ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Δαιμονισμός και Εξορκισμοί
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2010, 23:07:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν αφού μαθαίνεις και τυφλό
(παρεμπίπτοντος το "τυφλό" δεν έχει να κάνει με την ορθογραφία)
για εξάσκηση θα σου βάλω μερικές ερωτήσεις ,
να μου απαντήσεις ως ειδικός που λες οτι είσαι
(όχι στο "τυφλό")

1ον : Τι είναι οι δαίμονες και απο που προέρχονται ?
2ον : Υπάρχει σχέδιο υποδούλωσης της ανθρωπότητας ?
3ον : Γνωρίζουμε ακριβή πληθυσμό δαιμόνων ?
4ον : Κύρια πηγή απόκτησης αυτής της ειδίκευσης που έχεις αποκτήσει απο που είναι ?

ξέρεις τώρα εσυ, quote όπως σε έμαθε ο θείος Dr Jekyll και πάμε με τον 1ο γύρο ερωτήσεων ....

Edited by - AitheroVamon on 14/09/2010 23:08:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2010, 23:35:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
prophet_indigo
Παιδιά σόρρυ για τα ορθογραφικά αλλά γράφω χωρίς να βλέπω και καμιά φορά κάνω λάθοι(προσπαθώ να μάθω τυφλό σύστημα)


Και κατά έναν περίεργο τρόπο ενώ πετυχαίνεις τους φθόγγους φωνητικά, τους γράφεις ανορθόγραφα. Όταν υπάρχουν πολλαπλές επιλογές εννοείται... Οφείλω εντούτοις να ομολογήσω ότι η ορθογραφία σου είναι γενικά καλή με λίγα διάσπαρτα λάθη. Έχω δει κείμενα που δεν τολμώ να διαβάσω. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2010, 23:40:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
prophet_indigo
Πολύ ωραία η ιστορία σου φίλε μου,την έχω ξαναδιαβάσει στο φορυμ νομίζω..


Αν την έχεις ξαναδιαβάσει, μπορείς άφοβα να στοιχηματίσεις ότι είναι ένα μύθευμα που ανακυκλώνεται στο internet. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2010, 23:56:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ορίστε ... μου τον βραχυκύκλωσες τώρα ... τι κατάλαβες ?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2010, 00:40:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
prophet_indigo συγγνώμη αν σε προσγειώσω λίγο άσχημα αλλά ψάξε να διαβάσεις για το Σύνδρομο Τουρέτ, για την επιληψία, για συμπτώματα σχετικά με τη σχιζοφρένεια, αλλά και πως η διαταραχή της προσωπικότητας μπορεί να εκληφθεί ως δαιμονική κατοχή από κάποιους επιτήδειους "ιερείς"….

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2010, 01:16:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Παιδιά σόρρυ για τα ορθογραφικά αλλά γράφω χωρίς να βλέπω και καμιά φορά κάνω λάθοι(προσπαθώ να μάθω τυφλό σύστημα)




Τυφλό σύστημα ή σύστημα δουλέματος
μας κάνεις ...πονηρούλη;!!!


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prophet_indigo
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
66 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2010, 07:14:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
1ον : Τι είναι οι δαίμονες και απο που προέρχονται ?
2ον : Υπάρχει σχέδιο υποδούλωσης της ανθρωπότητας ?
3ον : Γνωρίζουμε ακριβή πληθυσμό δαιμόνων ?
4ον : Κύρια πηγή απόκτησης αυτής της ειδίκευσης που έχεις αποκτήσει απο που είναι ?

Δαίμονες είναι κάπια πλάσματα τα οποία δεν έχουν μάζα και συνήθως έχουν κακές προθέσεις......οι δαίμονες προέρχονται από τον Σατανά...είναι τα παιδιά του τα οποία τον βοηθάνε...δεν υπάρχει σχέδιο υποδούλωσης αλλά οι δαίμονες θέλουν να έχουν τον έλεγχω πολλών ανθρώπον...δυστηχώς ο αριθμός τον δαιμόνων είναι άγνωστος...απόκτησα αυτές τις γνώμες πρώτα φυσικά μέσω προσωπικών εμπειριών και μετά διαβάζοντας...

Edited by - prophet_indigo on 15/09/2010 07:16:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prophet_indigo
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
66 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2010, 07:17:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και κατά έναν περίεργο τρόπο ενώ πετυχαίνεις τους φθόγγους φωνητικά, τους γράφεις ανορθόγραφα. Όταν υπάρχουν πολλαπλές επιλογές εννοείται... Οφείλω εντούτοις να ομολογήσω ότι η ορθογραφία σου είναι γενικά καλή με λίγα διάσπαρτα λάθη. Έχω δει κείμενα που δεν τολμώ να διαβάσω.

ευχαριστώ πολύ Rankett....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2010, 14:32:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε prophet_indigo ο λόγος που δίνω έμφαση στις εμπειρίες είναι πολλαπλός.
Αν έχεις εμπειρίες καλό είναι σε κάποιο φόρουμ(όποιο θεωρείς σωστό) να τις παραθέσεις.
Ο λόγος για τον οποίο έχει σημασία να ξέρει κάποιος τα γεγονότα και όχι ό,τι λες εσύ ή ο τάδε, είναι γιατί ξέροντας τα μπορείς ο ίδιος να δώσεις όποια ερμηνεία θες, χωρίς να χρειάζεται να ακούς τις ερμηνείες του άλλου.
Ένας άλλος λόγος είναι γιατί ο καθένας μπορεί να ισχυρίζεται οτιδήποτε, αν όμως δεν έχει τίποτα "απτό", δηλαδή τουλάχιστον, λέω τουλάχιστον, μια μαρτυρία(του εαυτού του), τότε αυτα που λέει είναι εξίσου έγκυρα όσο και ο "κοντορεβυθούλης".
Αυτά..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
libero diegrammenos logariasmos
Διεγραμμένος Λογαριασμός


132 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2010, 16:01:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους libero diegrammenos logariasmos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για δαιμονισμό (το αντίστροφο του εξορκισμού) έχετε ακουστά?


Ubi Dubium, Ibi Libertas
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2010, 16:07:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Για δαιμονισμό (το αντίστροφο του εξορκισμού) έχετε ακουστά?

Τι εννοείς libero ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
libero diegrammenos logariasmos
Διεγραμμένος Λογαριασμός


132 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2010, 16:18:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους libero diegrammenos logariasmos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν καποιοι, σατανιστες για παραδειμα, μπορουν ενα φυσιολγικο ατομο να το κανουν απο μια στιγμη στην αλλη, να συμπεριφέρεται σαν δαιμονισμένο. Υπάρχουν τέτοιες μαρτυρίες?

Ubi Dubium, Ibi Libertas
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
focus12
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2010, 16:25:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους focus12  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μετά απο τόσες πληροφορίες όλα είναι θολά πιστεύω
προσωπικά πως γίνεται και όχι μόνο απο σατανιστές.

το να βάζεις τάξη στο χάος' αυτό είναι δημιουργία.

www.flickr.com/photos/emmanouil1202/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2010, 17:06:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αποκλειστικά για τους σατανιστές δηλαδή λες ..
κοίτα η νέα σχετικά αυτή μόδα (κατά άλλους θρησκεία) των σατανιστών ξεκίνησε και ακμάζει στην Αμερική (που αλλού ?) σαν "θρησκεία" είναι ελεύθερη , ποινικά κολάσιμο είναι το τελετουργικό που ακολουθούν μερικές φορές , μια και η αρχή της βρίσκετε στη "φυσική" (δράση και αντίδραση) αγγέλους εσείς δαίμονες εμείς , κρασί εσείς , αίμα εμείς ,θυμίαμα εσείς κόκορα εμείς , σεμνότητα εσείς ανελέητο σεξ εμείς και ου το καθεξής ...

Το τελετουργικό τους περιλαμβάνει πολλούς τρόπους να έρθει ο μυημένος σε έκσταση (η χρήση ναρκωτικών ουσιών χρησιμοποιείτε κατά κανόνα)
Και σε ρωτάω εγώ τώρα , ένα άτομο σε αυτή την κατάσταση και με αυτή την ψυχοσύνθεση δεν είναι πολύ εύκολο να αισθανθεί "δαιμονισμένο" το λιγότερο !!??

Εκτός τα παραπάνω τα οποία είναι η άποψη μου (ειδικό δε με λες)
μάλλον οι σατανιστές δεν κάνουν τέτοια , αν υπήρχε στη θρησκεία "αγγελονισμένος"**
που μάλλον δεν έχει ακουστεί ποτέ "μπήκε ο άγγελος μέσα του"
τότε να είσαι σίγουρος οτι θα το έλεγαν κι αυτοί

** (γλωσσοπλάστης κανονικός είμαι σήμερα )


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
anastoleas1
Νέο Μέλος

Greece
31 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2010, 14:17:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
i ali8eia einai oti oute k egw pistevo se daimonismous-exorkismous-diavolia trivolia k outo ka8 exis...
8a sumfwnhsw me thn as8eneia touret p sou prokalei mia pa8hsh sta nevra k s anevazei tin adrenalini sto kokkino..

epishs oson afora to zhthma me ton filo p mas eipe oti sto Dafni exoun daimonismenous...
ksexaste to..douleve mia proin k oute kan upirxe kati analogo...
opote la8os plhroforhsh..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

focus12
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2010, 15:55:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους focus12  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δαιμονισμός και Επιληψία

Κατά την περίοδο του Χριστιανισμού και με επιρροή από τον Ιουδαϊσμό αλλά και από αντιλήψεις που υπήρχαν παράλληλα με τη δωδεκα-θεϊστική θρησκεία, χρησιμοποιείται ευρέος ο όρος δαιμονισμός. Ο όρος βασίζεται στην πίστη ύπαρξης δαιμόνων υπαίτιων για τις ασθένειες. Μέσα από τον όρο του δαιμονισμού συμπεριλαμβάνονται ποικίλες ασθένειες εκ των οποίων και η επιληψία. Αναφορές από τα Ευαγγέλια και βιογραφίες Αγίων, που θα αναφερθούν πιο κάτω (Β΄ μέρος. Η επιληψία κατά τον Χριστιανισμό), περιγράφουν συμπτώματα επιληψίας και αντίστοιχες θεραπείες ως δαιμονισμένων . Ο Λέων ο Ιατροσοφιστής τον 9ο αι. κληρικός και αργότερα αρχιεπίσκοπος Θεσσαλονίκης, θεωρούσε την επιληψία, τον δαιμονισμό και το σεληνιασμό συνώνυμα αλλά αναγνώριζε ως ορθό όρο, την επιληψία. Επισημαίνει πως οι άλλοι όροι ήταν διαδεδομένοι ανάμεσα στους απλούς ανθρώπους της εποχής του. Στη χρήση αυτών των όρων από τους απλούς ανθρώπους συνέβαλαν σημαντικά οι αναφορές στα ευαγγέλια (βλ. Η επιληψία στην Αγία Γραφή ) αλλά και σε μετέπειτα καταγραφές θαυμάτων ίασης ατόμων με επιληψία ως θεραπεία δαιμονισμένου (βλ Ο Άγιος Τύχωνας και η επιληψία ). Ο όρος σεληνιάζεται περιγράφει μικρότερο εύρος παθολογιών από ότι ο δαιμονισμός. Ο Απ. Παύλος όταν χρησιμοποιεί και τους δύο όρους (σεληνιασμός και δαιμονισμός) ως συνώνυμα, αναφέρεται στην επιληψία.

Σταδιακά η χρήση του όρου δαιμονισμός σε εκκλησιαστικά κείμενα που να αναφέρεται σε επιληψία περιορίζεται. Στα θαύματα του Αγίου Νεκταρίου, αναφέρεται περίπτωση θεραπείας δαιμονιζόμενου παίδος, το 1971, που δεν αναφέρεται σε επιληψία. Επίσης αναφέρεται άλλο θαύμα ως θεραπεία σπασμών παιδιού με συχνές κρίσεις


πηγή Βικιπαίδεια

quote:
Επιληψία είναι μια οικογένεια από διαφορετικές διαταραχές που έχουν ως κοινό σημείο τους επαναλαμβανόμενους παροξυσμούς με αιφνίδια, υπέρμετρη και ανώμαλη εκφόρτιση εγκεφαλικών νευρώνων. Οι επιληπτικοί παροξυσμοί μπορεί να προκαλούν σπασμούς (εάν συμμετέχει ο κινητικός φλοιός) ή και οπτικές, ακουστικές ή οσφρητικές ψευδαισθήσεις (εάν συμμετέχει ο βρεγματικός ή ο ινιακός φλοιός).

πηγή Βικιπαίδεια

quote:

Ερώτηση(εις):
Ποιά είναι τα αίτια της επιληψίας;
Απάντηση:
Στις πιο πολλές περιπτώσεις η επιληψία είναι ιδιοπαθής, δηλαδή δεν ανευρίσκεται κάποιο συγκεκριμένο αίτιο. Οι επιληπτικές κρίσεις όμως μπορεί να οφείλονται και σε πολλά γνωστά αίτια. Τέτοια είναι συγγενείς παθήσεις και ανωμαλίες του εγκεφάλου, μεταβολικές διαταραχές (π.χ., διαταραχές των επιπέδων της γλυκόζης), τραύματα και όγκοι του εγκεφάλου, αγγειακά εγκεφαλικά επεισόδια και λοιμώξεις (π.χ., μηνιγγίτιδα).
More Information
Ορισμός Μορφές Θεραπεία Συμπτώματα Περισσότερες Κατηγορίες � Θέματα σχετικά με το Web4Health

πηγή web4health

το να βάζεις τάξη στο χάος' αυτό είναι δημιουργία.

www.flickr.com/photos/emmanouil1202/

Edited by - focus12 on 16/09/2010 16:00:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2010, 09:33:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δαίμονες είναι κάπια πλάσματα τα οποία δεν έχουν μάζα και συνήθως έχουν κακές προθέσεις......οι δαίμονες προέρχονται από τον Σατανά...είναι τα παιδιά του τα οποία τον βοηθάνε...δεν υπάρχει σχέδιο υποδούλωσης αλλά οι δαίμονες θέλουν να έχουν τον έλεγχω πολλών ανθρώπον...δυστηχώς ο αριθμός τον δαιμόνων είναι άγνωστος...απόκτησα αυτές τις γνώμες πρώτα φυσικά μέσω προσωπικών εμπειριών και μετά διαβάζοντας..

τι θα πει η λεξη ΔΑΙΜΟΝΑΣ ?

τον ορισμο αυτον ποιος σου τον εχει δωσει ? πως ξερεις οτι ισχυει ? εχεις ρωτησει κανα δαιμονα να σου το πει? (ρωταω για να μαθω)

οι δαιμονες ειναι παιδια του σατανα , ο ΣΑΤΑΝΑΣ ποιανου παιδι ειναι ? αρα οι δαιμονες ειναι εγγονια καποιου ?

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zephyr
Μέλος 2ης Βαθμίδας


252 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2010, 10:58:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντως, αυτό που άκουσα από ιερέα έμπειρο σε θέματα δαιμονισμού (ή δαιμονοκαταληψίας) είναι ότι ένας στους χίλιους (1/1000) από αυτούς που φέρονται ως δαιμονισμένοι, είναι στην πραγματικότητα δαιμονισμένος. Οι υπόλοιποι είναι απλά ψυχασθενείς. Καταλαβαίνουμε λοιπόν πόσο σπάνιο είναι στην πραγματικότητα το φαινόμενο αυτό.

Μάλιστα, το να γίνει εξορκισμός σε κάποιον που δεν είναι δαιμονισμένος, δεν είναι και ότι καλύτερο, από την άποψη ότι είναι σαν να προκαλείς κάποιον δαίμονα χωρίς λόγο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2010, 11:17:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πως ξεχωριζεις τον δαιμονισμενο απο τον ψυχικα αρρωστο ή την επιλυψια ή οτι αλλο ? του ριχνεις νερο και βλεπεις εαν αυτο βγαζει καπνο ? γκουχ !!!!
βαση ποιας στατιστικης βγηκε το 1/1000 ? υπαρχει καποια μελετη ?
γιατι να μην ειναι 1/100000 ή 1/10 ???

πως γινεσαι εξορκιστης , ενος δαιμονα που δεν ειναι χριστιανικος αλλα κακο πνευμα των ζουλου ? πως θα τον σωσει ο αρχαγγελος ? !!!!

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2010, 14:55:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
makfor
πως ξεχωριζεις τον δαιμονισμενο απο τον ψυχικα αρρωστο ή την επιλυψια ή οτι αλλο ? του ριχνεις νερο και βλεπεις εαν αυτο βγαζει καπνο ? γκουχ !!!!


Καλά, δαιμονισμένος είπαμε, όχι βρικολακιασμένος.

quote:
makfor
βαση ποιας στατιστικης βγηκε το 1/1000 ? υπαρχει καποια μελετη ?
γιατι να μην ειναι 1/100000 ή 1/10 ???


Ήταν η πρώτη σκέψη που έκανα όταν το διάβασα. Άραγε πόσες χιλιετίες περπατεί τη γη αυτός ο ιερέας για να καταλήξει σε τέτοια στατιστική εκτίμηση για τη πιθανότητα "θετικού συναγερμού" σε δοσμένο δείγμα φερομένων ως δαιμονισμένων;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zephyr
Μέλος 2ης Βαθμίδας


252 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2010, 19:28:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
To 1/1000 είναι προφανώς ενδεικτικό, κάτι για να δείξει το πόσο σπάνιο είναι να συμβεί. Μπορεί να είναι και 1/100000, εκεί θα κολλήσουμε?

Το πως ξεχωρίζει ο ψυχικά ασθενής από τον δαιμονισμένο? Τι να σας πω, δεν έχω παραστεί σε εξορκισμό, ούτε και έχω καμιά όρεξη. Φαντάζομαι όμως ότι όσοι ασχολούνται με αυτό το θέμα (ιερείς που κάνουν εξορκισμούς), κάπως θα βγάζουν άκρη. Ίσως προσπαθώντας να επικοινωνήσουν μαζί του, από κάτι που θα τους πει ή θα τους απαντήσει...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Xrisrina95
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2018, 13:46:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα παιδιά... παραθέτω το ερώτημα μου σ ένα παλιό μεν θέμα συζήτησης αλλά πολύ σχετικό με αυτό που θέλω να ρωτήσω... έχω υπόνοια ότι σε μια φίλη μου έχουν κάνει μαγια... είμαι σχεδόν σίγουρη... δεν μπορώ να την πείσω να πάμε σε μια εκκλησία... ψάχνωντας για το θέμα και συζητώντας το με μια άλλη φίλη μου είπε ότι υπάρχουν παπάδες ειδικοί στον εξορκισμό και μπορούν με μια φωτογραφία της κοπέλας να την διαβάσουν και να την βοηθήσουν... το έψαξα και βρήκα τον πάτερ κλημη και τον πάτερ Ιωάννη που όντως μπορούσαν με αυτό τον τρόπο να βοηθήσουν την κοπέλα... επικοινώνησα και με τους δυο και έμαθα ότι είναι άρρωστοι και δεν μπορούν να βοηθήσουν... θέλω να μου πείτε αν εσείς ξέρετε κάποιον άλλον και αν έχετε κάποια εμπειρία σχετική... σας παρακαλώ αν ξέρετε κάτι βοηθήστε με γιατί κάθε μέρα ξυπνάω με αυτό το άγχος... σας ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2018, 15:44:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Xrisrina95
Καλησπέρα παιδιά... παραθέτω το ερώτημα μου σ ένα παλιό μεν θέμα συζήτησης αλλά πολύ σχετικό με αυτό που θέλω να ρωτήσω... έχω υπόνοια ότι σε μια φίλη μου έχουν κάνει μαγια... είμαι σχεδόν σίγουρη...

Φίλη Xrisrina95, γράφεις ότι υποψιάζεσαι ότι έχουν κάνει μάγια στην φίλη σου, και είσαι σχεδόν σίγουρη γι αυτό. Δεν μας γράφεις όμως απο που έβγαλες αυτό το συμπέρασμα. Δεν μας γράφεις επί παραδείγματι τι εμφανίζει η φίλη τώρα που δεν το είχε προτύτερα, και σε έβαλε σε τέτοιες υποψίες, ούτως ώστε να βγάλουμε κι εμεις κάποια συμπεράσματά και μπορέσουμε να βοηθήσουμε.

*

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy