ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 "Χημικές ουρές" - Kάποιοι ανέλαβαν να ψεκάσουν τον πλανήτη? Νο2
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 16
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2009, 09:37:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή toxotis, καλή σου μέρα,δεν είναι κοπλιμέντα, το να ορθώνει
κάποιος , ανάμεσα σε πολλούς, το ανάστημα του απέναντι σε παγκόσμιες
κα τόσο ισχυρές δυνάμεις....
Φίλη και φίλοι,πιέζουν πολύ οι μέρες τους,φαίνεται και έχουν
αρχίσει να πρεσσάρουν σε όλα τα μέτωπα...Και οι αεροψεκασμοί και το
θέμα με τα εμβόλια,παίρνουν την μορφή επιβολής πια και δεν ρωτάνε,
τα επιβάλουνε βίαια....
Αντισταση, θέλει και αγώνα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Topol
Μέλος 1ης Βαθμίδας


108 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2009, 10:37:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Topol  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λαμόγια
όσο και να ψεκάζετε δεν θα μας χαζέψετε.
Οσο για τις Ιώσεις σας μούφες είναι.
Βρείτε κάτι καλύτερο ρε μισάθρωποιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2009, 12:09:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι όμως, φιλε topol...Το θράσσος τους έχει ξεπεράσει τα όρια
του....Σε λίγο, θα μας πούνε ξεκαθαρα οτι πειραματίζονται πάνω μας
κι ότι τους ανήκουμε,ώστε να μας χρησιμοποιούν, όπως θέλουν...
Αλλά, το εύρος των ενεργειών τους, δείχνει, επίσης, ότι είναι δειλοί...Και ποιός δεν θα ήταν, έχοντας ολόκληρη την ανθρωπότητα ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ....
Δεν θα τολμούσαν να το κάνουν αυτό, αν δεν ήταν σιγουροι, ότι δεν
τους καταλαβαίνουμε....
Γι αυτο και έχει σημασία αυτό που κάνει η αγαπητή τοξότης, Βίκυ....
Έτσι φαίνεται ότι δεν είμαστε τόσο κορόιδα..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Topol
Μέλος 1ης Βαθμίδας


108 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2009, 12:38:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Topol  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπάρχουν κάποιοι που μιλάνε για γραφικότητες και συνομοσιολόγους.
Εγω θέλω να τους πω γιατί δεν βγαίνει κάποιος επίσημα να μας πει τι ψεκάζουν και για ποιό λόγο?
Εχουν γίνει ερωτήσεις στην βουλή και στο ευροκοινοβούλιο και επικρατεί ομερτά
Κανείς δεν λέει κουβέντα.
Ο Λαός λέει καθαρός ουρανός αστραπες δεν φοβάται.
Αν δεν έχουν να κρύψουν κάτι τι φοβούνται?
Αλλά απ ότι φαίνεται έχουν οπότε γραφικοί καραγκίοζηδες είναι τελικά αυτοί οι ηλίθιοι που τους φτύνουν και νομίζουν οτι ψυχαλίζει....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2009, 12:47:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρεις γιατί φίλε topol; Μα γιατι αυτοί φροντίζουν για τον κόσμο,
άσχετα απο το πόσα ξέρει ο κόσμος για το τι κάνουν, τι γνώμη έχει γι αυτούς κι αν συμφωνει μαζί τους....
Καινούργια πράγματα...Δημοκρατία τέλος, για το καλό μας....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Topol
Μέλος 1ης Βαθμίδας


108 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2009, 12:53:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Topol  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οχι αυτοί οι εγκάθετοι
εγώ λέω για φίλους αδέρφια κτλ που τρώνε το παραμύθι και τους έχει βαρέσει η ψευτοκουλτούρα στο κεφάλιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2009, 13:36:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταλαβαίνω τι λές φιλε μου topol, αλλά, όλα είναι υπο έλεγχο..Οι όποιοι αδέρφια, φίλοι,συνάνθρωποι,εξυπηρετούν το σύστημα με την αδιαφορία τους......Και να ξέρεις ότι η ανοχή είναι το αδίκημα όλων μας..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2009, 23:18:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
λαμόγια
όσο και να ψεκάζετε δεν θα μας χαζέψετε.
Οσο για τις Ιώσεις σας μούφες είναι.
Βρείτε κάτι καλύτερο ρε μισάθρωποι

Ορμητικός ο topol..
Φιλαράκο να προσέχεις τι λές στο διαδίκτυο..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Topol
Μέλος 1ης Βαθμίδας


108 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2009, 11:21:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Topol  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
λαμόγια
όσο και να ψεκάζετε δεν θα μας χαζέψετε.
Οσο για τις Ιώσεις σας μούφες είναι.
Βρείτε κάτι καλύτερο ρε μισάθρωποι

Ορμητικός ο topol..
Φιλαράκο να προσέχεις τι λές στο διαδίκτυο..


Ναι χέστηκα
Πιο πολύ με στεναχωρεί που υπάρχουν δυστυχώς πολλά θύματα ανάμεσά μας
Εχουν φάει απίστευτο σότο και το κακό είναι ότι πιστεύουν αυτούς που συνειδητά μας κοροιδεύουνΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2009, 20:31:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοίταξε να δεις φίλε, εδώ δεν μπορεί να κανει ο καθείς ότι νάναι...
Ίσα κι όμοια δλδ;
Πρέπει να μυηθείς κι εσύ στην αναγνώριση των διαδραματιζομένων....Όταν, λοιπόν, κάνεις κάτι εσύ καλείσαι ορμητικός,όταν το κανει ο Εαρινός,π.χ., καλείται θετική ενέργεια...
Κατάλαβες; Είναι στο ποιός το κάνει, όχι τι κάνει....
Μην τρελαθούμε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2009, 20:56:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ναι χέστηκα
Πιο πολύ με στεναχωρεί που υπάρχουν δυστυχώς πολλά θύματα ανάμεσά μας
Εχουν φάει απίστευτο σότο και το κακό είναι ότι πιστεύουν αυτούς που συνειδητά μας κοροιδεύουν

Σότο δεν έχει φάει κανείς φίλε.
Ξέρεις πόσοι πράκτορες της Νέας Τάξης είναι εδώ μέσα?
Να πάρε παράδειγμα τον trexagireve..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2009, 21:10:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν έχεις καθόλου άδικο αγαπητέ μου allzzaro...Απλά διαφωνώ λίγο με τον σχεδιασμό της Νέας Τάξης....Πιστεύω ότι έχει γινει απο πριν,απο τον Δημιουργό του κόσμου αυτού και δεν χρειάζεται κάνέναν φωστήρα του σήμερα.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2009, 22:38:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Απλά διαφωνώ λίγο με τον σχεδιασμό της Νέας Τάξης....Πιστεύω ότι έχει γινει απο πριν,απο τον Δημιουργό του κόσμου αυτού και δεν χρειάζεται κάνέναν φωστήρα του σήμερα.....

Eγώ νομίζω φίλε τρεχαγύρευε οτι τα πράγματα είναι πιο περίπλοκα απο οσο περιγράφεις. ΖΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2009, 23:00:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα δεν είναι το ζήτημα αν ζούν ανάμεσα μας,αλλά εμείς με ποιούς είμαστε, αγαπητέ μου allzzaro...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2009, 00:00:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μα δεν είναι το ζήτημα αν ζούν ανάμεσα μας,αλλά εμείς με ποιούς είμαστε, αγαπητέ μου allzzaro...

Ορθόν φίλε μου.

Αν και το να ζούν ανάμεσα μας είναι μια πολύ μικρή πιθανότητα.
Το με ποιούς είμαστε εδώ είναι το ερώτημα.
Δεν μπορούμε να ξεχωρίσουμε αν είμαστε με τους καλούς ή με τους κακούς.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2009, 00:21:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Alazaaro χαίρομαι που σε βλέπω σε αυτό το τοπικ :)

χαιρομαι επίσης που σας βλέπω να συμφωνείτε... διαφωνόντας :)

Με τις τελευταίες εξελίξεις και αυτό που ψυχανεμίζομαι πως ήδη συμβαινει και που πρόκειται να "παιχτεί" μέσα στα επόμενα 3 χρόνια θεωρώ πως και οι δυό σας έχετε δίκιο...

Ναι είναι περίπλοκη η κατάσταση.
Ναι υπάρχει ένα "σχέδιο" πολύ πιο ευρύ από την επιφάνεια των όσων λίγο-πολύ γνωρίζουμε περί Νέας Τάξης Πραγμάτων και "ελίτ"
Ναι το σχέδιο αυτό θεωρρώ πως είναι ιδιαίτερα "παλιό", τόσο που χάνετε στα βάθη της εποχής "αποχώρησης από τον παράδεισο" ας πούμε συμβολικα...

Και Ναι σημασία έχει σε ποιά πλευρά αποφασίσαμε εμείς -ο κάθε ένας μας για τον εαυτό του- να ταχθούμε...

Τελευταία ρέπω σε μια κατανόηση που αποδομεί τον ίδιο το φόβο.
Θεωρώ πως θα συμβούν πολύ πιο "τραγικά" και "απάνθρωπα" -φαινομενικά- γεγονότα και πως θα λάβουν χώρα σημαντικά "γεωλογικά-κλιματικά" φαινόμενα, αρχής γενομένης από φέτος ακόμη.

Το "ξεαθάρσμα" θα αρχίσει να γίνεται ορατό σε όλους ανεξαιρέτως.
Παράλληλα θα ενταθει και το κύμα αφύπνησης.

Οι απρετοίμαστοι ίσως και να τρομάξουν, όμως ουσιαστικά έπαιζαν στο "παιχνίδι" εις γνώση τους...

Ας υποθέουμε πως όλοι μας βρισκόμαστε εδω παίζοντας ένα προ-συμφωνημένο ρολο (του "καλού" ή του "κακού") γνωρίζοντας πως η αληθινή μας φυση καμία σχέση δεν έχει με αυτο, με στόχο την "ανβάθμιση" μας ανάλογα με το πόσο καλά παίξαμε το ρόλο μας...
και ας υποθέσουμε πω γα να μην είναι εύκολο το παιχνίδι, κα για να παίξουμε όο γίνετε καλύτερα το ρόλο, μας "έσβησαν" τη μνήμη του ποιοί ακριβώς είμαστε "έξω από το παιχνίδι", για να μην φαίνεται από η αρχη ποιός παιζει ποιό ρόλο... =γιατί θα βάζαμε εύκολα από τη μία πλευρά τους καλούς κα από την άλλη τους κακούς

Ας υποθέσουμε επίσης πως στόχος του παιχνιδού είναι να επιλέξουμε ΜΕ τη ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΒΟΥΛΗΣΗ μας το "καλό" και πως μόνο κάποιοι λίγοι "διαιτητές"= εκτός ανθρωπότητας- ήξεραν από την αρχή το παιχνίδι -μεγάλο μέρος- και ήταν αυτοί που έπρεπε να στήνουν τις "παγίδες" του κακού και να βάζουν τα δολώματα...

και πως με το πέρασμα του χρόνου κάποιοι ¨κακοί¨εθίστηκαν τόσο πολύ
στο ρόλο που ξεπέρασαν και το ρόλο -π.χ. "ελιτ"...

Όμως ουτε και η ελίτ δεν είναι το "αόρατο χέρι" που κινει τα νήματα...

Τώρα λοιπόν πλησιάζει το ENDGAME-΄και μετο τέλος του θα βρεθούμε όλοι μαζί και πάλι, για να χωριστούμε μετά ανάλογα με τις επιδόσεις μας σε νέα "παιχνίδια" με στόχο ακόμη περισσότερες αναβαθμίσεις...

Δεν ξέρω κατά πόσο βρίσκετε νοημα σε μια τέτοια υπόθεση, που λόγο τόπικ και χρόνου πολύ επιγραμματικά παρουσιάζω, αλλά εμένα τουλάχιστον μου δινει μία βεβαιότητα και αίσθηση ασφάλειας εξανεμίζοντας κάθε φόβο...

Ίσως να βοηθά λίγο παραπάνω το κείμενο που έγραφα το πρωί:
"Φόβος και καταστροφική τρομολαγνεία ή αγάπη γνώση και αφοβία?http://vickytoxotis.blogspot.com/2009/11/blog-post.html

Να είστε καλά



http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2009, 11:12:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή σου μέρα αγαπητή toxotis και συμφωνω απόλυτα μαζί σου, ότι
πρόκειται για περιπτωση εμβίωσης του φόβου στην κοινωνία μας,μέσα απο "μάστ", ακριβώς το αντίθετο, δλδ, απο τη δική σου αποδόμηση,
ώστε να έχουν τον κόσμο υποχείριο και να μην μπορεί ο άνθρωπος, να σκεφτεί τι του κάνουν...
Τα ζητήματα αυτά με τους μασώνους, ιλουμινάτι και λοιπους αποκρυφιστές που θέλουν να κυριαρχήσουν στη γη και γι αυτό κάνουν τον άνθρωπο,ανδράποδο, με την οικονομία, ζωο με την καταναλωτικότητα, ασθενή με τα συντηρητικά, άρρωστο με τα χημικά που ζει παντού γύρω του, ακόμη και στο νερό,αλλά και υλικό αγώγιμο με τα
ψεκάσματα του,ελεγχόμενο με τα βιοτσίπ και εμβόλια τους....
Επαναλαμβάνω, εμείς με ποιούς έιμαστε, γιατί δυστυχώς, οι κακοί, πήραν πολλούς με το μέρος τους, με το ρομαντισμό του αποκρυφισμού...Υπάρχουν πολλά έτοιμα να προσφερθούν θύματα....
Υπάρχει παθητικότητα και αποδοχή απο τον κόσμο, για ότι του ετοιμάζουν...
Και φιλαράκι να είσαι σίγουρη ότι η αληθεια θα λάψει στο τέλος...Να
σκέφτεσαι μόνο σε ποιά πλευρά είσαι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Topol
Μέλος 1ης Βαθμίδας


108 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2009, 14:16:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Topol  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
trexa
Είσαι κιεσύ τσιράκι της νέας τάξης?χαχαχαχα τι άλλο θα ακούσουμε...
Το μόνο σίγουρο είναι ότι το καλό και το κακό υπάρχει εδώ και πολλούς αιώνες ανάμεσα στην ανθρωπότητα.
Οπως επίσης είναι γραμμένο ακόμα και στην Αγία γραφή ότι το κακό θα προσπαθήσει να παραπλανήσει τους λαούς και να έρθει ως μεσσίας.
Το θέμα είναι αν θα τσιμπήσουμε ή όχι.Εχω την αίσθηση ότι η πλειοψηφία θα τσιμπήσει γιατί θα φάει σότο απο παντού ενώ και το ψεκασμα που πέφτει με full ρυθμούς βοηθάει στην αποβλάκωση.

Προσωπικά θα ήθελα να γίνουν όλα πραγματικότητα όσα γράφονται στην Αποκάλυψη και όσα αναφέρονται από ερευνητές για το 2012 μπας και απαλλαγούμε από αυτόν τον σκατόκοσμο στον οποίο είμαστε υποχρεωμένοι να ζούμε μέσα σε μια καθημερινή μιζέρια και αθλιότητα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2009, 14:26:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου topol, πέραν απο την πλάκα, το όλο θέμα είναι ποιός είναι
τι..Μην ξεχνάς,οπως αναφέρεις, Χριστός αντίχριστος, Νέα Τάξη, Νέα Γη,
όλα, βγαίνουν ως αντίγραφα, διπλά που κάποιος τα "κοπιάρει", για να κλέψει την κίνηση, να διεκδικήσει ότι ανήκει σε όποιον το έχει...
Αυτό, όμως, που δεν λέει κανένας, αν και θα έπρεπε,είναι, πως γίνεται
και ενώ αμφισβητούν τον Χριστό, δέχονται όλα όσα λέγονται απο τη θρησκεία Του,αλλά ως δικά τους;...
Εγώ τα λέω κόμπλεξ αυτά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Topol
Μέλος 1ης Βαθμίδας


108 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2009, 15:53:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Topol  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ δεν θα το έλεγα απλό κόμπλεξ.
Εδω ταιριάζει η παροιμία " Με ξένα κόλυβα πήγαν και έκαναν κηδεία"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2009, 17:37:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου εκτιμώ τη σκέψη σας περί χρήση της Χριστιανικής θρησκείας και των προφητειών της -και της Αποκάλυψης- από "ξένες ιστορίες συνωμοσιολογίας", όμως ας μη μας διαφεύγει το γεγονός πως ουσιαστικά τα αποδεκτά βιβλία της Καινής Διαθήκης, έχουν διαστερυλώσει αρκετά τη διδασκαλία των λόφων τους και πως η ερμηνεία η επίσημη δεν είναι απαραίτητα αυτό που εννοούσε ο Χριστός...

Επίσης ας μη μας διαφεύγει το θέμα πως ο χριστιανισμός εμπεριέχει στοιχεία που "μοιάζουνν" ιδιαίτερα με αυτά ππαλιότερων θρησκειών...

Οπότε ας μην κολλάμε στις γραφές, αλλά ας πάρουμε το μήνυμα, άσχετα από το πια θεωρία μας ΄φαίνεται ορθότερη ή πιο αληθινή...

Εικόνες, γράμματα, ονόματα δεν έχουν σημασία...

Και για να ξαναγυρίσω λιγάκι στο θέμα των chemtrails και της "νέας γρίπης" ρίξτε μια ματιά στα σημερινά:
http://vickytoxotis.blogspot.com/2009/11/blog-post_04.html

Να είστε πάντα καλά



http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2009, 20:14:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
toxotis
quote:
Alazaaro χαίρομαι που σε βλέπω σε αυτό το τοπικ :)

quote:
Επίσης ας μη μας διαφεύγει το θέμα πως ο χριστιανισμός εμπεριέχει στοιχεία που "μοιάζουνν" ιδιαίτερα με αυτά ππαλιότερων θρησκειών...

Οπως πχ κάποιοι φιλάνθρωποι που έδωσαν τη ζωή τους για το ανθρώπινο γένος οπως πχ ο Προμηθέας Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2009, 20:18:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
topol
quote:
Οπως επίσης είναι γραμμένο ακόμα και στην Αγία γραφή ότι το κακό θα προσπαθήσει να παραπλανήσει τους λαούς και να έρθει ως μεσσίας.

Aπο τα θετικά της Αγίας Γραφής

quote:
Προσωπικά θα ήθελα να γίνουν όλα πραγματικότητα όσα γράφονται στην Αποκάλυψη και όσα αναφέρονται από ερευνητές για το 2012 μπας και απαλλαγούμε από αυτόν τον σκατόκοσμο στον οποίο είμαστε υποχρεωμένοι να ζούμε μέσα σε μια καθημερινή μιζέρια και αθλιότητα.

Ενδιαφέρουσα άποψη, να σε προσέχουμε λοιπόν..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2009, 20:57:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Alazzaro δεν νομίζω πως χρειάζεται να προσέχουμε κανέναν...
αφού ως γνωστόν υπάρχει η "πίσω πορτα διαφυγής για τους "δίκαιους" τόσο στην Αποκάλυψη, όσο και στο 2012 - μολνότι θα ήταν μεγάλη χαρά να είχαμε ήδη συνειδτοποιήσει την δύναμη της σκέψης και των λόγων μας και πόσο πολύ συνδεμένοι συνειδησιακά είμαστε,καθώς το ποσοστό που επικρατεί από το άρθροισμα τω σκέψεων μας δίνει την πραγματικότητα που βιώνουμε... -υπ' αυτή την έννοια βέβαια έχεις εν μέρει και δίκιο πως θα έπρεπε να φροντίζουμε να μην ευδοκιμουν ούτε σε τρίτους καταστροφολογικές τάσεις/σκέψεις... όμως σε τελική ανάλυση μόνο τον εαυτό μας μπορούμε να ελέγξουμε...

ωσόσο εάν υιοθετήσουμε τέτοιες αποψεις σαν του φίλου topol σε τι θα διαφέρουμε απο τους "κακούς" αναρωτιέμαι...
...άσχετα από το πόσο "δίκαιο" ή "λυτρωτιό" μοιάζει εξωτερικά...


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2009, 21:23:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πάντως, θα αναρρωτιώμουνα και για το ποιοί είναι αυτοί,
που εργάζονται τόσο φανατισμένα εις βάρος του ανθρώπου και να
διαβεβαιώσω, ότι στην ώρα τους, θα δικαστούν για εγκλήματα κατά της ανθρωποτητας...Και το τέλος τους, ανάλογο...Κάτι σαν τον Χίτλερ, δλδ...
Ποιός τους δινει και απο που παίρνουν τέτοιο δικαίωμα...Για να ξερουμε για τι μιλάμε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2009, 22:31:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εγώ πάντως, θα αναρρωτιώμουνα και για το ποιοί είναι αυτοί,
που εργάζονται τόσο φανατισμένα εις βάρος του ανθρώπου

Aναρωτιέσαι?
Καλά τόσα και τόσα που διαβάζεις ακόμα αναρωτιέσαι?
Οι Νεφελίμ φίλε μου..
Μα ρε Βαγγέλη σε πιάνω αδιάβαστο..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2009, 22:44:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ το ξαναλέω φίλε μου allzzaro: Ξεκαβαλικεύστε, θα συνέλθετε απότομα...Αλήθεια καλέ μου, απο πότε αποτελείς και την ομάδα
ασφαλείας του φόρουμ, για να μας ....προσέχεις;
Η πολύ δουλειά, τρωει τον αφέντη, ....
Πάντως, αν τυχόν ενδιαφέρσαι, εγώ εννοώ ποιοί ειναι αυτοί οι άνθρωποι,εννοώντας,πόσο ξεφύγαν απο τη λογική τους, που να νομίζουν ότι αποφασίζουν γα αλλους...Ότι έχουν το δικαίωμα να κατευθύνουν την πορεία του ανθρώπου...Ποιοί νομίζουν ότι ειναι;ο θεός τους;
Πολύ άσχημη αρρώστεια αυτή την εποχή...Τουλάχιστον χειρότερη απο των χοίρων,κι ας είναι για ...άλλους χοίρους...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Topol
Μέλος 1ης Βαθμίδας


108 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2009, 13:36:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Topol  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ξαφνικά απέκτησα προστάτες και δεν το κατάλαβα...?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Topol
Μέλος 1ης Βαθμίδας


108 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2009, 13:42:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Topol  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ξαφνικά απέκτησα προστάτες και δεν το κατάλαβα...?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2009, 22:09:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
...Αλήθεια καλέ μου, απο πότε αποτελείς και την ομάδα
ασφαλείας του φόρουμ, για να μας ....προσέχεις;

Αυτές τις μαλακίες να μην έλεγες ρε Βαγγέλη ..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 16 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy