ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΜΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 10
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ksenitia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Spain
328 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2004, 02:12:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ksenitia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mia kalhmera einai ayth, pes thn ki as pesei xamwwwww!!!!
Zesth pollh.... kalo koyragio.

Poor is a man, who´s pleasures depend on the permition of another...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

korleone
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
109 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2004, 11:32:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους korleone  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος korleone  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μια μαντινάδα από την Κρήτη:

Καλή σου μέρα μάτια μου
Φως μου παράδεισέ μου!
Καλή σου μέρα βιόλα μου
Ηλιε μου Ουρανέ μου...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ

korleoneΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mystic
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2004, 11:34:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mystic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κ Α Λ Η Μ Ε Ρ Α ! ! !

Σήμερα είναι για μένα μια πολύ καλή μέρα γιατί είναι η τελευταία μέρα δουλείας εν όψη καλοκαιρινής άδειας

Από αύριο αν και δεν θα πάω διακοπές θα έχω όσο ελεύθερο χρόνο θέλω και από μεθαύριο θα αξιοποιήσω τα μαγικά χαρτάκια ΑΘΗΝΑ 2004 που με τόσο κόπο απέκτησα!(ώρες και ώρες αναμονής)

Εύχομαι καλές διακοπές και καλή ξεκούραση σε όλους!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κάθυ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Australia
767 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2004, 12:12:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κάθυ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
...και από μεθαύριο θα αξιοποιήσω τα μαγικά χαρτάκια ΑΘΗΝΑ 2004 που με τόσο κόπο απέκτησα!(ώρες και ώρες αναμονής)

Τι είναι αυτά τα "μαγικά χαρτάκια" θα μπορούσες να μας τα περιγράψεις;
Σε παρακαλώ!!


quote:
Εύχομαι καλές διακοπές και καλή ξεκούραση σε όλους!!!


Εύχομαι οι δικές σου (και όλων σας) οι διακοπές να είναι ευχάριστα αξέχαστες!

Οι δικές μου αρχίζουν αργούν να έρθουν...

Αυτή που σας μιλάει από το...μέλλον


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mystic
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2004, 13:13:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mystic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
...και από μεθαύριο θα αξιοποιήσω τα μαγικά χαρτάκια ΑΘΗΝΑ 2004 που με τόσο κόπο απέκτησα!(ώρες και ώρες αναμονής)
--------------------------------------------------------------------------------


Τι είναι αυτά τα "μαγικά χαρτάκια" θα μπορούσες να μας τα περιγράψεις;
Σε παρακαλώ!!


Μα τα εισητήρια για ολυμπιακά αγωνίσματα φυσικα!
Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο ίδρωσα για να τα αποκτήσω!

Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου, να΄σαι καλά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κάθυ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Australia
767 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2004, 14:16:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κάθυ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα (καλησπέρα από εδώ),

Εισιτήρια... μαγικά χαρτάκια...(πανάκριβα έτσι;)
Είστε απίθανοι!

Τελικά δεν καταλαβαίνω ελληνικά...
Σ' ευχαριστώ που μου απάντησες.

Και σε πόσα/ποιά αγωνίσματα θα πας;

Αυτή που σας μιλάει από το...μέλλον


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mystic
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2004, 13:54:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mystic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας και πάλι.
Δυστηχώς η ευχάριστη πενθήμερη ανάπαυλα τελείωσε για εμένα.
Επιστροφή στην ρουτίνα της καθημερινότητας.
Παρακολούθησα κάποιους ολυμπιακούς αγώνες αγώνες όπως άρση βαρών, τένις, beach volley και κολύμβηση. Δυστηχώς ΄΄τσιγκουνεύτηκα΄΄ τις καταδύσεις εχθές και έτσι έχασα την απονομή του χρυσού
Το ευχάριστο είναι ότι μου εκκρεμούν 2 εισητήρια για baseball.
Το δυσάρεστο βέβαια είναι το φιάσκο Θάνου-Κεντέρη. Δυσάρεστα πράγματα με μεγάλες συνέπειες. Τελοσπάντων.
Τα εισητήρια αγαπητή μου Κάθυ δεν είναι τόσο ακριβά αρκεί να ξέρεις να επιλέγεις. Δεν είναι ανάγκη να πας παντού, πας σε λίγα και καλά.
Πάντως η εμπειρία από την θέαση των αθλημάτων είναι μοναδική.
Το προτείνω σε όλους!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Labolas Glasya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


293 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2004, 14:07:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Labolas Glasya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κ Α Λ Η Μ Ε Ρ Α ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

Οι διακοπες τελειωσαν και προτεινω σε οσους δεν εχουν παει στη Μηλο να πανε. Πανεμορφο μερος για χαλαρωση. *

http://www.ummo.cc/Sigil/Glasya_Labolas.JPGΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2004, 10:28:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ!!!!ΑΡΓΟΠΟΡΗΜΕΝΑ ΚΑΠΩΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΛΛΑ ΔΕΚΤΑ ΕΕΕΕ???ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΤΕ..

ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣ,ΚΑΝΕΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΟΥΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 11:53:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!
ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...
ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....

Edited by - lencolas on 26/08/2004 11:56:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 16:21:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
lencolas

Να έχεις μια πολύ όμορφη μέρα.
Είναι όμορφο να βλέπεις μια καλημέρα απο μέλη που συμπαθείς και που έχουν καιρό να κάνουν τη γραπτή τους εμφάνιση.

Καλή σου μέρα λοιπόν.

Υ.Γ. Ελπίζω να βρήκες τα βιβλία, αν όχι ενημέρωσε με σε παρακαλώ.


Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

.ΚΑΝΕΝΑΣ.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
124 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2004, 10:56:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους .ΚΑΝΕΝΑΣ.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλήμερα ομορφοπαιδα!!!
Πως πατε βρε;Καιρο εχουμε καιρο να τα πουμε!!


Φιλικα....ΚΑΝΕΝΑΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

.ΚΑΝΕΝΑΣ.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
124 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2004, 11:49:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους .ΚΑΝΕΝΑΣ.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα αδερφια!!!!
Ολα πανε καλα, ολα πανε καλα,
και δεν εχω αναγκη κανεναν!!!
Ολα πανε καλα, ολα πανε καλα ,
αφου εχω μωρο μου εσενα!!!

Μακης Χριστοδουλοπουλος τζουφιοι!!!
Αντε καλη σας μερα!!!!


Φιλικα....ΚΑΝΕΝΑΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ksenitia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Spain
328 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2004, 00:35:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ksenitia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου ΚΑΝΕΝΑΣ!!! Γεια χαρα και στην υπολοιποη παρεα!
Ναι, τωρα αρχισαν και τα κρυα, καιρος για μεσα. Την καλημερα μου (καληνυχτα δηλαδη τωρα)και καλη αντοχη σε ολους!

Poor is a man, who´s pleasures depend on the permition of another...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

.ΚΑΝΕΝΑΣ.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
124 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2004, 03:28:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους .ΚΑΝΕΝΑΣ.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολυ καλημερα σας. Νυχτα ξενυ(χ)τια; Κι εγω τα ιδια.
Ειναι η πρωτη και ειναι δυσκολη.
Γλυκια η ζωη κι ο θανατος μαυριλα...

Φιλικα....ΚΑΝΕΝΑΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ksenitia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Spain
328 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2004, 23:53:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ksenitia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μαυριλα σαν καλιακουδα, μεγαλε.
Καληνυχτα και, ΤΙΠΟΤΑ δεν ειναι δυσκολο, φιλε ΚΑΝΕΝΑΣ, εαν εμεις δεν το βλεπουμε δυσκολο. Σκεψου κατι θετικο τωρα. Τωρα. Νιωθεις καλυτερα? Καλη αντοχη!

Poor is a man, who´s pleasures depend on the permition of another...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

.ΚΑΝΕΝΑΣ.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
124 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2004, 02:20:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους .ΚΑΝΕΝΑΣ.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πως να σκεφτεις κατι θετικο μεσα σε τοση μαυριλα;;;
Δεν σε αφηνουν ρε κοπελια!!!
Πολλη αρνητικη ενεργεια κυκλοφορει στην πιατσα.
Αντε καλημερα μας.


Φιλικα.....ΚΑΝΕΝΑΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2004, 05:32:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εύχομαι μία πολύ καλή ημέρα σε όλους τους φίλους/ες!

Και εννοώ εντελώς το Φίλοι, καθώς άνθρωποι που νιώθουν την ανάγκη να απευθύνουν μία "καλημέρα", το πιθανότερο σε αγνώστους και μέσα σε ένα περιβάλλον που έχουμε συνηθίσει να το αποκαλούμε "τεχνολογικό" και "ξένο" με την ουσιαστική ανθρώπινη επαφή(και που όμως είναι μόνον τέτοιο εάν εμείς το βλέπουμε έτσι...), είναι σίγουρα άνθρωποι με τους οποίους θα μπορούσα να είμαι "φίλος".

Ξέρετε... αυτοί οι άνθρωποι που αφήνουν για λίγο τη μικρό τους "πιεστικό", ιδιοτελές συμφέρον και προσφέρουν κάτι σε κάποιον άλλον... κάτι που πιθανώς δεν θα έχει αντίκρυσμα(και πάλι, όμως δεν είναι έτσι...).

Προς τον .ΚΑΝΕΝΑΣ.(κυρίως):
Κανείς δεν είναι ικανός, από μόνος του, να σου στερήσει τη δυνατότητα να πεις, αισθανθείς, πράξεις κάτι θετικό.

Κανείς δεν είναι ικανός, από μόνος του, να σε ωθήσει σε κάτι αρνητικό...

Αν εσύ δεν Θέλεις δεν θα καταφέρει να το κάνει...

Κανείς δεν είναι ικανός, από μόνος του, να σου προσφέρει τη δυνατότητα να πεις, αισθανθείς, πράξεις κάτι θετικό.

Κανείς δεν είναι ικανός, από μόνος του, να σε αποτρέψει από κάτι αρνητικό...

Ακόμη και αν μπορεί δεν θα το κάνει...

Το καλό και το κακό είναι μέσα μας και εμείς επιλέγουμε με ποιο από τα δύο "συμβιώνουμε" και ποιο από τα δύο προβάλουμε προς τα έξω.
Το δεύτερο είναι, από μία άποψη, μόνον η δική μας αδυναμία και φόβος να προσπαθήσουμε να αποκαλύψουμε από μέσα μας αυτό που πραγματικά Υπάρχει, το Όντως Ον.

Το Κακό, η "μαυρίλα", είναι απλά μία απουσία, ένας χώρος από τον οποίον λείπει ο "κάτοχός" του.
Ουσιαστικά τίποτα δεν μας εμποδίζει, και δεν μας εμόδιζε ποτέ, να καλέσουμε ξανά τον "νόμιμο ιδιοκτήτη". Περιμένει, εξάλλου, πάντα κάπου εκεί...

Αυτή είναι η δική μου πεποίθηση...

Την Καλημέρα μου και πάλι!


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

.ΚΑΝΕΝΑΣ.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
124 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2004, 06:35:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους .ΚΑΝΕΝΑΣ.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να και μια φορα που μου μιλας και δε γκρινιαζεις!
Ετσι σε γουσταρω ρε προεδρε.

quote:
Κανείς δεν είναι ικανός, από μόνος του, να σε ωθήσει σε κάτι αρνητικό...

Αν εσύ δεν Θέλεις δεν θα καταφέρει να το κάνει...


Πλακα μου κανεις ρε κολιγα μου.Και αυτο που γινετε καθε μερα τι ειναι;Θα στο κανω πιο λιανα.
Οταν γεννιεσαι ,και πριν ακομα σκασεις τα βλεφαρα, σε βουταει ενας πονηριδης,ανοιγει ενα καπακι και σε πεταει μεσα σε ενα βοθρο γεματο σκατα.Εσυ θα μεγαλωσεις μεσα στα σκατα, θα νομιζεις οτι αυτο ειναι ο κοσμος και θα εισαι και χαρουμενος γιατι θα κανεις και τις απλωτες σου...
Πρεπει να εισαι μεγαλο ¨αλανι¨ για να παρεις ειδηση τι παιζεται και να την κοπανησεις απο το βοθρο.Αλλα και παλι θα εχεις φαει τη μιση ζωη σου στο ψαξιμο της ¨κουραδας¨.
Οπως καταλαβαινεις αρχικα δεν υπαρχει επιλογη, τα ¨σκατα θα τα φας¨.

Αυτα τα λιγα,
αντε καλημερα μας και καλη μας ορεξη!


Φιλικα.....ΚΑΝΕΝΑΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2004, 07:17:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
.ΚΑΝΕΝΑΣ.:
"Οπως καταλαβαινεις αρχικα δεν υπαρχει επιλογη, τα ¨σκατα θα τα φας¨."

"Και τα σκατά ακόμη έχουν μία ουσιαστική σκοπιμότητα"(όσο γι'αυτά νομίζω ότι δεν μπορεί κανείς να το αρνηθεί!)

Δεν σου "κάνω πλάκα", με κανέναν τρόπο...

Θα καταναλώσω λίγο χρόνο από το πρωινό σου, για να μεταφέρω εδώ κάτι από αυτά που με έχουν σημαδέψει από αρκετά παλία...

Ο Έσσε στο βιβλίο του "Ο Λύκος της Στέππας" παρομοίασε, μέσα από το στόμα ενός χαρακτήρα του έργου, την Ζωή σαν μία Ραδιοφωνική εκπομπή. Εκείνος που αγαπάει πολύ τη μουσική, ας πούμε την κλασσική ή... τα ρεμπέτικα, θα ακούσει τον σχετικό σταθμό που παίζει αυτήν την μουσική και θα ξεχάσει από ένα σημείο και μετά(ουσιαστικά δεν θα υπάρχουν γι'αυτόν) τα παράσιτα της εκπομπής και γενικά όλα εκείνα τα στοιχεία που κάθε άλλο παρά προβάλλουν με τον καλύτερο τρόπο τη μουσική. Γι'αυτόν, αυτό που ακούει εκείνη τη στιγμή, θα είναι σαν να το παίζει η πληρέστερη συμφωνική ορχρήστρα ή η καλύτερη λαϊκή κομπανία...

Αν αγαπάει πραγματικά τη μουσική...

θα εισχωρήσει ανάμεσα σε όλα τα άλλα(τα παράσιτα) και θα "βουτήξει" στην ουσία της!!

Ο συνολικός ήχος δεν είναι "η ουσία της Ζωής" η Μουσική που είναι η αιτία, η αρχή και ο σκοπός του ήχου είναι...

Νομίζω πως εξάλλου την απάντηση την έχει δώσει ο ίδιος...

"Πρεπει να εισαι μεγαλο ¨αλανι¨ για να παρεις ειδηση τι παιζεται και να την κοπανησεις απο το βοθρο"

Μόνον που ίσως, δεν χρειαστεί να φύγεις καν από τον βόθρο.
Ίσως "το μυστικό" της Ζωής κρύβεται ακριβώς εκεί... ανάμεσα(ή μέσα) στα "σκατά"!


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ksenitia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Spain
328 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2004, 23:44:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ksenitia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Admin για μια ακομη φορα να σου πω οτι θαυμαζω τον τροπο σκεψης σου και ομιλιας.
Καλημερα σας!!!!

Poor is a man, who´s pleasures depend on the permition of another...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

.ΚΑΝΕΝΑΣ.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
124 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2004, 04:08:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους .ΚΑΝΕΝΑΣ.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μόνον που ίσως, δεν χρειαστεί να φύγεις καν από τον βόθρο.
Ίσως "το μυστικό" της Ζωής κρύβεται ακριβώς εκεί... ανάμεσα(ή μέσα) στα "σκατά"!

Οχι βρε αρχηγε μου. Δεν θελω να τα ακουω αυτα απο σενα....
Ξεκινησες εξω απο τον ¨βοθρο¨ ,αν θυμασε την ιστοριουλα σε πεταξε ο ¨πονηριδης¨.Πρωτα πρεπει να βρεις το μονοπατι να βγεις απο εκει και οταν θα εισαι εξω , απο οπου ξεκινησες , τοτε μιλαμε για μυστικα της ζωης.. Τα μυστικα της ζωης δεν ειναι μεσα στα ¨σκατα¨.
Αυτα λες ,σ ακουει ο ¨πονηριδης¨ και τριβει τα χερια του...
Αστους σου λεει να ψαχνουν τα μυστικα της ¨κουραδας¨.
Δεν ξερω αν με ¨πιανεις¨.

Αντε καλημερα μας.


Φιλικα....ΚΑΝΕΝΑΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2004, 20:38:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή ksenitia, σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

.ΚΑΝΕΝΑΣ.:
"Τα μυστικα της ζωης δεν ειναι μεσα στα ¨σκατα¨."

Αγαπητέ .ΚΑΝΕΝΑΣ., προφανώς δεν θα μπορούσα, και δεν το θέλω, να σου αλλάξω γνώμη. Μάλλον αυτό δεν θα είχε ιδιαίτερο νόημα...

Άλλωστε, που να το ξέρω μετά βεβαιότητος, εάν οι Κοσμοθεάσεις μας απλά φαίνονται διαφορετικές ενώ ουσιαστικά διαφέρουν σε θέματα ορισμών και σε "ενδιάμεσα" στοιχεία... μπορεί να ισχύει και αυτό.

Όσον αφορά τη "διαφορά" μας τώρα, το μόνον που θα ήθελα να προσθέσω από την δική μου οπτική αυτήν τη στιγμή είναι ότι απλά, αυτά που ονομάζονται "σκατά", "βόθρος", "πόνος", "βρώμικη λάσπη", "αμαρτωλή ύλη", αποτελούν για μένα τα μοναδικά υλικά για την εξέλιξή μας. Εάν η αυταπάτη ότι είμαστε χωριστοί από τα υπόλοιπα δημιουργήματα εξακολουθεί να υφίσταται για εμάς, τότε, είτε "μέσα", είτε "έξω" από τον βόθρο θα είναι το ίδιο και το αυτό... μία ακόμη πλευρά της "αυταπάτης". Ίσως φαίνεται πιο όμορφη, πιο ελκυστική, παρολαυτά μας παγιδεύει, το ίδιο, και δεν μας επιτρέπει να δούμε πίσω από το απατηλό αυτό κέλυφος που κρύβει τα "μυστικά της ζωής", την αλήθεια για εμάς τους ίδιους και για τον κόσμο ολόκληρο.

Και κάτι τελευταίο...

Για τον μεγαλύτερο σύγχρονο Κοσμολόγο Stephen Hawking σίγουρα αυτό το μεγάλο "κοσμικό πειραχτήρι"() τον έχει πετάξει σε έναν από τους βαθύτερους "βόθρους" που υπάρχουν...
Μάλλον όμως, ταυτόχρονα, συμβαίνει να συγκαταλέγεται ανάμεσα στους λίγους ανθρώπους της εποχής μας που έχουν επιτύχει τις πιο "υψηλές" εκτινάξεις πάνω από τον κόσμο μας, όπως έχουμε μάθει να τον αναγνωρίζουμε!

Είναι, αν μη τι άλλο, εκπληκτικό...

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

.ΚΑΝΕΝΑΣ.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
124 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2004, 03:09:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους .ΚΑΝΕΝΑΣ.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αγαπητέ .ΚΑΝΕΝΑΣ., προφανώς δεν θα μπορούσα, και δεν το θέλω, να σου αλλάξω γνώμη. Μάλλον αυτό δεν θα είχε ιδιαίτερο νόημα...



Ας τελειωσουμε τοτε εδω αυτη τη ¨σκατοσυζητηση¨ προεδρε μου κι ας παμε παρακατω..
Θα σε παρακαλουσα μονο να μην μου κλεινεις το ¨ματακι¨ γιατι μ αυτα που κυκλοφορουν τελευταια φοβαμαι οτι θα μας παρεξηγησουν...

αντε καλημερα μας..

Φιλικα....ΚΑΝΕΝΑΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

.ΚΑΝΕΝΑΣ.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
124 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2004, 07:12:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους .ΚΑΝΕΝΑΣ.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ζορικη νυχτα ...
Καλημερα σε ολους.

Φιλικα....ΚΑΝΕΝΑΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ksenitia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Spain
328 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2004, 01:55:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ksenitia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα καλε μου ΚΑΝΕΝΑΣ! Πως παει η νυχτα? Συνεχιζει δυσκολη? Υπομονη!!!
Καλημερα σε ολους!

Poor is a man, who´s pleasures depend on the permition of another...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

.ΚΑΝΕΝΑΣ.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
124 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2004, 02:40:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους .ΚΑΝΕΝΑΣ.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πως να παει βρε ksenitia. Δεν συνηθιζεται με τιποτα.
Ευτυχως σημερα ειναι η τελευταια.
Απο αυριο ξεκουραση!

αντε καλη μας μερα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ksenitia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Spain
328 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2004, 02:52:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ksenitia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια πολυ καλημερα απο την αλλη ακρη της Μεσογειου! Καλη μας εβδομαδα κι ολα να πανε καλα!!! Συνεχιστε τον αγωνα με το κεφαλι ψηλα!

Poor is a man, who´s pleasures depend on the permition of another...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SIMONA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


370 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2004, 10:42:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SIMONA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KAΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

Μετα απο μια πολυμηνη απουσια απο τον χωρο
αυτο, επιστρεφω!!!
Μια γλυκια καλημερα σε αυτους που βρισκονται
στην δουλειας τους, σε αυτους που ειναι σπιτια τους,
σε αυτους που μας ξεχασαν, σε αυτους που μας θυμουνται,
σε αυτους που αξιζουν και δεν αξιζουν.

Μια ζεστη καλημερα για την κρυα σημερινη μερα....
Και ''καλο χειμωνα'' απο 'δω και περα....

*FORGET
OR
FORGIVE*
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2004, 11:23:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα και σε σένα SIMONA,

στην πιο ζεστή καλημέρα, που έχω ακούσει μέχρι σήμερα.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 10 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy