ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΑ ΑΣΤΡΑ =-.
 Βιβλιογραφία σχετικά με την Αστρολογία
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Cryagnus
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2006, 14:33:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cryagnus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλα τα μέλη. Εχεί πέσει λίγο νέκρα σε αυτήν την ενότητα του Εσωτερικά η μου φαίνεται???

Λοίπον θα ήθελα να ζητήσω τη βοήθεια όλων των μελών που γνωρίζουν από Αστρολογία. Θέλω σε αυτό το θέμα να προτείνουν βιβλιογραφία σχετικά με την Αστρολογία. Γενικά δεν έχω πολλές γνώσεις γύρω από το αντικείμενο θέλω όμως να ξεκινήσω να το ψάχνω, όποτε προτείνεται βιβλιογραφία για αρχάριους που τώρα ξεκινάνε να μαθαίνουνε αλλά και πιο προχωρημένους, γενικά ότι σχετικό με βιβλιογραφία ειναι καλοδεχούμενο. Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω, κάνουν στην Ελλάδα μαθήματα αστρολογίας και αν ναι που? Κοστίζει? Πόσο? Με ενδιαφέρει να γνωρίσω την Επιστήμη της Αστρολογίας σε βάθος και όχι σε επίπεδο Πίτσας , Λίτσας έλα να σου πω το μέλλον σου...

Ευχαριστώ για το χρόνο και τη βοήθειά σας...

Αυτά από εμένα

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2006, 23:11:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Αστρολογια" , Gwyn Turner,Νικος Σημηριωτης
"Πρακτικο εγχειριδιο επιστημονικης αστρολογιας Ι και ΙΙ", Π. Γραβιγγερ
"Καρμικη αστρολογια" , Σουζανα Ορφανου
"Εγχειριδιο αστρολογιας" , Ολγα Κασσα
"Οι αθλοι του Ηρακλη", Αλις Μπειλη
"Αρχαια Ινδικη αστρολογια για τον συγχρονο δυτικο αστρολογο" ,James T. Braha
"To κλειδι της αστρολογιας" , Hajo Banzhai-Anna Haebler
"Ωροσκοπος" , Martin Schulman
"Λεξικο της αστρολογιας" , Αλαν Λιο
"Το κλειδι του ωροσκοπιου σας" , Αλαν Λιο
"Ψυχολογικη αστρολογια" , Χ. Χριστοφοριδης
"Ωριαια αστρολογια" , Δεσποινα Γιαννακοπουλου
"Οι πλανητικες διελευσεις" , Γιωτα Καλογερα
"Μοντερνα αστρολογια" , Β. Χρυσοστομου
"Συγχρονη αστρολογια" , Μαργκαρετ Χοουν
"Αστρολογια" , Π. Καραμηνας
"Ετησιο solar" , " "
"Αναλυσεις ωροσκοπιων" , " "
"Transit ή διελευσεις" , " "
"Συναστρια" , " "
"Επαγγελματικη αστρολογια" , " "
"(Horary) αστροαπαντησεις", " "
"Ιατρικη αστρολογια" , " "
"Σταθεροι αστερες" , " "
"Καρμικα παραδειγματα" , " "
"Στην εποχη του Υδροχοου", Θ. Φ. Ντακου
"Οι 360 μοιρες του Ζωδιακου", Θ.Φ. Ντακου.
"Χειρωνας-Ορφεας", Θ.Φ. Ντακου."
"Πλανητικες διελευσεις πεπρωμενου", Γιωτα Καλογερα.
"Πλανητικες διελευσεις καθημερινοτητας", Γιωτα Καλογερα.
"Η επιρροη των οψεων", Γιωτα Καλογερα.
"Η αστρολογια-Λογος των αστρων", Λιλιαν Σιμου.
"Η Σεληνη στη ζωη μας", Λιλιαν Σιμου.
"Χειρων-το ταξιδι της εσωτερικης αναζητησης", Λιλιαν Σιμου.
"Ψυχολογια και Αστρολογια", Karen Hamaker-Zontag.
"H Αστρολογια, η Ψυχολογια και τα τεσσερα στοιχεια", Stephen Arroyo.
"Αστρολογικη Ωδη-Δωροθεου Σιδωνιου, τα αρχαια ελληνικα κειμενα", Δεσποινα Γιαννακοπουλου.
"Παραδοσιακη Αστρολογια στη συγχρονη εποχη", Δεσποινα Γιαννακοπουλου.
"Αστρολογια για ερωτευμενους", Λιζ Γκριν.

Απο Σχολες γνωριζω την Σχολη του Περικλη Καραμηνα.

www.myhoroscope.gr

Edited by - angi on 18/07/2006 23:17:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stavroula
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2006, 02:40:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stavroula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν σε ενδιαφέρει να ασχοληθείς εσωτεριστικά με την αστρολογία άνοιξε το www.omakoio.gr
Υπάρχουν τα μαθήματα δι' αλληλογραφίας που τα ονομάζουν "Εσωτερικό Κλειδί"
τα μαθήματα είναι συνολικά 30 δηλαδή 10 3άδες.
Έχει 10ευρώ η κάθε τριάδα.
Μόλις τελειώνεις την μία 3άδα απαντάς στα ερωτήματα που υπάρχουν στο τέλος τα στέλνεις και σου στέλνουν την επόμενη 3άδα.
Μία λέξη θα σου πω: ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ
Ασχολούμαι πολλά χρόνια με αστρολογία, αλλά τέτοιο πράγμα δεν ξαναείδα.
Τώρα βέβαια εξαρτάται και το τί αναλογεί στον καθένα μας έτσι;
Α! Έχει και εγγραφή 10ευρώ την 1η φορά μόνο

Τα βιβλία που δόθηκαν παραπάνω είναι πολύ καλά, αλλά κυρίως ότι βρεις από Άλαν Λίο είναι ΕΓΓΥΗΣΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2006, 04:19:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνω για τον Αλαν Λιο αλλα δεν εχω ολα τα βιβλια μπροστα μου ωστε να μπορω να παραθετω με σαφηνεια τους τιτλους.

www.myhoroscope.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cryagnus
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2006, 13:56:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cryagnus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας... πολύ χαίρομαι που κάποιος μου απάντησε έλεγα με τη νέκρα που έχει πέσει εδω μέσα κανείς δε θα απαντούσε...

Λοιπόν στο θέμα μας τώρα σας ευχαριστώ και τις δύο για τις απαντήσεις σας. Angi και σε όποιον άλλο γράψει βιβλιογραφία για την αστρολογία θα ζητούσα πολλά εαν σας έλεγα να γράφετε δίπλα από κάθε βιβλίο που προτείνεται και μια κριτική όπως επίσης λίγα πράγματα για τα περιεχόμενα του βιβλίου??? (το βλέπω πολλά ζητάω και σε λίγο θα αρχίσουν να εκτοξεύονται ντομάτες) Stavroula θα ψάξω αυτό που μου προτείνεις και θα σου πω εντυπώσεις...

Αυτά από εμένα
CiaoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cryagnus
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2006, 16:13:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cryagnus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ααα... και τώρα που το θυμήθηκα... εάν είναι εύκολο να γράφεται και τις εκδόσεις!

Αυτά από εμένα
CiaoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αστροψυχή
Μέλος 1ης Βαθμίδας


147 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2006, 16:13:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αστροψυχή  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Φίλε Cryagnus, η προσωπική μου άποψη είναι ότι η ελληνική αστρολογία είναι γενικά πίσω (εξηγώ το γιατί σε άλλο "ιστονήμα"). Η δε ελληνική αστρολογική βιβλιογραφία είναι απλά "κακή". Σε κανένα άλλο προηγμένο αστρολογικά κράτος δε θα θεωρούνταν - σήμερα στο 2006 - εξαιρετικά ποιοτικά τα βιβλία του Alan Leo, που έχουν γραφτεί πάνω από ένα αιώνα πίσω! Σύγχρονοι - πασίγνωστοι σε όλον τον πλανήτη - κορυφαίοι αστρολογικοί συγγραφείς είναι ολότελα άγνωστοι στην Ελλάδα, και αυτό σίγουρα κάτι σημαίνει. Κάποια, δε, σχετικά καλά ξένα βιβλία είναι τόσο άσχημα μεταφρασμένα στα ελληνικά που διοβάζοντας τα όχι μόνο δε μαθαίνεις αλλά ξεχνάς και αυτά που ξέρεις!

Από την πλευρά μου θα ήθελα να σου συστήσω 2 βιβλία:

Τα " Η Αστρολογία στην Τρίτη Χιλιετία" (υπότιτλος : "Βασικά μαθήματα Σύγχρονης Αστρολογίας") του Θωμά Γαζή. Εκδόθηκε το 2005 από τον "Πύρινο Κόσμο". Ιδού μία περιγραφή του:

"Τις τελευταίες δεκαετίες έχουν γίνει κοσμογονικές ανακαλύψεις στην Αστρολογία, τις οποίες το ελληνικό κοινό δεν είχε - για διάφορους λόγους - την ευκαιρία να γνωρίσει. Η σημαντικότερη από αυτές τις ανακαλύψεις είναι ότι το ωροσκόπιο (αν και αποτελείται από δεκάδες στοιχεία) επαναλαμβάνει διαρκώς την ίδια βασική «αρχή»!

Συνειδητοποιώντας το αυτό, η ερμηνεία ενός αστρολογικού χάρτη γίνεται απροσδόκητα απλή, αφού οι ιδιότητες του κάθε στοιχείου «ξεπηδούν» σχεδόν από μόνες τους (χωρίς στείρες αποστηθίσεις και ερμηνευτικά αδιέξοδα). Αυτή τη σύγχρονη, «ενωτική» και εξελιγμένη Αστρολογία σας παρουσιάζει «Η Αστρολογία στην Τρίτη Χιλιετία». Είναι ένα βιβλίο απαραίτητο τόσο για τον αρχάριο όσο και για τον προχωρημένο, για όλους όσους θέλουν να γνωρίσουν την εξελιγμένη Αστρολογία της καινούργιας χιλιετίας!"

Επίσης, το "Συναστρία" του Θωμά Γαζή, που ειδικεύεται στην αστρολογία των ανθρώπινων σχέσεων (εκδόσεις "Πύρινος Κόσμος").

Αν σε ενδιαφέρει να έρθεις σε επαφή με ανθρώπους που αγαπούν ειλικρινά την ελληνική αστρολογία και δουλεύουν για την εξάπλωση της ποιοτικής αστρολογίας στη χώρα μας κλικάρισε το www.greekastrology.gr


"Γης παίδες εσμέν και ουρανού αστερόεντος..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cryagnus
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2006, 18:22:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cryagnus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα... Γεια σου φίλε-η Αστροψυχή όπως καταλαβαίνεις δε μπορώ να λάβω θέση στο θέμα που θίγεις σχετικά με την Ελληνική αστρολογία μιας και εγώ τώρα αρχίζω να ασχολούμαι με το χώρο.Αλλά κάτι θα ξέρεις εσύ.

Ήθελα να σου πω όμως ότι έαν έχεις να προτείνεις και ξένη βιβλιογραφία κάντο. Αυτό το θέμα δεν περιορίζεται μόνο στην ελληνική βιβλιογραφία γύρω από την Αστρολογία...

Οι δύο προτάσεις σου πάντως σε αυτά τα δύο βιβλία του Γαζή φαίνονται αρκετά ενδιαφέρουσες θα το ερευνήσω...

Αυτά από εμένα
Ciao

Edited by - Cryagnus on 22/07/2006 18:25:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αστροψυχή
Μέλος 1ης Βαθμίδας


147 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2006, 11:48:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αστροψυχή  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Φίλε Cryagnus, αν μπορείς να διαβάζεις καλά αγγλικά τότε το θέμα αλλάζει. Θα μπεις σε ένα τελείως διαφορετικό Σύμπαν, έτη φωτός μπροστά από το "μεσαιωνικό" Ελληνικό αστρολογικό μικρόκοσμο.

Δεν έχω το χρόνο να κάτσω να σου γράψω όλη τη βιβλιογραφία.

Οποιοδήποτε, όμως, βιβλίο των κορυφαίων αστρολόγων Robert Hand, Liz Greene, Noel Tyl, Dane Rudhyar, Jeffrey Green πέσει στα χέρια σου "χτύπα το". Θα είναι σίγουρα "θησαυρός" (αρκεί να έχεις και συ κάποιο επίπεδο, για να μπορέσεις να το καταλάβεις), θα αξίζει τα λεφτά που θα έχεις δώσει και θα σε κάνει "πλούσιο" σε αστρολογικές και όχι μόνο γνώσεις. Στην Ελλάδα άσε να θεωρούμε τον Alan Leo κορυφαίο!

Αστροψυχή
www.greekastrology.gr

"Γης παίδες εσμέν και ουρανού αστερόεντος..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

φιλόγελως
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2006, 21:08:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους φιλόγελως  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάλλον γι'αυτό κύριε Αστροψυχή/Γαζή είστε τρεις και ο κούκος στο σαιτ σας, γιατί είστε εκεί όσοι δεν διαβάζετε Αλαν Λήο.
Η αστρολογία προχωρά και όντως υπάρχουν σημαντικοί σύγχρονοι μελετητές της που έχουν προσφέρει πολλά, αυτό δε σημαίνει όμως ότι πρέπει να υποβιβάζουμε τους προηγούμενους.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Stavroula
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2006, 22:28:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stavroula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]είστε τρεις και ο κούκος στο σαιτ σας, γιατί είστε εκεί όσοι δεν διαβάζετε Αλαν Λήο.[quote]

Ρε παιδιά δεν ξέρω τι το προσωπικό υπάρχει αλλά γιατί να μιλάμε έτσι?
Δεν παίρνω το μέρος κάποιου, απλά δε μου αρέσουν αυτού του είδους οι αναφορές.
Αν έχεις κάτι συγκεκριμένο υπέρ του Alan Leo πέστο και μην προσπαθείς να μειώσεις τον άλλον. Κι εγώ για τον Alan Leo έγραψα αλλά δε μου είπε τίποτα ο άνθρωπος. Ίσα-ίσα με παραδείγματα ανέφερε αξιόλογους σύγχρονους αστρολόγους για να μάθουμε κάτι και να πάμε μπροστά. Ας πάει λίγο παραπέρα αυτή η καημένη η ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ επιτέλους.
Στην εποχή της βρισκόμαστε, σε αυτήν του Υδροχόου for Gods sake! και είναι η ώρα της πια να προχωρήσει. Ο Leo ανήκει στην εποχή των Ιχθύων είτε μας αρέσει είτε δεν μας αρέσει.
Προσθέτω από ξένη βιβλιογραφία άλλη μία εξαιρετική αστρολόγο: Diane L. Cramer.


Edited by - Stavroula on 23/07/2006 22:29:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αστροψυχή
Μέλος 1ης Βαθμίδας


147 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2006, 10:01:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αστροψυχή  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Stavroula,

από τη δική μου μεριά δεν έχω τίποτε προσωπικό με τη φιλόγελω/angie/ my horoscope.

Το συγκεκριμένο άτομο εκπροσωπεί τα συμφέροντα του δικτυακού τόπου "my horoscope", όπως και τα συμφέροντα συγκεκριμένων αστρολόγων - ειδημόνων στη γνώση, οι οποίοι ενοχλούνται για το γεγονός ότι συμμετέχω σε ένα ελεύθερο και δημοκρατικό μικρό δικτυακό "τόπο", ο οποίος όμως πηγαίνει πολύ καλά και φαίνεται "ενοχλεί"!

Και μόνο το γεγονός ότι η angie ξαναγράφτηκε εδώ με άλλο ψευδώνυμο, αποκλειστικά και μόνο για να δημοσιεύσει κάτι εναντίον μου, νομίζω ότι εξηγεί πολλά.

Είναι σα να έρθει κάποιος που δεν ξέρεις στα καλά καθούμενα έξω από το σπίτι σου και να αρχίσει να σου λέει οτιδήποτε μπορεί για να σε μειώσει, και οι περαστικοί να σου λένε: "κρίμα που τσακώνεστε. Κοιτάτε να τα βρείτε μεταξύ σας"!

Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με το συγκεκριμένο άτομο. Αυτό (και τα "αφεντικά" του) φαίνεται να έχουν μαζί μου!

Αστροψυχή
www.greekastrology.gr

"Γης παίδες εσμέν και ουρανού αστερόεντος..."

Edited by - Αστροψυχή on 24/07/2006 10:05:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

φιλόγελως
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2006, 10:03:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους φιλόγελως  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Σταυρούλα,

δεν υπάρχει τίποτα το προσωπικό, αλλά αυτό που με ενοχλεί είναι να κάνουμε ειρωνικές αντιστοιχίες και ταυτίσεις ανάμεσα σε πρόσωπα, καταστάσεις, χώρους (π.χ. μεσαιωνική ελληνική αστρολογία <=> άλαν ληο κ.ο.κ.). Ο κύριος αστροψυχή είχε την καλή διάθεση να μας παραθέσει με πλήρη στοιχεία και σχολιασμό 2 ελληνικά βιβλία, βιβλία του, αλλά όταν ο αγαπητός Cryagnus πρότεινε πως καλό θα ήταν να παρατεθεί και κάποια ξένη βιβλιογραφία (κάτι το οποίο η angi έκανε σε κάποιο αρχικό μήνυμα), δεν είχε χρόνο για κάτι τέτοιο. Η απλή παράθεση ονομάτων, όντως είναι βοηθητική, αλλά για έναν αρχάριο, που επιθυμεί να διαβάσει και να μάθει, αυτό δε λέει κάτι.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

φιλόγελως
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2006, 10:18:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους φιλόγελως  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχω παρατηρήσει κύριε αστροψυχή ότι έχετε μια τάση να σπιλώνετε. Είστε σε θέση να σκεφτείτε ότι αναφέρετε ένα μέλος του εσοτέρικα που ουδεμία σχέση έχει με μένα;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2006, 16:51:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε Αστροψυχη,

Βιαστηκες να βγαλεις συμπερασματα και παλι.
Ποτε δεν εχω υιοθετησει την τακτικη του διπλου λογαριασμου. Στο δικο σου σαιτ γραφτηκα με αλλο ψευδωνυμο γιατι το προηγουμενο (που δεν ηταν ψευδωνυμο) ηταν ηδη καταχωρημενο και ηξερα πολυ καλα οτι γνωριζες ποια ειμαι αφου εσβηνες τα πρωτα μηνυματα εξαρχης.
Γραφτηκα γιατι ηθελα να παρακολουθω τα της Αστρολογιας (ειμαι μελος σε ολες τις αστρολογικες σελιδες της Ελλαδος και σε 2 του εξωτερικου-παρολα τα σκουριασμενα αγγλικα μου).

Οσο αναφορα την συγκεκριμενη ιστοσελιδα, ειμαι μονο ενα απλο μελος και δεν ανηκω σε καμμια περιπτωση στην ομαδα διαχειρησης (οι επαφες μας ειναι ελαχιστες εως και μηδαμινες).
Την χρησιμοποιω στην υπογραφη μου γιατι πραγματικα την θεωρω υποδειγμα στον Ελληνικο Αστρολογικο διαδικτυακο χωρο.
Αρα ο συνειρμος ή συνδεση angi/myhoroscope, ΕΓΩ/ΑΥΤΟΙ ειναι παντελως ασχετος, φανταστικος και μη αποδεκτος.
Σε καμμια περιπτωση δεν αντιπροσωπευω τον χωρο αυτο (και ουτε εχω την διαθεση γιατι εγω ειμαι εγω), του οποιου τα μελη φτανουν τις 7000 και απο τους γνωστοτερους και στην Ευρωπη.
Θα μπορουσα να εχω σαν υπογραφη τη δικη σας ιστοσελιδα, αλλα η εμπαθεια και κακεντρεχεια που χαρακτηριζει το προσωπο σας, δεν σας κανει ιδιαιτερα συμπαθη (θα επρεπε να προσπαθησετε να γινεται περισσοτερο συμπαθης μιας και εχετε συμφεροντα).
Ο τροπος σας απο την αρχη της εγγραφης μου στο εσωτερικα (τοτε ημουν μελος στη δικη σας ιστοσελιδα), μου απεδειξε οτι χρησιμοποιειτε τον συγκεκριμενο χωρο (του Εσωτερικα), μονο για λογους διαφημησης καθως ουδεποτε εχετε συνεισφερει (παρα μονο για παραπονεθητε για τις Λιτσες μητερες που σας τρωνε τα χρηματα) και οχι για να μεταδωσετε την Αστρολογια και να βοηθησετε κι εμας τους αρχαριους.
Λυπαμαι αλλα ο τροπος που σκεφτεστε και απαντατε ειναι απαραδεκτος κι ελπιζω αυτο να μην το αντιλαμβανομαι μονο εγω.
Με εκτιμηση,
Αγγελικη Ασημιδου.


www.myhoroscope.gr

Edited by - angi on 24/07/2006 17:21:14

Edited by - angi on 24/07/2006 18:11:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αστροψυχή
Μέλος 1ης Βαθμίδας


147 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2006, 21:10:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αστροψυχή  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή μου φίλη για το ποιος είναι εμπαθής και κακεντρεχής, αρκεί κάποιος να ανατρέξει στις προηγούμενες δημοσιεύσεις σου (γιατί στην τελευταία έχεις προσπαθήσει - ή μήπως σου το υπαγόρευσαν κάποιοι άλλοι αυτό - να τηρήσεις κάποιους στοιχειώδεις κανόνες ευπρέπειας). Δημιούργησες ακόμη και καινούργιο λογαριασμό ("φιλόγελως") στο esoterica με αποκλειστικό σκοπό να μου επιτεθείς σε προσωπικό επίπεδο. Άν αυτό δεν είναι εμπάθεια και κακεντρέχεια δεν ξέρω τι είναι. Και όλα αυτά χωρίς καν να σε γνωρίζω προσωπικά!

Αλλά επειδή τα πολλά λόγια είναι φτώχεια, οποιοσδήποτε διαβάζει αυτό το δημοσίευμα και ενδιαφέρεται να μάθει την αλήθεια ας εξετάσει από μόνος του το αν είναι κερδοσκοπικό ή όχι το καθένα από τα 2 αυτά site, το αν διαθέτει ήθος, ποιότητα, δημοκρατικότητα. Μία απλή σύγκριση ανάμεσα στο site που τόσο φανατικά προτείνεις εσύ (www.myhoroscope.gr ) και στο site στο οποίο είμαι μέλος - το οποίο λειτουργεί "κοινοβιακά" και σκοπό έχει να προωθήσει την ποιοτική αστρολογία στην Ελλάδα - www.greekastrology.gr (πηγαίνετε ειδικά στο Forum αυτού του δικτυακού τόπου).

Μην αρκεστείτε, όμως, σε μία λιγόλεπτη περιήγηση, για να βγάλετε συμπεράσματα. Προσπαθήστε π.χ. να ασκήσετε καλοπροαίρετη κριτική σε τυχόν δημοσιεύματα που θα διαβάσετε και που θα σας βρίσκουν αντίθετους. Εκεί θα καταλάβετε από το αν διαπνέετε ή όχι το κάθε site από φιλελεύθερο ή απολυταρχικό πνεύμα, αν φιλοξενεί ελεύθερα όλες τις απόψεις ή αν επιβάλει αποκλειστικά και μόνο τις απόψεις του "ιερατείου" του.

Τι να πω, μέχρι και στενοχωριέμαι για σένα και για τους "δικούς σου". Αντί ο νους σας και οι ψυχές σας να είναι καλλιεργημένες και ανεπτυγμένες, αντί να έχετε μία διάθεση συνεργασίας, πέφτετε στο επίπεδο του μικροέμπορα, που προσπαθεί με κάθε θεμιτό και αθέμιτο μέσο να επιβάλει το δικό του "μικρομάγαζο" και τα δικά του μικροσυμφέροντα. Αυτά τα "μικρομάγαζα" φάγανε τελικά την Ελληνική αστρολογία και την κρατάνε έτη φωτός πίσω.

Το διαπιστώνει κανείς εύκολα αυτό από το εξής γεγονός: Ακόμη και στα γειτονικά μας, βαλκανικά αστρολογικά συνέδρια, η ελληνική αστρολογία απουσιάζει μόνιμα. Και αυτό γιατί ακόμη και οι γείτονες μας δε γνωρίζουν καν το αν υπάρχει ελληνική αστρολογία, αφού από τη μια δε βλέπουν να υπάρχει επίσημη ελληνική αστρολογική ομοσπονδία (ούτε καν σήμερα, στο 2006, αν είναι δυνατόν! Και αυτό επειδή δε συμφέρει κάτι τέτοιο τις πανίσχυρες πρωινατζούδες αλλά και τους έχοντες αστρολογικά "μικρομάγαζα") και από την άλλη ποτέ δε έχουν δει κάποιον έλληνα ομιλητή στα εκατοντάδες διεθνή αστρολογικά συνέδρια που γίνονται κάθε χρόνο. Κάτι σημαίνει αυτό για την ελληνική αστρολογία...

"Γης παίδες εσμέν και ουρανού αστερόεντος..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2006, 21:30:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε Αστροψυχη,
πραγματικα πιστευετε οτι χρειαζοταν να δημιουργησω νεο λογαριασμο για να σας πω την γνωμη μου;
Μεχρι τωρα δηλαδη σας κρυβομουν ή προσπαθουσα να σας γλυψω;
Δεν σας μιλουσα κατα μετωπον;
Το ποιος αρχισε την αντιπαραθεση θα μπορουσα να σας το κουοταρω, οπως και το ποιος διελυσε την αστρολογικη ενοτητα του Εσωτερικα...
Λιγα τα λογια σας κ. Αστροψυχη.
Για του λογου του αληθες, θα αφαιρεσω και την υπογραφη μου μιας και σας δημιουργει προβληματα, αλλα και θα απαιτησω να απαντησετε στα μελη που σας ειχαν ζητησει να αποδειξετε τις αστρολογικες σας ικανοτητες.
Ενας ευαισθητος αναζητητης της Αστρολογιας θα περιμενε κατι περισσοτερο απο εσας....
Υποτιθεται οτι Αστρολογια και Ψυχολογια πανε μαζι...
Το επιπεδο σας εινα εξαιρετικα χαμηλο και λυπαμαι γι΄αυτο...
Το εαν δημιουργησει δευτερο λογαριασμο, ειναι πολυ ευκολο να το διαπιστωσετε.
Λυπαμαι που αποτυχατε....

Edited by - angi on 24/07/2006 21:34:52

Edited by - angi on 24/07/2006 21:37:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

φιλόγελως
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2006, 23:55:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους φιλόγελως  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειρήνη και αγάπη αγαπητοί φίλοι των κοινοβίων και των μικρομάγαζων
Όπως λέει και ο αγαπητός Αστρογαζής ο φανταστικός αστρολόγος της 3ης χιλιετίας δυστυχώς η ελληνική αστρολογία είναι πίσω. Και γιατί να το κρύψομεν άλλωστε τα μόνα αστρολογικά ελληνικά βιβλία εν Ελλάδι είναι τα δικά του και το ΜΟΝΟ αστρολογικό "κοινοβιακό" (αυτό τώρα για καλό το έγραψε;) είναι και ΠΑΛΙ το ΔΙΚΟ του. Το οποίο είναι ΜΗ κερδοσκοπικό (πουλάει μαθήματα αστρολογίας, πουλάει αστρολογικά προγράμματα) αστροταιριάζει τις ψυχές και φυσικά ποιος είναι ο Άλαν Λήο; Ο αγαπητός αστροψυχή είπε γεννηθήτω αστρολογία και άρχισε να γράφει τη Γένεσή της. Ούτε πρωτογενές υλικό ούτε σεβασμός στην παράδοση και της ιστορία της. Ω μα ναι τότε τα παλιά εκείνα χρόνια είναι ξεπερασμένα. Τώρα υπάρχει η μοντέρνα μάλλον μεταμοντέρνα αστρολογία. ΚΑΙ ΝΑΙ κυρίες και κύριοι, αγαπητοί φίλοι την διδάσκει ΑΥΤΟΣ διότι δεν είναι αστρολόγος των πρωϊνάδικων αλλά της επιστημονικής προσέγγισης. Παρόλα αυτά βρίσκει χρόνο μέσα στην ανάπαυλα της διδαχής για μια τόσο δούλα κοκορομαχία με τους πάντες και να δίνει το ΛΑΜΠΡΟ παράδειγμα προς πρέπει ένας ΔΑΣΚΑΛΟΣ να αντιμετωπίζει τους μαθητές του. «Παίδες αν σας πουν διαφορετική γνώμη ορμάται». Εξαίσια.

Παρατηρείται επίσης μια εμμονή να την πω; Ας την πω… παντού να βλέπει την angi. Σχέση πάθους; Μίσους; Καλή συναστρία; Ποτέ δεν θα μάθουμε…
Κύριοι συντονιστές ενημερώνετε εσείς που έχετε τα εργαλεία ότι ίσως οι ip’s να είναι διαφορετικές; Ίσως από άλλους providers και ίσως από άλλες ελληνικές πόλεις ή όχι καλύτερα γιατί εκεί θα φανεί καθαρά πια το ψεύδος της αστροψυχής, φύσης απλανούς Algol;

Ας σοβαρευτούμε λίγο παρακαλώ κάνω μια τελευταία προσπάθεια. Υπάρχει μια συνεχή αλληλουχία στη γνώση. Δεν μπορούμε έτσι απλά να απορρίπτουμε το παρελθόν και τους γνώστες αλαζονικά. Και το βασικότερο δεν μπορούμε με συνεχή ψεύδη να στηρίζουμε την υποτιθέμενη άποψή μας απλά για να προσελκύσουμε στο τσαντιράκι μας με το τουφέκι κάποιον περίεργο να τον «αστροενώσουμε» παραθέτοντας ως τον ΜΟΝΟ έγκυρο και τον ΜΟΝΟ δημοκρατικό αστρολογικό χώρο το δικό μας.
Εξάλλου και το άλλο link που αγνοούσα και μόλις είδα ότι έχει 6700 και φεύγα μέλη συν το γεγονός ότι από το greekastrology (που είμαι μέλος) γράφει 6000 και τον πέτυχα στις μηχανές αναζήτησης στη δεύτερη θέση που και πάλι συμπτωματικά στο greekastrology τον κατατάσσουν στην 46 κατάλαβα πολλά πράγματα…

Φιλικά και με αγάπη και σεβασμό στην επόμενη χιλιετία.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

φιλόγελως
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2006, 00:04:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους φιλόγελως  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια συμπληρωσούλα για να μην ξεχνιόμαστε από τη γνωστή ατάκα.

Αν σε ενδιαφέρει ΦΙΛΕ ΟΔΗΓΕ να έρθεις σε επαφή με ανθρώπους που αγαπούν ειλικρινά την ελληνική αστρολογία και δουλεύουν για την εξάπλωση της ποιοτικής αστρολογίας στη χώρα μας κλικάρισε το www.greekastrology.gr


___________________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑΣ
___________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nk
Μέλος 1ης Βαθμίδας


81 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2006, 16:33:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nk  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια και από εμένα.
Ρε παιδιά,δεν αφήνετε τα προσωπικά σας απ' έξω?
Εφ'όσον ασχολείστε αμφότεροι με την αστρολογία και γνωρίζετε κατά τη γνώμη σας τόσο καλά βιβλία γιατί δεν μένει η συζήτηση στην ανταλλαγή απόψεων? (Προσωπικά με ενδιαφέρουν οι απόψεις σας και αυτό δεν είναι ειρωνεία)
Όσοι θέλουν να ερευνήσουν αυτό το χώρο δεν παίρνουν και τις καλύτερες εντυπώσεις εδώ,έτσι όπως εξελίσσονται τα πράγματα(μάλλον αστροreality γίνεται!).
Εφ'όσον λέτε πως το αγαπάτε αυτό που κάνετε υποστηρίξτε το ανάλογα και βάλτε τους εγωισμούς στην άκρη.Θα είναι κέρδος για όλους και η καλύτερη διαφήμιση για την αστρολογία.
Με εκτίμηση
Νίκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αστροψυχή
Μέλος 1ης Βαθμίδας


147 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2006, 17:06:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αστροψυχή  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Αγαπητέ μου φίλε συμφωνώ μαζί σου και είμαι στη διάθεση σου.

Δημοσίευσε τις απορίες σου στην αστρολογία, και όσοι μπορούμε θα προσπαθήσουμε να σου τις λύσουμε.

Απλά, θέλω να επαναλάβω ότι ούτε προσωπικά έχω με κανένα ούτε κινούμαι από εγωιστικά κίνητρα. Κρύβονται κάποια συμφέροντα από πίσω, τα οποία δεν τα γνωρίζεις και τα οποία ακούσια φαίνεται ότι "έθιξα", ανοίγοντας τον ασκό του Αιόλου.

Πώς θα ήταν αν ερχόταν κάτω από το σπίτι σου κάποιος που δε γνωρίζεις και άρχιζε στα καλά καθούμενα να σου λέει διάφορα αρνητικά; Και συ να βγεις κάποια στιγμή στο μπαλκόνι σου για να του πεις:

"τι έχεις βρε χριστιανέ και τάχεις βάλει μαζί μου";

Και τότε οι περαστικοί - που δε γνωρίζουν την περίπτωση - να σου πούνε "αφήστε τους εγωισμούς σας και τα προσωπικά σας και κοιτάχτε να τα βρείτε"!

Μία τέτοια κατάσταση αντιμετωπίζω εδώ.

Ας μη σπαταλάμε, όμως, άλλο ενέργεια για τέτοιες μικρότητες.

Πες μου αν ασχολείσαι με την αστρολογία, σε τι επίπεδο, αν έχεις παρακολουθήσει κάποια αστρολογική σχολή και ποια αστρολογικά βιβλία είναι τα αγαπημένα σου.

"Γης παίδες εσμέν και ουρανού αστερόεντος..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cryagnus
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2006, 20:32:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cryagnus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα... πωπω λίγο έλειψα και έγινε ένας ψιλοχαμός έτσι... Τουλάχιστον χαίρομαι γιατί αυτό δείχνει ότι αμφότεροι έχετε πάθος με την αστρολογία, βέβαια αυτό το πάθος θα μπορούσατε να το χρησιμοποιήσετε για το καλό της αστρολογίας και όχι να το σπαταλάτε σε στείρες αντιπαραθέσεις... Ελπίζω πάντως να εκτονωθήκατε και να μπορέσετε να συνεχίσουμε τη συζήτησή μας γύρω από την αστρολογία.

Λοιπόν για τη συνέχεια του θέματός μας έχω να προτείνω:
Ας ονομάσει ο καθένας 2 βιβλία από το χώρο της αστρολογίας (είτε ελληνικό είτε ξενόγλωσσο). 2 βιβλία που του έχουν κάνει εντύπωση και που το βοηθήσανε πολύ όταν ακόμα ήτανε αρχάριος. Θα ήθελα να τα αναφέρεται αυτά τα 2 βιβλία και να τα σχολιάσετε ως προς το περιεχόμενο αλλά και γενικότερα και να αναφέρετε με ποιο τρόπο σας βοηθήσανε.

Προς το παρόν σας χαιρετώ φίλοι μου την κάνω για διακοπές στην όμορφη Πάρο. Θα τα πούμε τον Αύγουστο... Αλλά μπορεί να σας διαβάσω και από πουθενά αλλού ποιος ξέρει.!

Αυτά από εμένα
Ciao
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2006, 23:12:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Cryagnus

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη. Εχεί πέσει λίγο νέκρα σε αυτήν την ενότητα του Εσωτερικά η μου φαίνεται???


Αγαπητέ/ή Cryagnus

Δεν πιστεύω να έχεις... παράπονο... η ενότητα αυτή όχι απλά ζεστάθηκε αλλά πήρε και φωτιά !!!!

Ολοκληρωτική... νεκρανάσταση !!!

Υ.Γ. Σου εύχομαι χαρούμενες διακοπές και να περάσεις καλά στην όμορφη Πάρο.



Φιλικά, www.greekastrology.gr

η karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nk
Μέλος 1ης Βαθμίδας


81 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2006, 17:14:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nk  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια και πάλι!
Για να μην πέσει άλλο λάδι στη φωτιά,αγαπητέ Αστροψυχή,σου απαντάω σε mail.
quote:
Πες μου αν ασχολείσαι με την αστρολογία, σε τι επίπεδο, αν έχεις παρακολουθήσει κάποια αστρολογική σχολή και ποια αστρολογικά βιβλία είναι τα αγαπημένα σου.


Επειδή γράφω "στο πόδι" θα επανέλθω σύντομα για να απαντήσω.
Ευχαριστώ
ΝίκοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nikoleta
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2008, 13:46:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nikoleta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας και απο μενα.
Να ρωτησω αν καποιος εχει διαβασει το βιβλιο της Καλογερα, πλανητικες διελεύσεις καθημερηνοτητας. Εχω μια απορια και δεν μπορω να το διαβασω. Υπαρχει καποιος που μπορει να με βοηθησει??
Θα το εκτιμουσα αφανταστα.
Ευχαριστω.
ΝικολεταΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2008, 20:13:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου Νικολετα.
Αν μπορω, ευχαριστως να βοηθησω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2008, 01:58:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς την


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2008, 00:44:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετω σας!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nikoleta
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2008, 11:56:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nikoleta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα.
Σ΄ευχαριστω πολυ. Λοιπον η απορια μου ειναι:
Μεσα στο βιβλιο εχει πχ διελευση ερμη απο τον πχ 1ο οικο ή 2ο οικο κλπ. Μετα κατω απο το κεφαλαιο της καθε διελευσης του οικου πχ ερμης διλευση πρωτος οικος εχει Ερμης 1ου οικο στον 1 οικο, Ερμης 2ου οικου στον πρωτο οικο. Τι εννοει με αυτο. Εχω το βιβλιο και δεν μπορω να το χρησιμοποιησω. Αν μπορει καποιος να με βοηθησει με καποιο παραδειγμα.
Ευχαριστω πολυ.
ΝικηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2008, 22:10:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αναφερεται στον γενεθλιο Ερμη.
Π.χ.:
Στον γενεθλιο αστρολογικο σου χαρτη εχεις 3ο οικο στους Διδυμους (κυβερνητης των Διδυμων ο Ερμης).
Αυτη τη στιγμη ο διελαυνων Ερμης βρισκεται στον Ζυγο (μαλλον στον γενεθλιο 7ο οικο σου).
Θα διαβασεις:
Ερμης του 3ου στον 7ο οικο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nikoleta
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2008, 15:55:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nikoleta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δηλ. σε μενα πρωτος οικος στην Παρθενο ,ερμης και 10ος οικος Δυδυμοι Ερμης. Δηλ θα διαβαζω ερμης πρωτου οικου και αναλογα που βρισκεται τωρα πχ αν ειναι στον Ζυγοτωρα και επειδη ο ζυγος σε εμενα ειναι ο 2ος μου οικος. θα διαβαζω ερμης 1ου οικου στον 2οικο και ερμης 10ου οικου στον 2ο οίκο.
Καλα το καταλαβα???
Ελπιζω !!! δηλ.
Ευχαριστω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy