ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Γήινοι και Εξωγήινοι
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 41
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 20:12:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sol-Mix

Πως ακριβώς εμφανίστηκε, και με ποιόν τρόπο εξαφανίστηκε?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 20:25:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DSM: Απλά εμφανίστηκε να περπατά στο μπαλκόνι, εγώ τον είδα όταν έφτασε στην μπαλκονόπορτα της τραπεζαρίας, το μπαλκόνι είναι μεγάλο 12 μέτρα επί 1,5 μέτρο περίπου, και βλέπουν σε αυτό 3 μπαλκονόπορτες, ήμασταν οικογενειακός στην τραπεζαρία, το μεσαίο δωμάτιο, πέρασε μπροστά από την μπαλκονόπορτα 2,5 μέτρα φάρδος και 2 μέτρα ύψος και μετά από 1 λεπτό επέστρεψε, όταν ξαναπέρασε από την μπαλκονόπορτα στην επιστροφή σηκώθηκε η σύζυγος μου, την πρώτη φορά τον είχα δει μόνο εγώ, βγήκε στο μπαλκόνι από την άλλη μπαλκονόπορτα του σαλονιού αλλά δεν είδε ούτε αυτόν ούτε κάτι περίεργο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 20:29:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sol-Mix

Η άποψη της συζύγου σου ποιά είναι?

Υ.Γ. Ελπίζω να μην δημιουργείται η αίσθηση πως κάνω κάποιου τύπου ανάκριση.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 20:36:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sol-Mix

Σκέφθηκες την περίπτωση, να έχεις "στοχοποιηθεί"?

Κάποια απο τις "εξωτικές" ιδέες σου, να είναι πολύ κοντά στην αλήθεια, κάτι το οποίο θα είναι "απαγορευμένο" απο την καθεστηκυϊα τάξη?

Κάποια απο τις "εφαρμογές" σου, να ενόχλησε τους "φύλακες"?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 20:44:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DSM: Η σύζυγος μου πρόσεξε με λεπτομέρεια το χέρι του και επιμένει ότι κάτι κράταγε, εγώ δεν το πρόσεξα, από τότε έχουμε συζητήσει 3 με 4 φορές και ούτε η σύζυγος βγάζει άκρη, έχουμε σκεφτεί και πιθανές τρελές λύσεις οι οποίες όμως δεν συνάγουν με ανθρώπους τις πληροφορικής.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 20:47:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ: και αυτό έχω σκεφτεί, η σύζυγος έχει αναφερθεί και σε πιθανή μετεμψύχωση του πατέρα μου, που δεν είχε προλάβει να δει τα παιδιά μας, αλλά δεν με πείθουν όλα αυτά, άστα να πάνε.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 21:05:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sol-Mix

Oι πιθανές λύσεις, δεν συνάδουν με καμία επιστήμη.Είναι όλες, πέραν της συνήθους ανθρώπινης νοημοσύνης.
Αυτο δεν σημαίνει, ότι δεν υπάρχουν άνθρωποι, οι οποίοι λειτουργούν πέραν του σύνηθες!

Τώρα θεωρώ ότι πρέπει να διευκρινίσουμε το εξής:

Μιλάμε πάντα για όντα, του τριδιάστατου κόσμου μας.Οντα απο όλο το τριδιάστατο Σύμπαν.Δεν χωρούν στις πιθανές εξηγήσεις μας, όντα τεσσάρων και πλέον διαστάσεων, μετενσαρκώσεις, αέρινες οντότητες τύπου Μόρας και φαντασμάτων.
Υπάρχει ένας ολόκληρος κόσμος για αυτά, αλλά είναι πέραν και της πιο τολμηρής φαντασίας μας.

Εδώ συζητάμε, για όντα με τρισδιάστατη μορφή, με νοημοσύνη και φυσική παρουσία.
Πρέπει να το διαχωρίσουμε αυτο, απο τις οπτασίες, τα οράματα, τα ενύπνια και γενικά τις καταστάσεις όπου το μυαλό παίζι ζατρίκιο, με την λογική μας!

Τα κύρια χαρακτηριστικά των παρατηρήσεών μας, τα οποία θεωρώ ότι κατέχεις και βάσει αυτών, αποκαλύπτεις τις εμπειρίες σου, είναι:
1. Η εγρήγορση κατα την παρατήρηση.
2. Η προσοχή στον "φόντο".
3. Η προσοχή και απομνημόνευση σε πραγματικό χρόνο, των λεπτομερειών του γεγονότος.
4. Η επιστημονική, κατα το δυνατόν, ανάλυση που πραγματοποιούμε κατα την εκδήλωση του γεγονότος.

Αν συντρέχουν αυτα, τότε είμαστε και σίγουροι για το τι είδαμε-βιώσαμε.

Είμαι σίγουρος ότι συμφωνείς και κατόπιν αυτού, θα είσαι πάντα σε αναμονή περισσότερων πληροφοριών, τις οποίες πιθανόν να συλέξεις, απο διάφορα "συμβάντα", τα οποία προ της εμπειρίας σου, θα προσπερνούσες απαρατήρητα.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 21:11:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sol-mix σε βομβαρδίζουμε με ερωτήσεις αλλά τάθελες και τάπαθες , αφού μπήκες στο χορό θα χορέψεις... εξ’αλλου με της ερωτήσεις που σου γίνονται μπορεί να βοηθηθείς και εσύ να βρεις άκρη , που όπως μας έδωσες να καταλάβουμε τη ψάχνεις.

Σας πέρασε από το μυαλό να ήταν ολόγραμμα…. ή κάτι σαν τυχαία προβολή ειδώλου από άλλο κόσμο????… αυτό το όν έδειχνε ότι ήξερε ότι ήσασταν εκεί ?? μήπως σας έδωσε την εντύπωση , ότι τον κοιτάζατε εν αγνοία του???


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 21:14:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ: Γνωρίζω πολύ καλά τι είδα, απλά από την προηγούμενη εμπειρία του φύγε και ξαναγύρνα, που έκανα περίπου 10 χρόνια να την αναλύσω και να την αφομοιώσω, έμαθα να κάνω υπομονή, να περιμένω και είμαι βέβαιος ότι κάποτε στο μέλλον θα έχω, ή θα βρω, την απάντηση.

Παιδιά κλείνω για σήμερα, έχω κάποια δουλεία, τα λέμε αύριο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 21:15:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sol-Mix θέλω σε ρωτήσω κάτι και ειλικρινά θέλω να μου απαντήσεις:

Πρώτον μετά από αυτό αν νόμιζες ότι είχες παράξενες ιδέες στο μυαλό σου και αν τις ανακαλύψεις σου τι έκανες μετά;

Η αν όταν έκλεινες τα μάτια σου είχες σχήματα στο μυαλό σου πέρα από την κάθε λογική.

Σε παρακαλώ πριν φύγεις απάντησε μου.

Edited by - maria3 on 07/10/2013 21:18:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 21:21:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

panpam

quote:
Το ότι κάποιος δέχεται κάτι - για διάφορους λόγους - δεν εμποδίζει τον ίδιο άνθρωπο να απορρίπτει κάτι άλλο, ή να αμφιβάλλει (αν έχει λόγους). Η βεβαιότητα ότι εξωγήινοι υπάρχουν είναι θέμα πίστης, γιατί δεν ξέρουμε.

Όχι panpam. Μπορεί να είναι οτιδήποτε άλλο, ακόμα και ζήτημα ομαδικής παράκρουσης μπορεί να είναι, αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι θέμα πίστης.
Δεν πρόκειται να επεκταθώ, αλλά θα πρέπει να δεχτείς, πως δεν είναι τα πάντα σε αυτό το κόσμος συνυφασμένα με κάποιου τύπου πίστη. Πίστεψέ με, διαφορετικά δεν θα είχα κάνει αυτού του τύπου την παρέμβαση.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


Νομίζω λέμε τα ίδια με άλλα λόγια.
Πες ότι κάποιος βλέπει ένα πράσινο ανθρωπάκι. Καλώς ας το δεχτούμε. Το ότι ήταν πράσινο ανθρωπάκι αυτό που είδε δεν το κάνει αυτόματα και εξωγήινο. Ακόμα κι αν σου δειχνε διαβατήριο πάλι πολλά δεν κολλάνε (πχ αν εσύ πήγαινε σε άλλον πλανήτη θα εμφανιζόσουν φάντης-μπαστούνι σε ένα σωρό έτσι χωρίς νόημα; Δε νομίζω. Έτσι κάποια πιο διευρυμένη ερμηνεία μου φαίνεται λογικότερη. Αν όπως δεν ξέρεις, και όπως βλέπεις το πράσινο ανθρωπάκι καταλήγεις: εξωγήινος, δεν είναι θέμα πίστης; Αν δηλαδή καταλήγεις εκεί χωρίς να το αιτιολογείς;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 21:31:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεκαετία του ’60 , μόλις είχε αρχίσει η έφοδος της ΤV στη ζωή του Έλληνα. Είχαμε μόλις αγοράσει μια μάρκας OURANIA ,φτηνιάρικη , με δώσεις , με μια εσωτερική κεραία γιατί δε μας έπαιρνε οικονομικά να αγοράσουμε εξωτερική.
Κάθε μεσημέρι γύρω στις τρείς ,για μια βδομάδα περίπου , πιάναμε πεντακάθαρα Σουηδικό κανάλι!!!!
Μού ήρθε τώρα στη μνήμη , με αφορμή την εμπειρία του Sol-mix.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 21:32:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πες ότι κάποιος βλέπει ένα πράσινο ανθρωπάκι. Καλώς ας το δεχτούμε. Το ότι ήταν πράσινο ανθρωπάκι αυτό που είδε δεν το κάνει αυτόματα και εξωγήινο. Ακόμα κι αν σου δειχνε διαβατήριο πάλι πολλά δεν κολλάνε (πχ αν εσύ πήγαινε σε άλλον πλανήτη θα εμφανιζόσουν φάντης-μπαστούνι σε ένα σωρό έτσι χωρίς νόημα; Δε νομίζω. Έτσι κάποια πιο διευρυμένη ερμηνεία μου φαίνεται λογικότερη. Αν όπως δεν ξέρεις, και όπως βλέπεις το πράσινο ανθρωπάκι καταλήγεις: εξωγήινος, δεν είναι θέμα πίστης; Αν δηλαδή καταλήγεις εκεί χωρίς να το αιτιολογείς;


Εσύ επιλέγεις τι ονομασία θα του δώσεις ή αν σου πει να προσκυνήσεις και τον προσκυνήσεις, εσύ θα επιλέξεις, οπότε μπορείς να το ονομάσεις όπως θέλεις πάντως αυτό που είδε ο sol-mix δεν είναι για μας ο διάβολος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 21:34:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
panpam

Δεν λέμε το ίδιο, αλλά δεν είναι εκεί το θέμα. Ουσιαστικά, οτιδήποτε είναι εκτός της συνήθους ανθρώπινης εμπειρίας, μπορούμε να το χαρακτηρίζουμε και εξωγήινο. Καταχρηστικά βέβαια, αλλά δεν κάνει και μεγάλη διαφορά.
Παράδειγμα 1:
Πες πως μια τέτοια οντότητα παίζει ανάμεσα στο δικό μας αντιληπτό σύμπαν, και σε ένα άλλο. Μοιράζεται δηλαδή τον ίδιο τόπο και πιθανώς χρόνο, αλλά σε διαφορετικές διαστάσεις, που απλώς κάποιες φορές εφάπτονται. Τυπικά δεν θα ήταν εξωγήινη. Ουσιαστικά όμως?
Παράδειγμα 2:
Υπάρχει μια φυλή, η οποία μοιράζεται μαζί μας τον πλανήτη, αλλά ιστορικά το κάνει με έναν, ας πούμε, διακριτικό τρόπο. Θες από σκοπιμότητα, θες από φόβο, επιλέγει να μην είναι σαφώς παρούσα στην ανθρώπινη εμπειρία και λειτουργία. Τυπικά δεν θα ήταν εξωγήινη. Ουσιαστικά όμως?

Δεν ισχυρίζομαι πως υφίσταται κάποια από τις δύο περιπτώσεις. Προσπαθώ απλώς να σου δείξω κάποιες διαφορετικές οπτικές πάνω στο ζήτημα.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 21:46:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Sol-Mix

Το λέω αυτο επειδή γνωρίζω και άλλες αναφορές, όπου οι εκπρόσωποι άλλων φυλών, έχουν παρουσιαστικό σαν το δικό μας, αλλά πιο φωτεινό, θα έλεγα.


ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Όχι απλά ποιο φωτεινή μόνο το περίγραμμα τους βλέπεις και είναι σαν παιδιά, ενάμιση μέτρο περίπου.

και panpam έχεις δίκαιο ούτε οι ίδιοι δεν θέλουν να τους λέμε έτσι είναι υποτιμητικό για αυτούς.


Edited by - maria3 on 07/10/2013 21:50:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 21:46:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

panpam

Δεν λέμε το ίδιο, αλλά δεν είναι εκεί το θέμα. Ουσιαστικά, οτιδήποτε είναι εκτός της συνήθους ανθρώπινης εμπειρίας, μπορούμε να το χαρακτηρίζουμε και εξωγήινο. Καταχρηστικά βέβαια, αλλά δεν κάνει και μεγάλη διαφορά.
Παράδειγμα 1:
Πες πως μια τέτοια οντότητα παίζει ανάμεσα στο δικό μας αντιληπτό σύμπαν, και σε ένα άλλο. Μοιράζεται δηλαδή τον ίδιο τόπο και πιθανώς χρόνο, αλλά σε διαφορετικές διαστάσεις, που απλώς κάποιες φορές εφάπτονται. Τυπικά δεν θα ήταν εξωγήινη. Ουσιαστικά όμως?
Παράδειγμα 2:
Υπάρχει μια φυλή, η οποία μοιράζεται μαζί μας τον πλανήτη, αλλά ιστορικά το κάνει με έναν, ας πούμε, διακριτικό τρόπο. Θες από σκοπιμότητα, θες από φόβο, επιλέγει να μην είναι σαφώς παρούσα στην ανθρώπινη εμπειρία και λειτουργία. Τυπικά δεν θα ήταν εξωγήινη. Ουσιαστικά όμως?

Δεν ισχυρίζομαι πως υφίσταται κάποια από τις δύο περιπτώσεις. Προσπαθώ απλώς να σου δείξω κάποιες διαφορετικές οπτικές πάνω στο ζήτημα.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


Ασφαλώς χρησιμοποιώ το 'εξωγήινος' καταχρηστικά όπως λες, υπονοώντας οντότητα υλική - πλάσμα μέλος κάποιου μη ανθρώπινου/γήινου είδους και κοινωνίας με νοημοσύνη αρκετή ώστε να γεφυρώσει τις διαστρικές αποστάσεις και να επισκεφτεί τη Γη για δικές της/του 'λαού' της λόγους και συμφέροντα.

Εκείνο που λέω είναι ότι τα παραπλήσια φαινόμενα είναι τόσα πολλά και με ιστορικό βάθος ώστε να είναι λογικότερη κάποια άλλη ερμηνεία παρά η πιο πάνω (ότι ήρθε από 'αλλο πλανήτη δηλ.)

Αυτό δε το θεωρώ ανεξάρτητο από τις εικασίες (έγκυρες μεν αλλά πάντως εικασίες) σχετικά με την ύπαρξη ζωής αλλού.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 22:02:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
maria3
Όχι απλά ποιο φωτεινή μόνο το περίγραμμα τους βλέπεις και είναι σαν παιδιά, ενάμιση μέτρο περίπου.

Πως είσαι σε θέση να γνωρίζεις τι βλέπω εγώ maria3?
Τα ίδια μάτια έχουμε ή το ίδιο "κέντρο" επεξεργασίας των πληροφοριών?

quote:
maria3
και panpam έχεις δίκαιο ούτε οι ίδιοι δεν θέλουν να τους λέμε έτσι είναι υποτιμητικό για αυτούς.

Ποιοί δεν θέλουν να τους λέμε έτσι και γιατι είναι υποτιμητικό για αυτούς?
Και πως γνωρίζεις ότι δεν θέλουν να τους λέμε έτσι? Σου το είπαν?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 22:31:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Πως είσαι σε θέση να γνωρίζεις τι βλέπω εγώ maria3?
Τα ίδια μάτια έχουμε ή το ίδιο "κέντρο" επεξεργασίας των πληροφοριών?

Ποιοί δεν θέλουν να τους λέμε έτσι και γιατι είναι υποτιμητικό για αυτούς?
Και πως γνωρίζεις ότι δεν θέλουν να τους λέμε έτσι? Σου το είπαν?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Δεν ξέρω αν έχουμε το ίδιο κέντρο επεξεργασίας πληροφοριών ή αν βλέπουμε το ίδιο.

Πάντως ξέρω τι βλέπω εγώ.

Αφού με ρωτάς έτσι θα σου απαντήσω ανάλογα, μου το είπε ένα πουλάκι καλό βράδυ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 22:44:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλό βράδυ maria3 και τους χαιρετισμούς μου στο πουλάκι τσίου!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2013, 23:47:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sol-Mix, διάβασα το θέμα, ίσως μου ξέφυγαν μερικές λεπτομέρειες από τα μηνύματά σας.
Γι' αυτό αν, ήδη, έχεις τοποθετηθεί πάνω σε μια ερώτηση που έχω, να με συμπαθάς.

Αυτή οντότητα που είδες σου έδωσε την εντύπωση ότι είχε συμπαγές σώμα ή ήταν κάτι πιο λεπτοφυές;

Η εικόνα του ήταν "σταθερή" και οι κινήσεις του αρμονικές; Το είδες να περπατάει έστω και για όσο φαινόταν απ' την μπαλκονόπορτα, το βάδισμά του ήταν κανονικό ή "παρτσακλό", ας πούμε;

Επίσης πρόσεξες αν είχε διπλές αρθρώσεις στα πόδια του (κάτι σαν δύο γόνατα δηλαδή);

Είναι πολύ σοβαρό αυτό που σου συνέβη, χωρίς, απαραίτητα, να είναι για το "κακό" σου.
Είτε έχει δίκαιο ο Νικόμαχος, που μίλησε για στοχοποίησή σου είτε σε βολιδοσκοπούν για κάποιο λόγο.

Το γεγονός ότι δεν έδειξες φόβο και δεν υπήρξε αντίδραση, οδηγεί κάπου τη σκέψη μου.

Θα τα πούμε εν καιρώ...


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2013, 03:54:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στο πολύ σοβαρό θέμα ταμπού που άνοιξε ο Sol-mix , μεγαλύτερη σημασία δεν έχει η ψηλάφηση κάθε περίπτωσης ξεχωριστά , αλλά η συμμετοχή στη συζήτηση από όσο γίνεται περισσότερους φορουμίστες με παρόμοιες εμπειρίες , που είναι σίγουρο ότι παρακολουθούν το θέμα αλλά διστάζουν να μιλήσουν.

Το ζητούμενο στο θέμα μας δεν είναι τι είδε ο Sol-mix . Tο ζητούμενο είναι , αν η φιλολογία και παραφιλολογία περί εξωγήινων οντοτήτων που βρίσκεται σε έξαρση τα τελευταία χρόνια , έχει βάση μια κρυμμένη πραγματικότητα που ήρθε επί τέλους ο καιρός να αποκαλυφθεί.... είτε πρόκειτε για πραγματικούς εξωγήινους είτε για κάτι άλλο που μόνο με εξωγήινους δεν έχει να κάνει.

Όσοι λοιπόν παρακολουθούν στα κρυφά το θέμα και έχουν παρόμοιες εμπειρίες , να μη διστάσουν να της καταθέσουν… να σκεφτούν ότι η ενεργός συμμετοχή τους μόνον κάτι καλό μπορεί θα βγάλει για όλους τους… εραστές της αλήθειας , ενώ για τους ίδιους θα είναι και μια ανακούφιση που επί τέλους τα είπαν… το λέω από προσωπική εμπειρία .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2013, 09:08:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Σε κάποια σημεία της χθεσινής μας συνομιλίας, αναφέρθηκες στην πιθανότητα αυτός που είδα να ήταν υβρίδιο ή ανδροειδή, δεν γνωρίζω τα βασικά γνώρισμα αυτών, αλλά αν δεν έχουν συναισθήματα, τότε δεν ήταν.

Την ώρα που τον κοίταξα κατάματα και σταμάτησε, έδειξε συναισθήματα, έκπληξη και απορία.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2013, 09:13:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Notirk

Δεν νομίζω ότι μπορεί να ήταν ολόγραμμα, πως ένα ολόγραμμα μπορεί να εκφράσει συναισθήματα; τώρα πάλι δεν ξέρω μπορεί η τεχνολογία να είναι τέτοια που να μπορεί να το κάνει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2013, 09:18:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
maria3

Όχι σε όλες τις ερωτήσεις σου, από την συνάντηση που είχα και μέχρι σήμερα το μόνο που έκανα, ήταν να επαναδιατυπώσω τους τύπους της «συμπαντικής φυσικής» σε μια προσπάθεια να τους κάνω ποίο εύκολα κατανοητούς.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2013, 09:30:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DSM

Σου γράφω τις πρώτες σκέψεις μου όταν ξεκίνησε το περιστατικό.

Ήταν 2 με 2:30 το μεσημέρι και κάτσαμε οικογενειακός στην τραπεζαρία για να φάμε, η θέση που κάθομαι, βλέπει στην αριστερή γωνία της μπαλκονόπορτας, εκεί κοιτούσα τυχαίως, είχαμε ανοίξει τις κουρτίνες για να μπαίνει φως, ήταν καλή και φωτεινή ημέρα, ξαφνικά βλέπω ένα χέρι, ένα πόδι και λίγο σώμα να έρχεται από την αριστερή πλευρά της μπαλκονόπορτας,

Πρώτη σκέψη: Κλέφτης, εμφανίζετε το κεφάλι το σώμα μέχρι το δεξί του χέρι και λίγο από το δεξί του πόδι,

Δεύτερη σκέψη: δεν είναι κλέφτης, δεν μοιάζει με άνθρωπο, εμφανίζετε ολόκληρος με κοιτά τον κοιτώ και σταματά να περπατάει,

Τρίτη σκέψη: Τι δουλεία έχει ένας Εξωγήινος στο μπαλκόνι μου.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2013, 09:38:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γιαπετ

Ναι είχε συμπαγές σώμα, σαν το δικό μας.

Όχι δεν είχε διπλά γόνατα, είναι μια σοβαρή ανατομική διαφορά, θα το είχα προσέξει.

Περπατούσε κανονικά, αλλά σκυφτός, καμπουριαστός, ίσως έφταιγε η ανατομική διάφορα που είχε στην πλάτη του, ακριβώς κάτω από τον σβέρκο του, σε σχέση με εμάς, ίσως το ύψος του δεν ξέρω.

Στην εικόνα τώρα, δεν γνωρίζω αν ξέρεις από επεξεργασία φωτογραφίας, ήταν λίγο «blur», φορούσε μια ολόσωμη στολή, κάτι σαν ολόσωμο κολάν, καλτσόν, κάπως έτσι, το «blur» εμφανιζόταν έντονα στα καλυμμένα μέρη του και αχνά στα γυμνά, η άποψη μου είναι ότι έφταιγε η στολή του, για το φαινόμενο αυτό.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2013, 11:18:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sol-Mix

Μερικές φωτό, που ταιριάζουν στην αναζήτησή σου.
Ποιές είναι πιο κοντά σε αυτο που είδες?

http://www.youtube.com/watch?v=l5qWxxigdaI

http://www.astrikiprovoli.com/2012/03/blog-post_3472.html

http://anekshghta.blogspot.gr/2013/06/blog-post_1931.html

http://www.xgrt.gr/index.php/menu-ufo-aliens-space/14-the-extraterrestrial-races

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2013, 11:28:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kι άλλα:

http://beforeitsnews.com/beyond-science/2013/01/grey-aliens-filmed-by-kgb-russian-alien-autopsy-2440604.htm

http://www.youtube.com/watch?v=J0IgkOm0OfM

http://www.12vn.net/2012/05/alien-species-human-hybrids-pictures.html

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2013, 11:57:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν νομίζω να είναι "γκρίζος", χωρίς βεβαιότητα, ασφαλώς, διότι αυτοί δεν ξεπερνούν το ένα με ένα και είκοσι μέτρα, αν δεν κάνω λάθος.

Το Θολό (blur) με κάνει να σκέφτομαι την περίπτωση διαφορετικών κραδασμών ή προσπάθειας ελέγχου συχνότητας, έτσι ώστε να είναι ορατός στο ανθρώπινο μάτι.

Απ' την άλλη ίσως είναι γήινο βιορομπότ, απ' αυτά που οι Αμερικανοί θα χρησιμοποιήσουν για να "πείσουν" την ανθρωπότητα ότι έχουμε εισβολή από εξωγήινους, όταν πάρουν εντολή από τους εξουσιαστές και να την τρομοκρατήσουν.

Ίσως ο εδώ διάλογος μας οδηγήσει σε κάποιο συμπέρασμα...


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2013, 12:17:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Στο δεύτερο link http://www.astrikiprovoli.com/2012/03/blog-post_3472.html αυτούς που γράφει ως:

ΑΡΚΤΟΥΡΙΟΙ (ARCTURIANS)

Είναι ο μόνος που μοιάζει πολύ αν και δεν βλέπω την πλάτη του, εκεί ήταν η σημαντική ανατομική διαφορά, δεν είμαι σίγουρος, τα χεριά του, το πρόσωπο του και το γενικό σωματότυπο του, ήταν τα ίδια.

Είχε στον σβέρκο, κάτι σας αυτό που φορούν οι αναβάτες στους αγώνες ταχύτητας μοτοσυκλετών, περίπου το μισό σε ύψος από τους αναβάτες, αλλά φαινόταν ότι ήταν σκελετικό, όχι τεχνητό σαν τους μοτοσικλετιστές.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 41 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy