ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 "Χημικές ουρές" - Kάποιοι ανέλαβαν να ψεκάσουν τον πλανήτη? Νο2
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 16
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2008, 14:49:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
_______________________________________________________________
Το θέμα αυτό αποτελεί συνέχεια του:
"Χημικές ουρές" - Kάποιοι ανέλαβαν να ψεκάσουν τον πλανήτη? Νο1

11/9/2008
_______________________________________________________________


Αγαπητοί φίλοι,

έχουν περάσει πλέον 5 χρόνια από τότε που για πρώτη φορά αντιλήφθηκα τη διεξαγωγή αεροψεκασμών στους ελληνικούς -και όχι μόνο- ουρανούς...

Έχουν επίσης περάσει περισσότερο από τρία χρόνια, που συζητάμε μέσα σε αυτό το φόρουμ το θέμα των chemtrails, -όπως ονομάζεται το φαινόμενο διεθνώς- και ήταν το πρώτο σχετικό τόπικ σε ολόκληρο το ελληνικό διαδύκτιο.

Από τότε πολλά παρόμοια τόπικ έχουν δημιουργηθεί, πολλοί περισσότεροι είναι οι άνθρωποι, που έχουν ενημερωθεί και παρατηρήσει το φαινόμενο, πολλές προσπάθειες ενημέρωσης έγιναν με ομιλίες, με άρθρα στον ημερήσιο και τον ειδικό τύπο, αλλά και με τηλεοπτικές εκπομπές, με αποκορύφωμα τη σχετική τηλεοπτική εκπομπή του Κου Χαρδαβέλλα...

Επιπλέον το θέμα έφτασε αρκετές φορές στο ελληνικό κοινοβούλιο, αλλά δίχως σαφείς απαντήσεις -όπως εξάλλου ήταν αναμενόμενο, αφού η ίδια πολιτική επικρατεί και στις άλλες χώρες...

Στο πρώτο μέρος "Χημικές ουρές" - Kάποιοι ανέλαβαν να ψεκάσουν τον πλανήτη?(http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=1&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=6236)

αρχίσαμε να συγκεντρώνουμε πληροφορίες και στοιχεία και τα αρχικά ερωτηματικά ήταν πάρα πολλά. Επικρατούσε για αρκετό καιρό μια αίσθηση μεταξύ απίστευτου και όμως αληθινού και μιας άρνησης του φαινομένου ως πιθανή "συνωμοσιολογία".

Ο απαράδεκτος, για την κοινή λογική, χειρισμός του πλανήτη μας, της ατμόσφαιρας μας και κατ' επέκταση ολόκληρης της γήινης βιόσφαιρας και της ίδιας της υγείας μας, μέσω των χημικών αεροψεκασμών, έμοιαζε τρομακτικά απίστευτος, με αποτέλεσμα να ενεργοποιείται ο ανθρώπινος "αμυντικός μηχανισμός" και να αρνείται αυτό που πραγματικά βλέπει...

... για να μπορεί να συνεχίσει να ζει "σαν να μην συμβαίνει τίποτε"...

...σαν να είναι όλα "απόλυτα φυσιολογικά φαινόμενα"...

Μπορώ βέβαια να φανταστώ κάλλιστα σε τι καταστάσεις πανικού θα μπορούσαν να ξεσπάσουν οι πληθυσμοί, αν αντιλαμβάνονταν το μέγεθος αυτής της παρέμβασης...

Όμως παρ' όλ' αυτά το ανθρώπινο χρέος απέναντι σε ολόκληρο το οικοσύστημα και απέναντι στο μέλλον των επόμενων γενεών
* απαιτεί να μην κλείνουμε τα μάτια

* απαιτεί να προσπαθούμε να σταματήσουμε τους αυθαίρετους αυτούς χειρισμούς του περιβάλλοντος που μας φιλοξενεί

* απαιτεί να βρούμε το θάρρος να αντισταθούμε και να μην αδιαφορούμε

* απαιτεί ψυχραιμία, ώστε να μη λιγοψυχήσουμε από αισθήματα φόβου ή αδυναμίας...

Έτσι και από εδώ εμείς θα συνεχίζουμε να συλλέγουμε και να ανταλλάσσουμε πληροφορίες, θα συνεχίζουμε να προσπαθούμε να ενημερώσουμε, αλλά και να ευαισθητοποιήσουμε το κοινό, θα συνεχίζουμε να προσπαθούμε να αποσπάσουμε σαφείς απαντήσεις από τους υπεύθυνους...

γιατί η αλήθεια αναζητά συνεχώς τρόπους να λάμψει...

Με εκτίμηση
Τοξότης


http://vickytoxotis.blogspot.com

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2008, 01:05:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τοξοτακι απο τοτε που ειμουν μικρη-γιατι παιδι παραμενω ακομη-μου εκανε εντυπωση πως στο χωριουδακι μου,ερχοντουσα αεροπλανα και μας ψεκαζαν ολους.
Ελεγαν πως ηταν την μια δηθεν για τις ελιες και την αλλη για τα κουνουπια.Πραγμα εντελως μουφα,μιας και μετα ειχαμε πιο πολλα.
Αυτο που παρατηρηθηκε ομως μετα,ηταν πωςπολλα παιδια εχουν αρρωστησει και χαθει απο λευχαιμια και αλλες μορφες καρκινου-μεσα σε αυτα κι εγω.
Στο γυμνασιο εχασα 2 συμμαθητες μου απο αυτο και στο λυκειο αργοτερα,πεθανε μια κοπελα 18 ετων.
Οφειλωνται οι ψεκασμοι η και τονερο το οποιο μας δινουν να πινουμε,χωρις να εχουν γινει οι απαραιτητες αναλυσεις;
Αποριας αξιο..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2008, 23:34:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΑΟΙΣΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΟΤΙ Ο ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΣΥΣΩΡΕΥΣΗ ΤΟΞΙΝΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΒΟΡΕΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΝΑ ΔΙΩΞΕΙ .....ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΜΑΣ ΨΕΚΑΖΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΟΤΙ ΜΑΣ ΑΡΩΣΤΑΙΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΨΕΚΑΣΜΟΥΣ .......Η ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΕΥΘΥΝΗ ΤΕΡΑΣΤΙΑ........Η ΔΙΚΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΜΙΑ.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2008, 09:06:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-------------------------------------------------------------------
Οφειλωνται οι ψεκασμοι η και τονερο το οποιο μας δινουν να πινουμε,χωρις να εχουν γινει οι απαραιτητες αναλυσεις;
Αποριας αξιο..
-----------------------------------------------------------------------

ΑΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΝΑ ΑΓΡΟΤΗ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΗ ΤΗ ΛΥΣΗ ΧΩΡΙΣ ΚΑ ΚΑΤΑΦΥΓΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΨΕΚΑΣΜΟΥΣ.. ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΨΕΚΑΖΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ..ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΑΙΜΟΥΔΑΚΙ??? .... ΠΟΙΕΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ??? ΠΟΙΟΣ ΤΙΣ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΟΥΝ ΤΩΡΑ???...ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΙΔΙΟΤΗΣ ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΧΗΜΙΚΕΣ ΟΥΡΕΣ ΤΙ ΕΚΑΝΕ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΕΚΕΙ??ΕΚΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ??ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ...ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΨΕΚΑΣΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟΙ ΝΑ ΑΡΡΩΣΤΗΣΟΥΝ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΠΛΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΣΟ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ ΣΕ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΟΙ ΧΗΜΙΚΕΣ ΟΥΡΕΣ ΘΑ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ..
ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΤΙΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΑΜΕΣΩΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ....ΤΟ ΚΑΚΟ ΘΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΚΟΙΤΑΜΕ ΠΟΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΚΑΚΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΕΧΩΝΤΑΣ ΞΕΧΑΣΕΙ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ....ΕΤΣΙ ΠΑΝΤΑ ΑΝΤΙΔΡΟΥΣΕ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ...
ΕΝΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΗΣΑΝ ΣΕ ΚΛΟΥΒΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΡΙΦΕΡΩΝΤΟΥΣΑΝ ΑΠΟ ΠΟΛΗ ΣΕ ΠΟΛΗ ΑΠΟ ΧΩΡΙΟ ΣΕ ΧΩΡΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΒΛΕΠΕ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΤΩΝ ΔΟΛΟΦΟΝΩΝ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2008, 15:02:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου, καλως ήρθατε και στο 2ο μέρος του θέματος...

Από τη μέρα έναρξης των ψεκασμών, δεν έχουν σταματήσει να ψεκάζουν την ατμόσφαιρα. Ήδη έχουμε πτώση της θερμοκρασίας και λεύκανση του ουρανού...

Η επιχείρηση καλά κρατεί προς το παρόν...


Μολονότι οι επιτπωσεις για την ανθρώπινη -και όχι μόνο- υγεία, αλλά και για το γήινο οικοσύστημα είναι τρομερές, θα συνέστινα αφ' ενός να φροντίζουμε όσο το δυνατόν να ενισχύουμε το ανοσοποιητικό μας σύστημα και κατά δεύτερον τη συχνή αποτοξίνωση.

Από την άλλη πλευρά είμαι πεπεισμένη πως ότι, μα ότι και να κάνουν,
όσο απάνθρωπα, ανεύθυνα και αρνητικά να δράσουν κάποιοι, τελικά θα επέρθει μία νέα ισορροπία υπέρ του καλού. Ο καιρός τους είναι μετρημένος. Και σχετικά σύντομα ο κάθε ένας μας θα δρέψει αυτά που έσπειρε -καλά ή κακά-.

Έτσι φυλάξτε την υγεία τη δική σας και των αγαπημένων σας όσο το δυνατόν καλύτερα και κυρίως ΜΗΝ επιτρέπεται αισθήματα φόβου & αδυναμίας να σας κυριεύουν.

Όλα θα πάνε καλά. Ο πλανήτης μας θα βρει μια νέα ισορροπία, το ίδιο και οι κάτοικοι του...

Φως & Αγάπη
Namaste

TOj;othw


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xrigger
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2008, 19:31:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xrigger  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα φίλοι μου. Παρατήρησε κανένας τον ουρανό της Αθήνας σήμερα? Έπεσε πολύ ψέκασμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
papadothomakos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
52 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2008, 19:55:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους papadothomakos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλησπέρα φίλοι μου. Παρατήρησε κανένας τον ουρανό της Αθήνας σήμερα? Έπεσε πολύ ψέκασμα

Ορίστε και η απόδειξη.....

http://gpapadothomakos.googlepages.com/home2

Edited by - papadothomakos on 11/09/2008 19:57:16


______________________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ
ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ ΤΟ FORMAT ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ.
(Για να τη δείτε πιο μεγάλη,
κάντε κλικ επάνω στην υπάρχουσα φωτογραφία)

11/9/2008
______________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ippotis2012
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
199 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2008, 21:00:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ippotis2012  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι το παρατηρησα κι εγω.Οπου γυρνουσα το κεφαλι μου στον ουρανο της Αθηνας ειχε τετοιες γραμμωσεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2008, 21:51:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΟΧΙ ΣΑΝ ΟΜΑΔΑ ΓΙΑΤΙ Η ΟΜΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΒΑΣΙΜΗ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΠΡΟΣΠΕΛΑΣΤΗ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΟΜΑΔΑ.......ΑΝ ΕΜΕΙΣ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΧΑΙΤΙΣΤΕΙ ΕΝΑΣ ΤΡΟΠΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΜΕ ΣΕ ΜΙΑ ΤΑΚΤΙΚΗ ΣΕ ΜΙΑ ΚΙΝΗΣΗ ΠΟΥ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΗ ΝΑ ΤΟ ΜΕΤΑΔΩΣΕΙ ΣΕ ΟΜΟΙΔΕΑΤΕΣ ΤΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙΣΕΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΤΟ ΜΕΤΑΔΩΣΕΙ...ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ ΠΟΥ ΕΓΩ ΙΣΩΣ ΑΔΥΝΑΤΩ ΝΑ ΣΚΕΥΤΩ ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΘΑ ΕΧΕΙ ΟΧΙ ΑΜΜΕΣΟ ΑΝΤΙΚΤΥΠΟ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ......ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΣΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΠΟΛΛΥ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΟΣΟ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΟΙ....ΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΗΣΟΥΜΕ ΟΧΙ ΣΑΝ ΟΜΑΔΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΤΗΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΟΤΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΡΩΤΑΜΕ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΕΥΓΕΝΗ ΚΑΛΩΣΥΝΗ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΡΚΙΝΟ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΑΓΩΣΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΟΙΩΣ ΜΑΡΙΟΝΕΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ.....ΑΣ ΚΑΘΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΣΚΕΥΤΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΕ Ο ΓΚΑΝΤΙ ΣΤΗΝ ΙΝΔΙΑ ΚΑΙ ΑΣ ΤΟΥ ΔΩΣΟΥΜΕ ΣΑΡΚΑ ΚΑΙ ΟΣΤΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΟΙ ΜΑΡΙΟΝΕΤΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΠΟΧΡΩΣΕΩΝ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ ..............ΒΑΛΤΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΑΣ ΝΑ ΣΚΕΥΤΕΙ ΕΣΕΙΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ....ΚΑΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΘΑ ΤΟ ΣΥΝΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΜΕΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2008, 22:08:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΑΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΩ ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ.........ΑΝ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΥΠΩΣΟΥΜΕ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΟΛΗΤΟ ΣΤΙΚΕΡ ΠΟΥ ΜΒΟΡΕΙ ΝΑ ΚΟΛΛΗΘΕΙ ΠΑΝΩ ΣΕΝΑ ΜΑΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΕΗ...............ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΨΕΚΑΖΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΑΕΡΟΠΛΝΑ ΧΗΜΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΙΝΟΙ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ.......ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΣΑΝ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΚΟΣΜΗΜΑ ΣΤΟΝ ΡΟΥΧΙΣΜΟ ΜΑΣ ...ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΤΟ ΦΟΡΑΕΙ ΤΟ ΕΝΑ ΤΕΤΑΡΤΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ..........ΤΟΤΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΑ ΙΔΙΑ........ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΒΛΑΚΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΤΟ ΦΟΡΕΣΟΥΝ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΙΛΙΣΑ ΜΕ ΜΙΑ ΓΙΑΓΙΑ ΜΕ ΤΟ ΕΓΓΟΝΑΚΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΝ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΥΡΕΣ ΠΟΥ ΕΔΕΙΞΕ Ο ΧΑΡΔΑΒΕΛΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΝΑΙ.......ΑΡΑ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΧΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΑΛΛΑΓΗ ΘΕΛΗΣΟΥΜΕ ΑΠΛΑ ΝΑ ΤΟ ΘΕΛΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΣΑΝ ΟΜΑΔΑ........Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2008, 01:51:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
NIKON μου άρεσε η ιδέα σου με το αυτοκόλλητο, μόνο που δεν θα' θελα να θυμίζουμε και τις αμερικάνικες εταιρίες πυραμίδα... όμως ξέρω ότι πιάνει το "κόλπο", τραβάει την προσοχη

Την ώρα δε που σε διάβαζα, σκέφτηκα τι θα μπορούσαμε να στέλνουμε... στον αέρα την ώρα που αυτοί ψεκάζουν...

π.χ. κάθε φορά που βλέπουμε να ψεκάζουν να σηκώνουμε... μπαλόνια με ήλιο φουσκωμένα, ή αερόστατα ή κάτι τέλος πάντων που να μπορεί να πετάει και να ανυψώνεται...

έχεις δίκιο- η αντίσταση με παθητικό τρόπο, αλλά δημιουργικό και με "αγάπη" όπως ο Γκάντι φέρνει καλύτερα αποτελέσματα!

Τι θα λέγατε να στέλναμε όλοι μας μπαλόνια ή λουλούδια (ακόμη και εικονικά...)στους υπεύθυνους?

Έχει δίκιο ο ΝΙΚΟΝ σκεφτείτε κάτι....



http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2008, 09:09:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΛΥ ΕΞΥΠΝΟ ΤΟΞΟΤΗ ΑΥΤΟ ΠΟΛΥ ΕΞΥΠΝΟ..ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΞΥΠΝΟ ΜΟΥ ΕΦΙΑΞΕ ΤΑ ΚΕΦΙΑ....ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΝΟΥΣΑ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΟΛΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΘΑ ΜΒΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΦΙΑΞΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΟΧΙ ΟΛΟΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΥΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΩ..ΒΕΒΑΙΑ ΕΣΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΣ ΚΑΤΙ ΠΟΙΟ ΩΡΑΙΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΟΤΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΜΒΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΘΑΥΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΙΟ ΑΠΛΗ ΚΙΝΗΣΗ....ΟΣΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑΝ ΤΟ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ ΟΤΑΝ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2008, 08:43:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥΣΑΜΕ ΣΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΝΑ ΖΗΤΟΥΣΑΜΕ ΤΟΥΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΣΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΨΕΚΑΣΜΟ....ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΤΙΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΗΜΟΣΙΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.....ΤΟΣΑ ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΘΑ ΤΟ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΑΜΕ ΚΙΟΛΑΣ.......ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΛΕΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΜΑΡΕ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΒΑΡΥΣ Ο ΨΕΚΑΣΜΟΣ ΑΠΟ ΧΤΕΣ Η ΟΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΓΙΝΕ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΑΝΑΠΝΕΟΥΜΕ ΟΛΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΝΑ ΨΕΚΑΖΑΝΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.....Η ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Emerson
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2008, 18:07:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την Πεμπτη 11/9 οντως παρατηρησα και εγω παρα πολλους ψεκασμους στον Αττικο ουρανο, στις περισσοτερες περιπτωσεις οι ουρες ηταν στον αερα πανω απο μια ωρα σχηματιζοντας πολυ λεπτα νεφη. Επειδη ασχολουμαι και με αεροπορικα θεματα, και ειχα την εντυπωση οτι αυτες οι ουρες σχηματιζονται και λογω ατμοσφαιρικων αλλαγων, θερμοκρασια κτλ, υπεθεσα οτι μπορει να εχει αρχισει η ψυχρανση της ατμοσφαιρας στα ανωτερα στρωματα και γιαυτο να φαινεται αυτο το φαινομενο απο τα επιβατικα αεροσκαφη.
Με εκπληξη μου ομως διαπιστωσα οτι την αμεσως επομενη μερα. μεχρι και σημερα οι χημικες ουρες ειναι κατα πολυ λιγοτερες...
Τι εχει αλλαξει λοιπον?
Η ατμοσφαιρα? Δεν νομιζω , εχουμε τις ιδιες καιρικες συνθηκες τις τελευταιες 5 μερες.
Η κινηση των αεροπλανω? Ουτε αυτο , συνεχιζεται κανονικα και απο τα αεροσκαφη που απο/προσγειωνονται στην Αθηνα και απο αυτα που υπεριπτανται του Ελληνικου FIR, overfly.
Ειμαι απο αυτους που πιστευαν μεχρι χτες οτι ισως κατι να γινεται οσον αφορα τους ψεκασμους αλλα οχι σε μεγαλο βαθμο, τα γεγονοτα ομως της Πεμπτης πανω απο την Αθηνα με εβαλαν σε σκεψεις. Απο τα βορεια προαστια μεχρι και τα νοτια εβλεπες παντου ασπρες γραμμες που εμενα και καλυπταν τον ουρανο καθ ολη την διαρκεια της ημερας,
ατομα που δεν ασχολουνται καν με το θεμα αυτο το παρατηρησαν, τι συμβαινει λοιπον?
Γνωριζει κανεις η ιστοσελιδα www.enouranois.gr γιατι δεν ανανεωνεται?
Θα ειμαστε εδω και θα παρακολουθουμε την εξελιξη των γεγονοτων

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2008, 14:54:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΩ ΠΕΙΣΤΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΙ!!!!! ΑΝ ΜΕΣΑ ΣΕ 3 24ΩΡΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΥΝΝΕΦΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΒΡΕΧΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΙ???? ΔΗΛΑΔΗ ΣΥΝΝΕΦΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΡΕΧΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ!!!!! ΕΓΩ ΕΒΑΛΑ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΝ ΑΓΙΟ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΓΙΟ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ......ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΑ ΑΠΛΟΥΣ ΟΣΙΟΜΑΡΤΥΡΕΣ ...ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΛΗΣΙΑ ΜΑΣ ΑΓΙΟΙ...........ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΙΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΕΛΑΦΡΩΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΦΟΡΟΥΣ...ΛΕΤΕ ΑΝΤΙ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΕΛΑΦΡΩΣΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ?????Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2008, 13:12:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε Emerson, καλωσόρισες στη συζήτηση μας.

Η ιστοσελίδα www.enouranois.gr, οι συντονιστές της και οι άνθρωποι που γράφουν εκεί είναι φυσικά γνωστοί. Κάποια από τα άτομα αυτά συμμετέχουν και στον εδώ διάλογο. Είναι η πρώτη που δημιουργήθηκε με στοχο την ενημέρωση στο θέμα, ένα χρόνο μετά την έναρξη της συζήτησης μας εδώ στο φόρουμ. Διαθέτει επίσης δικό της σχετικό μπλογκ.

Τώρα γιατί δεν ανανεώνεται...

Το θέμα αυτό των χημικών αεροψεκασμών έχει αρκετά χρόνια που παρατηρείται, συζητιέται και γίνονται επίσης διάφορες εκδηλώσεις και κινητοποιήσεις για την ενημέρωση του κοινού. Έχει φτάσει αρκετές φορές μάλιστα στην ελληνική βουλή (και όχι μόνο), δίχως όμως απαντήσεις.

Θεωρώ, πως πραγματικά ότι μπορούσε να ειπωθεί σχετικά, έχει ειπωθεί ήδη. Θεωρώ, πως ήδη θα έπρεπε να είχαν ξεσηκωθεί οι λαοί και να επιμένουν για σαφή τοποθέτηση των αρμοδίων και την παύση των ψεκασμών... Πάει καιρός που θα έπρεπε να έχουν γίνει επίσημες μελέτες και έλεγχοι για να δωθούν απαντήσεις, αλλά τίποτε δεν κινείται...

Όμως βλέπεις δεν "πείθεται" κανείς εύκολα πως κάτι συμβαίνει και ο καθένας αντιλαμβάνεται το γεγονός σε διαφορετικό χρόνο. Επιπλέον τα ΜΜΕ -πέρα από σποραδικές αναφορές στο ημερίσιο και άρθρα του ειδικού τύπου- δεν αγγίζουν καν το θέμα (εξαίρεση η εκπομπή του κου Χαρδαβέλα). Έτσι γίνεται εξεραιτικά δύσκολη η ομαδική δράση και πίεση των αρμοδίων.

Για πολλούς το θέμα φέρει ακόμη τον τίτλο της "συνωμοσιολογίας" πράγμα που κάνει ακόμη δυσκολότερη την πρόοδο.

Απο καιρό σκεφτόμαστε την αποστολή επιστολής προς τη Γραμματεία Πολιτικής Προστασίας, καθώς όπως με έχουν ενημερώσει είναι η μόνη που είναι υποχρεωμένη να δώσει σαφείς απαντήσεις, ακόμη και σε ένα μόνο πολίτη της χώρας, ενώ αντίθετα με τις ερωτήσεις βουλευτών "πνίγεται" η απάντηση...

Στο εν τω μεταξύ πληθαίνουν τα άτομα που παρατηρούν το αληθές των αεροψεκασμών...

Όμως υπάρχει μια "αρχή", που λέει πως η αντίδραση των πληθυσμών -γενικά- ακολουθεί κάποιες συγκεκριμένες τάσεις & εξάρσεις. Νομίζω πως η έξαρση, η κορύφωση της μαζικής αντίδρασης, έπεσε στο κενό, καθώς όταν εμφανήστηκε ήταν πολύ λίγοι αυτοί που γνώριζαν και έτσι δεν υπήρξε αποτέλεσμα. Πιθανόν να γνώριζαν και να εκμεταλεύτηκαν αυτό το γεγονός. Υποθέτω πως θα χρειαστεί να κάνει ένα γερό κύκλο για να ξαναέρθει μια έξαρση-αντίδραση από την πλευρά των πολιτών...

Και στο μεταξύ απλά θα υφιστάμεθα του ψεκασμούς...

Τέλος να πω, πως ακόμη και το γεγονός πως οι "βλάβες" που προκαλούν αυτές οι επιχειρήσεις ψεκασμών, δεν είναι άμεσες και αργούν να εκδηλωθούν, εμποδίζει την άμεση συσχέτιση τους με προβλήματα που εμφανίζονται π.χ. στη υγεία. Πράγμα που αναστέλει επίσης την αντίδραση των πολιτών...

Φιλικά
Τοξότης


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

halva
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
271 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2008, 10:42:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους halva  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γνωριζει κανεις η ιστοσελιδα www.enouranois.gr γιατι δεν ανανεωνεται?
Θα ειμαστε εδω και θα παρακολουθουμε την εξελιξη των γεγονοτων

Ουσιαστικά ο λόγος που δεν βάζουμε πολύ καινούργιο υλικό στα ελληνικά στο θέμα των ψεκασμών είναι ότι δεν μας έρχεται τίποτα εκτός από φωτογραφίες.

Οι πρωτοβουλίες που παίρνουμε αυτή την εποχή έχουν σχέση με άλλα θέματα. Η ελπίδα είναι ότι έτσι θα δημιουργήσουμε τις οργανωτικές και πολιτικές προυποθέσεις για αποτελεσματική δράση και σε σχέση με πιο δύσκολα θέματα όπως τα chemtrails.

Μια (ίσως) σημαντική πρόσφατη εξέλιξη είναι ότι ένας αμερικάνος μετεορολόγος ο Kevin Martin, ο οποίος ήταν "σκεπτικιστής" στο θέμα των ψεκασμών τώρα έχει πειστεί.

'Ανοιξε ιστοσελίδα
http://www.owsweather.com/ows.html
και φόρουμ
http://www.owsweather.com/forum/index.php?showtopic=388

'Οποιοι ξέρουν άγγλικα ας συμμετέχουν και να κάνουν ρεπορτάζ εδώ για τους μη-αγγλόφωνους.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

papadothomakos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
52 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2008, 11:10:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους papadothomakos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θέλω να προσθέσω μία σκέψη, συμπέρασμα για τους ψεκασμούς.
Γεγονός είναι οι τελευταίοι ψεκασμοί, που ξεκίνησαν την 11/9/2008.
Είμαι βέβαιος ότι συνεχίστηκαν μέχρι και την 14/9/2008, τουλάχιστον τότε τούς ξαναείδα, και μάλιστα, έκανα και σύγκριση με τα καυσαέρια διερχόμενου αεροπλάνου.
Γεγονός είναι ακόμη ότι οι καιρικές συνθήκες, σε όλο αυτό τό διάστημα ήταν συγκεκριμένες, και μάλιστα σε πολύ μεγάλη γεωγραφική έκταση.
(ταξίδεψα μέχρι την νότια Πελοπόννησο).
Λογικό αποτέλεσμα είναι ότι επηρεάζουν τις κλιματολογικές συνθήκες, τουλάχιστον περιστασιακά.
Το καταθέτω με ενδοιασμό επειδή έχω μόνο μία παρατήρηση.
Ίσως να έχει και κάποιος άλλος να συμπληρώσει.
Και τό ερώτημα που τίθεται είναι, μήπως στόχος είναι να επηρεασθούν οι κλιματιλογικές συνθήκες επι μονίμου βάσεως, για κάποιου λόγους που δεν μπορούμε να αποδείξουμε?

http://gpapadothomakos.googlepages.com/home2

Edited by - papadothomakos on 17/09/2008 11:12:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2008, 21:04:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και τό ερώτημα που τίθεται είναι, μήπως στόχος είναι να επηρεασθούν οι κλιματιλογικές συνθήκες επι μονίμου βάσεως, για κάποιου λόγους που δεν μπορούμε να αποδείξουμε?

Πολύ ενδιαφέρον το ερώτημα σου αγαπητέ μου papadothomako... πολύ ενδιαφέρον!

Δύο σκέψεις μου έρχονται στο μυαλό καθώς προσπαθώ να βρω πιθανούς λόγους... (που φυσικά όπως λες κι εσύ δεν μπορούν να αποδειχτούν...)
δύο εικασίες λοιπόν:

1) μοιάζει κατ' αρχήν να θέλουν σώνει και καλά να αυξήσουν την ένταση των έντονων καιρικών φαινομένων.
Βλέπετε από την έναρξη των ψεκασμών και μετά ακολούθησαν καταρακτώδεις βροχοπτώσεις, έντονη εκφόρτηση στην ατμόσφαιρα,και σήμερα άνεμοι πολλών μποφόρ, με σαφώς ψηχρότερες θερμοκρασίες, στην περιοχή γύρω από τη Θεσσαλονίκη, ...
Θα έλεγε κανείς πως θέλουν να επιβεβαιώσουν το μοντέλο που λέει πως η κλιματολογική αλλαγή θα συνοδεύεται από μεγάλης έντασης καταιγίδες...

2) από την άλλη κάποιοι κύκλοι αναφέρονται στο δακτύλιο φωτονίων -μία ζώνη υψηλής ενέργειας, μέσα στην οποία βρίσκεται ήδη το πλανητικό μας σύστημα, και το οποίο μοιάζει να παίζει σημαντικό ρόλο στις κλιματολογικές αλλαγές που παρατηρούνται σε όλους τους πλανήτες του ηλιακού μας συστήματος συμεριλαμβανομένου και του ήλιου μας, ο οποίος έχει γίνει πιο ενεργός... Θα μπορούσαμε να υποθέσουμε, πως δεν θέλουν να γίνουν οι αλλαγές που επιφέρει αυτή η ζώνη φωτονίων... και γι' αυτό ψεκάζουν για να μπλοκάρουν την επίδραση αυτή...

Η ζώνη φωτονίων λέγεται πως σχετίζεται άμεσα με το κεντρικό άστρο του γαλαξία μας. Επίσης συνδέεται με τους Πλατωνικούς παγκόσμιους κύκλους των 25.920 γήινων ετών, με το πέρασμα στην εποχή του Υδροχόου, με το 2012 και το πολυσυζητημένο "συνειδησιακό άλμα" της ανθρωπότητας...

Μήπως σκεφτήκατε ήδη κάποιους πιθανούς -ακόμη και μεταφυσικούς- λόγους

... χαίρομαι

Φιλικά
Τοξότης


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2008, 21:23:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για τους φίλους που ίσως δεν παρακολουθπυν το θέμα "κλιματικές αλλαγές"...

Στα βρετανικά δικαστήρια "η άβολη Αλήθεια" του Αλ Γκορ


Στα βρετανικά δικαστήρια διαπιστώθηκε, πως η ταινία "Μια άβολη αλήθεια"
του Αλ Γκορ, μεταδίδει παραπλανητικές πληροφορίες σε 9 της σημεία ...

Ο Steward Dimock, του βρετανικού New Party, έφερε την "Άβολη Αλήθεια" του Αλ Γκορ στα βρετανικά δικαστήρια, μετά την απόφαση της κυβέρνησης να τη διανείμει σε όλα τα σχολεία της χώρας.

Η διαδικασία αποκάλυψε αφενός αβάσιμες και παραπλανητικές πληροφορίες που περιλαμβάνονται στη συγκεκριμένη ταινία και αφετέρου έδειξε, πως οι σύμβουλοι του βρετανικού Υπουργείου Παιδείας με τις επιλογές τους ενίσχυσαν την πολιτική προπαγάνδα της επίμαχης ταινίας...

ολόκληρο το άρθρο στο:
http://vickytoxotis.blogspot.com/2008/09/blog-post_12.html


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2008, 01:32:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λίγες ώρες πριν έκανα κάποιες "εικασίες"...

Στο εν τω μεταξύ, άνοιξα τις σελίδες που μας πρότεινε ο Halva και...

βρίσκω τον μετεωρολόγο Kevin Martin και την ομάδα του να συσχετίζουν άμεσα τους τυφώνες με τους αεροψεκασμούς, καθώς θεωρούν πως κατ' αυτό τον τρόπο δημιουργείται "διάδρομος" σια την κίνηση τους...

http://www.wariscrime.com/2008/09/08/news/chemtrails-making-a-path-for-hurricane-ike/

Μάλιστα με βάση τις παρατηρήσεις τους έχουν δημιουργήσει ένα σύστημα "συναγερμού" για τα chemtrails το οποίο εμφανίζει τις ΗΠΑ, την Ευρώπη και την Αυστραλία, σε καθημερινή βάση, ανάλογα με την κατάσταση ψεκασμού τους...

Δείτε και... τα δύο τελευταία...

Η απορία που μου δημιουργήθηκε: Με ποιό τρόπο, γνωρίζει εκ των προταίρων ΠΟΥ ΘΑ ΨΕΚΑΣΟΥΝ?



http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2008, 01:36:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επιπλέον:
αν συνδυάσει κανείς τη μαύρη αψέκαστη λωρίδα, του χάρτη που αφορά τις 17/9/2008, με την κατάσταση που επικρατεί έξω αυτή την ώρα με τα πολλά μποφόρ...

δεν έχει παρά να επιβεβαιώσει το προφανές...


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

halva
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
271 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2008, 07:00:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους halva  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Επιπλέον:
αν συνδυάσει κανείς τη μαύρη αψέκαστη λωρίδα, του χάρτη που αφορά τις 17/9/2008, με την κατάσταση που επικρατεί έξω αυτή την ώρα με τα πολλά μποφόρ...

δεν έχει παρά να επιβεβαιώσει το προφανές...


http://vickytoxotis.blogspot.com


http://www.debatebothsides.com/showthread.php?p=993071#post993071
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2008, 13:58:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Halva σε αυχαριστώ που μεταβίβασες το ερώτημα μου στη συζήτη σας στο αγγλόφωνο φόρουμ.

Απ όσο διάβασα στις σελίδες του Κέβιν, εν μέριε πήρα μια απάντηση, αναφέρει πως τους προγνωστικούς χάρτες του τους στηρίζει σε πληροφορίες που έχει από την air force και τις δικές του γνώσεις ως μετεωρολόγος.

Πραγματικά θεωρώ, πως με την προτοβουλία του Κέβιν, αρχίζει να πνέει νέος άνεμος στη συζήτηση των chemtrails. Το γεγονός πως ο ίδιος είναι μετεωρολόγος και το γεγονός πως η σελίδα θα μπορούσε να γίνει κεντικό σημείο αναφοράς στο ζήτημα σε παγκόσμια κλίμακα, συγκεντρώνοντας την προσοχή όλων των υποψιασμένων πολιτών. Μέσα από αυτή μπορώ να φανταστώ το νέο δυναμικό εξέλιξης στον αγώνα ενάντια στα chemtrails.

Aυτό που παραπάνω έλεγα δηλαδή, πως θα πρέπει να κάνει ένα νέο κύκλο η κατάσταση για να κινηθούν και πάλι τα πράγματα, μοιάζει να συντελέστηκε με αυτή την πρωτοβουλία του Κέβιν Μάρτιν.

Νομίζω πως μετά τα τελευταία γεγονοτα και με βάση τους προγνωστικούς χάρτες του Κέβιν, μπορούμε να συντάξουμε την επιστολή προε την Υπηρεσία Πολιτικής Προστασίας...

Τι λέτε?

(Δείτε και το σχετικό άρθρο μου "Chemtrails... Aμερικανός μετεωρολόγος επιβεβαιώνει τη σχέση των χημικών αεροψεκασμών με τους τυφώνες" - http://vickytoxotis.blogspot.com/2008/09/chemtrails.html


http://vickytoxotis.blogspot.com

Edited by - toxotis on 18/09/2008 13:59:37

Edited by - toxotis on 18/09/2008 14:00:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

halva
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
271 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2008, 16:29:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους halva  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Νομίζω πως μετά τα τελευταία γεγονοτα και με βάση τους προγνωστικούς χάρτες του Κέβιν, μπορούμε να συντάξουμε την επιστολή προε την Υπηρεσία Πολιτικής Προστασίας...

Τι λέτε?


Προχώρα. Θα έχεις υποστηρικτές εδώ στην Αίγινα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2008, 19:17:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν συνέταξα ένα κείμενο και θα ήθελα τη γνώμη σας, για να κάνουμε ίσως κάποιες αλλαγές ή βελτιώσεις. Επιπλέον θα ήθελα τη γνώμη σας για το πως μπορεί να αποσταλεί αυτή η επιστολή.
Σίγουρα δεν έχω αντίρρηση να τη στείλω ως προσωπική, ή εκ μέρος πολλών, απλά σκεπτόμουν μήπως θα θέλατε να την υπογράψουμε όλοι όσοι το επιθυμούμε ή αν θέλετε, να τη χρησιμοποιείσουμε ως βάση και να αποστείλλουμε πολλές παραπλήσιες αλλάζοντας μόνο το όνομα του υπογράφοντα στο τέλος. Πριν τη στείλω λοιπόν στον παραλήπτη...
Περιμένω τις δικές σας γνώμες...


----------------------------------------


18. Σεπτεμβρίου 2008

Προς: Γ.Γ. Πολιτικής Προστασίας
Υπ’ όψη Γεν. Γραμματέα Κου: Μαργ. Μουζά

Αφορά: Διενέργεια χημικών αεροψεκασμών (chemtrails/ «χημικές ουρές») και η πρόκληση κλιματολογικών φαινομένων μεγάλης ένταση –θύελλες, καταιγίδες, σφοδρές βροχοπτώσεις) στον Ελλαδικό χώρο


Αξιότιμε Κύριε Μουζά,

Ανταποκρινόμενοι στην πρόσφατη ανοιχτή επιστολή σας προς τους εθελοντές, με σκοπό να μας ενημερώσετε για ένα σημαντικό αριθμό θεμάτων που αφορούν όλους μας και που θα «συνεργαστούμε άμεσα για την αντιμετώπιση τους», δράττομαι της ευκαιρίας για να ζητήσω από την πλευρά σας ορισμένες απαντήσεις στο θέμα των διενεργούμενων αεροψεκασμών (chemtrails).

Το θέμα αυτό έχει φτάσει επανειλημμένα στην ελληνική βουλή, μέσα από σχετικές ερωτήσεις βουλευτών, στις οποίες μέχρι σήμερα δε δόθηκε καμία απάντηση.

Οι πολίτες που παρατηρούν πλέον τις επιχειρήσεις αεροψεκασμών να διενεργούνται στους ελληνικούς ουρανούς, ολοένα και πληθαίνουν. Η άρνηση των υπευθύνων να δώσουν σαφείς απαντήσεις στο ζήτημα –τακτική, η οποία μοιάζει να έχει παγιωθεί σε όλη την Ευρώπη, αλλά και τις ΗΠΑ, όπου επίσης παρατηρείται το φαινόμενο- πυροδοτεί σειρά από «εικασίες», που δίνουν διάφορες ερμηνείες στο θέμα.

Αποτέλεσμα αυτού είναι να αισθάνονται οι πολίτες ανυπεράσπιστοι, ανίσχυροι και φοβισμένοι.
Οι ιδιωτικές πρωτοβουλίες στο θέμα και έρευνες που έγιναν σε άλλες χώρες έχουν δείξει, πως κατά τους ψεκασμούς διασπείρονται ιδιαίτερα τοξικά και επικίνδυνα, -τόσο για την ανθρώπινη υγεία, όσο και για το περιβάλλον- βαρέα μέταλλα. Ανάμεσα σε πολλά άλλα αναφέρονται μικροσωματίδια αλουμινίου και άλατα βαρίου.

Επίσης η πολυετής παρατήρηση και έρευνα πάνω στο συγκεκριμένο φαινόμενο, έδειξε πως οι «χημικές ουρές»/ chemtrails ευθύνονται –ανάμεσα σε άλλα- για την πρόκληση ιδιαίτερα έντονων καιρικών φαινομένων, όπως σφοδρές καταιγίδες, έντονες βροχοπτώσεις, θυελλώδεις ανέμους κ.α.. Γενικότερα φαίνεται πως με τη χρήση αυτών ελέγχεται το κλίμα και ο καιρός σε τοπική, αλλά και ευρύτερη κλίμακα. Μάλιστα φαίνεται πως σχετίζονται άμεσα με το σύστημα HAARP.

Το ίδιο φαινόμενο, μετά τη χαρακτηριστικό καλοκαιρινό «διάλειμμα», άρχισε να διενεργείται από τις 3/9/2008 στην ευρύτερη περιοχή της Θεσσαλονίκης και από τις 11/9/2008 στην Αττική, με ολοένα αυξανόμενη ένταση. Η μικρή διακοπή της «επιχείρησης αεροψεκασμών» συνοδεύτηκε από έντονη καιρική μεταβολή, καταρρακτώδεις βροχές που πλημμύρισαν την περιοχή προκαλώντας πολλές υλικές ζημιές και με θυελλώδεις ανέμους 8 Beaufort, που διαρκούν ακόμη.
Σήμερα μάλιστα είχαμε τη συνέχεια της επιχείρησης…

Η από ετών παρατήρηση της επίδρασης των chemtrails στις καιρικές συνθήκες και η άμεση σχέση τους με την πρόκληση ιδιαίτερα έντονων καιρικών φαινομένων, ήρθε να επιβεβαιωθεί από τον αμερικανό μετεωρολόγο Kevin Martin, ο οποίος πλέον είναι σε θέση να δίνει χάρτες των περιοχών όπου πρόκειται να διενεργηθούν τέτοιοι ψεκασμοί.

Η επιβεβαίωση των προβλέψεων του από τα παρατηρούμενα γεγονότα που βιώνονται κατά τόπους, δεν χωράει πλέον αμφιβολία.

Τα ερωτήματα μας προς εσάς:
· Γιατί διενεργούνται αυτοί οι αεροψεκασμοί chemtrails;
· Ποιοι έχουν δώσει τη σχετική άδεια πτήσεων τους πάνω από την Ελληνική – & Ευρωπαϊκή- Επικράτεια?
· Ποιοι έχουν υποθηκεύσει την υγεία των Ελλήνων Πολιτών και της ισορροπίας της ελληνικής Φύσης?
· Ποιος είναι ο στόχος των επιχειρήσεων?
· Ποιος θα μας προστατεύσει από τις επιδράσεις αυτών των επιχειρήσεων, που εν τω μεταξύ έχουν «αγκαλιάσει» σχεδόν ολόκληρο τον πλανήτη?
· Ποιος θα χρεωθεί τις ατομικές αλλά και τις περιβαλλοντικές βλάβες που προκαλούνται?


Κλείνοντας θα ήθελα να αναφερθώ και πάλι στη δική σας ανοιχτή επιστολή, όπου χαρακτηριστικά λέτε πως η… «Βάση» σας έδωσε το μήνυμα, πως «πάλι αποφασίζουν για μας, χωρίς εμάς».

Τουλάχιστον όσων αφορά το παρόν φλέγων ζήτημα… θα συμφωνήσω με τη «βάση»:
Αυτή ακριβώς είναι και η δική μας αίσθηση.

Με εκτίμηση

..............

Αναμένω τη γνώμη σας...
Φιλικά
Τοξότης


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2008, 21:26:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί μου φίλοι, πέρα από την τοποθέτηση σας σχετικά με την επιστολή παραπάνω
θα ήθελα να μου αναφέρετε πως αισθάνεσται τις τελευταίες 3 μέρες...

Δέν θέλω να σας προκαταβάλω, αλλά προσωπικά και ενώ χαίρω πολύ καλής φυσικής κατάστασης παρατηρώ:

*περίεργη αίσθηση σαν να με καίνε τα κόκκαλα μου εσωτερικά -εντονότερα κατά μήκος της σπονδυλικής στήλης...
*έντονο αίσθημα σαν "κάψιμο" στην αναπνευστική οδό που εστιάζει έντονα στο λαιμό και στο ύψος της καρδιάς...

Μοιάζει σαν έντονο κρυολόγημα ή γρίπη, αλλά δεν ισχύει στην περίπτωση μου ούτε το μεν ούτε η δε...

Σκέφτομαι πως η μακρά απουσία του καλοκαιριού και η ιδιαίτερη ένταση των ψεκασμών δεν άφησαν ανεπηρρέαστο τον οργανισμό μου και αυτό, 16 μόλις μέρες μετά τους πρώτους ψεκασμούς της σεζόν...



http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2008, 01:56:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή toxotis,

Παρακολουθώ με ενδιαφέρον τη συνέχιση του θέματος και βρήκα αρκετά ευρηματικές τις προτάσεις διαφόρων μελών προκειμένου να καταδείξουν τη σοβαρότητα της κατάστασης.
Πέρα όμως απ'τα αυτοκόλλητα,τα μπαλόνια κ.τ.λ. δεν συμφωνείς πως υπάρχουν πρακτικοί μέθοδοι αυτοπροστασίας ή και εξουδετέρωσης των επιβλαβών επιπτώσεων των αεροψεκασμών;

Buffered with love!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2008, 02:19:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρ' όλο που δεν μας τοποθετήθηκες φίλε μου helios ως προς την επιστολή, και πάμε σε άλλη παράμετρο, θα σου απαντήσω σε αυτό το σκέλος:

quote:
Πέρα όμως απ'τα αυτοκόλλητα,τα μπαλόνια κ.τ.λ. δεν συμφωνείς πως υπάρχουν πρακτικοί μέθοδοι αυτοπροστασίας ή και εξουδετέρωσης των επιβλαβών επιπτώσεων των αεροψεκασμών;

1ον) Αν ξαναδιαβάσεις τι έγραψες, θαρρώ πως θα καταλάβεις πως στγκρίνεις δύο άσχετες παραμέτρους: τους τρόπους αυτοπροστασίας, με τους τρόπους ειρηνικής αντίστασης...

Αλλά μιας και με νόημα αναφέρεσε στους τρόπους αυτοπροστασίας/εξουδετέρωσης βλαβών, δεν θέλεις να μας πεις συγκεκριμένα ποιούς γνωρίζεις, για να οφεληθούμε όλοι μας από το μοίρασμα αυτό?


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NIKON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


139 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2008, 08:55:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NIKON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ....ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΩΣΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑΝ ΚΑΙ ΥΠΟΓΡΑΦΩ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΕΛΝΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ......ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ....ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ Η ΣΕ ΚΛΩΝΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΔΡΑΝΟΠΟΙΗΘΕΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ???

ΘΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑΓΜΕΝΟ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΙΑΖΕΙ 100 ΤΟΙΣ 100 ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΩ..

ΤΟΞΟΤΗ Ο ΛΑΙΜΟΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΤΩΝ ΨΕΚΑΣΜΩΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΔΥΣΚΟΛΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΠΟΣΗ ....ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΠΑΕΙ ΤΟ ΚΑΨΙΜΟ ΣΤΑ ΚΟΚΑΛΛΑ ΑΡΧΙΖΕΙ ΑΠΟ ΔΕΡΜΑ ΠΟΥ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΖΕΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΚΟΥΜΠΑΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΥΣΑΕΡΙΟ Η ΟΠΩΣ ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΓΡΙΠΠΗ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΥΡΕΤΟ.....

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΧΟΡΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΧΗΜΙΚΕΣ ΟΥΡΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ...ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΝΟΜΑΣΙΑ ΤΟΥΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΣΤΡΑΓΑΛΟ ΓΛΥΚΟΡΙΖΑ ΛΙΘΟΣΠΕΡΜΑ ΚΝΙΔΙΟ ΡΑΒΕΝΤΙ ΚΑΙ ΓΙΓΑΣ .....Ρaeonia, Cnidium, Lithospermum, Rhubarb, Cimicifuga, Astragalus, Gigas, Licorice, Lonicera.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

papadothomakos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
52 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2008, 10:15:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους papadothomakos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και εγώ συμφωνώ απολύτως με το κείμενο.
Για τα συμπτώματα έχω να προσθέσω μία έντονη μελαγχολική διάθεση την περίοδο των ψεκασμών, θα έλεγα ένας ολοκληρωτικός πεσιμισμός, παρ όλο που είμαι πολύ αισιόδοξο άτομο.
Μάλλον υπάρχουν και ψυχικές συνέπειες εκτός από τίς σωματικές.
Πρέπει όμως να τα πιστοποιήσω, όταν επαναληφθεί το φαινόμενο, για να είναι σίγουρη η άποψή μου.
Κάτι που θέλω να συμπληρώσω για να κάνω και τον συνήγορο του διαβόλου, είναι η σκέψη μήπως οι ψεκασμοί λειτουργούν σαν ένας καθαρισμός της ατμόσφαιρας από τα επιβαρυντικά στοιχεία.
Συνέπεια λοιπόν είναι όταν φτάνουν στήν επιφάνεια του εδάφους,να μας δημιουργούν όλα αυτά τα συμπτώματα.

http://gpapadothomakos.googlepages.com/home2
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 16 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1835938
Maintained by Digital Alchemy