ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 Ο Σωκράτης και η λεπτή τέχνη του τρολαρίσματος...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
relativer777
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2018, 22:23:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι καλό που παράθεσες το κείμενο.
Γιά δείξε μου που ζητάω αντίτιμο και που θέλω να το πουλήσω εδώ στο φόρουμ. Δεν θα βρεις πουθενά κάτι τέτοιο απλώς αναφέρομαι στο ότι όταν εκδώσω το βιβλίο θα το εκδόσω με κάποιο αντίτιμο Όχι δωρεάν. Δεν ζήτησα όμως από κανέναν να το αγοράσει ούτε από το φόρουμ ούτε από πουθενά αλλού
Εάν τα διαβάζεις καταλάβαινε τουλάχιστον τι διαβάζεις.
Απλά θέλησα να βοηθήσω αυτούς στο θέμα Lompsang Rampa που είχαν αποκτήσει προβλήματα υγείας ακολουθώντας λάθος της οδηγίες του Rampa μιάς και είχα την ίδια εμπειρία με αυτούς από λάθος εφαρμογή των οδηγιών του.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

relativer777
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2018, 22:29:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Heretic πέρα από αυτό που δέν κατάλαβες για το οικονομικό θέμα, εξήγησέ μου τί Άλο σε ενόχλησε.
Περιμένω την απάντησή σου για να διαπιστωθεί τί ισχύει και τί όχι από τους ισχυρισμούς σου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

relativer777
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2018, 22:40:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στο κείμενό μου προτείνω τα βιβλία του βίλχελμ Ράιχ, τα οποία υπάρχουν στην Αμερική. Γιά ξαναδιάβασα το κείμενο Μήπως αυτή την φορά καταλάβεις σωστά τί έγραψα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

relativer777
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2018, 22:48:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η φώτο με τον παπατζή Για εξήγησέ μου που κολλάει; Σε τί με θεωρείς παπατζή;
Χμ... κάτι φαίνεται δέν πάει καλά μ' εσένα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2018, 22:50:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι με ενόχλησε; Έχεις καταλάβει ότι εδώ μέσα δεν είναι παζάρι της Πρωτομαγιάς, να στήσεις τον πάγκο για να πουλάς τα μπιχλιμπίδια σου;

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

relativer777
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2018, 23:07:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Κώστα ευχαριστώ για το καλωσόρισμα.
Όχι φίλε κούφιοκέφαλο δεν μπορώ να αποκαλέσω, ούτε κολλημένο. Δέν μεταχειρίζομαι τέτοιους χαρακτηρισμούς.
Φαίνεται δέν θυμάσαι. Όντος τώτε τρόλαρες.
Την Καλή γνώση στην γραμματική την έχεις όπως και το άψογο συντακτικό. Μου τα ανάφερες για να σ' επαινέσω. Άν ναί, εντάξει είσαι άξιος επαίνου !
Απλά επειδή με είχε παραξενέψει ο τρόπος αντιμετώπισης των νεοεισερχομένων μελών,παρατηρούσα την αντιμετώπισή τους από τα παλαιότερα μέλη.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

relativer777
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2018, 23:15:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Heretic άσε την τρέλα και πές μου πού είδες να πουλάω οτιδήποτε και μάλιστα εδώ μέσα.
Σου ζήτησα επανηλημένος να μου πείς πού γράφω ότι πουλάω.
Περιμένω να μου δείξεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2018, 23:16:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Επειδή δέν σε ενδιέφερε το τί έγραφα μιάς και το μόνο ενδιαφέρον σου είταν να τρολάρεις μαζί με τον κλίκα κάθε νεοεισερχόμενο μέλος.

Ε όχι και 'κλίκας'...καταρχάς η κλίκα Relativer προϋποθέτει υποδιαίρεση ενός συνόλου ατόμων σε ομάδα/ες...εδώ βλέπεις κάποιο σύνολο ή τίποτα ομάδες??? Επίσης με τον heretic έχουμε τσακωθεί ουκ ολίγες φορές για πολιτικά. Κατά τ'άλλα όμως είναι από τους ελάχιστους λογικούς ανθρώπους σε αυτό το ατελείωτο freak show εδώ και χρόνια...Και ναι, προφανώς έχω και εγώ κατά καιρούς τρολάρει (άνθρωπος είμαι κι εγώ και δεν κατούρησα σε πηγάδι), θα το κάνω όμως μονάχα όμως όταν έχω απέναντί μου κάτι προκλητικό...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

relativer777
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2018, 23:24:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Κώστα τώρα δέν υπάρχει η τότε παρέα έχει ενδεχομένως διασκορπιστεί.
Σε παρακαλώ διάβασέ το κείμενό μου που παραθέτει οHeretic και πές μου πού βρίσκετε ότι πουλάω οτιδήποτε και μάλιστα εδώ στο φόρουμ. Γιατί ο "Λογικός" πουλάει τρέλα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2018, 23:25:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Heretic άσε την τρέλα και πές μου πού είδες να πουλάω οτιδήποτε και μάλιστα εδώ μέσα.
Σου ζήτησα επανηλημένος να μου πείς πού γράφω ότι πουλάω.
Περιμένω να μου δείξεις.



Ήταν επόμενο ότι θα ζητάγες και τα ρέστα. Πάντα οι τύποι σαν κι εσένα ζητάνε τα ρέστα.

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

relativer777
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2018, 00:03:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι Heretic δέν ζητάω τίποτα ρέστα.
Να μήν κατηγορείς ψευδώς σου ζητάω.
Κατάλαβα σου ζητάω πολλά.
Η απόδειξη του ψεύδους σου βρίσκεται στο κείμενό μου.
Μάθε να είσαι πρότα ειλικρινής και άν δείς ότι πράγματι έχεις δίκιο τώτε αξίωνέ το.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

relativer777
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2018, 00:12:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Heretic επειδή σε αντίθεση με 'σένα είμαι ειλικρινής εξ αρχής, είχα γράψει τον τώτε αριθμό του κινητού μου και το email μου για όποιον θέλει να ρωτήσει οτιδήποτε αφορούσε τα γραφώμενά μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

relativer777
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2018, 00:30:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αρχές Αυγούστου θα ξεκινήσω να τα γράψω σε κειμενογράφο και μορφή pdf για να τα αναρτήσω στο διαδίκτυο ως e-books.

Αυτά έγραψα στο κείμενό μου.
Στο διαδίκτυο όχι σε φόρουμ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bed Rull
Μέλος 2ης Βαθμίδας


176 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2018, 09:31:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ωραία πάσα δίνεις για να ταξινομήσουμε τις περιπτώσεις. Καταρχάς η ανωνυμία του ίντερνετ ήταν εξορισμού γραφτό να οδηγήσει σε ανεξέλεγκτο τρολάρισμα ανά τον κόσμο. Διότι ο καθένας μπορεί να δημιουργήσει την δική του περσόνα, να υποδυθεί όποιον ρόλο θέλει και γενικώς να πουλήσει κάθε είδους τρέλα χωρίς να υποστεί την παραμικρή συνέπεια!!! Υπό αυτή την έννοια είμαστε όλοι εν δυνάμει τρολ. Το πρόβλημα βέβαια είναι με τα εν ενεργεία τρολ, και έχεις δίκιο heretic που θίγεις την διάσταση του ‘σαδισμού’. Υπάρχουν χιλιάδες περιπτώσεις ανά τον κόσμο από hate-trollers, άνθρωποι βαθιά τραυματισμένοι και προβληματικοί, οι οποίοι εκμεταλλεύονται την ανωνυμία ενός φόρουμ εξαπολύοντας οχετό από προσβολές και ύβρεις με αποκλειστικό σκοπό να θίξουν την προσωπικότητα και ψυχολογία του θύματος. Τέτοια τρολ βέβαια συνήθως τρώνε μπανάρισμα αμέσως οπότε η ζημιά που επιδιώκουν είναι περιορισμένη.

Τα περισσότερα άλλα τρολ είναι σχετικά ακίνδυνα και χρίζουν ενδιαφέροντος. Καταρχάς το τρολ συνήθως είναι άντρας, 9/10 περιπτώσεις. Ο λόγος δεν είναι αρκετά ευκρινής αλλά νομίζω ότι οφείλεται στο ότι γενικώς οι άντρες έχουν πολύ μεγαλύτερη τάση προς παραβατικές/ριψοκίνδυνες/συγκρουσιακές συμπεριφορές. Επίσης συνήθως πρόκειται για ανθρώπους με αρκετό ελεύθερο χρόνο και κοινωνικά δυσλειτουργικούς.

Επίσης ένας άλλος σημαντικός διαχωρισμός είναι μεταξύ ‘σοβαρών’ και χιουμοριστικών τρολ. Η γραμμή βέβαια δεν είναι και τόσο ευδιάκριτη διότι η εμπειρία μας έχει δείξει ότι ακόμα και τα ‘χιουμοριστικά’ τρολ που μπαίνουν να σπάσουν πλάκα συνήθως εφορμώνται από κάποια συναίσθημα πληγωμένο εγωϊσμού και απόρριψης από το φόρουμ.

Από κει και πέρα, έχουν περάσει όλων των ειδών τα τρολ από το συγκεκριμένο φόρουμ. Έχεις ανθρώπους διαταραγμένους οι οποίοι χρειάζονται βοήθεια (όπως ο χρίστος ελ). Έπειτα έχεις τρολ όπως η Μύθηρα, περιπτώσεις που κατατάσσονται στα ‘σοβαρά’ (ή ‘ιδεολογικά’) τρολ, υπό την έννοια του ότι δεν μπαίνουν να σπάσουν πλάκα αλλά μπαίνουν για να εκφράσουν κάποια ιδεολογία, συνήθως αβάσιμη, αφηρημένη ή και ασυνάρτητη. Δεν έχουν την παραμικρή επίγνωση ότι είναι τρολ, και ίσα-ίσα θεωρούν τον εαυτό τους ξεχωριστό και κυνηγημένο από το ‘καθεστώς’. Τα τρολ αυτά, όπως ο ελ και η μύθηρα, είναι άλλωστε πεπεισμένα ότι το κατεστημένο τους κυνηγά, και γι’αυτό επιτίθενται σε διαχειριστές, συντονιστές κτλ.

Έπειτα είχαμε στο παρελθόν τρολ τύπου Κηφέα, Lord Thomas, οι οποίοι αντέγραφαν εξολοκλήρου κείμενα άλλων με σκοπό να φτιάξουν μία αξιοθαύμαστη περσόνα. Και εκείνοι στα σοβαρά τρολ κατατάσσονται με την έννοια ότι δεν μπήκαν για να σπάσουν πλάκα σε βάρος των άλλων αντιθέτως είχαν σοβαρές προθέσεις. Και μετά έχεις χιουμοριστικά τρολ όπως ο ζιπ με τους εκατό λογαριασμούς, είδε φως, μπήκε, σού λέει εδώ έχει τζέρτζελο, έχει γκόμενες, έχει και γνώση, ποίηση και νόημα βαθύ, οπότε ας μπούμε να παίξουμε ψαρωτική μπαλίτσα!. Η πλάκα είναι ότι τα εν λόγω τρολ είναι και τα πιο σοβαροφανή και πειστικά!


Δλδ όλοι μας θα μπορούσαμε να είμαστε τρολ. Ακόμα κι εσύ ευγενικέ kost.
Πότε θα σταματήσετε να χρησιμοποιείτε μια λέξη που δεν μπορείτε να προσδιορίσετε;
Μέχρι πότε θα χρησιμοποιείτε μία θολή λέξη για να μετατρέπετε τα ψυχανεμίσματά σας σε πραγματικότητα; Εχετε τρελαθεί τελείως;
Ούτε κι εσείς δεν συμφωνείτε.
Κι αν θέλετε απόδειξη ότι όλο αυτό το κατεβατό του ευγενικού kost δεν λέει τίποτα, θα ξεκινήσω από τον ευγενικό μου: Σύμφωνα με τα παραπάνω σου kost, μπορώ να σου αποδείξω ότι είσαι τρολ.
Θέλεις; (δεν θα στο συνιστούσα)
Το ίδιο ισχύει για όλους.


PS θα βοηθούσε να βρίσκαμε το αντίθετό της; Υπάρχει; Ψάξτε το και θα καταλάβετε ότι δεν έχει νόημα. Δεν υπάρχουν ψηλοί αν δεν υπάρχουν κοντοι. Κι αν βρίσκονται στην ίδια λέξη, στα σκουπίδια η λέξη.

Edited by - Bed Rull on 30/05/2018 09:59:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ilias1990
Μέλος 2ης Βαθμίδας


319 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2018, 09:39:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Bed rull :

Σοβαρά μέλη, ενίοτε τρολάρουν, όταν απέναντί τους έχουν τρολ. Από την άλλη μεριά, κάποιες φορές ένα τρολ ενδέχεται να μιλήσει σοβαρά.

Τα παραπάνω δεν καθιστούν ούτε τους πρώτους τρολ, ούτε τον δεύτερο σοβαρό μέλος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bed Rull
Μέλος 2ης Βαθμίδας


176 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2018, 09:46:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Bed rull :

Σοβαρά μέλη, ενίοτε τρολάρουν, όταν απέναντί τους έχουν τρολ. Από την άλλη μεριά, κάποιες φορές ένα τρολ ενδέχεται να μιλήσει σοβαρά.

Τα παραπάνω δεν καθιστούν ούτε τους πρώτους τρολ, ούτε τον δεύτερο σοβαρό μέλος.



Με ποια κριτήρια τα διακρίνεις αυτά;
Μπορείς να ορίσεις την λέξη τρολ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2018, 10:04:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σοβαρά μέλη, ενίοτε τρολάρουν, όταν απέναντί τους έχουν τρολ. Από την άλλη μεριά, κάποιες φορές ένα τρολ ενδέχεται να μιλήσει σοβαρά.

Τα παραπάνω δεν καθιστούν ούτε τους πρώτους τρολ, ούτε τον δεύτερο σοβαρό μέλος.



quote:
Με ποια κριτήρια τα διακρίνεις αυτά;

Μπορείς να ορίσεις την λέξη τρολ;


Ρε Μπεντρούλη, με το συμπάθειο κιόλας, μήπως είσαι τίποτα ...μεσήλιξ και το Αλτσχάιμερ σού χει χτυπήσει την πόρτα?

Τι ορισμούς τσαμπουνάς, που τά'χουμε ξαναματαπεί αυτά πρό ολίγων ημερών?

Και σοβαρά τώρα, θες διαφορική διάγνωση για να καταλάβεις το τρόλ, την τρολιά , το τρολάρισμα, κλπ?
(Διέκρινε επίσης το άτομο από την ενέργεια...)



.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ilias1990
Μέλος 2ης Βαθμίδας


319 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2018, 10:07:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα σου δώσω έναν προσωπικό ορισμό του χαρακτηρισμού "σοβαρό μέλος" :

Το μέλος του οποίου η παρουσία - ανεξαρτήτως μορφωτικού/πνευματικού επιπέδου - διακρίνεται από ειλικρινή διάθεση για συζήτηση, δεν θέλει να επιβάλλει τη γνώμη του, δεν επιχειρεί οποιουδήποτε είδους προσηλυστισμό, σέβεται γενικότερα τον χώρο που το φιλοξενεί.

Οτιδήποτε έξω από αυτό, είναι τρολ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bed Rull
Μέλος 2ης Βαθμίδας


176 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2018, 10:12:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τι ορισμούς τσαμπουνάς, που τά'χουμε ξαναματαπεί αυτά πρό ολίγων ημερών?
Ναι, και αυτό που δεν καταλαβαίνεις είναι ότι σύμφωνα με τον ορισμό σου είσαι αρχιτρολ. Επομένως το τρολάρισμα είναι καλό;
quote:
Και σοβαρά τώρα, θες διαφορική διάγνωση για να καταλάβεις το τρόλ, την τρολιά , το τρολάρισμα, κλπ?
(Διέκρινε επίσης το άτομο από την ενέργεια...)
δλδ αν σε πω βλάκα εγώ, εσύ δεν είσαι, κι αν σε πεί ο kost είσαι;

Edited by - Bed Rull on 30/05/2018 10:17:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bed Rull
Μέλος 2ης Βαθμίδας


176 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2018, 10:15:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θα σου δώσω έναν προσωπικό ορισμό του χαρακτηρισμού "σοβαρό μέλος" :
Δεν ρώτησα αυτό! Λεξικό! Ελληνικά!
Διάλογος = Λεξικό!
Γι αυτό μιλάω! Τους "προσωπικούς ορισμούς"-ψυχανεμίσματα που λέει ο καθένας! Γεμίσαμε με βλακίες!

Edited by - Bed Rull on 30/05/2018 10:35:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

relativer777
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2018, 10:21:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους.
Φίλε Κώστα με αποκάλεσες μέγα δάσκαλο.
Το ότι δέν έχω παραστείσει τον μέγα δάσκαλο το μαρτυρούν τα γραπτά μου. Αυτά έχω δηλώσει σχετικά.
Σε αντίθεση με αυτούς δέν είμαι μυημένος στα απόκρυφα μυστικά του πνευματισμού, αλλά είμαι ένας ερευνητής όπως πιθανώς και εσύ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

relativer777
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2018, 10:39:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά δέν διαβάζετε τίποτα από όσα γράφει ο συνομιλητής σας; Βγάζετε αυθέρετα συμπεράσματα και προσάπτετε ότι σας αρέσει Και θεωρείτε ότι αυτό δέν είναι τρολάρισμα;
Κώστα δέν μου τα λές καλά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bed Rull
Μέλος 2ης Βαθμίδας


176 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2018, 10:46:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καλά δέν διαβάζετε τίποτα από όσα γράφει ο συνομιλητής σας;
Μπααα εμποδίζουν οι κόμποι.
Θα τους δεις παρακάτω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

relativer777
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2018, 10:49:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Ηλία τρολάρεις τον Red bul για να είσαι αρεστός στο παρεάκι;
Χμ... Δέν άλλαξες όπως μου είπες αλλού. Έμεινες ο ίδιος. Κρίμα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2018, 11:15:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλε Ηλία τρολάρεις τον Red bul για να είσαι αρεστός στο παρεάκι;
Χμ... Δέν άλλαξες όπως μου είπες αλλού. Έμεινες ο ίδιος. Κρίμα!

Ο Ηλίας μια χαρά τα είπε.
Δεν τρολάρει κανείς τον ΜπεντΡουλ/ΡεντΜπούλ whatever...

Μόνος του μπήκε για χαβαλέ. Χαβαλέ κάνουμε όλοι μας έτσι κι αλλιώς τον τελευταίο καιρό.

Τώρα τον έπιασε μια λόξα με τους ορισμούς.
Και με τα λεξικά του Μπαμπινιώτη.

Αυτός πρωτοισχυρίστηκε ότι είμαστε Τρολ, εγώ , ο Κοστ, κλπ.

και βεβαίως δεν είναι εις θέσιν να διαχωρίσει τον αυθεντικό Τρολά από μια χαβαλετζίδικη και ενδεχομένως ειρωνική συμπεριφορά, η οποία όμως έχει μια βάση.


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2018, 11:20:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Relativer, έχεις κάθε δικαίωμα να εκφράζεις/προβάλλεις τις ιδέες σου και υπάρχει μάλιστα και ολόκληρη κατηγορία με 'Βιβλιοπαρουσιάσεις' στο esoterica όπου μπορείς να παρουσιάσεις το σύγγραμμά σου.

Από εκεί και πέρα το πρόβλημα πού είναι;
Εάν δέχτηκες μια-δυο ειρωνίες προ καιρού σού έχω ήδη εξηγήσει ότι οφείλεται σε έναν 'δασκαλίστικο' και απαξιωτικό τόνο που υιοθέτησες.

Edited by - kost on 30/05/2018 11:21:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ilias1990
Μέλος 2ης Βαθμίδας


319 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2018, 11:34:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Relativer777, ευθύνομαι γι'αυτά που λέω και όχι γι'αυτά που αντιλαμβάνεσαι. Μου λες κιόλας ότι τρολλάρω τον bed rull για να είμαι αρεστός; Τι συμπεράσματα είναι αυτά; Όπως σου έγραψε και ο Πυθαγόρας, ο bed rull μάλλον για να κάνει χαβαλέ ήρθε.

Κατά τα άλλα, πολύ εύκολα βγάζεις συμπεράσματα για κλικες/παρέες κτλ. Όταν έρχεσαι σε ένα φόρουμ, καλό είναι να διαβάζεις πρώτα κάποια πράγματα για να έχεις μια ιδέα του "τι παίζει". Την κριτική να την αφήνεις για αργότερα, αν χρειαστεί κιόλας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bed Rull
Μέλος 2ης Βαθμίδας


176 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2018, 11:53:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτός πρωτοισχυρίστηκε ότι είμαστε Τρολ, εγώ , ο Κοστ, κλπ.
Είσαι ψεύτης! Εσύ πρωτοϊσχυρίστηκες ότι είμαι εγώ τρολ όταν εσύ τρολάριζες. Με ψυχανεμίσματα. Ξέχασες;

Να ένας κόμπος.

Edited by - Bed Rull on 30/05/2018 12:02:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bed Rull
Μέλος 2ης Βαθμίδας


176 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2018, 12:06:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όπως σου έγραψε και ο Πυθαγόρας, ο bed rull μάλλον για να κάνει χαβαλέ ήρθε.
Καθαρή πρωτογενής βλακία. Δεν στηρίζεται πουθενά.
Ψυχανέμισμα.
Χαβαλές είναι, ας μη δώσουμε σημασία στα γραπτά του γιατί μας τρίβουν στα μούτρα την βλακία μας.
Δηλαδή ακριβώς αυτό: Αυτό λοιπόν που κατά την γνώμη μου θα έκανε - και υποθέτω ότι το ίδιο έκανε ο Σωκράτης - θα ήταν να φέρνει τους άλλους αντιμέτοπους με τους κόμπους που ήδη υπάρχουν.
Αντιμέτοπους με την βλακία τους. Αυτό είναι που τρελαίνει τους βλάκες. Δεν έχουν με ποιον να τα βάλουν. Και "καθαρίζουν" όποιον τους την υποδεικνύει. Ως τρολ φυσικά.

κομπος

Edited by - Bed Rull on 30/05/2018 12:13:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2018, 12:11:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Είσαι ψεύτης! Εσύ πρωτοϊσχυρίστηκες ότι είμαι εγώ τρολ όταν εσύ τρολάριζες. Με ψυχανεμίσματα. Ξέχασες;
Να ένας κόμπος.

Αδιόρθωτε εξυπνοβλακάκο κουτοπόνηρε...

Δείξε μου βρε σούργελο πού σε πρωτοείπα τρολ
στο αρχικό σου θέμα από εκεί που ξεκίνησε η όλη ιστορία:

http://www.esoterica.gr/FORUMS/topic.asp?TOPIC_ID=12393&whichpage=1&ARCHIVE=

εγώ πρωτοβλέπω τη λέξη τρολ/τρολάρισμα

στο μήνυμά σου:

quote:
Απεστάλη: 01/05/2018, 14:15:33

Τρολαρισμα?


Την οποία με ερωτηματικό απευθύνεις προς εμάς (δηλ. ότι ασκούμε τρολάρισμα, ή σε τρολάρουμε) εκτός και αν είναι ρητορικό το ερώτημα και έχεις αυτογνωσία οπότε εννοείς ότι "τρολάρισμα"? δηλ. μήπως σας τρολάρω? (ενν.εσύ ο γράφων)

Μιλάμε και γ@μώ τις αξιοπιστίες στους ισχυρισμούς σου.....


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1230469
Maintained by Digital Alchemy