ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 Επιγνωση
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 46
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2016, 22:33:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χατζηχρηστος
απο το συγκινησιακο και απο το ενστικτο κεντρο ,τα οποια ο περισσοτερος κοσμος αγνοει τελειως ακομα και την υπαρξη τους

Κάνεις λάθος.

Ο περισσότερος κόσμος έχει δει το Βασικό Ενστικτο.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2016, 22:49:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Heretic
quote:
Οτι δηλαδη η προσοχη ταυτιζεται ασυνειδητα χωρις να το αντιλαμβανεται τα αντικειμενα με τα οποια ταυτιζεται

Αν έχεις την καλοσύνη, εξήγησέ μας κι αυτό. Μοιάζει να είσαι σοβαρός γνώστης του θέματος.


Πρώτα απ' όλα οι "τεχνικοί λόγοι" είναι πως έβαλα τη πρώτη σοκολάτα που βρήκα να ταίριαζει με αυτό που ήθελα να πω. Δεν έκατσα να την επεξεργαστώ, να την κάνω σκούρα καφέ δλδ.

Dsm, γράφεις σαν να μη γνωρίζεις τι είναι ο αυτοαναφορικός λόγος. Όπως λένε "όλοι οι Κρητικοί λένε ψέμματα και είμαι Κρητικός".

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2016, 22:55:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Heretic
quote:
Dsm, γράφεις σαν να μη γνωρίζεις τι είναι ο αυτοαναφορικός λόγος. Όπως λένε "όλοι οι Κρητικοί λένε ψέμματα και είμαι Κρητικός".

Μάλιστα. Το υποψιαζόμουν, πως όλα αυτά δεν είναι παρά μια επίθεση επί προσωπικού. Γιατί το έχω πει πολλές φορές, πως είμαι Κρητικός, όπως άλλωστε το έχεις πει κι εσύ.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2016, 00:07:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι μονο επίθεση, αυτό καταντά αυτοάνοσο νόσημα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2016, 00:15:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Heretic
quote:
xristosxatz
Δεν λεω .....τα παληκαρια εχουν την πλακα τους
Τι πλακα τωρα ......anyway
Τα χαλια τους....τα μαυρα και τα αραχνα θα ελεγα καλυτερα
Βεβαια και να τους πει κανεις τι ;;
Να τους πει οτι αυτο που κανουν ειναι κακκο χα χα χα
Μα αυτο ειναι κοπλιμεντο για αυτους
Ενας κακομοιρης νομιζει οτι θα γινει λιγοτερο κακκομοιρης αν ενοχλει τους αλλους


Αυτό νομίζω πως αναφερόταν σε εσένα. Κι εδώ που τα λέμε, είσαι πολύ κακκός. Και κακκομοίρης. Παρότι παληκάρι. Έχει τα δίκια του.
quote:
xristosxatz
Ετσι και αλλιως ομως δεν νομιζω οτι καποιος θα καταλαβει αυτα που λεω και γραφω απλα για να γραφω και για να περνα η ωρα εκφραζοντας πραγματα οπως κανω συνηθως

Αυτό ακριβώς. Τίποτα άλλο.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2016, 00:20:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν νομίζετε ότι το θέμα παρεκκλίνει της πορείας του?

Μήπως εσείς παρεκκλίνετε του θέματος?

Μου φαίνεται αδιανόητο να ταυτίσω έστω και μία αίσθησή μου, όταν εσείς οι δυό εφαρμόζετε ασυστόλως, την εφηρμοσμένη παπαρολογία.

Αντί να εμβαθύνετε στη σοφία του θεματοθέτη, γλακάτε τον ανήφορο.

Π.χ


quote:
Χατζηχρηστος
Οτι δηλαδη η προσοχη ταυτιζεται ασυνειδητα χωρις να το αντιλαμβανεται
τα αντικειμενα με τα οποια ταυτιζεται

Αν ταυτισθείς με την τσατσάρα σου και αυτή δεν αντιλαμβάνεται ότι έχεις ταυτιστεί μαζί της, τότε οι τρίχες της κεφαλής σου, θα παραμείνουν...όρθιες!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2016, 00:32:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νικόμαχε
quote:
Αν ταυτισθείς με την τσατσάρα σου και αυτή δεν αντιλαμβάνεται ότι έχεις ταυτιστεί μαζί της, τότε οι τρίχες της κεφαλής σου, θα παραμείνουν...όρθιες!!

Νομίζω πως, βρίσκεσαι πολύ κοντά στο μήκος κύματος που εκπέμπει ο xristosxatz. Μπορεί μεν, στο παράδειγμά σου να προϋποθέτεις, πως κάποιος έχει οπωσδήποτε τρίχες, χωρίς να λαμβάνεις καθόλου στην υποψία σου τους φαλακρούς, αλλά γενικά φαίνεται, πως είσαι μέσα:

Τρίχες.

Γενικά πάντως, δεν είναι σωστό, να αναφέρεσαι στο τριχωτό της κεφαλής. Μπορεί να υπάρχουν και άνθρωποι με πρόβλημα μεταξύ των αναγνωστών, και να θεωρηθεί, πως κάνεις επίθεση επί προσωπικού.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2016, 01:06:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοίτα DSM

Η τσατσάρα ήταν ένα παράδειγμα ταύτισης με ένα αντικείμενο.

Αξιοσημείωτη η παρατήρησή σου για τους φαλακρούς.

Αυτοί δεν έχουν πρόβλημα ταύτισης με την τσατσάρα τους, αλλά με την περούκα τους.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2016, 01:12:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
xristosxatz

Η ΔΟ μέσω των συντονιστών ζήτησε, να υπάρξει μια σίγαση των παθών, ένας σεβασμός των διαφορετικών απόψεων, μια εκεχειρία κλπ. Και η αλήθεια είναι, πως πολλοί από εμάς, ξεφύγαμε.

Μετά από τον χαμό που επικράτησε, βρήκες την ευκαιρία να ξαναεμφανιστείς, με δηλώσεις τύπου θέλετε, δεν θέλετε, θα με ανεχθείτε. Δεν θεωρώ τυχαία τη συγκυρία, και δεν είναι.

Άκου λοιπόν, γιατί γίνεται χαβαλές με τις αναρτήσεις σου.

Αντί να μας πεις για τους σαμάνους, τον Castaneda, τον ταοϊσμό, τον βουδισμό, και τέλος πάντων, όλα όσα νομίζεις εσωτερισμό, επέλεξες την ακριβώς αντίθετη τακτική από τον Κηφέα.

Εκείνος μετέφερε αυτούσια αποσπάσματα*, εσύ τα γράφεις όλα με δικά σου λόγια. Κι αυτό δεν θα ήταν κακό, ίσα-ίσα, αλλά έλα, που δεν μπορείς.

Δεν μπορείς να γράψεις, βρε άνθρωπε. Από ορθογραφία είσαι χάλια, η σύνταξή σου είναι απαράδεκτη, και το χειρότερο, επινοείς δικούς σου όρους, όταν υπάρχουν ήδη επισήμως διαφορετικοί. Είτε δεν τους γνωρίζεις, είτε υπερεκτιμάς τις ικανότητές σου στην εκλαϊκευση. Σε κάθε περίπτωση, δεν το έχεις.

Όλο αυτό το πακέτο είναι γραφικό. Και γίνεσαι κι εσύ γραφικός, όταν καμώνεσαι τον δάσκαλο. Και μην ξεγελιέσαι, για να σου γίνονται παρατηρήσεις περί της φαιδρότητας των τοποθετήσεών σου, κάτι υπάρχει από πίσω. Θέλω να πω, αν στα αλήθεια σε έπαιρνε κανείς στα σοβαρά, λέξη προς λέξη, εδώ θα γινόταν μέγα πανηγύρι. Κι αυτό θα ήταν ακόμα χειρότερο.

Σου μιλάω μπέσα.

*Ποτέ δεν με πείραξε η μέθοδος του Κηφέα. Το ξαναλέω, κυρίως για τον Kost. Όπως και να είχε, έβαζε θέματα, μας υποχρέωνε να θυμηθούμε ή να ανατρέξουμε σε πράγματα.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2016, 04:36:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
xristosxatz

Συνεχίζω την προηγούμενη ανάρτηση, μήπως και κάποια πράγματα δεν έγιναν απολύτως κατανοητά.

Ένα forum, αλλά και το internet γενικότερα, δεν είναι μια κολυμπήθρα του απαυτού. Ούτε με το νερό έχει σχέση, ούτε με δοχεία, πολύ δε περισσότερο με το απαυτό και το απαύτωμα. Γράφουν τα trolls περί δημοκρατίας στα fora και διάφορα τέτοια χαριτωμένα, αλλά πολύ μακράν της πραγματικότητας βόσκουν.

Κι αν, όπως κάποια φρούτα αποπειράθηκαν εσχάτως, έχουμε αναφορές σε απόψεις ανυπόγραφων και εκ της λειτουργίας τους, ασχολίαστων blogs, όταν εκθέτεις απόψεις δημοσία και με δυνατότητα αντιλόγου, θα υπάρχουν πάντα αντιδράσεις. Δεν μιλώ για απαντήσεις. Απάντηση έρχεται σε μία θέση. Όχι σε ένα παραλήρηρμα. Κι εσύ xristosxatz, κυρίως παραληρείς. Το έγραψες και μόνος σου, και μου έδωσες την ευκαιρία να το κάνω quote στον Heretic. Το παραλήρημα δεν είναι θέση. Δεν είναι άποψη. Δεν έχει θέση στην Αγορά, παρά μόνον ως αφορμή για χαβαλέ.

Πρόσεξε εδώ τώρα, μια μικρή διαφοροποίηση στην εσάνς των αισθήσεών σου. Όλοι παραληρούμε κατά καιρούς. Ακόμα και στην καθημερινότητά μας. Αν με ρωτήσεις, ο ασταθής δίσκος είναι ένα κατ'εξοχήν παραληρηματικό κείμενο. Αλλά στήθηκε σαν τέτοιο. Αυτό ήταν το νόημα. Δεν υπήρχε καμμιά διδασκαλία από πίσω, ούτε κανένα βαθύτερο νόημα, κατανόηση του σύμπαντος κόσμους, του ανθρώπου και της προϋπάρχουσας αρχής. Για αυτόν τον λόγο η γλώσσα που χρησιμοποίησα ήταν από αργκό και καλιαρντά, μέχρι αρχαΐζουσα, λόγια και δημοτική. Άλλο το κέφι και το ξέδωμα, άλλο η διδασκαλία και το κούνημα του δαχτύλου. Όποιου δαχτύλου.

Θα πρέπει να σκεφτείς πολύ σοβαρά. Μπέσα στο λέω. Προσποιείσαι κατά καιρούς τον αφελή, κάνεις τσαλιμάκια με έννοιες, αφήνεις υπονοούμενα περί θεωριών και άλλα τέτοια χαριτωμένα. Έχεις σκεφτεί καθόλου με ποιούς συνδιαλέγεσαι? Μην κάνεις το λάθος και θεωρήσεις πως επαίρομαι με κάποιον τρόπο. Κυριολεκτώ. Το 'θέλετε, δεν θέλετε, θα με ανεχθείτε', τί ακριβώς νόημα είχε?

Στο παρελθόν σου είχα γράψει, πως δεν γίνεται να είσαι συγχρόνως αγράμματος και δάσκαλος. Όχι στην εποχή μας, τουλάχιστον. Και κανείς δεν θα έκανε χαβαλέ με τη συμμετοχή σου, αν δεν περιβάλλονταν από αυτή την βαρύγδουπη 'αίσθηση' μιας 'εσώτερης' σοφίας, που τάχα μου κατέχεις. Και καλλιεργείς. Την 'αίσθηση'.

Θα το ξαναγράψω, κι ας μου σούρει ό,τι θέλει η Αμαλία κι ο Αιθέρας. Τα κείμενά σου είναι απολύτως ενδεικτικά της αγραμματοσύνης σου, σε βαθμό που να αμφιβάλλω για τη δυνατότητά σου να εκφραστείς στον προφορικό λόγο. Κυρίως λόγω του συντακτικού τους.

Δεν αμφισβητώ το δικαίωμά σου, να γράφεις ό,τι και όπως θέλεις. Αποδεικνύω πως αυτά που γράφεις είναι παραληρηματικά πασαλείματα αγραμμάτων, και όχι ανώτερες αλήθειες κάποιου τύπου.

Σκέψου λίγο. Πώς ακριβώς μοιάζει η εικόνα ενός γνώστη, που ενώ έψαξε κι έμαθε τα πάντα όλα, δεν φρόντισε να μάθει πως το κακκός, και άλλα άπειρα τέτοια, είναι λάθος?

Εν κατακλείδι, μπορεί να είσαι και γαμώ τα παιδιά, μπορεί, και μάλλον είσαι φελλός. Προσπαθώ απλώς να σου πω, πως είσαι ανακόλουθος στην εικόνα που προβάλλεις. Για αυτό γίνεται ο χαβαλές. Δεν είναι προσωπικό.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2016, 10:49:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
xristosxatz
Ετσι και αλλιως ομως δεν νομιζω οτι καποιος θα καταλαβει αυτα που λεω και γραφω απλα για να γραφω και για να περνα η ωρα εκφραζοντας πραγματα οπως κανω συνηθως

Αυτό ακριβώς. Τίποτα άλλο.


Παρόλη την “τρικυμία εν κρανίω”, το “λέμε και καμιά μλκια για να περά η ώρα” είναι ξεκάθαρο. Πιο ξεκάθαρο δεν γίνεται. Και τουλάχιστον αυτό είναι ένα συνειδητό τρολάρισμα. Άλλοι γράφουν (ή έγραφαν) νομίζοντας πως ανέρχονται στο πάνθεον μεγάλων εν ζωή διανοητών. Ετούτοι εδώ είναι απόλυτα συνειδητοί.
Αλλά από αυτό προκύπτει κάτι άλλο ευρύτερο: Διαφαίνεται εμμέσως και η εικόνα που έχουν για τους άλλους, τους οποιουσδήποτε άλλους γύρω τους. Θεωρούν ότι οι (τυχόν) αναγνώστες τους είναι ηλίθιοι και επειδή αυτοί θα γράψουν πέντε μλκιες, θα τους ψαρώσουν, θα τους πάρουν για λίγο στα σοβαρά και θα αποδείξουν κάτι;
Ότι αυτοί οι ίδιοι, παρότι αστοιχείωτοι, μπορούν να συναγωνιστούν τα δήθεν μορφωμένα μυαλά; Δηλαδή τι πρακτικό σκοπό κατάντησε να εξυπηρετεί το esoterica.gr; Το μέσο για να βγάλει ο καθένας τα κομπλεξ του, να πάρει πίσω τις φάπες που έχει εισπράξει στα xx χρόνια του βίου του ή να σπάσει πλάκα με όσους τον παίρνουν στα σοβαρά;
Γιατί αν προκύπτει κάτι τέτοιο, το οποίο είναι το αισχρότερο όλων, τότε αναρωτιέμαι για ποιο λόγο εγκαλείσαι όταν διαμαρτύρεσαι για αυτή την πρακτική; Εκτός κι αν δεν μπορείς να συνειδητοποιήσεις ότι το φόρουμ σου έχει πρακτικά καταντήσει χωματερή, εδώ και πολύ καιρό.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2016, 15:10:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ηθελα να ξεκαθαρισω καποια πραγματα ,που νομιζω ηδη τα εχω πει στο παρελθον
Γραφω ,διοτι αυτο, αποτελει εναν τροπο αυτοεκφρασης για μενα και κατα συνεπεια εναν απο τους τροπους ,που με βαζουν σε μια διαδικασια αυτοερευνας, και συνειδητοποιησης πραγματων ,που κατω απο αλλες συνθηκες κατι παρομοιο, θα ηταν αδυνατο
Δεν ειναι περιτο να πω ,οτι αυτη η διαδικασια αρχισε απο την στιγμη που μπηκα στο φορουμ
Ο καθενας ,που ενδιαφερετε να πετυχει το οτιδηποτε ,πρεπει να ψαχνει και να βρισκει δικους του τροπους να το κανει
Αλλιως δεν παει πουθενα
Γραφω επιτηδες δημοσια ,γιατι ετσι βαζω τον εαυτο μου στην μεγιστη κατασταση εγρηγορσης ,διοτι ετσι, αυτα που εκφραζονται, δεν μπορει να ειναι αρλουμπες ,και πρεπει το δυνατον, να πλησιαζουν το σωστο
Αυτο, διοτι ενδεχομενως, καποτε θα βρεθουν γνωστες που θα κρινουν
Στην πορεια σιγουρα βγαινουν και αισθησεις προβολης ,ομως αυτο ειναι καθαρα δικο μου ζητημα ,και αφορα μονο εμενα και την προσπαθεια μου
Αν καποιοι βρεθουν να καταλαβουν αυτα που λεω εχει καλως ,αν παλι οχι, παλι ολα καλα
Ειμαι ομως διατεθειμενος να μοιραστω ολα αυτα που με κοπο εχω συνειδητοποιησει με τον οποιοδηποτε ,αρκει να υπαρχει καλη προθεση
Γιατι πραγματικα απαιτει πολυ κοπο να ξεφυγει κανεις απο το καθιερωμενο
Το μονο βεβαια που μπορει κανεις να παρει ,ειναι ισως καποιες ιδεες ,για το που θα κοιταξει
Οι θεωριες ειναι απλα για να επιβεβαιωνονται μεσα απο την προσωπικη ερευνα και ισως για να υποδειξουν , μια μελλοντικη πορεια πραγματα που βεβαια ειναι σημαντικα ,και εχω εξηγησει τους λογους
Το σημαντικοτερο ομως ειναι, η προσωπικη προσπαθεια ερευνα ,και κανοτητα να εφευρισκει κανεις τροπους να απαντα στα ερωτηματα που τιθενται απο τον ιδιο του τον εαυτο
Ολοι αλλωστε θεωρω ,οτι μπορουν να διακρινουν την παγιδα της θεωρητικης γνωσης ,στην οποια βρισκεται η συντριπτικη πλειοψηφια των και καλα εσωτεριστων ,και δεν ειμαι πολυ σιγουρος αν δεν ειναι εσκεμενη
Οσο για το ζητημα του δασκαλου που τεθηκε , δασκαλος, ειναι ,ο οποιοσδηποτε ,που μεσα απο την προσωπικη του εμπειρια ,εχει αντιληφθει ,ανακαλυψει κατι ,και εχει διαθεση να το δωσει,και δεν νοειται δασκαλος με την ενοια του παντογνωστη του φθασμενου κλπ
Με οποιοδηποτε ζητημα και να καταπιαστει κανεις, κατι εχει να μαθει,αλλα και να δωσει
Εστω και το παραμικρο
Το γεγονος οτι το εκφραζει ,για οποιονδηποτε λογο, δεν τον κανει για κανεναν λογο δασκαλο
Προσωπικα θεωρω οτι βρισκομαι στον προθαλαμο της εσωτερικης εργασιας
Αν πω βεβαια ,οτι η ζωη μου δεν εχει αλλαξει με ολη αυτην την ενασχοληση θα πω ψεματα οπως ψεματα επισης θα πω ,αν πω οτι εφθασα σε σημειο που να με ικανοποιει
Για μενα ειναι πολυ σημαντικο που κανω κατι που απλα με γεμιζει και εχει γινει τροπος αλλα και στοχος ζωης
Το οτι ισως καποιοι δεν αντιλαμβανονται αυτα που εκφραζω ,ειναι σιγουρο οτι δεν φταιει η κακκη μου ορθογραφια συνταξη κλπ ,αλλα επειδη λεω πραγματα που ισως δεν εχουν εντρυφηση ,η ειναι εξω απο τα καθιερωμενα
Ομως οπως ειπα εχω παντα την διαθεση νε δωσω περαιτερω εξηγησεις ,αν υπαρχει η καταληλη διαθεση ,ακομα και με αυτους που στο παρελθον εχει υπαρξει συγκρουση

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2016, 19:27:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Ποτέ δεν με πείραξε η μέθοδος του Κηφέα. Το ξαναλέω, κυρίως για τον Kost. Όπως και να είχε, έβαζε θέματα, μας υποχρέωνε να θυμηθούμε ή να ανατρέξουμε σε πράγματα


Ούτε εμένα με πείραξε η μέθοδος DSM, ίσα-ίσα μάς χάρισε δωρεάν πρόσβαση σε σημαντική γνώση ο Κηφέας! (καθόλου αμελητέο αν το σκεφτείς). Η κοροιδία ήταν που με ενόχλησε (όταν την κατάλαβα), όταν δηλαδή συνειδητά κοροιδεύεις και θεωρείς τον άλλον χάπατο. Και ο Κηφέας κορόιδευε για καιρό.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2016, 15:28:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

quote:
xristosxatz
Ετσι και αλλιως ομως δεν νομιζω οτι καποιος θα καταλαβει αυτα που λεω και γραφω απλα για να γραφω και για να περνα η ωρα εκφραζοντας πραγματα οπως κανω συνηθως

Αυτό ακριβώς. Τίποτα άλλο.


Παρόλη την “τρικυμία εν κρανίω”, το “λέμε και καμιά μλκια για να περά η ώρα” είναι ξεκάθαρο. Πιο ξεκάθαρο δεν γίνεται. Και τουλάχιστον αυτό είναι ένα συνειδητό τρολάρισμα. Άλλοι γράφουν (ή έγραφαν) νομίζοντας πως ανέρχονται στο πάνθεον μεγάλων εν ζωή διανοητών. Ετούτοι εδώ είναι απόλυτα συνειδητοί.
Αλλά από αυτό προκύπτει κάτι άλλο ευρύτερο: Διαφαίνεται εμμέσως και η εικόνα που έχουν για τους άλλους, τους οποιουσδήποτε άλλους γύρω τους. Θεωρούν ότι οι (τυχόν) αναγνώστες τους είναι ηλίθιοι και επειδή αυτοί θα γράψουν πέντε μλκιες, θα τους ψαρώσουν, θα τους πάρουν για λίγο στα σοβαρά και θα αποδείξουν κάτι;
Ότι αυτοί οι ίδιοι, παρότι αστοιχείωτοι, μπορούν να συναγωνιστούν τα δήθεν μορφωμένα μυαλά; Δηλαδή τι πρακτικό σκοπό κατάντησε να εξυπηρετεί το esoterica.gr; Το μέσο για να βγάλει ο καθένας τα κομπλεξ του, να πάρει πίσω τις φάπες που έχει εισπράξει στα xx χρόνια του βίου του ή να σπάσει πλάκα με όσους τον παίρνουν στα σοβαρά;
Γιατί αν προκύπτει κάτι τέτοιο, το οποίο είναι το αισχρότερο όλων, τότε αναρωτιέμαι για ποιο λόγο εγκαλείσαι όταν διαμαρτύρεσαι για αυτή την πρακτική; Εκτός κι αν δεν μπορείς να συνειδητοποιήσεις ότι το φόρουμ σου έχει πρακτικά καταντήσει χωματερή, εδώ και πολύ καιρό.


Αγαπητέ heretic, τα Forums του Esoterica δεν επιδιώνουν να εξυπηρετήσουν κάποιον άλλον σκοπό από το να προάγει τον υγιή διάλογο μεταξύ των ανθρώπων και την ανταλλαγή απόψεων με καλή πρόθεση και διάθεση.
Εάν οι απόψεις κάποιου είναι λανθασμένες, αυτό μπορεί να φανεί στη συζήτηση και μέσα από την κριτική αυτών των απόψεων.
Ένα μέλος μπορεί να γράφει επειδή θέλει να εκφράσει αυτά που νιώθει, κάποιο άλλο μπορεί να θέλει να μάθει κάποια πράγματα, κάποιο άλλο μπορεί να θέλει να καταθέσει την εμπειρία του κ.α.
Τα γραφόμενά του κρίνονται από τους υπόλοιπους κι εάν οι απόψεις του δεν ευσταθούν, αυτό φαίνεται στην πορεία.





In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2016, 18:00:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και μετά τι γίνεται; Οταν ανακαλύψεις τις "μη απόψεις", δηλαδή το δούλεμα, το τρολάρισμα και τα παράγωγα ψυχικών νόσων. Μετά, τι ακριβώς προτείνεις να κάνουμε γιατρέ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2016, 18:13:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
D.I
Ένα μέλος μπορεί να γράφει επειδή θέλει να εκφράσει αυτά που νιώθει, κάποιο άλλο μπορεί να θέλει να μάθει κάποια πράγματα, κάποιο άλλο μπορεί να θέλει να καταθέσει την εμπειρία του κ.α.
Τα γραφόμενά του κρίνονται από τους υπόλοιπους κι εάν οι απόψεις του δεν ευσταθούν, αυτό φαίνεται στην πορεία.

και

quote:
Αιρετικος
Και μετά τι γίνεται; Οταν ανακαλύψεις τις "μη απόψεις", δηλαδή το δούλεμα, το τρολάρισμα και τα παράγωγα ψυχικών νόσων.

Σωστός ο πρώτος, αλλά εξ' ίσου σωστός και ο δεύτερος.

Θα ήθελα να δώ την άποψή σου D.I στο ερώτημα του Heretic.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2016, 10:43:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνα παντα με την εσωτεριστικη θεωρια η αυτοπαρατηρηση ειναι το πρωτο και βασικοτερο κομματι της δουλειας με τον εαυτο
Και παλι συμφωνα με αυτην την θεωρια αν δεν γινομαστε αντικειμενικοι παρατηρητες ,ποτε δεν θα μπορεσουμε να μειωσουμε το εγω ,και να αντιληφθουμε την πραγματικη μας φυση
Για να αντιληφθουμε την πραγματικη μας φυση , προυποθετει μειωση των θορυβων απο την μια ,και συγκεντρωση του νου απο την αλλη
Αυτο συμφωνα με την θεωριες των βεδων
Ετσι η αληθινη μας φυση ,θα μπορει ανεμποδιστα να αντικατοπτριστει στην οθονη του νου
Συμφωνα με την γνωστικη θεωρια ,η συνειδητοτητα θα αυξανεται στον βαθμο που μειωνεται το ΕΓΩ
Ολο αυτο ομως προυποθετει αυτογνωσια ,που σημαινει αμεση και βιωματικη γνωση των διαφορετικων αποψεων της νοητικης δραστηριοτητος
Κοινως την λειτουργια των διαφορων κεντρων του ανθρωπινου ψυχισμου
Στον βαθμο που προχωρουν οι ερευνες που επιχειρω ,κανω και μια θλιβερη διαπιστωση
Για μενα πρωτιστως αλλα και γενικοτερα για ολον τον κοσμο του δηθεν εσωτερισμου
Αντιλαμβανομαι οτι δεν μπορω ουτε καν να αυτοπαρατηρηθω
Αυτη η αντιληψη προερχεται απο καποιες εκλαμψεις αυτοπαρατηρησης αμεσα ,αλλα ,και απο τις κατα καιρους διαπιστωσεις που εχω κανει ,αναρωτομενος,και εκφραζοντας αυτες
Με τον προφορικο αλλα κυριως με τον γραπτο λογο
Πραγματικα η αυτοπαρατηρηση ειναι πραγματικα μεγαλη δουλεια ,και αυτος που την κατακταει εχει ηδη καταφερει να κατανοησει σε ενα πολυ καλο βαβμο την λειτουργια του ψυχισμου του
Ομως ολο αυτο ειναι απολυτα φυσιολογικο να συμβαινει
Υπαρχουν αιτιες που για να παει κανεις λιγαλι παραπερα θα ρεπει να τις ανακαλυψει

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2016, 10:44:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
Συμφωνα παντα με την εσωτεριστικη θεωρια η αυτοπαρατηρηση ειναι το πρωτο και βασικοτερο κομματι της δουλειας με τον εαυτο
Και παλι συμφωνα με αυτην την θεωρια αν δεν γινομαστε αντικειμενικοι παρατηρητες ,ποτε δεν θα μπορεσουμε να μειωσουμε το εγω ,και να αντιληφθουμε την πραγματικη μας φυση
Για να αντιληφθουμε την πραγματικη μας φυση , προυποθετει μειωση των θορυβων απο την μια ,και συγκεντρωση του νου απο την αλλη
Αυτο συμφωνα με την θεωριες των βεδων
Ετσι η αληθινη μας φυση ,θα μπορει ανεμποδιστα να αντικατοπτριστει στην οθονη του νου
Συμφωνα με την γνωστικη θεωρια ,η συνειδητοτητα θα αυξανεται στον βαθμο που μειωνεται το ΕΓΩ
Ολο αυτο ομως προυποθετει αυτογνωσια ,που σημαινει αμεση και βιωματικη γνωση των διαφορετικων αποψεων της νοητικης δραστηριοτητος
Κοινως την λειτουργια των διαφορων κεντρων του ανθρωπινου ψυχισμου


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2016, 10:47:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στον βαθμο που προχωρουν οι ερευνες που επιχειρω ,κανω και μια θλιβερη διαπιστωση
Για μενα πρωτιστως αλλα και γενικοτερα για ολον τον κοσμο του δηθεν εσωτερισμου
Αντιλαμβανομαι οτι δεν μπορω ουτε καν να αυτοπαρατηρηθω
Αυτη η αντιληψη προερχεται απο καποιες εκλαμψεις αυτοπαρατηρησης αμεσα ,αλλα ,και απο τις κατα καιρους διαπιστωσεις που εχω κανει ,αναρωτομενος,και εκφραζοντας αυτες
Με τον προφορικο αλλα κυριως με τον γραπτο λογο
Πραγματικα η αυτοπαρατηρηση ειναι πραγματικα μεγαλη δουλεια ,και αυτος που την κατακταει εχει ηδη καταφερει να κατανοησει σε ενα πολυ καλο βαβμο την λειτουργια του ψυχισμου του
Ομως ολο αυτο ειναι απολυτα φυσιολογικο να συμβαινει
Υπαρχουν αιτιες που για να παει κανεις λιγακι παραπερα θα πρεπει να τις ανακαλυψε


[/quote]

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2016, 10:49:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
Στον βαθμο που προχωρουν οι ερευνες που επιχειρω ,κανω και μια θλιβερη διαπιστωση
Για μενα πρωτιστως αλλα και γενικοτερα για ολον τον κοσμο του δηθεν εσωτερισμου
Αντιλαμβανομαι οτι δεν μπορω ουτε καν να αυτοπαρατηρηθω
Αυτη η αντιληψη προερχεται απο καποιες εκλαμψεις αυτοπαρατηρησης αμεσα ,αλλα ,και απο τις κατα καιρους διαπιστωσεις που εχω κανει ,αναρωτομενος,και εκφραζοντας αυτες
Με τον προφορικο αλλα κυριως με τον γραπτο λογο
Πραγματικα η αυτοπαρατηρηση ειναι πραγματικα μεγαλη δουλεια ,και αυτος που την κατακταει εχει ηδη καταφερει να κατανοησει σε ενα πολυ καλο βαβμο την λειτουργια του ψυχισμου του
Ομως ολο αυτο ειναι απολυτα φυσιολογικο να συμβαινει
Υπαρχουν αιτιες που για να παει κανεις λιγακι παραπερα θα πρεπει να τις ανακαλυψε


ΣΥΝΕΧΙΖΩ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2016, 10:53:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
υψε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2016, 11:22:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο πρωτος και κυριοτερος λογος για αυτο ειναι η ιδια η λειτουργια του νου
Αυτη συνισταται σε μια συνεχη προσκοληση της προσοχης ,στις αισθησεις απο την μια ,στο διανοητικο μερος του νου, απο την αλλη
,χωρις καθολου να γινεται αντιληπτη αυτη η διαδικασια ,και η μονη ισως σχεση ,για τον περισσοτερο κοσμο με τα εσωτερικα ,ειναι η θεωρια ,και η φαντασιωση οτι ειναι εσωτεριστες ,ενω στην πραγματικοτητα ,ολο αυτο που κανουν ειναι μιμηση και τυφλη αποδοχη Η ταυτιση με το νου και τις αισθησεις ,συμπεριλαμβανει ,αυτο που λεμε πιεση του εξωτερικου κοσμου ,η προσπαθεια για επιβιωση
Μια αλλη αιτια , ειναι, οτι η ενοια της αυτοπαρατηρησης,ειναι μια λεξη ,που φανταζει ,δινει την εντυπωση οτι ειναι το πιο απλο πραγμα στον κοσμο
Ετσι ,ακομα και οι τελειως καινουργιοι σε αυτες τις σπουδες θεωρουν οτι την εχουν ηδη κατακτησει
Αυτο το τελευταιο απο μονο του ,ειναι αρκετο ,για να μην κανει κανεις ,ουτε ενα βημα προς την κατανοηση του εαυτου
Για αυτο το τελευταιο δυο πραγματα μπορει να ειναι η αιτια
Η εγω δεν συναντησα πουθενα αυτες τις ενοιες ,η τις συναντησα ,και δεν τις αντιληφθηκα ,λογω του οτι δεν εδωσα αρκετη βαρυτητα σε αυτο , επειδη , ηταν αναμεσα σε πολλες αλλες θεωριες ,με αποτελεσμα να μην δοθει ,η βαρυτητα που επρεπε να δοθει
Ολοι οι ειδημονες του εσωτερισμου ,μας λενε για αυτο που βλεπουν ,και γενικοτερα για αποτελεσματα ,της εσωτερικης δουλειας ,σπανια ομως ,το πως θα φθασουμε να διαπιστωνουμε απο μονοι μας ,ολα αυτα
ΣΥΝΕΧΙΖΩ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2016, 13:54:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
χατζηχρηστος
Αντιλαμβανομαι οτι δεν μπορω ουτε καν να αυτοπαρατηρηθω

Ε, αφού το αντιλαμβάνεσαι αυτό, τότε γιατί δεν μας ακούς που σου λέμε να...κοιταχθείς?


quote:
χατζηχρηστος
ΣΥΝΕΧΙΖΩ

Δυστυχώς...

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2016, 19:08:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πας φιρι φιρι να σου τα σουρω
θα σου κανω λοιπον την χαρη
Η τουλαχιστον εν μερη
Οσο πρεπει και οσο σου στεκει κυριε Νικ
Θα σε ρωτησω λοιπον αν και αμφιβαλω πολυ αν θα καταλαβεις τι θα σου πω
Απο οσο εχω παρατηρησει σε εσενα ,ειναι οτι πραγματι, εχεις διαβασει καποια πραγματακια ,και συγχρονως λογω αυτου του γεγονοτος εχεις πιασει και καποιον παπα (τον καινουργιο απο τα ...)
Ωραια κυριε επιστημονα
Απο εκει και περα τι αλλο κανεις
Θα σου πω λοιπον και εγω την αποψη μου για την μουτσουνα σου
Αυτο που κανεις λοιπον , ειναι να αποριπτεις καποιες θεωριες και να δεχεσαι καποιες αλλες
Στασιμοτης στασιμοτης στασιμοτης
Δεχεσαι καποιες ιδεολογιες του τιποτα και αποριπτεις καποιες αλλες επισης του τιποτα
Βεβαια να μην παραλειψω και το μεγαλο σου ΑΤΟΥ..... ενοχλεις μονιμως τον κοσμο σαν ενα παρασιτο
Αυτο εισαι φιλαρακο Νικομαχε απλα παρασιτο και ηχειακι που αναπαραγει τα φθηνα , ιδια και τα ιδια
Το εχω δει πολλες φορες αυτο το εργακι ,και οχι μονο σε σενα
Εγω μπορρει να μην εχω καταφερει πολλα ομως ειμαι σε μια συνεχη κατασταση ερευνας και δημιουργιας .......ΕΣΥ;
Βεβαια το μονο σιγουρο ειναι οτι τελικα ολοι πηγαινουμε στην ιδια καλαθο
Και οσο το σκεπτομαι
Να καταληξω στο ιδιο καλαθι με σενα
Τι να κανω θα το υποστω μπρρρρρρρρ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2016, 19:11:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ψηφιακη σου δε υπογραφη ,ειναι και αυτη που πραγματικα σε εκφραζει σε απολυτο βαθμο
ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Τα σεβη μου !!!!!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2016, 19:24:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και κατι τελευταιο Νικ
Την ικανοποιηση που σου εδωσα σημερα, απο μενα, δεν θα την ξαναδεις
Μπορεις να γραφεις οτι θελεις στα ενδιαμεσα δικα μου
Ετσι και αλλιως ,εγω δεν θεωρω οτι κατι ειναι δικο μου η οτι ανηκω καπου ,σε αντιθεση με καποιους αλλους που μαλλον ειναι η μονη τους παρηγορια


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2016, 20:12:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και κατι τελευταιο Νικ
Την ικανοποιηση που σου εδωσα σημερα, απο μενα, δεν θα την ξαναδεις
Μπορεις να γραφεις οτι θελεις στα ενδιαμεσα δικα μου
Ετσι και αλλιως ,εγω δεν θεωρω οτι κατι ειναι δικο μου η οτι ανηκω καπου ,σε αντιθεση με καποιους αλλους που μαλλον ειναι η μονη τους παρηγορια




Μα τι λες τώρα?

θα μου στερήσεις την χαρά?

Κοπλίτη!!!


quote:
χατζηχρηστος
Θα σε ρωτησω λοιπον αν και αμφιβαλω πολυ αν θα καταλαβεις τι θα σου πω

Για να δούμε...

quote:
χατζηχρηστος
Απο οσο εχω παρατηρησει σε εσενα ,ειναι οτι πραγματι, εχεις διαβασει καποια πραγματακια ,και συγχρονως λογω αυτου του γεγονοτος εχεις πιασει και καποιον παπα (τον καινουργιο απο τα ...)


θετικώς για το πρώτο και φυσικά θετικό και για το δεύτερο.Ολοι οι παπάδες από εκεί πιάνονται.

quote:
χατζηχρηστος
Απο εκει και περα τι αλλο κανεις


Επιμορφώνω γαϊδούρια.


quote:
χατζηχρηστος
Αυτο που κανεις λοιπον , ειναι να αποριπτεις καποιες θεωριες και να δεχεσαι καποιες αλλες


Μέγα λάθος.
Δεν απορρίπτω καμμία και δεν δέχομαι καμμία.
Αλλωστε εκεί ακριβώς έγκειται και η διαφορά μας.

Και μην ξεχνάς το σημαντικό.
Αλλο θεωρία και εντελώς άλλο η παπαρολογία.


quote:
χατζηχρηστος
Βεβαια το μονο σιγουρο ειναι οτι τελικα ολοι πηγαινουμε στην ιδια καλαθο

Λάθος.
Εσύ πας με τους χαζούς και εγώ με τους άλλους...!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2016, 20:43:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και μετά τι γίνεται; Οταν ανακαλύψεις τις "μη απόψεις", δηλαδή το δούλεμα, το τρολάρισμα και τα παράγωγα ψυχικών νόσων. Μετά, τι ακριβώς προτείνεις να κάνουμε γιατρέ;



Στο τρολάρισμα προτιμώ να μην απαντώ.
Όσο ταίζεις ένα troll, τόσο το ενδυναμώνεις.
Σχετικά με τα παράγωγα ψυχικών νόσων, όπως αναφέρεις, δεν μπορώ να τα διακρίνω μέσω του Διαδικτύου και νομίζω ότι κανένας δεν μπορεί να το πράξει αυτό...



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2016, 20:48:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπραβο βρε θηριο
Απαντησες σε ολες μου τις ερωτησεις !!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2016, 20:50:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στον Νικομαχο αναφερομαι

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 46 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy