ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 "Χημικές ουρές" - Kάποιοι ανέλαβαν να ψεκάσουν τον πλανήτη? Νο2
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 16
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2009, 14:56:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλωσήρθες αγαπητή μας Βίκυ πίσω, και μακριά απ'την κατεψυγμένη Γερμανία!
Και μόνο που συνεχίζουν τους ψεκασμούς χωρίς μια πειστική απάντηση σε όλους όσους ρωτούν, ώστε να σταματήσουν να οργιάζουν οι φήμες, μου φτάνει για να σκέφτομαι τα χειρότερα...
Μήπως κάποιοι έχουν τόση δύναμη και εξουσία στα χέρια τους, που την "είδαν" κάπως και μας το "παίζουν" Θεοί?
Δε λέω, μπορεί ο κάθενας μας ξεχωριστά, με την εσωτερική του δύναμη να κατορθώσει πολλά και να αισθανθεί σαν μικρός "Θεός" αλλά εδώ μιλάμε για κατάχρηση εξουσίας, κάτι που η ιστορία μας διδάσκει πως καταλήγει σε ολέθριες καταστροφές...
Βέβαια, η ιστορία, επαναλαμβάνεται, ή βολεύει κάποιους, κάθε τόσο να επαναλαμβάνεται...ποιός μπορεί να πεί με σιγουριά!
Τα λέμε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2009, 23:49:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου Ήλιε! ευχαριστώ για το καλοσώρισμα.

η ιστορία και οι επαναλήψεις της όπως και το ποιοι τη γράφουν, τι επιδιώκουν και πως μας χειραγωγούν κρατώντας μας σε άγνοια είναι μια μεγάαααλη ιστορία...

η αλήθεια είναι πως υποψιάζομαι πως η ψύξη και η διαμάχη για το φυσικό αέριο δεν είναι διόλου άσχετες με τις επιχειρήσεις αεροψεκασμών... και τις επιδειώξεις της γνωστής πλέον "ελίτ"...

Θα δείξει...


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SoSaT
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
106 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2009, 17:01:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SoSaT  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χθες ταξίδευα με το αυτοκίνητό μου από Θεσσαλονίκη προς Αθήνα. Μου έκαναν μεγάλη εντύπωση 5-6 παράλληλες ουρές στον ουρανό λίγο πριν και μετά τη Λαμία. Και εξακολουθούσαν ακόμα να πετάνε δυο αεροπλάνα κοντά σχετικά το ένα με το άλλο (δε μπορώ να πω με ακρίβεια τύπο αεροπλάνου γιατί ήταν σε μεγάλο ύψος - δεν νομίζω όμως ότι είναι συνηθισμένο να πετούν πολιτικά αεροπλάνα με τόσο κοντινές αποστάσεις μεταξύ τους). Από τα αεροπλάνα αυτά όμως δεν έμεναν οι ουρές, αλλά εξαφανίζονταν μετά από λίγο. Η πορεία τους όμως ήταν παράλληλη με τις 5-6 ουρές που υπήρχαν ήδη. Συνεχίζοντας το ταξίδι παρατήρησα περίεργα σύννεφα σαν πλέγμα από το Ακραίφνιο μέχρι και Θήβα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2009, 19:14:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άκουσα κι εγώ για τέτοιες περιπτώσεις τελευταία...
Μέχρι 5 αεροπλάνα....Και ψεκάζουν και διαφορετικά
πράγματα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2009, 22:53:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι,

πράγματι από τις 1/3/2009 το πρω'ι 'αρχισαν και πάλι οι έντονοι αεροψεκασμοί. Δεν είχαν πάψει εντελώς, όμως λόγω των ηλιόλουστων ημερών και του γεγονότος πως πάρα πολλοί άνθρωποι 'ηταν έξω λόγω τριημέρου, έκανε ιδιαίτερα αισθητή την παρουσία των ψεκασμών...

Εδώ και σχεδόν 2 μήνες, πάρα πολύς κόσμος υποφέρει από ιώσεις. βήχα και πυρετούς... κυρίως όμως από προβλήματα στο αναπνευστικό...

Επιπλέον, γνωρίζουμε τη συνεργασία χημικών ουρών- μικροκυμάτων με στόχο την "διάθεση" του κόσμου ή αλλιώς την ψυχολογική και νοητική του κατάσταση...

Τίποτε δεν είναι τόσο τυχαίο.

Και η μυστικότητα που κρατούν οι κυβερνήσεις, ακόμη και μετά την τελευταία ερώτηση βουλευτή του ΛΑΟΣ (Βελλόπουλου), αποτελεί συγκεκριμένη στρατιγική.

Ξεκίνησε και νέο petition για τους αεροψεκασμούς -σας ενημερώνω μεν- αλλά δεν έχω πλέον την αυταπάτη πως θα σταματήσουν για οποιοδήποτε λόγο να κάνουν αυτό που κάνουν...
http://www.thepetitionsite.com/7/investigate-persistent-contrails-aka-chemtrails

η ελληνική προσπάθεια... εδώ http://www.petitiononline.com/261171/petition.html

Τελευταία μπήκε και μια ακόμη θεωρία σχετικά, η οποία αναφέρει πως τα chemtrails αποτελούν ένα είδος ασταρώματος -σχετίζεται με το 2012 και το χρυσό που έχουν συγκεντρώσει, περιμένω όμως εξηγήσεις από τον Καλογερά του Conspiraacy Chanel, πριν μπορέσω να πω περισσότερα σχετικά, μιας και είναι αυτός που έθιξε μια τέτοια διάσταση...


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

halva
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
271 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2009, 22:40:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους halva  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μαζεύουμε υπογραφές στο αγγλόφωνο τμήμα της ιστοσελίδας Enouranois.

http://www.enouranois.gr/english/indexenglish.htm

http://www.thepetitionsite.com/7/investigate-persistent-contrails-aka-chemtrails

http://halva.proboards46.com/index.cgi?board=Board2&action=display&thread=109&page=1#483

Σημειώστε επίσης αυτή η προσέγγιση χολυγουοντιανή, της φρίκης και τρομολαγνείας:
http://www.youtube.com:80/watch?v=lYUlvEIPqg8&feature=email

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2009, 15:50:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το θέμα των χημικών αεροψεκασμών ΔΕΝ έχει πάψει στιγμή μέχρι τώρα να απασχολεί όσους έχουν ενημερωθεί σχετικά και επίσης ΔΕΝ έχει αλλάξει τίποτε στη συνταγή αποσιώπησης...

Κάποια νέα μπλογκς που επικεντρώνονται αποκλειστικά στο θέμα, έχουν εμφανιστεί πλέον και στον ελληνικό χώρο συμβάλλοντας στην προσπάθεια ενημέρωσης του κοινού.

Έρευνες, που ελπίζουμε πως σύντομα θα δουν το φως της δημοσιότητας -έστω και μόνο διαδυκτιακά- αποδεικνύουν τις μέχρι τώρα τοποθετήσεις περί βαρέων μετάλλων και νανοβακτηριδίων (!)

Τέλος έχει προστεθεί στο διαδίκτυο σελίδα στα ελληνικά, που αφορά την κατασκευή chembusters, με βάση την οργόνη (Βίλχελμ Ραϊχ|).
http://sites.google.com/site/orgonegreece/

Και φυσικά, όπως πλέον ήταν αναμενόμενο, δεν έλειψαν σήμερα οι επιχειρήσεις αεροψεκασμών, μιας και σήμερα, όπως και αύριο, είναι γιορτές που θα βγάλουν τους πολίτες σε εξωτερικούς χώρους...


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2009, 18:34:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου καλή μου Βίκυ!
Μπράβο στα παιδιά που έφτιαξαν το ελληνικό site!
Επιτέλους οδηγίες και στα ελληνικά!
Φιλενάδα, τα συγχαρητήριά μου για το μπλόγκ σου!
Έχεις "ξεφύγει"!
Keep up the good work!
Ακόμα περιμένω τη συνέντευξη με το λύκο!

Πολύ φοβάμαι ότι τις επόμενες μέρες και μέχρι τις 31 Μαρτίου θα εντατικοποιηθούν οι ψεκασμοί...Τότε που θα'χουμε και ευθυγράμμιση Γής-Αφροδίτης και Ερμή...Κάποιοι ήδη "δουλεύουν για ν'αποτρέψουν μια επερχόμενη συμφορά...ελπίζω να τα καταφέρουν...
Οσο για τη νύχτα που μας ζήτησαν να βυθιστούμε στο σκοτάδι, γέλασα σαρκαστικά και χωρίς να' χω διαβάσει το μπλόγκ σου, σκέφτηκα ότι θ'ανάψω όλα τα φώτα μέχρι τα ξημερώματα!
Φωτοχυσία σε όλο το σπίτι!
Οταν δε, είδα και τη δική σου άποψη, είπα οκ, εκπέμπουμε στο ίδιο μήκος κύματος!
Να'σαι καλά!
Φιλικά ήλιος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2009, 19:07:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μη μου στενοχωριέσαι θα επανέλθω, αργώ αλλά δεν λησμονώ

Θα έρθει και ο λύκος, αλλά προς το παρών είπα να ανάψουμε τα ΦΩΤΑ -και μεταφορικά- μήπως ξεστραβωθούμε γενικώς στο θέμα των κλιματικών αλλαγών και της "ώρας της Γης"

Να ' σαι καλά ήλιε μου!
Να΄ναι καλά και τα παιδιά που εργάζονται μπας και προλάβουν κάτι.

Χαθήκαμε η αλήθεια...



http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2009, 20:03:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπορείτε να γινετε πιο συγκεκριμενοι;
Τι συμφορά είναι αυτή και γιατί να μην κλείσουμε τα φώτα; Όχι οτι θα τα έκλεινα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2009, 20:15:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εντάξει, διάβασα το μπλόγκ!
Παιδιά, Έλληνες είμαστε, δεν νομίζω ότι θα υπακούσουν και πολλοί.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2009, 20:16:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με αυτή την έξαρση των χημικών που μας ψεκάζουν,αγαπητή toxotis,
μήπως θέλουν να μας περάσουν κατι;Ή για να το πω αλλοιώς, ποιός
είναι ο στόχος τους, άμεσα;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2009, 20:29:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αχουουουου, τρεχαγύρευε...!

τόσα χρόνια εδω μέσα -είμασταν και οι πρώτοι που ανοίξαμε τοπικ για το ζήτημα-
πάνω από ... πόσες είναι 60?-70? σελίδες μέσα στο παράξενο?

και με ρωτάς ποιος είναι ο απώτερος σκοπός τους?

Με όλη τη συμπάθεια που σού χω... θα πρέπει να διαβάσεις λίγο μόνος σου...
ή 'αντε για να μην τρέχεις πολύ πάνε στο μπλογκ μου και πάτησε την ετικέτα chemtrails, κάτι θα βρεις... κάτι θα σκεφτείς για το ποιος είναι ή μπορεί να είναι ο στόχος τους.. κάνε και ένα συνδυασμό με την ευγονική... σαν τιπ



http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2009, 20:42:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με παρεξήγησες αγαπητή μου toxotis, δεν μιλάω για το τι
ζητανε, γενικά με τα χημικα που ψεκάζουν...Λέω,αν υπαρχει
άμεσα κάποιος λόγος, έτσι που να δικαιολογεί τις αυξήσεις
των χημικών...Αν υπάρχει κάτι που περιμένουν, έγραψα, για να
αυξήσουν τα χημικά, για τον όποιο πειραματικό ή άλλο λόγο...
Δηλαδή, για το επομενο διάστημα ειδικά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2009, 22:34:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
mimoza:http://www.goroadachi.com/etemenanki/ και ό'τι καταλάβεις, κατάλαβες...

Γενικότερα για πλήρη ενημέρωση, το μπλόγκ της Τοξότισσας προσφέρεται για "ξεκοκκάλισμα" μέχρι τελευταίας σελίδας και λινκ...

Φιλικά...

Υ.Γ. Βίκυ, δίπλα σου είμαι...σε παρακολουθώ σιωπηλά αλλά να είσαι σίγουρη πως χαίρομαι με τη δουλειά που κάνεις, την οποία θεωρώ πολύ σημαντική...είσαι στα "αγαπημένα μου"...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ilias1972
Νέο Μέλος


32 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2009, 00:07:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ilias1972  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεία σου φίλε Ήλιε!
Θα βοηθήσεις λίγο αν 8ες σχετικά με το link που έδωσες?
Τι λεει οτι συμβαίνει σήμερα σχετικά με την ευθυγράμμιση πλανητών?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2009, 02:59:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου Ηλία...το συγκεκριμένο site παρουσιάζει τα κοινά patterns σε παγκόσμιο και συμπαντικό επίπεδο που φαινομενικά είναι ασύνδετα και άσχετα μεταξύ τους σαν μεμονωμένες πληροφορίες αλλά αν τα συνδέσεις μεταξύ τους μπορείς να διαπιστώσεις την επαναληψιμότητά τους.
Περισσότερα για το σκοπό του site μπορείς να μάθεις πάνω αριστερά στη σελίδα αυτού και συγκεκριμένα στο About.(χωρίς να ξέρεις τί πραγματεύεται το site και με ποιό τρόπο το κάνει,δεν θα καταλάβεις και πολλά...οπότε πρώτα το about και μετά όλα τ'άλλα...)
Στην ετικέτα Articles μπορείς να βρείς και ένα παλαιότερο άρθρο που αναλύει τα των Ολυμπιακών Αγώνων της Αθήνας (Stargate Cipher 2012, part 1,2)και τι "παίχτηκε" μετά...(βλέπε τσουνάμι Πολυνησίας...)
Με απλά λόγια η συγκεκριμένη ομάδα μελετάει τα patterns και προβλέπει μελλοντικές καταστάσεις με σκοπό να καταφέρει μέσω της αποκάλυψης να τις αποτρέψει...

Η μιμόζα σιώπησε...ελπίζω να το μελετάει...

Αν και ξεφύγαμε λίγο απ'το θέμα, θα τελειώσω με ένα ακόμα λινκ που πιστεύω ότι η αγαπητή μας Βίκυ οφείλει να δεί (αν δεν το'χει κάνει ήδη!...είναι μονάχα 18 λεπτά και αξίζει τον κόπο) όπως φυσικά και όλοι οι υπόλοιποι φίλοι και αναγνώστες...
http://www.conspiracy-channel.gr/media/188/Η%20Συνωμοσία%20της%20περιστεράς/

Βέβαια απ'την άλλη όλα είναι αλληλένδετα μεταξύ τους και μας μένει να ενώσουμε τα διάσπαρτα κομμάτια, μπάς και ανατρέψουμε το αναπόφευκτο...
Πολύ αισιόδοξο με βρίσκω...χε χε χε!
Άντε καληνύχτα μας! (και μην ξεχάστε να σβήστε τα φώτα!χε χε χε)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2009, 11:27:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χθές και πάνω απο την πόλη της Λάρισας και των γύρω περιοχών,
περισσότερα απο δύο αεροπλάνα, με διαφορά λεπτών, ψέκασαν την
ευρύτερη περιοχή κατά τις 2 το μεσημέρι...
Οι ουρές μεσαίου μεγέθους, έμεναν για λίγη ώρα στον ουρανό και
μετά σβήνανε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2009, 18:05:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μαρτυρία κάποιου Έλληνα που ζεί στην Ιταλία, σχετικά με το σεισμό.
Πρός το τέλος λέει τα εξής:

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ ΕΝΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΠΟΥ ΕΛΑΒΕ ΧΩΡΑ ΕΠΙ ΤΙΣ ΤΡΕΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΟΥΜΕ ΤΗ ΦΥΣΗ ΕΝΟΣ ΤΕΤΟΙΟΥ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟΥ.ΕΠΕΙΔΗ ΟΠΩΣ ΠΡΟΕΙΠΑ ΕΧΩ ΑΠΕΡΑΝΤΗ ΘΕΑ ΠΑΝΟΡΑΜΙΚΗ ΤΑ ΑΠΠΕΝΙΝΑ ΟΡΗ ΑΠΟ ΑΚΡΗ ΣΕ ΑΚΡΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΓΙΑΤΙ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΚΙΝΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΣΥΝΝΕΦΙΑΖΕ ΠΟΛΥ ΕΠΙ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΚΥΡΙΩΣ ΚΑΤΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΕΝΩ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΗΤΑΝ ΓΑΛΑΝΟΣ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΤΑ ΑΕΡΟΠΛΑΝΑ ΝΑ ΑΦΗΝΟΥΝ ΠΑΧΙΕΣ ΟΥΡΕΣ ΠΟΥ ΕΞΑΠΛΩΘΗΚΑΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΟΥΡΑΝΟ ΤΗΣ ΡΩΜΗΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΑΡΑΚΕΙΜΕΝΩΝ ΒΟΥΝΩΝ ΜΕ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΚΑΘΕ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΝΤΑΝ ΜΙΑ ΚΑΤΑΙΓΙΔΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ ΕΚΕΙΝΑ ΠΛΗΣΙΟΝ ΤΗΣ LAQUILA .ΕΙΔΙΚΩΣ ΧΘΕΣ ΠΡΟ ΤΟΥ ΣΕΙΣΜΟΥ ΑΠΟ 7 Η ΩΡΑ ΤΟΠΙΚΗ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 11 ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΣΑΝ ΚΥΚΛΟΣ ΕΝΑΣ ΠΛΗΡΕΣ ΤΟΠΙΚΟ ΚΥΤΑΡΡΟ ΚΑΤΑΙΓΙΔΑΣ ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΜΕΤΕΩΡΟΛΟΓΙΚΩΣ Η ΚΑΤΑΙΓΙΔΑ ΚΑΙ ΕΡΙΧΝΕ ΜΕ ΧΡΩΜΑ ΑΝΟΙΧΤΟ ΜΩΒ ΚΑΙ ΙΩΔΕΣ ΑΣΤΡΑΠΕΣ ΚΑΘΕ 2 ΜΕ 3 ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΠΙ 4 ΩΡΕΣ!!!Ο ΔΕ ΚΡΟΤΟΣ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΡΙΧΝΕΣ ΒΟΜΒΕΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΙΣΧΥΟΣ.ΜΕΡΙΚΑ ΣΥΝΝΕΦΑ ΕΙΧΑΝ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΟΥ ΟΥΡΑΝΙΟΥ ΤΟΞΟΥ ΣΕ ΠΑΡΑΔΟΞΗ ΔΙΑΤΑΞΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΞΚΗΓΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΔΙΑΘΛΑΣΗ ΤΟΥ ΗΛΙΑΚΟΥ ΦΩΤΟΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΣΥΝΕΦΦΙΑ ΠΟΥ ΕΚΑΛΥΠΤΕ ΣΕ ΕΝΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΒΑΘΜΟ ΤΟΝ ΔΥΟΝΤΑ ΗΛΙΟ .ΑΠΛΩΣ ΣΑΣ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΣΟ ΠΙΟ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΜΕΝΑ ΜΠΟΡΩ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΜΑΡΤΡΥΡΙΑ ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΒΙΝΤΕΟΚΑΜΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΓΡΑΨΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΠΑΝΙΟ ΚΑΙ ΕΝΤΟΝΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ...ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΟΥΝ ΣΧΕΣΗ??ΣΗΜΕΡΑ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΚΑΘΑΡΟΤΕΡΟΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΙΣ 3 ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ...ΕΩΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΜΙΛΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΚΡΙΝΩ ΙΣΧΥΡΕΣ ΚΑΙ ΠΥΚΝΕΣ ΝΕΦΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΟΔΗΛΩΝΟΥΝ ΒΡΟΧΗ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΗΣ ΛAQUILAS KAI ΠΕΡΙΞ ΟΠΩΣ TA BOYNA GRΑΝ SASSO,ANTRODOCO KAI TERMINILLO.ΟΣΟΙ ΓΝΩΣΤΟΙ ΚΑΙ ΦΙΛΟΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΛΗΓΗΣΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥΣ.ΑΛΛΑ ΟΦΕΙΛΩ ΝΑ ΟΜΟΛΟΓΗΣΩ ΟΤΙ ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΛΙΓΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΣΕΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΕΠΙΑΝΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΟ Σ Ο ΣΕΙΣΜΟΣ ΣΟΒΑΡΗ ΖΗΜΙΑ.ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΥΡΟΣ ΤΟΥ ΕΔΑΦΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΛΥΨΕΙ ΟΝΤΑΣ ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΚΑΤΟΙΚΗΜΕΝΕΣ ΜΕ ΧΑΜΗΛΟ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ ΑΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΠΟΛΛΟΙ ΕΔΩ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟ ΣΕΙΣΜΟΥΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ,ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΥ ΣΕΙΣΜΟΥ-ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΤΟ ΕΠΙΚΕΝΤΡΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΞΗΡΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΑΥΞΑΝΕ ΤΟ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΤΟΥ,ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΕΠΑΡΚΗΣ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ,ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΕΥΑΛΩΤΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΧΤΙΣΜΕΝΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΠΑΛΙΑ.

ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΠΟΥΛΩΘΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ ΟΙ ΠΛΗΓΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΤΡΑΓΩΔΙΑ ΟΠΩΣ ΕΧΕΙ ΕΞΕΛΙΧΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥΣ."

Τί λέτε;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Pamavol
Μέλος 1ης Βαθμίδας


97 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2009, 18:07:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pamavol  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
με πρόλαβες mimosa

Edited by - Pamavol on 06/04/2009 18:11:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2009, 20:46:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με συγχωρείς!

Πάντως, τώρα σκέφτομαι ότι μπορεί να είναι αυτή η συμφορά που έγραψε ο Ήλιος. Αν τα "συμπτώματα" ξεκίνησαν 3 μέρες πρίν όπως λέει ο αυτόπτης μάρτυρας...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2009, 21:57:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για ρίξε μια ματιά αγαπητή Μιμόζα, ξανά στο λίνκ που σε είχα παραπέμψει...

Όσο για τη συμφορά...δεν την έγραψα εγώ...άλλος έγραψε γι'αυτήν και δυστυχώς επιβεβαιώθηκε...
Θαρρείς πως "κάποιοι" λειτουργούν με θρησκευτική ευλάβεια, προκειμένου να συνεχίσουν την επαναληψιμότητα κάποιων φαινομένων, χωρίς καν να νοιάζονται ούτε όταν τους παίρνουν χαμπάρι και τους αποκαλύπτουν...
Αυτό λέγεται θράσσος...
Τόσο απροκάλυπτα πιά?
Αλλά, απ'την άλλη ξέρουν πως ελάχιστοι θα βγούν να φωνάξουν και δεν θα τους ακούσει κανείς...
Πάνω από 27 οι νεκροί απ'το σεισμό στη Ρώμη, για να επαληθευτούν και να επαναληφθούν τα τελετουργικά τους patterns!
Η οφειλόμενη θυσία έλαβε τέλος!
Mission accompliced!
Βέβαια, θα μου πείτε δεν είναι δα και κανά μεγάλο νούμερο για να θεωρείται καταστροφολογία και κόκκινος συναγερμος!
Τί λέτε μωρέ???
Τι περιμένετε να δείτε?
Ταυτόχρονους σεισμούς σε ολόκληρη τη Γή για να πεισθείτε?
(Μην ανυσηχείτε θα γίνει και αυτό...)
Έστω και ένας άνθρωπος να θυσιάζεται για χάρη "τελετουργικών" ...θα'πρεπε να ξεσηκώσει τους πάντες, αλλά...
To ΗΑΑRP απ'την άλλη, είναι μια άρπα που παίζει ένα συγκεκριμένο σκοπό τόσο μαγευτικό που όλοι κάθονται σαν αποχαυνωμένοι και λικνίζονται εκστατικά στο θανατερό ρυθμό της...
Άντε περαστικά μας, μέχρι την επόμενη φορά που θα επαναληφθεί μια θυσία στο βωμό κάποιου αόρατου θεού...
Εξάλλου ένας τυχαίος σεισμός ήταν στη γειτονική χώρα, ούτε καν στην Ελλάδα, εδώ έχουμε τα δικά μας προβλήματα, με την Ιταλία θ'ασχοληθούμε και πόσο μάλλον να συνδέσουμε το σεισμό με την ευθυγράμμιση των 3 πλανητών???
Αστεία πράγματα, συμπτώσεις, ιστορίες για αγρίους...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2009, 14:51:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σας φίλοι μου

πολύ ενδιαφέρουσα η μαρτυρία του Έλληνα, θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει την πηγή?

Η μαρτυρία του είναι ταυτόσημη με αυτές των αυτόπτων μαρτύρων για το σεισμό της Τουρκίας (Κωνσταντινούπολη) λίγα χρόνια πριν και με αυτές από την περιοχή γύρω από τη Σουμάτρα στο τότε Τσουνάμι...

όλοι τους μιλούσαν για περίεργα "φώτα χρωματιστά" στον ουρανό και σε παλαιότερο σχετικό άρθρο μου για τους σεισμούς είχα αναφέρει την Φόσαρ που μιλάει για χρήση ηλεκτρομαγνητικών όπλων (τεκτονικά όπλα) που προκαλούν ακόμη και από απόσταση σεισμούς "κατά παραγγελία",,,

Ήλιε μου, δεν είδα ακόμη το βιντεάκι και η αλήθεια στο άλλο πολύ ενδιαφέρον λινκ που είχες δώσει δεν επέμεινα ακόμη, μιας και είναι πάρα πολύ μεγάλο το υλικό που προσφέρεται...

Θα το δω όμως...



http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2009, 18:15:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εδώ τη βρήκα:
http://troktiko.blogspot.com/2009/04/blog-post_9843.htmlΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2009, 18:21:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η ΚΑΤΑΙΓΙΔΑ ΚΑΙ ΕΡΙΧΝΕ ΜΕ ΧΡΩΜΑ ΑΝΟΙΧΤΟ ΜΩΒ ΚΑΙ ΙΩΔΕΣ ΑΣΤΡΑΠΕΣ ΚΑΘΕ 2 ΜΕ 3 ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΠΙ 4 ΩΡΕΣ!!!

Και τι δεν θα 'δινα για να το έβλεπα αυτό.
Έχω δει κάτι παρόμοιο σε περιοχή του Παρνασσού. Μώβ αστραπές σε ρόζ ουρανό, απογευματάκι. Εκπληκτικό.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2009, 20:29:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ μιμόζα, αν και το βρήκα κι εγώ στο ενδιάμεσο γράφοντας και το παρακάτω απογευματινό άρθρο στο μπλογκ μου...

οι ενδείξεις για τεχνητή πρόκληση είναι υπαρκτές... η απόδειξη -όπως πάντα σε τέτοιες περιπτώσεις έως αδύνατη...

Φυσικός ή τεχνητός ο σεισμός στην Ιταλία?http://vickytoxotis.blogspot.com/2009/04/blog-post_07.html


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2009, 21:04:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βίκυ Χρυσού, πιό γρήγορη και απο τη μώβ αστραπή !!!

Παρεμπιπτόντως, Ήλιε, αυτό για τις θυσίες, μου το είπε και μια φίλη μου το Σάββατο, σχετικά με τις δολοφονίες των μικρών παιδιών στην Παλαιστίνη πρόσφατα...
Ποιός ξέρει...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2009, 21:08:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μακάρι να ΄μουν μιμόζα πιο γρήγορα...

Ίσως να είχα καταφέρει να αποτρέψω τη μωβ αστραπή και να μην είχε προκαλέσει τόσα θύματα στην Ιταλία...


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2009, 21:09:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μακάρι να ΄μουν μιμόζα πιο γρήγορη...

Ίσως να είχα καταφέρει να αποτρέψω τη μωβ αστραπή και να μην είχε προκαλέσει τόσα θύματα στην Ιταλία...


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2009, 23:07:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ίσως να είχα καταφέρει να αποτρέψω τη μωβ αστραπή και να μην είχε προκαλέσει τόσα θύματα στην Ιταλία...

Δυστυχώς καλή μου, ξέρεις ότι μια τέτοια προσπάθεια θ'απαιτούσε ενοποίηση και συστράτευση όλων των δυνάμεων πάνω στον πλανήτη, για ν'αποτραπεί.(όταν έχεις να τα βάλεις με "ιερά" τέρατα και νομοτελειακές τελετουργίες...)
Μπορεί στην Ελλάδα να μην έχουμε ακουστά τον GoroAdachi αλλά πολλές ομάδες παρακολουθούν, ενημερώνονται και προσπαθούν ν'αποτρέψουν τέτοιες συμφορές.
Αφού δεν κατάφεραν όλοι αυτοί να κάνουν κάτι, τότε λυπάμαι αλλά τα πράγματα είναι πολύ δυσοίωνα...
Αναρωτιέμαι, πόσες φορές θα πρέπει να επαναληφθεί το ίδιο σενάριο μέχρι να πάρουμε χαμπάρι τί παίζει...
Ήδη το ίδιο θλιβερό γεγονός επαναλήφθηκε 2 φορές, το 2005 και το 2009 και θα επαναληφθεί και πάλι όταν θα ξαναευθυγραμμιστούν οι 3 πλανήτες και σίγουρα θα είχε επαναληφεί και παλιότερα...
Και να'ταν μόνο αυτό...

Το πρόβλημα είναι πως είμαστε διάσπαρτοι και διχασμένοι ακόμα και μεταξύ μας και δεν βλέπουμε πέρα απ'τη μύτη μας...
Προσωπικά, ελπίζω για τα καλύτερα αλλά προετοιμάζομαι για τα χειρότερα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 16 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy