ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΣΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΗΣ ΚΟΣΜΟΓΟΝΙΑΣ
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 15
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2017, 22:42:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

Τα μεγάλα πνεύματα συναντήθηκαν...
Το κερδίσατε επάξια το θέμα, δικό σαςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vassilis_1
Διαγραμμένος Λογαριασμός


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2017, 13:25:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vassilis_1
quote:

kost:

Η επιστήμη διαρκώς διευρύνει τα όριά της και διαρκώς διορθώνει τα λάθη της. Την θρησκεία δεν την βλέπει καν


Κάτι τέτοια τα λέει το αποκεκομμένο από την Επιστήμη «πανεπιστήμιο» και όλα τα παράγωγά του.

Η Επιστήμη, όχι μόνο βλέπει τις βάσει των περιγραφών της Αγίας Γραφής, κοσμογονικές θέσεις της Ορθόδοξης Εκκλησίας, αλλά δια των μεθόδων της, τις απέδειξε αληθείς. Με φυσική συνέπεια οι θέσεις αυτές της Ορθόδοξης Εκκλησίας στα θέματα της κοσμογονίας, να αποτελούν πλέον θέσεις της Επιστήμης: http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=1&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=12364


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2017, 15:59:23  Εμφάνιση Προφίλ
Vassilis_1
Επαναλαμβάνεσαι... επικίνδυνα
ας ξεκολλήσει η κασέτα επιτέλους.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vassilis_1
Διαγραμμένος Λογαριασμός


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2017, 10:55:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vassilis_1
Αγαπητέ Αιθεροβάμων, καθώς οι προκλήσεις είναι επαναλαμβανόμενες, ως είναι φυσικό απαντώ με τον αρμόζοντα τρόπο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2017, 11:17:51  Εμφάνιση Προφίλ
...κι επειδής δεν διεξάγεται κάποια έρευνα κάπου, θα συνεχίσω τις απορίες μου: Πάρτε και ολίγη ΝΑΣιάρΑ.


Δεν θα ρωτήσω τι κάνει εκεί ο δορυφοράκος, εκτός απ' το να μας πείσει για κάτι, διότι κι αν ρωτήσω, θα μου πούνε καμμιά μαλακία για τον καιρό, όπως κάνουν συνήθως.
Δεν θα σχολιάσω την φωτό. Οποιος θέλει, μετά. Αν φτάσουμε εκεί...
Δεν θα αμφισβητήσω το ότι είναι εκεί ο δορυφοράκος.
...αρκεί να μου εξηγήσει κάποιος: Ενα εκατομμύριο μίλια! Πέντε φορές την απόσταση Γης-Σελήνης. 150 διαμέτρους της Γης μακτυά.


Πως πήγε εκεί;;;

Edited by - Αίολος on 04/10/2017 11:18:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2017, 11:32:48  Εμφάνιση Προφίλ
...θα πει κάποιος: "Ρε μουντρούχαλε, έστειλαν ένα πύραυλο 50 μέτρων με καύσιμα για να ξεφύγει από την έλξη μόνο η κορυφή του! ...όπως και οι Απόλλωνες! Ηλίθιος είσαι;"
"Ισως", θ' απαντήσω, "αλλά πές μου εσύ σεβαστέ μου, σε τί απόσταση από την Γη "ξέφυγε από την έλξη της";
"...στην ίδια με τους Απόλλωνες;"

όποιος βρει απάντηση, κερδίζει εμένα!
εκ του σύνεγγυς.

Edited by - Αίολος on 04/10/2017 11:44:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2017, 12:46:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

Στα αίολα μυαλά η επιστήμη φαντάζει σκοτεινή μαγείαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2017, 13:59:45  Εμφάνιση Προφίλ
...ή, ταΐζουν τα πρόβατα σανό, για να χέζουν λίπασμα για το σανό...

Edited by - Αίολος on 04/10/2017 14:11:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2017, 15:20:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

όξω από δω η σατανική προπαγάνδα της επιστήμης που τυφλώνει τον ενάρετο πολίτη...φέρτε στο λαό Ντένικεν, Λιακόπουλο, Μίκυ Μάους και Χρυσή Αυγή μπας και συμμορφωθεί...

το γιαουρτάκι είπαμε με πέτσα ή χωρίς;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2017, 17:04:56  Εμφάνιση Προφίλ
Μάλλον δεν το έπιασες το θέμα τρυφερέ μου.
Κοίτα πως το δράττουμε: "ταΐζουν", δηλαδή η ΝΑΣΑ, "τα πρόβατα", δηλαδή εσένα και τους ομοίους σου, "σανό", δηλαδή Απόλλωνες και δορυφόρους στου διαόλου την μάνα, "για να χέζουν λίπασμα", δηλαδή το λίπασμα είναι κάτι τέτοιο: "φέρτε στο λαό Ντένικεν, Λιακόπουλο, Μίκυ Μάους και Χρυσή Αυγή μπας και συμμορφωθεί...", για να μην τολμήσει κάποιος να σκεφτεί "εξωσυμβατικά". (Πολύ σκατό παιδιά), ώστε να αποθρασύνεται η ΝΑΣΑ ("λίπασμα για το σανό") και να λέει ότι γουστάρει.
Σε λίγο θα μας πει ότι έστειλε σκάφος και στον Αρη!!!

Χαααχαχαχα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2017, 17:21:16  Εμφάνιση Προφίλ
...ας μου δείξει κάποιος "φωτο" από την επιφάνεια του Αρη και θα του δείξω σε ποίο μέρος της Γης έχει ακριβώς το ίδιο τοπίο.
Σχεδόν για όσο φτάνει το μάτι.

Edited by - Αίολος on 04/10/2017 17:22:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2017, 19:28:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost
quote:
για να μην τολμήσει κάποιος να σκεφτεί "εξωσυμβατικά"


ναι σιγά μην είναι και 'εξωσωματικά'...δηλαδή μας λες ότι είσαι και πρωτότυπος, ρε συ αυτές τις χαζομάρες τις αναμασάνε προ πολλού εκεί στο αμέρικα...η δική σου αφύπνιση κατόπιν εορτής.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2017, 08:23:23  Εμφάνιση Προφίλ
Μα δεν ισχυρίστηκα ότι είμαι ο μοναδικός που είδε το παραμύθι.
Ισχυρίζομαι ότι είναι παραμύθι.
Εξηγώ το γιατί.
Ρωτάω πως;
Παντού σιγή όμως...

...εκτός από κλάψες, αφορισμούς, προπηλακισμούς, διαστρευλώσεις και οτιδήποτε άλλο κάνουν οι ταλιμπάν που τους κοιτάτε αφ' υψηλού.

Και τί έκανα; Χρησιμοποίησα πληροφορίες που λίγο - πολύ κατέχουμε όλοι, κι αν όχι, είναι εεύκολα προσβάσιμες και με βάση αυτές τις πληροφορίες, εξέφρασα απορίες.
Δεν ψυχανεμίστηκα τίποτα! Δεν έβγαλα απ' το μυαλό μου κάτι.
Δεν αρκεί όμως... Αμφισβήτισα ένα κωλόχαρτο! ΤΟ ευαγγέλιο! Τη ΝΑΣΑ!
Τον προμηθευτή του σανου! ΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΑΣΑ (ηλίθιοι)

η βλακεία είναι ανίκητη!

Ειρήσθω εν παρόδω, το σκαφάκι που πήγε στον Αρούλη, αφού ξέφυγε όπως ξέφυγε (αν) από την έλξη της Γης, ταξίδευε αμεριμνο, ξέγνιαστο, αγέρωχο και χαρωπο, χωρίς να το ενοχλεί τίποτα! 50 εκατομμύρια μίλια ταξίδι!
Ουτε ο κακός ο Ηλιος που κρατάει την Γη, τον Αρη και καμια δεκαριά άλλους πλανήτες, δεν ετόλμησε να χαλάσει την ευδαιμονία που προκαλούσε στο σκαφάκι η βλακεία του! ...κι έτσι, δεν το τράβηξε όπως την κουτσουλιά το έδαφος. Κι έζησαν αυτοί καλά, κλπ, κλπ...
...και τα πρόβατα ακολουθούσαν μαζί του...


Edited by - Αίολος on 05/10/2017 09:44:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2017, 09:51:54  Εμφάνιση Προφίλ
...καμμιά "φωτο" του Αρούλη μας ίσως...;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2017, 09:54:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

Kαλά σοβαρά τώρα περιμένεις να έρθει κάποιος να ασχοληθεί μαζί σου και να σού δώσει σοβαρές απαντήσεις;;;; Μην κοιτάς εμένα που χάνω χρόνο εδώ

Βρε χάπατο ακόμα και τα παιδάκια που μαθαίνουν φυσική στο σχολείο θα μπορούσαν να σού εξηγήσουν δυο τρία πράγματα περί του τι εστί ταχύτητα διαφυγής (από την βαρύτητα), ή για ποιό λόγο οι πύραυλοι εκτοξεύονται πάντα προς τα ανατολικά, ή για ποιό λόγο ο δορυφόρος πρέπει να κόψει ταχύτητα για να πιαστεί από την τροχιά ενός άλλου πλανήτη...

Αλλά εσύ βλέπεις τελείς σε άρνηση...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2017, 10:00:24  Εμφάνιση Προφίλ
Ναι, αλλά σε τι απόσταση ξέφυγαν από την έλξη της Γης οι Απόλλωνες, σκαφάκια, Γαλιλαίοι και όλα τα καλούδια, κλπ, το λέει η φυσική; ...κι αν δεν μπορεί να το πει η φυσική, (που δεν) σίγουρα θα μπορεί η ΝΑΣΑ... Αυτοί Ξέρουν!
...κι αν το βρεις πουθενά γραμμένο, γράψε μου!
Αυτό ρωτάω. Κακό είναι;


Edited by - Αίολος on 05/10/2017 10:35:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2017, 10:39:24  Εμφάνιση Προφίλ
...είδες λοιπόν σεδαστέ μου, πως σας παραμυθιάζουν;
Σου τραβούν την προσοχή σε μαλακίες, για να κρύψουν την κραυγαλέα κι "ανεξήγητη" απουσία...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2017, 10:43:23  Εμφάνιση Προφίλ
...και ουδείς αστρονόμος το γνωρίζει;
Κάποιος τέλος πάντων;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2017, 11:07:12  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ή για ποιό λόγο ο δορυφόρος πρέπει να κόψει ταχύτητα για να πιαστεί από την τροχιά ενός άλλου πλανήτη...
...ή μέχρι που πάει φούλ τα γκάζια για να ξεφύγει από την Γη.
Πόσο πιο απλή ερώτηση ρε πούστη μου!
Οτι ίσχυε για τους Απόλλωνες, ίσχύει για όλα!
- Ταξίδευαν 3 ημέρες σε συνθήκες μηδενικής βαρύτητας, με σταθερή πορεία και ταχύτητα, χωρίς να χρησιμοποιούν καύσιμα, αμεριμνα, ξέγνιαστα, αγέρωχα και χαρωπα; (στοιχεία της ΝΑΣΑ είναι τέντζερη)
Απάντηση ΝΑΣΑ: Ναι.
- Αυτό μας δεικνύει ότι κάπου πιο κείθε από την Γη, ξεφύγατε από την έλξη της. Σωστά;
Απάντηση ΝΑΣΑ: Ναι.
- Σε πόση απόσταση από την Γη ξεφύγατε;
Απάντηση ΝΑΣΑ: Χμμμ... περίεργο... δεν είναι καταχωρημένο... (γκουχ) Θα κοιτάξω ατο αρχείο. Χεχε, Ξαναπεράστε!
- ...κι ακόμα κοιτάζουν.

ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ;

Edited by - Αίολος on 05/10/2017 11:41:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2017, 12:05:45  Εμφάνιση Προφίλ
Δείτε το Apollo 13.
Βασίζεται, λέει, σε "πραγματικά γεγονότα".
Ολα τα παραμύθια μαζί!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2017, 13:50:22  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Aνεμοδαρμένος
Ναι, αλλά σε τι απόσταση ξέφυγαν από την έλξη της Γης οι Απόλλωνες, σκαφάκια, Γαλιλαίοι και όλα τα καλούδια, κλπ, το λέει η φυσική; ...κι αν δεν μπορεί να το πει η φυσική, (που δεν) σίγουρα θα μπορεί η ΝΑΣΑ... Αυτοί Ξέρουν!
...κι αν το βρεις πουθενά γραμμένο, γράψε μου!
Αυτό ρωτάω. Κακό είναι;


Kost, μπορείς να εξηγήσεις στον λακαμα, ότι από την έλξη της Γης, ξέφυγαν με την στιγμή της πυροδότησης.Μετά την παύση λειτουργίας των πυραύλων, συνέχισαν με την ώθηση που είχαν, κατά την στιγμή της παύσης.Η απόσταση κυμαίνεται 50-100 μίλια από την επιφάνεια, επειδή η έλξη δεν είναι ίδια παντού, λόγω σχήματος του πλανήτη.Σύμφωνα με την γραμμή Κάρμαν, έχει γίνει αποδεκτός ένας μέσος όρος, ώστε να χαρακτηρισθεί ένα σκάφος διαστημόπλοιο.Και αυτός είναι τα 100 χιλ. από την επιφάνεια.
Υπάρχουν πολλοί παράγοντες στον σχεδιασμό μιας διαστημικής αποστολής, από μικρούς δορυφόρους έως επανδρωμένους σταθμούς και σκάφη.Εκτοξεύονται αναλόγως βάρους σκάφους, σημείο τοποθέτησης ή πορείας, καιρικές συνθήκες, σημεία αραιής ατμοσφαιρικής παρουσίας μετά την γραμμή Κάρμαν, η αναλογούμενη δύναμη Κέπλερ κ.λ.π.

Τώρα, γιατί ένας λακαμάς, μονοπωλεί ένα θέμα, ανάγοντας την μαλακία σε επιστήμη,είναι απορίας άξιον.

Παίρνει οδηγίες από ...Βορρά?
Στοχεύει στην ανάμιξη συγκεκριμένου συνομιλητή?
Είναι απλώς μαλάκας?

Δεν ξέρω.Εσύ Kost τι νομίζεις?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2017, 19:58:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz
quote:
Παίρνει οδηγίες από ...Βορρά?
Στοχεύει στην ανάμιξη συγκεκριμένου συνομιλητή?
Είναι απλώς μαλάκας?

Δεν ξέρω.Εσύ Kost τι νομίζεις?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.



Και πανω που ειχα αρχισει να ανησυχω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2017, 12:01:05  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Η απόσταση κυμαίνεται 50-100 μίλια από την επιφάνεια, επειδή η έλξη δεν είναι ίδια παντού, λόγω σχήματος του πλανήτη.
Δηλαδή για να καταλάβω, στα 100 μίλια παύει η έλξη της Γης;
Σταματάει να υφίσταται; Από την Αθήνα μέχρι την Λαμία σε ύψος ένα πράμα;

Θα προτιμούσα όμως μια πιό αξιόπιστη πηγή από 'σένα (για τα 100μ), με το συμπάθειο κιόλας, αλλά ξέρω τι νυφίτσα είσαι...
Κατά προτίμηση της ΝΑΣΑ, διότι μόνο εκείνοι γνωρίζουν.
Οι άλλοι θεωρούν...

Edited by - Αίολος on 06/10/2017 12:08:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2017, 12:23:18  Εμφάνιση Προφίλ
...κι επειδής ξέρω τι νυφίτσα είσαι, ο Κάρμαν μιλούσε για ύψος ατμόσφαιρας, δηλαδή τα 100μ, (καμμία σχέση με έλξη κλπ), και ο Κέπλερ ήταν ένας θρησκόληπτος ΘΕΩΡΗΤΙΚΟΣ αστρονόμος του μεσαίωνα. Πρακτικός, του τηλεσκοπίου... Καμμία σχέση με έλξεις και... διαστημόπλοια, κλπ.
Σίγουρα δεν βασίστηκε στις θεωρίες του η ΝΑΣΑ. Προτίμισε τον Ιούλιο Βερν φαίνεται...

"φον φαφλατά..."

Edited by - Αίολος on 06/10/2017 12:28:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2017, 14:43:01  Εμφάνιση Προφίλ
Γαϊδούρι

Είσαι ένα και το αυτό με τον Βασίλη.
Ετοιμοι για εξαέρωση στην κοινωνία του....μέλλοντος.

DSM
Δεν αντέχω άλλο την μαλακία.Δώσε άφεση!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2017, 17:20:09  Εμφάνιση Προφίλ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2017, 18:37:54  Εμφάνιση Προφίλ
...τελικά βρήκαμε τον Θανάση;
Τον ξέρει το ευαγές ίδρυμα;
Μήπως ετοιμάζει ταξίδι αλα Αρθουρ Κλαρκ; Βάσεις στην Σελήνη, Οδύσσειες κλπ;
Ο Ιούλιος έχει ξεπεραστει...
Να δείτε που θα "ξαναπάνε" στην Σελήνη!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2017, 19:09:35  Εμφάνιση Προφίλ
Με την κουβέντα ξεχάσαμε και κάτι βαν αλεν, μακ αλεν, η σερ αλεν, ή κάπως έτσι τελοσπάντων.
Βρε μήπως δεν άκουσα καλά; Ενας από τον διαστημικό σταθμό, λέει ότι "ΘΑ μπορέσουμε να πάμε στην Σελήνη και τον Αρη";

Ρε "φον επιστήμων", να μας τρελάνουν θέλουν;;;

Edited by - Αίολος on 06/10/2017 19:13:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2017, 20:54:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

Μόνος του τα λέει μόνος του γελάει, προχωρημένη καταστάση γιατρέ μουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2017, 20:56:00  Εμφάνιση Προφίλ
Και επειδής ο δορυφοράκος, ε, του πούστη, μάλλον δεν πήγε A Million Miles Away, ας ασχοληθούμε με την "φωτο".
Χωρίς λεζάντα. Να, έτσι:

...και να την εξετάσουμε αν είναι γνήσια ή δημιούργημα κάποιου πλακατζή για να γελάει με τα πρόβατα.

Θέλει κάποιος; Κάποιοι; κανείς τελοςπάντων;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 15 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy