ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Γήινοι και Εξωγήινοι
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 41
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2013, 11:53:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Notirk:

Μου είχες στείλει ένα mail με κάποιο συμβάν σου, αν θέλεις άρχισε να γράφεις τα συμβάντα σου, εδώ ανοικτά, μπροστά σε όλους και όλα, η αλήθεια απεχθάνεται το κρυφτούλι.


Notirk σου το έγραψα και εγώ σε παραπάνω μήνυμα, τι φοβάσαι;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2013, 12:08:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η Κραταιά Αυτοκρατορία της Ανδρομέδας δεν σχηματίστηκε κάτω από την ανάγκη αντίστασης στους Δρακονιανούς και τους Οφίτες.

Η "ανάγκη" σχηματισμού της προέρχεται από την νομοτέλεια της δημιουργίας, η οποία αφορά σε όλους μας, πλην όμως (στο επίπεδο σποράς ζωής) την εφαρμόζουν, μόνο, όσοι μπορούν τεχνολογικά.

Η αλυσίδα που μας αφορά, ξεκίνησε από την Ανδρομέδα η οποία εποίκισε τη Λύρα και πάει λέγοντας...

Η αιφνιδιαστική επίθεση των ερπετών στον Ωρίωνα και η κατάληψη κάποιων πλανητικών συστημάτων, απ' αυτούς, που αντιμετωπίστηκε, όπως έγραψα παραπάνω, απ' τον Περσέα, είχε σαν αποτέλεσμα την έλευση Ωριώνων και στη Γη.

Επειδή ενεργειακά ολόκληρη η Συνομοσπονδία λειτουργεί ως βιολογικός οργανισμός, η αρνητικότητα κάποιων πλανητών, οι οποίοι ελέγχονται, κατά το μάλλον ή το ήττον, από τους σαυρόφιδους, επηρεάζει τους βιορυθμούς της και αυτό δημιουργεί, πραγματική, ανάγκη λύσης του προβλήματος.


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2013, 12:29:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
NIKOMAXOS:

Επειδή δεν ήμαστε μόνοι εδώ, για να καταλαβαίνουν και οι άλλοι, ας ξεκινήσουμε από την αρχή.

Τα σωματίδια στην αριστερά πλευρά του πίνακα, τα κουάρκ και τα λεπτόνια, είναι συστατικά της ύλης.

Στην δεξιά πλευρά βρίσκονται τα μποζόνια, τα οποία είναι φορείς δυνάμεων.

Το μποζόνιο Higgs και το βαρυτόνιο, δεν τα έχουμε επιβεβαίωση ακόμα πειραματικά.

Σημερινές Γνωστές Δυνάμεις

1./ Ισχυρή πυρηνική
2./ Ηλεκτρομαγνητική
3./ Ασθενής πυρηνική
4./ Βαρύτητα

Βαρύτητα = Κ * (Μάζα 1* Μάζα 2 / Το τετράγωνο της απόστασης των 2 μαζών)

Ηλεκτρισμός= Κ * (Φορτίο 1* Φορτίο 2 / Το τετράγωνο της απόστασης των 2 φορτίων)

Πίνακας ισχύος των τεσσάρων δυνάμεων

Ισχυρή πυρηνική.........10 στην 3 – επίδραση 10 στην -13 εκατοστά
Ηλεκτρομαγνητική......1
Ασθενής πυρηνική.......10 στην -11 - επίδραση 10 στην -16 εκατοστά
Βαρύτητα..................10 στην -39

Στοιχειώδη σωματίδια και οι 4 δυνάμεις

Δύναμη....................Πρωτόνιο.....Νετρόνιο.....Ηλεκτρόνιο
Ισχυρή πυρηνική...........ΝΑΙ............ΝΑΙ..............ΟΧΙ
Ηλεκτρομαγνητική........ΝΑΙ............ΟΧΙ..............ΝΑΙ
Ασθενής πυρηνική.........ΟΧΙ............ΟΧΙ..............ΝΑΙ
Βαρύτητα....................ΝΑΙ............ΝΑΙ..............ΝΑΙ

Πρωτόνιο αποτελείτε από 3 κουάρκ

Νετρόνιο αποτελείτε από 3 κουάρκ

Μέχρι εδώ είμαστε εντάξει ή έχεις κάποια ένσταση ;;;

Συγνώμη για την μη σωστή στοίχιση των πινάκων, ότι μπορούσα έκανα.


Edited by - Sol-Mix on 13/10/2013 12:30:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2013, 12:55:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sol-Mix καλημέρα.
Μην μπαίνεις στον κόπο.Αυτά είναι του Γυμνασίου.Οποιος θέλει μπορεί να τα βρεί.Δεν θα κάνουμε τους καθηγητές εδώ.

Προχώρα κατ'ευθείαν στο θέμα και όποιος επιθυμεί να παρακολουθήσει, θα ψάξει μόνος του.

με δυο λόγια:
Παρουσιάζεις τα σωματίδια δομής και τα σωματίδια φορείς.
Που θέλεις να καταλήξεις?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2013, 18:57:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχουμε ξεφύγει, εντελώς, από το θέμα ή μου φαίνεται;;;

Να ρίξω στο τραπέζι και την "εικονική ύλη", τα βραχύβια "εικονικά" σωματίδια, να... δέσει το γλυκό;


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2013, 19:49:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν πειράζει, γιαπετ, θα απαντήσω, θα συνεχίσω γιατί πιστεύω, ότι για να βγει ένα συμπέρασμα χρειάζεται να υπάρχει ολοκληρωμένη αντίληψη του θέματος.

Το Ιστορικό για όσους δεν γνωρίζουν

Στο CERN το καλοκαίρι του 2012 ανακάλυψαν ένα σωματίδιο, το μποζόνιο Higgs λένε οι Φυσικοί στο CERN, κάποιοι άλλοι Φυσικοί εκτός CERN λένε ότι δεν είναι το μποζόνιο Higgs.

Αυτό όμως το σωματίδιο είχε ένα πρόβλημα σε σχέση με το θεωρητικό μποζόνιο Higgs, έχει μάζα γύρω στα 125 GeV και όχι όπως προβλέπει η θεωρία του μποζονίου Higgs μάζα μεταξύ 135 έως 140 GeV, κάποιοι Φυσικοί λένε ότι αν ισχύει η θεωρία του μποζονίου Higgs και το σωματίδιο που βρήκαν στο CERN είναι το μποζόνιο Higgs, τότε το σύμπαν θα ήταν άλλο από αυτό που ξέρουμε.

Το τι θα μπορούσε να συμβαίνει

1./ Η Θεωρία των Peter Higgs, Robert Brout, François Englert, Dick Hagen, Gerald Guralnik, Tom Kibble του 1964, είναι λάθος ή θέλει τροποποίηση.

2./ Οι χιλιάδες επιστήμονες του CERN μας κοροϊδεύουν ή είναι «συμμορία παραπληροφόρησης», δύσκολο πάρα πολλοί για «συμμορία».

3./ Το σωματίδιο που ανακάλυψαν δεν είναι το μποζόνιο Higgs αλλά κάποιο άλλο, άρα πρέπει να υπάρχει και κάποιο άλλο σωματίδιο ή και κάποια άλλα σωματίδια για να πληρείται η θεωρία του μποζονίου Higgs ή έστω και μέρος αυτής.

Ωραία μέχρι εδώ και τώρα τι κάνουμε, τι πρέπει να γίνει , αντί να τσακώνονται οι Φυσικοί μεταξύ τους;

1./ Αποδεχόμαστε ότι το σωματίδιο που ανακάλυψαν είναι το μποζόνιo Higgs, αλλά λόγο των πιθανών λαθών, συνεχίζουμε να ψάχνουμε.

2./ Αποδεχόμαστε ότι το σωματίδιο που ανακάλυψαν δεν είναι το μποζόνιo Higgs, άλλα είναι κάποιο άλλο, και συνεχίζουμε να ψάχνουμε.

Δηλαδή τελικά τι μας μένει, ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΨΑΧΝΟΥΜΕ.

Το γενικό πλαίσιο

Τώρα ως αναφορά τους υπόλοιπους μη Φυσικούς, «τους πληβείους» τους «ηλίθιους», συμπεριλαμβανομένου και εμένα, που με τους φόρους μας πληρώνουμε τους χιλιάδες Φυσικούς και λοιπούς του CERN, «ποσώς με - μας ενδιαφέρει» αν το σωματίδιο που ανακάλυψαν είναι το μποζόνιο Higgs, και «ποσώς με - μας ενδιαφέρει» αν δεν είναι.

Αυτό που με – μας ενδιαφέρει είναι να ψάξουν, να δουλέψουν, να αξιοποιήσουν τους φόρους μας, τον ιδρώτα μας, το υστέρημα μας.

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Η απάντηση, η οποία ακολουθεί το ύφος της ερώτησης.

Υπάρχουν 60 σωματίδια στο σύμπαν, σύμφωνα πάντα με αυτά που διαβάζω, γνωρίζουμε τα 12, του Γυμνασίου είναι αυτά, τι λες αρχίζεις να μας λες, τα επόμενα 12;


Edited by - Sol-Mix on 13/10/2013 20:02:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2013, 19:53:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η Κραταιά Αυτοκρατορία της Ανδρομέδας δεν σχηματίστηκε κάτω από την ανάγκη αντίστασης στους Δρακονιανούς και τους Οφίτες.

Η "ανάγκη" σχηματισμού της προέρχεται από την νομοτέλεια της δημιουργίας, η οποία αφορά σε όλους μας, πλην όμως (στο επίπεδο σποράς ζωής) την εφαρμόζουν, μόνο, όσοι μπορούν τεχνολογικά.

Η αλυσίδα που μας αφορά, ξεκίνησε από την Ανδρομέδα η οποία εποίκισε τη Λύρα και πάει λέγοντας...

Η αιφνιδιαστική επίθεση των ερπετών στον Ωρίωνα και η κατάληψη κάποιων πλανητικών συστημάτων, απ' αυτούς, που αντιμετωπίστηκε, όπως έγραψα παραπάνω, απ' τον Περσέα, είχε σαν αποτέλεσμα την έλευση Ωριώνων και στη Γη.

Επειδή ενεργειακά ολόκληρη η Συνομοσπονδία λειτουργεί ως βιολογικός οργανισμός, η αρνητικότητα κάποιων πλανητών, οι οποίοι ελέγχονται, κατά το μάλλον ή το ήττον, από τους σαυρόφιδους, επηρεάζει τους βιορυθμούς της και αυτό δημιουργεί, πραγματική, ανάγκη λύσης του προβλήματος.


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ


Αυτά , στην κεντρική τους ιδέα , ταιριάζουν γάντι , με αυτά που έχω ‘’ φανταστεί’’.

Φίλε Γιάπετ , θα μπορούσες να μας πεις της πηγές των πληροφοριών σου, όσον αφορά το σενάριο περί Ανδρομέδειων και λοιπών ουράνιων φυλών?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2013, 20:43:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Sol-Mix
Υπάρχουν 60 σωματίδια στο σύμπαν, σύμφωνα πάντα με αυτά που διαβάζω, γνωρίζουμε τα 12, του Γυμνασίου είναι αυτά, τι λες αρχίζεις να μας λες, τα επόμενα 12;

Ομολογώ ότι δεν σε καταλαβαίνω.
Τα σωματίδια είναι 12.
Ο τελικός αριθμός τους, είναι άγνωστος.Απο αυτά τα 12, προκύπτουν ίσως και χιλιάδες άλλα.Δεν είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε τι και πόσα σωματίδια μπορεί να παράξει αυτός ο τεράστιος επιταχυντής που λέγεται Σύμπαν.

Λέω ότι ίσως είναι χιλιάδες, επειδή τα 12 γνωστά, αποτελούν μόλις το 1/6 των σωματιδίων της ολικής περιεκτικότητας του σύμπαντος, αν και αυτός ο αριθμός, είναι εν δυνάμει αυθαίρετος, καθ'όσον τα 5/6 αποτελούν την σκοτεινή ύλη και δεν γνωρίζουμε τίποτα για αυτήν.
Τίποτα, με απόλυτη σιγουριά και πέραν πάσης αμφιβολίας.

Εξ'ού και η απορία μου για την ερώτησή σου.
Και σε παρακαλώ να μου γνωστοποιήσεις, που διεπίστωσες κάποιο "ύφος" εκ μέρους μου.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2013, 20:48:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Notirk
Φίλε Γιάπετ , θα μπορούσες να μας πεις της πηγές των πληροφοριών σου, όσον αφορά το σενάριο περί Ανδρομέδειων και λοιπών ουράνιων φυλών?

Είναι Top Secret και δεν θα μπορέσει Notirk.
Ο γιαπετ είναι προσφάτως απαχθείς και ενημερωμένος απο τον ίδιο τον αρχηγό του αστροστόλου.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2013, 21:05:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Notirk, απ' ό,τι λες και δεν έχω κανένα λόγο να το αμφισβητήσω, το αντίθετο μάλιστα, είσαι "καλός αγωγός" και δέκτης πληροφοριών από το Συλλογικό Νου.

Επομένως είναι, σχετικά, πιο εύκολο για σένα να επικεντρώσεις το ενδιαφέρον και την προσήλωσή σου, προς αυτές τις πληροφορίες και είμαι σίγουρος ότι θα έχεις αποτέλεσμα.

Νομίζω ότι έχεις τα προσόντα που χρειάζονται και ψάχνεις και αντιλαμβάνεσαι και επεξεργάζεσαι πληροφορίες και συνδυάζεις και σκέφτεσαι...
Φαντάσου τα όλα αυτά μέσα σε έναν πνευματικό αποστακτήρα, αυτό που θα στάξει, στο τέλος, είναι αυτό που σου χρειάζεται.

Βέβαια, από εκεί και πέρα θα έχεις άλλα προβλήματα, αλλά τουλάχιστον, θα ξέρεις πού να κοιτάζεις...


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2013, 10:48:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Και σε άλλα άρθρα σου έχεις γράψει , την έκφραση, αυτά είναι του γυμνασίου, ποιανού γυμνασίου όμως δεν διευκρινίζεις, γιατί Ελληνικού Δημόσιου Γυμνασίου δεν είναι, δεν ξέρω αν είναι Ελληνικού Ιδιωτικού γυμνασίου η άλλου Κράτους γυμνασίου ή άλλου πλανήτη του ίδιου γαλαξία γυμνασίου ή άλλου πλανήτη άλλου γαλαξία γυμνασίου.

Θεωρώ ότι η έκφραση είναι υποτιμητική για τους άλλους, τους οποιουδήποτε άλλους, αν είναι της φαντασίας μου ή κάνω λάθος συγνώμη.

Πράγματι σε αυτά που έχω στα χέρια μου, προσπαθώ να μεταφράσω, διαβάσω και να κατανοήσω, αναφέρετε ρητά ότι τα σωματίδια είναι 60, δεν ξέρω αν πάνε σε δωδεκάδες, δηλαδή δεν ξέρω αν ανακαλύπτονται ή λειτουργούν σε δωδεκάδες, προσπαθώ να καταλάβω, αυτός είναι και ο λόγος που αρκετές εξωγήινες φυλές μας θεωρούν ζώα και υποανάπτυκτους, μειωμένης αντίληψης όντα, όταν καταλάβω κάτι από αυτά που διαβάζω, που να έχει νόημα, θα σας το γράψω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2013, 11:44:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Και σε άλλα άρθρα σου έχεις γράψει , την έκφραση, αυτά είναι του γυμνασίου, ποιανού γυμνασίου όμως δεν διευκρινίζεις, γιατί Ελληνικού Δημόσιου Γυμνασίου δεν είναι, δεν ξέρω αν είναι Ελληνικού Ιδιωτικού γυμνασίου η άλλου Κράτους γυμνασίου ή άλλου πλανήτη του ίδιου γαλαξία γυμνασίου ή άλλου πλανήτη άλλου γαλαξία γυμνασίου.

Θεωρώ ότι η έκφραση είναι υποτιμητική για τους άλλους, τους οποιουδήποτε άλλους, αν είναι της φαντασίας μου ή κάνω λάθος συγνώμη.

Πράγματι σε αυτά που έχω στα χέρια μου, προσπαθώ να μεταφράσω, διαβάσω και να κατανοήσω, αναφέρετε ρητά ότι τα σωματίδια είναι 60, δεν ξέρω αν πάνε σε δωδεκάδες, δηλαδή δεν ξέρω αν ανακαλύπτονται ή λειτουργούν σε δωδεκάδες, προσπαθώ να καταλάβω, αυτός είναι και ο λόγος που αρκετές εξωγήινες φυλές μας θεωρούν ζώα και υποανάπτυκτους, μειωμένης αντίληψης όντα, όταν καταλάβω κάτι από αυτά που διαβάζω, που να έχει νόημα, θα σας το γράψω.


Sol-Mix και εγώ δεν είμαι σίγουρη αλλά, όλα αυτά που αναφέρεις είναι η ονομασία του πυρήνα δηλαδή πως ονομάζεται.

Αλλά από τι αποτελείται ο πυρήνας με τα μικρό σωματίδια του λογικά εκεί πάνε ανά εξηντάδες.

Ναι πιστεύω και εγώ πάνε σε δωδεκάδες ως προς τον πυρήνα και ανά εξηντάδες ως προς την σύστασης του.

Και μάλλον είναι εύκολο να βρεις ένα σωματίδιο αλλά άντε βρες τον πυρήνα του και από ότι αποτελείται αυτός και αυτή είναι η δυσκολία.

Αποκλείεται όμως να έχουμε μόνο δώδεκα σωματίδια, εκτός βέβαια αν μετρούν την αρχική τους δομή και όχι την μετέπειτα εξέλιξη τους.

Εκτός βέβαια αν δίνουν εξήντα και ως προς την εξέλιξη.

Edited by - maria3 on 14/10/2013 11:45:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2013, 12:25:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ας δούμε όμως την εξωγήινη φυλή, τις εξωγήινες φυλές, που προκάλεσε τον μεγάλο πόλεμο στο σύμπαν, επαναλαμβάνω σύμφωνα με τα ανθρωποειδή, την άποψη των Draconians δεν την έχω ακόμα καταλάβει πλήρως, ίσως φταίει η υπεροψία τους, που δεν κάθονται εύκολα να συζητήσουν με ανθρωποειδή.

ΕΡΠΕΤΟΕΙΔΗ (REPTILIANS, DRAKONIANS, ALPHA-DRACONIANS)

Προέρχονται βασικά από το άστρο Alpha Draconis (αλλά και από άλλους αστερισμούς). Λέγετε ότι η ηλικία της φυλής τους, είναι περίπου 4 δισεκατομμύρια χρόνια πολιτισμός.

Με γενετική παρόμοια με εκείνη των ερπετών, είναι εξαιρετικά ανεπτυγμένες οντότητες άλλα θεωρούνται εχθρικές και επικίνδυνες αφού θωρούν τους ανθρώπους και γενικά τα ανθρωποειδή σαν ένα εξ' ολοκλήρου κατώτερο είδος.

Είναι 18-25 μέτρα ύψος ζυγίζουν περίπου 2,5 τόνους. Γεννούν αυγά, έχουν μητριαρχική εξουσία, και το πολιτικό τους σύστημα είναι Βασιλεία, με Βασίλισσα, τα θηλυκά δεν απομακρύνονται εύκολα από τους πλανήτες τους και δεν μετέχουν σε πολέμους, με τον τρόπο αυτό κρατούν την γεννητική τους καθαρότητα.

Η δομή της κοινωνίας τους διαιρείτε σε γενετικές καταγωγές, έχουν 3 σπονδυλικές στήλες και ουρά.

Μας αντιλαμβάνονται και μας συμπεριφέρονται όπως εμείς παρατηρούμε και συμπεριφερόμαστε σε ένα κοπάδι ζώα.

Τα περισσότερα ερπετοειδή είναι σαρκοφάγα ως προς τα ανθρώπινα είδη.

Αρκετοί από τους γκρίζους εργάζονται για λογαριασμό τους, τους υπηρετούν, καθώς οι ίδιοι δεν επιθυμούν να φανερώνονται στους ανθρώπους.

Μία άποψη των Drakonians που κυκλοφορεί είναι ότι ο πόλεμος ξεκίνησε από παρεξήγηση, παρερμηνεία, πριν από πολλά, πολλά χρόνια στον πλανήτη Bila στην Lyra, και ότι ενώ αυτοί είχαν προσφέρει βοήθεια, κάτι μου θυμίζει αυτό, τα ανθρωποειδή του Bila, περίπου 40 εκατομμυρίων ετών πολιτισμός τους επιτέθηκαν.

Τότε οι Δρακονιανοί κατέστρεψαν τους πλανήτες Bila, Teka και Merck και όσοι κατάφεραν να τους ξεφύγουν πήγαν μετανάστες στις Πλαιάδες.

Στον πόλεμο αυτό οι Δρακονιανοί λένε ότι έγιναν εξ ανάγκης ανθρωποφάγοι, και ότι στην πραγματικότητα δεν είναι.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2013, 14:18:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξέρω ότι εδώ στην Ελλάδα , υπάρχουν άνθρωποι με ουρά….
Κάποια διάμεση που συνάντησα τυχαία , μου πρότεινε να έρθω σε επαφή μαζί τους για να εξακριβώσουν όπως μου είπε , γιατί είμαι εδώ.
Κλείστηκε ραντεβού… δε πήγα… κάτι με κράτησε μακριά τους παρά την περιέργεια μου.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2013, 14:37:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την αλήθεια και ας χαθώ.

Με είδα να γεννιέμαι από τον αιθέρα.

Από τη μέση και πάνω κατάλευκος φωτεινός , από τη μέση και πάνω φολιδωτός.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2013, 14:48:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διόρθωση : Από τη μέση και κάτω φολιδωτός.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2013, 16:42:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ήθελα την βοήθεια των Φυσικών του φόρουν, οι γνώσεις μου φτάνουν μέχρι κάποιο σημείο, εξ’ άλλου δεν είμαι Φυσικός, μπορεί με άνεση να συνδυάζω ασύνδετες πληροφορίες - καταστάσεις, μπορεί με ευχέρεια να βρίσκω πληροφορίες στο Διαδίκτυο, ακόμα και αυτές που είναι δήθεν προστατευμένες, αλλά στην Φυσική η γνώσεις μου είναι περιορισμένες, σε αυτά που διαβάζω λοιπόν γράφει:

Ο Σύμπαν μας αποτελείται από 60 διαφορετικά είδη της ύλης.

Η ύλη έχει μόνο τέσσερα βασικά στοιχεία. (αυτό το καταλαβαίνω)

Τα όποια δημιουργούν μέχρι 17 διαφορετικά «δομικά στοιχεία». (δεν το καταλαβαίνω, τι εννοεί, τα "δομικά στοιχεία" είναι τα 12 που γνωρίζουμε συν άλλα 5;)

Κάθε μονάδα αποτελείτε από συνδυασμούς των Quarks , Quants , Lang και Jong. (πες ότι το καταλαβαίνω, δεν αντικατέστησα τα ονόματα τους με τα δικά μας, προς αποφυγή λάθους, αλλά θέλει συζήτηση)

Τα Quarks , Quants, Lang και Jong, τα τέσσερα αυτά δομικά στοιχεία αποτελούν το βασικό υλικό που δημιουργεί το σύμπαν, αλλά και κάθε μορφή ύλης. (ισχύει το ίδιο με το ποίο πάνω για την αντίληψη μου)

Όλες οι μορφές ύλης είναι διπολικές, και πάντα είναι ζευγαρωμένες, αυτές οι διπολικές καταστάσεις είναι αποτελέσματα που προέρχονται από τα Quants και τα Quarks . (αυτό το καταλαβαίνω)

Τα συμπλέγματα που δημιουργούνται από τις διάφορες μορφές ύλης είναι δισεκατομμύρια.

Δεν γνωρίζω αν είναι αλήθεια ή παραμύθια, μια συνεργασία ίσως να είχε κάποιο αποτέλεσμα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2013, 17:14:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

...
Η ύλη έχει μόνο τέσσερα βασικά στοιχεία. (αυτό το καταλαβαίνω)...
Μορφές εννοείς; (αέρια, υγρά, στερεά & πλάσμα;) γιατί στοιχεία είναι πάνω από 116

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2013, 19:37:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Sol-Mix
Θεωρώ ότι η έκφραση είναι υποτιμητική για τους άλλους, τους οποιουδήποτε άλλους, αν είναι της φαντασίας μου ή κάνω λάθος συγνώμη.

Kάνεις λάθος και δεκτή η συγνώμη σου.
Πράγματι μπορείς να βρείς σε μαθήματα του Ελληνικού δημοσίου λυκείου τα δομικά στοιχεία της ύλης.
Φερμιόνια και λεπτόνια, κουάρκς και "γκραβιτόνια".

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2013, 19:54:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Sol-Mix
Ο Σύμπαν μας αποτελείται από 60 διαφορετικά είδη της ύλης.

Η ύλη έχει μόνο τέσσερα βασικά στοιχεία. (αυτό το καταλαβαίνω)

Τα όποια δημιουργούν μέχρι 17 διαφορετικά «δομικά στοιχεία». (δεν το καταλαβαίνω, τι εννοεί, τα "δομικά στοιχεία" είναι τα 12 που γνωρίζουμε συν άλλα 5;)

Κάθε μονάδα αποτελείτε από συνδυασμούς των Quarks , Quants , Lang και Jong. (πες ότι το καταλαβαίνω, δεν αντικατέστησα τα ονόματα τους με τα δικά μας, προς αποφυγή λάθους, αλλά θέλει συζήτηση)

Τα Quarks , Quants, Lang και Jong, τα τέσσερα αυτά δομικά στοιχεία αποτελούν το βασικό υλικό που δημιουργεί το σύμπαν, αλλά και κάθε μορφή ύλης. (ισχύει το ίδιο με το ποίο πάνω για την αντίληψη μου)

Όλες οι μορφές ύλης είναι διπολικές, και πάντα είναι ζευγαρωμένες, αυτές οι διπολικές καταστάσεις είναι αποτελέσματα που προέρχονται από τα Quants και τα Quarks . (αυτό το καταλαβαίνω)

Τα συμπλέγματα που δημιουργούνται από τις διάφορες μορφές ύλης είναι δισεκατομμύρια.


Σου είναι εύκολο να παρουσιάσεις τις πηγές αυτής της γνώσης?
Εχοντας την πηγή, θα δούμε τι ακριβώς θέλεις να μάθεις και κατά πόσο...στέκουν αυτά!
Και μην το πάρεις πάλι...υποτιμητικά!!
Μπορείς να παρουσιάσεις την πηγή με τις αναλύσεις της και τις επεξηγήσεις, ώστε να καταλάβουμε τι...λείπει!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2013, 09:42:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Notirk Σε όλη αυτή την έρευνα που έχω κάνει, έχω συναντήσει πάρα πολλά, αλλά πλάσμα μισό – μισό δεν έχω συναντήσει ακόμα, ως εκ τούτου δεν μπορώ να σου απαντήσω.

panpam μιλαμε για «στοιχεία ύλης» δηλαδή Φερμιόνια, λεπτόνια κλπ και όχι για χημικά στηχεία.

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ Πέρυσι τα Χριστούγεννα σε μια τηλεοπτική συνέντευξη, είχε γίνει μια ερώτηση, για το θέμα που συζητάμε, στον πρόεδρο της Ρωσίας Μεντβέντεφ, και είχε αναφερθεί σε έναν φάκελο ή βιβλίο, δεν ξέρω Ρωσικά, υποτίθεται ότι είναι από αυτό το βιβλίο, σε αυτά που έχω δεν υπάρχουν αναλύσεις, επεξηγήσεις κλπ. παρ’ ότι υπάρχουν πάρα πολλά άλλα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2013, 11:27:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sol-Mix

Σε πληροφορώ, ότι αυτα τα στοιχεία που γράφεις, απλά δεν υπάρχουν.
Τουλάχιστον στην "γήϊνη" γνώση.
Επομένως δεν μπορούμε να κάνουμε οποιοδήποτε σχόλιο αποδοχής ή όχι, μη γνωρίζοντας περισσότερα.
Τώρα άν υπάρχουν σε κάποια εξωγήϊνη προηγμένη φυσική, δεν είμαι σε θέση να το αποκλείσω.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2013, 11:41:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό που σας δημοσιεύω είναι αρκετά παλαιό, σίγουρα οι περισσότεροι αν όχι όλοι το γνωρίζετε, η δημοσίευση γίνετε για να το ξαναδούμε κάτω από τα νέα πιθανά στοιχεία που έχουν προκύψει.

Οι αποκαλύψεις του Bob Lazar

Το "σπορ μοντέλο".

Από τους εννέα δίσκους που ήταν συνολικά αποθηκευμένοι σε διασυνδεμένα υπόστεγα πολύ καλά κρυμμένα στην έρημο στην Περιοχή "S4", (ο κάθε ένας ήταν διαφορετικός από τους άλλους), ο Lazar είχε προσωπική εμπειρία με έναν που ονόμασε το "σπορ μοντέλο" εξαιτίας της στυλάτης εμφάνισής του.

Το πως περιήλθαν στην κατοχή των αμερικανικών κρατικών υπηρεσιών αυτοί οι δίσκοι είναι κάτι για το οποίο ο Lazar δεν ενημερώθηκε αλλά εκείνο που μπορεί να βεβαιώσει είναι ότι τουλάχιστον ένας από αυτούς ήταν σε άψογη λειτουργική κατάσταση, πράγμα που σημαίνει ότι δεν ήταν προϊόν κάποιας συντριβής και ανάκτησης αλλά προφανώς παραδόθηκε στην κατάσταση αυτή από τους ίδιους τους εξωγήϊνους!

Προτού δουλέψει πάνω σε αυτόν τον δίσκο, ήταν παρών σε μια μικρή επίδειξη όπου ο δίσκος ανέβηκε σχεδόν 10 μέτρα ψηλά, κινήθηκε αριστερά, ύστερα δεξιά και μετά άρχισε να φωτοβολεί. Πριν να ανεβεί, ο δίσκος παρήγε για λίγο μια ηλεκτρική εκκένωση σε μορφη στεφάνης, έναν ήχο παρόμοιο με τον βόμβο ηλεκτρισμού υψηλής τάσης και μετά ήταν τελείως αθόρυβος, ενώ το κάτω μέρος του φωτοβολούσε με μπλε χρώμα. Ο συριγμός και η φωτοβολία είναι αποτέλεσμα των τρομακτικών ηλεκτρομαγνητικών παλμών που παράγονται από το σκάφος.

Ξενάγηση σε ένα εξωγήινο διαστημόπλοιο!

Το σκάφος έχει ύψος περίπου 5 μέτρα και διάμετρο 16 μέτρα. Η εξωτερική επιφάνεια του σκάφους είναι μεταλλική στο χρώμα του αγυάλιστου ατσαλιού. Το σκάφος αυτό κάθεται με την κοιλιά του όταν δεν είναι ενεργοποιημένο και όχι στα στερεότυπα πόδια με μορφή τρίποδα που συνήθως έχουν συνδεθεί με εμφανίσεις τέτοιου τύπου σκαφών.
Η πόρτα εισόδου βρίσκεται στο πάνω μισό του δίσκου, και μόνο το κάτω μέρος της πόρτας τυλίγεται στο κεντρικό χείλος του δίσκου.

Το εσωτερικό του δίσκου χωρίζεται σε τρία επίπεδα. Το χαμηλότερο επίπεδο είναι εκεί όπου βρίσκονται οι τρείς βαρυτικοί ενισχυτές και οι κυματοδηγοί τους. Αυτοί είναι τα ολοκληρωμένα εξαρτήματα του συστήματος προώθησης που χρησιμοποιούνται για να ενισχύσουν και να εστιάσουν το κύμα βαρύτητας Α. Ο αντιδραστήρας βρίσκεται ακριβώς από πάνω από τους τρεις βαρυτικούς ενισχυτές στο μεσαίο επίπεδο του σκάφους και βρίσκεται κεντραρισμένος ανάμεσά τους.

Ο Lazar μπαίνει μέσα στο αλλόκοτο σκάφος.

Ο Lazar αισθάνθηκε ένα δυσοίωνο, εξωπραγματικό συναίσθημα όταν του επέτρεψαν να πρωτομπεί μέσα στο σκάφος, ένα συναίσθημα ότι δεν θα έπρεπε να βρίσκεται εκεί, γιατί έδειχνε τόσο απίστευτα εξωγήϊνο που τίποτε ακόμα και στην παραμικρή λεπτομέρεια δεν έμοιαζε γνώριμο και οικείο - ακόμα και το γεγονός ότι έπρεπε να είναι σκυφτός του έδωσε να καταλάβει ότι δεν είχε φτιαχτεί για ανθρώπους.

Δεν υπάρχουν γωνίες 90 μοιρών στο εσωτερικό του και όλα μοιάζουν ομαλά στρογγυλεμένα. Εντύπωση προκαλεί επίσης ο εσωτερικός χώρος που είναι υπέρμετρα άδειος και το γεγονός ότι είναι όλο μεταλλικό, χωρίς συγκολλήσεις, χωρίς καθόλου χρώμα που να ξεχωρίζει, όλο στην ίδια ατσαλένια απόχρωση σαν κάποιο γιγάντιο ατσάλινο κατασκεύασμα, χυτό σε καλούπι με έγχυση.

Τίποτα στο μέσα στο σκάφος δεν είναι τυχαίο ή πλεονασμός και όπως συνειδητοποίησε ο Lazar όλα τα μέρη είναι αλληλένδετα και αποτελούν ένα αρμονικό και ενιαίο λειτουργικό σύνολο. Όλα μέσα στο σκάφος μοιάζουν απόλυτα απλά σε σύγκριση με τα οικεία ανθρώπινα κατασκευάσματα, χωρίς κουμπιά, χωρίς ενδεικτικά όργανα, και ενώ παράγονται τεράστια ποσά ενέργειας δεν υπάρχουν ενσύρματες συνδέσεις. Το μεσαίο επίπεδο του δίσκου περιέχει τα καθίσματα, τα οποία είναι πολύ μικρά και πολύ χαμηλά στο δάπεδο για να είναι λειτουργικά για ενήλικα ανθρώπινα όντα.

Οι τοίχοι στο μεσαίο επίπεδο είναι όλοι χωρισμένοι με αψίδες. Κάποια στιγμή, όταν ο εξωγήινος δίσκος ήταν ενεργοποιημένος, κάποια από τις αψίδες αυτές έγινε διαφανής και μπορούσε κάποιος να δει την περιοχή έξω από αυτήν σαν να ήταν παράθυρο αυτή η αψίδα.

Τότε μια μορφή γραφής που δεν έμοιαζε με οποιοδήποτε γνωστό αλφάβητο ή επιστημονικά ή μαθηματικά σύμβολα άρχισε να εμφανίζεται στην μιά άκρη της διαφανούς αψίδας.

Ο Lazar δεν είχε ποτέ πρόσβαση στο ανώτερο επίπεδο του δίσκου και έτσι δεν είναι γνωστό τι ρόλο παίζουν τα τετράγωνα "παράθυρα" ή "φινιστρίνια". Σίγουρα πάντως δεν είναι φινιστρίνια. Ίσως είναι κάποιας μορφής αισθητήρες που έχουν σχέση με την πλοήγηση του σκάφους.

Το εξωτικό προωθητικό σύστημα του σκάφους.

Το προωθητικό σύστημα του σκάφους είναι ένας αντιδραστήρας ύλης - αντιύλης. Στον δίσκο όπου μπήκε ο Bob Lazar, ο αντιδραστήρας ήταν σφαιρικός στο μέγεθος μιας μπάλας του μπάσκετ. Το πάνω μισό ήταν ορατό στο μέσο του δαπέδου.

Το καύσιμο του αντιδραστήρα είναι το στοιχείο με ατομικό αριθμό 115, ununpentium που είναι άγνωστο στην γη. Στον περιοδικό πίνακα των στοιχείων, το στοιχείο ununpentium, ένα υπερ-βαρύ μέταλλο, θα ήταν καταχωρημένο ως UUP. Έχει σημείο τήξης 1.740 βαθμούς Κελσίου.

Ο ρόλος του στοιχείου 115 σαν καύσιμο του δίσκου είναι διπλός. Παράγει το αρχικό κύμα βαρύτητας Α λόγω της μοριακής κατασκευής του και επίσης παράγει την ενέργεια που είναι απαραίτητη για την ενίσχυση αυτού του αρχικού κύματος βαρύτητας, μέσω μιας αντίδρασης εξουδετέρωσης ύλης και αντιύλης.

Επομένως είναι φανερό ότι ο ρόλος του στοιχείου 115 είναι απλά αναντικατάστατος στο προωθητικό σύστημα του δίσκου και τελικά η αποκάλυψη αυτού του ρόλου ήταν η βασική συνεισφορά του Lazar στην ανάκτηση της εξωγήϊνης τεχνολογίας στην μυστική τοποθεσία S4. Το συμπέρασμα στο οποίο κατέληξε ο Lazar ήταν ότι είναι εξαιρετικά δύσκολο έως αδύνατο να υποκατασταθεί με τα γνωστά γήϊνα υλικά αυτό το στοιχείο που δεν συναντάται πουθενά πάνω στην γή και επομένως να αντιγραφούν με γήϊνα υλικά τα τεχνολογικά επιτεύγματα αυτού του σκάφους.

Lazar: "Ήταν φανταστικά εξελιγμένο, αλλά όταν βασικά κατανοείς τι συμβαίνει, ειδικά με τον αντιδραστήρα, όλα αυτά τα πράγματα... ακόμα και σήμερα... βλέπεις την επιστημονική φαντασία... τον Πόλεμο των ’στρων... ακτίνες θανάτου και πιστόλια λέϊζερ και όλα αυτά... αυτή η τεχνολογία δεν είναι τόσο μακριά, το κύριο πράγμα σε όλα αυτά τα είδη όπλων της εξωτικής τεχνολογίας της επιστημονικής φαντασίας και όλων αυτών που βλέπουμε είναι η ενέργεια... πραγματικά... αυτός είναι ο λόγος που δεν υπάρχουν ακτινοπίστολα χειρός... και τέτοιου είδους πράγματα... γιατί δεν έχεις 10 μεγαβάτ διαθέσιμα μέσα στο χέρι σου και δεν υπάρχει τρόπος να τα έχεις. Δεν παίζει ρόλο πόσο μη αποδοτική είναι η συσκευή... εάν έχεις την ενέργεια, μπορείς να τα ξεπεράσεις όλα αυτά".

"Γι'αυτό όλα έχουν να κάνουν με τον αντιδραστήρα... πως μπορεί να παράγεται τέτοια ισχύς εκεί... αφού αρχίσαμε να αντιλαμβανόμαστε πως λειτουργούσε ο αντιδραστήρας... ότι είναι εξαιρετικά εξελιγμένη τεχνολογία, βέβαια, είναι ίσως ανέφικτη από εμάς αλλά μπορώ ήδη να την καταλάβω και σχεδόν μπορώ να οραματιστώ ότι κάποια μέρα ίσως την αντιγράψω."

Το καύσιμο, δηλαδή το στοιχείο 115 με ειδική μορφή τριγωνικής σφήνας, μόλις μπαίνει μέσα στο πάνω μέρος του αντιδραστήρα τον ενεργοποιεί άμεσα και αυτόματα. Μια ελάχιστη ποσότητα καυσίμου (223 gr) επαρκεί για αρκετές δεκαετίες λειτουργίας του αντιδραστήρα και εκλύει μέσω της αντίδρασης εξουδετέρωσης ύλης-αντιύλης τεράστια ποσά ενέργειας.

Όταν το στοιχείο 115 βομβαρδίζεται με πρωτόνια μέσα στον αντιδραστήρα που επιταχύνονται από ένα είδος επιταχυντή τύπου κύκλοτρον μέσα στην τετράγωνη πλάκα στο κάτω μέρος του αντιδραστήρα, μεταστοιχειώνεται σε στοιχείο 116, ένα στοιχείο που παράγει αντιύλη.

Μέσα στον αντιδραστήρα, δημιουργείται άμεσα μια αντίδραση εξουδετέρωσης ανάμεσα σε ύλη και αντιύλη και παράγεται ένα τεράστιο ποσό ενέργειας με μορφή θερμότητας. Ηλεκτρική ισχύς από αυτήν την θερμότητα λόγω της αντίδρασης της εξουδετέρωσης ύλης και αντιύλης, παράγεται μέσα σε θερμοηλεκτρικές γεννήτριες στερεάς κατάστασης που βρίσκονται στο κάτω μέρος του αντιδραστήρα σε μια τετράγωνη πλάκα με διαγώνιο 45cm. Οι γεννήτριες έχουν απόδοση ουσιαστικά 100%.

Lazar: "Αυτό έγινε όταν ο συνάδελφος μου Barry ήταν έτοιμος να ενεργοποιήσει τον αντιδραστήρα... διατηρούσε το καύσιμο σε ένα δοχείο... και το έβγαλε με μια λαβίδα... ήταν τριγωνικό σε σχήμα και έβγαλε το καπάκι από τον αντιδραστήρα και έβαλε το στοιχείο... υπάρχει ένα άλλο κάλυμμα που βγαίνει, και το έβαλε μέσα στον πυργίσκο... ξανάβαλε το κάλυμμα και το σκέπασε με το καπάκι και ο αντιδραστήρας ενεργοποιήθηκε. Αμέσως μόλις το έβαζες μέσα, ενεργοποιούνταν. Και ήταν η πρώτη φορά που το είδα."

"Φυσικά μου έδωσε μια εξήγηση... έτσι λειτουργεί... αυτό είναι το καύσιμο, απ' όσο ξέρουμε, και... είχαν πολύ περισσότερο καύσιμο από εκείνη την ποσότητα... εάν ήταν σε ένα από τα σκάφη ή αλλού δεν ξέρω, αλλά είχαν πολύ περισσότερο απ' όσο ήταν απαραίτητο για να λειτουργήσει το σκάφος. Ενδιαφερόταν πολύ να υποκαταστήσουν με κάτι, εάν ήταν δυνατόν, αυτό το καύσιμο. Όχι μόνο να μάθουν πως λειτουργούσε ο αντιδραστήρας... αλλά να τον αντιγράψουν με γήϊνα υλικά. Ήθελαν κάτι απλό... ουσιαστικά φτιαγμένο με υλικά που είχαν."

"Οταν ενεργοποίησε τον αντιδραστήρα μου είπε, ακούμπησέ τον. Και αισθανόσουν... είναι περίπου σαν να είχες δύο μαγνήτες στο χέρι σου, αλλά χωρίς καθόλου μέταλλο... αισθανόσουν μια απωστική δύναμη... καθώς πλησίαζες το χέρι σου πιό κοντά σε αυτό, δεν μπορούσες να ακουμπήσεις τον μεταλλικό αντιδραστήρα... Δεν υπήρχε κανένας ήχος, πλήρης σιωπή, και δεν μπορούσες να το μετακινήσεις καθόλου... ήταν ουσιαστικά κλειδωμένο στον χρόνο και στον χώρο... ήταν απόλυτα αμετακίνητο... και μετά μπορούσες να αισθανθείς ότι το πεδίο ήταν σχεδόν ελαστικό στην κορυφή και τότε ήταν που ρίχναμε αντικείμενα επάνω εκεί και αναπηδούσαν... και έριξε μιά μπάλα του γκολφ στην κορυφή και αυτή αναπήδησε και χτύπησε ένα από τα πλακάκια της οροφής..."

Τα κύματα βαρύτητας - Οι βαρυτικοί ενισχυτές.

Σύμφωνα με έγγραφα που διάβασε ο Lazar στην μυστική βάση S4, οι δίσκοι πετάνε ενισχύοντας τα κύματα βαρύτητας. Η βαρύτητα είναι στην πραγματικότητα δύο κύματα, που προσδιορίζονται ως βαρύτητα Α και βαρύτητα Β. Η βαρύτητα Α βρίσκεται στο ατομικό επίπεδο. Δηλαδή, το κύμα βαρύτητας δεν εκτείνεται πέρα από τον μοριακό δεσμό εκτός από την περίπτωση του στοιχείου 115. Αυτή η ελάχιστη προέκταση του κύματος στο στοιχείο 115 επιτρέπει ώστε το κύμα να μπορεί να προσπελασθεί και να ενισχυθεί. Η τρέχουσα ονομασία της βαρύτητας Α είναι η γνωστή ισχυρή πυρηνική δύναμη.

Το βαρυτικό κύμα που παράγεται από το στοιχείο 115 βρίσκεται μέσα στον σφαιρικό αντιδραστήρα. Συνδεδεμένος με αυτόν τον αντιδραστήρα από το επάνω μέρος είναι ένας διαφανής κυματοδηγός (σε μορφή σωλήνα που φτάνει μέχρι την οροφή του σκάφους) ο οποίος είναι συντονισμένος κατά τέτοιο τρόπο ώστε να παρέχει μια εύκολη διαδρομή την οποία να ακολουθήσει το κύμα. Το κύμα χρειάζεται λιγότερη προσπάθεια να καταβάλλει για να ταξιδέψει προς τα πάνω κατά μήκος του κυματοδηγού από το να πάει αλλού. Το κωνικό κάτω μέρος του κυματοδηγού ακουμπάει το πάνω μέρος του αντιδραστήρα, ενώ το πάνω μέρος του κυματοδηγού εκτείνεται έως την οροφή.

Οι βαρυτικοί ενισχυτές είναι τρείς σωλήνες περίπου 60 εκατοστά σε διάμετρο και 120 εκατοστά σε μήκος. Είναι τοποθετημένοι σε τριγωνικό σχηματισμό κάτω από ένα ψευδο-δάπεδο και πάνω από το χαμηλότερο μέρος του σκάφους. Ο αντιδραστήρας είναι κεντραρισμένος ανάμεσα στους τρεις ενισχυτές γιατί το κύμα βρίσκεται επίσης στη βάση του αντιδραστήρα. Ο αντιδραστήρας λειτουργεί σαν πομπός, παρόμοιος με ένα πηνίο Tesla, στο ότι κάθε ενισχυτής συντονίζεται ανεξάρτητα για να λειτουργήσει σαν ενισχυτικός δέκτης.

Το μόνο κινούμενο σημείο σε ολόκληρη την κατασκευή του δίσκου είναι η άρθρωση στο σημείο στήριξης των βαρυτικών ενισχυτών έτσι ώστε αυτοί να μπορούν να κινηθούν και να κατευθύνουν το βαρυτικό κύμα προς κάποια συγκεκριμένη κατεύθυνση. Ο καθένας από τους τρεις βαρυτικούς ενισχυτές παράγει το δικό του βαρυτικό κύμα, και ανάλογα με το πως είναι προσανατολισμένοι οι ενισχυτές, τα βαρυτικά κύματα μπορούν να εστιαστούν σε ένα σημείο ή να απλωθούν. Κάθε ενισχυτής μπορεί να λειτουργήσει ανεξάρτητα πάνω στην δική του άρθρωση.

Τα κύματα βαρύτητας έχουν πλάτος, μήκος κύματος και συχνότητα, όπως έχει οποιοδήποτε κύμα. Καθώς αυξάνεται το πλάτος, τα βαρυτικά κύματα λυγίζουν τον χώρο γύρω από τον δίσκο.

Το εξωτικό προωθητικό σύστημα του σκάφους.

Όταν ταξιδεύουν με σχετικά μικρές ταχύτητες κοντά σε ένα πλανήτη, και πάλι οι δίσκοι χρησιμοποιούν την βαρύτητα, αλλά με διαφορετικό τρόπο. Τώρα οι δίσκοι ισορροπούν στα κύματα βαρύτητας και "πέφτουν" προς την κατεύθυνση που θέλουν να πάνε. Τα βαρυτικά κύματα από τον δίσκο εναλλάσσονται σε φάση με την βαρύτητα του πλανήτη.

Αν και οι δίσκοι είναι πιό ασταθείς σε αυτή την κατάσταση λειτουργίας, μπορούν όμως να πραγματοποιούν ελιγμούς που είναι πέρα από τις δυνατότητες των συμβατικών αεροσκαφών - όπως να κάνουν στροφές 90 μοιρών στιγμιαία και να επιταχύνουν εξαιρετικά γρήγορα. Οι επιβάτες που βρίσκονται μέσα στον δίσκο δεν αντιλαμβάνονται δυνάμεις G κατά την διάρκεια αυτών των ελιγμών.

Τα κύματα βρίσκονται σε διαρκή αλλαγή φάσης, που αλλάζει τον προσανατολισμό και το επίπεδο του κύματος από 0 σε 180 μοίρες, επομένως εναλλάσσοντας την έλξη ή απώθηση του κύματος.

Όταν ένας δίσκος λειτουργεί με έναν μόνο ενισχυτή, στέκεται πάνω σε ένα "έδρανο" βαρύτητας και λέγεται ότι λειτουργεί τότε σε "διαμόρφωση όμικρον". Σε αυτήν την διαμόρφωση, οι υπόλοιποι δύο ενισχυτές είναι αποδεσμευμένοι για άλλες χρήσεις - όπως να συλλέγουν αντικείμενα.

Στην "διαμόρφωση δέλτα", οι δίσκοι λειτουργούν συγχρόνως και με τους τρεις ενισχυτές. Αυτή η διαμόρφωση χρησιμοποιείται στο διάστημα για ταξίδια μεγάλων αποστάσεων. Στο διάστημα, ο δίσκος κλίνει με τέτοιο τρόπο ώστε οι βαρυτικοί ενισχυτές να εστιάζονται εκεί όπου κατευθύνεται ο δίσκος και το προωθητικό σύστημα τίθεται σε λειτουργία ενισχύοντας τα βαρυτικά κύματα που είναι εκτός φάσεως με την βαρύτητα της γης. Τα ενισχυμένα κύματα βαρύτητας παραμορφώνουν τον χωρόχρονο.

Το βαρυτικό πεδίο που παράγει ο δίσκος μπορεί να παραμορφώσει τον χωρόχρονο και επομένως την απόσταση ανάμεσα στο σημείο Α που βρίσκεται αρχικά και στο σημείο Β που θέλει να πάει. Μπορεί μετά να μετακινηθεί στο σημείο που θέλει να πάει, και μετά να σταματήσει να παράγει το βαρυτικό πεδίο... επιτρέποντας στον χωρόχρονο να επανέλθει στην φυσιολογική του μορφή.

Με δυό λόγια, ο δίσκος στρεβλώνει τον χωρόχρονο, προσκολλάται στην στρέβλωση αυτή και επαναφέρει απότομα τον χωρόχρονο στην αρχική του μορφή. Με αυτό τον τρόπο, οι επιβάτες του δίσκου μπορούν να ταξιδέψουν τεράστιες αποστάσεις με ελάχιστη γραμμική μετακίνηση και έτσι η παραμόρφωση του χωρόχρονου μεταφράζεται σε μειωμένη απόσταση.

Ο δίσκος παραβιάζει το όριο της ταχύτητας του φωτός;

Το ότι η βαρύτητα παραμορφώνει ή στρεβλώνει τον χώρο είναι ήδη γνωστό στην συμβατική φυσική. Γι' αυτό οι αστρονόμοι, σε ορισμένες θέσεις κατα την διάρκεια μιας έκλειψης, μπορούν να δουν αστέρες που είναι ακριβώς πίσω από τον ήλιο (η βαρύτητα του ηλίου προκαλεί το φως του αστέρα να λυγίσει γύρω από τον ήλιο).

Η ταχύτητα u ορίζεται σαν η απόσταση s δια του χρόνου t. Και εφόσον οι δίσκοι λειτουργούν στρεβλώνοντας τον ίδιο τον χώρο και τον ίδιο τον χρόνο ένας πιο πολύπλοκος τύπος από τον u=s/t χρειάζεται για να περιγράψει αυτό που συμβαίνει. Δεν είναι ακριβές ότι οι δίσκοι παραβιάζουν τον περίφημο κανόνα του Einstein ότι τίποτε δεν μπορεί να ταξιδέψει ταχύτερα από την ταχύτητα του φωτός. Είναι πιό ακριβές να πούμε ότι οι δίσκοι παρακάμπτουν αυτόν τον κανόνα τελείως.

Ο Einstein πέθανε προσπαθώντας να καταλάβει την βαρύτητα. Σύμφωνα με τον Lazar, η βαρύτητα διαδίδεται στιγμιαία. Η βαρύτητα είναι στην πραγματικότητα δύο κύματα, που προσδιορίζονται ως βαρύτητα Α και βαρύτητα Β. Η βαρύτητα Α βρίσκεται στο ατομικό επίπεδο (είναι η ισχυρή πυρηνική δύναμη), ενώ η βαρύτητα Β είναι η μακροσκοπική βαρύτητα που ξέρουμε.

Ανησυχητικά συμπεράσματα.

Από τα λεγόμενα του Bob Lazar, αλλά και από πάμπολλες άλλες συγκλίνουσες πληροφορίες και ενδείξεις προκύπτει ότι υπήρξε (και υπάρχει;) κάποιου είδους "συνεργασία" αυτών των όντων με άκρως απόρρητες και μυστικές υπηρεσίες στις ΗΠΑ (και ίσως και αλλού) που φαίνονται να είναι πρόθυμες να ανταλλάξουν τα μυστικά των εξαιρετικά προηγμένων εξωγήινων τεχνολογιών με παραχωρήσεις και διευκολύνσεις που ίσως αποβούν καθοριστικές και μοιραίες για το μέλλον του ανθρώπινου γένους.

Lazar: "Λέω την αλήθεια. Προσπάθησα να το αποδείξω. Αυτό που γίνεται εκεί μπορεί να είναι το πιο σημαντικό γεγονός της Ιστορίας. Μιλάμε για επαφή, φυσική επαφή και αποδείξεις από έναν άλλο πλανήτη, ένα άλλο σύστημα, μια άλλη διάνοια. Αυτό πρέπει να είναι το πιο μεγάλο γεγονός στην Ιστορία."

Edited by - Sol-Mix on 15/10/2013 11:54:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2013, 16:07:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η γέννηση του στοιχείου 115
Τα υπερουράνια στοιχεία είναι πολύ ασταθή. Το γεγονός οφείλεται στο ότι τα πρωτόνια απωθούνται μεταξύ τους με μια δύναμη που είναι ανάλογη του τετραγώνου του αριθμού τους. Τα βαριά στοιχεία διασπώνται εκπέμποντας πυρήνες ηλίου – τα σωματίδια άλφα. Τέτοιες αλυσίδες διάσπασης χρησιμοποιήθηκαν από αμερικανούς, ρώσους και ελβετούς επιστήμονες για να αποδείξουν φυσικά την ύπαρξη των στοιχείων 115 και του προϊόντος της αποσύνθεσής του, μετά από μια εκπομπή σωματιδίου άλφα – το στοιχείο 113. Προκειμένου να διασπαστούν τα άτομα του στοιχείου 115 ένας περιστρεφόμενος δίσκος στόχος από το στοιχείο αμερίκιο (Ζ=95) βομβαρδίστηκε με μια ακτίνα ασβεστίου (Ζ=20). Σε μια αντίδραση σύντηξης μεταξύ του στόχου και της ακτίνας του ασβεστίου γεννήθηκε το στοιχείο 115. Μετρήσεις που έγιναν στο μαγνητικό πεδίο του επιταχυντή στη Dubna ταυτοποίησαν τα προϊόντα της μεταστοιχείωσης.
Όμως ο σχηματισμός τους δεν ήταν επαρκής για να αποδείξει την ύπαρξη του στοιχείου καθώς τα άτομά του 115 έζησαν μόνο για ένα δέκατο του δευτερολέπτου και ήταν δύσκολο να ανιχνευθούν. Εν συνεχεία το 113 διασπάστηκε μετά περίπου 1 δευτερόλεπτο. Ας σημειωθεί ότι το 2001 είχε ‘κατασκευαστεί’ η ανακάλυψη του στοιχείου 118 και έκτοτε όλοι είναι πολύ προσεκτικοί με τέτοιες ανακοινώσεις.
Η πρώτη φορά το πείραμα είχε γίνει το καλοκαίρι του 2003 και οι φυσικοί είχαν καταλήξει στο συμπέρασμα ότι υπήρχαν τέσσερις περιπτώσεις στις οποίες ένα άτομο ασβεστίου συγχωνεύεται με το αμερίκιο.
Αλλά ένα ραδιοχημικό πείραμα που έγινε αποδείχθηκε επιτυχές δεδομένου ότι παρήγαγε πενταπλάσια άτομα.
Ραδιοχημική απόδειξη
Όπως αναμένεται, το στοιχείο 115 διασπάστηκε με την εκπομπή ενός σωματιδίου άλφα για να φτιαχτεί το στοιχείο 113 και έπειτα με εκπομπές τεσσάρων άλφα σωματιδίων, στο δουβίνιο ή στοιχείο 105. Σε αυτό το σημείο έπαιξε ρόλο η τεχνική βοήθεια από το PSI. Πίσω από τον περιστρεφόμενο δίσκο του αμερικίου (ο στόχος) τοποθετήθηκε ένας χάλκινος δίσκος που συνέλεξε όλα τα άτομα του στοιχείου 115 που εκπέμφθηκαν από το στόχο. Ο δίσκος του χαλκού υποβλήθηκε έπειτα σε χημική επεξεργασία με τη βοήθεια της τεχνικής υγρής χρωματογραφίας και τότε παρατηρήθηκαν 15 άτομα δουβνίου (το στοιχείο 105), που έχουν χρόνο ημιζωής 32 ωρών. Η μορφή της αποσύνθεσης αυτών των ατόμων υποστήριξε τα αποδεικτικά στοιχεία του πειράματος της φυσικής. Κατά συνέπεια η ανακάλυψη του στοιχείου 115 και των απογόνων του, το στοιχείο 113, αποδείχθηκε πλήρως. Όλα τα στοιχεία κάτω από τον ατομικό αριθμό 113 είναι ήδη γνωστά.
Ας τονιστεί ότι ήταν η πρώτη φορά που η Ελβετία ήταν στην πρώτη γραμμή του αγώνα για την επέκταση του περιοδικού πίνακα.
Πηγή: Paul Scherrer Institut

Μετά απο αυτο, φαίνεται καθαρά ότι το στοιχείο 115, μετουσιώνεται σε 113 και 105 και όχι στο στοιχείο 116 που λέει ο Λαζάρ.

Δεν μπορεί κανείς να ακουμπησει αντιδραστήρα.

Τα κύματα βαρύτητας είναι δυνατόν να επιτευχθούν με κυματισμό του χωροχρόνου, κάτι που συμναίνει κατα κόρον στις μαύρες τρύπες.

Εχει συζητηθεί στο παρελθόν το θέμα του Λαζάρ και το αποτέλεσμα δεν ήταν και τόσο ενθαρυντικό, επειδή λείπουν πολλές πληροφορίες, τις οποίες ο ίδιος ο Λαζάρ, να μην κατανοούσε ή να αγνούσε.

Σχετικά όμως, με αυτα που λέει είναι πολύ πιθανό να μπορεί να κινηθεί ένα αντιβαρυτικό σκάφος.Το θέμα είναι η τεχνογνωσία της παραγωγής των "εξωτικών" υλικών και η συναρμολόγησή τους σε ένα ενιαίο λειτουργικό σκάφος.

Προσωπικά, άν και μερικά απο τα λεγόμενά του, δεν συνάδουν με τις μέχρι τούδε γνώσεις μας, θεωρώ ότι είμαστε πολύ κοντά στην επίτευξη του κινητήρα αντιβαρύτητας.Ισως και να έχει επιτευχθεί ήδη, σε μυστικά εργαστήρια.Ισως αυτο να εξηγεί την απότομη διακοπή των αμερικανικών διαστημικών λεωφορείων.Αφού έχουν τα "πιάτα" τι να τα κάνουν τα "κάρα"?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2013, 13:11:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είδαμε κάποιες από τις φυλές των εξωγήινων, δηλαδή, Ανθρωποειδή, Σαυροειδή και Γκρι, ας δούμε τώρα και μία φυλή από αυτές που αναφέρονται ως άλλες, δηλαδή από αυτές που δεν κατηγοριοποιούνται στις προηγούμενες 3 αναφερθέντες.

TENGRI

Μητρικός πλανήτης τους είναι ο Tengri, που βρίσκετε στον γαλαξιακό τομέα 56, και στο αστρικό σύστημα F-1342α.

Ζουν κάτω από το έδαφος του πλανήτη τους, καθώς και σε κάθε άλλο πλανήτη, δηλαδή είναι υποχθόνιοι.

Ο πληθυσμός τους στον πλανήτη Tengri είναι περίπου 1 δισεκατομμύριο άτομα του είδους τους. Υπάρχουν και αρκετοί άλλοι που ζουν διασκορπισμένοι σε διάφορους άλλους πλανήτες, μεταξύ αυτών των πλανητών είναι ο δικός μας πλανήτης, η Γή.

Επισκέφτηκαν τον πλανήτη Γη για πρώτη φορά πριν από 10.000 χρόνια περίπου.

Χρειάζονται ατμόσφαιρα, νερό και φυτά για να επιβιώσουν, είναι καθαρά φυτοφάγα πλάσματα.

Διαθέτουν διαστημόπλοια που μπορούν να φιλοξενήσουν έως και 5 εκατομμύρια άτομα.

Υποστηρίζουν ότι σε συνεργασία με τους Uriya και τους Kvazaki έχουν επέμβει δραστικά στην γεννητική και τον πολιτισμό της Ανθρώπινης φυλής μας.

Επίσης υποστηρίζουν ότι με δικές τους παρεμβάσεις έχουν αποτραπεί μεγάλες φυσικές καταστροφές στον πλανήτη μας.

Κατά την διάρκεια των επισκέψεων και της παραμονής τους στον πλανήτη μας είχαν αρκετές επαφές με πολλές και διάφορες κυβερνήσεις της Κρατών της Γης.

Για περισσότερες πληροφορίες ρωτήστε τις Κυβερνήσεις σας.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2013, 19:15:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Notirk, απ' ό,τι λες και δεν έχω κανένα λόγο να το αμφισβητήσω, το αντίθετο μάλιστα, είσαι "καλός αγωγός" και δέκτης πληροφοριών από το Συλλογικό Νου.

Επομένως είναι, σχετικά, πιο εύκολο για σένα να επικεντρώσεις το ενδιαφέρον και την προσήλωσή σου, προς αυτές τις πληροφορίες και είμαι σίγουρος ότι θα έχεις αποτέλεσμα.

Νομίζω ότι έχεις τα προσόντα που χρειάζονται και ψάχνεις και αντιλαμβάνεσαι και επεξεργάζεσαι πληροφορίες και συνδυάζεις και σκέφτεσαι...
Φαντάσου τα όλα αυτά μέσα σε έναν πνευματικό αποστακτήρα, αυτό που θα στάξει, στο τέλος, είναι αυτό που σου χρειάζεται.

Βέβαια, από εκεί και πέρα θα έχεις άλλα προβλήματα, αλλά τουλάχιστον, θα ξέρεις πού να κοιτάζεις...


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ


Ικανοποιητική απάντηση για τους έχοντες ώτα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2013, 19:35:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

SOL MIX , είπε

Το σκάφος έχει ύψος περίπου 5 μέτρα και διάμετρο 16 μέτρα. Η εξωτερική επιφάνεια του σκάφους είναι μεταλλική στο χρώμα του αγυάλιστου ατσαλιού. Το σκάφος αυτό κάθεται με την κοιλιά του όταν δεν είναι ενεργοποιημένο και όχι στα στερεότυπα πόδια με μορφή τρίποδα που συνήθως έχουν συνδεθεί με εμφανίσεις τέτοιου τύπου σκαφών.
Η πόρτα εισόδου βρίσκεται στο πάνω μισό του δίσκου, και μόνο το κάτω μέρος της πόρτας τυλίγεται στο κεντρικό χείλος του δίσκου.
----------------------------------------------------------------

Αυτό που είδα , ταιριάζει στην περιγραφή σου , εκτός από το τρόπο που ακουμπάει στο έδαφος... το ''δικό μου '' κάθησε σε τρία πόδια.
Το εγκατέλειψαν μέσα σε μια σπηλιά κάπου στην Αργολίδα , πέντε ανθρωποειδή όντα , που βγήκαν από την κάτω μεριά του σκάφους.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2013, 23:14:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από www.pathfinder.gr:

Η Ευρώπη φέρνει την τρισδιάστατη εκτύπωση «στην εποχή του μετάλλου»

http://news.pathfinder.gr/eco-science/scitech/937669.html

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2013, 11:43:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
SOLIPSI RAI

Προέρχονται από τον αστερισμό του Κύκνου, και από το σύστημα Ymartyyn, το πολιτικό τους σύστημα είναι Προεδρική Δημοκρατία.

Ο πολιτισμός τους είναι 2 δισεκατομμυρίων ετών, έχουν επισκεφτεί τον πλανήτη μας αρκετές φορές, διαθέτουν την τεχνολογία ταξιδιών στο παρελθόν και στο μέλλον καθώς επίσης και μεταξύ διαστάσεων.

Διαθέτουν πολύ προηγμένα οπλικά συστήματα, μη αντιμετωπίσιμα από οποιαδήποτε άλλη εξωγήινη φυλή, αυτός είναι και ο λόγος που μπήκαν στην μέση στον μεγάλο πόλεμο, κατατρόπωσαν τις Σαύρες, και εξανάγκασαν τα ανθρωποειδή και τις Σαύρες να κάνουν ανακωχή.

Η Φυλή Solipsi Rai δεν έχει αποικίες, δεν το θεωρούν αναγκαίο για την ανάπτυξη τους, έχουν επικεντρωθεί στην παρακολούθηση και την ανάπτυξη των άλλων φυλών του σύμπαντος, με συμβουλευτική συνδρομή.

Είναι μια άκρος Ειρηνική, δίκαια και ανεκτική φυλή, είναι με μια δική μας έκφραση «χαλί να τους πατήσεις» μέχρι να τους πατήσεις τον κάλο ή να καταλάβουν ότι είσαι «λαμόγιο» μετά «ποιος είδε τον Θεό και δεν τον φοβήθηκε», με τον τρόπο αυτό έχουν επιβάλει μια Συμπαντική ειρήνη που εξακολουθεί και ισχύει μέχρι σήμερα.

Σε σχέση με εμάς, έχουν πει ότι το πρώτο μέλημα μας, πρέπει να είναι η έξοδό μας στο διάστημα, από την γρήγορη έξοδό μας στο διάστημα και στους γαλαξίες θα εξαρτηθούν παρά πολλά για την ανάπτυξη και τον πολιτισμό μας.

Έχουν πει επίσης ότι ακόμα και σήμερα, έχουμε περίπου 645 επιλογές, δρόμους πολιτισμού και ανάπτυξης που μπορούμε να ακολουθήσουμε, και ότι από εμάς αποκλειστικά, εξαρτάτε ο τελικός δρόμος που θα θελήσουμε να ακολουθήσουμε.

Προειδοποίησαν τους Maitre δύο φορές να σταματήσουν να ζουν ως «πειρατές», οι Maitre δεν τους άκουσαν και σήμερα κρύβονται κυνηγημένοι σε διάφορους πλανήτες, στους γαλαξίες για να ξεφύγουν από τα όπλα τους.

Υστερόγραφο: Αν αληθεύουν όλα αυτά, τελικά υπάρχουν και φυσιολογικοί εξωγήινοι, τελικά ίσως υπάρχει ελπίδα εκεί έξω.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2013, 11:58:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Notirk: αν θέλεις πες μας, που στην Αργολίδα έγινε αυτό το περιστατικό που βίωσες, σε ποίο δρόμο ήσουν; που πήγαινες; Αν είχες GPS κράτησες συντεταγμένες; πως ήταν η σπηλιά εξωτερικά; κλπ.

Τελικά αυτά που μαζεύω εδώ και 9 μήνες περίπου είναι πάρα πολλά και η πληροφορίες έχουν αρχίσει και γίνονται χαώδης, δεν περίμενα ότι κυκλοφορούσαν τόσα πολλά σε τόσες γλώσσες στο διαδίκτυο, θα προσπαθήσω να τα ταξινομήσω σε 3 κατηγορίες, μία που να αφορά το Ιστορικό και τις Εξωγήινες φυλές, μία άλλη με τις «Προφητείες», είναι σε εισαγωγικά γιατί έχω αρχίσει να πιστεύω ότι μόνο προφητείες δεν είναι, αλλά έχουν ημερομηνίες, μήνα και έτος, και μία από αυτές πραγματοποιείτε τώρα, η έντονη σεισμική δραστηριότητα στον πλανήτη, του τελευταίου τριμήνου του 2013, υπάρχουν «Προφητείες» μέχρι και το 2056, και μια τρίτη κατηγορία για την Φυσική και τα Σωματίδια, τελικά ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ, είχες δίκιο υπάρχουν και πολλές άλλες λεπτομέρειες, που τώρα πέφτουν στην αντίληψη μου, αλλά μέσα σε αυτό το χάος των περίπου 200 GB που να τις βρω.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 41 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.375
Maintained by Digital Alchemy