ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 ΠΑΓΙΔΕΣ (στην Εσωτερική Αναζήτηση)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 18
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2016, 00:54:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΗΧΩ
quote:
DSM το κακό δεν είναι ότι ο Σαμαελ ήταν αγράμματος.
Το κακό είναι ότι ήταν κακός κλέφτης ιδεών.

Διαφωνώ. Το κακό είναι, που γεμίσαμε αγράμματους μαθητές, αγραμμάτων δασκάλων, που διδάσκουν αγραμματοσύνη. Οι δάσκαλοι, ομού μετά των μαθητών.
quote:
Τελικά εσωτερική αναζήτηση προσπαθούσε να κάνει ο δάσκαλος ή μαθήματα σεξολογιας?

Να μαμήσει επικερδώς προσπαθούσε. Αυτό είναι όλο. Και τα αποτελέσματα είναι προφανή...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2016, 01:13:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Gnostic Student και xristosxatz.

Αναμένω ακόμη απάντηση στο κομβικό ερώτημα:

Ο 'Δάσκαλος' ήταν, ή δεν ήταν αγράμματος, αποτυχών του δημοτικού σχολείου?

Heretic.

Εσύ που είσαι και σημειολόγος των φυλών του διαδικτύου, πες μου την άποψή σου για τη μορφή, το ύφος και τις γραμματοσειρές των sites και blogs των διαφόρων σεχτών. Ξέρεις τώρα, από αυτές που ψάχνουν θύματα κι εδώ γύρω...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gnostic Student
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2016, 01:15:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΗΧΩ
Επειδή έχω διαβάσει το βιβλίο του, δεν πιστεύω πως ο δάσκαλος όπως τον αποκαλούν σου δίνει ώθηση για εσωτερική αναζήτηση.
Και στα άλλα του βιβλία με αυτό το ύφος γραφής τον βλέπουμε.
Πρότεινέ μας κάποιον που δίνει τότε
quote:
Δάσκαλος? Στο τι? Ο δήθεν δάσκαλος δεν τα έχει βρει ούτε με τον εαυτό του, και είναι πολύ ανόητο να πιστεύεις ότι ένας άλλος άνθρωπος θα σου δείξει τον δρόμο προς το εγώ σου.
Ο γνωστικός μαθητής, δεν αναζητεί το "εγώ"
με την έννοια τουλάχιστον που ο όρος έχει στο βιβλίο που είπες οτι διάβασες

quote:
DSM
Και κάτι ακόμα, Gnostic Student. Ο 'Δάσκαλος' ήταν, ή δεν ήταν αγράμματος?
Δεν θεωρώ μείζον το θέμα αλλά απ' όσο ξέρω όχιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2016, 01:24:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχω και εγω μια απορια
Τι σημαινει να ειναι κανεις εγγραματος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2016, 01:25:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Gnostic Student
quote:
Δεν θεωρώ μείζον το θέμα αλλά απ' όσο ξέρω όχι

Μήπως να το ξαναψάξεις? Στην τελική, δεν είναι μέγιστο ζήτημα για σένα, πως ακολουθείς τις πίπες ενός αγράμματου?

Πρόσεξε, ούτε το δημοτικό δεν είχε τελειώσει. Αυτόν λες 'Δάσκαλο'?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2016, 01:27:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σε ποιούς γνωστικούς αναφέρεσαι Νικόμαχε?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.



Χοχοχοχο

Στους γνωστικούς...μαθητές.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2016, 01:28:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
xristosxatz
quote:
Εχω και εγω μια απορια
Τι σημαινει να ειναι κανεις εγγραματος

Σε πρώτη φάση, να ξέρει να γράψει το όνομά του χωρίς ορθογραφικά. Τα υπόλοιπα έπονται.

Απάντηση θα δώσεις, ή δεν έχει σημασία ούτε για σένα?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2016, 01:33:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μιλατε για εναν ανθρωπο που ειχε αφιερωσει την ζωη του στην μελετη , και ,και αμεση βιωματικη γνωση του εαυτου, και οχι μονο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2016, 01:41:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μιλατε για εναν ανθρωπο που ειχε αφιερωσει την ζωη του στην μελετη , και ,και αμεση βιωματικη γνωση του εαυτου, και οχι μονο



ναι και στην καλοπέραση της ψωλής του επίσης.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gnostic Student
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2016, 01:51:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
DSM
Να μαμήσει επικερδώς προσπαθούσε. Αυτό είναι όλο. Και τα αποτελέσματα είναι προφανή...
Αν το πρόβλημα σου DSM - και του κάθε DSM - είναι με την πίστη, είτε αυτή είναι πίστη στον Χριστό, στον Αλάχ, στους "εξωγήινους" ή σε οποιαδήποτε άλλη οντότητα (sic) που η ύπαρξή της δεν αποδεικνύεται, αυτό είναι κάτι απο εμένα αποδεκτό.
Η συκοφάντηση, δεν είναι κάτι αποδεκτό.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2016, 01:55:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
xristosxatz
quote:

Μιλατε για εναν ανθρωπο που ειχε αφιερωσει την ζωη του στην μελετη , και ,και αμεση βιωματικη γνωση του εαυτου, και οχι μονο

Και λοιπόν? Έχεις καταλάβει πως δίδασκε πίπες από δεύτερο και τρίτο χέρι? Πως δεν ήξερε τί ακριβώς έλεγε, αλλά πολύ καλά ήξερε να κονομάει? Ό,τι η κονόμα πάει σύννεφο ακόμα και σήμερα, με οχήματα κάτι τύπους σαν εσένα και τον Gnostic Student?

Πως το μόνο κοινό σας με τον 'Δάσκαλο' είναι η αγραμματοσύνη σας? Δεν ήθελα να σου ξαναεπιτεθώ προσωπικά, αλλά όταν μου λες πως δεν γνωρίζεις τη διαφορά του ενγράμματου από τον αγράμματο, με προκαλείς αισχρά.

Και το 'και οχι μονο', τί ακριβώς σημαίνει? Δε μου λες, βροντάς κι ό,τι κάτσει?

'Αρχή Σοφίας ονομάτων επίσκεψις.'
Αντισθένης.

Συνέχισε λοιπόν να ερμηνεύεις το έσω και έξω σύμπαν κόσμος, περήφανος που δεν γνωρίζεις να συντάξεις μια ορθογραφημένη πρόταση. Για το υπόλοιπον της εγκεφαλικής σου λειτουργίας, απεφάνθη ο Αντισθένης.

Kost

Προφανώς και δεν πολυγουστάρω τον Αντισθένη, αλλά τα σωστά να τα λέμε.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2016, 01:56:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Gnostic Student
quote:
Η συκοφάντηση, δεν είναι κάτι αποδεκτό.

Κάτσε και ξεστραβώσου, κι έλα μετά να μου πεις αν συκοφαντώ.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2016, 02:20:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DSM

Πρόσεχε τους Ρωμαίους από τις αποικίες.
Την κοπανάνε γρήγορα.

Και μην συκοφαντείς τον Δάσκαλο Σαμαέλ του κώλου.Δεν ήταν αγράμματος.Ηξερε να διαβάζει και να γράφει.
Π.χ τ και ο το. Λ και ο λο λ και α λα Λόλα.Μέχρις εκεί.Αγραμματοσύνη το λες αυτό?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2016, 02:32:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νικόμαχε

Εδώδιμα ή αποικιακά? Κι αφήστε τους άλλους να αναρωτιούνται.

Αυτό ήταν το πρόβλημα ανέκαθεν. Η συγκεκριμένη αναρώτηση. Κι όταν λέω του αλλουνού πως είναι αγράμματος, στο 'οντότητα' να μου κολλάει κι ένα '(sic)', που τάχα μου κατάλαβε την παρατήρηση.

Τί διάολο? Πώς ακριβώς τελειώσαν το λύκειο όλοι τούτοι? Πώς θέλουν να διδάσκουν τις παπαριές του καθεμιανού? Πώς γίνεται να μην γνωρίζουν τα βασικά για τον 'Δάσκαλο' που επικαλούνται?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2016, 02:55:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στην τελική:

Βρε κουτά, που θα έλεγε και η μέγιστη Μαλβίνα, ακόμα κι αν το ίντερνετ φτιάχτηκε, για να γεμίσει παπάντζες σαν αυτές και όπως τις αναπαράγετε, αισθάνεστε όμορφα ως οι χρήσιμοι αμόρφωτοι της υπόθεσης?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gnostic Student
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2016, 03:01:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
DSM
Πως δεν ήξερε τί ακριβώς έλεγε, αλλά πολύ καλά ήξερε να κονομάει? Ό,τι η κονόμα πάει σύννεφο ακόμα και σήμερα, με οχήματα κάτι τύπους σαν εσένα και τον Gnostic Student?
"Κονόμα" υπάρχει απο όσους χρησιμοποιούν διδασκαλίες και ονόματα, τα οποία αμαυρώνουν κάνοντας πράγματα που οι ίδιες διδασκαλίες και τα ίδια ονόματα ρητώς απογορεύουν.
Υπάρχουν τέτοιοι;
Ναι υπάρχουν.
Όμως η ίδια η διδασκαλία εφοδιάζει τον μαθητή με τις γνώσεις για το πώς πρέπει να λειτουργεί ένα ίδρυμα (π.χ. αφιλοκερδώς). Άρα όταν κάποιος πηγαίνει και δίνει π.χ. 30 ευρώ για τη μετάφραση ενός βιβλίου που κάνει 10, ξέρει οτι η διαφορά των 20 πάει σε κάτι άλλο πέρα από τα έξοδα της εκτύπωσης. Όπου υπάρχει ζήτηση, υπάρχει και προσφορά.
Εμπόριο πάντα θα υπάρχει. Όπως πάντα θα υπάρχουν και κερδοσκόποι.
Το ερώτημα είναι εσύ τι κάνεις για αυτό; Συνεχίζεις να μένεις σε μια οργάνωση η οποία δεν ακολουθεί αρχές διαφάνειας; Ή σε μια οργάνωση η οποία κάνει πράγματα ανήθικα; Αν το κάνεις, παίρνεις και την ευθυνη, δεν μπορεί να ισχυριστεί κάποιος για εσένα οτι είσαι το θύμα


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2016, 03:07:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Gnostic Student

Αν ήταν να τα λες και μόνος σου, κακώς που ασχολήθηκα. Από την άλλη, είναι και ο xristosxatz, που μάλλον δεν τα ξέρει αυτά...

Σε κάθε περίπτωση, μίλησες για ιδρύματα. Αυτό αρκεί.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2016, 03:09:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
gnostic stud
Το ερώτημα είναι εσύ τι κάνεις για αυτό; Συνεχίζεις να μένεις σε μια οργάνωση η οποία δεν ακολουθεί αρχές διαφάνειας; Ή σε μια οργάνωση η οποία κάνει πράγματα ανήθικα; Αν το κάνεις, παίρνεις και την ευθυνη, δεν μπορεί να ισχυριστεί κάποιος για εσένα οτι είσαι το θύμα

Προσωπικά δεν κάνω απολύτως τίποτα.
Επειδή φρόντισα από μικρός να παιδεύσω καταλλήλως το νιονιό μου, να απέχει από κάθε είδους θρησκεία, σέχτα, πολιτικό κόμα, πολιτική ιδεολογία, οπαδική ομάδα και φυσικά από κάθε οργάνωση.

Από την στιγμή που ασπάζεσαι κάτι από τα ανωτέρω, ή προσχωρείς σε οποιαδήποτε οργάνωση, έχεις περάσει με επιτυχία τις εξετάσεις για...ηλίθιος.!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gnostic Student
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2016, 04:13:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
Προσωπικά δεν κάνω απολύτως τίποτα.
Επειδή φρόντισα από μικρός να παιδεύσω καταλλήλως το νιονιό μου, να απέχει από κάθε είδους θρησκεία, σέχτα, πολιτικό κόμα, πολιτική ιδεολογία, οπαδική ομάδα και φυσικά από κάθε οργάνωση.
Άλλο αυτό, όποιου δεν του αρέσει η πίστη εν γένει (εννοώντας την πίστη γενικά, είτε π.χ. σε έναν Θεό, είτε σε μια ιδέα, σε οτιδήποτε) αυτό είναι σεβαστό.
- Ούτε και εμένα μου αρέσει πολύ. (Εξού και Γνωστικός <=> Γνώση =/= πίστης)
Άλλο αυτό και αλλο ο πιστολέρο, δηλαδή αυτός που εκτοξεύει κατηγορίες εδώ και εκεί

quote:
DSM
Αν ήταν να τα λες και μόνος σου, κακώς που ασχολήθηκα. Από την άλλη, είναι και ο xristosxatz, που μάλλον δεν τα ξέρει αυτά...

Σε κάθε περίπτωση, μίλησες για ιδρύματα. Αυτό αρκεί.


Αυτό είναι και μέρος του νοήματος του να συμμετέχει κάποιος σε μια δημόσια συζήτηση, να ανοίγονται (και κατ' ελπίδα να κλείνουν κάποτε) διάφορα θέματα
Αυτό που χρειάζεται να καταλάβει ο κόσμος, είναι οτι σήμερα, ο καθένας μπορεί να δηλώνει ο,τι θέλει.
Μαζεύονται τρεις άνθρωποι, αυτοανακηρύσσονται προφήτες της μπλε αμβροσίας και αρχίζουν μια δικιά τους οργάνωση.

Μέσα στα γνωστικά βιβλία παρέχονται πληροφορίες για να προστατευτούν οι πευματικοί αναζητητές απο όλους αυτούς τους "κυρίους" αλλά οι ίδιες πληροφορίες πρέπει να χρησιμοποιούνται (πρώτα απ' όλα) για τον έλεγχο των ίδιων των οργανώσεων που μπορεί και να εισήγαγαν κάποιους σε αυτά τα βιβλία. Γιατί οι πληροφορίες μπορεί να είναι σωστές αλλά αυτοί που τις δίνουν (ή αναπαράγουν) δεν είναι πάντα σωστοί. Απ' το παράδειγμα μαθαίνουμε.
Το σημαντικότερο εν τέλει, είναι να ξέρουμε για ποιο λόγο μπήκαμε σε μια πνευματική οργάνωση. Μπήκαμε για να γίνουμε καλύτεροι ή μπήκαμε για να κάνουμε κοινωνικές σχέσεις, "μπίζνα" κ.ο.κ.;
Αν μπήκαμε για το δεύτερο, τότε μπήκαμε για τους λάθους λόγους, και αυτοί οι λάθος λόγοι μπορούν να χρησιμοποιηθούν εναντίον μας.


Edited by - Gnostic Student on 09/02/2016 04:18:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΗΧΩ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


223 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2016, 13:36:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τρικυμία εν κρανίο.
Δεν το ξανά ψάχνεις το θέμα της μύησης μέσα από τον Πλάτωνα?
Εεε άμα δεν βρεις να σε εκφράζει ο Πλάτωνας ξανα γύρνα στον Σαμαελ να βρεις την άκρη με τον κακό Γιαχβέ και τον καλό Χριστό και που ξέρεις μπορεί να γίνεις και εσύ ένας μικρός Βούδας.

Μερικά πράγματα δεν είναι πατάμε ένα κουμπί και βγαίνει μια χοντρή. Θέλουν προσωπική προσπάθεια. Αλλά είπαμε, ο Δάσκαλος Σαμαελ τα απλοποιεί.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2016, 13:47:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τρικυμία εν κρανίο.
Δεν το ξανά ψάχνεις το θέμα της μύησης μέσα από τον Πλάτωνα?
Δεν μου λες κάτι εσύ, ο Πλάτωνας χρησιμοποιούσε το αγγλικό "?" ή το ελληνικό ";" ;

Πρόσεξε, είναι παγίδα η ερώτηση
αλλα με μερικούς ποτέ δεν ξέρειςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2016, 14:18:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πύρινος
Δεν μου λες κάτι εσύ, ο Πλάτωνας χρησιμοποιούσε το αγγλικό "?" ή το ελληνικό ";" ;

Πες μου κάτι:

Είσαι κόπανος?

ή

Είσαι κόπανος;

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΗΧΩ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


223 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2016, 14:46:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πύρινος όταν και άμα αντιληφθείς ότι η παγίδα είναι η γέννηση σου τότε θα σου απαντήσω


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2016, 15:37:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Πύρινος
Δεν μου λες κάτι εσύ, ο Πλάτωνας χρησιμοποιούσε το αγγλικό "?" ή το ελληνικό ";" ;

Πες μου κάτι:

Είσαι κόπανος?

ή

Είσαι κόπανος;


Πρώτα εσύ

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
Από την στιγμή που ασπάζεσαι κάτι από τα ανωτέρω, ή προσχωρείς σε οποιαδήποτε οργάνωση, έχεις περάσει με επιτυχία τις εξετάσεις για...ηλίθιος.!
Η ΗΧΩ το ξέρει αυτό; Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2016, 15:52:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πες μου κάτι:

Είσαι κόπανος?

ή

Είσαι κόπανος;

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Πετε μου κιατι ρε παιδια ,μεγαλη απορια τοχω


Το Νικομαχος γραφεται Ν..ΙΚΟ..ΜΑΧΟΣ η μηπως Ν..ΗΧΩ..ΜΑΧΟΣ

Μπα ιδεα μου θα ειναι!!!!!!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ τσου Νικομαχεους ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2016, 16:14:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τον Πουαρό, τί τον έχεις?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΗΧΩ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


223 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2016, 16:47:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πύρινος ότι σου απάντησα μέσα από τον Πλάτωνα δεν το πήρες γραμμή έτσι? Τρομάρα σου, θεέ να κάνεις και ερώτηση παγίδα.
Xristosxatz. Πες μου ότι όλο αυτό το σκέφτηκες εσύ μόνος σου? Δεν πιστεύω να έκανες κάποιο τελετουργικό του Δασκάλου Σαμαελ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2016, 17:15:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πύρινος ότι σου απάντησα μέσα από τον Πλάτωνα δεν το πήρες γραμμή έτσι?
Ποια γραμμή, την κόκκινη ή την μπλε;

Εγώ απο εσένα θα κρατήσω το εξής:


"Μερικά πράγματα δεν είναι πατάμε ένα κουμπί και βγαίνει μια χοντρή."

-Η ΗΧΩ

.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΗΧΩ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


223 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2016, 17:49:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πύρινος σε έχουν απενεργοποιησει εγκεφαλικά? Η έχεις βαλθεί να είσαι το ζωντανό παράδειγμα του Πλάτωνα? Ζώον διπουν απτερον.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2016, 18:44:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε ΗΧΩ, έχεις αναφέρει τον Πλάτωνα μέχρι πόσες; δέκα φορές;
Χρειάζεται να τον αναφέρεις τουλάχιστον άλλες δέκα για να ανέβει στην εκτίμησή μου η διανοητική σου ευφυία.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 18 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1386719
Maintained by Digital Alchemy