ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Η ΠΛΑΣΤΟΓΡΑΦΗΣΗ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΤΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 23
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2018, 21:32:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μίλα πατσαβούρα, την διαγραφή χεσμένη την έχω...μίλα...έκανες κάποια καταγγελία που αγνοώ???


Όπως σού έχω ξαναπεί, εύχομαι να την έχεις κάνει την καταγγελία για τρεις λόγους:

1) για να αποδείξεις πόσο ξεπεσμένη γυναικούλα είσαι,
2) διότι θα ρίξουμε απίστευτο γέλιο εδώ πάνω,
3) θα το ψάξω απ'όλες τις μπάντες για να στην 'φορέσω'. Θα θυσιάσω λίγο από τον υπερ-πολύτιμο χρόνο μου ώστε να σε κυνηγήσω πατσαβούρη...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2018, 21:59:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
London 11°C
Rome 23°C

Η κόλαση είναι άδεια και όλοι οι διάβολοι είναι εδώ (Γουίλιαμ Σαίξπηρ)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2018, 22:20:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Η κόλαση είναι άδεια και όλοι οι διάβολοι είναι εδώ (Γουίλιαμ Σαίξπηρ)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2018, 22:20:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μουγκάθηκε πάλι...ιδρυματικές περιπτώσεις...

Καλέ κύριε, πριν λίγο ισχυριστήκατε με επίσημο ύφος ότι κάνατε κάποια 'καταγγελία' στας Αγγλίας. Θέλετε να μάς πείτε λεπτομέρειες?

Επίσης ισχυριστήκατε ότι 'κατασκευάζουμε ψεύτικα στοιχεία' για το άτομό σας. Τι ακριβώς εννοείτε? Ποιά είναι αυτά τα στοιχεία?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2018, 22:23:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Α μπράβο, να μάς ζήσει ο Σύριζα, ο άγρυπνος φρουρός του έθνους!
Και του χρόνου με 'την πρώτη φορά αριστερά'!
Αλέξη γερά, για μία Ελλάδα νέα...

Μίλα βρε ίδρυμα, μίλα βρε άσυλοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2018, 22:43:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και επίσημα η μπάλα πετάχτηκε στην εξέδρα...έτσι πάει, στην αρχή γαυγίζουν και απειλούν, αλλά στο τέλος κουρνιάζουν σε μία γωνιά κελαηδώντας.


Αρκετά ασχολήθηκα.
Είναι ντροπή.
Από ηθικής άποψης, έχω απέναντί μου μία λέρα.
Από ανταγωνιστικής πλευράς, μού αξίζει ένας καλύτερος 'αντίπαλος' από αυτό.

Καληνύχτα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2018, 07:38:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάτσε μη βιάζεσαι, έστειλα email και στον zip. Όπου να 'ναι έρχεται...

Η κόλαση είναι άδεια και όλοι οι διάβολοι είναι εδώ (Γουίλιαμ Σαίξπηρ)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2018, 08:17:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν με απασχολεί η οποιαδήποτε κόντρα έχετε μεταξύ σας. I'm too old for these ... Νομίζω ο συντονιστής και η διαχείριση, σ' αυτήν την περίπτωση ... 'ξηγήθηκαν αρκετά καλά και "μπεσαλίδικα" που λέμε κι εμείς οι του λιμανιού. Ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του και τα λόγια του. Όποιος γουστάρει, μένει και συμμετέχει με τον τρόπο που του επιβάλλει η συνείδησή του. Όποιος δεν γουστάρει, αμολάει μελάνι και "την κάνει". Όμορφα, έντιμα και αντρίκια. Τα υπόλοιπα είναι ... "παιδική χαρά" που έλεγε κάποιος, κάποτε, και όλες οι ώρες δεν είναι ίδιες για να κάνουμε κούνια και τραμπάλα. Στην διάρκεια της ζωής μας, όλοι κάνουμε λάθη, όλοι κάνουμε ανοησίες, όλοι παρασυρόμαστε από εγωϊσμούς και πάθη. Δεν είμαστε άγιοι αλλά είναι άγιο να μην επαναλαμβάνουμε τα ίδια.

*Περισσότερες συμβουλές και νουθεσίες δεν μπορώ να σας δώσω (και δεν έχω δηλ. και το δικαίωμα) γιατί ο ίδιος ήμουν ο χειρότερος spammer και trollας που πέρασε ποτέ από το esoterica. Ωστόσο, αν χρειαζόταν να το κάνω, δεν θα ήμουν τόσο ευγενικός όσο ο συντονιστής και θα έπεφτε πολύ καντήλι από μέρους μου.

Edited by - kangaro on 25/09/2018 08:47:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2018, 15:01:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

O καμένος επικαλείται τον μετανοημένο αμαρτωλό...το νέο καυτό ζευγάρι του φόρουμ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2018, 15:15:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ σωστά. Νομίζω μάλιστα πως ήρθε η ώρα, όχι μόνο να σε καλωσορίσουν επίσημα πίσω αλλά -γιατί όχι- να σου προτείνουν και τη θέση του moderator. Όχι ότι θα φας τη δουλειά στον av αλλά μαζί με τον καλό μπάτσο χρειάζεται και ο καλός μπάτσος.

Αν ποτέ γίνει αυτό, στη θέση σου θα ξεκινούσα με ποινές, πχ ένα χρόνο ban σε μένα και τον kost. Όχι ότι θα μας κάνει κακό. Κατ' αρχάς, ο δόκτορας θα αφοσιωθεί καλύτερα στις μελέτες του. Φαντάζεσαι να διδάσκει ιστορία της τέχνης μέσα σε αίθουσα και ταυτόχρονα να έχει ανοικτό το φόρουμ για να με βρίζει. Και σκέψου να μπει ο πρύτανης μέσα στα μουλωχτά, να πλησιάσει σιγά-σιγά από πίσω, την ώρα που πληκτρολογεί Γαλλικά στο esoterica, και να τον πιάσει στα πράσα. Ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω, τι σκηνή θα γίνει... Τύφλα να χουν οι λαχτάρες που του στήνω εγώ.

Εγώ πάλι, ύστερα από την αποτυχημένη πορεία μου σαν ψευδοεπιστήμονας, ψευτογιατρός, αποτυχημένος συγγραφέας και ηθοποιός, είναι ώρα να αποσυρθώ από την ενεργό καλλιτεχνική δράση για πιο πνευματικές δραστηριότητες. Δεν σου κρύβω ότι θέλω διακαώς να διαγράφω για να ακολουθήσω την καριέρα σου, να γίνω ο επίσημος troll της σελίδας. Όπως είπες κι εσύ, εκεί καταλήγουν όλοι. Εδώ ίδρυσα πρόσφατα ένα fan club ξέρεις, και κάπως πρέπει να το συντηρήσω.

Η κόλαση είναι άδεια και όλοι οι διάβολοι είναι εδώ (Γουίλιαμ Σαίξπηρ)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2018, 15:28:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άντε 'ντάξει, ασχοληθείτε με μένα τουλάχιστον και μη μαλώνετε ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2018, 16:04:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τύφλα να χουν οι λαχτάρες που του στήνω εγώ.

Ποιά λαχτάρα να στήσεις βρε ερείπιο;;;

Αυτό που με εξόργισε δεν ήταν η πιθανή 'λαχτάρα' (είπαμε την περιμένω εναγωνίως), αυτό που με εξόργισε ήταν αυτή η πρωτοφανής για τα χρονικά του φόρουμ δήλωση ότι 'τώρα στέλνω επιστολή-καταγγελία εκεί...'.

Με το που φαντάστηκες και μόνο ότι θα μπορούσα να αποκαλύψω κάποια γαργαλιστική προσωπική σου πληροφορία, και μόνο στην ιδέα απίθανε, τρομοκρατήθηκες και άρχισες να απειλείς λες και εγώ ήμουν κανά δεκάχρονο να τσιμπήσει...Αλλά βλέπεις έτσι σε έμαθε η οικογένειά σου...και έτσι σε έχουν μάθει και τα συντρόφια-λιγούρια...με κάθε τρόπο να λερώσουμε την ζωή του άλλου...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2018, 16:09:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βασικά, δεν έχω καταλάβει γιατί μαλώνετε. Ρε μαλάκες, δεν μου τα ξαναλέτε άλλη μία για να δω ποιος έχει δίκιο και να του το αποδώσω ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2018, 16:11:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτό που με εξόργισε δεν ήταν η πιθανή 'λαχτάρα' (είπαμε την περιμένω εναγωνίως), αυτό που με εξόργισε ήταν αυτή η πρωτοφανής για τα χρονικά του φόρουμ δήλωση ότι 'τώρα στέλνω επιστολή-καταγγελία εκεί...'.

Καφέ το βρακάκι σου, ε ; Καλά, κοτζαμάν άντρας κι εσύ βρε παιδί μου, μορφωμένος, με κουλτούρα, με θέση, με ένα κάποιο level ρε παιδάκι μου ανωτέρου επιπέδου, εξοργίστηκες από μια τέτοια δήλωση - τυρί απλωμένο σε φάκα ; Ε, όχι ... κράτα το επίπεδό σου ρε master ... Για δες τι λες ...

quote:
kost
Αρκετά ασχολήθηκα.
Είναι ντροπή.
Από ηθικής άποψης, έχω απέναντί μου μία λέρα.
Από ανταγωνιστικής πλευράς, μού αξίζει ένας καλύτερος 'αντίπαλος' από αυτό.

Πιο ξεφτίλας, πεθαίνεις ...

Ο άλλος ...

quote:
Heretic

Aitherovamon, δεν εχω προβλημα με αυτά που γράφεις και σκοπεύω να τα τηρήσω.


Πιο ψεύτης, πεθαίνεις ...

Edited by - kangaro on 25/09/2018 16:20:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2018, 16:19:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Καφέ το βρακάκι σου, ε ;

Δεν κατάλαβες καλά Μπουλούτ! Τον παρακαλάω τον θρασύδειλο να προβεί σε καταγγελία αλλά αυτός τίποτα...χεσμένη κότα...ένα τηλεφωνάκι ανώνυμο έκανε και ούτε που τόλμησε να αναφέρει το όνομά μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2018, 16:20:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Α μωρή Τουρκάλα και εσύ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2018, 16:22:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από την δική μου πλευρά το θέμα πάντως έκλεισε. Εξήντλησα λεξιλόγιο-υβρεολόγιο προς το σίχαμα.

Αιθεροβάμμονα, ελπίζω να τηρήσεις την υπόσχεσή σου και να προβείς σε διαγραφές. Τουλάχιστον στη δική μου. Ο άλλος φρόντισε και ήταν φρόνιμο παιδάκι. Βλέπεις έχει ανάγκη να γράφει στο φόρουμ που διαρκώς βρίζει. Εγώ από την άλλη δεν έχω καμία ανάγκη πλέον να γράφω εδώ μέσα, και για να είμαι πιο ακριβής με πιάνει αηδία.


Με σκατά τύπου χερέτικ, ζιπ μόνο αηδία και αναγούλα...

Επίσης καταλαβαίνεις Αιθέρα ότι η κατάσταση αυτή θα συνεχίζεται με την παραμικρή αφορμή συνεπώς περιμένω να διαγράψεις τουλάχιστον εμένα. Εάν δεν το κάνεις θα αναγκαστώ να αρχίσω τους χριστούς και τις παναγίες ώστε να 'αναγκαστείς' να το κάνεις. Η κατάσταση αυτή κρατάει εδώ και πολύ καιρό, το καθεστώς ύβρεως και ατιμωρησίας καλά κρατεί, οπότε καλό είναι να μπει 'τέλος' εδώ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2018, 16:22:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
kost

Δεν κατάλαβες καλά Μπουλούτ! Τον παρακαλάω τον θρασύδειλο να προβεί σε καταγγελία αλλά αυτός τίποτα...χεσμένη κότα...ένα τηλεφωνάκι ανώνυμο έκανε και ούτε που τόλμησε να αναφέρει το όνομά μου.


Ξεκόλλα ρε. Υποτίθεται πως έχεις κάποιο επίπεδο ... Άσε να κάνει ότι γουστάρει. Έχεις τίποτε να φοβηθείς ; Aν είσαι ok εσύ, άσ' τον να χτυπιέται ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2018, 16:27:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
kost

Αιθεροβάμμονα, ελπίζω να τηρήσεις την υπόσχεσή σου και να προβείς σε διαγραφές. Τουλάχιστον στη δική μου. Ο άλλος φρόντισε και ήταν φρόνιμο παιδάκι. Βλέπεις έχει ανάγκη να γράφει στο φόρουμ που διαρκώς βρίζει. Εγώ από την άλλη δεν έχω καμία ανάγκη πλέον να γράφω εδώ μέσα, και για να είμαι πιο ακριβής με πιάνει αηδία.


Με σκατά τύπου χερέτικ, ζιπ μόνο αηδία και αναγούλα...

Επίσης καταλαβαίνεις Αιθέρα ότι η κατάσταση αυτή θα συνεχίζεται με την παραμικρή αφορμή συνεπώς περιμένω να διαγράψεις τουλάχιστον εμένα. Εάν δεν το κάνεις θα αναγκαστώ να αρχίσω τους χριστούς και τις παναγίες ώστε να 'αναγκαστείς' να το κάνεις. Η κατάσταση αυτή κρατάει εδώ και πολύ καιρό, το καθεστώς ύβρεως και ατιμωρησίας καλά κρατεί, οπότε καλό είναι να μπει 'τέλος' εδώ.


Ωραία τοποθέτηση ! Δεν γουστάρω να γράφω, μου προκαλείτε αηδία, αλλά δεν φεύγω κιόλας. Διαγράψτε με λοιπόν, μη σας αρχίσω στις Χριστοπαναγίες!

Δε μου λε' ρε διδάκτορα της πλάκας ... Τέτοιες τοποθετήσεις κάνεις και στις διαλέξεις σου ; ... φασιστοφέρνεις κομματάκι ε ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2018, 16:27:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
mid-life ξεπεσμός...

Αιθέρα επιζητώ λύτρωσηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2018, 16:33:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
kost

mid-life ξεπεσμός...
Αιθέρα επιζητώ λύτρωση (μη σου γαμήσω, την Παναγία σου μέσα)


https://www.youtube.com/watch?v=i08gXorAJus

Edited by - kangaro on 25/09/2018 16:37:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2018, 16:36:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ο συγκαμένος φώναξε για ενίσχυση τον κατακαμμένο.
Έλεος πια.

Εγώ ειλικρινά απαιτώ να με διαγράψουν από αυτό το καρναβάλι!
Ούτε πλάκα δεν έχει πλέον.

Eίχε μία ιστορία ρε παιδί μου ο χώρος αυτός, είχε ένα όνομα.
Προ πολλού όμως κυριάρχησαν τα σκατά...
Και ξέρεις γλόμπε, η κατηφόρα απ'όσο θυμάμαι με εσένα ξεκίνησε.
Τα χοντρά μπινελίκια, οι ίντριγκες, και τα συναφή...οι 'χαμηλές δονήσεις' που λένε και τα εσωτερίκια...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2018, 16:40:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άντε ρε πεταμένε ... μας έσπασες τα αρxίδια τόσες μέρες. Σου χαλάσανε το image και το προφίλ και έγινες χειρότερος απ' όλους εδώ μέσα. Έχασ' η Βενετιά βελόνι. Καραγκιόζη, ξεφτίλα ... Άντε ... αυτο-διαγράψου - δεν έχει τέτοιο κουμπάκι η ελαττωματικότητά σου ; - και μη μας τα κάνεις περισσότερο τσουρέκια, προβληματικέ.

Edited by - kangaro on 25/09/2018 16:47:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2018, 16:51:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αυτο-διαγράψου

Πατσαβούρη, υπάρχει και η δύναμη της συνήθειας ξέρεις.
Όσο είσαι κανονικό μέλος, σε τρώει να μπεις να γλεντήσεις κάτι ρεντίκωλα του λόγου σας...με το που διαγραφείς όμως ούτε που ασχολείσαι, τελειώνει εκεί το πράγμα...εξαιρούνται φυσικά κάτι ελαττωματικότητες του λόγου σου που έχουν εθιστεί στον αιώνα τον άπαντα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2018, 17:04:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προς το παρόν, σε γλεντάμε εμείς ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2018, 18:04:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο άλλος έχει κρυφτεί και φώναξε εσένα για να με 'δειρεις'. Απο την άλλη εγώ ούτε να γελάσω δεν μπορώ με το θέαμα ανθρώπων 45-50 χρονών...

Αλήθεια, για πες τι λέτε τα καρντασια εκεί πάνω για το Μακεδονικό;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2018, 18:08:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν, η μία περίπτωση εδώ είναι η εξής :

Αφορά τύπο καλοζωϊσμένου βουτυρομπεμπέ, χωριατλαμά συνήθως γιδοτρόφου τσομπανόβλαχου, που με τα πατρικά φράγκα ζει και ευημερεί στο εξωτερικό. Επειδή ο τύπος αυτός βρήκε 5-10 αμερικανάκια και τους πούλησε τσολιαδάκια με φούντες για μεταξωτές κορδέλες, καβάλησε το καλάμι και περνιέται για φωστήρας και λόρδος. Όπου σταθεί κι όπου βρεθεί, αυτο-θαυμάζεται σα Νάρκισσος, καμαρώνει σα γύφτικο σκεπάρνι για το επίπεδο των γνώσεών του, πιστεύει πως είναι σούπερ ουάου επιστήμονας και ερευνητής ενώ συμπεριφέρεται με απαξίωση και περιφρόνηση στους απλούς ποπολάρους που δεν μπορούν να κατανοήσουν την σπάνια και ιδιοφυή σκέψη του. Στην πραγματικότητα φυσικά είναι ένας άδειος τενεκές που κάνει τον ίδιο θόρυβο - ίσως και περισσότερο - με όλους τους άδειους τενεκέδες όταν τους χτυπήσει κάποιος.

Μέχρι εδώ καλά, δεν είναι δα και κάτι το σπάνιο αλλά το χειρότερο είναι το εξής : ο τενεκές αυτός έχει καταλάβει πως έκανε κακά και λέρωσε την φωλιά του. Έχει συνειδητοποιήσει δηλ. πως χέστηκε και λέρωσε την εικόνα του. Κι αυτό, τον έχει αποτρελάνει τον έρ'μο. "Πως είναι δυνατόν εγώ, o άνθρωπος που κρέμονται όλοι από τα χείλη μου όταν μιλάω, να κάνω κακά και να λερώσω το βρακάκι μου μπροστά τους ;;; Πως είναι δυνατόν ; Ρεζιλεύτηκα! Θέε μου, τι θα κάνω τώρα ;;;", σκέφτεται. "Δε με νοιάζει, ας με διαγράψουν! Καλύτερα! Θα με απαλλάξουν κι από το βάρος της παραδοχής του λάθους μου! Καλύτερα μωρέ! Χάλασα την εικόνα μου, ας με διαγράψουν γιατί θα την χαλάσω ακόμη περισσότερο ο ίδιος κι αυτό είναι κάτι που δεν το θέλω!", καταλήγει.

Edited by - kangaro on 25/09/2018 18:12:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2018, 18:31:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε, το "μακεδονικό" για μας εδώ είναι απλό : Δεν υπάρχει περίπτωση να αναγνωρίσουμε ποτέ - ποτέ των ποτών όμως - το όνομα της Μακεδονίας στο κρατίδιο αυτό, ούτε σαν γεωγραφικό προσδιορισμό. Το όνομα τους είναι Βαρντάσκα (Μπανόβινα του Βαρδάρη) νομίζω - γεωγραφικά πιάνει τα σημερινά Κόσοβο και Σερβία -, η γλώσσα τους είναι σλάβικη και ως εθνότητες είναι Βούλγαροι, Αλβανοί, γύφτοι, τουρκό-γυφτοι, Σλάβοι, ένα τουρλουμπούκι δηλ. που δεν έχουν ουδεμία - μα ουδεμία σχέση όμως - με τους αρχαίους Έλληνες Μακεδόνες. Εγώ προσωπικά αυτούς τους ανθρώπους με την καμία δεν τους θεωρώ Μακεδόνες ή απόγονους των Μακεδόνων, όπως επίσης δεν θεωρώ πως υπάρχει Μακεδονικό έθνος και Μακεδονική γλώσσα.

Στα βάθη της Περσίας, ακόμη βρίσκουν επιγραφές από την εποχή του Μεγάλου Αλεξάνδρου. Θέλει να μας πει ο Ζάεφ, σε τι γλώσσα είναι γραμμένες αυτές ; Στα Σλάβικα μήπως ;

Τώρα, το πολιτικό παιχνίδι είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2018, 18:32:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ο γλόμπος αγρίεψε...
Και μού αφιέρωσε σεντονάκι

Σε όλα έξω έπεσες.
Καταρχάς είμαι οικονομικά ανεξάρτητος εδώ και 10 χρόνια (τώρα είμαι 36 ετών). Πιο πριν ας όψονται σπουδές και στρατοί.

Δεύτερον, τον πατέρα μου τιποτένιο σκουπίδι άστον ήσυχο εκεί που είναι για να μην έχουμε άλλα.

Τρίτον. Δεν τίθεται σύγκριση μεταξύ ανθρώπων όπως εσείς και ανθρώπων όπως εγώ. Και δεν εννοώ μονάχα ασχολίες και δουλειές. Εννοώ πάνω απ'όλα το ήθος και τα παντελόνια.

Και εντάξει, στον άλλον τον Κλανιάκη τού τα είπα όλα και δεν βγάζει τσιμουδιά. Για εσένα τι να πούμε βρε απίθανη περίπτωση?

Νομίζω έχεις και οικογένεια, και ανάθεμα εάν οι δικοί σου γνωρίζουν για τα διαδικτυακά σου χάλια...ή ακόμα χειρότερα, γνωρίζουν και νιώθουν περήφανοι...έχεις και παιδιά; ζιπάκια; Τα λυπάμαι τα δόλια από καρδιάς...


Για το Μακεδονικό μην τσιμπάς, σιγά μην με ενδιέφερε η δική σου γνώμη...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2018, 18:48:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο άλλος έχει κρυφτεί και φώναξε εσένα για να με 'δειρεις'. Απο την άλλη εγώ ούτε να γελάσω δεν μπορώ με το θέαμα ανθρώπων 45-50 χρονών..

Σου είπα, τις φαντασιώσεις σου στις ροζ σελίδες όχι εδώ μέσα. Έπειτα σου είπα επίσης πως ο σκύλος δεν θα ανοίξει συζήτηση με τα τσιμπούρια του. Επειδή όμως λυπάμαι να σε βλέπω να αυτό-ξεφτιλίζεσαι κάθε μέρα, έχω να σου πω πως από ευγένεια δεν έχουν βγει άλλοι τρεις που ξέρω σου να γράψουν ανοικτά τη γνώμη τους για σένα. Την οποία με λίγο τσίγκλιμα (όπως διαπιστώσαμε όλοι) έκανες ότι περνούσε από το χέρι σου για να την επιβεβαιώσεις. Ενδοσκόπηση μηδέν, έτσι;

quote:
Τώρα, το πολιτικό παιχνίδι είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο

Το πολιτικό παιχνίδι zip είναι πως άφησαν τους Σκοπιανούς να ελπίζουν στη ρεκλάμα για λίγο, μέχρι να περάσει το δημοψήφισμα. Μετά θα μαζευτούν αγρίως, γιατί αν ο κάθε Ελληνας Τσίπρας* είναι μια φορά στο κόλπο, ο Ζάεφ είναι ^2.

* Όπου Τσιπρας βάλε και Μητσοτάκης, ή όποιος έχει στήσει κυβέρνηση. Αλλού είναι το πρόβλημα. Ανατολικά. Εκει που υπάρχει και η δύναμη πυρός.

Η κόλαση είναι άδεια και όλοι οι διάβολοι είναι εδώ (Γουίλιαμ Σαίξπηρ)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 23 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy