ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΑ ΑΣΤΡΑ =-.
 Πιστεύει κανείς στην Ταρώ???
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
melaki
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2005, 13:04:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους melaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βασικά έχω πάει σε διάφορους που λένε τα χαρτιά και μου βγαίνανε πάντα λάθος. Αυτά που "βγαίνουν" είναι κάποιες γενικότητες, τις οποίες ερμηνεύεις με ελεύθερη μετάφραση οτι σου βγήκε στα χαρτιά. Π.χ θα γνωρίσεις κάποιον, το θέμα είναι οτι τυχαίνει όλο και κάποιον να γνωρίσω όταν βγαίνω σε παρέα που ¨θα ενδιαφερθεί" για εμένα...βασικά βλέπω και τα χαρτιά που πέφτουν μπροστά μου με τα αντίστοιχα σύμβολα, αλλά τελικά δεν έχω τα επιθυμητά αποτελέσματα. Αυτό που μου την δίνει περισσότερο με τις χαρτορίχτρες, είναι οτι σου λένε και πως να φερθείς στην αντίστοιχη περίπτωση, ή σου λένε να περιμένεις και όλα θα πάνε καλά και όχι τίποτα άλλο σε παίρνουν και στον λαιμό τους.
spirit
Πλήρες Μέλος

Finland
1485 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2005, 13:34:13  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος spirit  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
..μελακι εκει που φτιαχνεις τον Ναο σου,εκει ειναι και ο θεος σου,αν ασχολεισε συστηματικα με τα ΤΑΡΟ,αναμφιβολα καποια στιγμη κατι θα σου βγει απ ολα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

melaki
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2005, 13:47:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους melaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αγαπητέ μου spirit,
σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο. δεν ασχολούμαι συστηματικά απλά έχω πάει σε κάποιες κατόπιν σύστασης, και δεν βγήκαν αυτά που μου είπαν. και απορώ όταν βλέπει σε άλλες, εγκυμοσύνες και ιστοριες γιατί όχι σε μένα....κάτι, οτιδήποτε αρκεί να βγεί...όχι εγκυμοσύνη από πρόσωπο που δεν θέλω προς Θεού...αυτό όμως που δεν καταλαβαίνω είναι, όταν λένε τις χίλιες δυό βλακείες, δεν φοβούνται μην γυρίσει κάποιος πίσω και αρχίσει και φωνάζει, και γενικώς τις ξεφτιλίσει? υπάρχει κάποιος που να ξέρει να λέει ταρώ εδώ, και να εγγυηθεί οτι δεν λέει άσυναρτησίες???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KRYSTALLENIA
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
121 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2005, 19:11:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KRYSTALLENIA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΗ melaki, ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΗΝ ΤΑΡΩ (ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ) ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ... ΔΕ ΞΕΡΩ ΝΑ ΡΙΧΝΩ ΤΑΡΩ ΑΚΟΜΑ, ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΞΕΡΩ ΤΗΝ DESTE...

ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ? ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ (ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ) ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΓΕΝΙΚΑ ΣΤΗΝ ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΕΙΑ ( ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΤΑΡΩ) ΓΙΑΤΙ ΕΠΙΣΚΕΦΘΗΚΕΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ?

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ... ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΙΧΕΣ ΥΠΟΨΗ ΣΟΥ ΠΡΙΝ ΒΓΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΙΣ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΤΗ ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΕΙΑ...

ΤΟ ΟΤΙ ΕΣΥ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ...
ΚΑΙ ΟΙ ΕΠΑΛΗΘΕΥΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΕ ΤΟ ΝΟΜΟ ΤΩΝ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΩΝ ΚΑΤΑ ΤΟΝ ΦΙΛΤΑΤΟ/Η spirit...

ΚΑΙ ΑΠΟΡΩ ΑΦΟΥ ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΕΙΣ ΤΙΣ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΑΝΑΡΩΤΙΕΣΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΟΥ ΕΓΓΥΗΘΟΥΝ 100% ΕΓΚΥΡΟΤΗΤΑ?

ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ...

quote:
και απορώ όταν βλέπει σε άλλες, εγκυμοσύνες και ιστοριες γιατί όχι σε μένα....κάτι, οτιδήποτε αρκεί να βγεί...όχι εγκυμοσύνη από πρόσωπο που δεν θέλω προς Θεού...

ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ( ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΗ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΛΕΕΙ) ΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΒΓΕΙ... ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ Η ΤΑΡΩ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ... ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΦΤΟ ΣΟΥ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ Η ΤΑΡΩ ΘΑ ΣΤΟ ΔΕΙΞΕΙ... ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΙΚΑΝΟΣ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ...

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ... ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΣΥΣΤΗΣΟΥΝΕ ΕΚΕΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΑΝΕ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ... ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΒΟΥΝ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ... ΣΩΣΤΑ?

ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ?

ΣΤΟΥΣ ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΕΙΣ ΠΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ… ΕΙΤΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ, ΕΙΤΕ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΟ, ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ κ.τ.λ.π., κ.τ.λ.π……. ΔΕΝ ΠΑΣ ΓΙΑΤΙ Η ΖΩΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΡΟΔΙΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ… ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΥΤΟΙ ( ΚΑΙ ΞΑΝΑΛΕΩ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΟΝΤΩΣ ΞΕΡΟΥΝΕ ΣΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ, ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΗΓΑΖΕΙ, ΤΙ ΕΚΒΑΣΗ ΘΑ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ (ΑΝ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕΙΝΕΙ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ), ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΙΘΑΝΕΣ ΛΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙΣ… ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΕΨΕΙ… ΓΙ΄ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ...

ΕΞΑΛΛΟΥ ΓΙ΄ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΠΑΣ?
ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝΕ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΙ ΝΑ ΤΙΣ ΡΩΤΗΣΕΙΣ?

ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΟΤΙ ΑΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ... ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ ΚΑΙ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΝ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΦΥΛΑΞΟΥΝ...

ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ...


ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΡΑ ΥΠΑΡΧΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

melaki
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2005, 16:50:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους melaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]


ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ? ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ (ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ) ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΓΕΝΙΚΑ ΣΤΗΝ ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΕΙΑ ( ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΤΑΡΩ) ΓΙΑΤΙ ΕΠΙΣΚΕΦΘΗΚΕΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ?

ΚΡΥΣΤΑΛΛΕΝΙΑ ΜΟΥ, ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΣ. ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΗΝ ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΕΙΑ. ΤΟΥΣ ΕΠΙΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΛΑ ΡΟΔΙΝΑ ΟΠΩΣ ΝΟΜΙΖΕΙΣ, ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΣΕ ΕΝΤΟΝΑ, 24 ΩΡΕΣ ΤΟ 24 ΩΡΟ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΚΒΑΣΗ, ΕΙΤΕ ΘΕΤΙΚΗ ΕΙΤΕ ΑΡΝΗΤΙΚΗ. ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΛΟΙΠΟΝ ΔΙΑΡΚΕΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ...ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΦΕΡΘΩ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΠΕΡΙ ΤΙΝΟΣ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ, ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΡΙΧΝΕ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ, Η ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝΕ ΤΥΧΑΙΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΣΥΣΤΑΣΗ ΜΕ ΕΓΓΥΗΜΕΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ, ΜΟΥ ΕΒΓΑΖΕ ΤΗΝ ΕΚΒΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ, ΟΤΙ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΕ ΘΕΤΙΚΗ ΤΡΟΠΗ. ΑΥΤΟ ΜΕ ΟΔΗΓΗΣΕ ΣΤΟ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΕ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΠΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΗΡΘΕ. ΕΠΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΟΥ, ΖΟΥΣΑ ΜΕ ΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ, ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΜΟΙΡΟΛΑΤΡΙΚΙΑ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ? ΕΠΕΙΔΗ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΗΚΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ...ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ ΜΙΑ ΘΕΤΙΚΗ ΕΚΒΑΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ, ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ, ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ...
ΣΥΓΝΩΜΜΗ ΑΝ ΣΕ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΩ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΩ, ΑΛΛΑ ΠΡΩΤΗ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ....ΚΑΙ ΚΑΤΑΞΟΔΕΥΤΗΚΑ....

ΦΙΛΙΚΑ
ΜΕΛΙΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bizarre
Μέλος 2ης Βαθμίδας


235 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2005, 16:55:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bizarre  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα το γράψω και εδώ γιατί μπορεί να μην το είδατε στα βιβλία, πριν λίγο καιρό. Διαβάστε το «Θα στείλω τα μάγια με κούριερ». Περιγράφει ωραιότατα κάποιες τέτοιες καταστάσεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
melaki
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2005, 17:13:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους melaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Θα το γράψω και εδώ γιατί μπορεί να μην το είδατε στα βιβλία, πριν λίγο καιρό. Διαβάστε το «Θα στείλω τα μάγια με κούριερ». Περιγράφει ωραιότατα κάποιες τέτοιες καταστάσεις.


___________________________________________________________________

akougetai san eythymografia....kai tis protimw....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KRYSTALLENIA
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
121 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2005, 00:27:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KRYSTALLENIA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΟΙΠΟΝ, ΑΓΑΠΗΤΗ melaki, ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ Η ΕΚΒΑΣΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΑ... ( ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΘΕΩΡΙΑ)... ΕΠΕΙΔΗ ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ ΕΙΜΑΙ, ΘΕΩΡΗΣΑ ΣΚΟΠΙΜΟ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΣΟΥ ΕΞΗΓΗΣΩ ΠΩΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΒΑΖΕΙΣ ΟΛΟΥΣ ΣΕ ΕΝΑ ΤΣΟΥΒΑΛΙ.

ΕΙΣΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΗ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΤΑΝΟΩ ΑΠΟΛΥΤΑ... ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ Η΄ ΠΕΡΙΠΟΥ ΙΔΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ...

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΡΟΛΟ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΟΥ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΨΑΝ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ...

ΓΙΑΤΙ ΟΜΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΙΣ ΜΙΑ ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΝΟΕΙΣ? ΑΠΟΚΛΕΙΕΙΣ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΟΥΝ ΟΝΤΩΣ ΤΙ ΤΟΥΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?
Η΄ ΝΑ ΕΙΔΑΝ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ ( ΠΑΡΕΡΜΗΝΕΙΑ)? ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΑΣΕΣ ΠΟΛΛΑ ΧΡΗΜΑΤΑ... ΟΠΩΣ ΞΑΝΑΕΙΠΑ ΣΕ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ, ΘΕΛΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗ...

ΕΠΙΣΗΣ, ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ( ΠΟΥ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΣ, ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΣΟΥ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ) ΠΑΝΤΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ... ΔΕΝ ΚΑΘΕΣΑΙ ΠΟΤΕ ΑΠΡΑΓΗ... ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ (ΤΙ ΡΙΖΑ ΤΟΥ ΚΑΚΟΥ) ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ... ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΦΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΟΜΑΛΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ, ΕΧΕΙ ΚΑΛΩΣ... " Ο,ΤΙ Η ΜΟΙΡΑ ΟΡΙΣΕΙ" ΑΡΧΙΖΕΙ Η DESTE...

ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΞΗΓΗΣΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΡΙΧΝΩ ΧΑΡΤΙΑ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΒΓΗΚΑΝ ΛΑΘΟΣ...
ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΣΕΒΕΣΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΣΕΒΑΣΤΟΥΝ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΑ... Ο ΝΟΜΟΣ ΤΗΣ ΔΡΑΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗΣ... Η΄ ΑΛΛΙΩΣ Ο,ΤΙ ΠΡΑΞΕΙΣ ΘΑ ΕΙΣΠΡΑΞΕΙΣ... ΑΥΤΑ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΑΦΟΡΟΥΝ ΕΣΕΝΑ ΑΛΛΑ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΣΤΑ ΡΙΞΑΝΕ... ΓΙ΄ ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΣΚΕΦΤΕΙΣ?

ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΟΥ ΕΠΙΒΑΛΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΠΡΟΘΕΣΗ ΜΟΥ, ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ Ο ΒΟΛΤΕΡΟΣ (ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ)" ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ, ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΔΙΝΑ ΚΑΙ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΣ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΑ"…

ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΧΑΡΟΥΝ ΠΟΛΥ ΝΑ ΣΟΥ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΣΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΕ ΧΡΕΩΣΟΥΝ…

ΑΠΟ ‘ΔΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΗΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΗ… ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΚΑΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ…

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ ΜΕ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΚΟΣΤΟΣ…

ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ…


ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΡΑ ΥΠΑΡΧΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

melaki
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2005, 14:09:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους melaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kali mou kai glykia mou krystallenia,
tha se parakalousa na min ta pairneis ola toso proswpika kai apantas me tropo pou me prosvallei...auto sou to lew me oli tin sympatheia pou trefw se sena parolo pou den se gnwrizw, kai xairomai pou eisai anthrwpos pou ypostirizei entherma auto pou pisteuei. apla den mou aresei na diapliktizomai alla na antallazw apopseis kai se polla apo auta pou les pithanon na exeis kai dikio...an twra se prokalesa egw, zitw sygnwmmi, kai sigoura den eixa prothesi na thiksw esena. auta pou anefera itan pragmata pou me apogoiteusan kai ekei ofeiletai o tropos me ton antimetwpizw to zitima...omws apolyti den eimai...isws na exeis dikio. na piga se lathos anthrwpous, pou na min kserane na lene tipota, kai ta vgalane lathos, na ithelan apla kai mono na kerdisoune lefta. eipes oti les kai esy ta xartia...kai malista kala...mporeis na mou peis kai emena loipon kapoia pragmata? mono epeidi den mou aresei na me sxoliazoune dimosiws, se parakalw sto proswpiko mou mail. alla egw tha paradextw kai meta xaras, an kati apo auta pou tha mou peis vgei kai stin zwi mou...den exw kanena provlima na paradextw oti esy tin ksereis tin douleia sou kai oi alles oxi....

filika panta
melakiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stratis79
Μέλος 2ης Βαθμίδας


430 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2005, 14:37:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stratis79  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Melaki πιστεύεις στο Θεό ή γενικά κάπου; Από εκεί πρέπει να ξεκινήσεις και να δεις τι λέγεται για όλες τις τεχνικές αποκάλυψης των μελλούμενων και αν πρέπει να τις ακολουθείς ή να τις απορρίπτεις. Εάν πιστεύεις στο Θεό θα δεις ότι δεν πρέπει να ακολουθείς τέτοιες μεθόδους. Κανείς δεν μπορεί να σου πει το μέλλον και τι θα σου συμβεί γιατί πολύ απλά τίποτα δεν είναι προδιαγεγραμμένο. Ο Θεός έπλασε τον άνθρωπο και του έδωσε την ελευθερία μόνος να καθορίζει τη ζωή του και το μέλλον του. Συνήθως οι άνθρωποι που καταλήγουν σε τέτοιες τεχνικές διακρίνονται από ανασφάλεια γενικά στη ζωή τους και φόβο για το μέλλον.

φιλικά και καλό απόγευμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KRYSTALLENIA
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
121 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2005, 16:46:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KRYSTALLENIA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΟΙΠΟΝ ΑΓΑΠΗΤΕ stratis79 ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΟΤΙ ΜΕ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΟ ΘΕΟ? ΕΤΣΙ? ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ? ΔΕ ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ... ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ 1ον ΔΕ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ, ΚΑΙ 2ον ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΟΥ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ...

ΦΙΛΤΑΤΗ melaki, ΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΜΟΥ ΥΦΟΣ ΗΤΑΝ ΑΝΑΛΟΓΟ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΡΧΙΚΟΥ ΣΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ... ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΣΤΟ ΣΤΥΛ ΠΟΥ ΜΟΥ ΜΙΛΑΝΕ ΕΤΣΙ ΑΠΑΝΤΑΩ...

ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΖΗΤΑΣ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ... ΑΠΛΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΛΗΞΕΙ Η ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΑΓΑΠΗΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΔΕ ΜΑΣ ΦΤΑΙΕΙ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ... ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΣΑΝ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟΨΕΩΝ ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΠΛΗΚΤΙΣΜΟΥΣ...

ΤΩΡΑ, ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΡΙΞΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ... ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΔΕ ΣΕ ΓΝΩΡΙΖΩ... ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΘΑ ΜΟΥ ΒΓΟΥΝ ΓΕΝΙΚΟΤΗΤΕΣ... ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΘΑ ΜΕ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ... ΑΛΛΑ ΘΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΔΥΝΑΤΑ ΜΟΥ...
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ e-mail ΣΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ... ΓΡΑΨΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΔΩ ΕΓΩ...

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ... ΕΓΩ ΤΑ ΡΙΧΝΩ ΜΟΝΟ ΣΕ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ... ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΣΑΝ ΑΥΤΕΣ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΛΕΦΤΑ... ΟΠΟΤΕ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ... ΟΚ?

ΚΑΙ ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΕΠΙΘΕΤΙΚΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΟΥ ΗΤΑΝ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΣΤΥΛ ΤΩΝ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ ΣΟΥ... SORRY, ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ "ΚΑΚΙΑ" ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ...

ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ...


ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΡΑ ΥΠΑΡΧΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

melaki
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2005, 17:22:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους melaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ok loipon krystallenia...as symfiliwthoume epitelous...xairomai poly...an kai nomizw oti tha pareis akoma ena kaustiko mail apo emena giati thymwsa me to mail pou diavasa sto topic tou astra.
wraia eisai online twra??? an nai tha sou steilw as poume kapoia erwtisi gia na mou "apantiseis"....
filika
melakiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KRYSTALLENIA
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
121 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2005, 20:01:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KRYSTALLENIA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΩΡΑ ΞΑΝΑΜΠΗΚΑ...ΟΚ ΘΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΤΟ mail ΜΟΥ... ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΤΙΣ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΕΙΣ...( ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΤΑ ΑΣΤΡΑ).

ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΙΜΑΙ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ... ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ 19...

ΠΕΡΙΜΕΝΕ mail... ΟΚ?

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΦΙΛΙΚΑ ΤΟ ΕΝΝΟΩ...

ΦΙΛΙΚΑ...

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΡΑ ΥΠΑΡΧΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KRYSTALLENIA
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
121 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2005, 16:05:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KRYSTALLENIA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΗ melaki ΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΟΤΙ ΑΥΡΙΟ ΠΡΩΙ-ΠΡΩΙ ΦΕΥΓΩ ΕΠΑΡΧΙΑ ΓΙΑ ΤΗ 2η ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ... ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΓΥΡΙΣΩ ΣΕ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ...

Α! ΤΑ ΕΡΙΞΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΡΩΤΗΣΗ... ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΛΑΒΕΣ ΤΟ mail...

ΤΩΡΑ, ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ... ΤΟ mail ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙΣ...

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ...

ΦΙΛΙΚΑ...

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΡΑ ΥΠΑΡΧΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jaya
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 12:33:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jaya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάνω στο καλό το κόψατε…
Τι έγινε τελικά????
Παρεπιπτόντως τι ωραίος πήγασος KRYSTALLENIA!


Όποιος στο φως ζεστάθηκε, είδε κι έζησε στο φως...
όποιος στο φως τυφλώθηκε, αξιώθηκε αιώνιο σκοτάδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 04:01:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πάνω στο καλό το κόψατε…
Τι έγινε τελικά????
Παρεπιπτόντως τι ωραίος πήγασος KRYSTALLENIA!

ναι ειναι που ωραιος,μονο που ειναι μονοκερος ο πηγασος εχει και φτερα

quote:
Πιστεύει κανείς στην Ταρώ???

εγω πιστευω στο ποσοστο μου{αν αυτο βγαινει απο τα ταρω,τοτε τα πιστευω}

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Jaya
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 09:43:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jaya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

ναι ειναι που ωραιος,μονο που ειναι μονοκερος ο πηγασος εχει και φτερα

Σωστό κι αυτό!!!

Όποιος στο φως ζεστάθηκε, είδε κι έζησε στο φως...
όποιος στο φως τυφλώθηκε, αξιώθηκε αιώνιο σκοτάδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zander
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 13:44:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zander  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειλικρινα οταν ακουω τετοια θεματα αρχιζω και θυμωνω!
Εχετε ακουσει ποτε μηπως τo: there is no such thing as magic,γιατι οντως,αυτη η υποθεση θυμιζει πολυ μαγεια.
Αν οχι κακο δικο σας οσοι πιστευετε τετοιες ΒΛΑΚΕΙΕΣ.Ξερω οτι γινομαι επιθετικος και αποτομος αλλα εχω και εγω την γνωμη μου.Λοιπον KRYSTALLENIA με ολο τον σεβασμο για εξηγησε μου πως γινεται κατι χαρτακια με ωραιες χαριτωμενες χρωματιστες φιγουρες-ζωγραφουλες(ΤΑΡΩ)ειναι ικανα να προμυνηουν το μελλον οποιουδηποτε?Πως γινεται ενας οποιοσδηποτε ανθρωπος να διαβαζει(και καλα) αυτα τα χαρτακια σε αλλον και να θεωρηται χαρισματικος και μεντιουμ και οχι ενας απατεωνας η και πλακαντζης?Το λεω αυτο επειδη μια φορα για πλακα αποφασισα να ριξω χαρτια σε κατι ατομα μιας παρεας και τελικα οντως βγηκανε!Το θεμα ειναι οτι δεν ηταν καθολου μαγικο,θεικο και προπαντως τυχαιο.Τον κυριαρχο ρολο τον ειχε η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ.Την ωρα που και καλα εριχνα τα χαρτια παρατηρουσα καθε κινηση του ατομου και εβλεπα στα ματια του τι ηθελε να ακουσει.Ετσι εκτος απο τις γνωστες πια αερολογιες στυλ 'θα εχεις συντομα μια επισκεψη' , 'θα παρεις μια αναπαντεχη χαρα' , 'υπαρχει καποιο ατομο που σε υπομονευει' κτλ κτλ της ειπα τι ηθελε περιπου να ακουσει.Απο τα 10 πραμματα που ειπα τουλαχιστον τα μισα βγηκανε.
Τυχαιο>? 'Η μηπως ειμαι μεντιουμ(extra lol) και δεν το ξερω?
Οσο για το θεμα των αστρων... πως γινεται το μελλον μου να κρινεται επειδη πχ το πλανητικο σωμα που ονομαζεται ΔΙΑΣ ειναι κοντα στον ΑΡΗ κτλ.Σε αυτον τον πονεμενο πλανητη που ονομαζεται ΓΗ υπαρχουν μερικα δεισσεκατομυρια ατομα.Πως γινεται ΕΓΩ να εχω την ιδια αστρικη σχεση(ιδια μερα/μηνας/χρονος γεννησης και αλλα κοινα) (extra extra lol) με αλλα 1.000.000 ατομα ας πουμε και να βγαινουν τα χρωματιστα χαρτακια ΜΟΝΟ σε εμενα.Ασφαλως δεν εχω ρωτησει 1.000.000 ατομα αλλα εχω ρωτησει αρκετα.
Για εμενα τα ΤΑΡΩ,τα κινεζικα οροσκοπια,ο καφες,ο φραπες,η χυτρα της Φουρκας και η μαγικη σφαιρα δεν εχουν καμια απολυτως διαφορα.Ολα αυτα εχουν διμιουργηθει για τον ιδιο σκοπο.'Η για χρημα(χε χε χε!) ή απλα για να δωσουν την ασθηση του ατομου που τα χειριζεται οτι ειναι καποιος χαρισματικος και ετσι να του ανυψωσουν το πλευμα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

melaki
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 14:36:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους melaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αγαπητέ zander,
λίγο πολύ έχω και εγώ τις ίδιες αντιλήψεις με σένα, αλλά πιστεύω οτι όντως υπάρχουνε χαρισματικά άτομα που μπορούνε να μιλήσουνε για το μέλλον σου,απλά πιστεύω οτι είναι λίγα και πιστεύω οτι αυτά τα άτομα θα πρέπει να το κάνουν επειδή θέλουνε να βοηθήσουνε κάποιον και χωρίς λεφτά. Αυτό έχει γίνει πλέον όμως επάγγελμα, και έχει βγει ο καθένας που μπορεί να ερμηνεύει αυτές τις κάρτες έστω και λίγο και λέει άλλα αντί άλλων. Το μόνο σίγουρο είναι οτι δεν μπορείς να επαφύεσαι σε αυτά έιδικά από τσαρλατάνους γιατί θα πας κατά διαόλου. Το μόνο στο οποίο δεν πιστεύω και ιδιαίτερα είναι η αστρολογία γιατί την βρίσκω πολύ γενική και αόριστη και από τους 100 χαρακτηρισμούς που θα σου πει κάποιος σίγουρα τους 50 τους έχεις σαν προσωπικότητα. αλλά αν σου πει κάποιος οτι είσαι εγωιστής και δεν είσαι, παρόλα αυτά υπάρχουν κάποιες στιγμές στην ζωή σου που σίγουρα θα έχεις φερθεί εγωιστικά.
Αυτή είναι η άποψη μου....

φιλικά

melakiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zander
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 15:50:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zander  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρολο που ειμαστε στο 2005 η κατασταση με τους μαγους(αχεμ! αχεμ!) και τους μαντεις(παλι αχεμ! αχεμ!) εχει φτασει στο απροχωρητο.Το κακο εχει φτασει τωρα πια και στην ιδια σου την γειτονια.Ακουγα τις προαλλες μια γειτονισσα να λεει σε μια αλλη οτι θα συμβουλευτει το μεντιουμ της σχετικα με το τι να κανει με τα οικογενειακα της προβληματα( Ο_ο )

Πιστευω οτι το μονο χαρισμα που πρεπει να εχει ενα μελλοντολογος ειναι να καταλαβαινει τον αλλο και να εισχωρει αφοβα και ευκολα στην ψυχολογια του αλλου.Αυτο ναι,ειναι χαρισμα.Ειναι χαρισμα να ψυχολογεις τον αλλο και να δινεις λυσεις.Οχι ομως να τον κοροδευεις και να του λες και καλα το μελλον του.Τοτε δεν χρειαζεται να σαι εσυ ο χαρισματικος αλλα ο αλλος κοροιδο και αφελης.Γι'αυτο δεν θα πρεπε να λεγονται αστρολογοι αλλα συμβουλοι.Το θεμα ομως ειναι οτι ο ορος ''συμβουλος'' δεν τραβαει κοσμακι μιας και ακουγεται πολυ κοινο.Ενω η λεξη ''μαγος'' χτυπαει κατευθειαν μεσα σου γιατι ειναι κατι μεταφυσικο και περιεργο που η τεχνολογια μας δεν μπορει να το εξηγησει.Και ουτε θα μπορει ποτε μιας και δεν υπαρχει μαγεια.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ασημένιο Βέλος
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
51 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 21:32:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ασημένιο Βέλος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα! Ήθελα να αναφέρω κάτι σχετικό με το θέμα. Πριν μερικά χρόνια (3-4) Μια κοπέλα (η κοπέλα ενός φίλου μου) μου πρότεινε να μου ρίξει χαρτιά (απλή τράπουλα, όχι ταρό) μου είπε ότι ξέρει έναν τρόπο που αυτά που θα μου έλεγε θα ίσχυαν 100%. Δεν πίστευα πολύ στα χαρτιά, αλλά της είπα ότι δεν με πείραζε. Τότε ξεκίνησε να τα ρίχνει, αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν ότι μου έλεγα κάποια πράγματα τα οποία τα ήξερα αλλά δεν τα είχα πει σε κανέναν (ήταν προσωπικά μου) και δεν υπήρχε περίπτωση να τα ξέρει. Σε ότι μου είπε πάντως έπεσε μέσα, για πράγματα που γινόντουσαν εκείνο τον καιρό και άλλα που έγιναν λίγο πιο μετά. Η κοπέλα αυτή δεν ήταν καμιά έμπειρη και τότε ήταν γύρω στα 17 με 18...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2005, 01:27:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
την πληρωσες?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
melaki
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2005, 10:53:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους melaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
profanws den tin plirwse afou i idia proteine na tis riksei ta xartia....isws merikoi na exoun xarisma prognwshs, apla den to exoune oloi, kai einai mia idiotita pou ekmetalleuontai polloi tsarlatanoi, kai to xeirotero einai oti ekmetalleuontai ta provlimata twn allwn gia na vgazoun lefta...apla to zitima me autous exei katantisei aidia kai den ksereis sto telos poion na empisteuteis...
filika
melakiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2005, 12:23:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΑΡΩ ΓΙΑΤΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΠΙΚΑΛΕΙΣΕ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΤΙΣ ΧΕΙΡΙΣΤΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΑΠΟΡΟΦΟΥΝ ΓΙΑ ΟΛΗ ΣΟΥ ΤΗΝ ΖΩΗ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΛΕΕΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΕΞΩ ΑΠΟ ΕΔΩ .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
xmavidis
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2005, 12:38:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xmavidis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ αυτό που βλέπω είναι ένας ακόμη τρ τρόπος εξαπάτησης. Όπως και πολλά άλλα.

Αν σου πουν κάτι αυτοί που ρίχνουν ταρώ ή άλλα τέτοια θα σου το περάσουν στο υποσυνείδητο ότι ντε και καλά θα γίνει. Συμβαίνει κάτι και αμέσως κάνεις τη λάθος κίνηση... και συνδέεις αυτό που σου είπαν με το γεγονός αυτό χωρίς να ελέγξεις τα στοιχεία. Κι έτσι πιστεύεις ότι σου λένε. Και χάνεις επίσης πολλά πολλά λεφτά...

Enjoy the webΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

melaki
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2005, 17:09:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους melaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
agapite mavidi,
exeis megalo dikio se auto pou les...ousiastika authypovalesai kai kaneis auto pou sou lene opote epivevaiwneis kai tis mellontologies tous. parola auta epimenw oti pragmati yparxoune kapoioi kai malista ligoi, pou kseroune ti lene. to thema vevaia einai, pou einai kai to poio simantiko, apo pou pigazei i dynami pou deixnei to mellon?

filika
melakiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xmavidis
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2005, 18:05:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xmavidis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δε πιστεύω στην ύπαρξη ξεχωριστών ανθρώπων. Αν μπορεί να το κάνει κάποιος άλλος μπορώ κι εγώ και όλοι.
Πιστεύω πως το μέλλον δε μπορεί να προσεγγιθεί έτσι. Μόνο με την επιστήμη μπορεί να γίνει και βάση το νόμο των πιθανοτήτων. Πιστεύω πως το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε είναι να αφήσουμε τις ανυσηχίες μας για το μέλλον και να κοιτάξουμε το παρόν.
Έτσι κι αλλιώς από το παρόν καθορίζεται το μέλλον. Δε πρέπει κατά τη γνώμη μου να πιστεύουμε στην μοίρα γιατί είναι κάτι που μας οδηγεί στην αυτοκαταστροφή. Εμείς καθορίζουμε το μέλλον μας, εμείς και μόνο.

-------------------------


#include <stdio.h>

main()
{
printf("Enjoy the web
");
getchar();
}


--------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2005, 23:57:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω παντως δεν κατακρινω αυτους τους ανθρωπους,εχουν την ικανοτητα να βγαζουν λεφτα.καλα κανουν.και εγω θα το εκανα αν μπορουσα.


santaclaws is coming tonightΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2005, 12:51:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάποια παλιά μέλη του φόρουμ είπαμε να μαζέψουμε λεφτά, να πάμε να πάρουμε μια καλή εγκυκλοπαίδεια και να την κάνουμε δώρο στους φίλους μας.

Εγώ έχω όμως την εξής απορία.

Θα σας άρεσε να διαβάζετε γενικές γνώσεις, για π.χ. εξερευνήσεις και ανακλύψεις, ποιός π.χ. πήγε στον Νότιο Πόλο ή στα Ιμαλάια, ή είναι πιο ενδιαφέροντα τα ξόρκια, οι επικλήσεις και οι καθρέπτες ?



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

melaki
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2005, 13:33:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους melaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χαχα! πολυ ωραία η ερώτηση σου αγαπητέ Vril....λοιπόν ίσως να ακούγεται ίσως λίγο χαζό αλλά εμένα θα μου κέντριζε περισσότερο την προσοχή ένα βιβλίο μαντικής, ξόρκια κλπ. όχι οτι θα εφάρμοζα τις μεθόδους που θα διάβαζα, αλλά πράγματα που θα θεωρούσα μη επικίνδυνα...χωρίς να θέλω να θεωρηθώ αδιάφορη απέναντι σε ουσιώδη γνώση όσον αφορά τις πραγματικές ανακαλύψεις...πάντως η αλήθεια είναι οτι το μυστήριο τραβάει. έτσι άλλωστε κατακτήθηκαν και τα Ιμαλάια και η σελήνη κλπ.
φιλικά
melakiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2005, 13:53:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

χαχα! πολυ ωραία η ερώτηση σου αγαπητέ Vril....λοιπόν ίσως να ακούγεται ίσως λίγο χαζό αλλά εμένα θα μου κέντριζε περισσότερο την προσοχή ένα βιβλίο μαντικής, ξόρκια κλπ. όχι οτι θα εφάρμοζα τις μεθόδους που θα διάβαζα, αλλά πράγματα που θα θεωρούσα μη επικίνδυνα...χωρίς να θέλω να θεωρηθώ αδιάφορη απέναντι σε ουσιώδη γνώση όσον αφορά τις πραγματικές ανακαλύψεις...πάντως η αλήθεια είναι οτι το μυστήριο τραβάει. έτσι άλλωστε κατακτήθηκαν και τα Ιμαλάια και η σελήνη κλπ.
φιλικά
melaki

Η ερώτησή μου, αλλά περισσότερο η απάντησή σου δεν μου χαίνεται καθόλου "χαζό". Διαπίστωσα οτι υπάρχουν άνθρωποι, οι οποίοι μιλούν με πάθος και στόμφο π.χ. για τον πολιτισμό των Μάγια, αλλά δεν ξέρουν να υποδείξουν καν το σημείο της δράσης τους στο χάρτη. Εδώ μιλάμε για σοβαρό κενό γενικών (στοιχειωδών) γνώσεων. Το ίδιο ισχύει και για τα Ιμαλάια κλπ κλπ.

Το μυστήριο μπορεί να τραβάει, αλλά δεν είναι τα ξόρκια αυτά που προήγαγαν τον άνθρωπο. Το αντίθετο μάλιστα, τα ξόρκια ευημερούσαν σε εποχές πνευματικού σκότους !

Την επόμενη φορά που θα πάς σε γιατρό να διαλέξεις έναν που κάνει ξόρκια και να αφήσεις όλους αυτούς που χάνουν τον καιρό τους σε σπουδές, πανεπιστήμια κλπ. Η μόρφωση είναι κακό πράγμα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy