ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Παραξενες Ιστοριες Νο2
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gasmas
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2012, 04:17:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gasmas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να ρωτνήσω και γω... όταν καλείς πνεύμα, το πιο πιθανό είναι να μην φύγει απο δίπλα σου ακόμη και αν το διώξεις,σε στοιχειώνει δηλαδής! είναι σίγουρο ότι σε στοιχειώνει το πνέυμα ή μήπως είναι στο μυαλό όλο αυτό? Φοβάμαι πολύ στην σκέψη ότι είναι δίπλα σου κάθε ώρα κ στιγμή....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2012, 13:04:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
gasmas φυσικά και θα στοιχειώνει.
Πιο συγκεκριμένα, θα σε παρακολουθεί:
1) Όταν κοιμάσαι το βράδυ
2) Όταν κάθεσαι στον υπολογιστή
3) Όταν κάθεσαι στην τοαλέτα
4) Όταν κάνεις μπάνιο
5) Όταν βλέπεις τηλεόραση
6) Όταν είσαι με την κοπέλα σου (αν υπάρχει)
7) Όταν είσαι στην κουζίνα
8) Όταν ανοίγεις την πόρτα για να φύγεις.
9) Όταν δουλεύεις ή διαβάζεις
10) Όταν τρως
11) Όταν/αν αυτοϊκανοποιήσε
12) Όταν κάνεις άσχημες σκέψεις
13) Όταν κάνεις καλές σκέψεις
14) Όταν ανοίγεις την ντουλάπα
15) Όταν κοιτάς στον καθρέφτη
16) Όταν σηκώνεις τα σπεπάσματα
17) Όταν είσαι κατάκοιτος λόγω ασθένειας
...

Σε αυτές τις περιστάσεις και σε ορισμένες άλλες, το πνεύμα θα παρακολουθεί.


Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 11/04/2012 13:05:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2012, 15:53:42  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μηπως ξεχασες και κατι αλλο Ντοκτορ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2012, 18:01:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

[...
6) Όταν είσαι με την κοπέλα σου (αν υπάρχει)
...


Σε κόβω να μήν υπάρχει... ΟΜΩΡΦΑΑΑΝΤΡΑΑΑ ΜΟΥ!
Δεν πειράζει... θα βάλω και σως, για να γλιστράει!!!

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2012, 02:16:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μηπως ξεχασες και κατι αλλο Ντοκτορ?

Τι ξέχασα;;;
quote:
Σε κόβω να μήν υπάρχει... ΟΜΩΡΦΑΑΑΝΤΡΑΑΑ ΜΟΥ!
Δεν πειράζει... θα βάλω και σως, για να γλιστράει!!!
Προτιμώ τη φυσική "σως", συντοπίτη Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
xristos7
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2012, 02:54:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
White Guardian an theleis th gnomi mou sou exoun kanei magia.Eixan kanei sth mana mou kai kati gnorizw.Den esthanotan kala kai genikws kati ixere oti den paei kala.Mpori nna fanei periergo alla ta magia tis ta elyse tsigana.Xerete autes pou kikloforoun kai lene th moira...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iprh
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2012, 23:17:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπέρα σε όλη την παρέα!!! Είμαι καινούργια στο forum και θα ήθελα να μου πείτε και εσείς τη γνώμη σας... η κολλητή μου κάνουμε παρέα τα τελευταία 3 χρόνια όταν πολλές φορές συζητούσαμε μου έλεγε ότι όταν ήταν πιο μικρή είχε τύχει να δει κάποια περίεργα πράγματα σαν φαντάσματα.... ύστερα από κάποιο καιρό σταμάτησε...(δε τα έβλεπε συνέχεια απλά αρκετά συχνά) Τον τελευταίο καιρό όμως....έχει ξανά αρχίσει να βλέπει περίεργα πράγματα.. Συγκεκριμένα βγαίναμε για ποτό και καθώς ήμασταν στο αμάξι και οδηγούσε ένας φίλος μας έτυχε να κοιτάμε και οι δυο ένα μαγαζί με έπιπλα, ξαφνικά γυρνάει η φίλη μου και με μου λέει πόσο τρομαχτική ήταν η γριούλα μέσα στο μαγαζί και με ρωτούσε τι δουλειά είχε μιάμιση ώρα το βράδυ μέσα στο μαγαζί, τότε εγώ της απάντησα ότι δεν υπήρχε καμιά γρια μέσα στο μαγαζί, ενώ εκείνη ήταν σίγουρη ότι την είδε... χτες πηγαίναμε για καφέ με το μηχανάκι της, όταν ξαφνικά ενώ οδηγούσε έκανε μια απότομη κίνηση με το τιμόνι, προσπαθώντας να αποφύγει κάτι. Τότε τη ρώτησα τι έπαθε και με ρωτάει αν είδα και εγώ τον άνθρωπο που προσπαθούσε να περάσει το δρόμο, ενώ δεν υπήρχε κανείς.. σήμερα έμαθα από τη μητέρα μου ότι σε εκείνον τον δρόμο είχε σκοτωθεί ένας άνθρωπος την ώρα που προσπαθούσε να περάσει το δρόμο. Το συζητούσαμε το μεσημέρι με τη φίλη μου γιατί τα βλέπει μόνο εκείνη ενώ εγώ δεν είδα τίποτα και τις 2 φορές....θα ήθελα να μου πείτε την άποψη σας σε αυτό...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2012, 00:00:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν η φίλη σου είχα κάποιο "χάρισμα" υποθέτω ότι δεν θα τις συνέβαινε μόνο δύο φορές, αλλά συνέχεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
iprh
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2012, 18:39:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχεις δίκιο... Απλά αναρωτιόμαστε και εμείς γιατί να συμβαίνει αυτο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2012, 22:31:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν υποθέσουμε ότι όντως συμβαίνει αυτό που λες, μπορεί να έχει κάποια διόραση. Η διόραση σχετίζεται με το τρίτο μάτι. Αν έχει κάτι τέτοιο, υπάρχουν τρόποι να το καλλιεργήσει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
iprh
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2012, 19:53:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δηλαδή πώς θα μπορούσε να το καλλιεργήσει?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ιαπετός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
442 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2012, 20:08:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Iprh και Dr Jekyll Mr Hyde το να βλέπει κάποιος-οια φυσικά πρόσωπα χωρίς να υπάρχουν, το πιθανότερο είναι να πάσχει απο κάποια ψυχική ασθένεια(σχιζοφρένεια λόγου χάρη)
Δεν νομίζω ότι έχει κάποια σχέση με το τρίτο μάτι.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2012, 00:52:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αγαπητή Iprh και Dr Jekyll Mr Hyde το να βλέπει κάποιος-οια φυσικά πρόσωπα χωρίς να υπάρχουν, το πιθανότερο είναι να πάσχει απο κάποια ψυχική ασθένεια(σχιζοφρένεια λόγου χάρη)
Ναι, είναι πιθανό. Αλλά απ' ότι λέει η κοπέλα δεν συμβαίνει τακτικά κάτι τέτοιο.

quote:
Δηλαδή πώς θα μπορούσε να το καλλιεργήσει?

Αυτό δεν μπορεί να συζητηθεί εδώ στο φόρουμ, θέλει λίγο ανάλυση.
Πάντως υπάρχουν και στο διαδίκτυο διάφορες τεχνικές, τώρα κατα πόσο δουλεύουν η κάθε μία απο αυτές, δε μπορώ να το ξέρω.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 18/05/2012 00:53:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LordThomas
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
495 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2012, 09:39:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LordThomas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη iprh, το ερώτημα που πρέπει να κάνει η φίλη σου στον εαυτό της είναι, αν θέλει να καλλιεργήσει κάτι τέτοιο, αν πάρουμε την εκδοχή ότι είναι το Τρίτο μάτι. Το ότι δεν βλέπει συχνά πιθανόν ωφείλεται ότι δεν βρίσκεται πάντα σε εγρήγορση και απόλυτη συνειδητή ώστε να αντιληφθεί κάτι υπερφυσικό. Πολύ πιθανόν να καταπιέζει τον εαυτό της να αντιλαμβάνεται τέτοια περιστατικά επειδή φοβάται ή κάποιος της πέρασε την ιδέα ότι αυτό είναι κακό ή παραφυσικό. Αν αποφασίσει να συμβιβαστεί ότι θα μπορεί να αντέξει να βλέπει κάτι που οι γύρω της δεν το βλέπουν, ότι θα μπορεί να ξεχωρίζει τον υλικό κόσμο γύρω της από έναν νέο "κόσμο" διαφορετικών συχνοτήτων και δεν θα παρασυρθεί και δεν θα χάσει τα λογικά της, τότε ναι ας το καλλιεργήσει αλλά με πολύ αργά και σταθερά βήματα και όχι με τεχνικές που θα ακούσει και θα διαβάσει τυχαία σε μια αναζήτηση στο Google, γιατί από πάθημα σου λέω θα έχει αρνητικές εντυπώσεις. Βέβαια κάπου διάβασα και για ψυχασθένεια...να πω οτι μου ηρθαν εικόνες στο μυαλό από την Ιερα εξέταση και Μεσαίωνα...Εντάξει ότι δεν κατανοούμε μην το κάνουμε ασθένεια του μυαλού και της ψυχης,γιατί στο τέλος καταντάει και αυτή η τάση σε ασθένεια. Πιστεύω η iprh ξέρει αν η φίλη της έχει τα λογικά της ή όχι. Ότι θέλεις το ρωτάς ελεύθερα!

Ο Θεός βρίσκεται τόσο σ' ένα κομμάτι ξύλο, όσο και σ' ένα ανθρώπινο όν. Η διαφορά είναι ότι το κομμάτι ξύλο δεν γνωρίζει τίποτε για το Θεό, ενώ ο άνθρωπος μπορεί να συνειδητοποιήσει την παρουσία Του, μέσα του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2012, 11:33:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ με τον LordThomas, τα λέει σωστά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ιαπετός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
442 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2012, 12:33:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εντάξει ότι δεν κατανοούμε μην το κάνουμε ασθένεια του μυαλού και της ψυχης

Συνήθως συμβαίνει το αντίθετο:Oτι κατανοούμε το κατατάσσουμε σε ψυχική ασθένεια και ότι δεν κατανοούμε σε μεταφυσικά χαρίσματα..!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LordThomas
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
495 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2012, 14:40:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LordThomas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αγαπητή Iprh και Dr Jekyll Mr Hyde το να βλέπει κάποιος-οια φυσικά πρόσωπα χωρίς να υπάρχουν, το πιθανότερο είναι να πάσχει απο κάποια ψυχική ασθένεια(σχιζοφρένεια λόγου χάρη)

Και λες ότι:

quote:
Συνήθως συμβαίνει το αντίθετο:Oτι κατανοούμε το κατατάσσουμε σε ψυχική ασθένεια και ότι δεν κατανοούμε σε μεταφυσικά χαρίσματα..!!

Για εξήγησέ μου τώρα τι κατάλαβες εσύ αρχικά, το κατανόησες και πιθανολογείς ψυχασθένεια;;;
Και γιατί δεν μπηκες στην περίπτωση να μην κατανοήσεις και να το ονομάσεις μεταφυσικό χάρισμα;;;

Δεν γίνεται όλοι οι άνθρωποι να κατανοούμε τα ίδια ούτε να έχουμε τις ίδιες δυνατότητες. Όταν δεν κατανοείς ή δεν έχεις ζήσει κάτι δεν το δίνεις κάποια "ταμπέλα" επείδη έτσι μας διδάξανε άλλοι και καλά "λογικοί".

Ο Θεός βρίσκεται τόσο σ' ένα κομμάτι ξύλο, όσο και σ' ένα ανθρώπινο όν. Η διαφορά είναι ότι το κομμάτι ξύλο δεν γνωρίζει τίποτε για το Θεό, ενώ ο άνθρωπος μπορεί να συνειδητοποιήσει την παρουσία Του, μέσα του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

redbull
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2012, 14:42:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
paidia sas xaireto olous kairo tora diavazo istories apo edo mesa , polles einai endiaferouses kai eimai sigouros oti megalo pososto ayton isos einai kai alithines. polla perierga simvainoun ston kosmo kai ego me ti seira mmou thelo na afigitho kapoia apo ayta.meno se ena xorio tis pelloponisou dipla se ena panemorfo dasos to opoio kataligei se mia panemorfi paralia.o anthropos pou tou exei simvei to simvan einai simera giro sta 65 taxitzis sto epagelma kai exei pei ayto to gegonos se olous sto xorio. mia mera loipon elave mia klisi apo kapoion o opoios ithele mesa apo to dasos na paei stin paralia.o mitsakis o taxitzis ton pire . sto dromo evlepe ton epivati na psilotinazete kapos sto kathisma po kai pou les kai evlepe kati na peftei pano sto pabriz tou taxi, kapoia stigmi o mitsakis paratirise oti itan agxomenos kai idromenos parolo pou to amaxi eixe klimatismo.tou leei loipon o epivatis 'mporeis na stamatiseis ligo stin akri na katouriso ?' stamataei o axitzis kai vlepei ton anthropo na pigainei kamia 50ntaria metra makria piso apo kati thamnous, argouse omos poli na epistrepsei kai ta lepta pernousan. otan pia eixan perasei peripou 15 lepta katevainei o mitsos na paei na dei ti ginetai. ftanei stous thamnous kai ayto pou antikrise itan to xeirotero theama sti zoi tou.o epivatis itan pesmenos sto edafos gematos emata se olo to soma tou to prosopo itan paramorfomeno ta aytia tou skismena kai itan se toso athlia katastasi les kai ton paresire ntalika me 150 xiliometra tin ora. to prosopo kai to soma tou den itan kan anagnorisimo kai kommatia apo ta rouxa tou itan skismena kai skalomena se ena dentro se ipsos peripou 15 metron. akoma kai simera o taxitzis orkizetai oti daimonia itan auta pou ton sakatepsan giati sto soma tou itan xaragmena paraxena simvola ta opoia stous astinomikous fanikan san tixaia gdarsimata. filika

petrosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2012, 14:52:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλως ήρθες φίλε redbull
Αν θες γράφε ελληνικά, για να είναι πιο κατανοητά αυτά που γράφεις.
Δηλαδή αυτό που αναφέρεις είναι περιστατικό με το οποίο ασχολήθηκε και η αστυνομία; Το χωριό ας πούμε θορυβήθηκε από αυτό γεγονός;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ερεστορ
Νέο Μέλος

Greece
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2012, 12:48:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σε ολους,εχω και εγω μια ιστορια απο τη προγιαγια μου που ζουσε στην Ανδρο.Η ιστορια ειναι τελειως αληθινη γιατι την εχει γραψει σε χαρτι και την εχει πει στον παππου μου που την εχει πει και σε εμενα.

Ηταν καλοκαιρι στην Ανδρο και εκανε πολυ ζεστη.Η προγιαγια μου πηγε με εναν κουβα να παρει νερο απο ενα πηγαδι το οποιο ηταν μερικα μετρα μακρια, σε ενα αλσος.Καθως εφτανε εκει ειδε πανω στο πηγαδι μια αερινη μορφη να χορευει.Πολυ μικρη για ειναι καποιο ζωο και πολυχρωμη.Θεωρησε οτι ηταν νεραιδα.(Α να τονισω οτι η προγιαγια μου ηταν μικρη τοτε).Τρομαξε πολυ γυρισε πισω στο σπιτι της και μεχρι να ερθει η ωρα που θα "εφευγε", αυτη η μορφη υπηρχε στο μυαλο της.

Οι πολεμιστες της εποχης μας δεν ειναι αυτοι με τα καλαζνικοφ αλλα αυτοι που παλευουν για την γνωση...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

redbull
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2012, 15:16:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
συγνωμη για τα αγγλιστι μου. ναι πραγματι συνεβη ηρθαν στην περιοχη ιατροδικαστες και η αστυνομια φιλε.βεβαια εγω τοτε δεν ειχα γεννηθει ή ημουν πολυ μικρος. αυτο εγινε σε ενα χωριο 30 χιλιομετρα απο την πολη της πατρας

petrosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

redbull
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2012, 15:18:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
συγνωμη για τα αγγλιστι μου. ναι πραγματι συνεβη ηρθαν στην περιοχη ιατροδικαστες και η αστυνομια φιλε.βεβαια εγω τοτε δεν ειχα γεννηθει ή ημουν πολυ μικρος. αυτο εγινε σε ενα χωριο 30 χιλιομετρα απο την πολη της πατρας.και βεβαια η περιοχη θορυβηθηκε απο οσο ξερω παρολο που το περιστατικο δεν ηταν μοναδικο

petrosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fnord
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2012, 03:01:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εμενα μου κάνει εντύπωση πάντως που όλοι οταν ανοιγει ενα τετοιο θεμα εχουν να πουν απο μια ιστορια.

Στην αρχή ξεκινάνε με το "α εμενα δε μου έχει τίποτα το ιδιαίτερο" και στην συνεχεια καθως μιλάνε, οργιάζει η φαντασία, και καταλήγουν σε ghostbuster καταστάσεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2012, 12:01:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρόσεξε, λοιπόν, μην κάνεις το ίδιο...





In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
redbull
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2012, 17:15:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εμενα μου κανει εντυπωση οτι ενω καποιοι ποτε δεν καταληγουν σε καποια ιστορια με πραγματικο ενδιαφερον γενικα εξακολουθουν να υπαρχουν σε αυτο το μερος του site . λιγη σοβαροτητα δεν βλαπτει ποτε

petrosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Fade1
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2012, 00:33:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ,ΜΟΛΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΕΓΓΡΑΦΗ ΚΑΘΩΣ ΕΧΩ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ "ΘΑΡΡΟΣ" ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΕΡΓΑ ΣΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΣΑΣ. ΕΝΙΩΣΑ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΕΝΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΗ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 13 ΧΡΟΝΙΑ ΣΧΕΔΟΝ (ΤΕΛΗ 1999) ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ "ΠΕΡΙΒΟΗΤΗΣ" ΠΕΝΤΕΛΗΣ. ΕΙΧΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΤΗΝ ΦΑΕΙΝΗ ΙΔΕΑ ΝΑ ΚΑΤΑΤΑΩ ΣΤΟ ΠΕΖΙΚΟ ΣΑΝ ΕΘΕΛΟΝΤΗΣ ΠΕΝΤΑΕΤΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ,ΛΙΓΟ ΠΙΕΣΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΛΙΓΟ Ο ΦΟΒΟΣ ΤΗΣ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΜΕ ΟΔΗΓΗΣΕ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΗΤΑΝ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ. ΚΑΤΑΘΕΤΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ "ΠΕΡΑΣΩ" ΑΠΟ ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟ 414 ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΣΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ. ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΦΟΥ Ο ΤΟΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΜΟΥ ΦΙΛΟΣ ΕΜΕΝΕ ΜΟΝΙΜΑ ΕΚΕΙ . ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΛΥΛΟΓΩ ΦΕΡΝΩ ΤΟΝ ΑΔΕΛΦΙΚΟ ΜΟΥ ΦΙΛΟ (ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ) ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΘΑ ΕΡΧΟΝΤΟΥΣΑΝ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΠΑΡΕΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ. ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ (18 ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΜΑΣΤΑΝ) ΚΑΙ ΚΑΘΟΜΑΣΤΑΝ ΣΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΤΟΥ ΣΥΖΗΤΩΝΤΑΣ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΟ ΠΕΝΤΕΛΙΚΟ ΒΟΥΝΟ . ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ ΕΞΙ ΠΑΡΑ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΓΙΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ. ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΒΓΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΛΕΕΙ "ΠΡΟΣΕΧΤΕ ΓΙΑΤΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΣΚΥΛΙΑ ΕΞΩ ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑ" . ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΚΙΝΗΣΗ ΠΡΙΝ ΒΓΩ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΞΥΛΟ ΓΙΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ . ΕΞΩ ΗΤΑΝ ΘΕΟΣΚΟΤΕΙΝΑ , ΔΕΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΣΕ ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΔΙΑΝΥΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΓΥΡΩ ΣΤΟ ΕΝΑ ΤΕΤΑΡΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟΥ. ΕΙΧΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΑΓΡΙΕΥΟΜΟΥΝ , ΕΞΙ ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΛΑΙΑ ΠΕΝΤΕΛΗ , ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΔΕΝ ΜΙΛΟΥΣΑΝ ΚΑΝ , ΑΠΟΚΟΣΜΗ ΣΙΩΠΗ ΠΑΝΤΟΥ, ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ΗΧΟΣ. ΕΙΧΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΑ, ΣΑΝ ΤΑ ΔΕΝΤΡΑ ,ΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΝΑ ΜΕ ΤΥΛΙΓΑΝ. ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΑΝΑΠΤΥΞΑΜΕ ΓΡΗΓΟΡΟΤΕΡΟ ΒΗΜΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΣΤΑΣΗ ΜΙΑ ΩΡΑ ΑΡΧΙΤΕΡΑ. ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΕΝΑ ΛΕΠΤΟ ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΠΑΓΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ. ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΣΕ ΜΙΑ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΗ ΕΝΑ ΣΚΥΛΟΣ ΚΑΤΑΜΑΥΡΟΣ ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΑΝ ΦΥΛΑΚΑΣ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΤΗΣ... ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΜΑΥΡΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ,ΓΡΥΛΙΖΕ ΚΑΙ Η ΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΑΠΕΙΛΗΤΙΚΗ. ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΜΕ ΣΑΣΤΙΣΜΕΝΟΙ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ,ΕΓΩ ΚΡΑΤΑΩ ΑΚΟΜΗ ΤΟ ΞΥΛΟ . ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΩ ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΜΕΙΝΑΜΕ ΑΚΙΝΗΤΟΙ ΚΟΙΤΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ,10 ΔΕΥΤΕΡΑ? ΕΝΑ ΛΕΠΤΟ? ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ . ΛΕΩ ΜΕΣΑ ΜΟΥ "ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ, ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΦΟΒΗΘΕΙ ΣΚΥΛΟ ΕΤΣΙ, ΤΡΕΙΣ ΜΑΝΤΡΑΧΑΛΟΙ ΝΑ ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΑΣΤΙΣΜΕΝΟΙ ΣΤΟ ΘΕΑΜΑ ΕΝΟΣ ΣΚΥΛΟΥ, ΠΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ" . ΣΗΚΩΝΩ ΤΟ ΞΥΛΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΦΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΕΙΛΗΤΙΚΟΣ (ΤΡΟΜΑΡΑ ΜΟΥ), ΕΚΕΙΜΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΤΡΕΧΕΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΜΑΣ , ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ; ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ. ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ, ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ,ΠΑΝΤΟΥ. ΜΙΑ ΜΕΛΩΔΙΑ ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ, ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΕΙ. ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΜΑΣ , ΕΜΕΙΣ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΔΡΟΜΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΝΕΝΟΗΘΕΙ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ,ΣΑΝ ΥΠΝΩΤΙΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ. ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΠΕΦΤΕΙ ΤΟ ΞΥΛΟ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ , ΓΥΡΝΑΩ ΝΑ ΔΩ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΚΥΛΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΤΙΠΟΤΑ. Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΑΝΑΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΣΤΑ ΣΚΟΤΑΔΙΑ. ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΤΡΙΑ 18ΧΡΟΝΑ ΚΑΙ ΚΟΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΣΑΝ ΧΑΝΟΙ. ΦΤΑΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΣΤΑΣΗ ,ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΚΑΝ, ΑΠΛΩΣ ΚΟΙΤΑΖΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΑΠΟΡΙΑ ΤΟΥ ΣΤΥΛ "ΤΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΒΙΩΣΑΜΕ ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ"...
ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΙΣΗΜΑΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΤΙ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ (ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΒΙΑΣΤΟΥΝ ΝΑ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΕΠΠΗΡΑΣΤΗΚΑΜΕ Η ΟΤΙ ΑΝΘΥΠΟΒΑΛΑΜΕ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΜΑΣ)..
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fnord
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2012, 02:34:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μήπως το προηγούμενο βραδυ ακούγατε κλασική μουσική ή/και σκυλάδικα;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψυχαναγκαστικος
Νέο Μέλος


38 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2012, 08:24:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κλασικα παραμυθια,μετα τα greeklish ανακαλυψαν τα κεφαλαια

What is wrong with our heavy metal hamsters?

Look what they have done, our heavy metal hamsters
Where is the field to run for our heavy metal hamsters?

Some things are left undone for our heavy metal hamstersΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Fade1
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2012, 10:41:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ζητω χίλια συγνώμη, νόμιζα οτι το παρών board ονομάζεται esoterica.gr και οχι eironica.gr
Αν σας έιναι δύσκολο να κατανοήσετε τι μου συνέβη εκείνο το βράδυ (πράγμα λογικό) , φανταστείτε εγω πως νιώθω που προσπαθώ να μεταφέρω την εμπειρία μου μέσω ενός ipad (εξού και τα κεφαλαία) σε ενα thread γεμάτο απο αγνώστους. Θα μου πείτε τωρα οτι ειναι επιλογή μου. Σωστα!
Ομως απο την στιγμή που μοιράζομαι μαζί σας κάτι προσωπικό μου περιμένω τουλάχιστον να κάνουμε εναν στοιχειώδη διάλογο. Πως μπορώ να συνεχίσω την συζήτηση αφου τα τελευταια δυο μηνύματα δεν δίνουν τροφή για τιποτε απολύτως?
Εχω προσπαθήσει να κανω debunking την συγκεκριμένη εμπειρία αλλα πάντα δεν μπορούσα να βρω μια λογική εξήγηση, μέχρι για την μουσική (που ακούσαμε και οι τρείς) σκέφτηκα οτι μπορει να ηταν ενα είδος "συναγερμου" απο τα γειτονικά σπίτια (με παρομοια λειτουργία όπως τα φωτοκύτταρα) αλλα το ακύρωσα γιατι δεν πιστεύω οτι ειναι κανεις αρκετα τρελλός να το κάνει αυτο.


"The Owls Are Not What They Seem"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψυχαναγκαστικος
Νέο Μέλος


38 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2012, 11:19:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οταν μπαινεις γραφοντας,ενα κατεβατο με κεφαλαια οπως δεκα χιλιαδες τυποι,που συνηθως λενε καμια μπουρδα για να περασει η ωρα εδω λογικο ειναι να σε παρεξηγησω,τεσπα δεν ειναι αυτη η αρχικη μου προθεση ομως με σενα.

What is wrong with our heavy metal hamsters?

Look what they have done, our heavy metal hamsters
Where is the field to run for our heavy metal hamsters?

Some things are left undone for our heavy metal hamstersΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy