ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Γήινοι και Εξωγήινοι
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 41
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2013, 17:32:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Ψάχνοντας στο διαδίκτυο βρήκα ένα αξιόλογο σκίτσο που είναι παρά πολύ κοντά σε αυτόν που είδα.

Αν στενέψεις λίγο τις πλάτες και το σώμα δεν κάνει τόσο έντονο «V» αλλά είναι πολύ ποιο ίσιο, (πλάτες μέση), είναι θα έλεγα ΙΔΙΟΣ, τώρα αν αυτοί στο σκίτσο είναι οι παιδαράδες της φυλής τότε αυτός που είδα μπορεί να είναι ο φυσιολογικός της ίδιας φυλής.

Edited by - Sol-Mix on 08/10/2013 17:35:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2013, 17:34:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

panpam

quote:
Τώρα αυτό μοιάζει μοιρολατρικό και κάπως σχετικό με το "κάνουμε δηλαδή, πως δεν τρέχει τίποτα, και να εξακολουθήσουμε να μαλακιζόμαστε, ωσάν να είμαστε οι μοναδικοί και εκλεκτοί" που φάνηκε να σε ανησυχεί...

Θα ήθελα σε παρακαλώ, κι αν δεν σου είναι ιδιαιτέρως δύσκολο δηλαδή, να διαβάζεις λίγο προσεκτικότερα αυτά που γράφω.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


Δεν έχεις παρά να εξηγήσεις τι εννοείς - αν δεν είναι μοιρολατρικό αυτό που έγραψες. Για τα άλλα δες τι έχεις γράψει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2013, 17:40:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Panpam μην ασχολείσαι και μη δίνεις σημασία, αναλλώνεσαι χωρίς λόγο, το θέμα είναι το θεματοθέτη και αυτός αποφασίζει τι θα απαντήσει.

Εμένα με βάλανε σε τάξη:

quote:

maria3

quote:
Μπορείτε να μου πείτε πως αντιμετωπίζονται όλα αυτά και τι μπορούμε να κάνουμε εμείς σαν άνθρωποι;

Για αρχή, ξεκίνα εντελώς διαφορετικά:

Άνθρωπος δεν είναι είδος, όπως συμβατικά χρησιμοποιούμε τον όρο, αλλά τάξη.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


Όταν δεν μας συμφέρει κλείνουμε στόματα.

Πάντως να σας θυμίσω κάτι ακόμα δεν μπορούσα να μην το κάνω.

quote:

maria3
quote:

Αυτό που λες είναι κάτι σαν χωροχρόνος μέσα στο χωροχρόνο;
Πως θα το περιέγραφες, σαν υπό γαλαξίας δηλαδή;

ή το κέντρο;

Μαρια3, παρ'όλη την συμπάθεια, που ομολογουμένως έχω προς εσένα, δεν μπορώ να αγνοώ συνεχώς, τα...μαργαριτάρια σου!!

Οταν κάποιος λέει μια ασυναρτησία και ο άλλος που δεν κατάλαβε τίποτα, ( λόγω ασυναρτησίας ), απαντά με άλλη ασυναρτησία, ώστε να δείξει στον πρώτο "ασυνάρτητο", ότι "καλά τα λέει", τότε για τους τρίτους το θέμα γίνεται γελοίο!

Φαίνεται ότι δεν έδωσες και ιδιαίτερη προσοχή, σε ένα μικρό κειμενάκι προς σένα, λίγο πιο πάνω!
Ας είναι!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Αυτό για να σου δείξω ότι δεν υπάρχει λόγος να ασχολείσαι με άτομα που θεωρούν τα θέματα δικά τους.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2013, 17:59:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
panpam

Κατ'αρχήν να ζητήσω συγνώμη από τον θεματοθέτη για την θλιβερή επί προσωπικού κουτσουλιά. Θα κάνω μια τελευταία τοποθέτηση αυτού του τύπου, και δεν πρόκειται να επανέλθω, ασχέτως προκλήσεων.

quote:
panpam
Δεν έχεις παρά να εξηγήσεις τι εννοείς - αν δεν είναι μοιρολατρικό αυτό που έγραψες. Για τα άλλα δες τι έχεις γράψει.

Τα γραπτά μου είναι σαφέστατα. Από εκεί και πέρα, το θέμα της κατανόησής τους, δεν είναι δική μου υπόθεση. Αφορά κυρίως στο επίπεδο και την αντιληπτική ικανότητα του αναγνώστη.
Παρακολουθώ το esoterica περίπου 12 χρόνια, και συμμετέχω ενεργά 1,5. Δεν είμαι καινούργιος δηλαδή. Ωστόσο υπάρχουν κατηγορίες όπως η Ψυχή και η Σοφία, στις οποίες δεν έχω καταθέσει ποτέ την άποψή μου. Αυτό, διότι αισθάνομαι ελλειμματικός ως προς τα αντικείμενα που πραγματεύονται. Ως εκ τούτου, προτιμώ απλώς να διαβάζω, αφενός μεν για να καταλάβω τί παίζει, αφ ετέρου για να πάρω ιδέες για προσωπική αναζήτηση.
Δεν είμαι της άποψης δηλαδή, οτι όλα τα σφάζω, όλα τα μαχαιρώνω της ατμοσφαίρας ναούμ.
Για κάποιον λόγο, εσύ αντιθέτως panpam, νομίζεις πως οι κουτσουλιές σου έχουν θέση, και μάλιστα δοξασμένη, σε όλο το φάσμα θεματολογίας του παρόντος χώρου.
Προσωπική μου άποψη, καλό θα ήταν να περιοριστείς σε συζητήσεις εκεί που σε φτάνει το σεντόνι, και να δείχνεις τον στοιχειώδη σεβασμό όταν τα πόδια σου βγαίνουν έξω από αυτό.
Από εκεί και πέρα, δεν θέλω να έχω κανένα περαιτέρω διαλεκτικό νταραβέρι μαζί σου, κι ελπίζω αυτό τουλάχιστον να το σεβαστείς και να αφήσεις τις προβοκατόρικου ύφους παρεμβάσεις στις αναφορές μου.
Ελπίζω να έγινα κατανοητός αυτή τη φορά.

Υ.Γ. Τον φανατισμό τον κατανοώ. Ποτέ μου όμως δεν κατάφερα να κατανοήσω, τον μηχανισμό μέσω του οποίου καθίσταται κέντρο του κόσμου και αναφοράς, το αντικείμενου του οποιουδήποτε φανατισμού. Αντιθέτως, μου γίνεται ολοένα και ευκολότερα ευδιάκριτη η πνευματική και γνωσιακή ένδεια των φορέων του.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2013, 19:40:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Υ.Γ. Τον φανατισμό τον κατανοώ. Ποτέ μου όμως δεν κατάφερα να κατανοήσω, τον μηχανισμό μέσω του οποίου καθίσταται κέντρο του κόσμου και αναφοράς, το αντικείμενου του οποιουδήποτε φανατισμού. Αντιθέτως, μου γίνεται ολοένα και ευκολότερα ευδιάκριτη η πνευματική και γνωσιακή ένδεια των φορέων του.

Aχ καλέ!!!
Τι μαλακά που...καρφώνεις όταν το θέλεις!!!

Εβαλες λαστιχάκι στο κεφάλι του καρφιού και βελούδο στο σφυρί!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2013, 19:50:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Ψάχνοντας στο διαδίκτυο βρήκα ένα αξιόλογο σκίτσο που είναι παρά πολύ κοντά σε αυτόν που είδα.

Αν στενέψεις λίγο τις πλάτες και το σώμα δεν κάνει τόσο έντονο «V» αλλά είναι πολύ ποιο ίσιο, (πλάτες μέση), είναι θα έλεγα ΙΔΙΟΣ, τώρα αν αυτοί στο σκίτσο είναι οι παιδαράδες της φυλής τότε αυτός που είδα μπορεί να είναι ο φυσιολογικός της ίδιας φυλής.

Edited by - Sol-Mix on 08/10/2013 17:35:13


Κατάλαβα Sol-Mix.
Το βιντεάκι με τον κοντό, σίγουρα δεν ανταποκρινόταν στην στην περιγραφή σου.Το έβαλα μόνο για την καμπούρα.

οι ανωτέρω, ακριβώς αυτοί της φωτογραφίας, είναι οι "αδιάφθοροι".Είναι η φυλή που παίζει τον ρόλο του αστυνόμου του γαλαξία.Προέρχονται απο κι αυτοί απο την Ανδρομέδα.

Ξέρω, ότι φαίνονται γελοία αυτα, αλλά απευθύνονται σε "ειδικό" κοινό, το οποίο ασχολείται λίγο-πολύ με το θέμα και δεν θα κάνει τον κόπο να ρωτήσει << που τα ξέρεις όλα αυτα >>, επειδή το κοινό αυτο διαισθάνεται, την πιθανή εκδοχή των ανωτέρω, καθώς και το τρόπο εξαγωγής συμπερασμάτων, μέσα απο τις διασωθείσες γραφές.

Υ.Γ σχετικά με τις γραφές, ενα κομάτι προς σκέψη, απο τον Sesostris!
<< Ιώβ 38,31-35 και όχι 39
συνῆκας δὲ δεσμὸν Πλειάδος καὶ φραγμὸν Ὠρίωνος ἤνοιξας; ἦ διανοίξεις μαζουρὼθ ἐν καιρῷ αὐτοῦ καὶ Ἕσπερον ἐπὶ κόμης αὐτοῦ ἄξεις αὐτά; ἐπίστασαι δὲ τροπὰς οὐρανοῦ ἢ τὰ ὑπ᾿ οὐρανὸν ὁμοθυμαδὸν γινόμενα; καλέσεις δὲ νέφος φωνῇ, καὶ τρόμῳ ὕδατος λάβρου ὑπακούσεταί σου; ἀποστελεῖς δὲ κεραυνοὺς καὶ πορεύσονται; ἐροῦσι δέ σοι· τί ἐστι; >>

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.

Edited by - ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ on 08/10/2013 20:12:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2013, 20:04:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
maria3
Αυτό για να σου δείξω ότι δεν υπάρχει λόγος να ασχολείσαι με άτομα που θεωρούν τα θέματα δικά τους.

Κάνεις λάθος maria3.
Δεν υπάρχει τίποτα επι προσωπικού και ουδεμία μονοπώληση θέματος.

Κανείς μας δεν θεωρεί τα θέματα του φόρουμ δικά του και κανείς δεν συμπεριφέρεται άσχημα, αν δεν προκληθεί λόγω και έργω!

Η συμμετοχή είναι αποδεκτή και επιβαλλόμενη.
Η ανόητη συμμετοχή, δεν είναι αποδεκτή, απο πληθώρα συνδικτύων!

Η ανόητη συμμετοχή, γίνεται ευδιάκριτη, όταν πάνω απο τρία άτομα, σου κάνουν την ίδια παρατήρηση, με διαφορετικά ίσως λόγια.

Οι φίλοι μου με αποκαλούν Κλιντ Ηστγουντ, επειδή "πυροβολώ" αδιακρίτως.Ενας άλλος φίλος ο Γιόντα, σαν σοφός και ήπιος που είναι, χρησιμοποιεί τη σοφία του και την ευγενή καλωσύνη του και με κοσμιότατες επεμβάσεις, πλήρους νοήματος, προσπαθεί να αποσοβήσει το μοιραίο, στο οποίο πρωταγωνιστεί ο Τσάρλς Μπρόνσον.
Αυτός ο Τσάρλς maria3, είναι και ο πιο επικίνδυνος.Πυροβολεί με απόλυτη ψυχραιμία και ευστοχία, όλους αυτούς, που ξέφυγαν, απο την βιασύνη και την αδιακρισία μου.

Πάντως εξακολουθώ να σε συμπαθώ!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2013, 20:10:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Ψάχνοντας στο διαδίκτυο βρήκα ένα αξιόλογο σκίτσο που είναι παρά πολύ κοντά σε αυτόν που είδα.

Αν στενέψεις λίγο τις πλάτες και το σώμα δεν κάνει τόσο έντονο «V» αλλά είναι πολύ ποιο ίσιο, (πλάτες μέση), είναι θα έλεγα ΙΔΙΟΣ, τώρα αν αυτοί στο σκίτσο είναι οι παιδαράδες της φυλής τότε αυτός που είδα μπορεί να είναι ο φυσιολογικός της ίδιας φυλής.

Edited by - Sol-Mix on 08/10/2013 17:35:13


Κατάλαβα Sol-Mix.
Το βιντεάκι με τον κοντό, σίγουρα δεν ανταποκρινόταν στην στην περιγραφή σου.Το έβαλα μόνο για την καμπούρα.

οι ανωτέρω, ακριβώς αυτοί της φωτογραφίας, είναι οι "αδιάφθοροι".Είναι η φυλή που παίζει τον ρόλο του αστυνόμου του γαλαξία.Προέρχονται απο κι αυτοί απο την Ανδρομέδα.

Ξέρω, ότι φαίνονται γελοία αυτα, αλλά απευθύνονται σε "ειδικό" κοινό, το οποίο ασχολείται λίγο-πολύ με το θέμα και δεν θα κάνει τον κόπο να ρωτήσει << που τα ξέρεις όλα αυτα >>, επειδή το κοινό αυτο διαισθάνεται, την πιθανή εκδοχή των ανωτέρω, καθώς και το τρόπο εξαγωγής συμπερασμάτων, μέσα απο τις διασωθείσες γραφές.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


ΝΙΚΟΜΑΧΕ ενδιάμεση λέγονται και μπορεί να είναι και οι λεγόμενοι Ελοχίμ και μοιάζουν περισσότερο με ανθρώπους, κάτι σαν άνθρωπος με Άγγελο μην φανταστείς βέβαια με φτερά, ναι μάλλον κατάγονται από την Ανδρομέδα και μην με ρωτήσεις πάλι πως τα ξέρω εγώ, έχουν γίνει πολλές αναφορές.

Αν θες διάβασε τα pm σου να δεις πως τα ξέρω.

Γιατί θα σε ρωτήσω εσύ που το ξέρεις;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2013, 20:18:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
maria3
Γιατί θα σε ρωτήσω εσύ που το ξέρεις;

Και δεν υπάρχει περίπτωση να σου πω.

Οσο για το τι νομίζεις πως είναι, ενδιάμεσοι,Ελοχίμ κ.λ.π, είναι άποψή σου και απόλυτα σεβαστή.

Ομως δώσε λίγη προσοχή, όταν δίνουμε κάποιες διευκρινήσεις για το τι συζητάμε εδώ.
Οπως προείπα, μιλάμε για όντα τριών διαστάσεων και όχι για αερικά, προβολές και ολογράμματα.


ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2013, 20:24:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
maria3
Γιατί θα σε ρωτήσω εσύ που το ξέρεις;

Και δεν υπάρχει περίπτωση να σου πω.

Οσο για το τι νομίζεις πως είναι, ενδιάμεσοι,Ελοχίμ κ.λ.π, είναι άποψή σου και απόλυτα σεβαστή.

Ομως δώσε λίγη προσοχή, όταν δίνουμε κάποιες διευκρινήσεις για το τι συζητάμε εδώ.
Οπως προείπα, μιλάμε για όντα τριών διαστάσεων και όχι για αερικά, προβολές και ολογράμματα.


ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Γιατί αυτό που σου έδειξα σου φαίνεται για ολόγραμμα, ή αέρινο;

Για κάτσε λίγο, γιατί θα τρελαθώ δηλαδή, για διευκρίνισε το μου για να το καταλάβω, αυτό που είδα εγώ με άλλα λόγια ήταν παραίσθηση ενώ αυτό που είδε ο sol-mix όχι;

Από που το συμπεραίνεις δηλαδή επειδή δεν έχεις ξανά δει αυτό το είδος γιατί δεν το λες;

Σου δίνω μία περιγραφή ερπετοειδών (Δρακονιανών) τι άλλο θέλεις;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2013, 20:35:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σου δίνω μία περιγραφή ερπετοειδών (Δρακονιανών) τι άλλο θέλεις;

Η περιγραφή σου στην οποία αναφέρθηκα, αφορούσε την Μόρα.

Και δεν είδα πουθενά απο σένα περιγραφή Δρακονιανών.Τουλάχιστον όχι για τους Δρακονιανούς που ξέρω εγώ.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.

Edited by - ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ on 08/10/2013 20:35:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2013, 20:42:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
maria3

Νομίζω πως δεν έχει και μεγάλη σημασία ο τύπος, ή αν θες η μορφή που περιγράψατε. Εννοώ εσύ κι ο Sol-Mix. Ίσως σε κάποιο δεύτερο επίπεδο, να μπορεί να μας πει κάποια πράγματα.
Έχω την αίσθηση πως το σημαντικό έγκειται στον τρόπο με τον οποίο τα είδατε, ο οποίος δεν διαφέρει και τόσο πολύ.
Θα το πω και με ένα παράδειγμα, μιας και έτσι σου αρέσει καλύτερα:

Ας πούμε πως γινόμαστε εμείς οι εξωγήινοι, κι επισκεπτόμαστε τον πλανήτη κουκουρούκου. Στην αποστολή μας υπάρχει ένας κινέζος 1.64, ένας πυγμαίος 1.38, ένα παιδί 6 ετών από τη Σουηδία, 1.20, ένας Έλληνας 1.90, ένας έγχρωμος μπασκετμπολίστας του ΝΒΑ 2.20, κι ένας Αβορίγινας 1.55.
Σκορπιζόμαστε λοιπόν στον πλανήτη, και κάνουμε τις τσάρκες μας. Αυτοί που θα μας πάρουν χαμπάρι, τί θα έχουν να πούνε για μας? Άλλα αντί άλλων θα λένε. Όλοι τους όμως θα ξέρουν πως κάποιοι εξωγήινοι έσκασαν μύτη. Γίνομαι κατανοητός?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2013, 20:42:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η πεποίθηση ότι κάτι ισχύει,δεν αποτελεί πάντα πίστη με την ευρεία έννοια της λέξεως.

Με την ίδια λογική δεν αποτελεί και δοξασία.

Οι εξωγήινοι(επαναπατρισθέντες ή μη) αποτελούν μη ανακοινώσιμη επιστημονική παρατήρηση για κάποιους.
Με βάση αυτήν την παραδοχή(είναι δική μου και μη υποχρεωτική ),από τη στιγμή που δεν είναι ανακοινώσιμη,δεν είναι αποδείξιμη.
Παρομοίως όμως δεν είναι διόλου εύκολο να καταριφθεί.

Θα δώσω ένα παράδειγμα:
Δυο επιστήμονες διεξάγουν ένα άψογο πείραμα τηρώντας όλα τα πρωτόκολλα.
Το πείραμα έστω ότι είναι επιτυχημένο.
Δεν το δημοσιεύουν όμως στην επιστημονική κοινότητα.
Κάποιοι τρίτοι-κοινωνοί- ανακοινώνουν το αποτέλεσμα του πειράματος στον τύπο.

Το αποτέλεσμα είναι ..."μη ανακοινώσιμη επιστημονική παρατήρηση"

Και φυσικά γίνεται αντικείμενο διαμάχης,κουβέντας καφενείου,επιστημονικού "πηγαδακίου" κ.λ.π. ανάλογα πάντοτε με το επίπεδο των συζητητών.

Κάποιοι που μετρώ την γνώμη τους ,μου λένε ότι θα υπάρξουν εξελίξεις στο προσεχές μέλλον.
Αν και αρκετά σκεπτικιστής(κατάλοιπο του καιρού που ήμουν υπερβολικά τέτοιος),θεωρώ ότι μάλλον έχουν δίκιο.

Την καλησπέρα μου.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2013, 20:43:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νικόμαχε.

quote:
Η περιγραφή σου στην οποία αναφέρθηκα, αφορούσε την Μόρα.

Και δεν είδα πουθενά απο σένα περιγραφή Δρακονιανών.Τουλάχιστον όχι για τους Δρακονιανούς που ξέρω εγώ.


Κάτι σου ξέφυγε. Η Μαρία έχει παραθέσει σκίτσο σε προηγούμενη σελίδα.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2013, 20:45:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Σου δίνω μία περιγραφή ερπετοειδών (Δρακονιανών) τι άλλο θέλεις;

Η περιγραφή σου στην οποία αναφέρθηκα, αφορούσε την Μόρα.

Και δεν είδα πουθενά απο σένα περιγραφή Δρακονιανών.Τουλάχιστον όχι για τους Δρακονιανούς που ξέρω εγώ.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.

Edited by - ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ on 08/10/2013 20:35:57


Σου είπα ήταν η πρώτες μέρες στο φόρουμ και δεν ήξερα τι θέμα να ανοίξω γιαυτό το έβαλα εκεί, στο φόρουμ τότε μπήκα γιαυτό τον λόγο.

Οι Δρακονιανοί ερπετοειδή για σένα είναι μόνο οι σαυρομορφές (υπάρχουν βέβαια και αυτοί) δηλαδή;

Σε ρωτάω για να το καταλάβω.

Αυτό που σου δίνω εγώ με το κεφάλι αυτό και σώμα φιδιού με λέπια τι είναι δεν είναι ερπετοειδή για εξήγησε μου.

Edited by - maria3 on 08/10/2013 20:46:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2013, 20:47:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σκίτσο της Μόρας DSM.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2013, 20:48:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νικόμαχε.

Εδώ είναι:

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=2&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=11772

maria3 07/10/2013, 17:34:29

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2013, 20:52:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

maria3

Νομίζω πως δεν έχει και μεγάλη σημασία ο τύπος, ή αν θες η μορφή που περιγράψατε. Εννοώ εσύ κι ο Sol-Mix. Ίσως σε κάποιο δεύτερο επίπεδο, να μπορεί να μας πει κάποια πράγματα.
Έχω την αίσθηση πως το σημαντικό έγκειται στον τρόπο με τον οποίο τα είδατε, ο οποίος δεν διαφέρει και τόσο πολύ.
Θα το πω και με ένα παράδειγμα, μιας και έτσι σου αρέσει καλύτερα:

Ας πούμε πως γινόμαστε εμείς οι εξωγήινοι, κι επισκεπτόμαστε τον πλανήτη κουκουρούκου. Στην αποστολή μας υπάρχει ένας κινέζος 1.64, ένας πυγμαίος 1.38, ένα παιδί 6 ετών από τη Σουηδία, 1.20, ένας Έλληνας 1.90, ένας έγχρωμος μπασκετμπολίστας του ΝΒΑ 2.20, κι ένας Αβορίγινας 1.55.
Σκορπιζόμαστε λοιπόν στον πλανήτη, και κάνουμε τις τσάρκες μας. Αυτοί που θα μας πάρουν χαμπάρι, τί θα έχουν να πούνε για μας? Άλλα αντί άλλων θα λένε. Όλοι τους όμως θα ξέρουν πως κάποιοι εξωγήινοι έσκασαν μύτη. Γίνομαι κατανοητός?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


Επέτρεψε μου να σου πω ότι δεν το κάνουν μόνο γιαυτό, αλλά και για κάποια πειράματα που κάνουν εγώ μετά από εκείνη την στιγμή και μετά έχω το τετρακόσια έντεκα χαραγμένο στο πόδι μου τα συμπεράσματα δικά σου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2013, 21:02:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
maria3

quote:
Επέτρεψε μου να σου πω ότι δεν το κάνουν μόνο γιαυτό, αλλά και για κάποια πειράματα που κάνουν εγώ μετά από εκείνη την στιγμή και μετά έχω το τετρακόσια έντεκα χαραγμένο στο πόδι μου τα συμπεράσματα δικά σου.

Εδώ σε έχασα. Μπορείς να γίνεις πιό συγκεκριμένη?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2013, 21:02:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το έχω δει DSM.
Απλά δεν είναι αυτο που ισχυρίζεται η maria3.Ούτε καν σαυροειδές!!
Πόσες φορές πρέπει να το πώ?

Σαυροειδής δεν σημαίνει σαύρα, αλλά άνθρωπος, με σάρκα και οστά, με χαρακτηριστκά σαν της σαύρας!!

Δίποδο και όχι πετούμενο ή σερνόμενο!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2013, 21:06:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

maria3

quote:
Επέτρεψε μου να σου πω ότι δεν το κάνουν μόνο γιαυτό, αλλά και για κάποια πειράματα που κάνουν εγώ μετά από εκείνη την στιγμή και μετά έχω το τετρακόσια έντεκα χαραγμένο στο πόδι μου τα συμπεράσματα δικά σου.

Εδώ σε έχασα. Μπορείς να γίνεις πιό συγκεκριμένη?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


Σε τι από όλα να γίνω ποιο συγκεκριμένη;

Όταν αναφέρονται η αρχαίοι στον αρχαίο όφις που νομίζεις ότι αναφέρονται ΝΙΚΟΜΑΧΕ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2013, 21:11:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
maria3

Στο χαραγμένο νούμερο στο πόδι.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2013, 21:14:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

maria3

Στο χαραγμένο νούμερο στο πόδι.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


Είναι σαν τεσσάρι με αστραπή και έχει από δίπλα του δύο γραμμές μία πάνω και μία από κάτω, μοιάζει σαν το τετρακόσια έντεκα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2013, 21:24:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
maria3

Και πως ακριβώς έγινε αυτό?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2013, 21:28:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

maria3

Και πως ακριβώς έγινε αυτό?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


Ειλικρινά δεν ξέρω στην αρχή από ένα ατύχημα που είχα πάθει μου είχε αφήσει μία ουλή σαν αστραπή, μετά από επτά χρόνια από το ατύχημα, την περίοδο που είδα αυτό που είδα και ήταν σαν δοκιμασία, για μένα, πρόσεξα ότι άρχισε να αλλάζει και δημιουργήθηκε αυτό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2013, 21:38:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
maria3

Απευθύνθηκες σε κάποιον ειδικό γιατρό, κι αν ναι, τί σου είπε?

Υ.Γ. Συγνώμη για το καταιγιστικό των ερωτήσεων. Ελπίζω να μην αισθάνεσαι πως σε ανακρίνω. Αν το αισθάνεσαι, πες μου και σταματώ επί τόπου.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2013, 21:45:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

maria3

Απευθύνθηκες σε κάποιον ειδικό γιατρό, κι αν ναι, τί σου είπε?

Υ.Γ. Συγνώμη για το καταιγιστικό των ερωτήσεων. Ελπίζω να μην αισθάνεσαι πως σε ανακρίνω. Αν το αισθάνεσαι, πες μου και σταματώ επί τόπου.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


Αν εννοείς αυτό ναι απευθύνθηκα σε ψυχίατρο γιατί δεν μπορούσα να το αποδεχθώ όλο αυτό, μου διέγνωσε ψύχωση και έκανα θεραπεία για κάποιο καιρό, γιατί και εγώ προσπαθούσα να βάλω την λογική δεν το αποδέχθηκα τότε.

Μετά από τόσο χρόνια θυμάμαι τι μου συνέβαινε είμαι καλά αλλά πλέον είμαι σίγουρη για το τι είδα και ότι υπάρχουν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2013, 21:50:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
maria3

Γιατρό για το πόδι εννοούσα ρε Μαρία. Αν έχει δει γιατρός την εξέλιξη των ουλών στο πόδι σου. Αυτό ρωτάω.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2013, 21:54:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

maria3

Γιατρό για το πόδι εννοούσα ρε Μαρία. Αν έχει δει γιατρός την εξέλιξη των ουλών στο πόδι σου. Αυτό ρωτάω.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


Ά! Συγνώμη όχι δεν πήγα σε κάποιον γιατρό γιατί δεν είχα αιμορραγία, οπότε δεν με ενοχλούσε κιόλας, συνέβη χωρίς να τρέξει αίμα δηλαδή.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2013, 22:14:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ είμαι λίγο άσχετος με το θέμα, το οποίο παρακολουθώ με έντονο ενδιαφέρον από την αρχή, αφήνοντας αυτούς που έχουν την εμπειρία να καταθέσουν τις γνώσεις τους. Η μόνη εμπειρία, λέμε τώρα, που είχα ήταν πριν πάρα πολλά χρόνια και συγκεκριμένα το καλοκαίρι του 1952 αν θυμάμαι καλά. Ενώ βρισκόμουν σε μια κεντρική πλατεία της Αλεξανδρείας, είδα τον κόσμο να κοιτάζει ψηλά στον ουρανό. Έστρεψα κι εγώ το βλέμμα μου προς τα πάνω, και τότε είδα ένα τεράστιο αντικείμενο σε σχήμα πούρου και σε ένα ύψος απίστευτο για την εποχή, να κινείται αργά πάνω από την πόλη με κατεύθυνση από βορρά προς νότο. Την άλλη μέρα ήταν πρώτο θέμα στις τοπικές εφημερίδες.


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 41 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy