για το βαμπιρ, εκτος κι αν χρειαζεται μονον ενεργεια), παρτε και την κοπελα με τους αντικρυστους καθρεφτες(μπορει τελικα να μας πειτε εσεις τι θελει να πει/διδαξει διοτι ζοριζεται)και καντε ομαδα κρουσης!
Αμαν πια με ολους με τις ιδιατερες ικανοτητες.
Αν τις διαθετετε απολαυστε τις. Αν θελετε να τις μοιραστειτε θα υποστειτε την κριτικη, οπως ο οποιοσδηποτε ανθρωπος που παρουσιαζει μια ιδεα δημοσια προς συζητηση/διαλογο, αυτο ειναι καταρχην μοιραζομαι. Εφοσον ειναι σε επιπεδο ιδεας και ανευ αποδειξεων θιγεται το κυρος ελλειψη πηγων και διασταυρωσης. Δεν το καταλαβαινετε? Και σε τελικη, ιδιαιτερες ικανοτητες δεν συνεπαγεται και ιδιαιτερη μεταχειρηση. Ο οποιοσδηποτε μπορει να βγει και να ισχυριστει το ο,τιδηποτε. Αν το λεει στην παρεα του, θα ειναι ακομψο να τον χλευασουν τριτοι. Οταν ομως κανει δημοσιες δηλωσεις, πρεπει να φερει και τα επιχειρηματα και τις αποδειξεις του. Διαφορετικα, λεει ιστοριες προς διασκεδαση: “Ειμαι ατομο με ιδιαιτερα χαρισματα...μη γελατε..ειναι αληθεια..τα εχουμε ολοι στην οικογενεια..με παρακολουθουν...κανουν κακο στους γυρω μου..κανω κι εγω πανω στο θυμο μου...με εκαναν να αρρωστησω...τι να κανω τωρα...”
ΑΡΚΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ!
To μονο αληθινο σε αυτες τις ιστοριες ειναι πως τα ατομα αυτα υπαρχουν αναμεσα μας και πιθανον το πιστευουν και το ζουν αυτο το παραληρημα. Και το επισης αληθινο και τραγικο συναμα, και αυτοι που τους πιστευουν και γουσταρουνε τις ιστοριουλες...
Ελεος πια!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dreamwind
Νέο Μέλος


49 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2005, 03:45:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dreamwind
Ναι καλά τα λες, θα τους μαζέψουμε όλους και βάζουμε σημάδι τους περαστικούς. Και θα κρατάμε και το σκορ... Να σου πώ κάτι, εγώ άμα ακούω ιστορίες εδω μέσα για τις οποίες δεν έχω να πώ κάτι, η αν είμαι κόντρα, τις παρακολουθώ μέχρι να καταλάβω και να σιγουρευτώ τι γίνεται. Εδω πολλοί "γνώστες" πετάγονται και λένε το μακρύ τους και το κοντό τους χωρίς να έχουν ξεμυτήσει από την πόρτα τους.... Αμα ο άνθρωπος έλεγε οτι έσπασε το πόδι του, θα έλεγες οτι το σπασμένο πόδι γράφει τις ιστορίες? Μήπως ζωγραφίζει και με το στόμα? Του μίλησες? Τον είδες? Είδες αν είναι καλά και να ψάξεις να δεις αν αυτά που σου λέει ίσως και να στέκουν? Κάθεσαι πίσω απ'το κομπιουτεράκι σου και πετάς τις ατάκες σου.

Συναντάς έναν στον δρόμο και σου λέει "Sister καίγομαι, χρειάζομαι επειγόντως να δεις αν η αδερφή μου μετεορίζεται η κάνουν πουλάκια τα μάτια μου!"
Τι απαντάς? Ασε μας ρε φίλε με τις ξούρες σου?

Υπάρχει Θεός...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

the elder sister1
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
113 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2005, 04:42:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους the elder sister1
Ρητοριες....και αν και αμα...
Αντε να σου απαντησω και στο υποθετικο: αν καποιος καλεσει σε βοηθεια δια ζωσης θα κανω ο,τι μπορω και κρινω εκεινη τη στιγμη καταλληλο για την περισταση. Κι αν μπορω θα καλεσω κι αλλους για συμπαρασταση.
Οταν καποιος καθεται και παραληρει σε ενα διακτυακο χωρο του απαντω με βαση αυτα που λεει(και δεν χρειαζεται να γραψει τομους) και στην προκειμενη να παει να δει κανεναν ψυχιατρο. Αν παλι εσυ θεωρεις τον εαυτο σου καταλληλοτερο, κανονισε συναντηση μαζι του και βοηθησε τον με τα δικα σου χαρισματα. Προσωπικα νιωθω δεος μπροστα στο τι υπαρχει στον κοσμο. Και δεν μιλαω για τα βαμπιρ. Αλλα για τα ατομα αυτα που φωναζουν τις ιδιαιτερες ικανοτητες τους και ποσο βασανιζονται απο αυτες και καλουν σε βοηθεια. Ολα εικονικα. Διοτι ευκαιριες για εμπρακτη συμπαρασταση αν την χρειαζεται ειχε και ολα τα αλλα ειναι εικονικα για να κανει χαβαλε οπως κι εσυ. Αντε, βρηκε ηδη εναν “δικο”του. Βρειτε τα. Εγω δεν συμμετεχω σε τετοιου ειδους ομαδικο ντελιριο, ουτε σε τετοιου ειδους ομαδικη παρακρουση. Η ζωη ειναι αρκετα συναρπαστικη χωρις βαμπιρ και λοιπες εξιστορησεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2005, 07:09:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης
quote:
τυχερουλη εισαι τυχερος. τον εχω πατερα.

Ο Ιάσονας Δούκας είναι ο ήρωας ιδιωτικός αστυνομικός του Θωμά Μαστακουρη σε ένα διηγημα του που περιγράφει την συνάντηση του με έναν βρικόλακα.
Μου κάνει εντύπωση η ομοιότητα με το όνομα του ήρωα (Δούκας-Βαρόνος).
Καθώς και μερικά άλλα στοιχεία της ιστορίας σου.
Τοσο μεγαλη συμπτωση??

Θα έλεγα ότι «πατέρας» σου είναι ο Θωμάς Μαστακούρης.

-----

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!

Edited by - τυχερουλης on 20/04/2005 07:14:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 27 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy