ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΜΥΣΤΙΚΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΩΝ ΦΑΡΜΑΚΩΝ ΣΕ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΛΙΤΕΣ.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 15:15:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΟΙΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ
ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ.
ΑΝ ΚΑΙ ΑΝΟΙΞΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ, ΑΥΤΟ ΠΑΡΑΔΟΞΩΣ ΤΟ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΑ ΕΝΩ ΜΕ
ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ ΑΜΕΣΑ...

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΧΕΙ ΩΣ ΕΞΗΣ..

ΠΡΙΝ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΜΙΑ ΤΥΧΑΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΓΝΩΡΙΣΤΗΚΑ
ΜΕ ΜΙΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟ ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΑΝΟΙΞΑΜΕ ΜΙΑ ΕΝΔΟΙΑΦΕΡΟΥΣΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ.
ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΤΕΘΗΚΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΥΣΤΙΚΩΝ ΔΟΚΙΜΩΝ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΩΝ
ΦΑΡΜΑΚΩΝ ΣΕ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΜΕ ΑΦΗΣΕ ΑΦΩΝΟ.

Η ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΓΙΝΟΤΑΝ ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΑΡΜΑΚΩΝ ΣΕ ΕΛΛΗΝΕΣ
ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥΣ, ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ.

ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ "ΤΑΞΗ ΤΟΥ '75". ΜΙΑ ΓΕΝΙΑ ΑΝΘΡΩΠΩΝ
ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΩΣ ΕΠΙ ΤΟ ΠΛΕΙΣΤΟΝ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ
ΥΓΕΙΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΦΗΒΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΠΙΔΕΙΝΩΘΗΚΑΝ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 20
ΤΟΥΣ ΧΡΟΝΙΑ...
Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ "ΤΑΞΗ" ΗΤΑΝ ΑΠΛΩΣ ΤΟ ΑΠΟΚΟΡΥΦΩΜΑ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΩΝ ΑΠΟ
ΤΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΙΕΞΑΓΟΤΑΝ ΕΠΙ 2 ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΚΑΕΤΙΕΣ ΣΤΗΝ
ΕΛΛΑΔΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΧΗ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ...

ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΣ,
ΑΡΚΕΤΑ ΥΨΗΛΟΒΑΘΜΗ ΣΗΜΕΡΑ, ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΝΕΛΥΣΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΣΕ...

ΑΠΟ ΤΑ ΤΕΛΗ ΤΗΣ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ ΤΟΥ '50 ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΔΟΚΙΜΕΣ
ΧΗΜΙΚΩΝ ΣΚΕΥΑΣΜΑΤΩΝ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΤΡΙΤΟΚΟΣΜΙΚΕΣ ΣΥΜΜΑΧΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΧΩΡΕΣ,
ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Η ΕΛΛΑΔΑ.

ΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΧΗΜΙΚΑ ΣΥΣΚΕΥΑΖΟΤΑΝ ΣΕ ΜΟΡΦΗ ΕΜΒΟΛΙΜΩΝ ΦΑΡΜΑΚΩΝ
ΚΑΙ ΣΤΕΛΝΟΤΑΝ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΧΩΡΕΣ ΩΣ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ ΣΚΟΠΟ
ΝΑ ΕΜΒΟΛΙΑΣΤΟΥΝ ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΑ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΛΕΧΘΟΥΝ ΟΙ
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΤΩΝ ΦΑΡΜΑΚΩΝ.

ΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΑΡΧΙΚΑ ΣΕ ΣΤΡΑΤΙΩΤΕΣ ΕΝΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ
ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΔΙΚΤΑΚΤΟΡΙΑΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ
ΜΕΣΩ ΤΩΝ ΜΑΖΙΚΩΝ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΩΝ.

ΤΑ "ΠΕΙΡΑΜΑΤΟΖΩΑ" ΚΑΤΑΧΩΡΟΥΤΑΝ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΤΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ
ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΤΩΝ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΩΝ.

ΑΡΚΕΤΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΠΕΚΤΗΣΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΣΤΡΑΤΟ ΑΛΛΑ
ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΗΤΑΝ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΧΟΛΙΚΑ ΕΜΒΟΛΙΑ.

ΑΠΟΚΟΡΥΦΩΜΑ ΗΤΑΝ Η ΓΕΝΙΑ ΤΟΥ '75 ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΓΙΝΕ ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΟ
ΕΜΒΟΛΙΟ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΜΕ ΑΜΕΣΕΣ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΝΕΥΡΟΛΟΓΙΚΕΣ
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΤΡΕΙΣ ΜΟΛΙΣ ΜΗΝΕΣ.
ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΕΚΕΙΝΗ ΤΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΠΑΓΩΣΑΝ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΝΩ ΛΙΓΟΥΣ
ΜΗΝΕΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΤΟ '81 Η ΝΕΑ ΤΟΤΕ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ
ΟΡΙΣΤΙΚΑ.

ΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΜΕ
ΤΟΥΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΕΣ ΣΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΤΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΗΚΑΝ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΣΕ
ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΗ ΒΑΣΗ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ.

Η ΟΛΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΕΓΙΝΕ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΠΡΙΝ ΦΥΓΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΦΑΝΤΑΡΟΣ.

Η ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΤΗΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΥ ΗΤΑΝ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ
ΤΟΥ ΣΤΡΑΤΟΥ ΠΡΙΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΑΡΝΗΘΩ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΜΕΣΑ.

ΑΝ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΑ ΝΑ ΜΑΘΩ
ΤΙ ΕΜΒΟΛΙΑ ΘΑ ΜΟΥ ΓΙΝΟΥΝ ΠΡΟΦΑΣΙΖΟΜΕΝΟΣ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΕΡΓΙΕΣ,
ΑΥΤΟΙ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΟΚΑΛΥΨΑΝ ΤΗΝ ΛΙΣΤΑ ΤΩΝ ΕΜΒΟΛΙΩΝ.
ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΧΑ ΕΝΑΝ ΞΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΤΟΤΕ ΜΟΛΙΣ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΤΟ
ΠΤΥΧΙΟ ΤΟΥ ΩΣ ΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΩΣ ΦΑΝΤΑΡΟΣ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟ
ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.
ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΡΗΚΕ ΤΗΝ ΛΙΣΤΑ ΤΩΝ ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΩΝ ΕΜΒΟΛΙΩΝ.
ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΑΠΕΞΩ ΟΛΑ ΚΑΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΚΑ.
ΟΤΑΝ ΜΕ ΠΗΓΑΝΕ ΓΙΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΕΓΩ ΑΡΝΗΘΗΚΑ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΚΑΙ ΤΟΥΣ
ΕΔΕΙΞΑ ΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΥΓΕΙΑΣ.

ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΟΣ ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΕΜΒΟΛΙΟ, ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΥΤΟΙ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΞΑΝΑΚΑΝΟΥΝ
ΜΕΣΑ ΣΕ 17 ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΥ ΑΝΑΓΡΑΦΟΤΑΝ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ.
ΟΤΑΝ ΕΙΔΑ ΠΩΣ ΕΠΕΜΕΝΑΝ ΤΟΥΣ ΑΠΕΙΛΗΣΑ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΑΣΩ ΣΤΡΑΤΟΔΙΚΕΙΟ
ΓΙΑ ΑΠΟΠΕΙΡΑ ΔΗΛΗΤΗΡΙΑΣΗΣ.
ΤΕΛΙΚΑ ΗΡΘΕ Ο ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΕΞΗΓΗΣΑ ΟΤΙ ΤΑ
ΕΚΑΝΑ ΕΞΩ 17 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΔΙΕΤΑΞΕ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΤΑ
ΞΑΝΑΚΑΝΟΥΝ.

4 ΗΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΦΥΓΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΟΛΗ Η ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ
"ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΙΛΙΓΓΟΥ" (ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ) ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΑΝ ΓΙΑ ΕΠΙΠΛΕΟΝ
ΕΜΒΟΛΙΟ ΑΓΝΩΣΤΗΣ ΙΔΙΟΤΗΤΑΣ.

ΤΩΡΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΩ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΦΑΝΤΑΡΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟ
ΚΕΝΤΡΟ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΘΥΡΕΟΕΙΔΗ ΤΟΥΣ ΑΔΕΝΑ ΚΑΘΩΣ
ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗΣ.
ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΜΑΘΕ ΤΙ ΗΤΑΝ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΓΙΝΑΝ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΟ
ΣΥΜΠΗΡΩΜΑΤΙΚΟ....

ΑΠΟ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΑΖΕΨΕΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΤΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟΝ ΣΤΡΑΤΟ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ.

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ
ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΣΧΟΛΙΚΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΚΑΙ ΨΑΧΝΟΥΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΝΑ ΤΙΣ ΠΑΡΑΘΕΣΕΙ
ΑΜΕΣΑ....

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ...........

sadromanticghost
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
77 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 18:21:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sadromanticghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλε μου φιλε πραγματικα εχω μεινει με το στομα ανοιχτο... Εγω παρουσιαστηκα τον Μαιο που μας περασε πραγμα που σημαινει οτι προλαβα και εκανα ολα τα εμβολια (πρωτη-δευτερη δοση, συπληρωματικα κ.λ.π)...δυστηχως απο οτι φενεται. Γενικα εχω εναν πολυ ευαισθητο οργανισμο ισως απο τους ποιο ευαισθητους που γνωριζω ειτε σε κλιματολογικες συνθηκες ειτε σε οτιδηποτε αλλο. Οταν λοιπον διαβασα το μυνημα σου θυμηθηκα την στιγμη που η νοσοκομα μου εκανε την ενεση... Λιγες στιγμες αργοτερα - θα ηταν 5-6 λεπτα - ενιωσα μια ατελειωτη ζαλαδα - που σημειωνω οτι ζαλαδες τουλαχιστον δεν εχω ποτε παρα μονο αν με βαλουν να τρεξω ή να σηκωσω κατι βαρυ κ.λ.π. Αναρωτιεμαι λοιπον και λεω ...ισως να ετυχε ναι...ισως... Αλλα μονο σε εμενα? Ενα τσουρμο ατομα ειμασταν ...ακομα και μεσα στο πανικο οσοι ειδανε το κιτρινο χρωμα μου και τη ταση μου για λυποθυμια τρεξανε...εγω δεν θα εβλεπα καποιον με παρομοιο προβλημα πριν η μετα? Μηπως λοιπον ενα ΄΄μυστικο'' φαρμακο που γινεται φανερο σε εναν φυσιολογικο οργανισμο με τη παροδο του χρονο σε εναν τοσο ευαισθητο οπως ειμαι εγω κανει την εμφανιση του εστω και μικρα δειγματα παρουσιας απο την αρχη...? Λεω μηπως...???

J.SΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nemo
Νέο Μέλος

Greece
48 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 20:01:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nemo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γρηγοριανέ μήπως θα μπορούσες να δώσεις τη λίστα των εμβολίων που γίνονται στο στρατό και τα χρονικά διαστήματα στα οποία απαγορεύεται να ξαναγίνουν;

θα ήταν πολύ χρήσιμο.
Επίσης εκτός από εμβόλια γνωρίζεις αν γίνονται και δοκιμές άλλων φαρμάκων;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 23:04:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε... ειλικρινά συγχαρητήρια για το πολύ σημαντικό θέμα που άνοιξες. Είναι μεγάλη ιστορία αυτό που κρύβεται απο πίσω. Το θέμα των εμβολίων έχει γραφτεί σχεδόν απο όλους τους ερευνητές των UFO στο παρελθόν γιατί το συνδύαζαν και με πειράματα που έκαναν οι μυστικές υπηρεσίες σε συνεργασία με εξωγήινους. Αλλά ακόμα και αν θεωρήσουμε αυτό το ενδεχόμενο πολύ φανταστικό και προχωρημένο και μείνουμε απλά στο θέμα των δοκιμών διαφόρων σκευασμάτων για πειραματικούς σκοπούς, δεν παύει να είναι πάρα πολύ σοβαρό.
Κατ' αρχήν ως προς την πρώτη περίπτωση θα θυμίσω ότι σχετικά πρόσφατα είχε παρουσιαστεί αυτό το σενάριο μέσα απο την πολύ επιτυχημένη σειρά X-FILES και μάλιστα σε αρκετά απο τα επεισόδια.
Ως προς την περίπτωση που εσύ αναφέρεις, θα θυμίσω ότι το γνωστό πια σε όλους σύνδρομο του κόλπου, πάρα πολλοί απο τους παθόντες το αιτιολογούσαν ως αποτέλεσμα ειδικών εμβολιασμών που τους έκαναν πριν φύγουν για τον Περσικό.
Με την ευκαιρία θα επεκτείνω λίγο την κουβέντα γιατί κατά την γνώμη μου και την γνώση μου το θέμα πάει πολύ μακριά. Πέρα απο τους εμβολιασμούς που μπορεί να κρύβουν πάρα πολλά πράγματα απο πίσω, έχουμε και τους ψεκασμούς για τους οποίους πάλι εδω στο φόρουμ έχει ανοιχτεί ένα πολύ καλό θέμα. Ο στόχος είναι μέσα απο όλα αυτά η βιολογική μας μετάλλαξη και ως προς το φυσικό αλλά και ως προς το ψυχικό-νοητικό μας σώμα, ώστε να είμαστε απόλυτα ελεγχόμενοι και προβλέψιμοι.
Έρχονται πολύ ενδιαφέροντες καιροί και επειδή αυτά που θα γίνουν θα ξεσηκώσουν τεράστιες μάζες ανθρώπων, πρέπει να μας έχουν φέρει σε τέτοια κατάσταση ελέγχου μέσα απο σωματική και ψυχική αδυναμία, ώστε οι αντιδράσεις να είναι όσο το δυνατόν πιο λίγες και ελεγχόμενες.
Όμως δεν είμαστε μόνοι μας και το ξέρουν αυτό. Η τάξη πάνω στον πλανήτη θα αποκατασταθεί θέλουν δε θέλουν. Απλά χρειάζεται προσοχή γιατί όταν το θηρίο ψυχορραγεί, τότε είναι που γίνεται πιο επικίνδυνο και μπορεί να σε παρασύρει στον θάνατο.
Θα συμφωνήσω με τον φίλο που σου ζήτησε να βάλεις την λίστα των εμβολίων για να μας ενημερώσεις. ΑΝΤΙΣΤΑΘΕΙΤΕ με όποιον τρόπο μπορείτε στον μεγάλο αδελφό. Ο καλύτερος τρόπος για να τους πολεμήσει κάποιος αυτήν την στιγμή είναι να χρησιμοποιεί το ίδιο το πλέγμα των νόμων που έχουν εγκαθιδρύσει.
Αργότερα έχει ο πανάγαθος...
Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

πάνειος
Μέλος 2ης Βαθμίδας


231 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2005, 00:21:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους πάνειος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε Γρηγοριανε πολλα συγχαρητηρια για το θεμα σου
Τα μισα να ειναι αληθεια απο αυτα που αναφερεις φτανουν και περισσευουν.... και νομιζω οτι ειναι ενα θεμα που μας ενδιαφερει αμεσα ολους μιας και μιλαμε για θεματα υγειας...περιμενω και εγω νεοτερα στοιχεια αν υπαρχουν ..προσωπικα δεν γνωριζω κατι για αυτο το θεμα απο εσενα το διαβασα για πρωτη φορα..
Θυμαμαι απλα που για αστειο λεγαμε στο στρατο οτι τα εμβολια μας ¨κραταγαν ¨ ισα ισα να βγαλουμε την θητεια μας για αυτα που μας ταιζαν και μετα οταν καποιος επαιρνε το απολυτηριο αρχισαν να του εμφανιζονται τα προβλημματα υγειας.....τοτε βεβαια το αποδιδαμε στις τροφες του στρατου δεν πηγαινε το μυαλο μας στα ιδια τα εμβολια...
ΠΑΝΕΙΟΣ


Ο μέγας ΠΑΝ δεν τέθνηκε..

Edited by - πάνειος on 16/07/2005 00:25:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΥΒΕΛΗ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


60 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2005, 19:38:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΥΒΕΛΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διαβάζοντας τα παραπάνω ομολογώ πως μπήκα σε σκέψεις που, εκτός των δικών σας αποριών, μου δημιουργούν άλλη μία:
Με ποιον τρόπο επιτυγχάνονται τέτοιοι μυστικοί μαζικοί εμβολιασμοί σε γυναικείους πληθυσμούς εφ΄όσον οι γυναίκες δεν στρατεύονται υποχρεωτικά;
Μήπως στοχεύουν μόνο στον ανδρικό πληθυσμό ή έχουν άλλους τρόπους για να μας ελέγχουν όλες και όλους;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
vlad255
Νέο Μέλος

Greece
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2005, 19:50:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους vlad255  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΥΒΕΛΗ σωστη η σκεψη σου για τις γυναικες, μα ειναι απαρετιτο να κανουν και σε γυναικες εμβολια? μηπως τους ενδιαφερει μονο για τους ανδρες? αυτοι θα πανε στον πολεμο αν χρειαστει σε αυτους κανουν πειραματα να δουν πως αντιδρα ο οργανισμος των στρατιωτων ποιος ξερει σε τι? εγω παντως εκανα μονο το μαντου ετσι το λενε

Υπαρχουν πολλα που δεν ξερουμε!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2005, 20:49:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
την ιδια ακριβως ιστορια, την εχω διαβασει σε αλλα δυο φορουμς περισυ και φετος.


εισαστε σιγουροι οτι δεν προκειται για hoax?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2005, 00:13:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα βάλω έναν προβληματισμό στην φίλη Κυβέλη και θα ήθελα την άποψή της. Δεν σου κάνει εντύπωση ότι στις προηγμένες χώρες στις οποίες οι εμβολιασμοί είναι απόλυτα ελεγχόμενοι και συστηματικοί, τις τελευταίες δεκαετίες παρατηρείται τρομακτική αύξηση του ποσοστού των ανδρών οι οποίοι παρουσιάζουν αδυναμία στο σπέρμα με αποτέλεσμα τεράστια αύξηση της υπογονιμότητας;
Απο την άλλη δεν είναι περίεργο ότι αυτό δεν συμβαίνει σε χώρες του τρίτου κόσμου παρά τις άθλιες συνθήκες ζωής και την αφόρητη πείνα που τραβάνε; Εκεί όμως παρατηρούνται άλλα φαινόμενα όπως για παράδειγμα στην Αφρική τεράστια ποσοστά φορέων του AIDS.
Νομίζω ότι ένας απο τους στόχους που θέλουν να πετύχουν μέσω των εμβολιασμών είναι και ο πληθυσμιακός έλεγχος.
Όσο για αυτό που λες για τις γυναίκες έχω να πω και κάτι άλλο. Παρότι ο φίλος μας είπε πως η πηγή του ανέφερε ότι οι εμβολιασμοί στα παιδάκια έχουν σταματήσει, ποιος μας λέει ή ποιος μας εγγυάται ότι τα εμβόλια που κάνουν όλα τα παιδάκια δεν έχουν τις παρενέργειές τους ακόμα και τώρα;
Μπορεί να εμπιστευθεί κάποιος ότι τώρα πια σταμάτησαν τα πειράματα, επειδή το είχε ζητήσει ο Χ έλλην πολιτικός; Ρε παιδιά αυτωνών δεν ιδρώνει το αυτί τους. Απλά αλλάζουν τακτική και ξανά προς την δόξα τραβούν...
Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...

Edited by - Απέριττος on 17/07/2005 00:15:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

paovs
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2005, 02:08:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους paovs  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
SIGNOMI GIA TA GREEKLISH ALLA O YPOLOGISTIS POU VRISKOMAI DEN GRAFEI ELLINIKA...
THA ITHELA NA ANAFERO TIN DIKI MOU PERIPTOSI STO THEMA TON EVOLIASMON STO STRATO.
POTE DEN EIXA SIMANTIKA PROBLIMATA IGIAS PRIN PAO STON STRATO.(TA GNOSTA ILARA,ANEMOBLOGIA,GRIPPES). MIA IMERA META TON PROTO EVOLIASMO MOU STON ELLINIKO STRATO EPESA SE KOMMA GIA 5 MERES... TO MONO POU THIMAME APO TIN PERIPTOSI EINAI OTI META TO TELOS TON 5 IMERON KSAFNIKA SIKOTHIKA APO TO KREBATI SAN MIN EIXE GINEI TIPOTA... APO EKEINI TIN MERA I SIMPERIFORA TON GIATRON STO KENTRO EKPAIDEUSIS EIXE ALLAXEI ENTELOS KATHOS KAI SE OLI TIN DIARKEIA TIS THITIAS MOU. TO PIO PARAKSENO APO OLA EINAI OTI DEN MOU ZITITHIKE NA KANO TA IPOLIPA EMVOLIA ME TO SKEPTIKO OTI EIXE PERASEI I IMEROMINIA POU EPREPE NA GINOUN... PERITO NA SAS PO OTI APO EKEINI TIN IMERA MEXRI SIMERA (7 XRONIA) DEN EXO AROSTISEI OUTE MIA MERA.
EYXOMAI NA BRETHEI I APANTISI SE AUTO TO MEGALO THEMA POU OLOI OPOS PISTEUO EXOUME PAROMOIES EMPIRIES...

MIN EPISTREFEIS POTE STA ORIA SOU...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Chianti
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Italy
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2005, 03:31:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επειδή δεν έχω πάει ακόμα φαντάρος δεν γνωρίζω κάτι. Είναι η πρώτη φορά που το ακούω. Μόνο κάποιες ΄΄θεωρίες΄΄ περί εμβολίων γενικότερα. Δέν πρέπει να είναι δύσκολο να μάθουμε κάποια βασικά πράγματα π.χ. τί είδους εμβόλια γίνονται, τί προβλέπεται από τον κανονισμό κ.τ.λ. και να τα συγκρίνουμε με τις εμπειρίες που είχαν αυτοί που έκαναν την θητεία τους.
Λόγω της ιδιότητας μου θα μπορούσα να σας δώσω πληροφορίες πάνω στα εμβόλια. Για παράδειγμα, το ΑΝΤΙΦΥΜΑΤΙΚΟ, που πρέπει να το κάνουν στο στρατό, μπορεί να δώσει ελαφρύ πυρετό τις αμέσως επόμενες ημέρες. Είναι φυσιολογικό.
Φίλε paovs όταν λες κόμμα μιλάς μεταφορικά; Απ΄ό,τι ξέρω, στον στρατό γίνονται κοτσάνες, μερικές φορές με τραγικά αποτελέσματα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2005, 08:12:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

ΦΙΛΕ ΝΕΜΟ ΤΗΝ ΛΙΣΤΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΡΑΤΗΣΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ
ΤΗΝ ΞΑΝΑΒΡΩ.
ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ
ΚΑΠΟΙΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΕΙ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΓΙΑΤΡΟ.
ΕΧΩ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΑΝΑΓΡΑΦΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΕΣ.

ΦΙΛΗ ΚΥΒΕΛΗ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΕΝΙΑ ΤΟΥ '75 (ΔΗΛΑΔΗ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ
ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΑΠΟ 1 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 1975 ΕΩΣ 30 ΜΑΡΤΙΟΥ 1976),
ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΣΧΟΛΙΚΑ ΕΜΒΟΛΙΑ.
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ ΤΟΥ '79 (1/4/1979-30/3/1980).

Η ΓΕΝΙΑ ΤΟΥ '79 ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟΥ '79 ΕΙΧΑΝ ΜΕΣΟ ΟΡΟ
ΥΨΟΥΣ ΑΡΚΕΤΑ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΓΕΝΙΕΣ.
ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ...

ΓΕΝΙΑ ΤΟΥ '77 -> ΜΕΣΟΣ ΟΡΟΣ ΥΨΟΥΣ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΩΝ 17 168ΕΚ
ΓΕΝΙΑ ΤΟΥ '78 -> ΜΕΣΟΣ ΟΡΟΣ ΥΨΟΥΣ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΩΝ 17 171ΕΚ

ΓΕΝΙΑ ΤΟΥ '80 -> ΜΕΣΟΣ ΟΡΟΣ ΥΨΟΥΣ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΩΝ 17 175ΕΚ
ΓΕΝΙΑ ΤΟΥ '81 -> ΜΕΣΟΣ ΟΡΟΣ ΥΨΟΥΣ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΩΝ 17 169ΕΚ

ΕΝΩ ΣΤΗΝ...
ΓΕΝΙΑ ΤΟΥ '79 -> ΜΕΣΟΣ ΟΡΟΣ ΥΨΟΥΣ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΩΝ 17 152ΕΚ

20 ΟΛΟΚΛΗΡΟΙ ΠΟΝΤΟΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΥΨΟΥΣ ΚΑΙ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΠΑΧΥΣΑΡΚΙΑΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΜΕΣΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΘΥΡΕΟΕΙΔΗ ΑΔΕΝΑ ΣΤΟ 58% ΤΩΝ
ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΓΕΝΙΑΣ.

ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΥΤΕΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ
ΕΜΒΟΛΙΟΥ.
ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΓΕΝΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΙΛΗ
ΜΟΥ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΤΟ '79 ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ
ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕ ΠΩΣ ΔΥΟ ΣΥΜΜΑΘΗΤΡΙΕΣ ΤΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑΝ ΤΟΤΕ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ
ΚΑΘΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΡΡΩΣΤΕΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑΝ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ
ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΥΨΗΛΕΣ (1,79 ΚΑΙ 1,84) ΣΕ
ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΜΕ ΑΥΤΗΝ (1,47) ΚΑΙ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΣΥΜΜΑΘΗΤΡΙΕΣ ΤΟΥΣ.

ΑΥΤΟ ΒΕΒΑΙΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Η
ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΣ, ΟΤΙ ΔΗΛΑΔΗ ΤΑ ΣΧΟΛΙΚΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΤΟ 1981.
ΟΜΩΣ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΟΔΗΓΟΥΝ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΣΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΠΟΤΕ...

ΘΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΝΑ ΒΡΩ ΟΣΟ ΠΙΟ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΠΟΡΩ ΤΗΝ ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΤΟΥ
ΣΤΡΑΤΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΑ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΝΕ
ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΗΣΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΓΙΝΟΥΝ ΕΜΒΟΛΙΑ Ή ΑΝ ΤΟΥΣ ΓΙΝΟΥΝ
ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΤΑ ΦΙΑΛΙΔΙΑ ΜΕ ΤΑ ΥΠΟΛΕΙΜΑΤΑ ΤΟΥ ΕΜΒΟΛΙΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ
ΠΑΝΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΕΞΑΚΡΙΒΩΣΗ.

ΑΥΤΟ ΕΚΑΝΕ ΤΥΧΑΙΑ ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΜΟΥ ΑΦΟΥ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΤΗΝ
ΚΟΡΗ ΤΗΣ ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΦΙΑΛΙΔΙΟ
ΤΟΥ ΤΙΠΟΤΑ ΓΡΑΜΜΕΝΟ, ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΟ ΠΟΥ ΝΑ ΛΕΕΙ ΤΙ
ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΙΑ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣΤΕΙ.
ΑΥΤΗ ΠΗΓΕ ΕΚΕΙ ΟΤΑΝ ΤΗΣ ΕΙΠΕ Η ΚΟΡΗ ΤΗΣ ΟΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΑΝ ΕΜΒΟΛΙΟ ΚΑΙ
ΕΙΧΕ ΤΟΝ ΝΟΥ ΤΗΣ ΚΑΘΩΣ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ
ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΠΟΛΥΠΙΣΤΕΨΕ ΠΗΡΕ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ ΕΝΑ ΦΙΑΛΙΔΙΟ
ΓΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ.
ΟΤΑΝ ΠΗΡΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΤΗΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΟ
ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΦΙΑΛΙΔΙΟ ΔΕΝ ΠΕΡΙΕΙΧΕ ΚΑΝΕΝΑ ΓΝΩΣΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΑΛΛΑ
ΚΑΠΟΙΑ ΧΗΜΙΚΗ ΟΥΣΙΑ ΑΓΝΩΣΤΗ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΣΥΝΕΣΤΗΣΑΝ ΝΑ ΤΟ
ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΧΗΜΙΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ ΣΕ ΧΗΜΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ.
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΧΑΣΕ ΤΟ ΦΙΑΛΙΔΙΟ ΠΡΙΝ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΧΗΜΙΚΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΘΑΜΕ
ΠΟΤΕ ΤΙ ΟΥΣΙΑ ΠΕΡΙΕΙΧΕ ΜΕΣΑ.

ΓΙ'ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΟΠΟΙΟΝ Ή ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΑ
ΕΜΒΟΛΙΑΣΤΟΥΝ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ ΕΝΑ
ΦΙΑΛΙΔΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ.
ΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΑΛΛΑ ΣΕ ΤΥΧΑΙΕΣ
ΧΡΟΝΙΕΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΤΕ.....

ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΩΡΑ,
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

vlad255
Νέο Μέλος

Greece
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2005, 11:07:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους vlad255  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε grigoriane ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΕΝΙΑ ΤΟΥ '75 (ΔΗΛΑΔΗ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ
ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΑΠΟ 1 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 1975 ΕΩΣ 30 ΜΑΡΤΙΟΥ 1976),
ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΣΧΟΛΙΚΑ ΕΜΒΟΛΙΑ.
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ ΤΟΥ '79 (1/4/1979-30/3/1980).
--------------------------------------------------------------------
εγω που ειμαι γεννημενος τον Απριλη του 1975 τι ειχε συμβει τοτε απαντησε μου.

Υπαρχουν πολλα που δεν ξερουμε!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2005, 12:03:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ VLAD ΤΟ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.
ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΗΤΑΝ ΜΕ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ ΣΟΥ.
ΟΡΜΟΝΙΚΟ ΚΑΙ ΥΨΟΥΣ (ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΜΜΕΣΑ ΣΧΕΤΙΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΟΡΜΟΝΙΚΟ).

-------------------------------------------------------------------
.....
......
Η ΓΕΝΙΑ ΤΟΥ '79 ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟΥ '79 ΕΙΧΑΝ ΜΕΣΟ ΟΡΟ
ΥΨΟΥΣ ΑΡΚΕΤΑ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΓΕΝΙΕΣ.
ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ...

ΓΕΝΙΑ ΤΟΥ '77 -> ΜΕΣΟΣ ΟΡΟΣ ΥΨΟΥΣ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΩΝ 17 168ΕΚ
ΓΕΝΙΑ ΤΟΥ '78 -> ΜΕΣΟΣ ΟΡΟΣ ΥΨΟΥΣ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΩΝ 17 171ΕΚ

ΓΕΝΙΑ ΤΟΥ '80 -> ΜΕΣΟΣ ΟΡΟΣ ΥΨΟΥΣ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΩΝ 17 175ΕΚ
ΓΕΝΙΑ ΤΟΥ '81 -> ΜΕΣΟΣ ΟΡΟΣ ΥΨΟΥΣ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΩΝ 17 169ΕΚ

ΕΝΩ ΣΤΗΝ...
ΓΕΝΙΑ ΤΟΥ '79 -> ΜΕΣΟΣ ΟΡΟΣ ΥΨΟΥΣ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΩΝ 17 152ΕΚ

20 ΟΛΟΚΛΗΡΟΙ ΠΟΝΤΟΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΥΨΟΥΣ ΚΑΙ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΠΑΧΥΣΑΡΚΙΑΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΜΕΣΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΘΥΡΕΟΕΙΔΗ ΑΔΕΝΑ ΣΤΟ 58% ΤΩΝ
ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΓΕΝΙΑΣ.

ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΥΤΕΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ
ΕΜΒΟΛΙΟΥ.
ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΓΕΝΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΙΛΗ
ΜΟΥ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΤΟ '79 ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ
ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕ ΠΩΣ ΔΥΟ ΣΥΜΜΑΘΗΤΡΙΕΣ ΤΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑΝ ΤΟΤΕ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ
ΚΑΘΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΡΡΩΣΤΕΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑΝ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ
ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΥΨΗΛΕΣ (1,79 ΚΑΙ 1,84) ΣΕ
ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΜΕ ΑΥΤΗΝ (1,47) ΚΑΙ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΣΥΜΜΑΘΗΤΡΙΕΣ ΤΟΥΣ.

ΑΥΤΟ ΒΕΒΑΙΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Η
ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΣ, ΟΤΙ ΔΗΛΑΔΗ ΤΑ ΣΧΟΛΙΚΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΤΟ 1981.
ΟΜΩΣ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΟΔΗΓΟΥΝ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΣΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΠΟΤΕ...

ΘΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΝΑ ΒΡΩ ΟΣΟ ΠΙΟ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΠΟΡΩ ΤΗΝ ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΤΟΥ
...........
........
.....
..
.
--------------------------------------------------------------------
ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ.
ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΕΙΡΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙΞΕΙ ΑΝΤΙΘΕΤΑ
ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΑΤΟΜΑ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ ΣΟΥ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΕΧΟΥΝ ΥΨΗΛΟ Ι.Q.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΣ....


COOL MAN COOL.......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

vlad255
Νέο Μέλος

Greece
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2005, 15:04:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους vlad255  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
να εισαι καλα φιλε και ευχαριστω για την απαντηση.

---------------------------------------------------

Υπαρχουν πολλα που δεν ξερουμε!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2005, 18:28:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
ΕΔΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΗ...

ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΟΤΕ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΔΕΝ ΠΑΡΔΕΧΤΗΚΕ ΕΠΙΣΗΜΑ ΤΗΝ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ
ΤΕΤΟΙΩΝ ΠΕΙΡΑΜΑΤΩΝ ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΑΝΕΦΕΡΕ ΟΤΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ.

ΕΠΙΣΗΜΑ ΤΕΤΟΙΟΙ ΙΣΧΥΡΙΣΜΟΙ ΔΕΝ ΣΤΕΚΟΥΝ ΕΦΟΣΟΝ ΕΠΙΣΗΜΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΑΝ
ΠΟΤΕ.

Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΜΠΙΣΤΕΥΘΗΚΕ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ ΟΤΙ Ο ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΟΤΑΝ ΠΡΩΤΟΑΝΕΛΒΕ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ
ΚΑΙ ΕΜΑΘΕ ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΔΙΕΤΑΞΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ.
ΕΠΙΔΗ ΟΜΩΣ ΤΟ 1981 ΗΤΑΝ ΜΟΛΙΣ 7 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΤΩΣΗ ΤΗΣ ΧΟΥΝΤΑΣ
ΑΡΚΕΤΟΙ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΙ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ
ΚΑΝΟΥΝ ΚΟΥΜΑΝΤΟ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑΝ ΟΤΙ ΗΘΕΛΑΝ ΑΥΤΟΙ.
ΓΙ'ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ
ΠΟΤΕ ΑΛΛΑ ΑΠΛΩΣ ΣΥΝΕΧΙΖΟΤΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΤΡΑΤΟ ΜΕ ΠΛΗΡΗ ΜΥΣΤΙΚΟΤΗΤΑ
ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΥΒΕΛΗ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


60 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2005, 23:22:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΥΒΕΛΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Γρηγοριανέ, θα σου ήταν εύκολο να κάνεις περαιτέρω ανάλυση πάνω
στους σχολικούς εμβολιασμούς της γενιάς του '75 και ποιά ενδεχομένως
αποτελέσματα ανέμεναν οι "υπεύθυνοι" καθώς και ποιά τελικά
πορίσματα εξήχθησαν (αν και off the record);
Απέριττε, θεωρώ κι εγώ ως έναν από τους πιθανότερους τρόπους
ελέγχου πληθυσμών τους μαζικούς εμβολιασμούς σε στρατό ή σχολεία
και σαφώς έχω παρατηρήσει την οφθαλμοφανή διαφορά στη
γονιμότητα ανάμεσα στον "πρώτο" και στον "τρίτο" κόσμο.
'Ομως κάτι άλλο που σκέφτομαι είναι πως, αφού οι στρατιωτικοί εμβολιασμοί
είναι ένας επιπλέον τρόπος πειραματισμού και
ελέγχου για τους άνδρες στη χώρα μας, μήπως υπάρχουν και
άλλοι τρόποι ελεγχου για το γυναικείο πλυθυσμό που να
ισοσταθμίζουν την αδυναμία ελέγχου τους από το γεγονός
της μη στράτευσής τους. Ίσως έτσι οδηγηθούμε σε απαντήσεις
που ακόμα δεν έχουμε καν φανταστεί...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lull7
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2005, 16:21:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lull7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπέρα σας!
θα ήθελα να διευκρινίσω κάτι για το θέμα μας.
Είμαι κορίτσι της γενιάς του '77 και ποτέ στη "σειρά" μας δεν μας έκαναν κανένα εμβόλιο (στην Αθήνα μιλάμε πάντα). Αντιθέτως, τα εμβόλια πρέπει να γινόντουσαν μέχρι και τη "σειρά" του '76 και νομίζω μόνο σε κορίτσια (αυτό το λεγόμενο "μαντού" - έχω αδερφό μεγαλύτερο, δε του έκαναν ποτέ στο σχολείο, παρά μόνο στο στρατό).
Το μόνο που θυμάμαι ήταν που μας έδιναν για το σπίτι εκείνους τους χυμούς ροδάκινο κονσέρβα - μπλιαχ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Xotchipilli2
Μέλος 2ης Βαθμίδας


347 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2005, 16:50:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Xotchipilli2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα μπορούσαμε επίσης να συζητήσουμε τι ουσίες θα μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν για κάποιο τέτοιο σκοπό.Πολλές ουσίες είναι γνωστές στην φαρμακολογία και άριστα μελετημένες,μερικές απο αυτές και με άσχημο σκεπτικό πίσω απο την έρευνα (Ρίξτε μια ματιά στο πρόγραμμα MKULTRA).

ΓΙα ουσίες ποιας φαρμακολογικής κλάσσης μιλάμε? Ως επιστήμη ,τα πράγματα είναι συγκεκριμένα.Δεν υπάρχουν "άγνωστες" ουσίες,απο την στιγμή που οποιαδήποτε ουσία μπορεί να αναλυθεί με φασματογράφο! Ακόμα και "άγνωστη" να είναι ,με την έννοια οτι έιναι κάποια καινούργια σύνθεση βρίσκοντας με απλές τεχνικές το μοριακό της βάρος όπως επίσης και το φάσμα απορόφησής της (εδώ μπαίνει ο φασματογράφος και η χρωματογραφία) μπορείς πάνω κάτω να πείς τι μόριο είναι και αν συγγενεύει με κάποιο ήδη γνωστό.

Μπορεί να φαίνετε "λαβύρινθος" και "μυστήριο" ,αλλα δεν είναι. Προσωπικά θα άρχιζα την έρευνά μου απο τα κεντρικώς ενεργά σκευάσματα,φάρμακα που επιρρεάζουν το ΚΝΣ, μια πολύ καλή αρχή για αυτό είναι η έρευνα ανάμεσα σε ψυχιατρικά σκευάσματα που έχουν χρησιμοποιηθεί για διάφορες χρήσεις απο την ψυχιατρική κατα καιρούς.

Προτάσεις/ιδέες?

Reality: A serotonine induced Hallucination?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2005, 17:21:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολυ ωραιο θεμα αλλα δυσκολο να αποδειχθουν τα παραπανω. Ειναι γεγονος οτι ολα τα φαρμακα οταν πρωτοκυκλοφορουν ουσιαστικα ειναι σε πειραματικο σταδιο και κυριως τα εμβολια.
Γι'αυτο και πολλο αποσυρονται μετα απο χρονια.Π.χ στο παρελθον θεωρειτο οτι τα ορμονικα σκευασματα ηταν πανακεια για τις γυναικες.
Μετα απο 20 χρονια χρησης μας λενε οτιηταν λαθος.Δημιουργουν καρκινο και δεν εχουν τις ευεργετικες ενεργειες που υποτιθεται οτι ειχαν.
Οσον αφορα τα εμβολια σε συζητηση που εκανα καποτε με 2 παιδιατρους σχετικα με ενα καινουργιο για την μηνιγγιτιδα ,και ενα αλλο αντιγριπικο που ειχαν κανει ντορο ,μου ειπαν :Ασε να δουμε πρωτα τι γινεται και βλεπουμε,τωρα κυκλοφορησαν . Στην ερωτηση μου δε γιατι ολος αυτος ο θορυβος μου απαντησαν [ και πως θα πουλησουν οι φαρμακευτικες εταιριες].
Παρακατω το θεμαπου θιγει ο Xotchipilli2 για τα ψυχοφαρμακα εκει ειναι χαος.
Εγω μεχρι τωρα βλεπω οτι εκτος λιγων εξαιρεσεων οπως το λιθιοπχ τα περισσοτερα ειναι κατασταλτικα του ΚΝΣ.Ποτε δεν επανερχεσαι πληρως απο αυτα. Ενα αλλο που σκεφτομαι ειναι η ασυστολη χρηση αντιβιοτικων που γινεται στα νοσοκομεια για ξεκαθαρα οικονομικους λογους.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Chianti
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Italy
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2005, 20:31:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από την επίσημη σελίδα του πολεμικού ναυτικού
''Στη διάρκεια της προπαίδευσης γίνονται στους προπαιδευόμενους ναύτες δύο εμβόλια, το Αντιτετανικό και το Αντιφυματικό.''

http://www.hellenicnavy.gr/training.asp

Δεκαετία 80 και πριν πρέπει να γινόντουσαν περισσότερα.
Επίσης, αναλόγα με την εποχή και τον κίνδυνο γρίπης γίνονται και εμβόλια αντιγριπικά. Αυτά για την ώρα. Για στρατό ξηράς δεν βρήκα κάτι ακόμα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ανήσυχη7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2005, 10:31:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ανήσυχη7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ενδιαφέρον το θέμα αλλά να κάνω μία ερώτηση γιατί δεν κατάλαβα κάτι καλά.
Γράφει ο φίλος GRIGORIANOS για σχολικά εμβόλια σε όσους γεννήθηκαν το '77 και το '79, αν κατάλαβα καλά. Ωστόσο, δεν μπορούμε να μιλάμε για σχολικά εμβόλια τη στιγμή που όσοι γεννήθηκαν τότε δεν μπορούσαν να πηγαίνουν σχολείο, αφού θα ήταν μηνών (5,5 - 6 ετών πάνε 1η δημοτικού). Άρα και πάλι αν κατάλαβα καλά όλα αυτά ή θα πρέπει να αφορούν άτομα που γεννήθηκαν 5-6 χρόνια πριν από τότε ή κάτι άλλο. Επειδή λοιπόν μπερδεύτηκα αν μπορεί κάποιος να αποσαφηνίσει το "γενιά του τάδε έτους ή του δείνα" για να καταλάβω κι εγώ. Να συμπληρώσω εδώ ότι εγώ γεννήθηκα το '73. Στην 3η ή 4η τάξη του Δημοτικού, δηλαδή το '81-82 περίπου, είχαμε ακούσει ότι σε κάποια σχολεία γινόντουσαν εμβόλια - το "μαντού" - συγκεκριμένα, ωστόσο στο δικό μας δεν έγιναν. Τότε θυμάμαι το συζητούσαμε τρομοκρατημένοι, έχοντας ακούσει από άλλα παιδιά ότι είτε πονάει, είτε έχει παρενέργειες κ.λπ.

Alea jacta est...
Ο κύβος ερρίφθη...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ανήσυχη7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2005, 10:50:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ανήσυχη7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχάς μία διόρθωση όσον αφορά τις χρονολογίες. Έγραψα '77 - 79 ενώ ήταν 75 - 79. Ωστόσο, δεν απαντιέται έστω κι έτσι η απορία μου. Θα ήθελα, επίσης, να κάνω μία αναφορά εδώ σε κάτι που διάβασα (κι είχα ακούσει) στο site της getaway team:
www.metafysiko.gr
Ότι, δηλαδή. το '81 είχε δοθεί στα σχολεία ένα ερωτηματολόγιο προκειμένου να συμπληρωθεί από τους μαθητές με ερωτήσεις κάθε άλλο παρά σχολικές (τι ύψος έχετε, πόσα κιλά είστε κ.λπ. "κουφά").
Το θέμα το είχε φέρει στη δημοσιότητα ο κ. Φουράκης. Λοιπόν, αν ισχύει ο συλλογισμός μου σχετικά με τα σχολικά εμβόλια, το γεγονός αυτό σε συνδυασμό με το περίεργο ερωτηματολόγιο γεννά εύγλωττα απορίες, τι διαφορετικό είχε συμβεί δηλαδή στις συγκεκριμένες γενιές (μιλώ από το '73 και πέρα), έως το ΄81 περίπου, που σύμφωνα με τον Φουράκη δόθηκε το ερωτηματολόγιο.
Συγχωρήστε με αν ξεφεύγω λίγο από το θέμα αλλά μυαλό είναι αυτό...πάει παντού.
Ωστόσο, θα ήθελα την αποσαφήνιση του GRIGORIANOS σχετικά με το "γενιά" και το "έτος γέννησης" για να δω, αν έχουν βάση τα παραπάνω.

Alea jacta est...
Ο κύβος ερρίφθη...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Chianti
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Italy
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2005, 14:28:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη ανήσυχη7 αλλά και οι υπόλοιποι που ακούτε για ΄΄μαντούχ΄΄ πρέπει να σας διευκρινήσω ότι δέν πρόκειται περί εμβολίου αφού δεν προκαλεί ανοσία. Πρόκειται για τεστ που δείχνει αν έχουμε ερθει σε επαφή με το mycobacterium tuberculosis, βακτήριο που προκαλεί την φυματίωση. Βέβαια η λογική είναι παρομοια αφού γίνεται ένεση με ουσίες προερχόμενες από το βακτήριο και φυσικά μπορει να χρησιμοποιηθεί ως μέσο για την παροχή ΄΄άλλων΄΄ ουσιών... Αυτά, για να ξέρετε τι σας γίνεται.
Φιλιά

Αυτοί που θέλουν να μάθουν περισσότερα:
http://www.cdc.gov/nchstp/tb/pubs/Mantoux/tableofcontents.htmΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Chianti
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Italy
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2005, 15:12:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sorry, από την βιασύνη μου σας έδωσα λάθος link. Νά το σωστό:

http://textbookofbacteriology.net/tuberculosis.htmlΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prometheas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
260 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2005, 15:36:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prometheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Exω κανει ολα τα εμβολια (και μικρος και στο στρατό) και μπορώ να σας πώ οτι αισθανομαι μια χαρά δεν εχω ουτε ζαλάδες ουτε αδυναμια ουτε τιποτα, (ουτε προβληματα γονιμοτητας).

Μην αγχώνεστε λοιπόν... Δεν τρέχει τιποτα.

-------------------------------------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bizarre
Μέλος 2ης Βαθμίδας


235 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2005, 15:41:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bizarre  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν έχω άποψη για το θέμα.
Έχω όμως να σας πω, πώς εγώ γεννήθηκα Ιανουάριο του 79 και στο δημοτικό μας κάνανε και εμάς εμβόλια. Άρα, πώς σταμάτησαν το 81?
Δεύτερον, δεν ήταν ένα. Μόνο για τη φυματίωση ήταν 2. Ένα δοκιμαστικό και ένα το κανονικό. Και δεν θυμάμαι αν ήταν και άλλο για άλλη αρρώστια.
Τρίτον και τελευταίο (και ίσως άσχετο – ίσως όχι), δεν μπορώ να σκεφτώ κάποιο μαζικό τρόπο εμβολιασμών των γυναικών, όμως τους τελευταίους 5 μήνες, όλες ανεξαιρέτως οι γυναίκες που γνωρίζω, έχουμε διαταραχές στον κύκλο μας. ΟΛΕΣ. Και επικαλούμαι εδώ τις υπόλοιπες γυναίκες του φόρουμ, να δούμε αν ισχύει το ίδιο και σε αυτές. Απλά, για να δούμε αν πράγματι κάτι παίζεται, μαζικά.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2005, 20:06:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΟΛΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΡΙΝ ΘΕΤΕΤΕ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ...

ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ 'ΓΕΝΙΑ'
ΑΛΛΟ ΓΕΝΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΤΑΞΗ.
ΤΟ ΓΕΝΙΑ ΥΠΟΔΗΛΩΝΕΙ ΤΟ ΕΤΟΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ
ΕΝΩ ΤΟ ΤΑΞΗ ΤΟ ΕΤΟΣ ΑΠΟΦΟΙΤΗΣΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΛΥΚΕΙΟ.

ΓΕΝΙΑ ΤΟΥ '80 ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΑΠΟ 1/4/1980 ΕΩΣ 30/3/1981.

ΑΥΤΟΙ ΠΗΓΑΝ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΤΟΥ 1986 (1η ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ) ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ
ΕΧΑΣΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΑΠΟΦΟΙΤΗΣΑΝ 12 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ
ΤΟΥ 1998.
Η ΓΕΝΙΑ ΤΟΥ '80 ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ ΤΟΥ '98.

ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΣΥΝΗΘΩΣ ΓΙΝΟΤΑΝ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΩΝ
5.5-6.5 ΕΤΩΝ ΕΩΣ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΩΝ 11.5-12.5 ΕΤΩΝ.

ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΠΩΣ ΣΤΗΝ ΓΕΝΙΑ ΤΟΥ '75 ΕΓΙΝΑΝ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ
ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΓΙΝΑΝ ΣΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΑΠΟ
ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΤΟΥ '81 (1η ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ) ΕΩΣ
ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΤΟΥ '87 (6η ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ).

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΛΑΛΛΟ.
ΑΛΛΕΣ ΟΥΣΙΕΣ ΑΝΑΛΥΟΥΝ ΤΑ ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΤΑ ΧΗΜΙΚΑ.
ΕΝΑ ΕΜΒΟΛΙΟ ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ ΝΕΚΡΟΥΣ ΙΟΥΣ ΜΕΣΑ ΤΟΥ, ΑΠΟ ΤΟΥΣ
ΟΠΟΙΟΥΣ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΘΑ ΠΑΡΑΓΕΙ ΤΑ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ ΤΟΥ.
ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΗΜΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΟΡΓΑΝΙΚΗΣ ΒΑΣΗΣ.

ΑΝ ΟΜΩΣ ΜΙΑ ΕΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΟΡΓΑΝΗΣ ΒΑΣΗΣ ΤΟΤΕ ΣΙΓΟΥΕΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ
ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΜΒΟΛΙΟ.

ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΠΑΡΕΠΕΜΨΕ ΤΗΝ ΕΝ ΛΟΓΩ
ΚΥΡΙΑ ΣΕ ΧΗΜΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ, ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ..

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ.
ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΣΗΜΑΔΙ ΣΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΤΟΥΣ ΧΕΡΙ (ΜΙΑ ΒΟΥΛΑ ΔΙΑΜΕΤΡΟΥ
ΚΑΠΟΙΩΝ ΧΙΛΙΟΣΤΩΝ) ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΑΠΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ.
ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΓΙΝΟΤΑΝ ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ
ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΑΠΕΞΩ ΠΡΙΝ ΓΙΝΕΙ Ο ΣΧΟΛΙΚΟΣ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΣ.
ΑΠΛΩΣ ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΧΟΛΙΚΟΣ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΣ, ΑΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ 5,5 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ 12,5 ΕΤΩΝ ΟΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΚΑΠΟΙΟΙ ΝΑ ΜΗΝ ΘΥΜΟΥΝΤΑΙ ΑΝ
ΤΟΥΣ ΕΓΙΝΕ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΣ.


ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΩΡΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΕ.
ΚΑΛΟ ΣΑΣ ΒΡΑΔΥ......
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prometheas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
260 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2005, 08:24:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prometheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γρηγοριανε, δεν αφήνουμε τα εμβολια να δούμε τι γινεται με τον Τσούτσουρο που ειναι περισσότερο ενδιαφέρον θεμα ? Υπάρχει κανενα νεότερο Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2005, 08:28:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΡΕ ΠΡΟΜΗΘΕΑ ΜΗΝ ΞΥΝΕΙΣ ΤΗΝ ΠΛΗΓΗ...

ΑΚΟΜΑ ΤΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΞΑΝΑΡΘΕΙ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΝ ΘΥΜΑΣΑΙ ΗΤΑΝ ΝΑ'ΡΘΕΙ
ΚΑΙ Ο ΝΤΑΙΝΙΚΕΝ ΜΑΖΙ.....

ΕΚΕΙ ΜΕΙΝΑΜΕ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΕΙΜΑΣΤΕ (ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΕΛΠΙΖΩ).Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ανήσυχη7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2005, 09:40:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ανήσυχη7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
GRIGORIANOS, ευχαριστώ. Νομίζω ήταν απαραίτητη η διευκρίνηση.

Επίσης GHIANTI ευχαριστώ, όντως δεν το ήξερα αυτό για το μαντούχ.

Alea jacta est...
Ο κύβος ερρίφθη...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1679688
Maintained by Digital Alchemy