ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 Εσωτερισμος
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 13
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
damco
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2017, 19:31:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους damco  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
________________________________________
Μεταφορά μηνύματος σε δεσμευμένο χώρο
02/09/2017
________________________________________

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2017, 19:48:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και άσε τον χατζηβιόλι και το βλίτο του Βορρά να σκούζουν.

Εγω θα ηθελα να μου πεις σε τι ,εκτος απο


quote:
αλλά κατέληξες στο εσωτέρικα κλόουν Τοτός και 'επιστήμονας'-διασκεδαστής ; Πως και δεν σε τσιμπίσανε να σε χώσουν σε καμιά ερευνητική ομάδα στις Η.Π.Α. - ξέρεις, μετά που γύρισες από την σπηλιά των σινεμαγκούγκου - αλλά έγινες κβαντοτσιρκολίνι ενός δικτυακού φόρουμ



Σε τι αλλο μπορει να σου φανει χρησιμη αυτη η παραφιλολογια

Με συμπαθεια και συμπονια ομιλω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2017, 19:50:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Με συμπαθεια και συμπονια ομιλω

Γιατι να ξερεις οτι ουσιαστικα εδω μεσα ολοι σε αγαπουν και σε συμπονουν

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2017, 20:31:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θέλω να δώσεις την δέουσα προσοχή σε όλες τις λέξεις που χρησιμοποίησα και θα χρησιμοποιήσω στην απάντησή μου.Ξέρω ότι μπορείς να το κάνεις.

Κάτι που δεν έκανε ο χατζηχρήστος



Παντως να ξερεις οτι καποιες δοξασιες που αφορουν τον βουδισμο λενε οτι ο Γκοταμα μπορουσε να αντιληφθει στον εαυτο του απειροελαχιστα μικρα υποατομικα σωματιδια

Αυτο το ιδιο , επισης ανακαλυψαν και οι επιστημονες επιβεβαιωνοντας την εμπειρια του Βουδα

Ομως οχι με την συνειδηση που δεν διεθεταν αλλα με τα αναλογα εργαλεια


Σε αυτους παντως αυτη η ανακαλυψη δεν χρησιμευσε σε πολλα


Αντιθετα ο Γκοταμα απελευθερωθηκε απο τα δεσμα του και φωτιστηκε

Αυτα συμφωνα με τις βουδιστικες δοξασιες

Να σου πω ομως την αληθεια, προσωπικα, με ενδιαφερει η ιστορια του Βουδα μονο σαν αρχειακη υλη

Η επιστημονικη θεωρηση ακομα λιγοτερο

Εσυ δυστυχως την εχεις κανει σημαια και τα κοπανας συνεχως

Βεβαια περι ορεξεως κολοκυθοπιτα μιστερ Νικ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

damco
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2017, 20:41:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους damco  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
________________________________________
Μεταφορά μηνύματος σε δεσμευμένο χώρο
02/09/2017
________________________________________


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2017, 20:54:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ρε μλκα, κόψε τα πολλά και εξήγησέ μου ... κβαντικά γιατί ονειρεύτηκα τα νούμερα της προηγούμενης κλήρωσης του τζόκερ ;

Eίναι απλό.
Είσαι τόσο βλίτο, που τρέχεις μόνος σου και τερματίζεις δεύτερος!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

damco
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2017, 21:13:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους damco  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
________________________________________
Μεταφορά μηνύματος σε δεσμευμένο χώρο
02/09/2017
________________________________________

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2017, 21:34:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κακκιουλες

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

damco
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2017, 21:41:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους damco  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
________________________________________
Μεταφορά μηνύματος σε δεσμευμένο χώρο
02/09/2017
________________________________________

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
yellow_code
Μέλος 1ης Βαθμίδας


78 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2017, 21:48:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πωπω ρε φίλε, ηρέμησε λίγο.


Έγινε επέμβαση στο μήνυμα
02/09/2017
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2017, 22:11:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γιατί 'κακιούλες' αγόρι ; Ψέματα είναι ; Απλά μαθηματικά είναι. Τι έγινε ; Σε σοκάρει ο 1 χρόνος που έφυγε από την ζωή το

Οχι καθολου δικη του, δικη μου, δικη σου, ζωη ειναι


Οτι θελει και κατα βουληση πρατει ο καθεις

Ομως διακρινω κατι ,....και μην το παρεξηγησης... που αφηνει μια γευση λιγο πικρη


Για μενα το σημαντικο ειναι να περναμε καλα

Και οπως ειπα και τις προαλλες

Χωραμε ολοι

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2017, 00:08:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ωραία...ας περιμένουμε λοιπόν πότε θα σκουπίσει ο Αιθέρας τον δαρμένο σκύλο του φόρουμ μπας και ξανα-αποκτήσει το θέμα μία ροή...ακόμα πιο φαιδρός εντωμεταξύ είναι ο χατζηχρήστος που σιγοντάρει τον δαρμένο (είχα πει κι εγώ να σε πάρω λιγάκι πιο σοβαρά xristoxatz αλλά τελικά ούτε καν)...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2017, 03:33:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
  • Ο λογαριασμός damco απενεργοποιήθηκε

  • Παρακαλούνται τα μέλη να μην παραθέτουν (quote) μηνύματα των trolls και να μην συνδιαλέγονται με αυτά

  • Ο λογαριασμός Iptamenos paratiritis να προσέχει τους χαρακτηρισμούς προς την ΔΟ,
    έχει κάθε δικαίωμα να αυτοπροσδιορίζεται πολιτικά,
    αλλά οχι στα fora του esoterica.gr

  • Οι συνεχόμενοι υπαινιγμοί,του λογαριασμού Heretic προς τον συντονισμό των forums... καιρός να σταματήσουν

  • Συγγνώμη στο μέλος ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ για τη μη έγκυρη απενεργοποίηση του troll που του επιτεθεί προσωπικά,
    ανέλπιστη η εγκράτεια που επέδειξε
    (με εξέπληξες το ομολογώ)
    αλλα οκ, γνωριζω οτι σου έλειψε ο κυρ Μένιος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2017, 06:29:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Ωραία...ας περιμένουμε λοιπόν πότε θα σκουπίσει ο Αιθέρας τον δαρμένο σκύλο του φόρου


Το εν λογω ατομο ,παρολο που ομολογουμενως επεδειξε καποοια στιγμη επιθετικοτητα που δεν μου αρεσε ,ειπε επισης αληθειες που μαλλον σε ετσουξαν κυριε λαχανεα


Και αληθειες που προφανως αδυνατειτε να δειτε


quote:
είχα πει κι εγώ να σε πάρω λιγάκι πιο σοβαρά xristoxatz αλλά τελικά ούτε καν


Τι να πω


Τωρα με εκανες κομματια


Και ειχα και εγω την κρυφη ελπιδα πως οι επιστημονες του φορουμ θα μου κανουν την τιμη να με συμπεριλαβουν στις συζητησεις τους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2017, 08:01:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το εν λογω ατομο ,παρολο που ομολογουμενως επεδειξε καποοια στιγμη επιθετικοτητα που δεν μου αρεσε ,ειπε επισης αληθειες που μαλλον σε ετσουξαν κυριε λαχανεα

Και αληθειες που προφανως αδυνατειτε να δειτε



Tώρα κάνεις πλάκα έτσι;;;;;;;;;;;;

Λοιπόν, διάβασε προσεκτικά το παρακάτω μήνυμα (μια φορά θα στα πω).

Καταρχάς καθυστερημένε μάζεψε τα αστειάκια για να μην έχουμε θερμό ‘διαδικτυακό’ επεισόδιο.…μού είσαι παντελώς άγνωστος, το ίδιο και εγώ, επομένως μην περνάς την γραμμή…ανεχόμαστε το ανυπόφορο συντακτικό σου και την συνεπή μπουρδολογία σου ωστόσο μην την περνάς την γραμμή….

Δεύτερον, για να δεις πόσο φαιδρός υποκριτής είσαι….μάς κατηγορείς όταν κάνουμε εύστοχη και πολιτισμένη κριτική σε μέλη που μπαίνουν με ξερολίαση και εμπορικές σκοπιμότητες όπως ο relativer…δηλώνεις με στόμφο περί έλλειψης ευαισθησίας, λεκτικής βίας κτλ. Και κατά τ’άλλα όμως την βρίσκεις και εγκρίνεις ένα σεσημασμένο τρολ που μπαίνει και αρχίζει να ξαμολάει μία σειρά από κακεντρεχείς χαρακτηρισμούς επί προσωπικού.

Επίσης το τρολ που θαύμασες δεν είναι παρά μία απίθανη περίπτωση ατόμου. Εάν τα παιδιά πιο πάνω έχουν δίκιο τότε πρόκειται για έναν εκτελωνιστή από θεσσαλονίκη ο οποίος έχει επιδείξει μία αρρωστημένη (και διαχρονική) κακεντρέχεια απέναντι στο φόρουμ, και ιδιαίτερα απέναντι στους διαχειριστές και τους συντονιστές. Σε κάθε του μήνυμα προσπαθεί τάχα να βρει το αδύνατο σημείο του καθενός για να στάξει κακία με πράγματα που ως επί το πλείστον βγάζει από το μυαλό του.

Και πάμε τώρα και στα επί προσωπικού. Δεν είχα σκοπό να σχολιάσω αλλά βλέπω μου την μπαίνεις εσύ τώρα επομένως θα στα πω μια και καλή.

Άκου χατζηχρήστο, θεωρώ τον εαυτό μου πολύ καλλιεργημένο άτομο. Δεν είναι μόνο τα εκατοντάδες λογοτεχνικά, ιστορικά και φιλοσοφικά βιβλία που έχω ιαβάσει ή τα δεκάδες έργα τέχνης που έχω μελετήσει σε βάθος. Είναι και άλλα πράγματα που δεν σκοπεύω να σου πω (κάποια στιγμή μπορεί να ανεβάσω τις μελέτες μου στον Ραφαέλο και τον Σινιορέλι, αφού όμως πρώτα δημοσιευθούν). Αυτό που θα σου πω είναι η τωρινή μου ιδιότητα, μόλις ξεκίνησα διδακτορικό στην ιστορία και φιλοσοφία της τέχνης (με πλήρη υποτροφία, δηλαδή με μισθό) σε αγγλικό πανεπιστήμιο, με θέμα την εικονογραφία των νωπογραφιών του Ραφαέλο στο Βατικανό.
Για την δε αστρολογία, την γνώμη μου την έχω πει, η αστρολογία έχει τρομερή ουσία και αλήθεια, ωστόσο δεν έχει καμία μα καμία σχέση με τις μπούρδες που συνήθως αναμασούν οι αστρολόγοι και οι λοιποί έμποροι-κερδοσκόποι.

Και επίσης καμία αλήθεια δεν είπε ο εκτελωνιστής….είπε τάχα ότι ‘γέμισα το φόρουμ με βίντεο από μία ομιλία μου’….στην πραγματικότητα είχα ανεβάσει μονάχα ένα βίντεο. Και επρόκειτο μάλιστα για πολύ αξιόλογο βίντεο μιας και στο τέλος είχα μία συνομιλία με τον Κώστα Φέρρη περί μουσικής, ερμητισμού και αλχημείας (αμφιβάλλω βέβαια να γνωρίζεις ποιος είναι ο Φέρρης). Ο λόγος που ανέβασα το βίντεο ήταν διότι ένα άλλο μέλος με προκάλεσε να μιλήσω επώνυμα, και εγώ λοιπόν αποφάσισα να δείξω και όνομα και πρόσωπο. Ε και εντάξει είμαι και ολίγον ομορφόπαιδο σε αντίθεση με τον καραφλό εκτελωνιστή από σαλόνικα που αν θυμάμαι καλά είχε ανεβάσει κι αυτός μία φωτογραφία στο φόρουμ (καραφλός και άσχημος) να γελάνε και οι πέτρεςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2017, 08:44:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


  • [*]Συγγνώμη στο μέλος ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ για τη μη έγκυρη απενεργοποίηση του troll που του επιτεθεί προσωπικά,
    ανέλπιστη η εγκράτεια που επέδειξε
    (με εξέπληξες το ομολογώ)
    αλλα οκ, γνωριζω οτι σου έλειψε ο κυρ Μένιος




Αιθηρ γέρασες, κουράστηκες, τι έπαθες?

Σου ξέφυγαν αυτά:

ellow_code
Μέλος 1ης Βαθμίδας


66 Μηνύματα Απεστάλη: 30/08/2017, 19:10:33

damco
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


10 Μηνύματα Απεστάλη: 30/08/2017, 14:19:16


Kost ο χατζηχρηστος όντως ξεπέρασε τα όρια, έχει σηκωθεί στις μύτες των ποδιών του, αλλά δεν μπορεί να φθάσει το...περβάζι.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2017, 21:21:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Άκου χατζηχρήστο, θεωρώ τον εαυτό μου πολύ καλλιεργημένο άτομο. Δεν είναι μόνο τα εκατοντάδες λογοτεχνικά, ιστορικά και φιλοσοφικά βιβλία που έχω ιαβάσει ή τα δεκάδες έργα τέχνης που έχω μελετήσει σε βάθος. Είναι και άλλα πράγματα που δεν σκοπεύω να σου πω (κάποια στιγμή μπορεί να ανεβάσω τις μελέτες μου στον Ραφαέλο και τον Σινιορέλι, αφού όμως πρώτα δημοσιευθούν). Αυτό που θα σου πω είναι η τωρινή μου ιδιότητα, μόλις ξεκίνησα διδακτορικό στην ιστορία και φιλοσοφία της τέχνης (με πλήρη υποτροφία, δηλαδή με μισθό) σε αγγλικό πανεπιστήμιο, με θέμα την εικονογραφία των νωπογραφιών του Ραφαέλο στο Βατικανό.
Για την δε αστρολογία, την γνώμη μου την έχω πει, η αστρολογία έχει τρομερή ουσία και αλήθεια, ωστόσο δεν έχει καμία μα καμία σχέση με τις μπούρδες που συνήθως αναμασούν οι αστρολόγοι και οι λοιποί έμποροι-κερδοσκόποι.

Και επίσης καμία αλήθεια δεν είπε ο εκτελωνιστής….είπε τάχα ότι ‘γέμισα το φόρουμ με βίντεο από μία ομιλία μου’….στην πραγματικότητα είχα ανεβάσει μονάχα ένα βίντεο. Και επρόκειτο μάλιστα για πολύ αξιόλογο βίντεο μιας και στο τέλος είχα μία συνομιλία με τον Κώστα Φέρρη περί μουσικής, ερμητισμού και αλχημείας (αμφιβάλλω βέβαια να γνωρίζεις ποιος είναι ο Φέρρης). Ο λόγος που ανέβασα το βίντεο ήταν διότι ένα άλλο μέλος με προκάλεσε να μιλήσω επώνυμα, και εγώ λοιπόν αποφάσισα να δείξω και όνομα και πρόσωπο. Ε και εντάξει είμαι και ολίγον ομορφόπαιδο σε αντίθεση με τον καραφλό εκτελωνιστή από σαλόνικα που αν θυμάμαι καλά είχε ανεβάσει κι αυτός μία φωτογραφία στο φόρουμ (καραφλός και άσχημος) να γελάνε και οι πέτρες



Οι πραξεις και τα λογια φωναζουν πολυ περισσοτερο απο αυτο που δηλωνουμε ,η που εχουμε απλα στο μυαλο μας για το τι ειμαστε .......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2017, 21:24:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Kost ο χατζηχρηστος όντως ξεπέρασε τα όρια, έχει σηκωθεί στις μύτες των ποδιών του, αλλά δεν μπορεί να φθάσει το...περβάζι.

Ναι Νικ καλα τα λες και εσυ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2017, 03:01:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να περάσεις απο το ταμείο Μάριε να πάρεις πίσω τη συνδρομή σου

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2017, 03:15:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τώρα που προσπαθείς να βγάλεις 'επιπεδο' και 'σοβαροτητα' γίνεσαι πιο αστείος. Κοίτα, εγω δεν το παίζω ταπεινό -και καλα- χαμομηλακι ούτε και παριστανω τον γκουρου οπως εσυ...και μια δυο φορές το χρόνο εάν με τσιγκλισει κανας μυστηριος μπορεί και να με ακούσεις λιγάκι να περιαυτολογω (και καλά κάνω, εδώ το κάθε σουργελο βγαίνει και την ψωνίζει). Από εκεί και πέρα θα στο ξαναπώ με άλλα λόγια, το να γίνεσαι τσιράκι ενός γραφικού και αμετανόητου hater σε υποβιβάζει παρά πολύ...ύστερα λοιπον από αυτή την ομορφη παρένθεση ελπίζω -και αν μας επιτρεπεις- η συζήτηση να συνεχιστεί όπως πριν, ειδικά οι απόψεις των Ηeretic, Νικομαχου, yellοw code με ενδιαφερουν, και ελπίζω και άλλα μέλη όπως ο ilias να κάνουν κάποιες τοποθετήσεις εάν το θέλουν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
axell
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2017, 07:38:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους axell  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αιθηρ γέρασες, κουράστηκες, τι έπαθες?

Σου ξέφυγαν αυτά:

ellow_code
Μέλος 1ης Βαθμίδας


66 Μηνύματα Απεστάλη: 30/08/2017, 19:10:33

damco
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


10 Μηνύματα Απεστάλη: 30/08/2017, 14:19:16



quote:
Να περάσεις απο το ταμείο Μάριε να πάρεις πίσω τη συνδρομή σου

Ρε, σε δουλεύουνε ρε μοσχάρι! μπροστά στα μάτια σου. Τους εξυπηρετεί να υπάρχουν κάποιες δημοσιεύσεις γι' αυτό δεν τις σβήνουν. Τόσο βλάκας είσαι που δεν το καταλαβαίνεις ; Την απόδειξη ότι πέταξες στα σκουπίδια ένα χρονάκι της ζωής σου, γιατί την σβήσαν αμέσως ; Γιατί τους έπιασε τάχαμ η συμπόνοια και θέλουν να σε προστατέψουν -που σου επιτέθηκε το troll και θα σε κάνει και θα σε ράνει και θα σου κλάσει - ή γιατί απλά δεν τους συμφέρει να υπάρχει ; Ξύπνα βλαμμένε! Ξύπνα!


Edited by - axell on 03/09/2017 08:23:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

axell
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2017, 07:41:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους axell  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kost που θεωρείς τον εαυτό σου καλλιεργημένο άτομο και ξεκατινιάζεσαι στο εσωτέρικα, για δες ρε Μπιμπίδου λίγο κάτω απ' την τράπουλα, μπας και είμαι αλλού ; (γιατί θεσσαλονίκη πάντως, δεν είμαι)

Edited by - axell on 03/09/2017 08:10:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2017, 10:38:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Να κι ένας συνάδελφος με τον οποίο θα συμφωνήσω απόλυτα. Επιτέλους άλλος ένας που μιλάει ανοικτά γι αυτό. Η αλήθεια δεν μπορεί να συγκαλυφθεί άλλο. Επιτέλους, απέδειξα ότι δεν είμαι τρελός. Θα σταματήσω τα χάπια, θα κόψω τις επισκέψεις σε γιατρούς και κλινικές, θα κρεμάσω μια ταμπέλα στο λαιμό και θα βγω στους δρόμους να το διαλαλήσω παντού:

Αυτή η σελίδα εξαρχής κατασκευάστηκε για αυτό τον λόγο. Πρόκειται για ένα ανοικτό και σε εξέλιξη πείραμα όπου διάφοροι εσωτεριστές και "εσωτεριστές" νομίζουν ότι κάτι κάνουν, ενώ στην ουσία όχι μόνο χάνουν την ώρα τους, υφίστανται ταυτόχρονα και σατανική πλύση εγκεφάλου.

Δες για παράδειγμα την σελίδα που δεν έχει αλλάξει σε τίποτα από την μέρα μηδέν. Για ποιο λόγο παραμένει ακόμα η ίδια; Μήπως υπάρχουν κρυμμένα μηνύματα που δεν φαίνονται στο μάτι αλλά περνάνε υποσυνείδητα; Επίσης ακόμα και αυτοί οι λίγοι που καταφέρνουν να αφυπνίζονται στην πορεία, μετά φυσικά από πολύ προσπάθεια και εσωτερική εργασία, κάτι που σαφώς αποτρέπεται εδώ, επιστρέφουν ξανά και ξανά. Μόνο για να γράψουν πόσο σατανική είναι αυτή η σελίδα και πόσο πολύ χάνουν την ώρα τους αυτοί που δεν το έχουν ακόμα καταλάβει. Σκέτη παράνοια!

Και αυτό το σκιώδες πείραμα συνεχίζει ακάθεκτο 16 χρόνια μετά...

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

axell
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2017, 10:58:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους axell  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραία διφορούμενη δημοσίευση άψυχε ! - άσε τους άλλους να ψάχνουν αν αυτά τα λες σοβαρά ή αστεία - (πρόσεξε μόνο μην αρχίσουν και σου ζητούν εξηγήσεις γι' αυτά που γράφεις | ήδη σου την είπε ο άλλος για τους υπαινιγμούς σου στην Δ.Ο | και τότε θα γονατίσεις σαν τον Σνόου στην Καλίσι και θα λες, 'έλα μωρέ, πλάκα κάνω'). Εγώ δεν λέω πως είναι σατανικό το εσωτέρικα - εσύ το υποννοείς αγόραρε (;), για τόλμα να σε δούμε - ένα ψιλο brain-washing πάντως γίνεται άνετα εδώ. Έχεις πέσει κι εσύ θύμα του.

Edited by - axell on 03/09/2017 11:08:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2017, 11:01:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και αυτό το σκιώδες πείραμα συνεχίζει ακάθεκτο 16 χρόνια μετά...


Δεν θα διαφωνησω σε αυτο


Οι ενδειξεις αυτο δειχνουν


Η συντριπτικη πλειοψηφια των εσωτερισταδων ειναι απλα προβατα σε καποιο αλλο μαντρι

Επικλησεις και προσευχες σε αγνωστου ταυτοτητος Θεους

Υποσχεσεις και προοπτικες που ποτε δεν πραγματοποιηθηκαν και δεν προκειται να πραγματοποιηθουν


Εχουν παψει να χρησιμοποιουν την κριση

Ομως δεν μπορεις να τα βαζεις ολα σε ενα τσουβαλι


Γνωριζω ανθρωπους ποιυ εχουν διαφοροποιησει πραγματα ,και εχουν αποκτησει καποια διαφορετικη και βαθυτερη κατανοηση για την ζωη


Εστω και μικρη


Για εμενα αν κατι αξιζει σε αυτην την ζωη ειναι η προσπαθεια να κατανοησουμε πως λειτουργουμε


Αν θελουμε να το κανουμε αυτο θα γινει

Ομως μονο μεσα απο την προσωπικη προσπαθεια και πρωτοβουλια

Και δεν πρεπει ποτε να ξεχναμε


Ο διαβολος δεν λεει ποτε ψεματα αλλα μισες αληθειες


Οι διδασκαλιες σαφως περιγραφουν τον δρομο ,ομως μονο η διακριση ειναι το στοιχειο που θα δωσει την πιθανοτητα να τον διαβουμε



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2017, 11:04:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ξύπνα βλαμμένε! Ξύπνα!


Δεν μπορεις να τον πεις και τελειως βλαμενο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2017, 11:06:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν είναι μόνο τα εκατοντάδες λογοτεχνικά, ιστορικά και φιλοσοφικά βιβλία που έχω ιαβάσει ή τα δεκάδες έργα τέχνης που έχω μελετήσει σε βάθος. Είναι και άλλα πράγματα που δεν σκοπεύω να σου πω (κάποια στιγμή μπορεί να ανεβάσω τις μελέτες μου στον Ραφαέλο και τον Σινιορέλι, αφού όμως πρώτα δημοσιευθούν). Αυτό που θα σου πω είναι η τωρινή μου ιδιότητα, μόλις ξεκίνησα διδακτορικό στην ιστορία και φιλοσοφία της τέχνης (με πλήρη υποτροφία, δηλαδή με μισθό) σε αγγλικό πανεπιστήμιο, με θέμα την εικονογραφία των νωπογραφιών του Ραφαέλο στο Βατικανό.
Για την δε αστρολογία, την γνώμη μου την έχω πει, η αστρολογία έχει τρομερή ουσία και αλήθεια, ωστόσο δεν έχει καμία μα καμία σχέση με τις μπούρδες που συνήθως αναμασούν οι αστρολόγοι και οι λοιποί έμποροι-κερδοσκόποι.

Και επίσης καμία αλήθεια δεν είπε ο εκτελωνιστής….είπε τάχα ότι ‘γέμισα το φόρουμ με βίντεο από μία ομιλία μου’….στην πραγματικότητα είχα ανεβάσει μονάχα ένα βίντεο. Και επρόκειτο μάλιστα για πολύ αξιόλογο βίντεο μιας και στο τέλος είχα μία συνομιλία με τον Κώστα Φέρρη περί μουσικής, ερμητισμού και αλχημείας (αμφιβάλλω βέβαια να γνωρίζεις ποιος είναι ο Φέρρης). Ο λόγος που ανέβασα το βίντεο ήταν διότι ένα άλλο μέλος με προκάλεσε να μιλήσω επώνυμα, και εγώ λοιπόν αποφάσισα να δείξω και όνομα και πρόσωπο. Ε και εντάξει είμαι και ολίγον ομορφόπαιδο σε αντίθεση με τον καραφλό εκτελωνιστή από σαλόνικα που αν θυμάμαι καλά είχε ανεβάσει κι αυτός μία φωτογραφία στο φόρουμ (καραφλός και άσχημος) να γελάνε και οι πέτρε



Εχει ενα καρο προσοντα το παιδι

Και ειναι και ομορφοπαιδο


Αυτο που το βαζεις

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2017, 11:11:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το χειροτερο για αυτον ειναι

quote:
λιγάκι να περιαυτολογω (και καλά κάνω


Αλλα αυτος δεν νομιζω οτι μπορει να το καταλαβει .......

Ο καλιεργημενος .......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

axell
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2017, 11:13:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους axell  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Heretic - Και αυτό το σκιώδες πείραμα συνεχίζει ακάθεκτο 16 χρόνια μετά...

quote:
xristosxatz - Δεν θα διαφωνησω σε αυτο

Οι ενδειξεις αυτο δειχνουν


Είδες ; Μέχρι και κι αυτός ο άνθρωπας συμφωνεί μαζί σου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2017, 11:15:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τους εξυπηρετεί να υπάρχουν κάποιες δημοσιεύσεις γι' αυτό δεν τις σβήνουν.

Και εδω βεβαια θα διαφωνησω

Αν ηθελαν δημοσιευσεις ,θα σταματουσαν αυτο που γινεται εδω μεσα εδω και πολλα χρονια

Θα κρατουσαν ισοροπιες, και θα ηταν αντικειμενικοι και δικαιοι


Πραγμα που ολοι ξερουμε οτι δεν γινεται

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 13 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy