ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Γήινοι και Εξωγήινοι
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 41
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2013, 12:41:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sol-Mix

Eλικρινώς σου γράφω, με ενδιαφέρει πολύ η έρευνά σου και θα ήθελα να την εκθέσεις στον χώρο μας.

Ειδικά για τις εξωγήϊνες φυλές και για τις "προφητείες", που στην ουσία είναι επαναλαμβανόμενη...ιστορία!!
Οσο για την φυσική, θα σε...συμαζεύω, όταν πάς για τον γκρεμό.
Θα μου το επιτρέψεις?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2013, 13:50:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ: Την ίδια ακριβώς άποψη έχω και εγώ για τις προφητείες, είχα ξανά αναφέρει κάπου αλλού στο φόρουν ότι ψάχνω κάποια ή κάποιον που να είναι συγγραφέας, έχω γράψει ένα βιβλίο που ο τίτλος του είναι «Οι 12 άθλοι του Ηρακλή, μύθος ή προφητεία ή το ίδιο έργο που κάποιος ή κάποιοι έχουν δει πολλές φορές», συγγραφέας δεν είμαι, οπότε το βιβλίο από συγγραφικής απόψεως μπορεί να είναι μια απόλυτη πατάτα, θα ήθελα κάποιος συγγραφέας να το διορθώσει και να δοθεί μέσω διαδικτύου, όχι άνευ χρημάτων, με ένα συμβολικό ποσόν 1,2,3 ευρώ, δεν ξέρω, να πληρωθεί για τον κόπο του και ο συγγραφέας.

Ο βασικός σκοπός που προσπαθώ και τα κάνω όλα αυτά, είναι ο «Αρμαγεδόνας» που με μαθηματική ακρίβεια έρχεται για μας, για την ανθρώπινη φυλή σε 100, 120, 140 χρόνια το πολύ από σήμερα, δεν θα ήθελα τα εγγόνια μου να αναγκαστούν να αποφασίσουν μπροστά στον καθρέπτη τους αν θα πρέπει να ζήσουν αυτά ή ο γείτονας τους.

Ίσως αυτός είναι ο λόγος που οι Solipsi Rai πιέζουν να βγούμε έξω από τον πλανήτη μας.


Edited by - Sol-Mix on 17/10/2013 13:51:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2013, 12:05:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Notirk: αν θέλεις πες μας, που στην Αργολίδα έγινε αυτό το περιστατικό που βίωσες, σε ποίο δρόμο ήσουν; που πήγαινες; Αν είχες GPS κράτησες συντεταγμένες; πως ήταν η σπηλιά εξωτερικά; κλπ.



Ήταν σε ‘’όνειρο’’….ήταν πραγματικό!!!!

Ήμουν μέσα σε σπηλιά που είχε πρόσβαση από ένα πολύ μικρό άνοιγμα - απ'οπου έμπαινε φώς - στην οροφή , σε περίπου 20 μέτρα ύψος. Η κύρια πρόσβαση ήταν από τη θάλασσα , στη ρίζα ενός βράχου , καλλυμένη από το νερό.......κάπου στον Αργολικό κόλπο.
Τα πέντε όντα που βγήκαν από το διαστημόπλοιο , ήταν μικρόσωμα με πρόσωπα σαν τους Solipsi Rei και έφυγαν με κατεύθυνση προς το βράχο που προανέφερα.

Έχω λόγους να δίνω βάση σε τέτοια όνειρα!!!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panosfromlydian
Μέλος 1ης Βαθμίδας


58 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2013, 16:24:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aς ακουστει και μια φωνη λογικης μεσα σε ενα πληθος
ανθρωπων που φοβουνται να αλλαξουν και να γινουν κυριαρχοι της ζωης τους.

Πως? Με το να ειναι ανοιχτοι και με θεληση.

Ας βγουμε εξω.Ας αγαπησουμε.
Να σταματησουμε να βλεπουμε πορνο και ιστοριες για εξωγηινους.
Τι και αν ζουμε σε μια φυλακη?
Ας κανουμε τη φυλακη αυτη το ομορφοτερο κτισμα σε ολο το Συμπαν.
Να ανθισει η αγαπη σε ερωτα και ο ερωτας σε λουλουδι.

Και τοτε αντε γεια .Ουτε συνομωσιολογοι ουτε εξωγηινοι δεν θα μπορουν
να μας αγγιξουν.Οι αρχοντες μας θα εξαφανιστουν.Δεν θα τρεφονται πλεον απο το φοβο,την πορνολαγνια,την κοιλιοδουλεια και την απληστια.

Αναπτυξη πνευματικη χρειαζομαστε.Στα τετοια μας οι υπερ προηγμενες τεχνολογιες.

Εγω τελειωσα με αυτες τις μπουρδες αν και το μεταφυσικο θα με ακολουθει λογω του το ειδα ενα αιωρουμενο πνευμα να με κοιταει .Αλλα και τι με αυτο?Να επηρεασει το υπολοιπο της ζωης μου?

Οχι.Απεναντιας τωρα εχω αρχισει να ζω.
Βγαινω εξω και γελαω και ειμαι ανοιχτος.Ανοιχτος στα παντα.
Τρωω λιγο και κυριως φρουτα και σαλατες γιατι τα υπολοιπα μονο ζαλαδες και προβληματα σου δημιουργουν.
Κανω γιογκα γιατι με κανει να αισθανομαι ομορφα.Γυμναζομαι καθε μερα.Δεν βλεπω τηλεοραση
Προσπαθω να φευγω απο το μυαλο μου,γιατι μονο προβληματα δημιουργει.
Με το να προσπαθεις να κατακτησεις κατι ,αμεσως το χανεις.
Αυτη ειναι η διαλεκτικη των πραγματων.Ενω με το να εισαι ανοιχτος ισως να εχεις την ομορφη τυχη να το γευτεις.

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ ΚΑΙ ΟΝΤΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ.
ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΞΕΚΙΝΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ.
ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΟΜΟΡΦΟ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΤΟΥ ΣΤΙΓΜΗ ΜΙΑ ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΕΝΑΝ ΤΟΣΟ ΟΜΟΡΦΟ ΠΛΑΝΗΤΗ.


Edited by - panosfromlydian on 30/10/2013 16:26:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2013, 12:56:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετά από μια πρώτη ανάγνωση όλων αυτών που έχω συγκεντρώσει, σας γράφω τα πρώτα αποτελέσματα που απεκόμισα, αισθάνθηκα την ανάγκη να το κάνω αυτό γιατί από σήμερα που αρχίζω την στατιστική και ιστορική ταξινόμηση τους, νομίζω ότι τελικά θα με μπερδέψουν και ότι χάσω, την πρωταρχική αίσθηση του ενστίκτου, που τώρα έχω.

Το ποίοι εξωγήινοι είναι καλοί και ποίο κακοί, εξαρτάτε από ποίο κείμενο διαβάζεις, σε όλα τα κείμενα εμφανίζεται μια φυλή ή μια ομάδα φυλών καλή και όλες οι άλλες φυλές κακές, κάτι μου θυμίζει αυτό, τους πολιτικούς μας, τα κράτη πάνω σε αυτόν τον πλανήτη, τις εργασιακές και άλλες συμμορίες μας, γενικά μου δίνουν την αίσθηση ότι έχουμε να κάνουμε με λαμόγια, λωποδύτες, πειρατές και απατεώνες.

Για αυτό αν συναντήσετε κάποιον, είτε αυτός είναι φωτεινός, είτε σκοτεινός, είτε άσπρος, είτε μαύρος, είτε γκρι, είτε πράσινος, είτε πορτοκαλί, είτε σαύρα, είτε παριστάνει τον άγγελο, είτε παριστάνει τον διάολο είτε παριστάνει ή εμφανισιακά είναι οτιδήποτε άλλο και προσπαθήσει να επικοινωνήσει μαζί σας, να του κάνετε πριν αρχίζετε να συναλλάσσεστε μαζί του μια ερώτηση, την ποίο κάτω:

Μπορείς να μου αποδείξεις ότι δεν είσαι λαμόγιο, λωποδύτης, πειρατής ή απατεώνας ;;;

Αν δεν καταφέρει να σας το αποδείξει, που μάλλον δεν θα τα καταφέρει, αγνοήστε τον, στον πλανήτη μας υπάρχουν πολλές, πάρα πολλές, πάρα - πάρα πολλές ανθρώπινες ή μη οντότητες που είναι λωποδύτες, πειρατές, απατεώνες και λαμόγια, δεν χρειαζόμαστε και άλλες εισαγόμενες εξωγήινες ίδιες ή παρόμοιες οντότητες.

Ίσως τελικά να φταίω εγώ που πίστευα, ή μάλλον νόμιζα ότι ένας πολύ προηγμένος τεχνολογικά πολιτισμός, θα ήταν και πνευματικά προηγμένος πολιτισμός, αλλά από ότι εκ πρώτης όψεως, φαίνεται μάλλον έκανα ΛΑΘΟΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panosfromlydian
Μέλος 1ης Βαθμίδας


58 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2013, 19:34:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μετά από μια πρώτη ανάγνωση όλων αυτών που έχω συγκεντρώσει, σας γράφω τα πρώτα αποτελέσματα που απεκόμισα, αισθάνθηκα την ανάγκη να το κάνω αυτό γιατί από σήμερα που αρχίζω την στατιστική και ιστορική ταξινόμηση τους, νομίζω ότι τελικά θα με μπερδέψουν και ότι χάσω, την πρωταρχική αίσθηση του ενστίκτου, που τώρα έχω.

Το ποίοι εξωγήινοι είναι καλοί και ποίο κακοί, εξαρτάτε από ποίο κείμενο διαβάζεις, σε όλα τα κείμενα εμφανίζεται μια φυλή ή μια ομάδα φυλών καλή και όλες οι άλλες φυλές κακές, κάτι μου θυμίζει αυτό, τους πολιτικούς μας, τα κράτη πάνω σε αυτόν τον πλανήτη, τις εργασιακές και άλλες συμμορίες μας, γενικά μου δίνουν την αίσθηση ότι έχουμε να κάνουμε με λαμόγια, λωποδύτες, πειρατές και απατεώνες.

Για αυτό αν συναντήσετε κάποιον, είτε αυτός είναι φωτεινός, είτε σκοτεινός, είτε άσπρος, είτε μαύρος, είτε γκρι, είτε πράσινος, είτε πορτοκαλί, είτε σαύρα, είτε παριστάνει τον άγγελο, είτε παριστάνει τον διάολο είτε παριστάνει ή εμφανισιακά είναι οτιδήποτε άλλο και προσπαθήσει να επικοινωνήσει μαζί σας, να του κάνετε πριν αρχίζετε να συναλλάσσεστε μαζί του μια ερώτηση, την ποίο κάτω:

Μπορείς να μου αποδείξεις ότι δεν είσαι λαμόγιο, λωποδύτης, πειρατής ή απατεώνας ;;;

Αν δεν καταφέρει να σας το αποδείξει, που μάλλον δεν θα τα καταφέρει, αγνοήστε τον, στον πλανήτη μας υπάρχουν πολλές, πάρα πολλές, πάρα - πάρα πολλές ανθρώπινες ή μη οντότητες που είναι λωποδύτες, πειρατές, απατεώνες και λαμόγια, δεν χρειαζόμαστε και άλλες εισαγόμενες εξωγήινες ίδιες ή παρόμοιες οντότητες.

Ίσως τελικά να φταίω εγώ που πίστευα, ή μάλλον νόμιζα ότι ένας πολύ προηγμένος τεχνολογικά πολιτισμός, θα ήταν και πνευματικά προηγμένος πολιτισμός, αλλά από ότι εκ πρώτης όψεως, φαίνεται μάλλον έκανα ΛΑΘΟΣ.




Φιλε εχεις πεσει στο τρυπακι των ανθρωπων που δεν αγαπανε τη ζωη
και νομιζουν οτι τους φταινε για ΟΛΑ οι αλλοι.
Διαβαζεις ανθρωπους που μισουν τη ζωη.

ΦΕΥΓΑ ΣΟΥ ΛΕΩ.Ειναι επικινδυνα τα μερη που εισαι.

Αυτοι που διαβαζεις ειναι ανθρωποι που μισουσαν τους συνανθρωπους τους,τους χαρακτηριζουν πνευματικα υπαναπτυκτους,εξωγηινους ,αψυχους.
Πιστευοντας οτι υπαρχουν μονο αυτοι ως πνευματικα διαυγης σε αυτον τον κοσμο.

Συμβουλη μου- μεινε ανοιχτος απεναντι στο κυμα της ζωης και απλα
προσπαθησε να το καβαλησεις.Ride the wave!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2013, 19:48:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο panosfromlydian έγραψε:

quote:

Οχι.Απεναντιας τωρα εχω αρχισει να ζω.
Βγαινω εξω και γελαω και ειμαι ανοιχτος.Ανοιχτος στα παντα.
Τρωω λιγο και κυριως φρουτα και σαλατες γιατι τα υπολοιπα μονο ζαλαδες και προβληματα σου δημιουργουν.
Κανω γιογκα γιατι με κανει να αισθανομαι ομορφα.Γυμναζομαι καθε μερα.Δεν βλεπω τηλεοραση
Προσπαθω να φευγω απο το μυαλο μου,γιατι μονο προβληματα δημιουργει.
Με το να προσπαθεις να κατακτησεις κατι ,αμεσως το χανεις.
Αυτη ειναι η διαλεκτικη των πραγματων.Ενω με το να εισαι ανοιχτος ισως να εχεις την ομορφη τυχη να το γευτεις.


Απείρου κάλους το κείμενο του, φυσικά και δεν τον ενδιαφέρει το ότι κάθε λεπτό πεθαίνει πάνω στον πλανήτη μας, ένα παιδί από ασιτία ή από αρρώστια που αν είχε φάρμακα θα είχε σωθεί, φυσικά δεν είναι το δικό του παιδί !!!

Φυσικά και δεν τον ενδιαφέρει ότι δισεκατομμύρια πάνω σε αυτόν τον πλανήτη λιμοκτονούν και άλλοι τόσοι είναι δούλοι, αυτός αρκείτε στην θαλπωρή του καναπέ του και στην ψευδαίσθηση της καλοζωία του, φυσικά ο ίδιος δεν λιμοκτονεί και δεν πιστεύει ότι είναι δούλος !!!

Φυσικά και δεν τον ενδιαφέρει τίποτα άλλο στην ζωή του, από το να είναι καλά η πάρτη του το τομαράκι του και δεν πάνε να πεθάνουν όλοι οι άλλοι, ίσως νομίζει ότι είναι και το κέντρο του σύμπαντος και όλα τα άλλα και όλοι οι άλλοι, απλά περιστρέφονται γύρο από την μεγαλειότητα του εγώ του.

Θλίβομαι για σένα, ανεκδιήγητε καναπεδάτε, καλοπερασάκια, καιροσκόπε τύπε, γιατί είσαι Έλληνας, γράφεις Ελληνικά άρα είσαι Έλληνας, και θλίβομαι περισσότερο γιατί εσύ όπως και όλες οι Ελληνίδες και οι Έλληνες έχουμε προγόνους, πρόγονους που μόνο αυτά που γράφεις δεν προσπάθησαν να μας μάθουν, δεν προσπάθησαν να μας διδάξουν.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2013, 10:12:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι ποίο κάτω «προφητείες» δεν είναι δικές μου, τις ανακάλυψα μέσα στο χάος της πληροφορίας που έχω συγκεντρώσει και υπάρχει στο διαδίκτυο για τους εξωγήινους.

«Προφητείες»

Πρώτη: 2014 – 2017, Γενικής φύσεως «προφητεία», περίεργα για μας και σταδιακά αυξανομένης συχνότητας και έντασης κλιματολογικά φαινόμενα, μέχρι χιονοθύελλα στην Αίγυπτο θα δούμε, επίσης έχουμε συνεχώς αυξανόμενη συχνότητα σεισμών, ηφαιστειακών εκρήξεων, τυφώνων κλπ.

Δεύτερη: 2014 – 2017, Γενικής φύσεως «προφητεία», σταδιακά αυξανόμενο πρόβλημα πόσιμου νερού και τροφής σε πάρα πολλές σημερινές χώρες του πλανήτη.

Τρίτη: 2014 – 2017, Γενικής φύσεως «προφητεία», λόγο των κλιματολογικών φαινομένων θα αυξηθούν σε δραματικό βαθμό οι μετανάστες από την σημερινή ζώνη του ισημερινού και από τις σημερινές φτωχότερες χώρες αλλά και από τις νεόπτωχες χώρες προς τις άλλες.

Τέταρτη: 2014 – 2017, Γενικής φύσεως «προφητεία», σταδιακή οικονομική κατάρρευση των Ηνωμένων Πολιτειών Αμερικής.

Πέμπτη: 18 Απριλίου 2014 ή 2015, μάλλον το 2015 ισχύει, Ξεκινά στην Ελβετία η αντίστροφη μέτρηση, αρχίζουν τα ανεξήγητα από εμάς φαινόμενα, αρκετοί Ελβετοί συνάνθρωποι μας υποφέρουν από ανεξήγητες αιτίες, αρκετοί από αυτούς θα πεθαίνουν.

Έκτη: 4 Ιουλίου 2014 ή 2015, μάλλον το 2015 ισχύει, Μεγάλα προβλήματα στην Γενεύη και πολλά χιλιόμετρα περιμετρικά της Γενεύης, αρχίζει η αμφισβήτηση της Φυσικής που γνωρίζουμε, πρέπει να εξηγήσουμε τι βλέπουμε, τι στην πραγματικότητα συμβαίνει.

Έβδομη: Τέλος 2014, Τα ίδια φαινόμενα της Ελβετίας αρχίζουν να εμφανίζονται στην Γαλλία, την Γερμανία, και την Ιταλία.

Όγδοη: 2017, Ξεκινά παγκόσμια επιδημία από άγνωστο σήμερα ιό, μέχρι το 2028 το ένα τρίτο της ανθρωπότητας θα έχει χαθεί από αυτή την επιδημία. (ο ιός είναι τεχνητός, οι κατασκευαστές του είναι γνωστοί, στο χέρι σας είναι να τους σταματήσετε)

Ένατη : 2018 – 2028, αρχίζουν οι αψιμαχίες και οι πόλεμοι μεταξύ των ανθρώπων, ακόμα και μέσα στα ίδια Κράτη, φυλετικές, ταξικές κλπ. στο τέλος αυτής της περιόδου ο πλανήτης δεν θα έχει καμία σχέση με αυτόν που σήμερα γνωρίζουμε, η ΗΠΑ δεν θα υπάρχει, η Ρωσία θα έχει συρρικνωθεί στην σημερινή Ευρωπαϊκή Ρωσία, και γενικά τα σημερινά Κράτη και σύνορα, θα έχουν όλα τροποποιηθεί.

Δέκατη: 2018 – 2028, θα γίνει προσπάθεια αποφυγής χρήσης πυρηνικών όπλων, αυτό θα είναι και το ΑΠΟΛΥΤΟ ΛΑΘΟΣ της ανθρωπότητας, τελικά θα χρησιμοποιηθούν και το ένα τρίτο του πλανήτη θα γίνει ακατοίκητο, το άλλο ένα τρίτο θα είναι ήδη ακατοίκητο λόγο κλίματος.

Ενδέκατη: 2028 -2048, η πόλεμοι συνεχίζονται, χωρίς πυρηνικά όπλα πλέον, με τσεκούρια και με πέτρες, το δράμα της ανθρωπότητας ακολουθεί τον Γολγοθά του, τα τρία τέταρτα της Γής του πλανήτη μετατρέπονται σε ακατοίκητες περιοχές.

Δωδέκατη: 2048 – 2056, Στον πλανήτη θα έχουν απομείνει ελάχιστοι εν ζωή άνθρωποι, λιγότεροι από 500 εκατομμύρια, θα συγκεντρωθούν σε κοινότητες και θα προσπαθήσουν να ξανακτίσουν τον πλανήτη και να προστατεύσουν την ύπαρξη της ανθρώπινης φυλής.

Αυτές είναι οι γενικές «προφητείες», υποτίθεται ότι μας τις έδωσαν για να βρούμε τρόπο να τις αποφύγουμε, τώρα αλήθεια είναι, παραμύθια είναι δεν ξέρω, θα προσπαθήσω να ανακαλύψω μέσα σε όλα αυτά που ήδη διαθέτω και κάποιες ακριβής ημερομηνίες, και θα σας τις μεταφέρω.

Αν ισχύουν αυτά που λένε, τότε πρέπει να έχουν χρονομηχανή, αν τους ξαναδώ θα τους ζητήσω μια χρονομηχανή που να πηγαίνει μόνο στο παρελθόν, το μέλλον δεν με ενδιαφέρει, δεν την θέλω για να παίξω πάμε στοίχημα, τζόκερ, λότο κλπ. την θέλω για να εξαλείψω την εγκληματικότητα και να στείλω εκεί που πρέπει να πάνε, σε πρώτη φάση αυτούς που κατέστρεψαν την Ελλάδα και σε δεύτερη φάση αυτούς που καταστρέφουν την ανθρωπότητα.


Edited by - Sol-Mix on 02/11/2013 10:15:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2013, 11:38:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είχα υποσχεθεί ότι όταν τελείωνα με την πρώτη ταξινόμηση – έλεγχο των στοιχείων που έχω συγκεντρώσει θα σας δημοσιοποιούσα τα αποτελέσματα.

Μία πρώτη ανάλυση των στοιχείων αυτών θα απαιτούσε ένα βιβλίο τουλάχιστον 400 σελίδων, με την κατάλληλη επεξεργασία και έρευνα, εύκολα θα διπλασιαζόντουσαν οι σελίδες του βιβλίου.

Φυλές Εξωγήινων.

1./ Race - Φυλή, Acne.
2./ Race - Φυλή, ACSF.
3./ Race - Φυλή, Afim.
4./ Race - Φυλή, Afim Spiantsy - Lyra.
5./ Race - Φυλή, Aghartians.
6./ Race - Φυλή, Agni.
7./ Race - Φυλή, Ainanna -Gemini.
8./ Race - Φυλή, Al Gruualix.
9./ Race - Φυλή, Alcohabata - Perseus.
10./ Race - Φυλή, Allgruulk.
11./ Race - Φυλή, Allmahuluk - Strat.
12./ Race - Φυλή, Alpha Centaurians.
13./ Race - Φυλή, Alpha Draconis (Thuban).
14./ Race - Φυλή, Altairians.
15./ Race - Φυλή, Ambers.
16./ Race - Φυλή, Amphibians.
17./ Race - Φυλή, Anakim.
18./ Race - Φυλή, Ancientmysteriesms.
19./ Race - Φυλή, Andromedans.
20./ Race - Φυλή, Anogis.
21./ Race - Φυλή, Antarctican.
22./ Race - Φυλή, Antaries.
23./ Race - Φυλή, Antediluvians.
24./ Race - Φυλή, Anunnaki.
25./ Race - Φυλή, Arcturians.
26./ Race - Φυλή, Ashtar.
27./ Race - Φυλή, Astriytsev.
28./ Race - Φυλή, Atlans.
29./ Race - Φυλή, Barkley.
30./ Race - Φυλή, Belarbi.
31./ Race - Φυλή, Belletrax.
32./ Race - Φυλή, Bernarians.
33./ Race - Φυλή, Besra.
34./ Race - Φυλή, Biavilans.
35./ Race - Φυλή, Blue.
36./ Race - Φυλή, Bomb.
37./ Race - Φυλή, Booteans.
38./ Race - Φυλή, Breit.
39./ Race - Φυλή, Brejten.
40./ Race - Φυλή, Bronolek.
41./ Race - Φυλή, Burrowers.
42./ Race - Φυλή, Buttahs.
43./ Race - Φυλή, Cali.
44./ Race - Φυλή, Cetians.
45./ Race - Φυλή, Chaga.
46./ Race - Φυλή, Chalices.
47./ Race - Φυλή, Chambira.
48./ Race - Φυλή, Chameleon.
49./ Race - Φυλή, Chrome.
50./ Race - Φυλή, Citra.
51./ Race - Φυλή, Colossus.
52./ Race - Φυλή, Crack.
53./ Race - Φυλή, Craig.
54./ Race - Φυλή, Crowley.
55./ Race - Φυλή, Daaglyuk.
56./ Race - Φυλή, Dals.
57./ Race - Φυλή, Deanda.
58./ Race - Φυλή, Deneka.
59./ Race - Φυλή, Deros.
60./ Race - Φυλή, Dinosauroids.
61./ Race - Φυλή, Dorsay - Cassiopeia.
62./ Race - Φυλή, Draco-Borgs.
63./ Race - Φυλή, Draconians.
64./ Race - Φυλή, Draconwarms .
65./ Race - Φυλή, Dracos.
66./ Race - Φυλή, Drad.
67./ Race - Φυλή, Drang.
68./ Race - Φυλή, Dreis.
69./ Race - Φυλή, Drobla.
70./ Race - Φυλή, Dropas.
71./ Race - Φυλή, Dwarfs.
72./ Race - Φυλή, Dwarves.
73./ Race - Φυλή, Eglinok.
74./ Race - Φυλή, El Manouk.
75./ Race - Φυλή, Elah.
76./ Race - Φυλή, Elohims.
77./ Race - Φυλή, Els.
78./ Race - Φυλή, Eva-Borgs.
79./ Race - Φυλή, Fellah.
80./ Race - Φυλή, Fena-Fu.
81./ Race - Φυλή, Fenagi.
82./ Race - Φυλή, Frog.
83./ Race - Φυλή, Frome.
84./ Race - Φυλή, Garig.
85./ Race - Φυλή, Ghali.
86./ Race - Φυλή, Gizahn.
87./ Race - Φυλή, Glan.
88./ Race - Φυλή, Gloria.
89./ Race - Φυλή, Glu.
90./ Race - Φυλή, Glucoside.
91./ Race - Φυλή, Grail.
92./ Race - Φυλή, Graysli -Virgo .
93./ Race - Φυλή, Graysli.
94./ Race - Φυλή, Greens.
95./ Race - Φυλή, Greys.
96./ Race - Φυλή, Gvorl.
97./ Race - Φυλή, Gypsies.
98./ Race - Φυλή, Hav - Hannuae.
99./ Race - Φυλή, Hav - Musuvs.
100./ Race -Φυλή, Henrok.
101./ Race - Φυλή, Hicks.
102./ Race - Φυλή, Hlb.
103./ Race - Φυλή, Homins.
104./ Race - Φυλή, Hrambi.
105./ Race - Φυλή, Hryumba.
106./ Race - Φυλή, Hu - Brid.
107./ Race - Φυλή, Hyadeans.
108./ Race - Φυλή, Hybrids - Greys.
109./ Race - Φυλή, Hybrids - Humans.
110./ Race - Φυλή, Hybrids - Reptilian.
111./ Race - Φυλή, Hybrids - Zombies.
112./ Race - Φυλή, Iguanoids.
113./ Race - Φυλή, Ikels.
114./ Race - Φυλή, Indugutk.
115./ Race - Φυλή, Insiders.
116./ Race - Φυλή, Ivagri.
117./ Race - Φυλή, Janosian.
118./ Race - Φυλή, Jawas.
119./ Race - Φυλή, Jurg.
120./ Race - Φυλή, Kalenia.
121./ Race - Φυλή, Kentorts.
122./ Race - Φυλή, Keotsk.
123./ Race - Φυλή, Kiily Tokurt.
124./ Race - Φυλή, Koatsigl.
125./ Race - Φυλή, Kondrashkin.
126./ Race - Φυλή, Korendians.
127./ Race - Φυλή, Krenap.
128./ Race - Φυλή, Krogl.
129./ Race - Φυλή, Kurs.
130./ Race - Φυλή, Kvazaki.
131./ Race - Φυλή, Kwagy.
132./ Race - Φυλή, Kyllimir Auk .
133./ Race - Φυλή, Lalangi.
134./ Race - Φυλή, Lamba.
135./ Race - Φυλή, Lang.
136./ Race - Φυλή, Laperap.
137./ Race - Φυλή, Leverons.
138./ Race - Φυλή, Leviathans.
139./ Race - Φυλή, Lianezyane.
140./ Race - Φυλή, Ligas.
141./ Race - Φυλή, Lyran.
142./ Race - Φυλή, Maitre.
143./ Race - Φυλή, Malibak.
144./ Race - Φυλή, Martians.
145./ Race - Φυλή, Mazarek.
146./ Race - Φυλή, Meanok.
147./ Race - Φυλή, Medogon.
148./ Race - Φυλή, Megara.
149./ Race - Φυλή, Mintakans.
150./ Race - Φυλή, Modra.
151./ Race - Φυλή, Moon-Eyes.
152./ Race - Φυλή, Moonvianthan - Kayphik.
153./ Race - Φυλή, Mora.
154./ Race - Φυλή, Morlogir.
155./ Race - Φυλή, Mothmen.
156./ Race - Φυλή, Mythilae - Serpens.
157./ Race - Φυλή, Myudorug.
158./ Race - Φυλή, Nagas.
159./ Race - Φυλή, Negumak aka Gnomopo.
160./ Race - Φυλή, Nigi.
161./ Race - Φυλή, Niimba.
162./ Race - Φυλή, Nordics.
163./ Race - Φυλή, Oranges.
164./ Race - Φυλή, Orions.
165./ Race - Φυλή, Pak.
166./ Race - Φυλή, Pegasians.
167./ Race - Φυλή, Peri.
168./ Race - Φυλή, Perokl.
169./ Race - Φυλή, Perry.
170./ Race - Φυλή, Phoenicians.
171./ Race - Φυλή, Planet Talia.
172./ Race - Φυλή, Planet Uriya.
173./ Race - Φυλή, Planet Zorian.
174./ Race - Φυλή, Pleiadeans.
175./ Race - Φυλή, Procyonians.
176./ Race - Φυλή, Procyons.
177./ Race - Φυλή, Pyamb.
178./ Race - Φυλή, Quasi.
179./ Race - Φυλή, Qin.
180./ Race - Φυλή, Ra-Ans.
181./ Race - Φυλή, Ramay.
182./ Race - Φυλή, Rejoice.
183./ Race - Φυλή, Reptilians.
184./ Race - Φυλή, Reticulans.
185./ Race - Φυλή, Ridas.
186./ Race - Φυλή, Rigelians.
187./ Race - Φυλή, Riyadh.
188./ Race - Φυλή, Sasquatch.
189./ Race - Φυλή, Serkvi.
190./ Race - Φυλή, Sharimba.
191./ Race - Φυλή, Sheen.
192./ Race - Φυλή, Shin.
193./ Race - Φυλή, Shinigs.
194./ Race - Φυλή, Sin.
195./ Race - Φυλή, Sirians.
196./ Race - Φυλή, Sloan.
197./ Race - Φυλή, Smad - Batteray.
198./ Race - Φυλή, Smolka.
199./ Race - Φυλή, Smooth.
200./ Race - Φυλή, Smougi.
201./ Race - Φυλή, Snakes.
202./ Race - Φυλή, Snob.
203./ Race - Φυλή, Solarians.
204./ Race - Φυλή, Solipsi Rai.
205./ Race - Φυλή, Sparik.
206./ Race - Φυλή, Spian.
207./ Race - Φυλή, Spilian.
208./ Race - Φυλή, Steatites.
209./ Race - Φυλή, Stinky Blobs.
210./ Race - Φυλή, Strom - Ursa Minor.
211./ Race - Φυλή, Strom.
212./ Race - Φυλή, Suvians.
213./ Race - Φυλή, Svag.
214./ Race - Φυλή, Swann.
215./ Race - Φυλή, Synthetics.
216./ Race - Φυλή, Tagore.
217./ Race - Φυλή, Tau Cetians.
218./ Race - Φυλή, Telosians.
219./ Race - Φυλή, Tengri.
220./ Race - Φυλή, Teros.
221./ Race - Φυλή, Togo.
222./ Race - Φυλή, Town.
223./ Race - Φυλή, Trades.
224./ Race - Φυλή, Trafanov.
225./ Race - Φυλή, Trafans.
226./ Race - Φυλή, Travelers with meteorites.
227./ Race - Φυλή, Trinak.
228./ Race - Φυλή, Truits.
229./ Race - Φυλή, Tsando.
230./ Race - Φυλή, Tunguska Mteorit.
231./ Race - Φυλή, Ultraterrestrials.
232./ Race - Φυλή, Ummites.
233./ Race - Φυλή, Vagam.
234./ Race - Φυλή, Vampires.
235./ Race - Φυλή, Vanabi.
236./ Race - Φυλή, Vegans.
237./ Race - Φυλή, Venusians.
238./ Race - Φυλή, Werewolves.
239./ Race - Φυλή, Witches.
240./ Race - Φυλή, Woodrow.
241./ Race - Φυλή, Yaliga.
242./ Race - Φυλή, Zaire.
243./ Race - Φυλή, Zat.
244./ Race - Φυλή, Zeta Reticulai.
245./ Race - Φυλή, Zwaan.

Φυλές εξωγήινων που ανακατεύθηκαν στην εξέλιξη της Γης και στην δική μας.

1./ Race - Φυλή, Glucoside.
2./ Race - Φυλή, Frome.
3./ Race - Φυλή, Agni.
4./ Race - Φυλή, Smooth.
5./ Race - Φυλή, Shin.
6./ Race - Φυλή, Snob.
7./ Race - Φυλή, Crack.
8./ Race - Φυλή, Green.
9./ Race - Φυλή, Mora.
10./ Race - Φυλή, Ligas.
11./ Race - Φυλή, Chrome.
12./ Race - Φυλή, Togo.
13./ Race - Φυλή, Shin.
14./ Race - Φυλή, Peri.
15./ Race - Φυλή, Zwaan.
16./ Race - Φυλή, Hicks.

Φυλές εξωγήινων που συμμετέχουν ενεργά, στην Γαλαξιακή Συνομοσπονδία (Galactic League).

1./ Race - Φυλή, Fellah.
2./ Race - Φυλή, Morlogir.
3./ Race - Φυλή, Bronolek.
4./ Race - Φυλή, Fena-Fu.
5./ Race - Φυλή, Keotsk.
6./ Race - Φυλή, Krogl.
7./ Race - Φυλή, Lalangi.
8./ Race - Φυλή, Riyadh.
9./ Race - Φυλή, Hrambi.
1o./ Race - Φυλή, Meanok.
11./ Race - Φυλή, Perokl.
12./ Race - Φυλή, Zaire.
13./ Race - Φυλή, Deanda.
14./ Race - Φυλή, Eglinok.
15./ Race - Φυλή, Drang.
16./ Race - Φυλή, Chambira.
17./ Race - Φυλή, Medogon.
18./ Race - Φυλή, Krenap.
19./ Race - Φυλή, Daaglyuk.
2o./ Race - Φυλή, Smolka.
21./ Race - Φυλή, Laperap.
22./ Race - Φυλή, Grail.
23./ Race - Φυλή, Astriytsev.
24./ Race - Φυλή, Spilian.
25./ Race - Φυλή, Fenagi.
26./ Race - Φυλή, Vanabi.
27./ Race - Φυλή, Glan.
28./ Race - Φυλή, Myudorug.
29./ Race - Φυλή, Trafanov.
30./ Race - Φυλή, Witches.
31./ Race - Φυλή, Kwagy.
32./ Race - Φυλή, Zat.
33./ Race - Φυλή, Quasi.
34./ Race - Φυλή, Koatsigl.
35./ Race - Φυλή, Tsando.
36./ Race - Φυλή, Hryumba.
37./ Race - Φυλή, Lamba.
38./ Race - Φυλή, Barkley.
39./ Race - Φυλή, Anogis.
40./ Race - Φυλή, Elah.
41./ Race - Φυλή, Yaliga.
42./ Race - Φυλή, Niimba.
43./ Race - Φυλή, Garig.
44./ Race - Φυλή, Deneka.
45./ Race - Φυλή, Vagam.
46./ Race - Φυλή, Trinak.
47./ Race - Φυλή, Crowley.
48./ Race - Φυλή, Sloan.
49./ Race - Φυλή, Sparik.
50./ Race - Φυλή, Legamp.
51./ Race - Φυλή, Chaga.
52./ Race - Φυλή, Sharimba.
53./ Race - Φυλή, Megara.
54./ Race - Φυλή, ACSF.
55./ Race - Φυλή, Pyamb.
56./ Race - Φυλή, Malibak.
57./ Race - Φυλή, Truits.
58./Race - Φυλή, Brejten.
59./ Race - Φυλή, Pleiadeans.
60./ Race - Φυλή, Andromedans.

Για αρκετές από αυτές τις φυλές υπάρχουν πολλά στοιχεία, για τις περισσότερες υπάρχουν επαρκή στοιχεία, για μερικές υπάρχουν πολύ λίγα στοιχεία και για κάποιες δεν υπάρχει σχεδόν κανένα στοιχείο (χρειάζονται επί πλέον έρευνα).

Οι περισσότερες από αυτές τις φυλές ανήκουν στην δική μας φυσική οντότητα, μερικές από αυτές ανήκουν σε άλλη διάσταση, και κάποιες από αυτές σε άλλο σύμπαν.

Αρκετές από αυτές έχουν την ικανότητα να ταξιδεύουν σε άλλη διάσταση και σχεδόν όλες έχουν την ικανότητα, σε σχέση με εμάς, να είναι αόρατες ή τους αντιλαμβανόμαστε όπως αυτοί πιθυμούνε.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2013, 21:31:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sol-Mix

Οι φυλές των Zeta Reticulai, Vampires, Sirians, Reptilians, Phoenicians, Draconians, Ashtar, Anunnaki, Arcturians, Aghartians, Antaries, Anakim, Alpha Centaurians και Aghartians, έχουν ανακατευθεί και πολύ μάλιστα, σύμφωνα με τις γραφές και τους μύθους, στην διάρκεια των 65.000.000 ετών απο την πρώτη δημιουργία εκ των Ashtars.

Το επισημαίνω, επειδη δεν τους έχεις συμπεριλάβει στην ενότητα << Φυλές εξωγήινων που ανακατεύθηκαν στην εξέλιξη της Γης και στην δική μας.>>

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2013, 01:04:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Απείρου κάλους το κείμενο του, φυσικά και δεν τον ενδιαφέρει το ότι κάθε λεπτό πεθαίνει πάνω στον πλανήτη μας, ένα παιδί από ασιτία ή από αρρώστια που αν είχε φάρμακα θα είχε σωθεί, φυσικά δεν είναι το δικό του παιδί !!!

Φυσικά και δεν τον ενδιαφέρει ότι δισεκατομμύρια πάνω σε αυτόν τον πλανήτη λιμοκτονούν και άλλοι τόσοι είναι δούλοι, αυτός αρκείτε στην θαλπωρή του καναπέ του και στην ψευδαίσθηση της καλοζωία του, φυσικά ο ίδιος δεν λιμοκτονεί και δεν πιστεύει ότι είναι δούλος !!!

Φυσικά και δεν τον ενδιαφέρει τίποτα άλλο στην ζωή του, από το να είναι καλά η πάρτη του το τομαράκι του και δεν πάνε να πεθάνουν όλοι οι άλλοι, ίσως νομίζει ότι είναι και το κέντρο του σύμπαντος και όλα τα άλλα και όλοι οι άλλοι, απλά περιστρέφονται γύρο από την μεγαλειότητα του εγώ του.

Θλίβομαι για σένα, ανεκδιήγητε καναπεδάτε, καλοπερασάκια, καιροσκόπε τύπε, γιατί είσαι Έλληνας, γράφεις Ελληνικά άρα είσαι Έλληνας, και θλίβομαι περισσότερο γιατί εσύ όπως και όλες οι Ελληνίδες και οι Έλληνες έχουμε προγόνους, πρόγονους που μόνο αυτά που γράφεις δεν προσπάθησαν να μας μάθουν, δεν προσπάθησαν να μας διδάξουν.


Αυτό το μήνυμα του Sol-Mix ξεχώρισε μπορώ να πω από τα υπόλοιπα, καθώς νομίζω αντιμετωπίζει το πραγματικό πρόβλημα.
Δε καταλαβαίνω όμως, πώς οι έρευνες περι εξωγηίνων θα λύσουν όλα αυτά προβλήματα; Πώς ξεφεύγουν από τον καναπέ;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2013, 11:25:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ, έχεις δίκιο υπάρχει λάθος και σε αυτούς που ανακατεύθηκαν και σε αυτούς που συμμετέχουν στην Γαλαξιακή συνομοσπονδία, τα σωστά με αλφαβητική σειρά είναι:

Φυλές εξωγήινων που ανακατεύθηκαν στην εξέλιξη της Γης και στην δική μας.

1./ Race - Φυλή, Aghartians.
2./ Race - Φυλή, Agni.
3./ Race - Φυλή, Alpha Centaurians.
4./ Race - Φυλή, Anakim.
5./ Race - Φυλή, Antaries.
6./ Race - Φυλή, Anunnaki.
7./ Race - Φυλή, Arcturians.
8./ Race - Φυλή, Ashtar.
9./ Race - Φυλή, Chrome.
10./ Race - Φυλή, Crack.
11./ Race - Φυλή, Draconians.
12./ Race - Φυλή, Εls.
13./ Race - Φυλή, Frome.
14./ Race - Φυλή, Glucoside.
15./ Race - Φυλή, Green.
16./ Race - Φυλή, Hicks.
17./ Race - Φυλή, Ligas.
18./ Race - Φυλή, Mora.
19./ Race - Φυλή, Peri.
20./ Race - Φυλή, Phoenicians.
21./ Race - Φυλή, Pleiadeans.
22./ Race - Φυλή, Reptilians.
23./ Race - Φυλή, Shin.
24./ Race - Φυλή, Sirians.
25./ Race - Φυλή, Smooth.
26./ Race - Φυλή, Snob.
27./ Race - Φυλή, Tengri.
28./ Race - Φυλή, Togo.
29./ Race - Φυλή, Vampires.
30./ Race - Φυλή, Zeta Reticulai.
31./ Race - Φυλή, Zwaan.

Φυλές εξωγήινων που συμμετέχουν ενεργά, στην Γαλαξιακή Συνομοσπονδία (ιδρύθηκε πρίν από 4,5 εκατομμύρια χρόνια περίπου).

1./ Race - Φυλή, ACSF.
2./ Race - Φυλή, Andromedans.
3./ Race - Φυλή, Anogis.
4./ Race - Φυλή, Arcturians
5./ Race - Φυλή, Astriytsev.
6./ Race - Φυλή, Barkley.
7./ Race - Φυλή, Bellatricians
8./ Race - Φυλή, Brejten.
9./ Race - Φυλή, Bronolek.
10./ Race - Φυλή, Centaurians
11./ Race - Φυλή, Chaga.
12./ Race - Φυλή, Chambira.
13./ Race - Φυλή, Crowley.
14./ Race - Φυλή, Daaglyuk.
15./ Race - Φυλή, Deanda.
16./ Race - Φυλή, Deneka.
17./ Race - Φυλή, Drang.
18./ Race - Φυλή, Eglinok.
19./ Race - Φυλή, Elah.
20./ Race - Φυλή, Fellah.
21./ Race - Φυλή, Fena-Fu.
22./ Race - Φυλή, Fenagi.
23./ Race - Φυλή, Fomalhautans
24./ Race - Φυλή, Garig.
25./ Race - Φυλή, Glan.
26./ Race - Φυλή, Grail.
27./ Race - Φυλή, Hrambi.
28./ Race - Φυλή, Hryumba.
29./ Race - Φυλή, Keotsk.
30./ Race - Φυλή, Koatsigl.
31./ Race - Φυλή, Krenap.
32./ Race - Φυλή, Krogl.
33./ Race - Φυλή, Kwagy.
34./ Race - Φυλή, Lalangi.
35./ Race - Φυλή, Lamba.
36./ Race - Φυλή, Laperap.
37./ Race - Φυλή, Legamp.
38./ Race - Φυλή, Malibak.
39./ Race - Φυλή, Meanok.
40./ Race - Φυλή, Medogon.
41./ Race - Φυλή, Megara.
42./ Race - Φυλή, Mintakans
43./ Race - Φυλή, Morlogir.
44./ Race - Φυλή, Myudorug.
45./ Race - Φυλή, Niimba.
46./ Race - Φυλή, Pegasians.
47./ Race - Φυλή, Perokl.
48./ Race - Φυλή, Pleiadeans.
49./ Race - Φυλή, Procyonans
50./ Race - Φυλή, Pyamb.
51./ Race - Φυλή, Quasi.
52./ Race - Φυλή, Riyadh.
53./ Race - Φυλή, Sharimba.
54./ Race - Φυλή, Sloan.
55./ Race - Φυλή, Smolka.
56./ Race - Φυλή, Sparik.
57./ Race - Φυλή, Spilian.
58./ Race - Φυλή, Tau Cetians.
59./ Race - Φυλή, Trafanov.
60./ Race - Φυλή, Trinak.
61./ Race - Φυλή, Truits.
62./ Race - Φυλή, Tsando.
63./ Race - Φυλή, Vagam.
64./ Race - Φυλή, Vanabi.
65./ Race - Φυλή, Witches.
66./ Race - Φυλή, Yaliga.
67./ Race - Φυλή, Zaire.
68./ Race - Φυλή, Zat.

Πύρινος, πρέπει να περιμένεις το επόμενο, άρθρο μου για την απάντηση στο ερώτημα σου «Δε καταλαβαίνω όμως, πώς οι έρευνες περί εξωγήινων θα λύσουν όλα αυτά προβλήματα; Πώς ξεφεύγουν από τον καναπέ;»


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2013, 13:20:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πύρινος: έγραψες

quote:

Δε καταλαβαίνω όμως, πώς οι έρευνες περί εξωγήινων θα λύσουν όλα αυτά προβλήματα; Πώς ξεφεύγουν από τον καναπέ;

Θα μπορούσε να ήταν μια νέα πολιτική κίνηση, αλλά δεν νομίζω ότι θα κατέληγε πουθενά, η μοναδική λύση κατά την άποψη μου είναι ότι μια ομάδα συνανθρώπων μας να διαθέτει μια φανταστική για τους υπόλοιπους τεχνολογία και απλά να προτείνει στην ανθρωπότητα, ότι είναι διευθετημένη, η ομάδα, να μοιραστεί αυτή την τεχνολογία αν το πολιτικό σύστημα στον πλανήτη είναι η «ΗθοΔημοκρατία» ή κάποιο παρόμοιο, διαφορετικά, απλά θα πάρουν αυτούς που συμφωνούν με αυτό το νέο πολιτικό σύστημα και θα φύγουν από τον πλανήτη.

Ίσως και τότε να μην γινόταν «τίποτα» άλλα τουλάχιστον η προσπάθεια για την ανθρωπότητα θα είχε γίνει.

ΗθοΔημοκρατία

Η «ΗθοΔημοκρατία» είναι ένα «φανταστικό» πιθανό νέο πολίτευμα που βασίζετε στην Δικαιοσύνη το Ήθος την ισότητα και την κοινωνική και πολιτική αλληλεγγύη, είναι ένα νέο πολίτευμα όπου δεν υπάρχει το χρήμα, ως μέσον συναλλαγής και υποδούλωσης, όπου δεν υπάρχει η ιδιοκτησία, τα πάντα ανήκουν σε όλους μας, όπου οι οποιοδήποτε νόμοι για να ισχύσουν πρέπει να έχουν ψηφιστεί τουλάχιστο από το 67 ή 75% συν ένας, (μένει να συναποφασίσουμε αν αρκούν τα 2/3 ή απαιτούνται τα 3/4 για να ισχύσει ένας νόμος) από το σύνολο της ανθρωπότητας η απλά των συμετεχόντων στην «ΗθοΔημοκρατία», όπου όλοι μας είμαστε ένορκοι – δικαστές, και ψηφίζουμε για την απονομή δικαιοσύνης, όπου όλοι μας είμαστε ίσοι απέναντι όλων, όπου ότι παράγουμε ανήκει σε όλους, ότι όλοι ΕΜΕΙΣ ήμαστε οι πολιτικοί, οι βουλευτές, οι νομοθέτες κλπ.

Όσο αυξάνετε η πνευματική ευφυΐα της Ανθρωπότητας, τόσο αναποτελεσματικά γίνονται τα υπάρχοντα πολιτικά συστήματα., η αύξηση της πνευματικής ευφυΐας και η διάχυση της πληροφορίας της Ανθρωπότητας είναι τρομακτική τα τελευταία 100 χρόνια.

Δεν είναι μια ουτοπική ούτε μια ονειροπόλος σκέψη, είναι μάλλον αυτά που έρχονται, όλα τα μέχρι σήμερα πολιτεύματα έχουν αποτύχει, με τελευταία αποτυχία τον Φιλελευθερισμό και τον Νέο Φιλελευθερισμό που εδώ και 10 χρόνια περίπου βιώνουμε την πολιτική και κοινωνική αποτυχία τους.

Στην ανθρωπότητα ή σε μέρος αυτής, δεν δόθηκε ποτέ η ευκαιρία να αυτοδιαχειριστεί την ζωή της και το μέλλον της, εκτός ενός μικρού χρονικού διαστήματος, του διαστήματος της αρχαίας Ελληνικής Δημοκρατίας, πάντα υπήρχαν κάποιοι «Σοφοί» η κάποια «πολιτική ή οικονομική συμμορία» που αποφάσιζε για το καλό της, για το καλό μας.

Νομίζω ότι τώρα που απέδειξαν την αναποτελεσματικότητα τους όλα τα υπάρχοντα κοινωνικοπολιτικά και οικονομικά συστήματα, ήλθε η ώρα να πάρει στα χέρια της η ανθρωπότητα την τύχη της, την ζωή της, το μέλλον της.

Τώρα αν αποδεικτή ότι σε ένα κοινωνικοπολιτικό σύστημα σας την «ΗθοΔημοκρατία» θα παρθούν λανθασμένες ή καταστροφικές αποφάσεις, παρ’ ότι είναι κάτι το οποίο δεν πιστεύω ότι μπορεί να γίνει, τότε είμαστε ως φυλή άξια της μοίρας μας.

Η «ΗθοΔημοκρατία» ή οποιοδήποτε νέο αντίστοιχο πολιτικό σύστημα πρέπει να ξεκινήσει από άγραφο χαρτί, από λευκό χαρτί, τα πάντα πρέπει να ξαναγραφούν και να ψηφιστούν, από όλους μας, από την αρχή.

Υπάρχουν πιθανόν περισσότεροι από 645 δρόμοι πνευματικής και κοινωνικής ανάπτυξης που μπορεί να ακολουθήσει μια νοήμον φυλή στο σύμπαν, τουλάχιστον έτσι λένε κάποιοι αρχαιότεροι από εμάς, όπως είναι η ανθρώπινη φυλή.

Δυστυχώς άλλα ο σημερινός δρόμος που ακολουθεί η ανθρωπότητα, είναι μεν ένας δρόμος αλλά κατά την άποψη μου είναι ένας από τους χειρότερους δρόμους που θα μπορούσε να ακολουθήσει η ανθρώπινη φυλή.

Σήμερα η ανθρωπότητα σε ποσοστό που αγγίζει το 85% απλά ζει μια «εικονική πραγματικότητα Ελευθερίας», μια «εικονική πραγματικότητα Δικαιοσύνης» μια «εικονική πραγματικότητα Δημοκρατίας», το υπόλοιπο 15% περίπου δηλαδή το 1,5% περίπου των «επικυρίαρχων» και το υπόλοιπο περίπου 13,5% των «απάνθρωπων» συνοδοιπόρων τους, ψευτών, απατεώνων, λαμόγιων, ληστών, δολοφόνων, συμμοριτών η κομματόσκυλων που συνεργάζονται με τους «επικυρίαρχους» είναι ελάχιστοι για να σταματήσουν την ροή της Ιστορίας της Ανθρωπότητας.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2013, 12:14:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατ’ αρχήν θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για την μέχρι τώρα βοήθεια σας, στο περιστατικό που μου συνέβη, ίσως μερικοί από εσάς να μην καταλάβατε το μέγεθος της βοήθειας που μου προσφέρατε, αλλά ήταν πραγματικά πολύ μεγάλο.

Τον Ιούνιο του 2006 κατέθεσα μια ευρεσιτεχνία στον Οργανισμό Βιομηχανικής Ιδιοκτησίας. Τον Ιανουάριο του 2009, αφού η ευρεσιτεχνία πέρασε από σαράντα κύματα, Ευρωπαϊκό γραφείο ευρεσιτεχνιών σίγουρα, έτσι τουλάχιστον μου είπαν, και δεν ξέρω και από πού αλλού, αφού με κάλεσαν 3 φορές για επεξηγήσεις, αφού μου έστειλαν και μου ζήτησαν να αξιολογήσω κάποιες εργασίες του Αρχιμήδη σε σχέση με την ευρεσιτεχνία μου, τα πρωτότυπα κείμενα υπάρχουν μόνο σε βιβλιοθήκη Αμερικάνικου πανεπιστημίου, ας είναι καλά το διαδίκτυο, μου έδωσαν τελικά το Ελληνικό δίπλωμα ευρεσιτεχνίας με αριθμό 1006249 και ημερομηνία εκδόσεως 30 Ιανουαρίου 2009 (31 μήνες μετά την κατάθεση !!!).

Το 2011 συμπληρώθηκε η θεωρία, με τους τύπους της «Συμπαντικής Φυσικής» και τον «Μαθηματικό τύπο της Ελευθερίας» και πρόσφατα, πριν από μερικές ημέρες το 2013, με μερικά επί πλέον στοιχεία, που απλά κολλάνε στην θεωρία.

Σας την αναδημοσιεύω ολοκληρωμένη με τα σχέδια και τις προσθήκες που έχω κάνει μέχρι σήμερα, για να μπορέσετε να έχετε μια πληρέστερη εικόνα της ευρεσιτεχνίας και της θεωρίας που ακολουθεί στην προσπάθεια της να αποδείξει ότι δουλεύει.

2006 - Παραγωγή Ηλεκτρικής ενέργειας, και δημιουργία “αντί βαρύτητας“ και “υπέρ βαρύτητας“ και “ενοποιημένου πεδίου“.

Η Εφεύρεση είναι ένας κυκλικός μηχανισμός αποτελούμενος από (7) επτά ως και εννέα (9) δακτυλίους, αναλόγως του τρόπου κατασκευής του και των σημείων στηρίξεων της εφεύρεσης (περιγράφετε η εφεύρεση με οκτώ (8) δακτυλίους).

Ο εξωτερικός και ο εσωτερικός δακτύλιος, πρώτος και όγδοος δακτύλιος (σχέδιο 1 και σχέδιο 2), αποτελούν τις βάσεις στηρίξεως της εφεύρεσης και αποτελούνται, όπως και ο υπόλοιπος μηχανισμός, από αντί μαγνητικό σκληρό και ανθεκτικό υλικό ( π.χ. τετρατεφλόν ή οποιοδήποτε άλλο αντί μαγνητικό υλικό).

Ο Δεύτερος, ο τέταρτος, ο πέμπτος και ο έβδομος δακτύλιος βλέποντας την εφεύρεση από έξω προς τα μέσα αποτελούνται από παραλληλόγραμμους μαγνήτες με κατάλληλες (κάθετες) μαγνητικής γραμμές.

Η εφεύρεση μπορεί να κατασκευαστεί είτε ομοκεντρική και ιδίου ύψους είτε ομοκεντρική και διαφορετικού ύψους είτε ομοκεντρική και διαφορετικού επιπέδου είτε ομοκεντρική και διαφορετικού επιπέδου και ύψους (σχέδιο 3 και σχέδιο 4 και σχέδιο 5 και σχέδιο 6).

Κάθε παραλληλόγραμμος μαγνήτης φέρει 2 γρανάζια που του επιτρέπουν, με την χρήση κυκλικών εκκεντροφόρων, το κάτω μέρος των εκκεντροφόρων είναι συνεχόμενο γρανάζι, να μετακινείται δεξιά ή αριστερά ως και 45 μοίρες, καθώς επίσης και 3 βίδες που του επιτρέπουν, με την χρήση κυκλικών εκκεντροφόρων με συνεχόμενο γρανάζι (ίδιους με τους προηγούμενους), να κινούνται 2 πόντους μέσα - έξω προς τα κανάλια με τους κινητούς περιστρεφόμενους κυκλικούς μαγνήτες (σχέδιο 7 και σχέδιο 8 και σχέδιο 9 και σχέδιο 10).

Τα δύο (2) γρανάζια που επιτρέπουν την περιστροφή των μαγνητών κατά 45 μοίρες δεξιά ή αριστερά είναι σταθερά προσαρμοσμένα (κολλημένα) πάνω στους μαγνήτες (Σχέδιο 11).

Οι τρεις (3) βίδες, για να μπορούν να μετακινούν τους παραλληλόγραμμους μαγνήτες προς το κέντρο του καναλιού, με τους κινητούς περιστρεφόμενους μαγνήτες, κατά 2 πόντους μέσα – έξω, με την βοήθεια των ειδικών εκκεντροφόρων, στηρίζονται και κινούνται σε ειδικές εγκοπές και από την εσωτερική και από την εξωτερική πλευρά τους.

Οι τρεις (3) βίδες αυτές σε συνεργασία με τα γρανάζια, εκτός της μετακινήσεως των μαγνητών μέσα - έξω, κρατούν σταθερούς τους παραλληλόγραμμους μαγνήτες και κατά την διάρκεια ηρεμίας και κατά την διάρκεια λειτουργίας της εφεύρεσης (Σχέδιο 12).

Οι δακτύλιοι μεταξύ του δεύτερου και τέταρτου δακτυλίου και μεταξύ του πέμπτου και έβδομου δακτυλίου, δηλαδή ο τρίτος και ο έκτος δακτύλιος είναι κανάλια, στα οποία τοποθετούμε σε προκαθορισμένη θέση ηρεμίας κυλινδρικούς περιστρεφόμενους μαγνήτες, με κατάλληλες (κάθετες) μαγνητικές γραμμές, το φάρδος αυτών των μαγνητών είναι 4 ως 8 χιλιοστών μικρότερο, συνήθως 6 χιλιοστά, από το κενό που δημιουργείται μεταξύ των δακτυλίων των παραλληλόγραμμων μαγνητών (κανάλι), το ύψος τους δε είναι κατά 14 ως 16 χιλιοστά, συνήθως 12 χιλιοστά, μικρότερο από το ύψος των παραλληλόγραμμων μαγνητών (σχέδιο 13 και σχέδιο 14).

Στην βάση της εφεύρεσης και κάτω από τα δύο κανάλια των περιστρεφόμενων κυλινδρικών μαγνητών υπάρχουν μετακινούμενες ως προς το ύψος τους βάσεις με εγκοπές, σε προκαθορισμένα σημεία, για την στήριξη και την ισορροπία των κινητών περιστρεφόμενων κυλινδρικών μαγνητών, σε κατάσταση μη λειτουργίας (σχέδιο 15 και σχέδιο 16).

Το σύνολο της εφεύρεσης είναι κατασκευασμένο από αντί μαγνητικό σκληρό και ανθεκτικό υλικό, βίδες, γρανάζια, βάσεις, εκκεντροφόροι κλπ. (π.χ. τετρατεφλόν ή οποιοδήποτε άλλο αντί μαγνητικό υλικό με παρόμοιες ιδιότητες).

Πάνω και κάτω και στηριζόμενα στο αντί μαγνητικό υλικό, δηλαδή πάνω και κάτω από τα κανάλια, και στις θέσεις ισορροπίας των κυκλικών περιστρεφόμενων μαγνητών, προσαρμόζουμε πηνία, σε σχήμα καμάρας ή ελλείψεως (σχέδιο 17 και σχέδιο 18).

Από την μεσαία λήψη των πηνίων αυτών, και από το κέντρο της καμάρας και από κάθε πηνίο λαμβάνουμε την παραγόμενη ηλεκτρική ενέργεια (σχέδιο 19 και σχέδιο 20).

Η παραγόμενη ηλεκτρική ενέργεια είναι ανάλογη της ταχύτητας περιστροφής των εσωτερικών μαγνητών, η δε φορά περιστροφής τους και η ταχύτητα περιστροφής τους εξαρτάται από την κλίση των σταθερών παραλληλόγραμμων μαγνητών.

Το μέγεθος της εφεύρεσης μπορεί να είναι οποιοδήποτε μεγέθους, οι δε αποστάσεις και το μέγεθος όλων των μαγνητών είναι απολύτως σχετικές ως προς το μέγεθος της εφεύρεσης.

Ο αριθμός των κυλινδρικών περιστρεφόμενων μαγνητών, ανά κανάλι, εξαρτάται από το μέγεθος του μηχανισμού και από το μέγεθος των σταθερών παραλληλόγραμμων μαγνητών.

Το πάχος των κινητών παραλληλογράμμων μαγνητών πρέπει να είναι τουλάχιστον τρία (3) εκατοστά, για να μπορούμε να τους μετακινούμε μέσα – έξω με τις τρεις (3) βίδες στηρίξεως τους.

Τους κυλινδρικούς μαγνήτες των εσωτερικών καναλιών τους περιστρέφουμε, δίνοντας την κατάλληλη απόσταση και κλήση, στους εξωτερικούς σταθερούς παραλληλόγραμμους μαγνήτες με τέτοιο τρόπο ούτως ώστε το κάθε κανάλι να έχει διαφορετική φορά περιστροφής από το άλλο (το ένα δεξιόστροφα και το άλλο αριστερόστροφα).

Ταυτόχρονα με την παραγόμενη ηλεκτρική ενέργεια και μετά από κάποια ταχύτητα περιστροφής στην εφεύρεση παρατηρούνται ισχυρότατα φαινόμενα “αντί βαρύτητας“ και μετά από μεγαλύτερη κλίση των σταθερών παραλληλόγραμμων μαγνητών και αυξάνοντας την ταχύτητα περιστροφής των κινητών κυλινδρικών περιστρεφόμενων μαγνητών παρουσιάζονται φαινόμενα “υπέρ βαρύτητας“ και “ενοποιημένου πεδίου“.

Η Συνολική ενέργεια που χρειάζεται η εφεύρεση για να ξεκινήσει την λειτουργία της είναι μόνον η μικρή απαιτούμενη ενέργεια για τους δύο (2) μικρούς κινητήρες που θα περιστρέψουν δεξιά ή αριστερά και που θα μετακινήσουν μέσα – έξω τους σταθερούς παραλληλόγραμμους μαγνήτες, δια μέσου των κυκλικών με γρανάζια εκκεντροφόρων, και του μικρού κινητήρα που θα απελευθερώσει τους κινητούς περιστρεφόμενους κυλινδρικούς μαγνήτες από τις βάσεις στηρίξεως τους.

Το όλο σύστημα χρειάζεται οπωσδήποτε οδήγηση και παρακολούθηση από Ηλεκτρονικό υπολογιστή και κατάλληλο λογισμικό, οι αποστάσεις δραστικών αντιδράσεων του, μετά από την κατάσταση ηρεμίας του είναι παρά πολύ μικρές (λίγα εκατοστά του χιλιοστού είναι αρκετά για να περάσει η εφεύρεση σε ανεξέλεγκτες καταστάσεις).

ΜΟΡΦΕΣ ΥΛΗΣ – ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ / ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΥΤΩΝ ΚΑΙ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ

ΜΙΑ ΔΙΑΣΤΑΣΗ

Μία Σταθερή μορφή παντού και πάντα η ίδια (“σκοτεινή ενέργεια“ ή “Πρωτενέργεια“ κλπ.).

ΔΥΟ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ

Μία Σταθερή και μία κεντρικά Γραμμική ή ελλειπτική ή άλλη ανοικτή εναλλασσόμενη (“ταλαντώσεις“ ή “συχνότητα“ κλπ.) , (“σκοτεινή ύλη“ ή “Πρωτύλη“ κλπ.).

ΤΡΕΙΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ

Μία Σταθερή και μία κεντρικά Γραμμική ή ελλειπτική ή άλλη ανοικτή εναλλασσόμενη και δύο γραμμικές ή ελλειπτικές ή άλλες ανοικτές πλευρικές Εναλλασσόμενες δυνάμεις (“ασθενής πυρηνική“ και “ισχυρή πυρηνική“) και δύο σταθερές (“ηλεκτρομαγνητισμός“ και “βαρύτητα“) Χωροταξικά Μετακινούμενες δυνάμεις (κλειστή βρόχοι) , (γνωστή “ύλη“, γνωστή “ενέργεια“ κλπ.).

ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ

Μία Σταθερή και μία κεντρικά Γραμμική η ελλειπτική ή άλλη ανοικτή εναλλασσόμενη και τέσσερις πλευρικές Γραμμικές ή ελλειπτικές ή άλλες ανοικτές εναλλασσόμενες δυνάμεις (“ασθενής πυρηνική“ και “ισχυρή πυρηνική“) και τέσσερις σταθερές Χωροταξικά Μετακινούμενες δυνάμεις (κλειστοί βρόχοι) , (“ηλεκτρομαγνητισμός“ και “βαρύτητα“).
Προσοχή πιθανότατη εμπλοκή των δύο νέων, σε σχέση με την τρίτη διάσταση, Γραμμικών εναλλασσομένων δυνάμεων και των δύο νέων σταθερών χωροταξικά μετακινουμένων δυνάμεων.

ΠΕΝΤΕ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ

Μία Σταθερή και μία κεντρικά Γραμμική η ελλειπτική ή άλλη ανοικτή εναλλασσόμενη και έξι πλευρικές Γραμμικά ή άλλες ανοικτές εναλλασσόμενες δυνάμεις (“ασθενής πυρηνική“ και “ισχυρή πυρηνική“) και έξι σταθερές Χωροταξικά Μετακινούμενες δυνάμεις (κλειστοί βρόχοι) , (“ηλεκτρομαγνητισμός“ και “βαρύτητα“).
Προσοχή πιθανότατη εμπλοκή των δύο νέων, σε σχέση με την τέταρτη διάσταση, Γραμμικά εναλλασσομένων δυνάμεων και των δύο νέων σταθερών χωροταξικά μετακινουμένων δυνάμεων.

ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΩΣ ΑΠΕΙΡΕΣ

Για όλες τις υπόλοιπες φυσικές ή τεχνητές Διαστάσεις ακολουθείται η ίδια μεθοδολογία, και για κάθε επί πλέον Διάσταση, έχουμε από την προηγούμενη διάσταση συν δύο (2) πλευρικές Γραμμικές ή ελλειπτικές Εναλλασσόμενες δυνάμεις και συν δύο (2) κυκλικές χωροταξικά μετακινούμενες δυνάμεις.

ΣΧΕΣΗ ΘΕΣΕΩΣ Α’ ΚΑΙ ΘΕΣΕΩΣ Β’

Στην Β’ Μορφή εκτός της μίας Διαστάσεως, όπου η θέση “χ” ισούται πάντα με την θέση “ψ”, σε όλες τις άλλες διαστάσεις και μέσα σ’ αυτές, η θέση (“χ“ ,“ψ“) ισούται με την θέση (“ψ“ ,“χ“) αλλά με αντιστραμμένη πόλωση.

ΕΥΡΕΣΗ ΘΕΣΕΩΣ ΑΠΟ ΚΑΤΩΤΕΡΗ ΣΕ ΑΝΩΤΕΡΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ

1)Το σύνολο των πρώτων σωματιδίων στην Α’ Μορφή της κατώτερης Βρίσκονται στην ίδια θέση και στην Α’ Μορφή της ανώτερη Διάστασης.

2)Το υπολειπόμενο πρώτο σωματίδιο της Α’ Μορφής της ανώτερης Διάστασης Βρίσκεται στην θέση “χ“ = 1 και “ψ“ = Διάσταση.

3)Τα επόμενα σωματίδια στην Α’ Μορφή και ως Διάσταση * 2 βρίσκονται στην θέση “χ“ = 2 , “ψ“ = επόμενο ως Διάσταση * 2.

4)Τα επόμενα σωματίδια στην Α’ Μορφή και ως Διάσταση * 3 βρίσκονται στην θέση “χ“ = 3 , “ψ“ = επόμενο ως Διάσταση * 3.


5)Και ούτω καθ’ εξής μέχρι το τέλος της Α’ Μορφής στην Ανώτερη Διάσταση.

6)Η Β’ Μορφή ακολουθεί τον γενικό κανόνα των θέσεων, σε κάθε Ανώτερη Διάσταση.

Σχέδια και Χρωματισμοί.

Τα σχέδια και οι άξονες “χ“ και “ψ“ είναι μία προσπάθεια γραφικής αποτύπωσης (ομολογουμένως πολύ εκλαϊκευμένη) για να γίνει το κατά το δυνατόν ευκολότερη η κατανόηση των θέσεως της ύλης, των ενεργειών, των υπαρχόντων δυνάμεων και των διαστάσεων.

Μαύρο = “ Πρωτενέργεια” ή “σκοτεινή ενέργεια“.

Μπλε = Γραμμικό ή ελλειπτικό “Ηλεκτρομαγνητικό πεδίο μεταβαλλόμενης πολώσεως“ ή “Πρωτύλη“ ή “σκοτεινή ύλη“ (“ταλαντώσεις“ ή “συχνότητα“ κλπ.)
Πλευρικές Γραμμικές ή ελλειπτικές Εναλλασσόμενες δυνάμεις (“ασθενής πυρηνική“ και “ισχυρή πυρηνική“)

Κόκκινο = Ηλεκτρομαγνητικό κυκλικό πεδίο ή μετατόπιση δυνάμεων / ενέργειας (“ηλεκτρομαγνητισμός“ και “βαρύτητα“).

Η φορά των δυνάμεων μπορεί να είναι είτε δεξιόστροφη είτε αριστερόστροφη από πουθενά δεν προκύπτει ότι μπορεί να έχουν συγκεκριμένη φορά (δεξιόστροφη).

Πράσινο = Σχέδιο + Διάσταση + Αύξων αριθμός σχεδίου στην διάσταση.

Μορφές ύλης, διαστάσεις και επεξηγήσεις.

Πρώτη Διάσταση / μορφή = Πρωτενέργεια.

Δεύτερη Διάσταση / μορφή = Πρωτύλη.

Τρίτη Διάσταση / μορφή = Ασθενής Δύναμη +Ισχυρή Πυρηνική Δύναμη + Ηλεκτρομαγνητισμός + Βαρύτητα.

Τέταρτη Διάσταση / μορφή = Ασθενής Δύναμη +Ισχυρή Πυρηνική Δύναμη + Ηλεκτρομαγνητισμός + Βαρύτητα + Υπέρ Ασθενής Δύναμη + Υπέρ Ισχυρή Πυρηνική Δύναμη + Ενοποιημένο Πεδίο + Υπέρ Βαρύτητα.

Πέμπτη Διάσταση / μορφή = Ασθενής Δύναμη +Ισχυρή Πυρηνική Δύναμη + Ηλεκτρομαγνητισμός + Βαρύτητα + Υπέρ Ασθενής Δύναμη + Υπέρ Ισχυρή Πυρηνική Δύναμη + Ενοποιημένο Πεδίο + Υπέρ Βαρύτητα + (Οι τέσσερις επί πλέον εμφανιζόμενες δυνάμεις (πεδία) πρέπει ή να προέρχονται από επέκταση - μετάσταση των : Υπέρ Ασθενή Δύναμη, Υπέρ Ισχυρή Πυρηνική Δύναμη, Ενοποιημένο Πεδίο και Υπέρ Βαρύτητα ή πρέπει να είναι αρνητικές δυνάμεις).

Έκτη Διάσταση / μορφή = Το ψάχνω.

Εβδόμη Διάσταση / μορφή = Το ψάχνω.

Όγδοη Διάσταση / μορφή = Το ψάχνω.

Ένατη Διάσταση / μορφή = Το ψάχνω.

Δέκατη Διάσταση / μορφή = Το ψάχνω.

Εντέκατη Διάσταση / μορφή = Το ψάχνω.

Δωδέκατη Διάσταση / μορφή = Το ψάχνω.
Επεξηγήσεις των χρησιμοποιούμενων ονομάτων.

“ Πρωτενέργεια” = Η Ασθενής δύναμη (σήμερα ονομάζεται και σκοτεινή ενέργεια) που υπάρχει παντού στο Σύμπαν.

“ Πρωτύλη” = Η πάρα πολύ μικρή ύλη (δηλαδή σε μήκος Πλανκ κάτω από 10 στην -33 εκατοστά) και με απειροελάχιστο χρονικό μήκος κύματος (κάτω από 10 στην -43 δευτερόλεπτα), (σήμερα ονομάζεται και σκοτεινή ύλη).

“Ασθενής Δύναμη” = Η δύναμη που ευθύνεται για την διάσπαση των σωματιδίων και στην έκλυση ραδιενέργειας από αυτά.

“Ισχυρή Πυρηνική Δύναμη” = Η δύναμη που συγκρατεί τα πρωτόνια και τα νετρόνια στο εσωτερικό των πυρήνων των ατόμων και είναι υπεύθυνη για την εκλυόμενη ενέργεια που παράγεται από την διάσπαση των ατόμων.

“Ηλεκτρομαγνητισμός” = Η δύναμη που παράγει όλα τα ηλεκτρικά και τα μαγνητικά φαινόμενα.

“Βαρύτητα” = Η δύναμη που συγκρατεί να ουράνια σώματα στις αποστάσεις που τα χωρίζουν και την ύλη τους πάνω σε αυτά.

“Υπέρ Ασθενής Δύναμη” = Η δύναμη που ευθύνεται για την τροποποίηση και μεταβολή της συχνότητας πεδίου της πρωτύλη (σκοτεινής ύλης).

“Υπέρ Ισχυρή Πυρηνική Δύναμη” = Η δύναμη που συγκρατεί την πρωτύλη στην σημερινή υπάρχουσα κατάσταση και είναι υπεύθυνη για την διάσπαση αυτής.

“Ενοποιημένο Πεδίο” = Η υπέρ συγκέντρωση ηλεκτρικών και μαγνητικών πεδίων σε συγκεκριμένη χωροχρονική στιγμή και τοποθεσία.

“Υπέρ Βαρύτητα” = Το αποτέλεσμα που εμφανίζεται ξαφνικά και το βαρυτόνιο πρέπει να είναι ένα υπερπολυπλεξικό σωματίδιο (δηλαδή το βαρυτόνιο είναι ένα μποζόνιο με spin 2, και ταυτόχρονα υπάρχει το φερμιονικό αντίστοιχο του με spin 3/2 το "βαρυτίνο").

Σημείωση: Όλα τα ονόματα μέσα σε “εισαγωγικά” είναι απλά ενδεικτικά και τοποθετήθηκαν για να υπάρχει κάποιος τρόπος συνεννοήσεως.

Ποσοστά του Σύμπαντος ανά Διάσταση

Πρώτη Διάσταση - Πρωτενέργεια = 61,80469715698390 %
Δεύτερη Διάσταση – Πρωτύλη = 23,60649125031900 %
Τρίτη Διάσταση - Γνωστή ύλη, ενέργεια = 9,01657082366942 %
Τέταρτη Διάσταση - Μαύρες Τρύπες = 3,44390653215556 %
Πέμπτη Διάσταση = 1,31541052958723 %
Έκτη Διάσταση = 0,50242503540476 %
Έβδομη Διάσταση = 0,19190276383198 %
Όγδοη Διάσταση = 0,07329784180974 %
Ένατη Διάσταση = 0,02799633265663 %
Δέκατη Διάσταση = 0,01069328404314 %
Ενδέκατη Διάσταση = 0,00408433222414 %
Δωδέκατη Διάσταση = 0,00156002306213 %
Σύνολο Ενέργειας και Ύλης = 99,99903590574760 %

Συνολικά ποσοστά ύλης, ενέργειας, υλοενέργειας

Σύνολο Ενεργειακής κατάστασης Σύμπαντος = 62,61665677001640 %
Σύνολο Ύλης Σύμπαντος = 32,62306207398840 %
Σύνολο συνενωμένης υλοενέργειας Σύμπαντος = 4,75931706174279 %
Υπόλοιπο στατιστικού λάθους = 0,00096409425240 %

ή αναλόγως από ποια σκοπιά το βλέπουμε, πως το υπολογίζουμε

Σύνολο ενέργειας Σύμπαντος (Πρωτενέργεια)= 72,94665457772480 %
Πρωτύλη (σκοτεινή ύλη) = 23,60649125031900 %
Σύνολο σημερινά αντιληπτής ύλης Σύμπαντος = 3,44685417195624 %

Σημειώσεις – Επισυνάψεις

Για να μπορέσουν να γίνουν αντιληπτά τα πιο πάνω, νομίζω ότι είναι υποχρεωτικό να γίνουν μερικές διευκρινήσεις.

Πρωτενέργεια ή σκοτεινή ενέργεια

Πρωτύλη ή σκοτεινή ύλη ή Αιθήρ ή Πράνα ή Τσι

Η πρώτη διάσταση η πρωτενέργεια έχει απωθητικά χαρακτηριστικά, από τη δεύτερη ως και την πέμπτη διάσταση έχουμε ελκτικά χαρακτηριστικά, από την έκτη διάσταση και πάνω δεν γνωρίζω ακόμα.

Η δεύτερη διάσταση προέρχεται από την συμπύκνωση και την μετάλλαξη των πεδίων της πρώτης διάστασης (τριών διαφορετικών ειδών ενέργειας), όταν βρει τις κατάλληλες συνθήκες.

Η τρίτη διάσταση προέρχεται από την συμπύκνωση και την μετάλλαξη των πεδίων της δεύτερης διάστασης, όταν βρει τις κατάλληλες συνθήκες (τριών διαφορετικών ειδών ύλης (quarks)), και γίνεται αντιληπτή από εμάς, ως ύλη που βλέπουμε γύρω μας.

Η τέταρτη διάσταση προέρχεται από συμπύκνωση και την μετάλλαξη των πεδίων της τρίτης διάστασης, όταν βρει τις κατάλληλες συνθήκες και γίνεται αντιληπτή από εμάς, από τις μαύρες τρύπες.

Η πέμπτη διάσταση προέρχεται από συμπύκνωση και την μετάλλαξη των πεδίων της τέταρτης διάστασης, όταν βρει τις κατάλληλες συνθήκες, δηλαδή την συνένωση και συμπύκνωση μαύρων τρυπών.

Η συνένωση και συμπύκνωση των μαύρων τρυπών, δημιουργεί με την μετάλλαξη των πεδίων της τέταρτης διάστασης ένα μέρος πέμπτης διάστασης (ακόμη δεν έχω εντοπίσει τον τρόπο, που να γίνεται αντιληπτή η πέμπτη διάσταση) και ένα μέρος απελευθερώνει ενέργεια και ύλη που αφορούν τις τρεις πρώτες διαστάσεις, δηλαδή εδώ έχουμε μια ανακύκλωση το μέγεθος της οποίας δεν έχω, επακριβώς ανά είδος μορφής ενέργειας / ύλης, προσδιορίσει ακόμα.

Ο τερματισμός των διαστάσεων στις 12 γίνετε γιατί το ποσοστό του σύμπαντος που καλύπτει η δωδέκατη διάσταση είναι παρά πολύ μικρό και πέραν αυτού δεν έχει νόημα.

Ευνόητο είναι ότι μετά την έβδομη διάσταση και μέχρι την δωδέκατη μπορούν είτε να υπάρχουν είτε να μην υπάρχουν οι διαστάσεις, δηλαδή η δομή του σύμπαντος μπορεί κάλλιστα να σταματά στην έβδομη διάσταση, ή σε οποιαδήποτε άλλη διάσταση μεταξύ της έβδομης και της δωδέκατης.

Προσωπική μου άποψη είναι ότι οι μορφές ύλης – ενέργειας, «διαστάσεις» είναι 11 και ότι η 12η, διάσταση είναι ο «Θεός».

2011 - Συμπαντική φυσική: Μαθηματικοί τύποι Πυκνότητας Χρόνου – Πυκνότητας Χώρου.

πχ = π * {ρίζα} 3 / (ω * ψ)

Η πυκνότητα Χρόνου είναι η Τωρινή κατάσταση ύλης (πυκνότητα χώρου) επί την τετραγωνική ρίζα του 3 και διαιρείται με «ω» ωμέγα επί «ψ», όπου ωμέγα είναι το άθροισμα των αλλαγών της ύλης, και «ψ» ο αριθμός μεταβολών αναλογίας από την πρωτογενή μορφή της ύλης. Έτσι, από τον προηγούμενο τύπο μπορούμε να πάμε στον τύπο του χρόνου, δηλαδή ο χρόνος είναι το υπολογίσιμο μέγεθος που έγινε στο πλαίσιο των αλλαγών των μορφών της ύλης δηλαδή:

μ – Σ = (γχ * γν) + δε

Μάζα ύλης μείων συχνότητα ύλης ίσον με «γχ» γάμμα χ, πυκνότητα ύλης επί «γν» γάμμα ν, αλλαγές ύλης συν δέλτα έψιλον «δε».

Ανάλυση του «δ»: «δ» δέλτα είναι η αναλογία της πυκνότητας της ύλης (παράγεται δε από «δχ» που είναι το άθροισμα των αλλαγών του χρόνου συν «δν» που είναι ο αριθμός των μεταβολών της ύλης), και το «ε» έψιλον είναι ο συντελεστή βαρύτητας. Ο τύπος της σταθερότητας της ύλης, για κάθε σημείο του γαλαξία μας, έχει ως εξής:

Υ = σφ / λΜ

Η Σταθερότητα της ύλης είναι ίση με το άθροισμα της αποσύνθεσης της ύλης (επί «φ» φορές αποσύνθεσης) από την αρχική δομή της (Μάζα επί την αρχική μορφή σύνθεσης). Δηλαδή: Η ενέργεια είναι ίση με την αλλαγή πυκνότητας ύλης, δια της μάζας της ύλης στον μείον δέκατο έκτο βαθμό:

Ε = πχ / μ [-16]

(ο συντελεστής -16 είναι σχετικός ως προς την πυκνότητα ύλης του γαλαξία αναφοράς το -16 αφορά τον γαλαξία μας, ίσως να είναι -17).

Ο τύπος για την σταθερότητα της ύλης, συνδέει τις βασικές παραμέτρους για την ύπαρξη του δικού μας γαλαξία και του σύμπαντος γενικά. Αυτός ο τύπος είναι ο εξής:

ΤΕ = Υ / Σ (αμ * φτ)

Η ενέργεια είναι το άθροισμα των μονάδων μετατροπής ύλης πολλαπλασιαζόμενο με το διάνυσμα της βαρύτητας σε στρέβλωση του χρόνου, ο τύπος είναι γενικός επειδή λαμβάνει υπόψη του μια τεράστια ποικιλία από επιλογές, που αφορούν την δομή της ύλης.

Επεξήγηση 1: (Το διάνυσμα της βαρύτητας είναι το άθροισμα των μη αλληλοαναιρούμενων δυνάμεων μεταξύ δύο σωματιδίων οποιασδήποτε μορφής ύλης.)

Επεξήγηση 2: (Η στρέβλωση του χρόνου είναι η διαφορά της πρωτογενούς κατάστασης της ύλης από τις μεταβολές που υπέστη μέχρι να φτάσει στην τωρινή κατάσταση της).

Ο τύπος για την αύξηση της πυκνότητας, ύλης - χρόνου έχει ως εξής:

ςσΘ = (ςσΨ / ΕΔ) * [Ζ]

«ςσΘ» = Η αναλογία πυκνότητας του χρόνου αναφοράς.

«ςσΨ» = Η αναλογία πυκνότητα του χώρου αναφοράς.

«ΕΔ» = Διαιρούμενο με τον ρυθμό μεταβολής του χώρου του Σύμπαντος αναφοράς.

«[Ζ]» = Πολλαπλασιαζόμενο με την μέση συχνότητα (πυκνότητα) αλλαγών της ύλης αναφοράς.

Πυκνότητα χώρου: πΧ = μ / Ο δηλαδή η πυκνότητα χώρου είναι η μάζα δια τον όγκο. Πυκνότητα χρόνου:

πχ = π * {ρίζα} 3 / (ω * ψ)

δηλαδή η πυκνότητα του χώρου «π», επί την τετραγωνική ρίζα του 3 και διαιρούμενο από «ω» που είναι το άθροισμα των αλλαγών της ύλης (φορές), επί «ψ» που είναι ο αριθμός μεταβολών αναλογίας από «π» (πόσο μεταβλήθηκε).

2013 - Γενικά στοιχεία Συμπαντικής Φυσικής.

1./ Ο Σύμπαν μας αποτελείται από 60 διαφορετικά είδη της ύλης.

2./ Η ύλη έχει μόνο τέσσερα βασικά στοιχεία (Quarks , Quants , Lang και Jong).

3./ Τα τέσσερα βασικά στοιχεία της ύλης, δημιουργούν μέχρι (17) δέκα επτά διαφορετικά «δομικά στοιχεία».

4./ Κάθε μονάδα «δομικού στοιχείου» αποτελείτε από συνδυασμούς των Quarks , Quants , Lang και Jong.

5./ Τα Quarks , Quants, Lang και Jong, τα τέσσερα αυτά δομικά στοιχεία αποτελούν το βασικό υλικό που δημιουργεί το σύμπαν, αλλά και κάθε μορφή ύλης.

6./ Όλες οι μορφές ύλης είναι διπολικές, και πάντα είναι ζευγαρωμένες, αυτές οι διπολικές καταστάσεις είναι τα αποτελέσματα που προέρχονται από τα Quants και τα Quarks.

7./ Τα συμπλέγματα που δημιουργούνται από τις διάφορες μορφές ύλης είναι δισεκατομμύρια.

Υστερόγραφο: Έχω εδώ και αρκετό καιρό σχεδιάσει άλλους (2) δύο μηχανισμούς που ακολουθούν τα ποίο πάνω περιγραφόμενα, θεωρητικά δουλεύουν και παράγουν με μικρό κόστος ενέργεια, ό ένας μοιάζει με «ντόνατς» και ο άλλος αποτελείτε από αντίστροφους «κώνους», πριν λίγο καιρό ανακάλυψα ότι παρόμοιο σχέδιο του δεύτερου με τους αντίστροφους «κώνους» υπάρχει σε σχέδιο και σε μία από τις πυραμίδες της Αιγύπτου.

Κλείνοντας, θέλω να σας ζητήσω ξανά την βοήθεια σας, όχι μόνο για την υλοποίηση της ευρεσιτεχνίας, αλλά προπαντός για την μετά την υλοποίηση πορεία, εποχή της ευρεσιτεχνίας, σε οποιοδήποτε επίπεδο νομίζετε εσείς, ότι μπορείτε να προσφέρετε, να την υλοποιήσουμε ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ, και να την διαχειριστούμε ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ, είτε την συγκεκριμένη ευρεσιτεχνία που περιγράφω είτε κάποιο άλλο από τα άλλα δύο σχέδια που ήδη κατέχω, είτε κάποιο σχέδιο δικό σας,( θεωρητικά τα σχέδια μπορούν να είναι άπειρα, για την άνευ κόστους παραγωγή άπειρης θεωρητικά ενέργειας ), που να ακολουθεί την θεωρία, δηλαδή τον δρόμο που προσπαθεί να χαράξει η θεωρία που περιγράφετε στην ευρεσιτεχνία.

Ευνόητο είναι ότι ο τρόπος της συνεργασία μας θα εξακολουθήσει την «Ιδέα» και τις «Αρχές» που περιγράφονται στην «ΗθοΔημοκρατία».


Edited by - Sol-Mix on 13/11/2013 12:31:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2013, 09:07:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Sol-Mix
Πύρινος: έγραψες

quote:

Δε καταλαβαίνω όμως, πώς οι έρευνες περί εξωγήινων θα λύσουν όλα αυτά προβλήματα; Πώς ξεφεύγουν από τον καναπέ;

Θα μπορούσε να ήταν μια νέα πολιτική κίνηση
Επομένως αυτή τη στιγμή, δεν ξεφεύγουν από τον καναπέ(;) ή ξεφεύγουν;
Αυτά που λες περί ηθοδημακρατίας συμφωνώ (και ποιος δε θα συμφωνούσε εν καιρώ κρίσης αλλά μη ξεχνάς οτι ανέκαθεν (σε κάθε "δημοκρατία") υπήρχαν οι δημαγωγοί. Ο ίδιος ο λαός ανέβαζε τους δημαγωγους.
quote:
Τον Ιούνιο του 2006 κατέθεσα μια ευρεσιτεχνία στον Οργανισμό Βιομηχανικής Ιδιοκτησίας. Τον Ιανουάριο του 2009, αφού η ευρεσιτεχνία πέρασε από σαράντα κύματα, Ευρωπαϊκό γραφείο ευρεσιτεχνιών σίγουρα, έτσι τουλάχιστον μου είπαν, και δεν ξέρω και από πού αλλού, αφού με κάλεσαν 3 φορές για επεξηγήσεις, αφού μου έστειλαν και μου ζήτησαν να αξιολογήσω κάποιες εργασίες του Αρχιμήδη σε σχέση με την ευρεσιτεχνία μου, τα πρωτότυπα κείμενα υπάρχουν μόνο σε βιβλιοθήκη Αμερικάνικου πανεπιστημίου, ας είναι καλά το διαδίκτυο, μου έδωσαν τελικά το Ελληνικό δίπλωμα ευρεσιτεχνίας με αριθμό 1006249 και ημερομηνία εκδόσεως 30 Ιανουαρίου 2009 (31 μήνες μετά την κατάθεση !!!).

Η συσκευή που παρουσίασες έχει τεθεί σε πειραματική εφαρμογή; Υπαρχεί δηλαδή κάπου κάποιο πρωτότυπο;


Edited by - Πύρινος on 20/11/2013 09:08:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2013, 09:59:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
... Ο ίδιος ο λαός ανέβαζε τους δημαγωγους....
Ο ανταγωνισμός είναι στο επίπεδο: ποιος θα μου πει καλύτερα αυτά που θέλω ν'ακούσω;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2013, 13:48:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Πύρινος: έγραψε

quote:

Δε καταλαβαίνω όμως, πώς οι έρευνες περί εξωγήινων θα λύσουν όλα αυτά προβλήματα; Πώς ξεφεύγουν από τον καναπέ;


Θα μπορούσε να ήταν μία εξωγήινη φυλή που να σκεπτόταν και να συμπεριφερόταν σας εμάς, δηλαδή να επισκεπτόταν τον πλανήτη μας, και να αποφάσιζαν ότι τον βρήκαν και είναι πλέον ιδιοκτησία τους με όλα τα υπάρχοντα του, και να μας ανακοίνωναν ότι έχουμε 3 επιλογές που πρέπει να αποφασίσουμε μέσα σε 48 γήινες ώρες, ποία επιλογή θέλει να ακολουθήσει ο καθένας μας.

Επιλογή α’: Να γίνεις τροφή, δηλαδή μπιστολάκια, όπως κάνεις τα πρόβατα, τα γουρούνια, τα μοσχάρια κλπ.

Επιλογή β’: Να γίνεις Σκλάβος, δηλαδή να δουλεύεις 8 – 12 ώρες την ημέρα, από πάνω σου θα έχεις ένα αόρατο μαστίγιο που θα σε κάνει τόπι στο ξύλο αν λουφάρεις, και μετά θα είσαι ελεύθερος να λες και να κάνεις ότι θέλεις,

Επιλογή γ’: Να γίνεις πειραματόζωο και όταν τελειώσεις να σε πετάξουν στα σκουπίδια, γιατί ούτε για τροφή δεν θα κάνεις.

Τότε είμαι βέβαιος ότι θα σηκωνόσουν από τον καναπέ, και θα φώναζες ότι αυτό είναι άδικο, αυτό είναι εκείνο, αυτό είναι τούτο κλπ.

Αλήθεια ποία ακριβώς διαφορά βλέπεις από αυτά που σου έγραψα, με αυτά που συμβαίνουν σήμερα ???


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2013, 23:53:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Sol-Mix
Αλήθεια ποία ακριβώς διαφορά βλέπεις από αυτά που σου έγραψα, με αυτά που συμβαίνουν σήμερα ???
Απο τα τρία που έγραψες μόνο το β' ξέρουμε οτι συμβαίνει. Το α' και το γ' μπορεί να έχουν συμβεί, αλλά όχι απο εξωγήινους αλλά.. γηίνους.
Και πάλι δε καταλαβαίνω πώς μια σειρά απο υποθέσεις πάνω σε υποθέσεις πάνω σε άλλες υποθέσεις, ξεσηκώνουν ΑΜΕΣΑ κάποιον από τον καναπέ. Ούτε θεωρώ οτι το να ρίχνουμε τα προβλήματά μας στους εξωγήινους θα μας βοηθήσει να ξεσηκωθούμε. Ήδη ρίχνουμε τα προβλήματά μας στην Τρόικα και την κυβέρνηση, και μια χαρά βασιλεύουν ακόμα. Αυτό που δε κάνουμε ποτέ είναι να ρίχνουμε τις ευθύνες στα μούτρα μας, αντί να φτιάχνουμε άλλες πραγματικότητες για να ρίχνουμε τις ευθύνες.


Edited by - Πύρινος on 21/11/2013 23:54:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2013, 10:21:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πύρινος: και τα τρία ισχύουν, α) τροφή, είτε ο ίδιος (τα όργανα σου) είτε να παράγεις άλλη τροφή για αυτούς, β) Σκλάβος, ήδη γνωρίζεις, γ) πειραματόζωο, είτε ιατρικό, είτε κοινωνικό, είτε νοητικό, δεν ξέρω αν ευθύνονται για αυτά, γήινοι ή εξωγήινοι.

Η διαφοροποίηση πύρινος προέρχεται από το ότι, εσύ και οι περισσότεροι, αν όχι όλοι εδώ μέσα άλλα και πάνω στον πλανήτη, πιστεύετε ότι οι εξωγήινοι είναι «υποθέσεις», έτσι νόμιζα και εγώ μέχρι 11 μήνες πριν, όταν κάποιος ξεκινά με την απόλυτη βεβαιότητα της ύπαρξή τους, τότε το μυαλό του αρχίζει να λειτουργεί διαφορετικά, περίπου ανάποδα, από ότι λειτουργούσε πριν, δεν ξέρω γιατί γίνετε αυτό αλλά αυτό ΓΙΝΕΤΕ.

Τότε πύρινος, βλέπεις με διαφορετική λογική αυτά που διαβάζεις, αυτά που προσπαθούν να σε πείσουν ότι είναι αλήθεια, τα πλάσματα γενικά, την φιλοσοφία, την θρησκεία, την κοινωνία, την ζωή, τον εαυτόν σου κλπ.

Δεν νομίζω πύρινος, ότι κανείς ποτέ σε «φυσιολογικές συνθήκες» θα «ξεσηκωθεί», η συντριπτική πλειοψηφία της ανθρωπότητας έχει ήδη πλανηθεί, έχει ήδη αποδημοκρατηθεί, έχει ήδη αποχαυνωθεί, είχε ήδη παραπλανηθεί και η νέοι είναι ήδη γέροι στη νόηση.

«φυσιολογικές συνθήκες»: οι συνθήκες πού επικρατούν στον πλανήτη από της 6 Αυγούστου 1945 μέχρι σήμερα.

Υστερόγραφο: μέρος της συσκευής έχει ήδη κατασκευαστεί, από όσο γνωρίζω έχει πειραματιστεί επίσης με την συσκευή και το τμήμα Φυσικής του πανεπιστημίου της Ζυρίχης.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2013, 12:58:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η διαφοροποίηση πύρινος προέρχεται από το ότι, εσύ και οι περισσότεροι, αν όχι όλοι εδώ μέσα άλλα και πάνω στον πλανήτη, πιστεύετε ότι οι εξωγήινοι είναι «υποθέσεις», έτσι νόμιζα και εγώ μέχρι 11 μήνες πριν, όταν κάποιος ξεκινά με την απόλυτη βεβαιότητα της ύπαρξή τους, τότε το μυαλό του αρχίζει να λειτουργεί διαφορετικά, περίπου ανάποδα, από ότι λειτουργούσε πριν, δεν ξέρω γιατί γίνετε αυτό αλλά αυτό ΓΙΝΕΤΕ.
Εγώ πιστεύω οτι υπάρχουν εξωγήινοι... αλλά δε πιστεύω οτι οφείλονται σε αυτούς όλα τα δεινά του κόσμου.

Υπάρχουν αρκετά στοιχεία για να στηρίξουν την ύπαρξη ΑΤΙΑ και πιθανόν εξωγηίνων. Υπάρχει μάλιστα και κάποιος, ο Steven Greer, ο οποίος κάνει και αυτός εδώ και καιρό έρευνα πάνω στο θέμα και προσπαθεί να του δώσει δημοσιότητα κλπ κλπ. Εντούτοις και αυτά που αυτός λέει βασίζονται σε ΚΑΠΟΙΕΣ αποδείξεις, δεν είναι υποθέσεις επί υποθέσεων επι άλλων υποθέσεων.
Και μάλιστα προσπαθεί να προσεγγίσει τους εξωγήινους με πνευματικές μεθόδους και όχι τόσο με radios και άλλες "σύγχρονες" τεχνολογίες, που για τη δικιά τους τεχνολογία τα radios και όλα αυτά θα είναι κάτι το αντίστοιχο με "σήματα της φωτιάς".
Άλλα πάλι μέσα σε αυτό υπάρχει μια πειραματική (επιστημονική σχεδόν) μέθοδος.

Και πάνω στη λέξη "εξωγηίνος" θα ήθελα να ρίξω και το εξής ερώτημα: όταν λέμε εξωγήινος, τι εννοούμε; Εννούμε οντότητες υλικές και φανερές στα μάτια ή οντότητες πνευματικές (Μη-φανερές στα μάτια) ή οντότητες που λειτουργούν και στα δύο επίπεδα;..

Εδώ σε θέλω κάβουρα...

Edited by - Πύρινος on 22/11/2013 13:09:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2013, 13:53:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
....
Και πάνω στη λέξη "εξωγηίνος" θα ήθελα να ρίξω και το εξής ερώτημα: όταν λέμε εξωγήινος, τι εννοούμε; Εννούμε οντότητες υλικές και φανερές στα μάτια ή οντότητες πνευματικές (Μη-φανερές στα μάτια) ή οντότητες που λειτουργούν και στα δύο επίπεδα;..

Εδώ σε θέλω κάβουρα...


Εδώ είναι το θέμα! Κανονικά ο όρος αφορά μορφές ζωής - και νοημοσύνης - σαν κι εμάς με τη διαφορά ότι εμφανίστηκαν και εξελίχθηκαν εκτός Γης - με τέτοια χρήση δεν περιμένει κανείς εξωγήινους με υπερτεχνολογία να ακρωτηριάζουν οικειακά ζώα ή να εμφανίζονται ή και να "απαγάγουν" κακομοίρηδες για το τίποτα κτλ. Θα έκανες εσύ κάτι τέτοιο αν είχες τη δυνατότητα; Κι αν έχουν υπερτεχνολογία σιγά την αγάγκη που έχουν για να εκμεταλλευτούν πόρους της Γης. Το Σύμπαν είναι τεράστειο και ουσιαστικά άδειο - πουθενά ίχνος ζωής στους κοντινούς πλανήτες ή συστήματα. Άρα αν ζητά κανείς πόρους δεν έχει ανάγκη να παίζει κρυφτούλι στη Γη.
Έτσι φτάνουμε στους άλλους "εξωγήινους" της σύγχρονης νεομυθολογίας (που ουσιαστικά γι'αυτούς κουβεντιάζουμε) που έχουν μεταφυσικές ποιότητες, μυστήριους τρόπους (σα 'θεότητες') δρουν παράλογα (αν νοιάζονται για την παγκόσμια ειρήνη και είναι υπερτεχνολογικοί τι περιμένουν; αν πάλι είναι κακότατοι και εκμεταλλευτές χάνουν τον καιρό τους με χαζοαπαγωγές. Ας μαζέψουν μερικές χιλιάδες ανθρώπους & ζώα κι ας τους βάλουν κάπου να κάνουν τη δουλειά τους αν πια το χρειάζονται τόσο αντί να παίζουν το κρυφτούλι.
Έτσι - η μεταφυσική ποιότητα που εμφανίζουν είναι μάλλον και ένδειξη ότι δεν είναι το πρώτο και λογικό που κανείς καταλαβαίνει (που ανέφερα στην αρχή).

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2013, 15:05:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

με τέτοια χρήση δεν περιμένει κανείς εξωγήινους με υπερτεχνολογία να ακρωτηριάζουν οικειακά ζώα ή να εμφανίζονται ή και να "απαγάγουν" κακομοίρηδες για το τίποτα κτλ. Θα έκανες εσύ κάτι τέτοιο αν είχες τη δυνατότητα;

Εγω θα το έκανα, αν ήθελα να γνωρίσω και να κατανοήσω μια διαφορετική μορφή ζωής.Προφανώς κατώτερη απο μένα, όπως κάνω και σήμερα στα βιολογικά μου εργαστήρια, με κατώτερους οργανισμούς.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2013, 15:17:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

με τέτοια χρήση δεν περιμένει κανείς εξωγήινους με υπερτεχνολογία να ακρωτηριάζουν οικειακά ζώα ή να εμφανίζονται ή και να "απαγάγουν" κακομοίρηδες για το τίποτα κτλ. Θα έκανες εσύ κάτι τέτοιο αν είχες τη δυνατότητα;

Εγω θα το έκανα, αν ήθελα να γνωρίσω και να κατανοήσω μια διαφορετική μορφή ζωής.Προφανώς κατώτερη απο μένα, όπως κάνω και σήμερα στα βιολογικά μου εργαστήρια, με κατώτερους οργανισμούς.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Όταν είναι "κατώτεροι" οι οργανισμοί δεν έχεις ανάγκη να κρύβεσαι - περιμένεις στα εργαστήριά σου να μην κοιτάζουν τα άλλα μικρόβια για να παρατηρήσεις κάποια; Έπειτα οι άνθρωποι έχουν νοημοσύνη, ένα νοήμων ον που συμπεριφέρεται έτσι θα πρέπει να είναι κάτι το εντελώς διαφορετικό, άρα όχι "εξωγήινο" με την απλή έννοια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2013, 13:53:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ήθελα εκ των προτέρων να σας δηλώσω ότι, ότι θα διαβάσετε ποίο κάτω, δεν αφορά κανέναν προσωπικά, δηλαδή δεν επιθυμώ ούτε επιζητώ την οποιαδήποτε προσωπική αντιδικία με κανένα / καμία σας, και ότι είναι γενικές τοποθετήσεις σε σχέση με τον σημερινό πολιτισμό της ανθρωπότητας.

Την έκφραση "κατώτεροι οργανισμοί" πρέπει να την αποβάλετε από το λεξιλόγιο σας ως αναφορά «όντα» ή «οντότητες» μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε άλλου είδους εκφράσεις, παράδειγμα «κατώτερη των περιστάσεων» που να αφορούν σκέψη, φιλοσοφία κλπ. Ιδέες για κατώτερους, ανώτερους πολιτισμούς έχουν φέρει τον πολιτισμό μας στην σημερινή κατάσταση τους, αυτοί δε που τις ενστερνίζονται είναι σφετεριστές της Ελευθερίας και της Δημοκρατίας, και ο μεγαλύτερος εχθρός της Δημοκρατίας και της Ελευθερίας είναι οι σφετεριστές των.

Κανένας «Θεός», σε όποιον και αν πιστεύετε, δεν σας είπε ποτέ ότι υπάρχουν ανώτερα και κατώτερα όντα, δεν αναφέρομαι στα λεγόμενα και γραφόμενα των αυτό ανακηρυσσόμενων δήθεν «εκπροσώπων του Θεού».

Όσο αποδέχεστε, Νόμους, Αποφάσεις, Φόρους, Συνταγματικά άρθρα κλπ, που δεν έχετε ψήφιση εσείς οι ίδιοι προσωπικά (η «αντιπροσωπευτική Δημοκρατία» είναι απλά μια άλλη έκφραση, μορφή της «ολιγαρχίας» και του «φασισμού»), τόσο θα δένεστε στα δεσμά της Σκλαβιάς, της Δουλείας, της Υποταγής και του Φασισμού.

Αν προσπαθήσετε να καταλάβετε την θεωρία, που συνοδεύει την ευρεσιτεχνία, θα δείτε ότι υπάρχουν πολλές μορφές ύλης «διαστάσεις», τα όντα της 3 «διάστασης» είναι όμοια με εμάς και γίνονται αντιληπτά άμεσα από εμάς, τα όντα της 4 «διάστασης» είναι μισοάυλα, και δεν γίνονται άμεσα αντιληπτά από εμάς (φαντάσματα, ξωτικά, , τα όντα της 5 «διάστασης» είναι καθαρά ενεργειακά όντα, ο μόνος τρόπος να τα αντιληφθούμε ίσως είναι μέσα στα όνειρα μας, δεν ξέρω, τα όντα μεγαλύτερων «διαστάσεων», είναι παντελώς αδύνατον να γίνουν αντιληπτά από εμάς (μπορεί, αν υποθέσουμε ότι έχουν ανθρωπινή μορφή, η μία πατούσα τους να είναι στην Γή, ή άλλη στον Άρη, η μία παλάμη τους στον Δία, η άλλη στον Πλούτωνα κλπ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2013, 17:17:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sol-mix όλα αυτά που γράφεις πως προέκυψαν; Έχεις στηριχθεί σε κάποιες άλλες θεωρίες, είναι προϊόν channeling ή έχουν προκύψει απλά διαισθητικά; Γιατί όσον αφορά την φυσική και τα μαθηματικά που αναφέρεις, βλέπω απλά κάποιους κατασκευασμένους τύπους και κάποια δοσμένα ονόματα χωρίς να φαίνεται κάποια επαγωγική διαδικασία, πως προκύπτουν δηλαδή.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2013, 14:25:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Heretic: έγραψε

quote:

Sol-mix όλα αυτά που γράφεις πως προέκυψαν; Έχεις στηριχθεί σε κάποιες άλλες θεωρίες, είναι προϊόν channeling ή έχουν προκύψει απλά διαισθητικά; Γιατί όσον αφορά την φυσική και τα μαθηματικά που αναφέρεις, βλέπω απλά κάποιους κατασκευασμένους τύπους και κάποια δοσμένα ονόματα χωρίς να φαίνεται κάποια επαγωγική διαδικασία, πως προκύπτουν δηλαδή.


Τα αποτελέσματα από την αρχή μέχρι και την Συμπαντική Φυσική προέρχονται από εργασία 10 ετών και, πλέον, δηλαδή από «σκληρή δουλεία», το τελευταίο κομμάτι «2013 - Γενικά στοιχεία Συμπαντικής Φυσικής», όπως έχω ήδη προαναφέρει, το βρήκα και το έβαλα γιατί κάποια στοιχεία του κολλάνε, κάποια άλλα ίσως να κολλάνε, και για κάποια άλλα δεν έχω ακόμα άποψη.

Δεν αντιλαμβάνομαι που βλέπεις την μη «επαγωγική διαδικασία», μέχρι και την Πέμπτη μορφή ύλης (διάσταση) τα πάντα είναι κατανοητά και αναλυτικά διατυπωμένα, αν θέλεις ξανά διάβασε τα «ν» φορές και θα τα καταλάβεις.

Δεν έχω καταλήξει ακόμα το τι γίνετε από την έκτη μορφή ύλης και μετά, όπως ήδη αναφέρω, ίσως περνάμε σε άλλο σύμπαν, ίσως υπάρχει κάτι ακόμα ποίο εξωτικό.

Το πρόβλημα για μένα όμως, αγαπητή / ε Heretic είναι άλλο, εδώ και περισσότερες από 10 ημέρες, έχω απευθύνει σε όλους σας, πρόσκληση συνεργασίας, και μέχρι σήμερα δεν έχω καμία «εκδήλωση ενδιαφέροντος», αλήθεια αυτό τι ακριβώς σημαίνει ;;;

Ερωτήσεις:

Οι συμμετέχοντες στο forum είναι τόσο πολύ βολεμένοι που απλά συμμετέχουν για να κάνουν πλάκα ;;;

Οι συμμετέχοντες στο forum είναι εντεταλμένοι να συλλέγουν αποκλειστικά και μόνο πληροφορίες (CIA, NSA, ΕΥΠ κλπ) ;;;

Οι συμμετέχοντες στο forum είναι βιομηχανικοί κατάσκοποι, και ασχολούνται μόνο για την τσέπη τους και την τσέπη του αφεντικού τους ;;;

Κάτι άλλο που δεν μπορώ να φανταστώ ;;;

Περιμένω απαντήσεις !!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2013, 16:45:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρέπει να συμπεριλάβεις και μερικές κατηγορίες ακόμα αναγνωστών. Δεν τις γράφω για να μην σε πατρονάρω, αλλά καλό είναι μερικές φορές να αντιλαμβανόμαστε την σιωπή των άλλων και με άλλη οπτική γωνία

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2013, 19:01:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πριν από μερικά post είχα γράψει για τις «προφητείες» που είχα ανακαλύψει, αυτές αφορούσαν το μέλλον, σήμερα σας γράφω κάποιες άλλες «προφητείες», άμεσες, αυριανές και μεθαυριανές, που έχουν και κάποια ΑΞΙΑ.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΔΕΛΤΙΟ - 1 - ΤΑ ΣΙΓΟΥΡΑΚΙΑ

154 ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ-ΝΥΡΕΜΒΕΡΓΗ = 1 ΑΠΟΔΟΣΗ =1,33
156 ΜΠΑΓΕΡΝ-ΜΠΡΑΟΥΝΣΒΑΪΓΚ = 1 ΑΠΟΔΟΣΗ =1,18 ΠΡΟΣΟΧΗ ΔΙΝΕΙ +1 ΓΚΟΛ ΣΤΗΝ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΗ
161 ΕΒΕΡΤΟΝ-ΣΤΟΟΥΚ = 1 ΑΠΟΔΟΣΗ = 1,55 ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΙΝΑΙ ΚΩΛΟΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ
162 ΚΑΡΝΤΙΦ-ΑΡΣΕΝΑΛ = 2 ΑΠΟΔΟΣΗ = 1,50
196 ΕΛΤΣΕ-ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ = 2 ΑΠΟΔΟΣΗ = 1,40
244 ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ-ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ = 1 ΑΠΟΔΟΣΗ = 1,25 ΠΡΟΣΟΧΗ ΔΙΝΕΙ +1 ΓΚΟΛ ΣΤΗΝ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΗ
260 ΝΤΕΝ ΧΑΑΓΚ-ΑΓΙΑΞ = 2 ΑΠΟΔΟΣΗ = 1,40
278 ΙΝΤΕΡ-ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ = 1 ΑΠΟΔΟΣΗ = 1,28
290 ΣΑΛΤΣΜΠΟΥΡΓΚ-ΡΙΝΤ = 1 ΑΠΟΔΟΣΗ = 1,20
302 ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ-ΣΟΥΟΝΣΙ = 1 ΑΠΟΔΟΣΗ = 1,20
303 ΤΣΕΛΣΙ-ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ = 1 ΑΠΟΔΟΣΗ = 1,45
304 ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ-ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ = 1 ΑΠΟΔΟΣΗ = 1,35 ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΙΝΑΙ ΚΩΛΟΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ
310 ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ--ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ = 1 ΑΠΟΔΟΣΗ = 1,22
323 ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ-ΛΥΩΝ = 1 ΑΠΟΔΟΣΗ = 1,30

ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΑΠΟΔΟΣΗ ΣΤΟ 1 ΕΥΡΩ = 93,60 ΕΥΡΩ, ΑΝ ΤΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΟΛΑ

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΔΕΛΤΙΟ - 2 - ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΛΘΟΥΝ

159 ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ-ΣΑΝΤΕΡΛΑΝΤ = 1 ΑΠΟΔΟΣΗ = 1,80
163 ΝΟΡΓΟΥΙΤΣ-ΚΡΙΣΤΑΛ ΠΑΛΑΣ = 1 ΑΠΟΔΟΣΗ = 1,80
218 ΠΑΡΜΑ-ΜΠΟΛΟΝΙΑ = 1 ΑΠΟΔΟΣΗ = 1,70 ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΙΝΑΙ ΚΩΛΟΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ
241 ΛΟΡΙΑΝ-ΝΙΣ = 1 ΑΠΟΔΟΣΗ = 1,90 ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΙΝΑΙ ΚΩΛΟΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ
243 ΤΟΥΛΟΥΖ-ΣΟΣΟ = 1 ΑΠΟΔΟΣΗ = 1,60 ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΙΝΑΙ ΚΩΛΟΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ
281 ΧΑΛ-ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ = 2 ΑΠΟΔΟΣΗ = 1,50
314 ΒΑΛΕΝΘΙΑ-ΟΣΑΣΟΥΝΑ =1 ΑΠΟΔΟΣΗ = 1,40 ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΙΝΑΙ ΚΩΛΟΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ
324 ΑΘΛΕΤΙΚ ΜΠΙΛΜΠΑΟ-ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ = 2 ΑΠΟΔΟΣΗ = 1,60
339 ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ-ΒΕΡΟΝΑ = 1 ΑΠΟΔΟΣΗ = 1,40 ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΙΝΑΙ ΚΩΛΟΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ

ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΑΠΟΔΟΣΗ ΣΤΟ 1 ΕΥΡΩ = 78,80 ΕΥΡΩ, ΑΝ ΤΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΟΛΑ

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΔΕΛΤΙΟ - 3 - ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΕΣ ΕΚΠΛΗΞΕΙΣ

239 ΒΑΛΕΝΣΙΕΝ-ΛΙΛ = 2 ΑΠΟΔΟΣΗ = 1,90 ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΙΝΑΙ ΚΩΛΟΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ
246 ΤΖΕΝΟΑ-ΤΟΡΙΝΟ = 1 ΑΠΟΔΟΣΗ = 2,15
269 ΜΠΟΡΝΤΟ-ΑΖΑΞΙΟ = 1 ΑΠΟΔΟΣΗ = 1,40
277 ΑΤΑΛΑΝΤΑ-ΡΟΜΑ = 2 ΑΠΟΔΟΣΗ = 1,75
289 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΞΑΝΘΗ = 1 ΑΠΟΔΟΣΗ = 2,55
291 ΝΑΪΜΕΓΚΕΝ-ΑΛΚΜΑΑΡ = 2 ΑΠΟΔΟΣΗ = 1,80
292 ΜΠΑΣΤΙΑ-ΕΒΙΑΝ =1 ΑΠΟΔΟΣΗ = 1,75 ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΙΝΑΙ ΚΩΛΟΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ

ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΑΠΟΔΟΣΗ ΣΤΟ 1 ΕΥΡΩ =80,40 ΕΥΡΩ, ΑΝ ΤΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΟΛΑ

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Προσοχή παίζουμε συνετά, παίζουμε από τα σιγουράκια, τόσα, όσα να μας δίνουν το ποσόν που θα παίζουμε από τα υπόλοιπα, συν ένα μικρό κέρδος, το ζητούμενο είναι να μην χάσουμε και όχι να γίνουμε εκατομμυριούχοι από μερικά δελτία.


Edited by - Sol-Mix on 29/11/2013 19:24:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2013, 20:12:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπάρχει σχετικό θέμα για αυτά στο << ΜΕΤΑΞΥ ΤΥΡΟΥ ΚΑΙ ΑΧΛΑΔΙΟΥ>> Sol-Mix.
Δεν είναι ο σωστός χώρος εδώ.


ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2013, 15:37:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Έναν δεύτερο γενετικό κώδικα μέσα στο DNA βρήκαν επιστήμονες στις ΗΠΑ, με επικεφαλής τον έλληνα καθηγητή γενετικής της Ιατρικής Σχολής του πανεπιστημίου Ουάσιγκτον του Σιάτλ, Γιάννη Σταματογιαννόπουλο.

O κώδικας αυτός περιέχει πρόσθετες πληροφορίες που αλλάζουν τον τρόπο με τον οποίο οι επιστήμονες «διαβάζουν» τον κανονικό κώδικα του DNA και εξηγούν τις μεταλλάξεις του από άποψη υγείας. Έτσι η ανακάλυψη μπορεί να ανοίξει νέους δρόμους για τη διάγνωση και θεραπεία πολλών ασθενειών.

Από τότε που αποκωδικοποιήθηκε για πρώτη φορά ο γενετικός κώδικας στη δεκαετία του ΄60, οι βιολόγοι υπέθεσαν ότι αυτός χρησιμοποιείτο αποκλειστικά για να καθοδηγεί τη δημιουργία των πρωτεϊνών. Όμως η ομάδα του Σταματογιαννόπουλου ανακάλυψε πως το γονιδίωμα χρησιμοποιεί τον γενετικό κώδικα για να «γράψει» δύο διαφορετικές «γλώσσες» βιολογικού προγραμματισμού.

Η μία κωδικοποιεί και κατευθύνει τις πρωτεΐνες και η άλλη καθοδηγεί το κύτταρο σχετικά με το πώς τα γονίδια θα ελέγχονται. Η μια «γλώσσα» είναι «γραμμένη» πάνω στην άλλη και γι’ αυτό ο δεύτερος κώδικας είχε παραμείνει για τόσο καιρό κρυφός.

«Εδώ και πάνω από 40 χρόνια», δήλωσε ο έλληνας επιστήμονας, «υποθέταμε ότι οι αλλαγές στο DNA που επιδρούν στον γενετικό κώδικα, έχουν επίπτωση απλώς στη δημιουργία των πρωτεϊνών. Τώρα ξέρουμε ότι αυτή η έως τώρα κεντρική υπόθεση για την ανάγνωση του ανθρωπίνου γονιδιώματος αποτελούσε μόνο το ήμισυ της εικόνας. Τα νέα ευρήματα φανερώνουν πως το DNA είναι μια απίστευτα ισχυρή συσκευή αποθήκευσης πληροφοριών, την οποία η φύση έχει αξιοποιήσει με απρόσμενους τρόπους».

Ο κανονικός γενετικός κώδικας χρησιμοποιεί ένα βιοχημικό «αλφάβητο» 64 «γραμμάτων», τα οποία λέγονται κωδικόνια. Η ομάδα του Σταματογιαννόπουλου βρήκε ότι μερικά κωδικόνια μπορούν να έχουν δύο «νοήματα», ένα (ήδη γνωστό) που αφορά τη δημιουργία των πρωτεϊνών και ένα δεύτερο (άγνωστο έως τώρα) που αφορά τον έλεγχο των γονιδίων.
Οι δύο αυτοί κώδικες φαίνεται να έχουν εξελιχτεί διαχρονικά σε συνάφεια μεταξύ τους. Έτσι, οι εντολές που αφορούν τον έλεγχο των γονιδίων (ο δεύτερος κώδικας) βοηθάνε να σταθεροποιηθούν ορισμένα επωφελή για τον οργανισμό χαρακτηριστικά των πρωτεϊνών.

Η σημασία της ανακάλυψης είναι δυνητικά μεγάλη για το πεδίο της ιατρικής και της φαρμακευτικής. «Το γεγονός ότι ο γενετικός κώδικας μπορεί να γράφει ταυτόχρονα δύο είδη πληροφοριών, σημαίνει ότι πολλές αλλαγές στο DNA που φαίνονται να μεταβάλουν τις αλληλουχίες των πρωτεϊνών, μπορεί επίσης στην πραγματικότητα να διαταράσσουν τα προγράμματα ελέγχου των γονιδίων και έτσι να προκαλούν ασθένειες», δήλωσε ο Σταματογιαννόπουλος.

Ο ελληνικής καταγωγής επιστήμονας σπούδασε βιολογία στο πανεπιστήμιο Στάνφορντ της Καλιφόρνια και ιατρική στο πανεπιστήμιο Ουάσιγκτον, ενώ ειδικεύτηκε στην Ιατρική Σχολή του πανεπιστημίου Χάρβαρντ και στο Γενικό Νοσοκομείο της Μασαχουσέτης.

Υστερόγραφο: Αν μου ανέθεταν την μηχανογραφική εργασία του DNA, εκτός των προαναφερόμενων δύο ρουτινών – εφαρμογών, θα έφτιαχνα και μία τρίτη ρουτίνα για να είμαι σίγουρος για το τελικό αποτέλεσμα δηλαδή:

Πρώτη ρουτίνα: Η κύρια εφαρμογή, η γνωστή, που αφορά την ύπαρξη του ανθρώπου.

Δεύτερη ρουτίνα: Αυτή που περιγράφει η ανακάλυψη, στην πληροφορική ονομάζετε «τεχνητή νοημοσύνη» που θα μαθαίνει και θα εξελίσσει την κύρια εφαρμογή.

Τρίτη ρουτίνα: Αυτή η εφαρμογή θα αφορούσε την Ασφάλεια και την απρόσκοπτη λειτουργία των δύο άλλων εφαρμογών, με ότι αυτό σημαίνει.

Κλείνοντας θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι τελείωσα, σχεδόν με το μάζεμα και ξεσκαρτάρισμα των στοιχείων για τους εξωγήινους, είναι περίπου 500 σελίδες Α4.

Φυσικά και είναι αδύνατον να δημοσιοποιήσω εδώ 500+ σελίδες.

Σε γενικές γραμμές αν και δεν γνωρίζω αν σας ενδιαφέρου, υπάρχουν 4 διαφορετικές ιστορικές αναφορές για το σύμπαν, 4 βασικές διαφορετικές Ιστορίες, σε κάθε μία υπάρχουν κάποιοι καλοί και κάποιοι κακοί, νάχαμε να λέγαμε δηλαδή.

Επίσης υπάρχουν κατά βάση 3 κοινωνικά – πολιτικά συστήματα στο σύμπαν τα ονόμασα, «Ολιγαρχία των Καστών», «Ολιγαρχική Δημοκρατία» και «Κομουνιστική Δημοκρατία», φυσικά και υπάρχουν μεμονωμένα και «Συμμορίες» και «Πειρατές» και «Αυτοκρατορίες» και «Δικτατορίες» και «Βασιλείες» κλπ.

Επίσης διατείνονται, και τσακώνονται 9 διαφορετικές φυλές !!!, για το ότι είναι οι κατασκευαστές μας, οι κατασκευαστές της Ανθρώπινης Φυλής του πλανήτη Γή.

Δεν γνωρίζω τι από αυτά μπορεί να σας ενδιαφέρει, αν σας ενδιαφέρει κάτι, μπορούμε να το συζητήσουμε, να το αναλύσουμε.

Νομίζω τώρα που τελειώνω με τους εξωγήινους, ότι ήλθε η ώρα να ασχοληθώ και λίγο με τα γήινα UFO.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 41 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.265625
Maintained by Digital Alchemy