ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Γήινοι και Εξωγήινοι
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 41
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2016, 14:21:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Sol-Mix
Δοθείσης της ευκαιρίας, πια είναι η άποψη σου για το πείραμα του MicroScope, τι νομίζεις ότι θα βρούνε; αν βρουν κάτι.

Είναι πολύ απλό.
Θα καταρριφθεί η Αρχή της Ισοδυναμίας, με ότι => αυτό.

Η κβαντική μηχανική, δεν μπορεί να δεχθεί, ότι η αδρανειακή και η βαρυτική (ελκτική) μάζα, είναι ισοδύναμες ανεξαρτήτως σύστασης των υπό εξέταση αντικειμένων.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2016, 15:21:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
sol-mix, πες κι ένα ευχαριστώ στον Βασίλη Βιλιάρδο για την λογοκλοπή. Τουλάχιστον εσύ προσπάθησε να μην τρολάρεις. Άσε τι κάνουμε εμείς...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2016, 16:37:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Sol-Mix
τελικά το esoterica.gr, κατά την άποψη μου πάντα, έχει αρχίσει να εξελίσσετε σε τρολλοφόρουμ,
με την στήριξη για να μην γράψω υποστήριξη των διαχειριστών του, που ο ένας τρολλάρη τον άλλον και τούμπαλιν

Μια στο τόσο που μας κάνεις την τιμή, ποτέ δεν χάνεις ευκαιρία να πεις τον καλό σου λόγο, τόσο για το φόρουμ, όσο και για τη ΔΟ...

Ξέρεις φίλτατε, υπάρχουν επιστημονικά forums οπου μπορείς να εκθέσεις τόσο τις εφευρέσεις σου (που εμείς οι κοινοί θνητοί δεν μπορούμε να κατανοήσουμε) ...
εξαιτίας όμως ελλειπων γνώσεων ίσως τις χλευάσουμε,
Ομοίως, οποιοσδήποτε αστροφυσικός θα πέταγε την σκούφια του για τις πληροφορίες που μάζεψες, για τις φυλές των εξωγήινων στο... DeepWeb.

Με μια αναζήτηση στα επίσημα όργανα, εύκολα θα βρεις κλειστά φόρουμ, οπου δεν μπορεί να μπει κανένα troll
και οι αναγνώστες είναι όλοι επιστήμονες.


AitheroVamon

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2016, 17:04:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΜΑΧΕ

Αυτά είναι γνωστά σ’ όλους ή σχεδόν σ’ όλους, άλλη απάντηση προσπάθησα να εκμαιεύσω, αλλά μάλλον έκανα λάθος στην διατύπωση της ερώτησης μου.

Ξανακάνω λοιπόν το ερώτημα με περισσότερη σαφήνεια.

Αν ανακαλυφθεί διαφορά, αν βρεθεί κάτι, θα είναι η «ακύρωση» της θεωρείας της σχετικότητας η απλά θα την «συμπληρώσει» και αν κάνει το οποιοδήποτε από τα δύο Γιατί ;

Heretic

Δεν είναι μόνο ο Βασίλης Βιλιάρδος είναι και ο Μάσιμο Ντ’ Αλέμα και η Oxfam και όλοι οι άλλοι (οργανισμοί και προσωπικότητες) με τις τοποθετήσεις τους, πάντα μια καλή ανάλυση σε οποιοδήποτε θέμα, πόσο μάλλον στα οικονομικά, πρέπει να λαμβάνετε υπ’ όψιν από οποιαδήποτε άλλη προσπάθεια τοποθέτησης (ακόμα και αν απαιτείτε η αυτούσια μεταφορά της, δηλαδή αν δεν έχεις κάτι να συμπληρώσεις ή να διαφωνήσεις μ’ αυτήν).

AitheroVamon

Σε ευχαριστώ για τις υποδείξεις σου.

Edited by - Sol-Mix on 27/04/2016 17:05:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2016, 19:38:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
sol-mix, έτσι όπως παραθέτεις τις απόψεις αυτών που ανέφερες, χωρίς παραπομπές, δείχνει σαν να προσπαθείς να περάσεις στον ανυποψίαστο αναγνώστη πως είναι δικά σου γραπτά και όχι τρίτων. Επίσης, το κείμενο αυτό που παρέθεσες έχει τις απόψεις αυτές αυτούσιες, απλά με αλλαγμένους τίτλους (ίσως για παραπλάνηση) και μερικά τυπικά σχόλια στο τέλος, από αυτά που συνηθίζεις να κάνεις. Δεν βλέπω κάτι καινούργιο να σχολιάσω. Ενώ θα μπορούσες να κάνεις δημιουργική συζήτηση πάνω στις απόψεις τρίτων, εσύ φαίνεται να συνεχίζεις την υποκριτική σε κάποιου είδους εσωτερικό θέατρο, σολιψιστικό θα το χαρακτηρίσω, με αποδέκτες όμως τους υπόλοιπους αναγνώστες του φόρουμ. Αν νομίζεις πως αυτό που κάνεις είναι σημαντικό ή σε βοηθάει σε κάτι, μπορεί να ισχύει αλλά μπορεί και να κάνεις λάθος. Εφόσον όμως επέλεξες να το κάνεις δημόσια, θα τύχει να ακούσεις και απόψεις τρίτων, διαφορετικών από εσένα.

Επίσης, η τοποθέτηση σου εξ αρχής σε αυτό το θέμα είναι λίγο προβληματική. Δηλαδή ισχυρίστηκες πως κάποια στιγμή της ζωής σου απήχθης από εξωγήινους και στη συνέχεια επέστρεψες, ίσως κομίζοντας ταυτόχρονα και έναν ωκεανό γνώστης, έτοιμο προς μετάδοση στην ανθρωπότητα. Αν εξαιρέσω την περίπτωση πως οι εξωγήινοι αυτοί ήταν φανατικοί αναγνώστες Ελλήνων blogger, του χώρου της εναλλακτικής άποψης γενικά (για μην επεκτείνω και προς την καταστροφολογία, συνωμοσιολογία και το ιντερνετικό παραλήρημα), φαίνεται να μην προσθέτεις κάτι καινούργιο από αυτά που έχουν ειπωθεί από όλους αυτούς. Οπότε θα συνιστούσα να διερευνήσεις το θέμα αυτό με κάποια άλλη μέθοδο, εκτός της συγγραφής. Όπως θεραπευτική ύπνωση για παράδειγμα, όπου μπορεί να ανακαλύψεις ότι σου έχουν τοποθετήσει υποσυνείδητα κάτι πιο ενδιαφέρον από όλα αυτά.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2016, 20:53:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sol-Mix

Για τους κβαντικούς φυσικούς, η ΓΘΣ είναι ήδη ακυρωμένη.
Η απόδειξη του πειράματος, θα αφαιρέσει ένα ακόμη λιθαράκι από το οικοδόμημά της.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2016, 22:31:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣολΜιχ,

το προηγούμενο σεντόνι σου,
σχεδόν καθ'ολοκληρίαν με βρίσκει σύμφωνο.

Προφανώς σημειώνοντας τις παρατηρήσεις του Heretic,
διότι εδώ που τα λέμε, δεν κομίζεις και γλαύκας εις Αθήναν....

Αυτά που λέει/γράφει και ο Βιλιάρδος και ο Ντ'Αλέμα, κι εσύ, και άλλοι,
είναι αυτά που συζητάμε εδώ και χρόνια, με τον έναν ή τον άλλο τρόπο.

Θα είδες υποθέτω κάποια θέματα του Αμεινία (με τους ηνίοχους), αλλά και παλαιότερα ή άλλα στα οποία εντός διαφόρων θεμάτων όλο εκεί την γυροφέρνουμε την κουβέντα.

Το θέμα βεβαίως δεν είναι μόνο η διαπίστωση
(που κι αυτή ομολογουμένως είναι μια 'κατάκτηση' , ένα πρώτο 'σκαλί' -γιατί πολλοί ούτε αυτό καταφέρνουν, ούτε μέχρι εκεί φτάνουν, να 'δουν' τι παίζει λίγο γενικότερα και παραέξω απ'το 'κλουβί'....)
αλλά το τι μέλλει γενέσθαι,
σε ατομικό και σε συλλογικό επίπεδο.

Δυστυχώς, για το συλλογικό δεν μπορούμε να τρέφουμε αυταπάτες ούτε να είμαστε αισιόδοξοι, τουλάχιστον σε άμεσους και ρεαλιστικούς χρόνους.

Πολύ φοβάμαι ότι σε αυτή την περίπτωση συμφωνώ περίπου με το Νικόμαχο, περί του 95-5, κι ας μην τα βρίσκουμε στα ποσοστά ακριβώς (διότι ούτε και με 90-10 θα άλλαζε κάτι ας πούμε...)

Άρα καταλήγουμε στο (μοιραίο) συμπέρασμα,
"ο σώζων εαυτώ σωθείτω..."
και πιο εκλαϊκευμένα, έκαστος για την πάρτη του, όπως μπορεί και ό,τι μπορεί και σε όποια ταμπλώ μπορεί να παίξει.


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2016, 09:44:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PY8AGORA

Το γράφω

quote:

η προσωπική μου άποψη είναι, ότι θα ήταν καλλίτερο να γίνουμε 51η πολιτεία των ΗΠΑ, ή η 52η αν μας προλάβει η Ουάσινγκτον, για να γλυτώσουμε, με ένα κουμπί και εμείς, από όλα αυτά.

Την ευκαιρία εξόδου από την Ευρωζώνη την χάσαμε τον Φεβρουάριο του 2010.

Μπορεί η τοποθέτηση μου να σου φαίνετε ακραία, δεν είναι όμως περισσότερο ακραία, πάντα κατά την άποψη μου, από τις άλλες δύο υπάρχουσες λύσεις, δηλαδή από το να φύγουμε τώρα από την Ευρωζώνη και από το να παραμείνουμε σ’ αυτήν.

Ποτέ PY8AGORA δεν έγραψα κάτι «θέλοντας κομίσει γλαύκας εις Αθήναν», δεν συνάδει αυτός ο τρόπος με το ήθος και την παιδεία μου, όσο και αν αυτό σου φαίνετε περίεργο, υπάρχουν ακόμη και τέτοιου είδους άνθρωποι.

Heretic

quote:

Δηλαδή ισχυρίστηκες πως κάποια στιγμή της ζωής σου απήχθης από εξωγήινους

Μπορείς σε παρακαλώ να μου προσδιορίσεις επακριβώς που το είδες, που το διάβασες αυτό που γράφεις.

quote:

και στη συνέχεια επέστρεψες,


Μπορείς σε παρακαλώ να μου προσδιορίσεις επακριβώς που το είδες, που το διάβασες αυτό που γράφεις.

quote:

ίσως κομίζοντας ταυτόχρονα και έναν ωκεανό γνώστης,

Μπορείς σε παρακαλώ να μου προσδιορίσεις επακριβώς που το είδες, που το διάβασες αυτό που γράφεις.

quote:

έτοιμο προς μετάδοση στην ανθρωπότητα.

Μπορείς σε παρακαλώ να μου προσδιορίσεις επακριβώς που το είδες, που το διάβασες αυτό που γράφεις.

Ελπίζω ότι αντιλαμβάνεσαι, το τι θα συμβεί αν δεν μου προσδιορίσεις το που τα βρήκες αυτά που γράφεις για μένα.

AitheroVamon

Έχεις μήνυμα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2016, 11:48:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
PY8AGORA
Το γράφω

quote:

η προσωπική μου άποψη είναι, ότι θα ήταν καλλίτερο να γίνουμε 51η πολιτεία των ΗΠΑ, ή η 52η αν μας προλάβει η Ουάσινγκτον, για να γλυτώσουμε, με ένα κουμπί και εμείς, από όλα αυτά.
Την ευκαιρία εξόδου από την Ευρωζώνη την χάσαμε τον Φεβρουάριο του 2010.

Μπορεί η τοποθέτηση μου να σου φαίνετε ακραία, δεν είναι όμως περισσότερο ακραία, πάντα κατά την άποψη μου, από τις άλλες δύο υπάρχουσες λύσεις, δηλαδή από το να φύγουμε τώρα από την Ευρωζώνη και από το να παραμείνουμε σ’ αυτήν.


Σε αυτό δεν έχω αντίρρηση,
και ίσως να ήταν το πιο ντόμπρο και μπεσαλίδικο αν συνέχιζε στη Βαρουφάκεια μορφή του από τις μπλόφες και τα πλαν-Β της περυσινής-αμέσως μετά τις εκλογές- περιόδου, στην οποία αναφέρεται και η αγαπημένη μου Ζωίτσα, πριν το 'άδειασμα' από τον Τσιπρομ@λακάκο...

Δηλαδή, πέρα από τα εικονικά πιστόλια στο τραπέζι και τις κωλοτούμπες και όλες τις παπ@ριές, έπρεπε ο Βαρούφ με τον Τσίπρα να πάνε χύμα από την πρώτη πρώτη συνάντηση στα Γιουρογκρουπ και στις Βρυξέλλες, και να πούνε αυτά που ξέρουμε ήδη όλοι,
μάγκες Game Over, το γνωρίζετε το χρηματοπιστωτικό σύστημα πώς δουλεύει (και μας δουλεύει), τα περί τυπώματος χρημάτων, τα περί ισοτιμιών, κλπ, κλπ,
οπότε ή δίνουμε/-τε λύση ΕΔΩ και ΤΩΡΑ σαν Ενωμένη Ευρώπη ακολουθώντας Αμερικάνικα συστήματα (κατ'αντιστοιχίαν Ευρωπαϊκή "FED" ξεχωριστό 'Ευρωπαικό έλλειμα' μετρούμενο με αναφορά μόνο ως προς την Ευρώπη, Ομοσπονδοποίηση των μελών Σένγκεν/ΕΕ κλπ)
ή σας τινάζω το μαγαζί στον αέρα,
γεια χαρά νταν ΕΕ, Ευρώ, κλπ, και κάνω ΕΠΙΣΗΜΑ αίτημα
για να γίνω η 52 (υπερπόντια) πολιτεία των ΗΠΑ, ενθικό μου νόμισμα είναι από αύριο το Γιου-Ες-Ντάλλαρ,
αλλάζω ό,τι Ευρώ εχω διαθέσιμο στη χώρα άμεσα εντός 1 βδομάδας σε Δολλάρια με την τρέχουσα ισοτιμία,
και ...Άντε Γειά!

Τουλάχιστον, αφού δεν μπορώ που δεν μπορώ να είμαι μεγάλος παίχτης στην πιάτσα, ας διαλέξω τον 'καλυτερο' νταβατζή,
και από το να κυματίζει η Γερμανική σημαία στην Ακρόπολη ας κυματίζει η Αστερόεσσα,
να χρησιμοποιώ Ντάλλαρς (που θα τυπώνονται αβέρτα χωρίς να δίνουμε -σαν USA- λογαριασμό σε κανέναν πο@στη) να είμαστε η νέα Φλόριντα ή νέα Χαβάη, και να παίζει απευθείας ο Γαύρος και ο Βάζελος στο ΝΒΑ.....


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2016, 14:10:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κόμη,

Άμα είναι να κατέβεις για γερουσιαστής πες το καθαρά.

Χρόνια πολλά σε όλους.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2016, 14:54:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να αβαντάρω σιωπηλά με ένα άρθρο που συμφωνώ σχεδόν 100%

Η Μεγάλη Ύφεση του '30 μοιάζει με νεροποντή σε σχέση με την ελληνική ολική καταστροφή, του Δ. Παπαδημητρίου, προέδρου του ινστιτούτου Λεβί.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2016, 17:53:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τουλάχιστον, αφού δεν μπορώ που δεν μπορώ να είμαι μεγάλος παίχτης στην πιάτσα, ας διαλέξω τον 'καλυτερο' νταβατζή,
και από το να κυματίζει η Γερμανική σημαία στην Ακρόπολη ας κυματίζει η Αστερόεσσα,
να χρησιμοποιώ Ντάλλαρς (που θα τυπώνονται αβέρτα χωρίς να δίνουμε -σαν USA- λογαριασμό σε κανέναν πο@στη) να είμαστε η νέα Φλόριντα ή νέα Χαβάη, και να παίζει απευθείας ο Γαύρος και ο Βάζελος στο ΝΒΑ.....

Μαζί σου.
Γερουσιαστής εσύ, βάϊς πρέζιντεντ ο ΑΜΕΙΝΙΑΣ και αρχηγός της NSA εγώ.
Ο Μάνος τίποτα.Απλός ψηφοφόρος μας.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2016, 18:09:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Heretic

Μπορείς σε παρακαλώ να μου δώσεις τα στοιχεία σου (ονοματεπώνυμο και διεύθυνση), τα θέλω για ένα πακέτο διακοπών που σου ετοιμάζω αντίστοιχο των επαναλαμβανόμενων συνειδητών συκοφαντικών κακόβουλων ψεμάτων που γράφεις για μένα.

Όχι AitheroVamon δεν είναι «παρεξήγηση» είναι η 3η φορά που με συκοφαντεί με ψέματα ο Heretic.

Edited by - Sol-Mix on 28/04/2016 18:21:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2016, 18:48:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
sol-mix έχεις πολύ πλάκα. Το διασκεδάζω πραγματικά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2016, 18:56:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάλιστα, δεν πειράζει θα τα βρω από την δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2016, 19:15:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α καλά... να πας, θα μου κάνεις και χάρη. Επί τι ευκαιρία, μιας που το ψάχνεις και νομικά, θα σου θυμίζω μία από τις βασικές αρχές δικαίου, σχεδόν αξιωματική: "Ένοχος ένοχον ου ποιεί"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2016, 02:48:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Που θα του κλείσεις διακοπές Sol-Mix?

Σε 5αστερο ξενοδοχείο με κάγκελα και ριγέ πυτζάμες?

Δεν σου πάει.

Ισως να φώναζες κάποιον από τις φυλές, να τον πάρει στον πλανήτη του.
Να τον κάνουν σαύρα ή ότι άλλη μορφή ζωής έχουν, για να μάθει να σε διαβάλλει ψευδώς.

Αλλά όντως σε διαβάλλει?
Αποδείξεις έχεις?

ΣΗΜ:
Ρε χαϊβάνια, δεν ντρέπεστε λίγο ρε, να επικαλείσθε την ΔΗΕ για όποια μαλακία νομίζετε πως σας καταλογίζουν?
Οπα ρε, τα κάναμε πάνω μας.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2016, 02:54:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sol-Mix

Αν θυμάμαι καλά, κάποια στιγμή είδες εξωγήινους στο μπαλκόνι σου. Ο Heretic είπε πως σε απήγαγαν εξωγήινοι. Η διαφορά είναι τεράστια φυσικά, αλλά μήπως να χαλαρώσεις και λιγάκι?

Σε βλέπω στο δικαστήριο, να τον κατηγορείς:

- Κύριε πρόεδρε. Αυτός ο αχρείος διαδίδει πως με απήγαγαν μπλε εξωγήινοι.
- Έχετε δίκιο κύριε. Άκου εκεί! Ένοχος ο κατηγορούμενος!
- Μπράβο κύριε πρόεδρε! Πράσινοι ήντουσαν!

Κατά τα λοιπά, με εκείνη την πατέντα τί έγινε ακριβώς? Παίζουνε και startups ξέρεις...

Υ.Γ. Άπαντες συμφωνούν, πως ο Heretic είναι εντελώς αχώνευτος. Όπως όλοι οι κομπιουτεράδες. Πού να γνωρίσεις και τον Αμεινία δηλαδή. Του το έχω πει και κατ'ιδίαν. Αν όμως σου λέει "Ένοχος ένοχον ου ποιεί", ενώ ανοίγει και θεματάκια περί ψευδοεπιστήμης, ψάξου λιγάκι. Δεν είναι κακό...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2016, 03:04:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι βωμούς.Παρακαλώ.Όχι βωμούς.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2016, 12:07:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sorry ρε παίδες, θυμόμουνα αμυδρά αυτά τα εξωσωματικά που μας εξιστορούσε εδώ:

παρακάτω θέμα

(μήνυμα στις 22/10/2014, 11:26:12)

και δεν ξέρω για ποιο λόγο, τα συνδύασα με τους εξωγήινους που τον επισκέφτηκαν. Σκηνή κλεμμένη από την απαγωγή της αδερφής του Fox Mulder φυσικά, αλλά μάλλον θα είναι σύμπτωση. Λέτε οι εξωγήινοι να τον επανέφεραν στη ζωή; Ας μας πει ο ίδιος...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2016, 13:40:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σολ-Μιξ

Βάλε...κράνος!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2016, 15:21:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΜΑΧΕ είσαι και μαρτυριάρης

HERETIC προσωρινά την γλυτώνεις αλλά την επόμενη φορά που θα κάνεις κάτι παρόμοιο θα λάβεις απροειδοποίητα το voucher για τις all inclusive διακοπές.

Αν δεν γνωρίζεις κάτι, αυτό αφορά όλους σας, καλό θα ήταν να ρωτάς (με ευγενικό τρόπο για να έχεις απάντηση), στην προκειμένη περίπτωση για τα προβλήματα των καινοτομιών – ευρεσιτεχνιών, τα οποία δυστυχώς είναι πάρα πολλά.

Συνοπτικά και περιληπτικά, όταν κατέθεσα τον φάκελο για τον Οικολογικό Σταθμό στην Ρυθμιστική Αρχή Ενέργειας (ΡΑΕ), για να προσδιορίσει την αξία πώλησης της KW που θα παραγόταν από την καύση υδρογόνου, έλαβα την απάντηση ότι αυτό είναι αδύνατο γιατί δεν υπάρχει το ρυθμιστικό πλαίσιο, τι σημαίνει αυτό; Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να γραφτεί Νόμος που να προσδιορίζει τις προδιαγραφές, να ψηφιστεί από την Βουλή, να δημοσιευτεί στην εφημερίδα της Κυβερνήσεως και μετά, με βάση τις προδιαγραφές του νόμου να προσδιορίσει την τιμή πωλήσεως της KW η ΡΑΕ, απλά πριν συμβούν όλα αυτά δεν έχω το δικαίωμα πώλησης ηλεκτρικής ενέργειας που να παράγετε από τον Οικολογικό Σταθμό.

Το ίδιο πρόβλημα, και ακόμα μεγαλύτερο έχει η ευρεσιτεχνία μου, με τους μαγνήτες, και αυτή παράγει ηλεκτρική ενέργεια.

Το ολοκληρωμένο σύστημα διαχειρίσεως ασφαλιστικών ταμείων, σκοντάφτει στα προσωπικά δεδομένα, πρέπει δηλαδή να υπάρχει Νόμος, ακόμα δεν υπάρχει, που να επιτρέπει σε ένα μεταφερόμενο αποθηκευτικό μέσο να αποθηκεύει – διακινεί τα συγκεκριμένα προσωπικά δεδομένα που χρειάζονται, ίσως κάνουν τον Νόμο τώρα, με τις νέες ταυτότητες.

Αντίστοιχα προβλήματα υπάρχουν και για τις υπόλοιπες ευρεσιτεχνίες – μελέτες μου.

Υστερόγραφο: μην γράψει κανένας εξυπνάκιας γιατί δεν φτιάνεις τον Οικολογικό Σταθμό για προσωπική χρήση, το κόστος είναι απαγορευτικό, χρειάζεται περιβαντολογική μελέτη, μελέτη ασφαλείας και ενεργειακή πιστοποίηση από φορέα (συνήθως πανεπιστήμιο), kαι δεν είμαι και απόλυτα σίγουρος, ούτε οι νομικοί σύμβουλοι μου δεν είναι, του ότι δεν θα βρεθώ ξαφνικά στο 5* που λέει και ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ, χωρίς να ξέρω το γιατί.

Edited by - Sol-Mix on 30/04/2016 16:09:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2016, 16:40:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε καλώς τον sol-mix... Τι έγινε, όλα καλά;

(λοιπόν sol-mix, άκου να δεις τι πρόβλημα έχω εδω: Με κατηγορούν ότι πιάνω τους Ρωμαίους του esoterica, τους αρχίζω στις μπούφλες και μετά χαλάνε και δεν μπορούν να παίξουν οι υπόλοιποι στο χωριό. Τους πιάνουν μετά αυτοί, τους κοπανάνε και ούτε ένα σκουίιικ δεν βγάζουν. Και να σκεφτείς ότι, ενώ άλλοι έπεσαν μέσα στην χύτρα με τον μαγικό ζωμό, εμένα δείχνουν ως υπαίτιο. Ας είναι όμως, εγώ θα δείχνω αυτοσυγκράτηση από εδώ και πέρα, γιατί οι Ρωμαίοι είναι αγαθό που σπανίζει, ειδικά στις μη απολογητικές περιπτώσεις)

Πάμε παρακάτω...

quote:
HERETIC προσωρινά την γλυτώνεις αλλά την επόμενη φορά που θα κάνεις κάτι παρόμοιο θα λάβεις απροειδοποίητα το voucher για τις all inclusive διακοπές.

Αυτό θα κάνω πως δεν το είδα λόγω των ημερών. Δηλαδή έχεις άφεση αμαρτιών (και μ..ν) μέχρι την τρίτη του Πάσχα. Μετά... βάλε το κράνος σου όπως σου σύστησε ο παραπάνω συγχωριανός.

Πάμε παρακάτω....

quote:
Αν δεν γνωρίζεις κάτι, αυτό αφορά όλους σας, καλό θα ήταν να ρωτάς (με ευγενικό τρόπο για να έχεις απάντηση), στην προκειμένη περίπτωση για τα προβλήματα των καινοτομιών – ευρεσιτεχνιών, τα οποία δυστυχώς είναι πάρα πολλά.

Μιας και ασχολείσαι με τα ενεργειακά όπως ισχυρίζεσαι, θέλω να σε ρωτήσω το εξής, κάτι πολύ απλό: Έναν υποσταθμός μέσης τάσης, έναν από αυτούς των 630 KVA που μπορεί να φτιάξει μια μικρή βιομηχανία για τις ενεργειακές της ανάγκες, είσαι σε θέση να μελετήσεις; Φαντάζομαι όταν είσαι σε θέση να σχεδιάσεις σταθμό παραγωγής, οικολογικό ξε-οικολογικό, ένας υποσταθμούλης 20KV θα είναι κάτι της πλάκας για σένα. Έτσι δεν είναι;

Άκου λοιπόν, τι λέω: Ο υποσταθμός, πρέπει να είναι σε θέση να τροφοδοτεί φορτία. Τα οποία φορτία δεν είναι ωμικές αντιστάσεις (λυχνίες πυράκτωσης δλδ), αλλά πολύπλοκα σύνθετα, με επαγωγικό και χωρητικό μέρος. Αυτά τα φορτία επίσης μπαίνουν και βγαίνουν στο δίκτυο συνέχεια, άναψε-σβήσε, ανεβάζουν-κατεβάζουν καταναλώσεις μέρα-νύχτα, όπως μια μονάδα κλιματισμού ενός ξενοδοχείου, για παράδειγμα.

Αυτό το πρόβλημα, πως το λύνει ο υποσταθμός που τα τροφοδοτεί; Αν δεν το λύσει, ξέρεις τι μπορεί να γίνει: ο Μ/Σ μπούμ. Σχετικά απλή απάντηση πάντως, δυστυχώς δεν εντοπίζεται εύκολα στο νετ, αν σκοπεύσεις να ψαχτείς τώρα. Θεωρητικά θα έπρεπε να το ξέρεις, κι ας σκεφτούν κάποιοι κακοήθεις ότι θα χρειαζόσουν ένα πτυχίο μηχανικού Η/Μ πρώτα. Εσύ σαν φορέας ανώτερης γνώσης, πρέπει να 'ναι ψωμοτύρι όλα αυτά για σένα.

Επίσης αυτόν τον Υ/Σ, ποιος τον πιστοποιεί και τον αδειοδοτεί; Η ΡΑΕ, το πανεπιστήμιο; Ποιος; Μην τις δεις σαν κακόβουλες ερωτήσεις, πρέπει να αποδείξεις τους ισχυρισμούς σου με λίγη παραπάνω προσπάθεια, αν θέλεις να σε πάρουν στα σοβαρά οι άλλοι.

quote:
Το ολοκληρωμένο σύστημα διαχειρίσεως ασφαλιστικών ταμείων, σκοντάφτει στα προσωπικά δεδομένα, πρέπει δηλαδή να υπάρχει Νόμος, ακόμα δεν υπάρχει, που να επιτρέπει σε ένα μεταφερόμενο αποθηκευτικό μέσο να αποθηκεύει – διακινεί τα συγκεκριμένα προσωπικά δεδομένα που χρειάζονται, ίσως κάνουν τον Νόμο τώρα, με τις νέες ταυτότητες.

Εκεί σκοντάφτει; Στο "μέσο μεταφοράς προσωπικών δεδομένων"; Δηλαδή έχεις φτιάξει μια καταπληκτική εφαρμογή που κάνει όλα αυτά που κάνουν οι smart card από τη δεκαετία του 90, και σκοντάφτει στην έλλειψη νομοθεσίας; Πως προκηρύσσει έργα πληροφορικής το δημόσιο, γνωρίζεις; Κοίτα να δεις που εσύ θα καταφέρεις να κλείσεις και τη Singular τελικά...

quote:
γιατί δεν φτιάνεις τον Οικολογικό Σταθμό για προσωπική χρήση, το κόστος είναι απαγορευτικό, χρειάζεται περιβαντολογική μελέτη, μελέτη ασφαλείας και ενεργειακή πιστοποίηση από φορέα (συνήθως πανεπιστήμιο), kαι δεν είμαι και απόλυτα σίγουρος, ούτε οι νομικοί σύμβουλοι μου δεν είναι, του ότι δεν θα βρεθώ ξαφνικά στο 5* που λέει και ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ, χωρίς να ξέρω το γιατί.

Καταλήγω τελικά πως πρέπει να αλλάξεις νομικούς συμβούλους. Αυτοί που έχεις είναι χασοδίκες. Άμα είναι να σου δίνουν τέτοιες συμβουλές, σαν τις απειλές που μοιράζεις εδώ, μη φανταστώ ότι και αυτοί σου λένε ότι τα πανεπιστήμια "πιστοποιούν" μελέτες, τότε θα σε βάλουν μέσα. Για το "μέσα" δεν είμαι σίγουρος που θα είναι, σίγουρα στο δρόμο για την Κόρινθο αλλά μάλλον παρακάτω από τον Κορυδαλλό.

Edited by - Heretic on 30/04/2016 16:48:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2016, 19:59:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Heretic

Δεν έχεις καταλάβει τον «Οικολογικό Σταθμό» ο «Οικολογικός Σταθμός» είναι ένα ηλεκτροπαραγωγό ζεύγος που αντί να καίει πετρέλαιο, φυσικό αέριο κλπ. καίει υδρογόνο, όλα τα άλλα που αναφέρεις συν τους διανομείς είναι τα ίδια με ένα σημερινό ηλεκτροπαραγωγό ζεύγος που καίει πετρέλαιο ως καύσιμο.

Τον ορισμό των όρων και της τιμής πώλησης της KW κάνει η ΡΑΕ, όπως έχει κάνει με τα Φωτοβολταϊκά και τις Ανεμογεννήτριες, το ζητούμενο είναι να αγοράζει το ρεύμα η ΔΕΗ.

Πιστοποίηση μια καινοτομίας αντίστοιχης του «Οικολογικό Σταθμού» μπορούν να κάνουν το ΤΕΕ, κάποιο Πανεπιστήμιο κλπ.

Στο Ο.Σ.Δ.Α.Τ. υπάρχουν, για να δουλέψει σωστά, ευπαθή προσωπικά δεδομένα όπως, Ομάδα αίματος, Αλλεργίες, Φαρμακευτική αγωγή, ασθένειες κλπ. (δηλαδή μέρος του Ιατρικού φακέλου για να ξέρουν από το ασθενοφόρο τι θα κάνουν στο Νοσοκομείο).

Αν δεν μπορείς και τώρα να καταλάβεις, και αν σε ενδιαφέρει πραγματικά, μπορούμε να βρεθούμε κανένα δίωρο να σου εξηγήσω, δεν νομίζω ότι ενδιαφέρουν αυτά το forum, επίσης βαριέμαι άνευ λόγου να γράφω σεντόνια, δεν με ενδιαφέρει να πείσω κάποιον για κάτι ή να προβάλω οτιδήποτε, αν σε ενδιαφέρει στείλε μου PM.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2016, 21:21:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sol-Mix
Είχα κι εγώ τις ίδιες απορίες με τον Heretic
κι άλλες τόσες, γιατί δεν είμαι στο επίπεδο του αιρετικού
αλλα ως ηλεκτρονικός, εχω κάνει και 2 τόμους ηλεκτροτεχνία...
Αρα μην λες οτι δεν μας ενδιαφέρει, μας ενδιαφέρει, αλλά ...
και δεν χρειάζονται σεντόνια... υπαρχει και η μέση οδό.

Βέβαια μετα την παραπάνω ανάρτηση, οτι ουσιαστικά μιλάμε για ενα Η/Ζ
απογοητευτηκα.
Αλλα αυτό είναι καθαρά τεχνικό θέμα, απο αυτα που μας έχεις πει μέχρι τωρα, εγω εχω καταλάβει οτι έχεις μια ιδέα, η οποία λόγου υψηλού κόστους δεν μπορείς να "δεις" αν το "κέρδος" μεταφέρετε απο τα χαρτιά στην πράξη.

Δεν θα σταθώ όμως στα παραπάνω,
αυτο που δεν μου "κάθετε" με τίποτα, είναι αυτα τα περί "αληθινής Δημοκρατίας" που (καλώς) οραματίζεσαι, πύρινους λόγους κατα της ΝτΠ και αλλα τέτοια...
αλλα απο την άλλη φίλτατε,
η πρόταση σου είναι να "φακελωθούμε" όλοι μέχρι και....τι κάλτσες φοράμε.
Ωραια Δημοκρατια!
μου θυμίζεις πολυ ΧΟ (τον δικό μας)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2016, 22:37:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
sol-mix, γνωρίζω τι είναι ένα ηλεκτροπαραγωγό ζεύγος (Η/Ζ), έχω κάνει ένα χρόνο το μάθημα «ηλεκτρικά δίκτυα» σε πανεπιστημιακή σχολή. Μόνο που αυτό που ισχυρίζεσαι πως έφτιαξες, δεν είναι το Η/Ζ αλλά ο κινητήρας που το κινεί. Τα στοιχεία του κινητήρα αυτού, τα ξέρεις; Την ενέργεια που χρειάζεται ο σταθμός σου για την ηλεκτρόλυση (φαντάζομαι) την έχεις υπολογίσει; Μήπως είναι μεγαλύτερη από την παραγόμενη; Τι δείκτες απόδοσης έχει; Πως προκύπτουν; Η ΔΕΔΗΕ τι ρόλο βαράει σε όλα αυτά, γνωρίζεις; Αυτά δεν χρειάζεται να φας ένα δίωρο, όποιος ξέρει τη δουλειά του, απαντάει εύκολα και σύντομα. Εδώ μηχανολόγοι ή χημικοί μηχανικοί που εργάζονται πάνω σε αυτά και χρειάζονται εύλογο να σου απαντήσουν με ακρίβεια για μια απλή μπαταρία. Αν αξίζει να κατασκευαστεί δηλαδή. Εσένα από πού προήλθαν οι γνώσεις αυτές; Αυτοσχεδιάζοντας;

Στο θέμα του φακέλου του ασφαλισμένου τώρα. Για ποιο, στον κόσμο, λόγο να κουβαλάει κάποιος όλες τις πληροφορίες αυτές επάνω του, και να υπάρχει αυτή η αποκεντρωμένη διαχείριση των πληροφοριών; Αν χάσει την κάρτα τι γίνεται; Backup στο σπίτι με άλλη κάρτα; Ο ΟΠΑΔ έχει ήδη μια τέτοια βάση με το ιστορικό ασθενούς με βάση το ΑΜΚΑ του, και μπορεί να εμπλουτιστεί με όλα αυτά που αναφέρεις. Αν ενδιαφέρονται να εγκαταστήσουν ένα σύστημα έγκαιρης διάγνωσης ή διάσωσης, το ασθενοφόρο, ή εξουσιοδοτημένοι γιατροί μπορούν να έχουν ένα βιομετρικό σκάνερ (αποτυπώματος ή ίριδας) επάνω τους, να σκανάρουν τον ασθενή ή τον τραυματία και να αποκτούν πρόσβαση σε όποια πληροφορία θέλουν online. Ειλικρινά πιστεύεις ότι οποιαδήποτε εταιρία που ασχολείται με ιατρική πληροφορική, μη σου πω η ίδια η μηχανογράφηση του ΟΠΑΔ ή του ΕΣΥ, δεν μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο; Υπάρχει κάποιο κίνητρο για να ασχοληθούν μαζί σου;

Θα να σου πω ειλικρινά το λόγο που ασχολούμαι. Δεν λες κάτι καινούργιο. Όλα αυτά είναι γνωστά ακόμα και σε ένα πρωτοετή φοιτητή, των αντιστοίχων ειδικοτήτων. Υπάρχει μια παράμετρος που αγνοείς, το μη εφαρμόσιμο, για 1002 λόγους εκτός των συνομωσιολογικών, τους οποίους εσύ δεν θέλεις να καταλάβεις. Ιδέες πυροτεχνήματα από εφευρέτες της γειτονιάς που οραματίστηκαν την σωτηρία της χώρας τους, και με λίγο ερασιτεχνικό διάβασμα έφτιαξαν μελέτες και πατέντες φανταστικών συσκευών, είναι η ίδια γραφική ιστορία που ακούω από τότε που γεννήθηκα και εκτείνονται σε αιώνες ανθρώπινης δραστηριότητας. Αντιλαμβάνεσαι όμως ότι τα θεωρώ φούμαρα όλα αυτά;

Χιλιάδες άνθρωποι κάθονται και ξοδεύουν ακόμα και πάνω από δέκα χρόνια απ' τη ζωή τους σε σπουδές, παράγουν διπλωματικές και διδακτορικά, για να καταλήξει το 99.99% από αυτά σε κάτι μη εφαρμόσιμο ή μη παραγωγικό. Χώρια τα ανεπιτυχή projects που γίνονται σε τακτική βάση από τα R&D των διαφόρων πολυεθνικών. Και θα πάνε να επιλέξουν τα δικά σου; Αντιλαμβάνεσαι πως ζεις με ψευδαισθήσεις; Αντιλαμβάνεσαι πως ο λόγος που μπαίνω κι εγώ και άλλοι φίλοι στον κόπο να σου απαντάμε είναι για να βγεις από τις ψευδαισθήσεις σου και να κοιτάξεις τη ζωή σου έτσι όπως είναι και όχι όπως θα ήθελες να είναι;

sol-mix, μου θυμίζεις έναν παιδικό μου φίλο που μας είχε ζαλίσει στο δημοτικό, πως θέλει να γίνει αστροναύτης. Κάποια στιγμή μάλιστα, θυμάμαι πως ρώτησε κι ένα δάσκαλο και αυτός του απάντησε πως πρώτο βήμα είναι να γίνει «ένας καλός πιλότος στον Π.Α». Αυτός έπρεπε να είναι ο πρώτος του στόχος. Ο φίλος μας, τα ‘κανε επάνω του την πρώτη φορά που μπήκε επιβάτης σε πολιτικό αεροσκάφος, στην 5-ημερη του Λυκείου συγκεκριμένα. Θέλεις να καταλάβεις αυτά που σου λέω; Έχει καλώς. Σεντόνια γράφεις έτσι κι αλλιώς. Λίγο να αποκτήσουν χρησιμότητα για σένα και για τους άλλους που σε διαβάζουν, αν προσπαθούσες;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2016, 22:14:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sol-Mix

Δεν γνωρίζω αν αυτά που λένε ο Ανδρέας και ο Γιάννης είναι ακριβή. Ο Ανδρέας είναι κάπως περίεργος, ενώ ο Γιάννης είναι εντελώς αχώνευτος, αν και φαίνεται να γνωρίζει δυο πράματα στα κομπιούτερ. Πιθανώς έχει τελειώσει καμμιά Κορέλκο.

Ψαχνόμαστε όμως με τον Μπερνάρ εδώ και χρόνια. Στα ίσα τώρα. Μου έκατσε μια καλή από το πουθενά. Αν σου δώσω 20Κ στο χέρι, μπορείς να μου εξασφαλίσεις δωρεάν ρεύμα σε σπίτι 150 τετραγωνικών μέτρων*? Πρόσεξε, δεν θέλω σχέδια και πατέντες. Μόνο την υπογραφή σου, που θα λές πως μου παραχωρείς το σπίτι σου, αν το σύστημα δεν λειτουργήσει.

Είσαι μέσα?

* 5 12άρια κλιματιστικά, δύο θερμοσίφωνες, ψυγείο, καταψύκτης, κουζίνα, ηλεκτρικό πλυντήριο, led φωτισμός και 4 υπολογιστές σε δίκτυο. Συγχρόνως.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2016, 23:30:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ελα τώρα σεμνότυφε DSM... στην ανάγκη προσφερε κι εσύ μια χείρα βοηθείας. Τη διάταξη διόρθωσης συνημιτόνου ας πούμε. Ελπίζω να θυμάσαι απο τις παλιές σου σπουδές πως γίνεται

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2016, 23:40:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Heretic

Δεν γνωρίζω από αυτά. Συνημίτονα, ημιτόνια και τα τοιαύτα. Προσέφερα μια μπέσα συμβολαιακή πράξη στον sol-mix. Τί περισσότερο αναζητάτε?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2016, 00:10:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μην κοροϊδεύετε τον άνθρωπο ρε βόδια!

Που ξέρετε, μπορεί να είναι ο νέος Τέσλα.
Κι αυτόν τον κορόϊδευαν, κάτι αρχαία όρνια σαν κι εσάς.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 41 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1719971
Maintained by Digital Alchemy