ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Γήινοι και Εξωγήινοι
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 41
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2013, 21:38:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Sol-Mix

O πόλεμος με τους ανεγκέφαλους...esoγήϊνους, είναι αναπόφευκτος.
Σε κάθε θέμα η παρουσία του θεού είναι απαραίτητη για αυτούς.

Πάντως μπορούμε να συνεχίζουμε την συζήτησή μας και ταυτοχρόνως να...πολεμάμε.

Κάτι που δεν μπορούν να κάνουν αυτοί!!!


Τι χειροπιαστό εύρημα σου λέει ότι υπάρχουν Πλειάδιοι και Γαλαξιακή Αυτοκρατορία;

Σημ. οι Πλειάδες είναι νεαρά άστρα και έτσι μάλλον αδύντατον να έχουν ζωή και μάλιστα νοήμονα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2013, 21:43:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
DSM
Προσωπικά διαφωνώ με αυτού του τύπου τις τοποθετήσεις. Όλοι έχουν δικαίωμα να εκφραστούν, να σχολιάσουν και να διαφωνήσουν. Ειδικά σε τόσο αιχμηρά ζητήματα, και μάλιστα σε μια περίοδο που πιθανώς να εγκυμονεί εντυπωσιακές εξελίξεις.


Για άλλον είχα στήσει το...δόκανο, εσυ πιάστηκες!!!
Οπότε εσυ θα πάρεις και την πρέπουσα απάντηση!

Φυσικά και όλοι έχουν το δικαίωμα, να εκφρασθούν, να σχολιάσουν και να διαφωνήσουν!

Δεν τους αφαίρεσα το δικαίωμα.

Τους αρνήθηκα τα προσόντα.

Είναι διαφορετικό αυτο, δεν νομίζεις DSM?
Κατα την προσωπική μου άποψη, δεν έχουν τα προσόντα.Και αυτο ακριβώς υποστήριξα.

Αν θεωρείς πώς τα έχουν, τότε μπορείς να αναλώνεσαι σε συζητήσεις μαζί τους, προς...τέρψιν ημών!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2013, 21:46:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
DSM
Προσωπικά διαφωνώ με αυτού του τύπου τις τοποθετήσεις. Όλοι έχουν δικαίωμα να εκφραστούν, να σχολιάσουν και να διαφωνήσουν. Ειδικά σε τόσο αιχμηρά ζητήματα, και μάλιστα σε μια περίοδο που πιθανώς να εγκυμονεί εντυπωσιακές εξελίξεις.


Για άλλον είχα στήσει το...δόκανο, εσυ πιάστηκες!!!
Οπότε εσυ θα πάρεις και την πρέπουσα απάντηση!

Φυσικά και όλοι έχουν το δικαίωμα, να εκφρασθούν, να σχολιάσουν και να διαφωνήσουν!

Δεν τους αφαίρεσα το δικαίωμα.

Τους αρνήθηκα τα προσόντα.....


Καλά μή μιλήσουμε για προσόντα... εννοείς αυτά που διακρίνονται από ποστ όπως:
quote:

quote:

1./ Αν ισχύουν αυτά που λέει ή Λασέρτα, δηλαδή ότι ήμαστε, εμείς οι άνθρωποι, καταπατητές του πλανήτη, γιατί δεν έρχονται να διεκδικήσουν τα δικαιώματα τους ;

Με αυτο το ερώτημα, είχα ασχοληθεί στο παρελθόν και το έθεσα σε κάποιον 'ειδικό".
Πήρα εμπεριστατωμένες απαντήσεις, με λεπτομέρεια και συνάφεια.

Εν περιλήψει:
1. Ο πληθυσμός τους, λόγω του χώρου, που χρησιμοποιούν δεν ξεπερνά τα 800.000 άτομα (πριν 15 χρόνια) και ώς εκ τούτου υπερτερούμε στρατιωτικά.

2.Η τεχνολογία τους, μπορεί να αντιμετωπισθεί απο μας, πάλι λόγω αριθμών τεχνουργημάτων.

3.Και σημαντικότερον, υπάρχει και για αυτούς...αντίπαλο δέος, απο άλλες φυλές.

Δεν μπορώ να θυμηθώ, που βρήκα προσφατα σε κάποια επιστημονική ανακοίνωση, το "πόρισμα" ενος βιολόγου ή ανθρωπολόγου δεν είμαι σίγουρος, ο οποίος διατείνεται ότι οι δεινόσαυροι ή οι απόγονοί τους, θα μπορούσαν άνετα, να έχουν αποκτήσει νοημοσύνη, μέσω φυσικής εξέλιξης.

Εχουν κι αυτοί εχθρούς, ομοίους τους, τους γνωστούς Reptilians, που είναι κι αυτοί σαυρόμορφοι και προέρχονται απο το σύστημα του Δράκοντα.
....



Τοποθετήθηκα συγκεκριμένα κι αντί να σχολιαστεί η θέση σχολιάστηκε το... ότι σχολίασα!


Edited by - panpam on 10/10/2013 21:50:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2013, 21:48:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
panpam

quote:
Σημ. οι Πλειάδες είναι νεαρά άστρα και έτσι μάλλον αδύντατον να έχουν ζωή και μάλιστα νοήμονα.

Έχεις πρόχειρο κάποιον κανόνα ή νόμο, που να συνδέει την ηλικία των ηλιακών συστημάτων, με την πιθανότητα ανάπτυξης νοήμονος ή και τεχνολογικά ανεπτυγμένης ζωής?
Θα θυμήσω, οτι από την Λούσι (Αυστραλοπίθηκος Αφαρένσις) μέχρι τον επιδέξιο άνθρωπο (Homo habilis), δεν πέρασαν ούτε 1 εκατ. χρόνια.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2013, 22:10:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

quote:
DSM
Προσωπικά διαφωνώ με αυτού του τύπου τις τοποθετήσεις. Όλοι έχουν δικαίωμα να εκφραστούν, να σχολιάσουν και να διαφωνήσουν. Ειδικά σε τόσο αιχμηρά ζητήματα, και μάλιστα σε μια περίοδο που πιθανώς να εγκυμονεί εντυπωσιακές εξελίξεις.


Για άλλον είχα στήσει το...δόκανο, εσυ πιάστηκες!!!
Οπότε εσυ θα πάρεις και την πρέπουσα απάντηση!

Φυσικά και όλοι έχουν το δικαίωμα, να εκφρασθούν, να σχολιάσουν και να διαφωνήσουν!

Δεν τους αφαίρεσα το δικαίωμα.

Τους αρνήθηκα τα προσόντα.....


Καλά μή μιλήσουμε για προσόντα... εννοείς αυτά που διακρίνονται από ποστ όπως:
quote:

quote:

1./ Αν ισχύουν αυτά που λέει ή Λασέρτα, δηλαδή ότι ήμαστε, εμείς οι άνθρωποι, καταπατητές του πλανήτη, γιατί δεν έρχονται να διεκδικήσουν τα δικαιώματα τους ;

Με αυτο το ερώτημα, είχα ασχοληθεί στο παρελθόν και το έθεσα σε κάποιον 'ειδικό".
Πήρα εμπεριστατωμένες απαντήσεις, με λεπτομέρεια και συνάφεια.

Εν περιλήψει:
1. Ο πληθυσμός τους, λόγω του χώρου, που χρησιμοποιούν δεν ξεπερνά τα 800.000 άτομα (πριν 15 χρόνια) και ώς εκ τούτου υπερτερούμε στρατιωτικά.

2.Η τεχνολογία τους, μπορεί να αντιμετωπισθεί απο μας, πάλι λόγω αριθμών τεχνουργημάτων.

3.Και σημαντικότερον, υπάρχει και για αυτούς...αντίπαλο δέος, απο άλλες φυλές.

Δεν μπορώ να θυμηθώ, που βρήκα προσφατα σε κάποια επιστημονική ανακοίνωση, το "πόρισμα" ενος βιολόγου ή ανθρωπολόγου δεν είμαι σίγουρος, ο οποίος διατείνεται ότι οι δεινόσαυροι ή οι απόγονοί τους, θα μπορούσαν άνετα, να έχουν αποκτήσει νοημοσύνη, μέσω φυσικής εξέλιξης.

Εχουν κι αυτοί εχθρούς, ομοίους τους, τους γνωστούς Reptilians, που είναι κι αυτοί σαυρόμορφοι και προέρχονται απο το σύστημα του Δράκοντα.
....



Τοποθετήθηκα συγκεκριμένα κι αντί να σχολιαστεί η θέση σχολιάστηκε το... ότι σχολίασα!


Edited by - panpam on 10/10/2013 21:50:02


Γιατί δεν τοποθετήσε ανοιχτά;

Θέλω να σου πω και το εξής, αυτό θα το αποδεχθείς;

Στην αποκάλυψη του Ιωάννη τι σημαίνει για σένα ο αριθμός 666, γιατί για μένα είναι αριθμός φυλής, που μάλλον είναι οι έκπτωτοι δεν αναπαράγονται όπως εμείς έχουν και τα δύο φύλλα σαν <<΄Άγγελοι>> και το έχει εκλάβει ο καθένας με το μακρύ του και το κοντό του και έχουν δώσει, όλες τις ερμηνείες εκτός από την ποιο απλή.

Μάλλον τόσοι αριθμούνται.

Για να στο πω απλά υπάρχουν διάφορες φυλές και αριθμούνται λογικά με τον πληθυσμό.

Γιατί σου φαίνονται περίεργοι οι αριθμοί;


Edited by - maria3 on 10/10/2013 22:16:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2013, 22:55:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
<< Εγώ λέω: κύριοι, ξεχάστε ό,τι ξέρατε, ξεχάστε την παλιά γνώση, ξεχάστε και εσωτερισμούς, αποκρυφισμούς, μαγείες κλπ διότι η γνώση είναι ΜΙΑ και αδιαίρετη. Διότι, αν κάποιοι κάποτε πήραν τη γνώση και τη μεταμόρφωσαν ντύνοντάς τη με παραδόσεις, με θρησκείες, με μυθικά στοιχεία και στην ουσία την κατακερμάτισαν ή κάποιοι την ξέχασαν, δεν ευθύνεται η γνώση γι’ αυτό.>>

Μάνος Δανέζης, απο συνέντευξη στο ΑΒΑΤΟΝ.


ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2013, 23:29:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πέφτεις μόνος σου στα "δόκανα" που στήνεις...
(σαν αυτο που έστησες στην προηγούμενη σελίδα)

Ο Δρ. Μάνος Δανέζης που αναμφισβήτητα βρίσκετε στην ελίτ του έμψυχου επιστημονικού δυναμικού της Χώρας μας
πολύ σωστά είπε τα παραπάνω
Δεν μας λες όμως και την άποψη του για τους Εξωγήινους...

Σε συνέντευξη του το 2010 στην δημοσιογράφο Άννα Δοντά
μεταξύ άλλων είχε πει:

Άννα Δοντά: Επανέρχομαι, λοιπόν, στην ερώτηση:Υπάρχει στο Σύμπαν παρόμοια ζωή με αυτή του πλανήτη μας;
Μάνος Δανέζης: Θα ήταν απίθανο να μην υπάρχει!

Άννα Δοντά: Είναι απίθανο να μην μπορούμε εμείς να έλθουμε σε επαφή με αυτά τα όντα ή το αντίστροφο;
Μάνος Δανέζης: Όταν εγώ μιλάω για ζωή στο Σύμπαν, δεν μιλάω για το τι είδος ζωή. Το αν μπορούμε ή δεν μπορούμε, είναι μια άλλη ιστορία. Είναι απίθανο, όμως, να μην υπάρχει. Αυτό το πιστεύουν όλοι οι επιστήμονες.

Άννα Δοντά: Πως εξηγείτε μαρτυρίες ανθρώπων ότι έχουν δει έστω κάποια σημάδια από εξωγήινες εμφανίσεις;
Μάνος Δανέζης: Κοιτάξτε, αυτοί οι εξωγήινοι είναι πολύ περίεργοι! Εμφανίζονται σε αγρότες, νοικοκυρές, μανάβηδες, αλλά απεχθάνονται τους αστρονόμους! Κάθε βράδυ χιλιάδες αστρονόμοι σαρώνουν τον ουρανό με τα πιο σύγχρονα μέσα. Ένας αστρονόμος θα έδινε τη μισή του ζωή για να συναντήσει έναν εξωγήινο! Αυτοί, όμως, εμφανίζονται μόνο στους… Προέδρους των ΗΠΑ. Αυτά είναι αστειότητες.


απόσπασμα απο το περιοδικό Hellenic NEXUS/Φεβρουάριος 2010



not asked to learn how deep the secrets ... there are no
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2013, 23:37:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
H άποψή του για τους εξωγήϊνους, είναι αυτη που η θέση του υπαγορεύει να είναι.

Εσυ Αιθήρ. όταν με το καλό επισκεφθείς έναν άλλο πλανήτη, να ζητήσεις να μιλήσεις με έναν αστρονόμο τους και όχι με τον Αρχηγό του συστήματός τους.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2013, 23:53:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι θέσεις του Δανέζη ξέρεις οτι είναι ξεκάθαρες
χωρίς υπεκφυγές και πέρα απο υπαγορεύσεις!

Δεν λεω οτι δεν υπάρχουν άλλοι πολιτισμοί
αλλά το οτι η Γη είναι διαμετακομιστικό κέντρο του γαλαξία
και περιφέρονται μπλε, πράσινοι, γκρι, λευκοί και πάσης φύσεως ανθρωποειδή και μη
ναι το αμφισβητώ!
(παρά τις "απαγορεύσεις" σου)




not asked to learn how deep the secrets ... there are no
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2013, 00:05:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα κι εγω το αμφισβητώ!!!!!!!!
Αυτο δεν σημαίνει ότι το αποκλείω, ώς πιθανότητα!

Θα μπορούσε να είναι 50-50%.

Αφού για κανένα απο τα ανωτέρω...πενηντάρια, δεν μπορώ να είμαι 100% σίγουρος και πέραν πάσης αμφιβολίας, τότε παίζουν και τα δύο.

Δεν μπορώ να σας καταλάβω βρε παιδιά.
Πολλάκις έχω δηλώσει, ότι τα πάντα παραμένουν ανοικτά και υπο έρευνα.
Επίσης έχω δηλώσει, ότι δεν είμαι υποστηρικτής καμίας θεωρίας, ακόμη και αυτών που έχω προσωπική παρουσία και οπτική μαρτυρία.Αμφισβητώ ακόμη και αυτα που έχω δεί, εγώ ο ίδιος!
Τα ερευνώ χωρίς να λαμβάνω θέση υπερ ή κατά.

Και κάθε λίγο, σαν να μην σας έχω κάνει γνωστή την θέση μου, με "κατηγορείτε" ώς...ότι θέλετε συμπληρώστε μετα τις τελείες!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alexandros.
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


448 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2013, 00:15:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alexandros.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DSM είσαι τουλάχιστον ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟΣ!

Το πρώτο ποστ μου ΑΦΟΡΟΥΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ.

Sol-Mix και ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ με εξύβρισαν και επενέβεις.

Σου έγραψα σε στυλ "αστους να λένε και κοίταξε αυτά που έγραψα" εννοείται προς όλους.

Δεν κατάλαβες τι εννοούσα, ζήτησες διευκρινήσεις και σου κόπιαρα το μήνυμα μου, το οποίο ω ναι, αφορούσε ΟΛΑ τα μέλη.

Και εσυ θίχτηκες από τη γενική μου παρέμβαση???

ΑΥΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΑΝΤΕΛΗ ΑΓΝΟΙΑ ΤΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΕΘΕΣΑ (βιοχημική λειτουργία εγκεφάλου όσον αφορά την αντίληψη της πραγματικότητας, τι είναι τελικά πραγματικότητα καθώς και παράδοξα της Φυσικής που ΔΕΝ είναι μαθηματικές παραξενιές κάποιου συστήματος διαφορικών εξισώσεων ή κάποιας su άλγεβρας) και δυστυχώς για εσένα ΔΕΝ είναι θρησκευτικής φύσης!

Επειδή έβγαλες γλώσσα δυσανάλογη των επιστημονικών σου γνώσεων και επιτευγμάτων συγκριτικά με εμένα σε...συνδέω απ'ευθείας εκεί που πρέπει.

Και επειδή με το Δανέζη γνωριζόμαστε ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ πάρτε και αυτό μικρόνοες εγωιστάκοι...

Από την ίδια συνέντευξη

ΑΒΑΤΟΝ: Προηγουμένως αναφέραμε την επικοινωνία με το μη αισθητόν, αυτό δηλαδή που δεν μπορούν να αντιληφθούν οι αισθήσεις μας. Έχω την αίσθηση ότι και οι δύο υπαινιχθήκαμε το Θεό. Μπορούμε να κατανοήσουμε, τι είναι Θεός;

Δ.Μ.: Αν όλη τη ζωή σου τη φας για να καταλάβεις την πρώτη αιτία, θα πεθάνεις χωρίς να έχεις μάθει τίποτα.

ΑΒΑΤΟΝ: Δηλαδή θα πρέπει να δεχθούμε την ύπαρξή της a priori;

Δ.Μ.: Δεν μπορείς να κάνεις διαφορετικά.

ΑΒΑΤΟΝ: Μα αυτό δεν μοιάζει καθόλου επιστημονικό… (σ.σ βλέπετε τους εαυτούς σας σ'αυτήν την ερώτηση???)

Δ.Μ.: Επιστημονικότατο! Διότι, πίσω από κάθε γεγονός, υπάρχει μία αιτία, πίσω από κάθε αιτία μια άλλη αιτία, και πίσω από αυτήν κάποια άλλη. Και πίσω από αυτήν που θα θεωρήσεις πρωταρχική αιτία, κρύβεται κάποια άλλη. Έτσι, αν ψάχνεις πάντα για την αιτία πίσω από την αιτία, δεν θα καταφέρεις τίποτα, γιατί η αλυσίδα αυτή είναι άπειρη και η ζωή σου πεπερασμένη. Αυτό που πρέπει να καταλάβουμε είναι ότι είμαστε μέρος ή καλύτερα, συμμετέχουμε σε ένα κοσμικό παιχνίδι και ανάλογα με το ρόλο σου, σου αποκαλύπτονται πράγματα.

Γουστάρετε το "νέφος" του Δανέζη ή σας πέφτει πολύ βαρύ???


Καλά ξεμπερδέματα σας εύχομαι με τις "άναρχες" αναζητήσεις σας!

______________
εἰ μή τινα ἄλλον ὁ θεὸς ὑμῖν ἐπιπέμψειεν κηδόμενος ὑμῶν. Όχι Socrates, μετά από εσένα ήρθε ο ΙΔΙΟΣ και επέβαλε τη...Χούντα Του.


Edited by - Alexandros. on 11/10/2013 00:22:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2013, 00:26:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΜΑΧΕ
(Το πως θα σε αντιμετωπίσουν οι συνομιλητές σου γίνετε με δική σου ευθύνη, οταν επιτίθεσαι σε όλους, παρα να προσέχεσαι ησύχως σε διάλογο,
μην νομιζεις οτι σου προσδίδει κύρος, το αντίθετο θα έλεγα)

Στο θεμα μας τωρα.
Θα συμφωνούσα μαζί σου, οταν επιχειρούσες έναν διάλογο
με "στοιχεία", ΟΧΙ για να με αποστομώσεις, αλλα για να καταλάβω το σκεπτικό σου, και να το κουβεντιάσουμε.

Έχουμε πει σε άλλη συζήτηση για "παρεμβατική" εξέλιξη
αυτη τη στιγμή ειναι η επικρατέστερη για μένα άποψη,
απο αυτό μέχρι να αποδεχτώ, οτι ο sol-mix είδε ενα ον που έκοβε βόλτα στο μπαλκόνι του (χωρίς να τον αμφισβητώ)
γιατι προσωπικά αν με ρωτούσες θα σου έλεγα:
ναι το "ειδε", αλλα δεν ήταν εκεί!
(και ξέρεις πολυ καλα τι εννοώ)
απο την αλλη το παίρνεις εσυ και το τραβάς απο τα μαλλιά!
οτι τον παρακολουθούν, και εκει κοντά είναι και ο αφέντης του κρεμανταλά , και το σκουπιδιάρικο να μαζέψει το πτώμα....
ε! να με συγχωράς αλλα εμείς εδω στο χωριό μου αυτά δεν τα λέμε 50/50!
λεμε οτι αυτός που τα λέει είτε είναι σαλεμένος ή μας κάνει πλάκα

Δε λεω ωραία κωμωδία με υπέροχα εφε το MiB μάλιστα δηλώνω fan, αλλα μεχρι εκει, οχι να κάνω κουβέντα και για το ...σενάριο!




not asked to learn how deep the secrets ... there are no

Edited by - AitheroVamon on 11/10/2013 00:28:29

Edited by - AitheroVamon on 11/10/2013 01:05:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alexandros.
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


448 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2013, 00:35:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alexandros.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εσυ Αιθήρ. όταν με το καλό επισκεφθείς έναν άλλο πλανήτη, να ζητήσεις να μιλήσεις με έναν αστρονόμο τους και όχι με τον Αρχηγό του συστήματός τους.

AYTO κατάλαβες ότι είπε ο Δανέζης???

ΝΙΚΟΜΑΧΕ μη μου πεις ότι έχεις δικαίωμα ψήφου!!!

Aitherovamon κακώς μου φαίνεται ότι βάλαμε το Δανέζη στην κουβέντα!

Εδώ οι περισσότεροι (επιστήμονες ολκής γαρ) τα έχουν λύσει όλα αυτά τα απλά θέματα...

______________
εἰ μή τινα ἄλλον ὁ θεὸς ὑμῖν ἐπιπέμψειεν κηδόμενος ὑμῶν. Όχι Socrates, μετά από εσένα ήρθε ο ΙΔΙΟΣ και επέβαλε τη...Χούντα Του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2013, 00:41:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Alexandros

quote:
ΑΥΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΑΝΤΕΛΗ ΑΓΝΟΙΑ ΤΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΕΘΕΣΑ (βιοχημική λειτουργία εγκεφάλου όσον αφορά την αντίληψη της πραγματικότητας, τι είναι τελικά πραγματικότητα καθώς και παράδοξα της Φυσικής που ΔΕΝ είναι μαθηματικές παραξενιές κάποιου συστήματος διαφορικών εξισώσεων ή κάποιας su άλγεβρας) και δυστυχώς για εσένα ΔΕΝ είναι θρησκευτικής φύσης!

Σου απάντησα πως κομίζεις γλαύκας εις Αθήνας. Πιθανότατα τα ελληνικά σου δεν επαρκούν ώστε να κατανοήσεις την απάντησή μου. Την επόμενη φορά, θα αρκεστώ στην πεπατημένη του "Λόλα να ένα μήλο". Όμαρφα πράγματα και ασφαλή.

quote:
Επειδή έβγαλες γλώσσα δυσανάλογη των επιστημονικών σου γνώσεων και επιτευγμάτων συγκριτικά με εμένα σε...συνδέω απ'ευθείας εκεί που πρέπει.

Καλά. Φαντάζομαι πως οραματικώ τω τρόπω, έχεις καταλήξει στο είδος και το βάθος των όποιων επιστημονικών μου γνώσεων. Καλώς. Ταιριάζει απόλυτα με το γενικότερο αποτύπωμά σου στο esoterica.
Προφανώς και δεν θα ασχοληθώ με τα επιστημονικά σου επιτεύγματα. Θα σου επαναλάβω αντ' αυτού, πως ο καταδρομικός τρόπος με τον οποίο λειτουργείς, μάλλον προσιδιάζει προς τουπαμάρος, παρά προς νηφάλιο συζητητή, και δη σχετικό με την συγκεκριμένη θεματολογία.

quote:
Και επειδή με το Δανέζη γνωριζόμαστε ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ πάρτε και αυτό μικρόνοες εγωιστάκοι...

Για το μικρόνοες και εγωιστάκοι, ομολογώ πως εκπλήσσομαι, ειδικά όταν προέρχεται από το πληκτρολόγιο ενός ευσεβούς θρησκευόμενου. Αλλά για αυτό υπάρχουν και οι μετάνοιες βρε αδερφέ. Κανείς δεν χάνεται. Αρκεί να μετανοήσει, έστω και στο παρά τσακ. Καλά δεν τα λέω?

Μάλλον κάπου εδώ θα πρέπει να σου ζητήσω κι εσένα μια συγνώμη. Είσαι πολύ πιό ευαισθητούλης από οτι προδίδει η σαρωτική επιχειρηματολογία(?)σου, και μάλλον σε ζόρισα πέραν του δέοντος.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alexandros.
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


448 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2013, 00:41:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alexandros.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

απο την αλλη το παίρνεις εσυ και το τραβάς απο τα μαλλιά!
οτι τον παρακολουθούν, και εκει κοντά είναι και ο αφέντης του κρεμανταλά , και το σκουπιδιάρικο να μαζέψει το πτώμα....
ε! να με συγχωράς αλλα εμείς εδω στο χωριό μου αυτά δεν τα λέμε 50/50!
λεμε οτι αυτός που τα λέει είτε είναι σαλεμένος ή μας κάνει πλάκα


Aitherovamon ως νέος που κοίταξα επί τροχάδην το θέμα θεώρησα ότι ο DSM θα έγραφε τα παραπάνω.

Έκανα τραγικό λάθος!

quote:

Δε λεω ωραία κωμωδία με υπέροχα εφε το MiB μάλιστα δηλώνω fan, αλλα μεχρι εκει, οχι να κάνω κουβέντα και για το ...σενάριο!

Εγώ το είπα σε στυλ "απόψεις που βρωμάνε Χολλυγουντιανό feedback" και δέχτηκα επίθεση από ΝΙΚΟΜΑΧΟ, Sol-Mix αλλά και DSM που δεν το περίμενα...

Θα κοιτάξω πίσω μήπως ήταν δικά σου τα μηνύματα και όχι του DSM, τι να πω...


______________
εἰ μή τινα ἄλλον ὁ θεὸς ὑμῖν ἐπιπέμψειεν κηδόμενος ὑμῶν. Όχι Socrates, μετά από εσένα ήρθε ο ΙΔΙΟΣ και επέβαλε τη...Χούντα Του.

Edited by - Alexandros. on 11/10/2013 01:01:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alexandros.
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


448 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2013, 00:50:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alexandros.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

DSM

Μάλλον κάπου εδώ θα πρέπει να σου ζητήσω κι εσένα μια συγνώμη. Είσαι πολύ πιό ευαισθητούλης από οτι προδίδει η σαρωτική επιχειρηματολογία(?)σου,


Mα, δεν επιχειρηματολόγησα!!!

Έδωσα ένα έναυσμα σκέψης, μια αφετηρία και το δικό μου τελικό συμπέρασμα που σας πρότεινα επί λέξει "να το πετάξετε στα σκουπίδια" μέχρι να βγάλετε το δικό σας συμπέρασμα κάνοντας χρήση της αφετηρίας που σας πρότεινα η οποία ΔΕΝ έχει σχέση με Χριστιανισμό ή κάποια άλλη θρησκεία.
Pure Science αλλά δεν το έχεις απ'ότι φαίνεται!

quote:

και μάλλον σε ζόρισα πέραν του δέοντος.

Με ζόρισε η προκλητικότητα και η αναίδεια σου.

Εγώ επιχείρημα δικό σου ΔΕΝ είδα στα τελευταία σου μηνύματα προς εμένα (και ούτε και ζήτησα και ούτε και ήθελα).

Αν θες δώσε μου ΟΠΟΙΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ γουστάρεις και θα δεις που θα πετάς και εσύ την μπάλλα...

______________
εἰ μή τινα ἄλλον ὁ θεὸς ὑμῖν ἐπιπέμψειεν κηδόμενος ὑμῶν. Όχι Socrates, μετά από εσένα ήρθε ο ΙΔΙΟΣ και επέβαλε τη...Χούντα Του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alexandros.
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


448 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2013, 00:56:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alexandros.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

DSM
quote:
Επειδή έβγαλες γλώσσα δυσανάλογη των επιστημονικών σου γνώσεων και επιτευγμάτων συγκριτικά με εμένα σε...συνδέω απ'ευθείας εκεί που πρέπει.

Καλά. Φαντάζομαι πως οραματικώ τω τρόπω, έχεις καταλήξει στο είδος και το βάθος των όποιων επιστημονικών μου γνώσεων. Καλώς. Ταιριάζει απόλυτα με το γενικότερο αποτύπωμά σου στο esoterica.


Δυστυχώς ήθελα να φανώ ευγενικός αλλά με παρεξήγησες!

Έχεις δίκιο!

Δεν μπορούμε να μιλάμε για επιστημονικές γνώσεις όταν έχεις πρόβλημα στην κατανόηση του γραπτού λόγου.

Εγώ όντως ΑΥΤΟ το προβλημα είδα αλλά είπα να σου τη χαρίσω και να στο φέρω πιο κομψά...

Καλά έκανες και με επανέφερες!

Εγώ στα υπόλοιπα θέματα φέρω ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΒΙΒΛΙΟΓΡΑΦΙΑ, αλλά μάλλον δεν είναι το επιθυμητό αποτύπωμα για εσένα.

Πόσο χειρότερο μπορείς να το κάνεις?

______________
εἰ μή τινα ἄλλον ὁ θεὸς ὑμῖν ἐπιπέμψειεν κηδόμενος ὑμῶν. Όχι Socrates, μετά από εσένα ήρθε ο ΙΔΙΟΣ και επέβαλε τη...Χούντα Του.

Edited by - Alexandros. on 11/10/2013 00:59:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2013, 01:00:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Alexandros

quote:
Mα, δεν επιχειρηματολόγησα!!!

Αυτό ακριβώς επισήμανα. Το ερωτηματικό στην παρένθεση, γιατί το έβαλα? Για διακόσμηση?

quote:
Με ζόρισε η προκλητικότητα και η αναίδεια σου.

Είναι αστείο να το λες αυτό, ειδικά όταν η τελευταία χθεσινή μου αναφορά σε εσένα, περιείχε ακριβώς την διαμαρτυρία μου για την δική σου μέσω επανειλημμένων προτροπών μειωτικού τύπου συμπεριφορά. Δεν κατάλαβες.

quote:
Εγώ επιχείρημα δικό σου ΔΕΝ είδα στα τελευταία σου μηνύματα προς εμένα (και ούτε και ζήτησα και ούτε και ήθελα).

Και ούτε πρόκειται να δεις. Ουδέποτε μπήκα σε διαδικασία ουσιαστικού διαλόγου μαζί σου. Κι αυτό στο επισήμανα, αλλά φαίνεται πως ούτε αυτό δεν το κατάλαβες.

quote:
Αν θες δώσε μου ΟΠΟΙΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ γουστάρεις και θα δεις που θα πετάς και εσύ την μπάλλα...

Είσαι το πιό δυνατό αγόρι στη γειτονιά, κι αφού κατατρόπωσες όλα τα άλλα αγοράκια, αρκεί να μπω σε διάλογο μαζί σου, για να κατατροπώσεις κι εμένα, ε?
Τώρα δεν καταλαβαίνω εγώ. Νόμιζα πως ήσουν ενήλικας.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2013, 01:09:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Alexandros

quote:
Εγώ στα υπόλοιπα θέματα φέρω ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΒΙΒΛΙΟΓΡΑΦΙΑ, αλλά μάλλον δεν είναι το επιθυμητό αποτύπωμα για εσένα.

Δεν σου ζήτησα καμία βιβλιογραφία, δεν σου ζήτησα κανένα επιχείρημα, δεν μπλέχτηκα ουδέποτε στα "υπόλοιπα θέματα", και στην τελική, από χθες σου κατέστησα σαφές πως δεν με ενδιαφέρουν οι απόψεις ή και η ίδια σου η ύπαρξη. Τί δεν καταλαβαίνεις?

quote:
Δεν μπορούμε να μιλάμε για επιστημονικές γνώσεις όταν έχεις πρόβλημα στην κατανόηση του γραπτού λόγου.

Αφού βαριέσαι να ψάχτείς, δεν ρωτάς και κανέναν παλαιότερα εδώ μέσα, να σου πει κι αυτός την άποψή του?

quote:
Δυστυχώς ήθελα να φανώ ευγενικός αλλά με παρεξήγησες!

Έχεις πολύ παράξενη άποψη περί της ευγένειας. Και εξαιρετικά πρωτότυπη.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alexandros.
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


448 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2013, 01:14:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alexandros.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

DSM

quote:
Mα, δεν επιχειρηματολόγησα!!!

Αυτό ακριβώς επισήμανα. Το ερωτηματικό στην παρένθεση, γιατί το έβαλα? Για διακόσμηση?


Ούτε εγώ επιχειρηματολόγησα, ούτε εσύ κατάλαβες κάτι τέτοιο αλλά έγραψες για επιχειρηματολογία μου με ερωτηματικό σε παρένθεση???

Για ποιο λόγο????

Πόσο χειρότερο μπορείς να το κάνεις?

quote:

quote:
Με ζόρισε η προκλητικότητα και η αναίδεια σου.

Είναι αστείο να το λες αυτό, ειδικά όταν η τελευταία χθεσινή μου αναφορά σε εσένα, περιείχε ακριβώς την διαμαρτυρία μου για την δική σου μέσω επανειλημμένων προτροπών μειωτικού τύπου συμπεριφορά. Δεν κατάλαβες.


Έλα μην κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις. Σου είπα ΑΣΤΟΥΣ ΝΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ οι συγκεκριμένοι κοίτα ΕΣΥ όπως και τα άλλα μέλη να ξεκινήσετε από μια άλλη αφετηρία και να δείτε που θα καταλήξετε και εσύ έβγαλες ΟΧΕΤΟ νομίζοντας ότι σε μειώνω και σου μιλώ απαξιωτικά.

quote:

quote:
Εγώ επιχείρημα δικό σου ΔΕΝ είδα στα τελευταία σου μηνύματα προς εμένα (και ούτε και ζήτησα και ούτε και ήθελα).

Και ούτε πρόκειται να δεις. Ουδέποτε μπήκα σε διαδικασία ουσιαστικού διαλόγου μαζί σου. Κι αυτό στο επισήμανα, αλλά φαίνεται πως ούτε αυτό δεν το κατάλαβες.


Όχι ρε γμτ, νατο που βγήκε η στενοχώρια που είδα χθες στο ονειρό μου...

quote:

quote:
Αν θες δώσε μου ΟΠΟΙΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ γουστάρεις και θα δεις που θα πετάς και εσύ την μπάλλα...

Είσαι το πιό δυνατό αγόρι στη γειτονιά, κι αφού κατατρόπωσες όλα τα άλλα αγοράκια, αρκεί να μπω σε διάλογο μαζί σου, για να κατατροπώσεις κι εμένα, ε?
Τώρα δεν καταλαβαίνω εγώ. Νόμιζα πως ήσουν ενήλικας.


[/quote]

Ωπα DSM είπες πως με ΖΟΡΙΣΕΣ.

ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ???

Το μόνο που βλέπω είναι σε copy-paste τις γνωστές προσωπικές σας επιθέσεις!

Όπως με... κρυφοκοιτάς και στο άλλο θέμα τις κανονίζω δεόντως!

______________
εἰ μή τινα ἄλλον ὁ θεὸς ὑμῖν ἐπιπέμψειεν κηδόμενος ὑμῶν. Όχι Socrates, μετά από εσένα ήρθε ο ΙΔΙΟΣ και επέβαλε τη...Χούντα Του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alexandros.
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


448 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2013, 01:24:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alexandros.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

DSM

quote:
Εγώ στα υπόλοιπα θέματα φέρω ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΒΙΒΛΙΟΓΡΑΦΙΑ, αλλά μάλλον δεν είναι το επιθυμητό αποτύπωμα για εσένα.

Δεν σου ζήτησα καμία βιβλιογραφία, δεν σου ζήτησα κανένα επιχείρημα, δεν μπλέχτηκα ουδέποτε στα "υπόλοιπα θέματα", και στην τελική, από χθες σου κατέστησα σαφές πως δεν με ενδιαφέρουν οι απόψεις ή και η ίδια σου η ύπαρξη. Τί δεν καταλαβαίνεις?


Εσύ μίλησες για το αποτύπωμα μου στο esoterica και εν τάχει στο έδωσα και εδώ για σουβενίρ.

Καλά, ΠΟΤΕ ΣΟΥ ΕΔΩΣΑ 'Η ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΑ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΔΙΑΛΟΓΟΥ ΜΑΖΙ ΜΟΥ και θες να βγεις και από επάνω???

ΑΥΤΕΣ ΟΙ "ΤΕΧΝΙΚΕΣ" ΑΛΛΟΥ!!!!

quote:

quote:
Δεν μπορούμε να μιλάμε για επιστημονικές γνώσεις όταν έχεις πρόβλημα στην κατανόηση του γραπτού λόγου.

Αφού βαριέσαι να ψάχτείς, δεν ρωτάς και κανέναν παλαιότερα εδώ μέσα, να σου πει κι αυτός την άποψή του?


Πλάκα κάνεις???

Αν δεν μπορώ να κρίνω ΕΓΩ ποιος είναι κατάλληλος και για ποιου είδους και μέχρι ποιου επιπέδου διάλογο και ζητάω τη γνώμη των.. Ανδρομέδιων και των Λυράτων του esoterica πάει χάθηκα...

quote:

quote:
Δυστυχώς ήθελα να φανώ ευγενικός αλλά με παρεξήγησες!


Έχεις πολύ παράξενη άποψη περί της ευγένειας. Και εξαιρετικά πρωτότυπη.


Αν ήσουν καλό παιδί θα σε μάθαινα και άλλα πρωτότυπα αλλά την έχασες την ευκαιρία σου...

______________
εἰ μή τινα ἄλλον ὁ θεὸς ὑμῖν ἐπιπέμψειεν κηδόμενος ὑμῶν. Όχι Socrates, μετά από εσένα ήρθε ο ΙΔΙΟΣ και επέβαλε τη...Χούντα Του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2013, 01:33:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Alexandros

quote:
Έλα μην κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις. Σου είπα ΑΣΤΟΥΣ ΝΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ οι συγκεκριμένοι κοίτα ΕΣΥ όπως και τα άλλα μέλη να ξεκινήσετε από μια άλλη αφετηρία και να δείτε που θα καταλήξετε και εσύ έβγαλες ΟΧΕΤΟ νομίζοντας ότι σε μειώνω και σου μιλώ απαξιωτικά.

Οχετό? 'Εχεις πράγματι διαβάσει τις τοποθετήσεις μου σε σχέση με εσένα και τον panpam σε αυτό το topic? Είσαι σίγουρος οτι επικοινωνείς επαρκώς με το περιβάλλον σου?
Νόμισα οτι με μειώνεις? Ευτυχώς, τα γραπτά μένουν.

quote:
Το μόνο που βλέπω είναι σε copy-paste τις γνωστές προσωπικές σας επιθέσεις!

Από εμένα βλέπεις copy-paste? Ξανά: Είσαι σίγουρος οτι επικοινωνείς επαρκώς με το περιβάλλον σου?

quote:
Όπως με... κρυφοκοιτάς και στο άλλο θέμα τις κανονίζω δεόντως!

Σε κρυφοκοιτάω? Σε ανοιχτό, δημόσιο forum σε κρυφοκοιτάω? Ξανά μανά: Είσαι σίγουρος οτι επικοινωνείς επαρκώς με το περιβάλλον σου?

Κοίτα, δεν βλέπω πραγματικά κανένα νόημα σε όλη αυτή τη διαδικασία. Για μένα λήγει εδώ.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2013, 01:38:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AitheroVamon

Θεωρώ πως σε μικρότερο ή μεγαλύτερο βαθμό, το θέμα των ενδεχόμενων επισκέψεων εξωγήινων στη γη, είναι ακόμα ταμπού. Διαφωνείς σε αυτό?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2013, 01:43:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sol-Mix

Έχεις pm.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alexandros.
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


448 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2013, 02:15:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alexandros.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΟΧΕΤΟΣ?

Για πάμε.

Σου έγραψα αυτό:

quote:
Alexandros
Κάνε έρευνα σε αυτά που σου ξαναγράφω

DSM πριν μιλήσεις για εξωγήινους αναρωτήσου τι συμβαίνει στον εγκέφαλό σου.

Τι σημαίνει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.

Γιατί οι Φυσικοί ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ μιλάνε για περισσότερες των 3 (+1) διαστάσεις σε Αστροφυσική, Κβαντομηχανική, Υψηλών Ενεργειών κτλ!

Το δικό μου ΤΕΛΙΚΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ (προφανώς και εμφανώς Χριστιανικό και δεν θα μπορούσε να είναι αλλιώς) πέταξε το στα σκουπίδια, δεν έχει σημασία, αλλά δώσε πρώτα απαντήσεις σε λίγο πιο κοντινά σου ζητήματα πριν ανοίξεις σοβαρή κουβέντα για εξωγήινους!


Απλά κατανοητά πράγματα.

Πριν μιλήσεις για εξωγήινους ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΑΜΗΜΕΝΟ RESTART ξεκινώντας ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΑ από αυτά που σου ανέφερα και είναι ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ.

Και εσύ μου απαντάς:

quote:

Άκουσε Αλέξανδρε. Είναι προφανές πως δεν έχεις ψάξει καθόλου τα γραπτά της συμμετοχής μου στο esoterica εδώ και 1.5 χρόνο. Οπωσδήποτε βεβαίως, δεν όφειλες να κάνεις κάτι τέτοιο, πολύ δε περισσότερο, τέτοια απαίτηση δεν έχω από κανέναν.

Πολύ σωστά!

quote:

Αυτό όμως που οφείλεις να κάνεις, είναι να συμπεριφέρεσαι κόσμια στον χώρο που σε φιλοξενεί, αλλά και στους υπόλοιπους συμμετέχοντες, στο βαθμό τουλάχιστον που δεν σε προκαλούν ή σε προσβάλλουν σε προσωπικό επίπεδο.

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ?
ΠΟΥ ΕΙΔΕΣ ΜΗ ΚΟΣΜΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ?
Σ'αυτό το θέμα, σε άλλο θέμα δεν κατάλαβα.

Και όλο αυτό το κήρυγμα από εσένα ενώ ΗΔΗ με έχουν υβρίσει ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ και Sol-Mix ΧΩΡΙΣ να τους έχω προκαλέσει και ΧΩΡΙΣ να τους έχω ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ.

Να σημειώσω ότι είναι ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΣΧΕΤΟ με το quote μου που υποτίθεται ότι απαντάς.

Πάμε παρακάτω.

quote:

Αντιθέτως, εσύ όρμησες ως ταύρος σε υαλοπωλείο, και τα έχεις βάλει με όλους και με όλα που δεν συμφωνούν, ή που εσύ νομίζεις οτι δεν συμφωνούν, με τις θρησκευτικές πεποιθήσεις και τα επέκεινα άγχη σου.

ΣΕ ΠΟΙΟ ΘΕΜΑ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ΚΑΙ ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟ QUOTE ΜΟΥ???

quote:

Από αυτή σου την επίδραση, φρόντισα επιμελώς να κρατώ αποστάσεις, αφενός μεν επειδή η θεματολογία της αρεσκείας σου με αφήνει παντελώς αδιάφορο, αφετέρου δε, διότι έχω πολύ σημαντικότερα πράγματα για να ασχοληθώ.

ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΕ-ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΕ-ΑΠΑΙΤΗΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΑΖΙ ΜΟΥ.

Αντιλαμβάνεσαι κάτι τέτοιο από το quote????

quote:

Για κάποιον δικό σου λόγο ωστόσο, επιδιώκεις να με εμπλέξεις σε μια διαδικασία αντιπαράθεσης, η οποία λόγω τιμής, δεν με αφορά καθόλου, όπως άλλωστε και η εν γένει ύπαρξή σου.

Αυτό σε ποιο ΟΝΕΙΡΟ το είδες???


Αντιλαμβάνεσαι κάτι τέτοιο από το quote????

Όχι βέβαια ΚΑΙ ΗΔΗ ΣΟΥ ΕΧΩ ΕΠΙΣΗΜΑΝΕΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΠΙΛΟΓΟΥΣ ΤΩΝ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΤΙΘΕΜΑΙ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΩ ΣΤΗΝ ΕΝ ΛΟΓΩ ΣΥΖΗΤΗΣΗ!!!!

ΝΑΙ Ή ΟΧΙ???

Άρα προς τι γράφεις πράγματα ΑΝΥΠΟΣΤΑΤΑ?

quote:

Δεν έχω καμία πρόθεση να σε παρακολουθήσω, πρέπει όμως να σου πω, πως κομίζεις γλαύκας εις Αθήνας με τις προτροπές σου "να συγκεντρωθώ", "να αναρωτηθώ" και να "δώσω απαντήσεις σε λίγο πιο κοντινά μου ζητήματα πριν ανοίξω σοβαρή κουβέντα για εξωγήινους".

Βλέπεις τι είναι αυτό που πραγματικά σε πείραξε???
Ο εγωισμός σου μην κατανοώντας όσα σου γράφω.

Εσείς γράφετε και ξαναγράφετε μεταξύ σας ότι πρέπει να δείτε το θέμα από όλες τις πλευρές και να είστε ανοικτοί στα αποτελέσματα.

Σας προσφέρω μια τέτοια οπτική ώστε να κάνετε μια σοβαρή συζήτηση για εξωγήινους και σου θίξαμε τον ...εγωισμό!

quote:

Συνήθως όταν μιλώ, και πολύ περισσότερο όταν γράφω, έχω αρκετά υψηλό επίπεδο γνώσης του θέματος στο οποίο αναφέρομαι. Διαφορετικά απλώς παρακολουθώ.
Για να μην σου πω λοιπόν το τετριμμένο "έλα παππού μου να σου δείξω τα αμπελοχώραφά σου",

Από εδώ φαίνεται ότι το θέμα εξωγήινοι το έχεις λύσει άρα δεν θες άλλες οπτικές και ανοίγματα σε νέα αποτελέσματα και άλλα γλυκανάλατα που λέτε μεταξύ σας...

Κρίμα ρε γμτ δε σε πρόλαβα!

Και συνεχίζεις

quote:

θα σου απλώς, τις προτροπές, τις οδηγίες και τις νουθεσίες, να τις κρατήσεις για άλλους, και αναλόγως του μήκους του παπλώματος που σε σκεπάζει. Για την δική μου περίπτωση, μάλλον σου πέφτει κοντό.

Άρα το να καταθέσει ο καθένας την άποψή του, να θέσει τον προβληματισμό του στους άλλους, να προτείνει ένα νέο τρόπο σκέψης για να γίνει σύγκριση των τελικών αποτελεσμάτων κτλ κτλ τα γράφεις στα...παλιά σου τα παπούτσια.

Και είπαμε ότι είσαι ενάντιος στα Δόγματα και τους δογματικούς ανθρώπους???

Και επιπλέον (και χωρίς να έχεις πάρει μυρωδιά τι σου έχω γράψει) προχωρείς ΠΡΩΤΟΣ σε άποψη ποιος το έχει μεγαλύτερο...το πάπλωμα!!!

ΔΥΣΤΥΧΩΣ τα γραπτά μένουν...

Κάτσε να δεις τι σε ενόχλησε τόσο πολύ και ύστερα δες αν μπορείς να βγάλεις την τσίμπλα από τα μάτια σου.

Τώρα το θέμα είναι λήξαν και από εμένα.

______________
εἰ μή τινα ἄλλον ὁ θεὸς ὑμῖν ἐπιπέμψειεν κηδόμενος ὑμῶν. Όχι Socrates, μετά από εσένα ήρθε ο ΙΔΙΟΣ και επέβαλε τη...Χούντα Του.

Edited by - Alexandros. on 11/10/2013 02:21:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2013, 02:48:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Alexandros

Σου γράφω πως το θέμα έχει λήξει για μένα, κι εσύ συνεχίζεις να με προκαλείς. Τί ακριβώς θέλεις να γίνει?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2013, 07:02:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αλέξανδρος
DSM πριν μιλήσεις για εξωγήινους αναρωτήσου τι συμβαίνει στον εγκέφαλό σου.

Οτι και να συμβαίνει, οι εξωγήϊνοι είναι ή δεν είναι μέρος της πραγματικότητας του εγκεφάλου?

quote:
Αλέξανδρος
Τι σημαίνει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.

Κακώς σε λέω Αλέξανδρο, Panos T.
Αλλά δεν πειράζει,θα παίξω το παιχνίδι σου.

Υπάρχει η πιθανότητα και όχι η βεβαιότητα, η πραγματικότητά μας να είναι εικονική.Και λοιπόν?
Αν είναι πραγματική, έχει πραγματικούς εξωγήϊνους.
Αν είναι εικονική. έχει εικονικούς εξωγήϊνους.
Και?
Οπως και να έχει, περιλαμβάνει εξωγήϊνους.


quote:
Αλέξανδρος
Γιατί οι Φυσικοί ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ μιλάνε για περισσότερες των 3 (+1) διαστάσεις σε Αστροφυσική, Κβαντομηχανική, Υψηλών Ενεργειών κτλ!

Και λοιπόν τι?
Μιλάνε για ουκ ολίγες διαστάσεις.
11 τον αριθμό.
Πόσες απο αυτές ισχύουν με απόλυτη σιγουριά και πέραν πάσης αμφιβολίας?
Κι αν είναι άπειρος ο αριθμός τους?


Εφερα ένα απόσπασμα απο κάποια ομιλία του Δανέζη, στο οποίο συμφωνώ.
Και τι κάνατε ο Αιθηρ κι εσυ?
Φέρατε άλλα αποσπάσματα του ιδίου, για να δείξετε ο ένας ότι δεν υπάρχουν εξωγήϊνοι επισκέπτες και ο άλλος για να δείξει ότι υπάρχει θεός.

Τακτική συζητητών, που στερούνται προσωπικών απόψεων και συμπερασμάτων, κάνοντας χρήση σκεπτικών άλλων, δημοφιλών και μη ατόμων,εκ των οποίων το επι μέρους χρησιμοποιούμενο τμήμα του σκεπτικού τους, ταιριάζει στις εκ πεποιθήσεως και ουχί εξ ερεύνης, θέσεις τους!

Επειδή ο Δανέζης, δήλωσε ότι a priori, υπάρχει θεός, χωρίς να προσκομίσει κάποια έρευνα του κύρους του, αλλά συμπεράσματα επι προσωπικού, δημόσια σε μια συνέντευξη, θα πρέπει όλοι εμείς οι σκεπτόμενοι άθεοι, να αναθεωρήσουμε τις απόψεις μας?
Τι είμαστε?
Αβουλα όντα χωρίς κριτική αντίληψη ή γιδοβοσκοί της Ιουδαίας?

Στην συγκεκριμένη συνέντευξη ο Δανέζης είπε και το εξής, που δεν φαίνεται να σας συμφέρει, σαν αμερόληπτοι ποι είστε:

Μάνος Δανέζης:
<< Έχουμε μια αίσθηση ατομικότητας και διαίρεσης. Εσύ είσαι εσύ και εγώ είμαι εγώ. Η διαίρεση, η τομή σε πολλά κομμάτια είναι προϊόν της δυνατότητας του εγκεφάλου μας και της φυσιολογίας μας. Εκεί έξω στο σύμπαν δεν υπάρχουν τομές, όλα είναι Ένα. Υπάρχει ένα συστατικό, θες να το πεις ενέργεια, θες να το πεις αόρατο κενό, θες να το πεις Θεό; Αυτή την ενιαία δημιουργία, αυτή τη κοχλάζουσα ενέργεια εκεί έξω, όταν την προσλάβει η φυσιολογία του ανθρώπου της δημιουργεί τομές, της δημιουργεί ατομικότητες.>>

Υπάρχουν κι άλλοι αστροφυσικοί, που λένε άλλα πράγματα.

Μαργαρίτα Χακ:
«Είμαι αθεΐστρια υπό την έννοια ότι δεν πιστεύω στον Θεό, ούτε στην μετά θάνατον ζωή. Πιστεύω ότι η ψυχή μας, είναι ο εγκέφαλός μας. Είναι αδύνατον να αποδείξουμε επιστημονικά, ότι ο Θεός υπάρχει, αλλά ούτε και ότι ο Θεός δεν υπάρχει. Η ιδέα του Θεού δεν με πείθει. Προτιμώ να πιστεύω ότι υπάρχει ύλη και ότι αυτή έχει τις ιδιότητες που εμείς παρατηρούμε»

Χώκινς:
<< Το σύμπαν δεν χρειάσθηκε το χέρι του θεού για να δημιουργηθεί>>

Ηράκλειτος:
<< κοσμον τονδε,τον αυτον απαντων,ουτε τις θεων ουτε ανθρωπων εποιησεν αλλ ην αει και εστιν και εσται πυρ αειζωον,απτομενον μετρα
και αποσβεννυμενον μετρα...>>

Εθνική Ακαδημία Επιστημών:
«Η επιστήμη δεν μπορεί να πει τίποτα για το υπερφυσικό. Είτε υπάρχει Θεός είτε όχι είναι ένα ζήτημα για το οποίο η επιστήμη είναι ουδέτερη»

Victor Stenger:
<< Τέλος, θα ήθελα να σχολιάσω την τρέλα της πίστης. Όταν η πίστη αποφαίνεται (δεσπόζει) πάνω στα γεγονότα, η μαγική σκέψη ριζώνει βαθιά και στρεβλώνει όλους τους τομείς της ζωής. Παράγει ένα νοητικό πλαίσιο στο οποίο οι έννοιες διατυπώνονται με βαθύ πάθος, αλλά χωρίς την παραμικρή προσοχή στα αποδεικτικά στοιχεία.>>

Richard Dawkins:
<< η πίστη στο θεό, έχει ξεπερασθεί απο τις νέες επιστημονικές ανακαλύψεις>>

Φυσικά όπως είναι αναμενόμενο, υπάρχουν αντικρουόμενες απόψεις μεταξύ επιστημόνων.Αλλοι μέσω της επιστήμης βλέπουν τον θεό και άλλοι μέσω αυτης πάλι το αντίθετο.
Στον κάθε έναν απο εμας, λειτουργεί η λογική και η αντίληψή του.
Προσωπικά, όπως το έχω ξαναπέι, αλλά είναι κάθε φορά, σαν να το λέω για...πρώτη φορά, όταν για κάτι δεν είμαι απόλυτα σίγουρος και πέραν πάσης αμφιβολίας, όλα τα πεδία είναι ανοικτά!!!

Επομένως, υπάρχουν εξωγήϊνοι και δεν υπάρχουν.
Μας έχουν επισκεφθεί και δεν έχουν πατήσει ποτέ το πόδι τους εδώ.
Υπάρχει θεός και δεν υπάρχει.

Το μόνο σίγουρο είναι, ότι τα πάντα είναι υπο διερεύνηση.
Ετσι και το παρόν θέμα των εξωγήϊνων.
Αν υπάρχουν και άν έχουν έρθει εδώ, γιατι δεν θα μπορούσαν να είναι όπως τους περιγράφουμε εδώ?

Μια ερώτηση:
Θα μπορούσε ένας αγρότης, να έχει δεί ένα εξωγήϊνο όν και ένας αστροφυσικός όχι?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2013, 09:05:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταλάβατε τώρα τι παθαίνει κάποιος, όταν του τύχη να δει ή να του συμβεί κάτι, και τολμήσει να το δημοσιοποιήσει;

Καταλάβατε τι παθαίνει όποιος δει κάτι που δεν συμφωνεί με τα πιστεύω και τα συμφέροντα των άλλων;

Καταλάβατε γιατί είστε υποχρεωμένοι, και πρέπει να ζείτε στο σκότος;

Εγώ πάντως αυτό που κατάλαβα πλήρως από την ποίο πάνω συζήτηση σας, είναι ότι σε πνευματικό επίπεδο η ανθρωπότητα είναι ακόμη στο επίπεδο του χουλιγκανισμού, και δυστυχώς επιβεβαιώνονται οι φόβοι μου, δηλαδή, ότι είμαστε τελείως ανέτοιμοι για τέτοιου είδους συζητήσεις, φανταστείτε τι θα γίνει σε τυχών παρόμοιες συναντήσεις.

Έχω όμως και μία απορία γιατί τα βάλατε με το post για τις Πλειάδες, με τα προηγούμενα post, τις άλλες φυλές εξωγήινων δεν είδα να έχετε κανένα πρόβλημα ?????

Μήπως επειδή, σύμφωνα με το κείμενο που έχω στα χέρια μου, πιστεύουν και αυτοί στον Θεό;
Μήπως ξέρετε πολύ περισσότερα από αυτά που γράφετε;

Τα κομμάτια που αναφέρονταν στην πνευματικότητα τους, δεν τα δημοσίευσα συνειδητά, για να μην γίνει αυτό που έγινε.

Τώρα όμως που μετατράπηκε το φόρουμ σε ποδοσφαιρικό γήπεδο, στο επόμενο post μου, θα τα συγκεντρώσω και θα τα δημοσιεύσω, αν δεν με έχετε κάνει ban μέχρι τότε και όποιον πάρει η μπάλα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2013, 09:58:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
DSM:
AitheroVamon
Θεωρώ πως σε μικρότερο ή μεγαλύτερο βαθμό, το θέμα των ενδεχόμενων επισκέψεων εξωγήινων στη γη, είναι ακόμα ταμπού. Διαφωνείς σε αυτό?

Για την πλειοψηφία του κόσμου, οχι δεν διαφωνώ
Άποψη μου οτι έχουν έρθει κάποια στιγμή στη Γη
(για Α Β λόγους)
Αυτό όμως απέχει πολύ απο το να ξέρουμε "φυλές" και πλανήτες διαμονής
ή οτι δεν έφυγαν ποτέ ή οτι μας επισκέπτονται συχνά πυκνά.

Τώρα το αν οι διαστάσεις είναι 3 ή 1013, αυτο μπορεί να δικαιολογήσει και "εσένα" που λες οτι ειναι εδω
και "εμένα" που λεω πως δεν ειναι εδω,
αυτο όμως μένει να το "δούμε" να το αποδείξουμε και σαφώς να το αποδεχτούμε,
χωρίς την βοήθεια "αλεξίπτωτου" που αναφέρει συχνά ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Η προσωπική μου έρευνα στο θέμα των ΑΤΙΑ και γενικότερα στην ύπαρξη Εξωγήινων πολιτισμών,
δεν εχει ως σκοπό την απόρριψη τους, αλλά την αποδοχή τους!
Το γεγονός οτι δεν εχω πειστεί ακόμα για τα σουρταφέρτα τους στη Γη
και ενδεχόμενες συμφωνίες κάτω απο το τραπέζι με την "ελιτ"
δεν έχει να κάνει με αυτή καθεαυτή την ύπαρξη τους.





not asked to learn how deep the secrets ... there are no
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2013, 10:15:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πλειάδες – μερικά από αυτά που παρέλειψα

Ο αστερισμός των Πλειάδων έχει επτά μεγάλους ήλιους και περίπου 200 άλλους μικρότερους και περισσότερους από 250.000 πλανήτες, πολλοί των οποίων έχουν νερό και θάλασσες όπως και η Γή.

Σε διάφορους από τους πλανήτες αυτούς, τα νοήμονα όντα έχουν εκτός από την ανθρωποειδή και άλλες μορφές, σαυροειδείς, αιλουροειδείς, δρακοειδείς κλπ. Τα κοινά χαρακτηριστικό των περισσοτέρων από τα όντα αυτά, είναι ότι επικοινωνούνε τηλεπαθητικά.

Εν γένει τα όντα του αστερισμού των Πλειάδων θεωρούν ότι οι ψυχές κατοικούν στην ένατη διάσταση και κατεβαίνουν σε κατώτερες διαστάσεις για να συλλέξουν εμπειρίες, για να επιστρέψουν εκεί όταν «πεθάνουν», ενώ στις ανώτερες διαστάσεις (10η, 11η, και 12η), κατοικούν τα ανώτερα όντα (άγγελοι, αρχάγγελοι και ο Θεός).

Τα πιστεύω τους μπορούν να συμπυκνωθούν με την εξής φράση: Βλέπουμε τον εαυτό μας σαν συσσωρευτές πληροφοριών για τον «Πρώτο Δημιουργό» (δηλαδή τον Θεό), δεν κρίνουμε τον εαυτό μας και ζούμε για να μαθαίνουμε. Αν μια εμπειρία δεν μας ολοκληρώνει πάμε σε άλλη, διότι έχουμε δει πόσο τρομακτική είναι η βαρεμάρα και δεν θέλουμε να την ξαναζήσουμε.

Δεν βιάζονται να πάνε σε επόμενες ενσαρκώσεις, διότι θέλουν να πάρουν όσο το δυνατόν περισσότερες εμπειρίες και να γίνουν σοφότεροι στο ίδιο σώμα, χωρίς να χρειάζεται να ξαναρχίζουν από τη αρχή. Μάλιστα όσο περισσότερο έχουν δουλέψει και βοηθήσει τον πλανήτη τους, τόσο υψηλοτέρα αξιώματα καταλαμβάνουν στην διοίκηση και διακυβέρνηση του, τα οποία όμως δεν είναι αξιώματα ισχύος, αλλά τιμητικά και ανιδιοτελούς υπηρεσίας.

Η διοίκηση γίνεται συνήθως με δωδεκαμελή συμβούλια όπου τα άτομα εναλλάσσονται, δεν υπάρχει ανταγωνισμός, και του κάθε θέματος επιλαμβάνεται κυρίως αυτός που διαθέτει το μεγαλύτερο «ταλέντο»’ που σχετίζεται με το συγκεκριμένο θέμα ή πρόβλημα.

Τέλος όταν αποφασίσουν να πεθάνουν (καθ ότι θεωρούν ότι κάλυψαν όλους τους στόχους της παρούσης ενσάρκωσης τους), τότε καλούν τους φίλους τους σε ένα μεγάλο αποχαιρετιστήριο πάρτι και στην συνέχεια επιβιβάζονται σε ένα όχημα που δημιουργούν που ονομάζεται «μέρκαμπα» και εξαφανίζονται, για να πάνε σε άλλα επίπεδα που τα καθορίζουν οι επουράνιοι σύμβουλοι τους, μέχρι την επόμενη ενσάρκωση τους στον ίδιο, ή σε άλλον πλανήτη.

Διαθέτουν βιβλιοθήκες όπου οι διαφορές πληροφορίες είναι καταγεγραμμένες σε κρυστάλλους, ενώ με τους κρυσταλλικούς προβολείς μπορούν να δουν πληροφορίες και γεγονότα σε τρισδιάστατα ολογράμματα, ασχέτως του πότε αυτά συνέβησαν. Τέτοια γεγονότα θα ήσαν π.χ. όσον αφορά στον πλανήτη Γη, η πάλη δυο προϊστορικών τεράτων, η ζωή στην αρχαία Αίγυπτο, μια ομιλία του Ιησού Χριστού, ή η μάχη των Θερμοπυλών, ή ο Μπετόβεν να συνθέτει κλπ.

Όταν είναι ανάγκη να επέμβουν σε κλίμακα αστρικών σωμάτων (πλανήτες, ήλιους, κλπ), απαιτείται και η συνδρομή του Θεού - Πρώτου Δημιουργού που υλοποιείται μέσω των Αγγέλων – Αρχαγγέλων που είναι οι φορείς της Θεϊκής ενέργειας και δημιουργίας.

Επίσης η φιλοσοφία τους για τον Θεό συνοψίζετε στην φράση, ότι ο Θεός είναι «το ελαχιστότατο όλων και είναι πανταχού παρόν και τα πάντα πληρών».

Παιδιά άσχετο, αλλά τα pm που τα βρίσκω ;;;;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 41 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy