ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 "Κλιματικές αλλαγές", η μεγαλύτερη απάτη και η πιο κερδοφόρα επιχείρηση σήμερα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 14
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2010, 19:58:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σύγκρινε
την γλαστρα παρουσιάστρια Πετρούλα, προφανώς του γουστου σου
για μετεωρολόγο,με τους επιστήμονες μετεωρολόγους,που σπουδάσανε
το αντιείμενο του σε πανεπιστήμια...

Α ναι ε; Τότε γιατί στους "επιφανείς επιστήμονες" που αρνούνται την κλιματική αλλαγή εντάσσονται και τηλεοπτικοί παρουσιαστές; Το απέδειξα ήδη...Μήπως αυτοί που σε ταΐζουν μπούρδα βρίσκουν τον κάθε ΑΣΧΕΤΟ με το αντικείμενο για να περάσουν τη γραμμή τους;


Αμόρφωτε, κατάλαβες τι διαφορά ΚΑΙΡΟΥ και ΚΛΙΜΑΤΟΣ και των αντίστοιχων επιστημονών ΜΕΤΕΩΡΟΛΟΓΟΓΩΝ και ΚΛΙΜΑΤΟΛΟΓΩΝ; Ρώτα τα παιδιά σου να σου πούν...Έτσι να κάνεις τον Κινέζο και να μη μιλάς. Να βλέπεις μόνο το 1 από τα 2 που λέω... Το κύριο επιχείρημα μου είναι το κατά ΠΟΣΟ αρμόδιος είναι ο μετεωρολόγος για το κλίμα... Σιγά μην απαντήσει η αδελφή-τρέχα βέβαια σε αυτό...Δεν το έχουν γράψει η εφημερίδες...


To 97% των ΑΡΜΟΔΙΩΝ επιστημόνων που λέγονται κλιματολόγοι αποδέχεται την κλιματική αλλαγή... Τώρα εσύ αν θες να βάλεις και τους γεωλόγους του πετρελαίου μέσα τα ποσοστά πέφτουν...Γιατί άραγε;

Edited by - IndustrialAngel on 08/07/2010 20:03:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 00:02:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτο μόλις έγραφα και δεν ξέρω πως τα καταφέρνεις, δεν αφήνεις
να γίνει διάλογος Βιομηχανικούλη μου..Καλά ρε αγόρι μου, τώρα δεν έγραφα για ένα μετεωρόλγο, που μεταστράφη και δεν το κάνουν είδηση, γιατί είναι όλοι πληρωμένοι προς όφελος της παγκοσμιοποίησης και την ανάγκη της;...
Τώρα,αν επιμένεις να τους συγκρίνεις με τους παρουσιαστές, είσαι αστοιχείωτος, ρε παιδί μου, τιποτε άλλο..Ρώτα κανέναν δικό σου...
Λες βλακείες...Δεν καταλαβαινεις;;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 00:57:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και εγώ σου έχω φέρει 1000+ κλιματολόγους που λένε το αντίθετο...Do the math ρε μάστορα...1000 εναντίον ενός... Και το θέμα είναι ΠΟΙΟΣ είναι αρμοδιότερος... Ο κλιματολόγος ή μετεωρολόγος; Τι διαφορά έχει ο καιρός από το κλίμα; Τόσο άντρας είσαι που βρίζεις ΜΟΝΟ από το πισί και δεν απαντάς σε μια απλή ερώτηση, αδελφούλα...Στα βιβλία του δημοτικού υπάρχει... ΤΙ ΔΙΑΦΕΡΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΛΙΜΑ, ως έννοιες... Έχεις θεούς, διαβόλους,δαίμονες,"δημοσιογραφική" γνώση και φοβάσαι να απαντήσεις αυτήν την ερώτηση... Αδελφούλα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 11:18:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να ελπίσω ότι φτάσαμε σε κάποιο σημείο με κοινή λογική Βιομηχανικουλικάκη μου;
Έστω,λοιπόν, έχεις τους χίλιους, που λές,οι οποίοι υποστηρίζουν,
ότι επίκειται κλιματική αλλαγή..Πές μου, όταν βλέπεις, 50 να λένε και να υποστηριζουν με στοιχεία τα αντίθετα, τι κάνεις;
Απλα, υποστηρίζεις τους 1000, άσχετα απο το αν είσαι σίγουρος, ότι έχουν δίκιο, ή βλέπεις τι λένε οι 50, γιατί,είναι αριθμός κι αυτός;
Σε ρωτάω τώρα, έτσι;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 12:21:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποια είναι τα στοιχεία που έχουν οι 50; Γιατί το μόνο που έχεις φέρει είναι ΔΗΛΩΣΕΙΣ... και ΥΠΟΘΕΤΕΙΣ ότι έκαναν έρευνες...Για πες ποιες έρευνες κάνανε και που μπορούμε να πληροφορηθούμε για αυτές


Επίσης μια ερώτηση είναι ΠΟΙΟΣ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΕ την έρευνα...Γιατί για κάποιο περιέργο λόγο όταν χρηματοδοτούν οι πετρελαιάδες αλλάζουν γνώμη οι επιστήμονες...


Κλίμα και καιρός τι διαφορά έχουν; Το έψαξες, είδες ότι κάνεις λάθος και αλλάζεις θέμα; Θα παραδεχτείς ότι έκανες λάθος;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 13:56:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω ρε Βιομηχανικέ μου, πως να σε κάνω ,να καταλαβεις,
ότι εκτίθεσαι...Ρε αγόρι μου,το κλίμα, δεν καθορίζει τον καιρό;
Δεν μπορείς να συνδυάσεις τιποτε, εκτος απο ότι σου έμαθαν;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 14:08:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το ποιος εκτίθεται άστο να το κρίνουν άλλοι. Φοβάσαι αυτά που γράφεις και προσπαθείς να με πείσεις αποτυχημένα ότι εκτίθομαι για να μη γράφω;


Σου ζήτησα τις έρευνες των 50 και το ποιος τους χρηματοδότησε...ΜΟΚΟ εκεί...Δεν ψάχνεις γιατί θα εκτεθείς... Έτσι να φοβάσαι τις ερωτήσεις μου...

quote:
Ρε αγόρι μου,το κλίμα, δεν καθορίζει τον καιρό;


Ούτε στο δημοτικό δε λένε αυτό το πράγμα... Γιατί δε γράφεις τους αυστηρούς ορισμούς και τι κατάλαβες αυτά και άσε κατά μέρος τις λαϊκίστικες απλοποιήσεις που τόσο καλά γνωρίζεις εσύ και οι άλλοι κακοί δημοσιογράφοι του σιναφιού σου... Υπάρχουν ΔΥΟ λέξεις για να περιγράψουν ΔΥΟ έννοιες που σχετίζονται αλλά ΔΕΝ ταυτίζονται... Στα βιβλία του ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ υπάρχει...Όταν καταλάβεις τη διαφορά καιρού-κλίματος θα καταλάβεις τη διαφορά κλιματολόγου-μετεωρολόγου... Γιατί να υπάρχουν 2 ειδικότητες αν το αντικείμενο είναι ίδιο...


Έτσι να φοβάσαι να απαντήσεις ευθέως...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 14:16:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://nsidc.org/arcticmet/basics/weather_vs_climate.html
http://www.nasa.gov/mission_pages/noaa-n/climate/climate_weather.html
http://eo.ucar.edu/basics/index.html
http://weather.about.com/od/climatezones/f/weatherclimate.htm


Ξεστραβώσου, βλάχο, δημοσιογράφε της πλάκαςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 14:55:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε πανηλίθιο ήντιγκο τζήν,πιστεύεις, ότι όλοι φοριούνται σαν
εσένα;
Βιομηχανικό σκουλίκι, σύρσου όσο μπορείς...Ανακάλυψες το έρπειν....Εξελικτικέ μου εσύ!!!!
Τι κάνει αυτη η αγαμία!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 16:27:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρίσε από το πισί ως καλός δειλός που είσαι,άμα τα έλεγες μπροστά μου θα σου ξερίζωνα το μουστάκι και θα σε έβαζα να το φας...


Έθεσα συγκεκριμένα ερωτήματα και το μόνο που έχεις να αντιτάξεις είναι ύβρεις... Αυτός είναι ο πολιτισμός σου, το ήθος σου και η μόρφωση σου...Μέχρι εκεί πας αμόρφωτε...


Τόσο πολύ έχουν τσούξει αυτά που έχω γράψει για την εξέλιξη που την αναφέρεις σε κάθε θέμα; Βάλε τάλκ για το τσούξιμο


Αγαμία; Εγώ μια χαρά πηδάω...Εσύ που μπαίνεις πρωί μεσημέρι και βράδυ στο φόρουμ για προμοτάρεις τη σέκτα σου πηδάς καθόλου; Γιατί τέτοια θολούρα δεν εξηγείται αλλιώς...


Σαν καλή αδελφούλα που είσαι βρίζεις από απόσταση εκ του ασφαλούς αλλά δεν απαντάς...ΠΟΙΕΣ έρευνες κάνανε οι 50; Ποιος τις χρηματοδότησε; Τι διαφορά έχει το κλίμα από τον καιρό; Τι διαφορά έχει ο κλιματολόγος από το μετεωρολόγο;

Έτσι, δειλέ, να βρίζεις και να μην απαντάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 18:46:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στο πα κι άλλη φορά κοριτσάκι μου, Βιομηχανικούλα μου, όποτε θέλεις πες μου, αλλά, σαν Κότα που είσαι άλλα έλεγες τότε...ΘΡΑΣΎΔΕΙΛΟ ΤΣΟΓΛΆΝΙ...Ξεφωνημένη παλιαδέρφο...
Και τώρα, πάλι τα ίδια κάνεις...Πως να σε πάρει κανείς στα σοβαρά, ρε νουμερο;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 20:12:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
όποτε θέλεις πες μου

Σιγά μη σου πω...Για να μαζέψεις το σόι σου να υπερασπιστεί...Απροειδοποίητα θα σου την πέσω...Το όνομα σου το ξέρω...δεν είναι δύκολο να βρω και πού μένεις...Και θα δούμε τότε ποιος θα φάει μουστάκι φρικασέ.

Ρε δημοσιογράφε της πλάκας... Δεν καταλαβαίνεις ότι αυτά που γράφεις διαψεύδονται απανωτά από εμένα;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 21:03:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν διαψεύδεις με το παραλήρημα σου, ποτέ,τιποτε, ρε νουμερο,
απλά γαβγίζεις, δεν το κατάλαβες, ακόμη; ...Συγχαρητήρια, έγινες το μπουλντόγκ του φόρουμ!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 21:17:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τόσο πολύ έχουν τσούξει αυτά που έχω γράψει για την εξέλιξη που την αναφέρεις σε κάθε θέμα; Βάλε τάλκ για το τσούξιμο

Α ούτε στην εξέλιξη πιστεύει;

Mόνο στον θείο Λιακόπουλο πιστεύει ο trexa;

ΥΓ. ψυχραιμία Industrial μην αφήνεις να σε παρασυρει ενα ανθρωπάκι που επειδή αποκαλύφθηκε το μέγεθος της άγνοιας του,προσπαθει να κανει αντιπερισπασμό (για να ξεχάσουν όλοι οτι δεν μπορει να απαντήσει στις ερωτήσεις που του θέσαμε) και το ρίχνει στις προσωπικες επιθεσεις.

Σε μια προσπάθεια να σταματήσω την έκρηξη του Κρακατόα,ας απαντήσω στην ερώτηση που έθεσε ο Industrial:

Ποια η διαφορά κλίματος και καιρου;

Κλίμα ονομάζεται η μέση καιρική κατάσταση ή καλύτερα ο μέσος καιρός μιας περιοχής, που προκύπτει από τις μακροχρόνιες παρατηρήσεις των διάφορων μετεωρολογικών στοιχείων. Το κλίμα επομένως είναι κάτι διαφορετικό από τον καιρό, που χαρακτηρίζεται σαν μια φυσική κατάσταση της ατμόσφαιρας κατά τη διάρκεια μιας μικρής χρονικής περιόδου.

The plural of anecdote is not data.

Edited by - medtech on 09/07/2010 21:21:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 21:20:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι ότι πεις γαυγίζω... Φέρνεις 1 φέρνω 1000 που λένε το αντίθετο...Γαύγισμα είναι αυτό... Βάφτισε το όπως θέλεις...


Ποια είναι η διαφορά κλίματος και καιρού; Γιατί υπάρχουν 2 διαφορετικοί επιστήμονες που μελετάνε τα 2; ΟΕΟ; Ποιες έρευνες δείχνουν ότι δε θερμαίνεται ο πλανήτης από την ανθρώπινη δραστηριότητα; ΠΟΙΟΣ τις χρηματοδότησε; Γιατί η πλειοψηφία λέει τα ΑΝΑΠΟΔΑ;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 21:22:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Α ούτε στην εξέλιξη πιστεύει;

Διόρθωση
Η εξέλιξη δεν είναι θρησκεία... Την αποδέχεσαι, δεν την πιστεύεις...


Αν θες ψάξει το θέμα "αγία γραφή περί προέλευσης του ανθρώπου" νο1 και νο2 να δεις τι παρλαπίπες γράφει... Όπου φυσάει ο άνεμος


Επίσης είναι αρνητής του Ολοκαυτώματος των Εβραίων... Αν ήμασταν στον πολιτισμένο κόσμο (Γερμανία) θα είχε μπει φυλάκα....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 21:26:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ιόρθωση
Η εξέλιξη δεν είναι θρησκεία... Την αποδέχεσαι, δεν την πιστεύεις...


Δεκτή η διόρθωση

quote:
Αν θες ψάξει το θέμα "αγία γραφή περί προέλευσης του ανθρώπου" νο1 και νο2 να δεις τι παρλαπίπες γράφει... Όπου φυσάει ο άνεμος

Τρέχω!


quote:
Επίσης είναι αρνητής του Ολοκαυτώματος των Εβραίων... Αν ήμασταν στον πολιτισμένο κόσμο (Γερμανία) θα είχε μπει φυλάκα..

ελεος.σε ποια σέκτα ανήκει;

The plural of anecdote is not data.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 21:55:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ελεος.σε ποια σέκτα ανήκει;


Ανήκει στους παλαιοημερολογίτες που αποκαλούν τους εαυτούς τους Γνήσιους Ορθόδοξους Χριστιανούς... Αριθμούν γύρω στα 50 000 μέλη (από όσο ξέρω)και κάθε τόσο χωρίζονται σε ομάδες και αφορίζονται μεταξύ τους... Δεν ξέρω αν όλοι οι "ΓΟΧ" είναι αρνητές του Ολοκαυτώματος πάντως αυτός σίγουρα είναι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 23:39:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
industrial Αγαμία; Εγώ μια χαρά πηδάω...Εσύ που μπαίνεις πρωί μεσημέρι και βράδυ στο φόρουμ για προμοτάρεις τη σέκτα σου πηδάς καθόλου; Γιατί τέτοια θολούρα δεν εξηγείται αλλιώς...


trexagireveΣαν καλή αδελφούλα που είσαι βρίζεις από απόσταση εκ του ασφαλούς αλλά δεν απαντάς...ΠΟΙΕΣ έρευνες κάνανε οι 50; Ποιος τις χρηματοδότησε; Τι διαφορά έχει το κλίμα από τον καιρό; Τι διαφορά έχει ο κλιματολόγος από το μετεωρολόγο;

trexagireve
Ξεφωνημένη παλιαδέρφο...
Και τώρα, πάλι τα ίδια κάνεις...Πως να σε πάρει κανείς στα σοβαρά, ρε νουμερο;...


Kαθίστε καλά για θα φέρω τον zip Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2010, 00:00:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εντάξει με έπεισες θα κάτσω ήσυχος...


Στα αλήθεια, κατάλαβε κανένας τι έπαθε ο ζιπ; Μήπως άφησε σε κανά ανηψάκι του το λάπτοπ με τον κωδικό του και το μικρό μπαίνει για να μας κάνει πλάκα;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΩΜΕΓΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


65 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2010, 18:23:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άλλο η κλιματική αλλαγή (η αυτο-ρύθμιση της φύσης)και άλλο οι εσκεμμένες ενέργειες των παγκοσμίων γνωστών-αγνώστων για τροποποίηση (οχι απαραίτητα υπερθέρμανση) του κλίματος.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2010, 18:35:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Άλλο η κλιματική αλλαγή (η αυτο-ρύθμιση της φύσης)και άλλο οι εσκεμμένες ενέργειες των παγκοσμίων γνωστών-αγνώστων για τροποποίηση (οχι απαραίτητα υπερθέρμανση) του κλίματος

Ναι βέβαια άλλο...Και άλλο η επίδραση που έχει η ανθρώπινη δραστηριότητα στη φύση και το κλίμα, προσθέτω ακόμα και αν δεν είναι σκοπός ή επιθυμητό να συμβεί...Μπορείς να μας βοηθήσεις να καταλάβουμε που ξεκινάει το ένα και πού τελειώνει το άλλο;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2010, 20:10:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στο ότι δεν μπορεί ο άνθρωπος να παρεμβει, ή να επηρεάσει ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ
την φύση, ή την εξέλιξη του...Η πραγματική εξελικτική φάση και διαδικασία, θα γίνει,οπως και να χει...Το θέμα είναι,πόσοι άνθρωποι,θα την πληρώσουν....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΩΜΕΓΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


65 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2010, 21:38:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Στο ότι δεν μπορεί ο άνθρωπος να παρεμβει, ή να επηρεάσει ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ την φύση, ή την εξέλιξη του...Η πραγματική εξελικτική φάση και διαδικασία, θα γίνει,οπως και να χει...


...Αληθές trexagireve.
Είπε κανείς οτι οι ενέργειες του κάθε ένα απο εμάς δεν έχουν τις επιπτώσεις τους ; Αλλά σε καμμία περίπτωση στον βαθμό που θέλουν να μας περνούν κάθε μέρα μέσα απο τα ΜΜΑ (Μαζικά Μέσα Αποβλάκωσης).
Η τεχνολογία -που είναι πλήρως ελεγχόμενη απο τους παγκοσμιογνωστούς-αγνώστους- είναι ένα απο τα όπλα ή μέσα ή εργαλεία διαμόρφωσης μιας ...νέας πραγματικότητας όσον αφορά το κλίμα,τις διαπροσωπικές σχέσεις,τη διατροφή μας, όσον αφορα ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ !!!
Οι πανούργοι αλήτες θέλουν να ρίχνουν το μπαλάκι στους απλούς πολίτες και να τους ενοχοποιούν για τα ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ .... ανομήματα.
Είναι σαν να σε έχουν κλειδωμένο σε ένα δωμάτιο,να σου πετάνε απο μια χαραμάδα ένα πιάτο με ληγμένα τρόφιμα,και κάποια στιγμή που μοιραία θα αρρωστήσεις,να σε κατηγορήσουν κι απο πάνω γιατί αρρώστησες...κάπως έτσι παίζεται το παιγνίδι.
Στο Oregon των ΗΠΑ έγινε ένα συνέδριο όπου εκατοντάδες (!!!) επιστήμονες ανέπτυξαν απόψεις σχετικά με την παραπληροφόρηση,το παραμύθιασμα θα έλεγα εγώ σχετικά με την περιβόητη "υπερθέρμανση" του πλανήτη.Αμφισβήτησαν ανοικτά το όλο θέμα και άφησαν σαφώς να εννοηθεί οτι παίζονται πολλά ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ και άλλα ζητήματα...
Και όπως είναι φυσικό τα ΜΜΑ δεν είπαν λέξη,τουλάχιστον όσο μπόρεσα να ψάξω σε ξένα κανάλια.Καλά δεν μιλάμε για την τεταρτοκοσμική Ελλάδα !!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΩΜΕΓΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


65 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2010, 21:41:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διόρθωση.ΜΜΑ = (Μέσα Μαζικής Αποβλάκωσης)...εκ παραδρομής έγινε το λάθος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2010, 21:48:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και όπως είναι φυσικό τα ΜΜΑ δεν είπαν λέξη,τουλάχιστον όσο μπόρεσα να ψάξω σε ξένα κανάλια.Καλά δεν μιλάμε για την τεταρτοκοσμική Ελλάδα

ναι μόνο που μέχρι και η wiki έχει λήμμα για αυτό...

http://en.wikipedia.org/wiki/Oregon_Petition

για κοίτα και εδώ
http://jcmooreonline.com/?p=226


Οι εκατοντάδες επιστήμονες είναι άσχετοι με το αντικείμενο καθώς είναι απόφοιτοι σχολών κοινωνιολογίας(!), δημοσιογραφίας(!) και φιλοσοφίας(!)

Οι αρμόδιοι που είναι κλιματολόγοι αξίζουν τον κόπο να ερωτηθούν ή αν το λένε οι κοινωνιολόγοι είναι νόμος;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2010, 21:49:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σοφόν το σαφές, αγαπητέ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Ω ΜΕΓΑΣ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2010, 21:53:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το πιο τρομερό είναι ότι με το κίνημα του Όρεγκον συνδέεται ένα τύπος ονόματι Seitz o οποίος δούλευε για καπνοβιομηχανίες και κατέληξε στο λαμπρό συμπέρασμα ότι το τσιγάρο ΔΕΝ προκαλεί καρκίνο...Μπράβο ρε παιδιά...Τέτοιους επιστήμονες χρειαζόμαστε

http://en.wikipedia.org/wiki/Frederick_Seitz


0/2 πέτυχε ο μακαρίτης...Θεός'χωρέστονΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2010, 22:43:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΚ,ο καθένας έχει τα επιχειρήματά του και αυτό ωφελεί την συζήτηση.Κανείς δεν μπορεί και δεν πρέπει με το ζόρι να προσπαθήσει να αλλάξει τη γνώμη κάποιου....το τελευταίο ειρωνικό σχόλιο το εκλαμβάνω ως χιούμορ.Ευτυχώς έχω αρκετό.....!!!
Φυσικά και διαφωνώ οτι ΟΛΟΙ όσοι συμμετείχαν ήταν άσχετοι με το αντικείμενο αφού γνωρίζω οτι υπἀρχουν -ευτυχώς-και κλιματολόγοι (μάλλον τρελλοί θα είναι ε;) που για κακό του ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ διαφωνούν με την πλειονότητα των συναδέλφων τους.
Αλήθεια,μια που αναφέρθηκε,ΓΙΑΤΙ τέτοια ΠΡΕΜΟΥΡΑ και ΚΟΨΙΜΟ για το τσιγάρο; Δεν βλέπω την αντίστοιχη ..."ευαισθησία" για τους ξυδιάδες τα ποτά.Και συνεχείς διαφημίσεις στα ΜΜΑ (!!!) και σε τεράστιες αφίσες στους δρόμους,και στα έργα και σήριαλ με ενα ποτήρι στο χέρι...χμ ...
Αλλά ξέχασα.Με το τσιγάρο παραμένεις νηφάλιος και δεν αλλοιώνονται οι αισθήσεις όπως και η συνείδηση της πραγματικότητας.Δεν μπορούν να σου πασάρουν οτι ΑΥΤΟΙ θέλουν.Ούτε αν κάνεις πολλά τσιγάρα μπορεί να θολώσει το μυαλό σου και γυρίζοντας σπίτι να κάνεις μαύρη στο ξύλο την γυναίκα ή τα παιδιά σου επειδή θα είσαι τύφλα.Δεν διαταράσσεται ο κοινωνικός ιστός βρε παιδί μου !!! Επίσης στην οδήγηση.Κάπνισε 5 τσιγάρα και μετά οδήγα.Πρόβλημα ουδέν! Ύστερα πιές 5 ξυδιάδες και...ΠΡΟΣΠΆΘΗΣΕ να οδηγήσεις.Καταστροφή....
Τα συμπεράσματα δικά σας.
Α,ξέχασα.ΔΕΝ είμαι καπνιστής,συμφωνώ πως το τσιγάρο δεν είναι και οτι καλύτερο, αλλά όχι δύο μέτρα και δύο σταθμά.ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΖΟΥΝ ΚΙΟΛΑΣ !!!!!!!!!!!
Καληνύχτα σας.

Edited by - Masvidal on 19/07/2010 22:47:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2010, 22:49:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αλήθεια,μια που αναφέρθηκε,ΓΙΑΤΙ τέτοια ΠΡΕΜΟΥΡΑ και ΚΟΨΙΜΟ για το τσιγάρο;


Πού την είδες την πρεμούρα; Από τα λεφτά που πληρώνουν οι καπνιστές στο πακέτο ένω σεβαστό ποσοστό είναι ΦΟΡΟΙ. Ίσα ίσα για το κράτος καλύτερα να μην το κόψουμε. Αν για ένα οποιοδήποτε προϊόν έβγαινε ότι έχει μια καρκινογόνο ουσία θα γινόταν χαμός...Να σου θυμίσω τι είχε γίνει παλιά με το μέλι και το ψωμί; Ξέρεις πόσες καρκινογόνες ουσίες έχει το τσιγάρο; Για ψάξε λίγο


Ειλικρινά ρε παιδιά γιατί δε σκέφτεστε λίγο με τη λογική "follow the money";;;; Ποιος θα ευνοηθεί αν κυκλοφορήσει η φήμη ότι ΔΕΝ προκαλεί καρκίνο; Μήπως οι φτωχοί βιοπαλαιστές δισεκατομμυριούχοι καπνοβιομήχανοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 14 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy