ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Μπορείτε να νιώσετε αληθινή φιλία για το άλλο φύλο;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
miou
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
56 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2005, 12:28:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους miou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Laryp,

κατά την γνώμη μου φιλία πραγματική μπορεί να υπάρξει εάν έχεις περάσει και το σεξουαλικό στάδιο μαζί του/της. Μετά ναι μπορεί να υπάρξει και να είναι και πολύ δυνατή!!!

Με εκτίμηση,
ΜiouΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

νιντζα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


230 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 20:26:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους νιντζα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οταν λες οτι εισαι φιλος με καποιον μοιραζεσαι τα παντα αρα ενας αντρας και μια γυναικα θα μοιραστουν και τα ερωτικα αισθηματα εξαλλου με μια φιλη μου ειχε τυχει το εξης.ειχε χωρισει και ειχε 6 μηνες να κανει σεξ.μου ζητησε να τη βοηθησω-καταλαβατε πως-και μετα τα πραγματα αλλαξαν παραμειναμε φιλοι αλλα παντα αυτο υπαρχει αναμεσα μας οτι υπηρξαμε εραστες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2005, 18:13:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γίνονται κι αυτά. Τελικά ας κάνουμε εμείς οι άνθρωποι ότι αισθανόμαστε. ΄Ισως έτσι κι η ζωή μας γίνει ευκολότερη και των άλλων επίσης. Πάντα μέσα σε λογικά πλαίσια βέβαια. ΄Οπως και να έχει, η φιλία είναι ιερή. Σε κάθε μορφή της. Αν έχει και διάρκεια. Βλέπετε μισώ τις καταστάσεις της στιγμής. Δεν με ενδιαφέρει μόνο η στιγμή σε τίποτα. Λατρεύω παθιασμένα την διάρκεια. Γι΄αυτό έχω φιλίες ετών, που ξέρεις πως ο άλλος ή η άλλη είναι εκεί. ΄Οπως κι εσύ γιά αυτούς.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Φοράω τα διάφανα...
Ξανθά λυτά μαλλιά μου!
Στη μοναξιά του δειλινού,
δώστε άρωμα βυθού.
Αστέρι,φως και άναμμα φεγγάρι βασιλιά μου!
Θαρρώ πως είμαι αλλουνού
αθάνατου θνητού...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2005, 10:56:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΣΤΙΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΒΑΡΙΕΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ.ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΠΟΥ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΜΑΙ.ΑΥΤΟ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΤΙΜΑΝΕ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΟΠΟΤΕ ΕΚΕΙ ΚΑΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΔΙΑΦΩΝΙΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΩΝ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2005, 10:23:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΣΤΙΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΒΑΡΙΕΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ.ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΠΟΥ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΜΑΙ.ΑΥΤΟ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΤΙΜΑΝΕ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΟΠΟΤΕ ΕΚΕΙ ΚΑΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΔΙΑΦΩΝΙΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΩΝ.

Εξαφανίζεσαι μόνο όταν υπάρχουν συγκεκριμένοι λόγοι.
Δεν είναι καλό αυτό. Αλλά τι ψάχνουμε τώρα ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΚΑΚΟ;
Ο καθένας κάνει αυτό που θέλει...
Εγώ πάντως αν εξαφανιστώ η εξαφάνιση έχει οριστικό χαρακτήρα.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Φοράω τα διάφανα...
Ξανθά λυτά μαλλιά μου!
Στη μοναξιά του δειλινού,
δώστε άρωμα βυθού.
Αστέρι,φως και άναμμα φεγγάρι βασιλιά μου!
Θαρρώ πως είμαι αλλουνού
αθάνατου θνητού...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deva_Parinito
Πλήρες Μέλος


1157 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2005, 11:52:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deva_Parinito  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο καθένας κάνει αυτό που θέλει...

Αυτό, ξαναπέστο.

Έγινε, τα λέμε...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2005, 01:13:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μπορείτε να νιώσετε αληθινή φιλία για το άλλο φύλο;

Μμμμ... δεν ξέρω ...θέλω να το πιστεύω...

Πάντα πίστευα στον κεραυνοβόλο έρωτα και κείνος σαν από καψόνι μου εμφανιζόταν ΠΑΝΤΑ ύπουλα και καταχρηστικά στο πρόσωπο ενός φίλου

Μια του κλέφτη, δυό του κλέφτη τον τρίτο και φαρμακερό τον παντρεύτηκα (όχι που θα ξέφευγα - αυτό ήταν προκαθορισμένο με μαθηματική ακρίβεια...). Για να μη πω και για μια τέταρτη φορά που ένας κολλητός ήταν ερωτευμένος και γω δεν είχα ιδέα μέχρι τη μέρα του γάμου μου που μου το αποκάλυψε!! Και να φανταστείτε ότι εγώ προσπαθούσα να του τα φτιάξω με μια άλλη!

Νομίζω ότι έχω χάσει κάθε ελπίδα μα ακόμη ψάχνω τον τρόπο να διαψευστώ...σα να έχω βάλει ένα στοίχημα με τον εαυτό μου...

Ή μόνη αληθινή φιλία που έχω νοιώσει για το άλλο φύλο είναι για τον σκύλο μου που είχα...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2005, 13:57:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πάντα πίστευα στον κεραυνοβόλο έρωτα και κείνος σαν από καψόνι μου εμφανιζόταν ΠΑΝΤΑ ύπουλα και καταχρηστικά στο πρόσωπο ενός φίλου

Υπάρχει ο κεραυνοβόλος έρωτας και καλά κάνεις και τον πιστεύεις, αλλά στατιστικά κυμαίνεται γύρω στο 5-10% των περιπτώσεων για μια σειρά από λόγους. Το υπόλοιπο 90% οφείλεται στην all times classic μέθοδο του "αγάλι-αγάλι η αγουρίδα γίνεται μέλι" (το περίφημο κατά κόσμον "ψηστήρι"...).

Με άτομα του άλλου φύλου που νταλαβερίζεσαι συχνά είτε είναι συνάδελφοι, συνεργάτες, κουμπάροι-κουμπάρες, φίλοι-φίλων, αδερφια-ξαδέρφια "φίλων" και γνωστών,κλπ,κλπ είναι φυσικό να επέρχεται μια σταδιακή γνωριμία και οικειότητα, η οποία αφενός "απελευθερώνει" αμφότερες τις πλευρές (που ενδεχομένως θα "μπλοκαριζόντουσαν" στην απευθείας εκδήλωση ενδιαφέροντος και την πολύ μεγαλύτερη "αδράνεια" για το σπάσιμο του πάγου που απαιτεί ο κεραυνοβόλος έρωτας) και αφετέρου ξεδιπλώνει το χαρακτήρα και τις ιδιότητες του άλλου καλύτερα και ευρύτερα.

Έτσι προέκυψε και αυτό που γράφεις:

quote:
Για να μη πω και για μια τέταρτη φορά που ένας κολλητός ήταν ερωτευμένος και γω δεν είχα ιδέα μέχρι τη μέρα του γάμου μου που μου το αποκάλυψε!! Και να φανταστείτε ότι εγώ προσπαθούσα να του τα φτιάξω με μια άλλη!

Επίσης

quote:
Νομίζω ότι έχω χάσει κάθε ελπίδα μα ακόμη ψάχνω τον τρόπο να διαψευστώ...σα να έχω βάλει ένα στοίχημα με τον εαυτό μου...

μάλλον δεν προβλέπεται να διαψευστείς σύντομα
...αλλά μην το παίρνεις και προσωπικά!

quote:
Ή μόνη αληθινή φιλία που έχω νοιώσει για το άλλο φύλο είναι για τον σκύλο μου που είχα...

ΑΥΤΟ ΕΔΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΧΩΡΗΘΕΙ ΩΣ Η ΑΤΑΚΑ του topic
ακριβώς κάτω από τον τίτλο του θέματος!

(...εκτός και αν ο σκύλος σου είναι gay κατά το Καρβελικό άσμα...)


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "

Edited by - PY8AGORAS on 17/09/2005 14:03:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2005, 17:45:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μια του κλέφτη, δυό του κλέφτη τον τρίτο και φαρμακερό τον παντρεύτηκα (όχι που θα ξέφευγα - αυτό ήταν προκαθορισμένο με μαθηματική ακρίβεια...). Για να μη πω και για μια τέταρτη φορά που ένας κολλητός ήταν ερωτευμένος και γω δεν είχα ιδέα μέχρι τη μέρα του γάμου μου που μου το αποκάλυψε!! Και να φανταστείτε ότι εγώ προσπαθούσα να του τα φτιάξω με μια άλλη!


Καλή μου μερικά συναισθήματα δεν τα αντιλαμβανόμαστε όταν πρέπει. Κάθε τι στην ώρα του. Κάποιος κάποτε μου αποκάλυψε πως με αγαπούσε πέντε χρόνια κι εγώ δεν είχα ιδέα. ΄Ηταν μία απόλυτα φιλική σχέση που ο ένας νοιαζόταν γιά τον άλλον σε φιλικότατο επίπεδο. Φυσικά δεν ενέδωσα, γιατί δεν ήταν αυτό που επιθυμούσε η ψυχή μου. Αλλά απόρησα με την διορατικότητά μου. Πάθη καλά κρυμμένα...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Τα χέρια μου ντυθήκαν τα δικά του,ταξίδεψα στη λήθη του θανάτου,και της ζωής, φιλί βροχής.Πριν μέρες γνώρισα τα δάκρυά του, κι ας είχε όλο τον κόσμο χάρισμά του,και άντρας,και τραγούδι, και παιδί,δεν ήξερα πως κλαίνε κι οι Θεοί!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2005, 19:40:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
μάλλον δεν προβλέπεται να διαψευστείς σύντομα

Πάντως το παλεύω...
Η αλήθεια είναι πως θα έχω περισσότερες πιθανότητες γύρω στα 80 με μασέλα και πρόσωπο σκαμμένο από ρυτίδες...

Ωρες ώρες πιστεύω ότι για αυτή μου την "κατάντια" γιατί για κατάντια πρόκειται όταν "χάνω" με αυτό τον τρόπο τους καλύτερούς μου φίλους φταίω και γω λιγάκι γιατί το 90% των φιλικών μου σχέσεων είναι με άτομα του άλλου φύλου... Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό αλλά νομίζω ότι με καταλαβαίνουν καλύτερα και είναι πιο πιστοί φίλοι ενώ οι γυναίκες πολλές φορές από τη ζήλια μας κάπου τα χαλάμε όλα...



"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2005, 12:50:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
μάλλον δεν προβλέπεται να διαψευστείς σύντομα

Πάντως το παλεύω...
Ωρες ώρες πιστεύω ότι για αυτή μου την "κατάντια" γιατί για κατάντια πρόκειται όταν "χάνω" με αυτό τον τρόπο τους καλύτερούς μου φίλους φταίω και γω λιγάκι γιατί το 90% των φιλικών μου σχέσεων είναι με άτομα του άλλου φύλου... Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό αλλά νομίζω ότι με καταλαβαίνουν καλύτερα και είναι πιο πιστοί φίλοι ενώ οι γυναίκες πολλές φορές από τη ζήλια μας κάπου τα χαλάμε όλα...

[b]Κι εγώ το παλεύω. Πιστεύοντας πως όντως οι καλύτεροι μου φίλοι είναι οι άνδρες. Συμφωνώ μαζί σου σχεδόν σε όλα τα σημεία. Απλά έχω τα ματάκια περισσότερο ανοιχτά γιά να καταλαβαίνω προθέσεις. Εμπιστεύομαι την διαίσθηση και την ακολουθώ.[b]

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Τα χέρια μου ντυθήκαν τα δικά του,ταξίδεψα στη λήθη του θανάτου,και της ζωής, φιλί βροχής.Πριν μέρες γνώρισα τα δάκρυά του, κι ας είχε όλο τον κόσμο χάρισμά του,και άντρας,και τραγούδι, και παιδί,δεν ήξερα πως κλαίνε κι οι Θεοί!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zepellin2012
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2005, 01:25:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zepellin2012  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΑΛΗΘΙΝΗ ΦΙΛΙΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΔΥΟ ΦΥΛΩΝ.
ΑΝ ΟΧΙ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ,Ο ΕΝΑΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙ ΑΛΗΘΙΝΗ ΦΙΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟ.
ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΙΤΙΟΛΟΓΗΣΩ,ΟΥΤΕ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ.

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΕΛΑΦΡΩΣ ΑΣΧΕΤΟ ΜΕ ΤΟ TOPIC:

"BE COURTEOUS TO ALL,
BUT INTIMATE WITH FEW,
AND LET THOSE FEW
BE WELL TRIED BEFORE
YOU GIVE THEM YOUR
CONFIDENCE.TRUE
FRIENDSHIP IS A PLANT
OF SLOW GROWTH,AND
MUST UNDERGO AND
WITHSTAND THE SHOCKS
OF ADVERSITY BEFORE
IT IS ENTITLED TO THE
APPELLATION."

-GEORGE WASHINGTON

TIM McGRAW

VIIΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2005, 16:26:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΩΣ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ.ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΠΟΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΝ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΩΣ ΦΙΛΟ.ΑΠΛΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΛΗΣΙΑΣΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΔΗΘΕΝ ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ.ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΙΑ.ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΕΧΩ ΤΗ ΛΕΞΗ ΦΙΛΙΑ ΚΑΠΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ.Η ΣΧΕΣΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ Η ΣΧΕΣΗ ΜΟΥ ΜΕ Τ'ΑΔΕΛΦΙΑ ΜΟΥ.


Ο ΧΡΟΝΟΣ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟΥΣ ΜΕΤΑΓΕΝΕΣΤΕΡΟΥΣ.ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΦΛΥΑΡΟΣ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΡΩΤΑΣ.

ΕΥΡΙΠΙΔΗΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gabriel
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2005, 17:01:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gabriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Μπορείτε να νιώσετε αληθινή φιλία για το άλλο φύλο; "


Ναι


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Trovadouros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
242 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2005, 00:27:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Trovadouros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Larylap,

Νομίζω πως μπορεί να υπάρχει, αν και δύσκολα, πραγματική φιλία μεταξύ των δύο φύλων, αλλά η ισορροπία είναι πραγματικά δύσκολη.
Ίσως δεν έχω παρακολουθήσει την όλη συζητήσει με το πρέπον ενδιαφέρον αλλά πιθανόν η παρακάτω εκδοχή να μην έχει καλυφθεί και να δώσει -ελπίζω- λίγη βοήθεια (αν επαναλαμβάνεται να με συγχωρείς).
Πρέπει να είναι πάντα ξεκάθαρο το τι αναζητάς κάθε φορά από τον/την αλλο/η. Σίγουρα προϋποθέτει να εκπέμπει ψυχικά στο ίδιο μήκος κύματος με σένα. Αλλά αν ανήκει και στο σύνολο -μ' αρέσει ναι και όχι- σαν παρουσία και το όλο σύνολο είναι ελκυστικό τότε πιστεύω ότι υπό δεδομένες συνθήκες αν δοθεί η ευκαιρία θα εξελιχτεί σε μια σχέση είτε μόνιμη είτε ευκαιριακή. Στην πρώτη περίπτωση είναι αρκετά δύσκολο να προσδιορίσεις αν τελικά έχεις μπερδέψει αισθήματα φιλικής αγάπης και έρωτα (και αυτό το ερώτημα θα σε ακολουθεί για όσο θα έχεις αυτήν την σχέση). στην δεύτερη περίπτωση... πακέτο. έκαψες ένα καλό χαρτί. Εάν είσαι τυχερός μπορεί να ξαναγεννηθεί από τις στάχτες του αν υπάρχει ωριμότητα και θέληση. Σε κάθε περίπτωση όμως πιστεύω ότι είναι ρίσκο.

Φιλικά,

Trovadouros

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Orianna
Μέλος 1ης Βαθμίδας


65 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2005, 18:39:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Orianna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρόσφατα η διάλυση της φιλίας μου με έναν άνδρα με στεναχώρησε και με προβλημάτισε βαθύτατα. Είχαμε συνδεθεί πολύ στενά. Ήταν άτομο της απεριορίστου εμπιστοσύνης μου και κάποια στιγμή χωρίς καμία προειδοποίηση μου συμπεριφέρθηκε χυδαιότατα με υπονοούμενα του στυλ
"κάτι ήθελες από μένα τόσον καιρό αλλιώς γιατί με δεχόσουν σπίτι σου" κλπ κλπ. Σημειωτέον ότι δεν του έκρυψα το δεσμό μου.
Μετά από αυτό ο τρόπος που βλέπω τους άνδρες του φιλικού μου περιβάλλοντος έχει αλλάξει. Δεν εμπιστεύομαι κανέναν και αυτό με κάνει να αισθάνομαι άσχημα. Εννοείται ότι το άτομο αυτό το απομάκρυνα πυξ λαξ από τη ζωή μου και στο δεσμό μου άφησα απλά την εντύπωση ότι "κάπου χάθηκε αυτό το παιδί" για να μην τον τρομάξω.

Για να είμαι ειλικρινής, άλλος δεν μου έχει συμπεριφερθεί έτσι, αλλά...φοβάμαι.

Μάθε απ΄ τα λάθη των άλλων. Η ζωή είναι πολύ μικρή για να τα κάνεις όλα αυτοπροσώπως ;)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2005, 22:30:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η απομυθοποίηση μιας ακόμη φιλίας...
Αγαπητή Orianna σε καταννοώ Α-ΠΟ-ΛΥ-ΤΑ!!


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2005, 06:11:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω πιστευω οτι η φιλια μεταξυ των δυο φυλων, καποια στιγμη θα φτασει και στην ερωτικη προσεγγιση.
Στη συνεχεια θα αποδειχτει αν οντως ειναι φιλια και αν θα διαρκεσει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2006, 16:53:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν μπορώ να νιώσω πραγματική φιλία για το άλλο φύλο??
εχμ....χλωμό το κόβω....


Brother will kill brother, spilling blood across the land, killing for religion, something I don't understand...

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2006, 16:20:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν μπορώ να νιώσω πραγματική φιλία για το άλλο φύλο??
εχμ....χλωμό το κόβω....


Εσύ τελικά έχεις προοπτικές!!! Θα πάς μπροστά (αν δεν έχεις πάει ήδη) εύγε νέε μου, όσο σε διαβάζω σε πάω πιο πολύ (ρε μήπως είμαι ο Χριστόδουλος μπά δεν νομίζω!!!!). Μάλλον ανήκεις και εσύ στο κλαμπ των θεότρελων του οποίου ο υποφαινόμενος είναι επίτιμο μέλος


I'm going to enjoy watching you die, Mr. Anderson.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ph0biUs
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2006, 21:16:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ph0biUs  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλία με το άλλο φύλο; Εδω δεν μπορεί καλα καλά να υπάρξει φιλία μεταξύ ομοφύλων.

Εν πάσει περιπτώσει, το θεωρώ εξαιρετικά απίθανο αν και συνήθως συμβαίνει μονόπλευρα. Δλδ, η μία/ένας πιστεύει ότι είναι φίλοι ενώ ό δεύτερος σκέφτεται και κάτι παραπάνω, το παραπάνω ειδικά για τους άντρες είναι το σεξ, ο έρωτας έρχεται αργότερα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ph0biUs
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2006, 21:19:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ph0biUs  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Για να είμαι ειλικρινής, άλλος δεν μου έχει συμπεριφερθεί έτσι, αλλά...φοβάμαι.

Μήπως κανείς άλλος δεν είχε το θάρρος να μιλήσει ειλικρινά;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2006, 16:27:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
έχω μια φίλη που βγένουμε καμιά φορά για καφέ,πάμε σε κανα live,την βρίζω με βρίζει και άλλα τέτοια ωραία κάνουμε μαζί...
δεν μου έχει ξανασυμβεί κάτι τέτοιο με κοπέλα,να μη προκύψει κάτι το ερωτικό...έστω φιλί...και ξέρετε γιατί?
γιατί η ασχήμια της φίλης μου δεν περιγράφετε!!χαχαχαχαχααααα !
που είσαι ρε Μαρίνα!

αντιθέτος με την κοπέλα μου δεν μπορώ να κάνω αυτά που κάνω με τους φίλους μου...


Never Leave Me...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mystery flower
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
204 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2011, 20:38:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΛΗΘΙΝΗ ΦΙΛΙΑ ΜΕΤΑΞΥ ΑΝΔΡΑ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΩΝ ΑΝΔΡΩΝ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΚΟΙΤΑΖΟΥΜΕ ΤΙΣ
ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΕΡΩΤΙΚΑ ΟΣΟ ΦΙΛΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ.

Open Mind συμφωνώ εν μέρει με τις απόψεις σου, αλλά θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω στο σημείο που λες ότι οι άνδρες ευθύνονται. Δυστυχώς οι γυναίκες είναι που βλέπουν τον άνδρα ερωτικά, ο άνδρας δεν ενδιαφέρεται, η γυναίκα δεν το ανέχεται αυτό και διαλύει η φιλία τους. Σε όλες μας έτυχε αυτό. Ο άνδρας αντέχει να διατηρεί μια φιλία όταν η γυναίκα δεν ενδιαφέρεται.

Ταξίδι στο άγνωστοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2011, 16:20:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
mystery flower
quote:
Open Mind συμφωνώ εν μέρει με τις απόψεις σου, αλλά θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω στο σημείο που λες ότι οι άνδρες ευθύνονται. Δυστυχώς οι γυναίκες είναι που βλέπουν τον άνδρα ερωτικά, ο άνδρας δεν ενδιαφέρεται, η γυναίκα δεν το ανέχεται αυτό και διαλύει η φιλία τους. Σε όλες μας έτυχε αυτό. Ο άνδρας αντέχει να διατηρεί μια φιλία όταν η γυναίκα δεν ενδιαφέρεται.
Εγώ έχω παρατηρήσει περισσότερο το αντίθετο, δηλαδή ο στερημένος άνδρας να ερωτεύεται την μη-στερημένη φίλη του. Φυσικά, συμβαίνει και το ανάποδο, αυτό που λες εσύ, ανάλογα με το πού βρίσκεται η στέρηση, ακολουθεί και ο "έρωτας". Βέβαια, το ότι δύο φίλοι δεν ερωτεύονται ο ένας στον άλλο, η δεν το προχωράνε ερωτικά, δεν σημαίνει και ότι δεν υπάρχει ερωτική έλξη μεταξύ τους. Πιστεύω ότι τις περισσότερες φορές υπάρχει, όπως και να 'χει.
Είδα και ένα όνειρο σχετικά με αυτό το ζήτημα τελευταία...ετοιμάσου να μου κάνεις τον ονειροκρίτηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
studiokristo
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 00:59:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους studiokristo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θεωρώ ότι πάντα υπάρχει ένας ερωτισμός στον αέρα, τουλάχιστον από τον έναν. Πάντως σίγουρα έχει περάσει από το μυαλό και των δυο!!

The camera is an instrument that teaches people how to see without a cameraΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy