ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΑ ΑΣΤΡΑ =-.
 Η "ΔΥΝΑΜΗ" ΕΝΟΣ ΣΚΟΡΠΙΟΥ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
scorpinaki
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2005, 22:24:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Hello παιδιά! Όπως σωστά καταλάβατε ανήκω στο ζώδιο του σκορπιού και θα ήθελα να μάθω περισσότερα για αυτή τη "δύναμη" που κάθε σκορπιός κρύβει μέσα του. Ξέρετε κάτι σχετικό? Έχω ακούσει ότι έχει έντονο μαγνητισμό αλλά και πολύ μεγάλη πνευματική δύναμη. Anny comments??? Thanks

Δε θέλω να γίνω καλύτερη από κανένα, θέλω να γίνομαι κάθε μέρα καλύτερη από το χθεσινό εαυτό μου.

Αστροψυχή
Μέλος 1ης Βαθμίδας


147 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 10:26:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αστροψυχή  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητό σκορπινάκι, αυτή η δύναμη του Σκορπιού (και μου κάνει εντύπωση το πόσο από μικρός έχει ψύχωση με τη δύναμη ο Σκορπιός)κατά την άποψη μου συνίσταται στις πανίσχυρες ψυχικές ενέργειες του Σκορπιού. Διαρκώς μέσα στην ψυχή του κινούνται πανίσχυρα συναισθηματικά και ψυχικά ρεύματα. Στην εσωτερική αστρολογία, ο Σκορπιός θεωρείται ότι έχει ΄τη στενότερη επαφή από όλα τα ζώδια με το Σύμπαν (φαντάσου να έχεις "μπάρμπα στην Κορώνη" το ίδιο το Σύμπαν, αυτό και αν είναι "τσατσιλίκι"). Το ίδιο λοιπόν το Σύμπαν φροντίζει και του στέλνει δυνάμεις και ενέργειες στην ψυχή του. Σου παραθέτω εδώ ένα μικρό απόσπαμα από το βιβλίο του Θωμά Γαζή¨"Η Αστρολογία στην Τρίτη Χιλιετία" για το τι σημαίνει να είσαι Σκορπιός - ή να έχεις Ηλιο στο Σκορπιό, όπως το λέμε).

"ΗΛΙΟΣ ΣΤΟΝ ΣΚΟΡΠΙΟ

Ο Ήλιος βρίσκεται εδώ στο ζώδιο του «σκότους»! Ρίχνει το φως του στον κόσμο του Σκορπιού, αλλά δεν καταφέρνει να αποκαλύψει πολλά, αφού το ζώδιο αυτό είναι ερεβώδες και αρνείται, πεισματικά, να φανερώσει τα μυστικά του. Γενικά, ο Σκορπιός είναι ένα θηλυκό, εσωτερικό, συμπαντικό ζώδιο. Έχει να κάνει με το «αφανές έπος» της κατάδυσης των ανθρώπων στον εσωτερικό τους κόσμο, με τη δραματική τους πάλη με τον ίδιο τους τον εαυτό!

Το ζώδιο αυτό δυσκολεύεται να προσδιορίσει αυτόνομα τον εαυτό του, να νιώσει από μόνο του την αίσθηση της Ταυτότητας του (δεν είναι τυχαίο ότι περνάει από περιόδους μεγάλων υπαρξιακών κρίσεων). Προσοχή, όμως! Ο Σκορπιός μπορεί να μην έχει ισχυρές ηλιακές ενέργειες έχει όμως ισχυρές συμπαντικές! Προσδιορίζει, δηλαδή, το «Είναι» του με έναν συμπαντικό τρόπο, σαν ένα παρακλάδι ενός τεράστιου, παντοδύναμου, πολυμερούς οργανισμού! Για τον Σκορπιό, ο άνθρωπος από μόνος του δεν είναι πλήρης και ισχυρός. Γίνεται ισχυρός μόνο όταν λειτουργεί στα πλαίσια κάποιου ισχυρού «οργανισμού», όταν γίνεται παραφυάδα του, τροφοδοτείται από αυτόν αλλά και τροφοδοτεί τον ίδιο!
Οι Συμπαντικές ενέργειες είναι πανίσχυρες και όταν είσαι παραφυάδα τους γίνεσαι και εσύ εξαιρετικά ισχυρός. Ο Σκορπιός θεωρείται σαν το ζώδιο της (κρυφής) δύναμης και εξουσίας. Ο κόσμος γι’ αυτόν συνίσταται από σκληρές και ανηλέητες δυνάμεις, που ανά πάσα στιγμή μπορούν να του επιτεθούν και να τον εκμηδενίσουν. Για λόγους προστασίας, λοιπόν, φροντίζει να είναι πάντοτε συνδεδεμένος με κέντρα εξουσίας (όπως σημαίνουσες προσωπικότητες, χρηματοπιστωτικά ιδρύματα, με την εφορία, με την αστυνομία κ.λ.π.).

Εξουσία, όμως, περιέχουν και οι στενές σχέσεις των ανθρώπων! Όλοι μας έχουμε την (συχνά μη συνειδητή) τάση επιβολής στον διπλανό μας, της κυριαρχίας ακόμη και πάνω στα αγαπημένα μας πρόσωπα. Ειδικά η στενή σχέση δύο ανθρώπων περιέχει - εξ ορισμού - κρυφά παιχνίδια εξουσίας. Ο καθένας φοβάται, εκεί, να μην «χάσει» τον εαυτό του και γίνει υποχείριο του άλλου. Μόνο όταν οι ψυχές αμφότερων των μελών ενωθούν αληθινά το ζευγάρι παύει να αναλώνεται σε εσωτερικές τριβές και αποκτά μία φοβερή - κρυφή - δύναμη (σκεφτείτε πόσα διάσημα ζευγάρια κατάφεραν να επηρεάσουν - δρώντας συνωμοτικά - τον ρου της ανθρώπινης ιστορίας)!

Ο Σκορπιός επιζητά τη βαθιά επαφή και ένωση με τους ανθρώπους γύρω του. Για να γνωρίσουμε, όμως, βαθύτερα κάποιον θα πρέπει να ζήσουμε στενά μαζί του, για αρκετό χρονικό διάστημα. Αν υπάρχουν οι προϋποθέσεις, αρχίζει τότε να δημιουργείται μία συγχώνευση, μία «όσμωση» ψυχών ανάμεσα μας. Η εμπειρία της συγχώνευσης δύο ανθρώπων, είναι μοναδική και καταλυτική, γιατί μεταλλάσσει το «Εγώ» του καθενός σε «Εμείς»! Μέχρι να επέλθει, όμως, αυτή η μετάλλαξη μπορεί να προκληθούν άβολα ή και επιθετικά συναισθήματα στους δύο. Και αυτό γιατί το κάθε «Εγώ» οφείλει, σε αυτή τη διαδικασία, να «πεθάνει» (κανένα, όμως, «Εγώ» δεν είναι πρόθυμο να το κάνει αυτό)!"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scorpinaki
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 16:32:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες Αστροψυχή. Λύθηκαν κάποιες από τις απορίες μου. Πάντως έχω παρατηρήσει οτι, οτι αισθανομαι το αισθανομαι πολύ έντονα. Δλδ, αν νευριασω, νευριαζω κανονικοτατα, το ιδιο οταν χαιρομαι ολοι το καταλαβαίνουν. Επισης βλέπω στους αλλους πραγματα που οι αλλοι δεν τα βλέπουν, για παραδειγμα, αν καθομαι σε μια παρεα μπορω να καταλαβω τις περισσοτερες φορες αν καποιος απο την παρεα με την οποια ειμαι θελει καποιον που βρισκεται στην παρεα. Δεν μπορω να το εξηγησω πως γινεται αλλα ειναι κατι σαν ιδεες που απλα τις σκεφτομαι εκεινη τη στιγμη και ισχυουν. Επισης καταλαβαινω ποτε οι αλλοι με βλεπουν παραπανω απο φιλη τους ή ακομα και οταν με αντιπαθουν. Μαλλον το τελευταιο δεν ειναι και τοσο καλο γιατι με κανει να μπερδευομαι στο πως θα βλεπω εγω τους αλλους και φοβαμαι μην τους παρεξηγησω απλα και μονο επειδη "αισθανθηκα" κατι που μπορει και να τους υποβαθμιζει στα ματια μου χωρις να το ξερουν οι ιδιοι. Εχει συμβει αυτο πολλες φορες, να αλλαξω συμπεριφορα δλδ σε καποια ατομα γιατι αισθανθηκα καποια πραγματα για το πως με εβλεπαν.

Δε θέλω να γίνω καλύτερη από κανένα, θέλω να γίνομαι κάθε μέρα καλύτερη από το χθεσινό εαυτό μου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αστροψυχή
Μέλος 1ης Βαθμίδας


147 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 19:53:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αστροψυχή  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να εμπιστεύεσαι το ένστιχτο σου. Οταν νιώθεις ότι κάποιος δε σε πάει μάλλον είναι αλήθεια (γιατί προφανώς και εσύ δεν τον πας). Αυτό συμβαίνειμε όλους τους ανθρώπους, όλοι συναντάμε ανθρώπους που δεν πάμε. Απλά ο "πολιτισμός" μας επιτάσσει να κάνουμε ότι δεν καταλαβαίνουμε και να συνεχίζουμε την κοινωνική μας επαφή σα να μη συμβαίνει τίποτε...

Edited by - Αστροψυχή on 10/08/2005 19:55:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 22:13:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνω και με τους δυο. Μεγαλωνωντας ομως μαθαινεις ή να κανεις υπομονη ή να λες αντιο. Η διαισθηση μου ειναι τοσο εντονη που ωρες ωρες μου ηρθε να τα βροντηξω. Κατι με σωνει παντα, αρης-πλουτωνας ή ηλιος-ουρανος. δεν ξερω. ξερω ομως οτι αυτοι οι δυο παραγοντες με εσωσαν απο Σεληνη-Ποσειδωνα. Μπορει να κανω και λαθος

aaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 22:20:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο ερμης στον σκορπιο δεν βοηθαει παντως οταν τον εχεις μεσα στον πρωτο σου, αστροψυχη. Επιτελους μπηκα στο ιντερνετ και ευχαριστω πολυ. Θα επικοινωνησω μαζι σου.

aaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 09:13:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τον έχω ωροσκόπο, γιά να είμαι ειλικρινής ποτέ διαισθητικά δεν με αφήνει να [πέσω έξω]...Περίεργο αλλά αληθές. Μεγάλη η δύναμη των Σκορπιών γενικότερα.
Θα επανέλθω...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Φοράω τα διάφανα...
Ξανθά λυτά μαλλιά μου!
Στη μοναξιά του δειλινού,
δώστε άρωμα βυθού.
Αστέρι,φως και άναμμα φεγγάρι βασιλιά μου!
Θαρρώ πως είμαι αλλουνού
αθάνατου θνητού...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 17:18:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Με τέσσερις λέξεις:

Υπερσυνείδηση,Πάθος,Αυτοκαταστροφή,ΑναγέννησηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scorpinaki
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 21:56:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επεσες εντελως μεσα . Αν κρινω ειδικα και απο το τι χαρακτηριζει εμενα... ολα αυτα που ανεφερες. Αυτο που μου κανει εντυπωση παντως ειναι στο οτι αναμεσα στις τρεις αισιοδοξες λεξεις υπαρχει η αυτοκαταστροφη. Αυτο δεν ξερω γιατι αλλα δεν μπορω να το εξηγησω...δλδ ειναι τοση μεγαλη η δυναμη οδηγει στην αυτοκαταστροφη??? Παλι καλα που υπαρχει και η αναγεννηση

Δε θέλω να γίνω καλύτερη από κανένα, θέλω να γίνομαι κάθε μέρα καλύτερη από το χθεσινό εαυτό μου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2005, 12:37:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για να μιλήσω από τη δική μου εμπειρία (επειδή ανήκω κι εγώ στο ζώδιο του Σκορπιού), είναι γεγονός πως υπάρχει αυτή η εσωτερική ψυχική δύναμη που ωθεί ένα τέτοιο άτομο στο "κάτι παραπάνω".
Σε πολλές φάσεις, είτε στα σχολικά-φοιτητικά χρόνια, είτε στην επαγγελματική σταδιοδρομία είτε σε παρέες και ομαδικά σπορ, έχω συλλάβει τον εαυτό μου να χρησιμοποιεί αυτή την εσωτερική δύναμη-ώθηση-διαίσθηση-παρόρμηση και να κάνει τη διαφορά είτε σε λεπτομέρειες είτε και "πανηγυρικά".

Δεν ξέρω αν όλα αυτά είναι τυχαία και απλές συμπτώσεις, πάντως στα γενικά χαρακτηριστικά του προφίλ ενός σκορπιού πέφτουν μέσα...


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2005, 14:17:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Αν θυμάμαι καλά ο σκορπιός είναι το μόνο ζώο που πληγώνει τον εαυτό του!!Λέτε για αυτό να ονομάστηκε έτσι το ζώδιο?

Είναι πάντως ηγετικό ζώδιο,ζώδιο "φανατικό" και "σκληροπυρηνικό".
Και φυσικά αδιαπέραστο!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scorpinaki
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2005, 19:55:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειχα ακουσει καποτε οτι ενας σκορπιος ή πολυ καλος θα ειναι (ως ατομο) ή πολυ κακος. Δεν το εδωσα ομως και πολυ βαση, σιγα σιγα ομως παρατηρω σε μενα οτι ή πολυ καλη ή πολυ "κακια" θα ειμαι, ποτε κατι ενδιαμεσο. Και πολλες φορες οταν νευριαζω απορω και γω με τον εαυτο μου επειδη δεν μπορω να συγκρατηθω σχεδον ποτε. Προσπαθω να το αποβαλλω αλλα μεχρι τωρα συμβιωνω με "αυτο". Παντως οντως το ζωδιο αυτο ειναι αυτο που ξεχωριζει απο ολα τα αλλα.

Δε θέλω να γίνω καλύτερη από κανένα, θέλω να γίνομαι κάθε μέρα καλύτερη από το χθεσινό εαυτό μου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2005, 02:06:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το παρακαναμε με τους σκορπιους!!! Μην ξεχναμε οτι ειναι και απο τους πιο σπουδαιους δολοφονους!!! Και επιτελους δεν παιζει ρολο να εισαι μονο στο ζωδιο σκορπιος!!! Με συγχισατε αποψε.
Το να εισαι απολυτος δεν ειναι ποτε καλο. Ολοι οι ανθρωποι δεν ειναι ιδιοι" και η αυθυποβολη κανει κακο". Υπαρχουν και ανθρωποι (πολλοι!!) που βλεπουν σκορπιο και αλλαζουν δρομο...

aaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2005, 03:13:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Σκορπιός είναι και πολύ σεξουαλικό κι ερωτικό ζώδιο.....

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scorpinaki
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2005, 12:51:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι και απο αυτο ειναι , Δοξα το Θεο, βεβαια εξαρταται οντως και απο το ατομο... Και μαλιστα ενας σκορπιος δεν θα αφεθει στο καθε ατομο αλλα μονο σε εκεινο που θα νιωσει οτι μπορει να τον ικανοποιησει σεξουαλικα Παντως σιγουρα ενα ατομο που κατεχει το ζωδιο αυτο δινει πολυ μεγαλη βαση στον ερωτισμο του αλλου, βεβαια υπαρχουν και οι απαιτουμενες εξαιρεσεις.

Δε θέλω να γίνω καλύτερη από κανένα, θέλω να γίνομαι κάθε μέρα καλύτερη από το χθεσινό εαυτό μου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2005, 15:22:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
scorpinaki, σωστά!
Κάτι ξέρουμε από σκορπίνες!
Να μην πώ άλλα επί του θέματος και με μαζέυει το Ηθών μετά!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scorpinaki
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2005, 18:07:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και ελεγα να σου το ρωτησω αν δλδ αυτο που ειχες γραψει για το ερωτικο και σεξουαλικο ζωδιο...αν το ηξερες απο προσωπικη σου εμπειρια ή το ειχες διαβασει καπου, αλλα ειπα να μη φανω αδιακριτη

Θα τα ξαναπουμε!

Δε θέλω να γίνω καλύτερη από κανένα, θέλω να γίνομαι κάθε μέρα καλύτερη από το χθεσινό εαυτό μου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2005, 01:02:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
scorpinaki, νομίζω οτι εμμέσως πλήν σαφώς σε κάλυψα!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

~Fallen Angel~
Νέο Μέλος

Greece
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2005, 19:22:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ~Fallen Angel~  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
συμφωνω απολυτα μαζι σου σκορπινακι...ειμαι κ εγω σκορπιος κ αισθανομαι οπως κ εσυ. :)

Set me free....your heavens a lie....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2005, 19:40:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ο Σκορπιός είναι και πολύ σεξουαλικό κι ερωτικό ζώδιο.....


Χειροκροτώ, έτσι είναι...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Φοράω τα διάφανα...
Ξανθά λυτά μαλλιά μου!
Στη μοναξιά του δειλινού,
δώστε άρωμα βυθού.
Αστέρι,φως και άναμμα φεγγάρι βασιλιά μου!
Θαρρώ πως είμαι αλλουνού
αθάνατου θνητού...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2005, 00:23:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο Σκορπιός είναι και πολύ σεξουαλικό κι ερωτικό ζώδιο.....


Τιμή μας και καμάρι μας!


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YMDK21
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2005, 17:58:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους YMDK21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παιδιά καλησπέρα..

Διάβαζα εδώ το τόπικ αυτό..

Αν και παρθένος, έχω να πω ότι οι σκορπιοί απλά είναι το καλύτερο ζώδιο (κατά την προσωπική μου άποψη πάντα.. και χωρίς να θέλω να μειώσω ενοείται τα υπόλοιπα ζώδια)

Μπορεί ακραία την μία να 'ναι καλό και την άλλη κακό, αλλά κατα βάθος είναι μια τεράστια παιδική ψυχούλα με απίστευτα χαρίσματα.. Αν και κλειστοί στο εαυτό τους είναι ατελείωτα ευαίσθητοι..

Απλά τους λατρεύω τους σκορπιούς.. είναι η αδυναμία μου..


Edited by - YMDK21 on 18/10/2005 18:00:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1074219
Maintained by Digital Alchemy