ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΕΧΩ ΨΥΧΙΚΕΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ ΑΤΟΜΑ .........
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 23
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2003, 19:21:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΚΟΜΗ ΠΩΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΛΕΓΧΘΟΥΝ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ...ΤΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΟΠΟΥ ΕΝ ΑΓΝΟΙΑ ΣΟΥ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΠΑΘΑΝ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΠΩΣ ΑΝ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΙΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΛΑΨΕΙΣ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟ ΣΟΥ...ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ,ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ...
ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΒΡΕΙΣ,ΕΙΤΕ ΜΟΝΟΣ ΕΙΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΤΙΣ ΕΛΕΓΞΕΙΣ ΚΑΙ ΕΠΕΜΕΝΕ ΣΤΗΝ ΘΕΤΙΚΗ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΩΝ...ΚΑΝΕ ΘΕΤΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ,ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ ΚΑΙ ΑΦΗΣΕ ΤΕΣ ΜΕΤΑ ΝΑ ΕΞΕΛΙΧΘΟΥΝ....

ΜΕ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mrmystick
Νέο Μέλος

Greece
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2003, 12:31:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mrmystick  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη Oneiric1 σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να αισθάνεσαι οποιοδήποτε χάρισμα που έχεις ως βάρος/αγγαρεία, ούτε εσύ, ούτε ο Xtremefast, ούτε κανείς άλλος.
Όλοι μας έχουμε κάποιο/α χάρισμα/τα, και το/τα έχουμε για κάποιο σκοπό και σίγουρα όχι για κακό.
quote:

"Όσο και αν στην αρχή προσπάθησα να "εκμεταλλευτώ" το "χάρισμα" αυτό και να "κερδίσω" κάτι, στη συνέχεια είδα πολλές φορές πόσο βαρύ φορτίο ήταν & πόσα αυτό το "δώρο" "έπαιρνε" παρά μου έδινε."
Και καλά να πάθεις (φιλικά πάντα )! Οι δυνάμεις μας δεν είναι και δεν πρέπει να είναι για προσωπικό όφελος...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2003, 13:03:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου καλημέρα σας.

Φίλη/ε Seeker, τίποτα δεν είναι άσπρο ή μαύρο. "Εξασκήθηκα" πάρα πολύ καιρό (αρκετά χρόνια) και αυτό ήταν που με έκανε να καταλάβω πολλά πράγματα γι' αυτό το χάρισμα (παρόλο που ακόμα έχω πολλά αναπάντητα ερωτήματα), όπως το ότι θα έπρεπε να σταματήσω να χρησιμοποιώ το "δώρο" αυτό.

Φίλε mr, πίστεψέ με (χωρίς να θέλω να γίνω πιεστική ), μερικά χαρίσματα είναι "βάρος" (αν μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτή την λέξη). Δεν ξέρω για τον φίλο xtreme, αλλά για μένα μπορώ να πω ότι όταν μου δόθηκε αυτό το "δώρο", νόμιζα ότι μου δόθηκε ακριβώς γι' αυτό: για να βοηθήσω τους γύρω μου! Με τα χρόνια όμως είδα ότι η ορθότητα των προβλέψεών μου είχαν μεγάλες επιπτώσεις που δεν είχα φανταστεί.

Όταν έγραψα ότι προσπάθησα να "κερδίσω" & να εκμεταλλευτώ αυτό το δώρο, εννούσα να βοηθήσω τον εαυτό μου & τους γύρω μου. Τελικά μάλλον έβλαψα τον εαυτό μου & ειλικρινά δεν ξέρω εάν βοήθησα τους γύρω μου έχοντας τέτοια ακριβολογία προβλέψεων.

Φιλικά


* Irene *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

.
Μέλος 1ης Βαθμίδας


50 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2003, 20:04:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους .  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Είναι βαρύς ο δρόμος που θα διαβείς δεν θα σου πω το τέλος δεν το θέλεις πάντα τελειώνει διαφορετικά θα σου πω πως αρχίζει
Ναι ξεκινάς και νιώθεις .. θυμάσαι πως άρχισε σαν να άνοιξε ξαφνικά απλα.. έντονη η συναισθηματική ενεργοποίηση
Άρχισε με απλά πράγματα με τους φίλους το περιβάλλον σου στις αρχές το ανοιγόκλεινες αλλά μετά έφτασες στο επόμενο στάδιο του
Άνοιξε ο δρόμος της ενέργειας προς εσένα περισσότερο σιγά σιγά θα αισθάνεσαι τον πόνο και θα νιώσεις ότι ο κόσμος όλος πονάει πολύ και θα το μοιράζεσαι φίλε με τον κόσμο και θα κλαις και εσύ.
Αυτό θα βιώνεις σιγά σιγά δεν είναι κακό θα κλαις για αυτά που θα συμβαίνουν στον κόσμο θα ανοίξει και άλλο όμως θα περπατάς και θα αισθάνεσαι τα πάντα! Όπου πέφτει το !βλέμμα! σου σιγά σιγά θα ζεις όλα .Δεν έχει σημασία η απόσταση άλλωστε. Προχωράει και άλλο ο δρόμος.. με την πιο απλή σκέψη όπου θα κοιτάει η σκέψη σου που θα κάνεις θα τα ζεις όλα…Με ακούς Θα μιλάς με τον άλλο και θα νιώθεις τι του συνέβη θα βιώνεις την ιστορία του στο σώμα σου στο συναίσθημα σου! ΤΟ ταξίδι συνεχίζει στις σκέΨψΨεις τους…

ελα εδώ τωρα κοντα δες την αμφιβολία

«Σε πρώτο επίπεδο παρατηρείτε μια ανεπάρκεια προσοχής υπάρχει μια απώλεια συγκέντρωσης στα πρώτα στάδια και παράλληλα λειτουργεί ένα αισθητηριακό υπερφόρτωμα που μπορεί να πάρει πολλές μορφές και περιλαμβάνει έναν επαναλαμβανόμενο βομβαρδισμό των αισθήσεων
Το άτομο δεν μπορεί να κάνει σωστή διαλογή των ερεθισμάτων.Τα δέχεται όλα μαζικά.
Οργανικά παρατηρείται μια μεσολοβική ανεπάρκεια καθώς το δεξί μέρος αρχίζει και υπερέχει έναντι του αριστερού ενώ κανονικά οι δυο πλευρές του εγκεφάλου πρέπει να αλληλοσυμπληρώνουν η μία την άλλη.
Με τον χρόνο χρησιμοποιώντας ο εγκέφαλος τον μηχανισμό της συναισθηματικής γενίκευσης όλα αρχίζουν να έχουν τον ίδιο βαθμό σημαντικότητας πάντα μιλάμε για πρωτογενής διεργασίες.Δεν υπάρχουν παρασκηνιακά ερεθίσματα,καθετί είναι άμεσο.Τα πιο μηδαμινά πράγματα που δεν έχουν καμιά σχέση με τίποτα, μπορεί ξαφνικά να γίνουν σπουδαία και βαρυσήμαντα.Καθώς τον πλημμυρίζουν τα ερεθίσματα, απειλώντας να τον κατακλύσουν, πρέπει να θωρακιστεί για να προστατεύσει τον εαυτό του απ' το υπερφόρτωμα.
Λόγω αυτής της γενίκευσης δεν λειτουργεί καλά ο μηχανισμός επιλογής-ταξινόμησης-διαγραφής καθώς αποκτάνε βαθμιαία την ίδια σημαντικότητα
Σταδιακά έχουμε αποσύνδεση του αριστερού τμήματος
Έχουμε το φαινόμενο της προβολής όπου μη αποδεκτά τμήματα εμφανίζονται
σιγα σιγα στο προσκήνιο καθώς και τακτικές α/συνείδητες ονειρικές καταστάσεις»

Να δεις τι σου έχω για μετά

Καλώς ήλθες


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

.
Μέλος 1ης Βαθμίδας


50 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2003, 20:12:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους .  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xtremefast
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2003, 22:54:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xtremefast  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.Η -ONEIRIC-ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ ΟΤΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΒΑΡΟΣ.ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΚΟΥΡΑΖΟΥΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΔΕΧΕΣΑΙ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2003, 23:05:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΛΙΓΟ ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΠΟΥ ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ,ΦΙΛΕ ΜΑΣ;


ΜΕ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ..... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xtremefast
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2003, 23:33:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xtremefast  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ.ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΘΕΤΙΚΗ Η' ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ,ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΞΥΠΝΟΣ Ή' ΧΑΖΟΣ,ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ Η' ΚΑΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ,ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΣ,ΤΕΜΠΕΛΗΣ ,ΕΡΓΑΤΙΚΟΣ,ΑΚΟΜΗ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΛΟΥΣΙΟΣ Η' ΦΤΩΧΟΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

soldier
Νέο Μέλος


24 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2003, 23:56:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους soldier  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε xtremefast,
αυτά που αναφέρεις είναι στοιχεία που πιστεύω ότι πάνω κάτω τα καταλαβαίνει κάποιος άνθρωπος εάν έίναι καλός ψυχολόγος και έχει γνωρίσει πολύ κόσμο στη ζωή του, λόγω επαγγέλματος π.χ.
Δηλαδή είναι κάτι που αποκτάται κάτα κύριο λόγο από την εμπειρία και φυσικά ένας σημαντικός παράγοντας είναι το ένστικτο, το να είσαι καλός "ψυχολόγος" όπως σου είπα... Προσωπικά, ίδια αντιληπτική ικανότητα έχω κι εγώ, αλλά την αποδίδω στο ότι και η μάνα μου έχει καλό ένστικτο, αλλά και στο ότι έχω βρεθεί με πολλούς ανθρώπους και από διάφορες "πάστες"...

Οσον αφορά την τελευταία απάντησή σου βέβαια όλα αυτά...

keep the flame burning...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xtremefast
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2003, 11:10:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xtremefast  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ SOLDIER ΟΙ ΨΥΧΟΛΟΓΟΙ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΑ ΑΦΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΕΣΤ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ,ΕΝΩ ΕΓΩ ΤΟ ΚΑΝΩ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΜΟΝΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟΥΣ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DreamStar
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2003, 12:59:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DreamStar  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος DreamStar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Γεια σας παιδια ,ειμαι καινουριος εδω και χαιρομαι που σας βρηκα.
Ηθελα να πω απλως οτι αφου εστειλα την φωτογραφια μου στον Νικο (Xtremefast), μου ανεφερε λιγα πραγματα για την προσωπικοτητα μου τα οποιο ειναι απολυτως σωστα και εξεπλαγην με την ακριβεια που τα περιεγραψε, μου φανηκε απιστευτο ομως ειναι αληθινο...
Τον πιστευω και ελπιζω να μπορεσει να βοηθησει ανθρωπους που πραγματικα χρειαζονται την βοηθεια του.
Ευχαριστω, να'στε ολοι καλα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2003, 16:59:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε reptilesalinica αναφερεις καπου για την ψυχοκινηση και ηθελα
να σε ρωτησω το εξης:Θα εχεις ακουσει για καποιους ανθρωπους που
εχουν καλεσει υποτιθεται πνευματα με την μεθοδο με το ποτηρι και
τα κερια.Ισχυριζονται πως το πνευμα μετακινουσε κατα την διαρκεια που
γινοταν λευκη ή μαυρη μαγεια το ποτηρι.Μηπως δεν ηταν πνευματα και
εχουμε να κανουμε με ψυχοκινηση.Εσυ τι πιστευεις;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

soldier
Νέο Μέλος


24 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2003, 05:59:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους soldier  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε Xtremefast, την έννοια ψυχολόγος την χρησιμοποίησα καθαρά μεταφορικά, κατι που έχω την εντύπωση ότι φάίνεται στο μήνυμά μου (μέχρι και εισαγωγικά έβαλα)... Δεν θέλω να μειώσω την ικανότητά σου στο να αντιλαμβάνεσαι εύκολα πράγματα για τυος άλλους μόνο εξ όψεως, αλλά μάλλον να σε κάνω να σκεφτείς ότι μπορεί να οφείλεται αλλού, στο ότι ίσως είσαι αρκετά "περπατημένος" και δεν οφείλεται σε κάποιες ψυχικές δυνάμεις έτσι απλά κι αόριστα... Φυσικά, πάνω από όλους και καλύτερα γνωρίζεις εσύ τι σου συμβαίνει...



Keep the flame burning...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πασχαλης
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
480 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2003, 13:42:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πασχαλης  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Πασχαλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΦΙΛΕ SOLDIER ΟΙ ΨΥΧΟΛΟΓΟΙ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΑ ΑΦΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΕΣΤ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ,ΕΝΩ ΕΓΩ ΤΟ ΚΑΝΩ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΜΟΝΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟΥΣ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ.


xtremefast
quote:

"Δεν εχω καμια σχεση με τη ψυχολογια"! Δυστυχως φτασαμε να αποδιδουμε καποιες ικανοτητες η καποια φαινομενα σε εξωφυσικα πεδια, με αποτελεσμα να μην αποτολμουμε τη διερευνηση και την ερμηνεια τους.Θυμαμαι παλαιοτερα, οταν διερευνηθηκαν τα φαινομενα των "θορυβοποιων πνευματων", (πολτεργκαϊστ), και τη διαπιστωση οτι, πισω απο καθε τετοιο φαινομενο υπηρχε ενα ατομο με καταπιεσμενο συναισθηματισμο, (συνηθως παιδι με ειδικες αναγκες).Δεν υποστηριζω οτι ΔΕΝ υφιστανται μεταφυσικα φαινομενα η οτι δεν υπαρχουν ικανοτητες που λειτουργουν σε "αλλα" επιπεδα. Ομως, στην πλειονοτητα τους ειναι φαινομενα που λειτουργουν μεσα στα πλαισια της φυσικης λειτουργιας και ερμηνευονται μεσα απο τους φυσικους νομους.
  • Στην περιπτωση μας, εχουμε ενα φαινομενο αναπτυγμενης διαισθησης, φαινομενο ομως που λειτουργει μεσα σε πλαισια που διερευνα σημερα η ψυχολογια, (οσο αδοκιμος και αν ειναι ο ορος ψυχολογια).Αυτο βεβαια δεν μειωνει καθολου την αξια των ικανοτητων αυτων.
  • Πολλες φορες μας απασχολει εντονα καποιο προβλημμα και δεν φαινεται καμια λυση στον οριζοντα.Σε μερικες περιπτωσεις, ενα πρωινο ξυπναμε εκπληκτοι με τη λυση του προβλημματος ετοιμη, σαν να μας εγινε "επιφοιτηση" μεσα στον υπνο.Δυστυχως ο ανθρωπος δεν εχει καταφερει να αξιοποιει ολοκληρο τον εγκεφαλο του-χρησιμοποιει μονο το 30%- και εκτος αυτου, οι θορυβοι, τα παρασιτα που εισερχονται στον εγκεφαλο δεν τον αφηνουν να εστιασει σε μια μονο σκεψη, διαχεεται σε πολλες παραλληλες σκεψεις και επεξεργαζεται παραλληλα παμπολλα εξωτερικα ερεθισματα, με αποτελεσμα να μην καταφερνει να φτασει σε ψηλα επιπεδα νοητικης λειτουργιας, αρα και τα αποτελεσματα θα ειναι απαγοητευτικα!
  • Αν, πριν πεσουμε για υπνο, προγραμματισουμε -κατα μια εννοια- τον εγκεφαλο να ασχοληθει με το προβλημμα που μας απασχολει, αυτος απερισπατος κατα τη διαρκεια του υπνου, θα κανει ΘΑΥΜΑΤΑ! (Φυσικα, ειναι κατανοητη η αξια του διαλογισμου-στοχασμου και τι πετυχαινεται).
Η διαισθηση ειναι λειτουργια καθαρα του υποσυνειδητου. Απο τη βρεφικη ηλικια ο ανθρωπος αρχιζει και καταγραφει τα εξωτερικα ερεθισματα και δημιουργει συνειρμους που συνδεουν το ερεθισμα με τη συμπεριφορα. Το προσωπο βεβαια ειναι το κυριοτερο πεδιο -με τις παμπολλες γκριματσες του -που αποκαλυπτει τη διαθεση του καθε ανθρωπου. Οπως βεβαια και οι κινησεις και η σταση του σωματος συνολικα, αυτα ειναι που ερμηνευει η ψυχολογια και μας δινει ενα αξιοπιστο πορτραιτο του ατομου.( Φανταζομαι φρασεις οπως, η γλωσσα του σωματος και το προσωπο ειναι καθρεφτης της ψυχης, δεν ειναι αγνωστες). Συνειδητα ο μεσος ανθρωπος δεν γνωριζει αυτες τις γνωσεις, αλλα υποσυνειδητα καθε εκφραση, κινηση η σταση καποιου, ανασυρει καποιον συνειρμο και προσδιδει σαυτο καποια ιδιοτητα, αναλογα με τις καταγραφες που εχει κανει.
  • Με λιγα λογια, ειναι μια ασυνειδητη εγκεφαλικη λειτουργια και ο διαισθητικος το μονο που κανει ειναι να καταφερει να αντιλαμβανεται τα πορισματα του υποσυνειδητου του. Επειδη ομως ειναι καταγραφες του υποσυνειδητου που αναφερονται σε συμπεριφορες των αλλων, στατιστικα ειναι μεσα στα πλαισια λειτουργιας και εκφρασης του μεσου ανθρωπου, ομως παραλληλα εχει και μεγαλο περιθωριο σφαλματος, οταν καποια χαρακτηριστικα δεν ειναι κατεγραμμενα η ο αλλος εκφραζεται διαφορετικα απο το συνηθισμενο τροπο εκφρασης του ανθρωπου.
  • Επειδη ακομα το υποσυνειδητο μας ειναι πολυ επιρρεπες στη συναισθηματικη μας κατασταση, γιαυτο και τα συμπερασματα που προκυπτουν εχουν μεγαλο ποσοστο σφαλματος, οταν υπεισερχεται καποια δικη μας επιθυμια η αλλο εντονο συναισθημα η παθος.Αν ομως ακουσουμε ανεπηρεαστοι τη φωνη του υποσυνειδητου μας, κατα κανονα μας δινει πολλα στοιχεια αληθινα για τον αλλον.Ομως δεν αποφευγονται και τραγικα σφαλματα και κρινουμε καποιους τελειως διαφορετικα απο οτι στη συνεχεια αποδεικνυεται οτι ειναι.
  • Ευλογα μας δημιουργουνται οι σκεψεις περι Αυρας και αιθερικου σωματος, οπως και για τη λειτουργια και υπαρξη των ανωτερων σωματων.Το αιθερικο ειναι το πεμπτο "στοιχειο" της υλης και προσεγγιζεται και ερμηνευεται με τους ιδιους φυσικους νομους που εξεταζονται και τα λοιπα στοιχεια της υλης, (οπου με τη λεξη στοιχεια, αναφερομαι στη γη, νερο, φωτια, αερα και αιθερα). Απλα θα ηθελα να κανω μια επισημανση για το αιθερικο διπλο οπως αναφερεται και για το ψυχικο σωμα, τα οποια ειναι διαφορετικα σωματα, αν και συγχεονται απο πολλους ερευνητες. Το αιθερικο ειναι το σωμα του κατωτερου εαυτου (και εκφραζει το υποσυνειδητο), ενω το ψυχικο σωμα ειναι το σωμα του ανωτερου εαυτου (και εκφραζει τη συνειδηση. Στη ψυχολογια θα τα συναντησουμε σαν "το παιδι που εχουμε μεσα μας και τον ενηλικα εαυτο μας", υποσυνειδητο και συνειδητο, κατωτερο και ανωτερο Εαυτο..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

unknown
Νέο Μέλος

Cyprus
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 14:08:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους unknown  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Νίκο,

έχω ένα φίλο που μπορεί να σου δώσει πληροφορίες για ένα άτομο όταν το κοιτάει στα μάτια(π.χ πνευματική του εξέλιξη, χαρακτήρας του, γεγονότα που το επηρεάζουν κ.α)

Υ.Γ μπορώ να δω την αύρα αλλά όχι και τόσο καλά


Μη φοβάσαι,
το αύριο αν ξέρεις θα 'σαι
σαν ένα κερί που σβήνει
σαν το δάκρυ που σ'αφήνει...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Satanist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


66 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 14:53:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Satanist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα σου κάνω μερικές εροτισούλες καθαρά για ερευνητικούς λόγους μην παρεξηγηθείς.

1) Όταν εστιάζεις στα μάτια του προσώπου βλέπεις καμία διαφορά?
2) ***-> Όταν κάποιος δεν σκέυτεται, αλλά κυριολεκτικά (μιλάει) – όχι με τη γλώσσα - μπορείς να τον (ακούσεις?)
3) Το αίσθημα που θα μπορούσες να το χαρακτηρίσεις εντονότερο κατά την γνώμη σου είναι θετικό (πχ αγάπη) η αρνητικό (πχ θυμός?)
4) Επίσης, αυτό σου συμβαίνει από πολύ μικρή ηλικία?

Βασικά εγώ δεν μπορώ να σε βοηθήσω στο πρόβλημα σου, πιστευω εσύ είσαι αυτός που άμα αρχίσεις να κόβεις βόλτες θα καταλάβεις αν δεις κανέναν σύντροφο. Δεν βάζω και το χέρι μου στην φωτιά.

Αν μου απαντήσεις θα με βοηθήσεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xtremefast
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 20:47:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xtremefast  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ SATANIST ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΜΙΚΡΗ ΗΛΙΚΙΑ,ΤΑ ΕΝΤΟΝΟΤΕΡΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΡΩΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΠΟΥ ΛΑΜΒΑΝΩ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΠΕΣΕΣ ΜΕΣΑ.ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΩ ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΤΗ ΓΛΩΣΣΑ.ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΜΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ.Η ΕΣΤΙΑΣΗ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΒΟΗΘΑΕΙ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΚΟΙΤΑΖΩ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Satanist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


66 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 23:04:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Satanist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε καμία περίπτωση δεν θα ήθελα να σε κάνω να αισθανθείς "freak" εγώ, και ούτε η υπόλοιποι έχουν αυτήν την πρόθεση, ελπίζω να μην νιώθεις έτσι επειδή οι άλλοι σε ανακρίνουν. Φταίει το γεγονός πως το χάρισμά σου είναι πολύ ξεχωριστό και πιθανόν δύσκολα γίνεται θετικά δεκτό από τους τρίτους.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Satanist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


66 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 23:41:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Satanist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από την απάντηση που μου έδωσες αναρωτήθηκα εάν έχει το ίδιο χάρισμα και ο κύκλος σου, δηλ αδέρφια, ξαδέρφια κτλ

Επίσης φαντάζομε πως ψάχνεις φίλους, επειδή οι υπόλοιποι θα νιώθουν φυσικά κάπως άβολα όταν γνωρίζουν το χάρισμά σου.

Α, και μια συμβουλή, μην κοιτάς πολύ στο πρόσωπο, φαντάσου περιμένοντας σε μία στάση πίσω σου να είναι ένας βλαμμένος που μιλάει συνέχεια, έχεις φανταστεί πόσο θα την ψωνίσει ο τύπος όταν τον κοιτάξεις? (είμαι όμορφος, το ξέρω κορίτσια μην σκοτώνεστε)

Άσε που μπορεί να παρεξηγηθεί και κανένας και...

Αστειάκιιιιιιιιιιιιιι bueah


Τεσπα, Σε ευχαριστώ φίλε που μου απάντησες.

Φιλικά The Satanist

Edited by - Satanist on 31/08/2003 23:42:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

2030
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 21:42:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 2030  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα παιδιά... με λένε Βίκυ και είμαι 26 ετών και μάλον έχω το ίδιο πρόβλημα με τον Νίκο. Όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό... Τα μηνύματα που λαμβάνω εγώ είναι ανεξέλεγκτα... για παράδειγμα πριν πολύ καιρό καθόμουν με τη παρέα μου και συζητούσαμε και στη τηλεόραση έδειχνε την κλήρωση του Λόττο. Βρήκα και τα 6 νούμερα πριν γίνει η κλήρωση... Ελεγα ένα νούμερο και το μπαλάκι που έβγενε ήταν αυτό που είχα πει. Πριν ένα μήνα, είμουν χάλια για μια εβδομάδα περίπου έλεγα στον φίλο μου ότι κάτι πολύ κακό θα συμβεί και έβαζα τα κλάματα (περιττό να σας πω ότι με κορόιδευε), μετά απο μια εβδομάδα χτύπησε ένα αυτοκίνητο τον πατέρα μου ο οποίος οδηγάει μηχανή... έσπασε 3 πλευρά και το χέρι του, ευτυχώς φορούσε κράνος. Το αγόρι μου τρελάθηκε. Τώρα με φοβάται...

Μου έχουν συμβεί πάρα πολλά, το θέμα όμως είναι ότι δεν το ελέγχο εγώ, εκείνο ελέγχει εμένα.
Κλαίω ή χαίρομαι πριν συμβεί κάτι, έχω απο πριν το συναίσθημα δηλαδή.
Ξέρω ότι θα μιλήσω / δεν θα μιλήσω ή θα δω / δεν θα δω κάποιο συγκεκριμένο άτομο κ.α.
Τον τελευταίο καιρό με έχει τρελάνει αυτή η κατάσταση και μάλιστα έχω προαισθήματα για ένα άτομο με το οποίο είχα σχέση πριν 3 χρόνια ακριβώς. Δεν λέω παλιά το διασκέδαζα. Μου συνέβαινε και τόσο παροδικά που έλεγα ότι ήταν θέμα τύχης, τώρα όμως συμβαίνει συνέχεια, όλη την ημέρα κάθε μέρα... δεν έχω ιδέα τι μου συμβαίνει... Το μόνο που ξέρω είναι ότι δεν το προκαλώ εγώ ή οι αγωνίες μου, τα άγχη μου, έρχεται απο μέσα μου, συμβαίνει μόνο του, εγώ απλά είμαι ο πομπός... σας γράφω για να με βοηθήσετε και όχι για να με κοροΐδέψετε και εσείς...

Νίκο σε καταλαβαίνω...
ΒίκυΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DreamStar
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 22:31:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DreamStar  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος DreamStar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου Βικυ
Ηθελα να σου πω σχετικα με αυτα που νιωθεις οτι πρεπει να εχουν σχεση με την συμπυκνωση του χρονου που εχει αρχισει να γινεται ολο και πιο εντονη, πιο αισθητη στον πλανητη μας,οπως θα'χεις παρατηρησει ολοι λενε ποσο γρηγορα περναει ο καιρος...
Αυτο δεν ειναι η ιδεα μας αλλα οντως συμβαινει, μερα με τη μερα ολοι οι ανθρωποι θα αρχισουν να βλεπουν πραγματα ή γεγονοτα που θα συμβουν στη γη...
Η συμπυκνωση αυτη οφειλεται στο οτι ο ανθρωπος εξελισσεται υλικα αλλα περισσοτερο πνευματικα...και επειδη το πνευμα εχει πιο υψηλη συχνοτητα απο την υλη, σαν συνεπεια εμεις θα "βλεπουμε" και πιο μπροστα.
Επειδη λοιπον το πνευμα θα αρχισει να γινεται ολο και πιο δυνατο και εντονο, θα αρχισουν και οι ανθρωποι να γινονται και πιο πνευματικοι με συνεπεια και την αναπτυξη των ψυχικων τους ικανοτητων.
Εσυ εισαι λιγο πιο μπροστα απο τους υπολοιπους.
Νοιωθω και εγω καποια πραγματα που θα συμβουν ή ανθρωπους που θα συναντησω, απλως πιστευω οτι ειναι θεμα ευαισθησιας και εξελιξης του καθενος μας.
Ελπιζω να σε βοηθησα.
Να'σαι καλα Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
xtremefast
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 23:10:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xtremefast  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΒΙΚΥ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΨΥΧΙΚΕΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ.ΠΡΕΠΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΝΑ ΤΙΣ ΕΛΕΓΧΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΠΡΟΣ ΩΦΕΛΟΣ ΣΟΥ.ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΑΝ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΜΕΝΗ,ΟΤΑΝ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΣΟΥ ,ΚΤΛ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2003, 04:44:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΟΥ xtremefast ΕΚΑΤΣΑ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ
Ο ΜΟΝΟΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΨΥΧΙΚΕΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ Η ΟΠΩΣ ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΨΥΧΙΚΕΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΑΠΛΩΣ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΑΚΟΜΑ Η ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ
ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΣΟΥ ΛΥΣΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΣΟΥ ΔΙΟΤΙ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΩΣ
quote:
2.ΟΤΑΝ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΚΟΙΤΑΕΙ ΕΠΙΜΟΝΑ ΓΥΡΙΖΕΙ Η ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΕΠΑΝΩ ΤΟΥ.ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΟΤΑΝ ΠΕΡΠΑΤΩ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΜΕ ΚΟΙΤΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ

ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΔΙΟΤΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΕΚΠΕΜΠΟΥΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΟΤΑΝ Σ ΚΟΙΤΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΠΙΜΟΝΑ Ι ΕΣΤΩ ΣΕ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΕΣΥ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΔΙΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΠΙΟ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΣ ΣΤΗΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ Π.Χ ΑΝ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΕΙ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΑΛΛΟΥ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΒΛΕΠΕΙ ΟΤΙ ΤΟΝ ΚΟΙΤΑΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ....
quote:
3.ΟΔΗΓΑΩ 7 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΡΑΚΑΡΕΙ ΠΟΤΕ ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΓΡΗΓΟΡΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΤΑΧΥΤΗΤΑ.ΕΧΩ ΑΠΟΦΥΓΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 20 ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΑΙΣΤΑΝΘΗΚΑ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΟΔΗΓΩΝ.
ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙΣ ΑΝΕΠΤΥΓΜΕΝΗ ΤΗΝ ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΗ ΕΠΟΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΥΛΑΚΕΣ ΑΓΓΕΛΟΥΣ ΣΟΥ
quote:
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΔΙΑΙΣΘΗΣΗΣ ΟΠΩΣ:ΞΕΡΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΙΟΣ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ,ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΛΗ Η' ΚΑΚΗ ΕΙΔΗΣΗ,ΞΕΡΩ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΙΔΙΩΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ Η ΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ(ΗΜΑΣΤΕ ΔΙΔΥΜΟΙ)

ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΔΙΑΣΘΗΣΗΣ Η ΕΚΤΗΣ ΑΙΣΘΗΣΗΣ
quote:
1.ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΩ ΕΝΑ ΓΝΩΣΤΟ Η' ΑΓΝΩΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΝΟΙΩΘΩ ΤΙ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ, ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ Η' ΚΑΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ,ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΟΙΩΘΕΙ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ,ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ,ΑΝ ΤΟΝ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΒΓΑΖΕΙ ΘΕΤΙΚΗ Η' ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΤΟΥ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΔΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΑΚΡΥΖΩ ΕΠΕΙΔΗ ΝΟΙΩΘΩ ΤΙ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ

ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΕΙΣ ΔΙΟΤΙ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΔΑΚΡΥΖΕΙΣ ΕΧΕΙΣ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΓΑΖΕΙΣ....
ΟΛΑ ΟΣΑ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΕΚΤΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΔΙΔΥΜΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ (ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΔΙΔΥΜΟΣ ΣΤΟ ΖΩΔΙΟ)
ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΟΦΕΙΛΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΑΤΙ Η ΣΤΟ ΤΣΑΚΡΑ ΤΟΥ ΤΡΙΤΟΥ ΜΑΤΙΟΥ Η ΣΤΗΝ ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ ΠΑΡΕΤΟ ΟΠΩΣ ΘΕΣ ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΡΟΞΕΝΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΕΡΓΙΑ!

ΦΩΣ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ
ΦΙΛΙΚΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Satanist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


66 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2003, 05:13:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Satanist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΜμμμμμμμμμμ ΧΧΜμμμμμμμμμμμμμμμμμ

Πόσο επίμονα χρειάζεται να κοιτάτε στο πρόσωπο? Μια μάτια δεν αρκεί? Πρέπει να καρφωθείτε εκεί για τουλάχιστον Κανά 2λεπτο? Και πια η διαφορά όταν κοιτάτε στο πρόσωπο? Παίρνετε περισσότερες πληροφορίες? Αν ναι, τι είδους πληροφορίες?

Where There Is Light..... There is Darkness....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

2030
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 01:11:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 2030  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα και πάλι παιδιά. Θέλω να διαβάσω περί μαγείας. Μήπως γνωρίζετε να μου πείτε κάποια βιβλία σχετικά με πρακτική λευκής μαγείας ή το Βιβλίο των σκιών;
Ευχαριστώ.

VickyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Satanist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


66 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 05:54:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Satanist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βασικά άλλο πράγμα η μαγεία και άλλο η ψυχικές ικανότητες, αλλά πιστεύω ότι αυτά τα δυο συνδέονται άμεσα, και καλά θα κάνει και ο Νικολάκης να ασχοληθεί και λίγο για να μην έχουμε καμία περίπτωση που ψηφίσουν όλοι το αντίθετο κόμμα από αυτόν και ασυνείδητα μας στείλει όλους από εκεί που ήρθαμε χωρίς καν να το θέλει.

Το βιβλίο των σκιών από ότι ξέρω είναι ένα οικογενειακό κειμήλιο στο οποίο κάθε οικογένεια μάγων καταγράφει τα ξόρκια τους κτλ

Where There Is Light..... There is Darkness....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

2030
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 08:34:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 2030  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα Satanist,
και σε όλους σας. Εγώ πάντως με μια ματιά που έριξα χθες το βράδυ στο internet βρήκα πολλά "Bιβλία των σκιών" να πουλιούντε on line! Μόνο που αν τα αγόραζα θα είχα πρόβλημα γιατί είναι γραμμένα στα αγγλικά. Όπως καταλαβαίνεις αν ασχοληθώ με κάτι τέτοιο θέλω να καταλαβαίνω τι λέει. Φαντάζεσαι την ώρα που θα κάνω μάγια για παράδειγμα και να έχω δίπλα στο Βιβλίο των Σκιών μου και ένα μεταφραστικό!!! Θα κατέβω στο κέντρο μια βόλτα και αν βρω κάτι θα σας ενημερώσω και εσας.

Φιλιά!

VickyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 18:06:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλωσήρθες βικυ...

πραγματικα εντυπωσιακό το επίπεδο των ψυχικών λειτουργιων σε εσενα . ιδίως εφόσον λες ότι η βελτίωση δεν έχει γίνει εξαιτίας εκπαίδευσης αλλα απλως με την πάροδο του καιρου ... αλήθεια , σε ποιά ηλικία άρχισες να παρατηρείς τέτοια φαινόμενα ?

πιστεύω , πως δεν θα έπρεπε να φοβασαι αλλα να αισθανεσαι τυχερή . ξέρεις πόσοι άνθρωποι εξασκουνται για χρόνια μεχρι να φτασουν στο επίπεδο που είσαι εσύ ? θελεις δε θελεις αυτες οι ικανότητες έχουν αφυπνιστεί σε εσένα και το καλύτερο που έχεις να κανεις για να βρεις την ( σχετική) υσηχία σου είναι να τις αγκαλιάσεις. Εξασκείσια καθόλου στον έλεγχο τους ? Αν όχι καλύτερα να το ξεκινήσεις όσο το δυνατον πιο γρήγορα. Αν μαθεις να έχεις μία ισοροπία τότε θα βρεις απειρες χρήσεις για τα χαρίσματά σου .
πάντως δεν θα σε συμβουλευανα ασχοληθεις με μαγεία . τα μονοπατια είναι αμφιβόλου προορισμου .... καλυτερα να επικεντρωθείς σε αυτό που είσαι γιατί αυτό είναι η μεγαλύτερη μαγεία

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 20:01:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
πάντως δεν θα σε συμβουλευανα ασχοληθεις με μαγεία . τα μονοπατια είναι αμφιβόλου προορισμου .... καλυτερα να επικεντρωθείς σε αυτό που είσαι γιατί αυτό είναι η μεγαλύτερη μαγεία


ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ Τ-SEEKER,
ΝΑΙ ΠΡΟΣΕΞΕ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ ...ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ!!!


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 21:28:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

ΒΙΚΥ ΜΟΥ, ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΕΥΧΟΣ ΑΠΟ ΤΟ "ΑΣΤΡΑ ΚΑΙ ΟΡΑΜΑ"

ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΑΡΤΕΣ (ΛΕΕΙ Η ΔΙΑΦΙΜΙΣΗ) ΜΕ ΤΗΣ ΟΠΟΙΕΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΝΑΠΤΗΞΕΙΣ ΤΗΝ ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΙΣΗ.


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 23 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy