ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΕΧΩ ΨΥΧΙΚΕΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ ΑΤΟΜΑ .........
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 23
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Vasiliki
Νέο Μέλος


18 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2004, 19:15:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vasiliki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι όμως φίλε _ εδώ θίγεται ένα πολύ σημαντικό θέμα κατα τη γνώμη μου. Για ποιό λόγο κάποιος να επιθυμεί να αποκτήσει 'δυνάμεις' ή να αναπτύξει τις ήδη υπάρχουσες;
Ίσως πολλά να φαίνονται να ξεκινούν απο απλή περιέργεια όμως συχνά η αιτία είναι η δίψα για δύναμη, και ίσως ακόμη μία ανεπάρκεια του εαυτού που ζητά την επιβεβαίωση μέσα απο 'εξαιρετικές' ικανότητες που θα μας ξεχωρίσουν απο τους κοινούς θνητούς. Το επόμενο βήμα συχνά (αλλά όχι πάντα) είναι η προσπάθεια χειραγώγησης των άλλων, για προσωπικά οφέλη.
Απο την άλλη όμως υπάρχει και ο αντίποδας. Άνθρωποι που γεννήθηκαν έτσι, και που χρησιμοποιούν το δεξιό ημισφαίριο του εγκεφάλου με μεγαλύτερη ευκολία απο τους πολλούς. Και ίσως κουβαλούν και κληρονομιά απο άλλες ζωές (ποιός μπορεί να πεί το ναί η το όχι;)

Για όλες τις παραπάνω περιπτώσεις, κατα την ταπεινή μου γνώμη, το θέμα είναϊ: ποιός ο σκοπός της αναζήτησης; Εάν είναι η βελτίωση του αυτού και το κοινό κάλό, η αγάπη ως το υπέρτατο θαύμα που γεννά όλα τα άλλα θαύματα, τότε μπορούμε να μιλάμε για ένωση και συμπόνοια. Εάν είναι το ίδιον όφελος και η χειραγώγιση τότε έχουμε διαίρεση και άπωση, με ότι αυτά συνεπάγονται. Ο καθένας βέβαια είναι ελεύθερος να επιλέξει τον δρόμο του. Αλλά καλό είναι να έχει συνείδηση της επιλογής του.
φιλικά
Βασιλική

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vasiliki
Νέο Μέλος


18 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2004, 19:19:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vasiliki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ούπς!
όταν έγραφα
"Εάν είναι η βελτίωση του αυτού "

εννούσα βέβαια "η βελτίωση του εαυτού"

και με την ευκαιρία να διορθώσω και ένα ορθογραφικό μου

"χειραγώγηση" είναι η σωστή γραφή

φιλικά και πάλι
Βασιλική

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xtremefast
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2004, 13:54:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xtremefast  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΙΔΙΚΟ ΜΕ ΤΗΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΞΗΓΗΣΩ ΠΛΗΡΩΣ ΤΙΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΑΣΥΝΑΙΣΘΗΤΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2004, 16:44:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και ίσως κουβαλούν και κληρονομιά απο άλλες ζωές

Τελικά έχει σχέση με το πόσο χρησιμοποιούμε το % του εγκέφαλου μας (σάρκα) η έχει σχέση με ένα λαμπερό λαμπάκι που πετάει όταν πεθαίνουμε? (ψυχή) γιατί με μπερδέψατε τώρα.

quote:
Εάν είναι το ίδιον όφελος και η χειραγώγιση τότε έχουμε διαίρεση και άπωση, με ότι αυτά συνεπάγονται.

Θες να πεις ότι υπάρχει κόλαση η χ3 η κάτι αντίστοιχο αν κατάλαβα καλά, θα μπορούσες μήπως να γίνεις πιο συγκεκριμένη επάνω σε αυτό?

Με λίγα λόγια μας λέτε ότι όσοι έχουν τέτοια χαρίσματα δεν θα πρέπει να τα χρησιμοποιούν προς όφελος τους αλλά να κάνουν τους καλούς Σαμαρείτες και να πολεμήσουν το κακό αλλιώς θα πάνε στην κόλαση, χμμ., καλό και αυτό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vasiliki
Νέο Μέλος


18 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2004, 18:04:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vasiliki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


ο φίλος _ έγραψε:

Τελικά έχει σχέση με το πόσο χρησιμοποιούμε το % του εγκέφαλου μας (σάρκα) η έχει σχέση με ένα λαμπερό λαμπάκι που πετάει όταν πεθαίνουμε? (ψυχή) γιατί με μπερδέψατε τώρα.

Αυτό δεν μπορώ να σου το πώ φίλε μου, όλα είναι θεωρίες και υποθέσεις. Γι αυτό και η χρήση του υποθετικού: "ίσως"


.........
Εάν είναι το ίδιον όφελος και η χειραγώγηση τότε έχουμε διαίρεση και άπωση, με ότι αυτά συνεπάγονται.

Θες να πεις ότι υπάρχει κόλαση η χ3 η κάτι αντίστοιχο αν κατάλαβα καλά, θα μπορούσες μήπως να γίνεις πιο συγκεκριμένη επάνω σε αυτό?
.......

όχι δεν μιλάω για την κόλαση ή κάποια ανάλογη μετά θάνατον τιμωρία. Μιλάω γι αυτή τη ζωή. Η προσπάθεια χειραγώγησης των άλλων μοιραία φέρνει διαίρεση και άπωση μέσα στο κοινωνικό σύνολο καθώς αντί για την ένωση (αλληλοβοήθεια και συμπόνοια) επιλέγει κανείς να ενεργεί εκ του μακρόθεν και έχοντας ως κέντρο των 'δώρων' τον εαυτό του. Και δεν κρίνω αυτή την διαίρεση φίλε μου, είναι δικαίωμα του καθενός να την επιλέξει. Απλά σχολίαζα πάνω στο ότι υπάρχουν δύο μονοπάτια. όντως υπάρχουν, και είναι σε αυτή τη ζωή (ίσως καί σε άλλες αλλά αυτό είναι άλλο θέμα). Το ερώτημα είναι κατα πόσο όποιος προωθεί τη διαίρεση θα υποστεί και τις ανάλογες συνέπειες, μέσω του συμπαντικού νόμου της ανταπόδοσης (the law of cause and effect), και κατα πόσο είναι έτοιμος να δεχτεί τις συνέπειες αυτές. Εάν είναι τότε δεν πέφτει λόγος σε κανέναν άλλον.

.............
Με λίγα λόγια μας λέτε ότι όσοι έχουν τέτοια χαρίσματα δεν θα πρέπει να τα χρησιμοποιούν προς όφελος τους αλλά να κάνουν τους καλούς Σαμαρείτες και να πολεμήσουν το κακό αλλιώς θα πάνε στην κόλαση, χμμ., καλό και αυτό.
................

Φίλε μου όλοι μας λέμε (και ο καθένας χωριστά) αυτό ακριβώς που γράφουμε και τίποτα άλλο. Για μένα προσωπικά το θέμα έχει κλείσει εδώ. Οι επιλογές και οι απόψεις σου είναι σεβαστές, όπως και όλων. Σημασία δεν έχει η διαφωνία ή η συμφωνία αυτή καθεαυτή αλλά ο σεβασμός του συνομιλητή δεν συμφωνείς;

φιλικά
Βασιλική


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2004, 01:10:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν φίλη Βασιλική η όπως και να σε λένε νομίζω ότι το έχεις μπερδέψει αρκετά το θέμα και αρχίζουμε να ξεφεύγουμε από την αρχική θεματολογία, εδώ μας λες:

quote:
όχι δεν μιλάω για την κόλαση ή κάποια ανάλογη μετά θάνατον τιμωρία. Μιλάω γι αυτή τη ζωή.

Εδω το πάμε σε X3 τώρα....

quote:

μέσω του συμπαντικού νόμου της ανταπόδοσης (the law of cause and effect), και κατα πόσο είναι έτοιμος να δεχτεί τις συνέπειες αυτές. Εάν είναι τότε δεν πέφτει λόγος σε κανέναν άλλον.

Ποίος είναι αυτός ο νόμος? Από πού και ως που ισχύει αυτός ο νόμος και ποίος τον έγραψε, και ποιες είναι οι συνέπειες αυτές?


Edited by - _ on 26/01/2004 01:11:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2004, 00:55:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε _ Ο συμπαντικός νόμος της ανταπόδωσης είναι ένας υπέρτατος υπερπανσυμπαντικός νόμος που έχει διάφορα ονόματα όπως Κάρμα, ο νόμος της αιτίας και του αποτελέσματος ή η ανταποδωτική δικαιοσύνη. Αυτός ο νόμος λέει πως ό,τι κάνεις είναι μια αιτία για ένα αποτέλεσμα. Ότι κι αν πράττεις είναι ένας λόγος για να συμβεί κάτι άλλο. Εαν πηδήξεις απο το παράθυρο θα είναι η αιτία που θα έχει σαν αποτέλεσμα τον θανάτό σου. Εαν αφήσεις ένα ποτ΄΄ηρι απο το χέρι σου θα είναι η αιτία για να σπάσει. Το ίδιο λειτουργεί σε όλα τα επίπεδα, εαν φέρεσαι ΄στους άλλους με έναν χ τρόπο, με τον ίδιο τρόπο θα σου συμπεριφερθούν, εαν σκοτώσεις θα σε σκοτώσουν ( ίσως όχι απαραίτητα με φυσικό θάνατο αλλά με χειρότερο τρόπο) Όταν ασπάζεσαι και κατανοείς αυτόν τον νόμο τότε είναι φυσικό οτι πρέπει να ασπάζεσαι και την μετενσάρκωση. Έτσι λοιπόν πολύ εύλογα θα αναρωτηθείς οτι πως τότε οι χειρότεροι εγκληματίες και δολοφόνοι είναι ελεύθεροι και ο φυλακές είναι γεμάτες με μικροεγκληματίες; Σου λέω λοιπόν πως αυτοί που πάνει φυλακή εάν αποδεχτούμε αυτόν τον νόμο είναι οι τυχεροί γιατί ξεπληρώνουν στην ίδια ζωή. Ενώ οι άλλοι έχουν κάνει τόσα πολλά που δεν αρκεί η υπόλοιποη ζωή τους για να ξεπληρώσουν και έτσι τα πληρώνουν στην επόμενη ή στις επόμενες. Ας πούμε νομίζεις αλήθεια οτι τα παιδάκια που πεθαίνουν στις Ινδίες και στην Αφρική είναι απλά αδικημένα; Τότε για ποιον θεό μιλάμε; Για αυτόν της αγάπης ή της αδικίας; Επειδή ξέρουμε λοιπόν οτι ο θεός είναι αγάπη και δικαιοσύνη, απλά δίνει στον καθένα αυτό που του αξίζει και που ο ίδιος έχει επιλέξει με τις πράξεις του.

ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2004, 20:18:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλε Φίλε _ Ο συμπαντικός νόμος της ανταπόδωσης είναι ένας υπέρτατος υπερπανσυμπαντικός νόμος που έχει διάφορα ονόματα όπως Κάρμα, ο νόμος της αιτίας και του αποτελέσματος ή η ανταποδωτική δικαιοσύνη. Αυτός ο νόμος λέει πως ό,τι κάνεις είναι μια αιτία για ένα αποτέλεσμα. _ Ο συμπαντικός νόμος της ανταπόδωσης είναι ένας υπέρτατος υπερπανσυμπαντικός νόμος που έχει διάφορα ονόματα όπως Κάρμα, ο νόμος της αιτίας και του αποτελέσματος ή η ανταποδωτική δικαιοσύνη. Αυτός ο νόμος λέει πως ό,τι κάνεις είναι μια αιτία για ένα αποτέλεσμα.

Aytos o nomos den isixiei se oloys tous kosmous, Idika se auton pou zw egw, ton prosgiomeno kosmo :p

Κάτω ΠάυλαςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ELISABETH
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 09:27:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ELISABETH  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η χρήση των δυνάμεων των ανθρώπων, πρέπει να απορρέει πάντα από την αγάπη μας για τους άλλους και να έχει ως αποδέκτη τους άλλους. Ποτέ το προσωπικό όφελος. Ο συμπαντικός νόμος, ισχύει παντού και ιδιαίτερα σ' αυτή την "άδικη" ζωή. Όταν συμπεριφέρεσαι με καλοσύνη στους συνανθρώπους σου, θα λάβεις μόνο καλοσύνη. Αν συμπεριφέρεσαι με κακία θα λάβεις αυτό που σου αξίζει. Θα λειτουργήσεις ως μαγνήτης αρνητικών συμβάντων. Λειτουργώντας με καλοσύνη και αγάπη, όλο το σύμπαν θα ενεργήσει θετικά, στέλνοντάς σου πίσω την αγάπη που έδωσες σε μεγαλύτερο βαθμό από αυτή που έδωσες. Παρατήρησέ το, δεν θα χάσεις.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 21:50:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η χρήση των δυνάμεων των ανθρώπων, πρέπει να απορρέει πάντα από την αγάπη μας για τους άλλους και να έχει ως αποδέκτη τους άλλους. Ποτέ το προσωπικό όφελος. Ο συμπαντικός νόμος, ισχύει παντού και ιδιαίτερα σ' αυτή την "άδικη" ζωή.

Θα με τρελάνετε? Μια δύναμη είναι να κουνάω τα χεράκια μου, και κουνώντας τα για προσωπικό μου όφελος δουλεύω βγάζω λεφτά και περνάω καλά. Τι σχέση έχει εάν αυτή η ιδιότητα είναι να κουνάς τα χεράκια σου, η τα ποδαράκια σου, η την ενέργεια σου? Με τον ένα η τον άλλο τρόπο πάλι ξοδεύεσαι και σου αξίζει αυτό που αποκτάς.

2) Εάν ίσχυε ένας τέτοιος νόμος δεν θα ήταν άδικη η ζωή, γιατί κανένας δεν θα έκανε τίποτα άδικο, αφού θα έβλεπε ότι κάνοντας καλές πράξεις καλοπερνάει ποιος ο λόγος να μην κάνει κανείς? Εγώ που κάνω καθημερινά «αμαρτίες» περνάω ζωή παράδεισο, λες να μου κόψει κανείς κλίση που παραβιάζω τον νόμο?

3) Συμπατικός νόμος? Πως μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο? Καλό θα ήταν όταν λέμε θεωρίες μόνο να βάζουμε και ένα *ίσως* μπροστά από αυτό που θέλουμε να πούμε.

Παράδειγμα

Ίσως το σύμπαν, η φύση όλη να περιέχει το κακό και το καλό από μόνη της και να το προκαλεί, **Ίσως** να μην μπορεί να λάβει ΚΑΝ τιμές τύπου καλό / κακό, Ίσως αυτοί να είναι απλά όροι για να ξεχωρίζει ο άνθρωπος κάποιες καταστάσεις που για το σύμπαν ίσως δεν είναι τίποτα το διαφορετικό το ένα από το άλλο, λέω ίσως!!.


Κάτω ΠάυλαςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 22:04:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η αλήθεια είναι όντως σκληρή, υπάρχουν κακοί άνθρωποι που εκμεταλλεύονται τους άλλους, και όμως, καλοπερνάνε, το να πράττεις δίκαια είναι κάτι που πρέπει να το κανείς καθαρά για να έχεις μια εσωτερική ικανοποίηση (πχ την συνείδηση σου ήσυχη) και όχι γιατί θα πας στην κόλαση, η θα σου έρθουν τριπλά, η θα σε δείρει ο μπαμπούλας, η θα σε βιάσει ο bin landen. Οσοι δεν έχουν ενοχές, καλοπερνάνε για όλη τους την ζωή, για άλλες καλύτερα να μην μιλήσουμε, εφόσον (για εμένα) δεν υπάρχουν, και γενικός δεν είναι κάτι που μπορούμε να αποδείξουμε με βάσιμα στοιχεία.

Και αααααααν υποθέσουμε ότι η κόλαση τώρα μετονομάστηκε σε "επόμενη ζωή", παλι δεν υπάρχει λόγος για ανησυχίες, γιατί εγώ είμαι αυτός ο άνθρωπος που νοιώθω ότι είμαι, σε άλλη ζωή δεν θα θυμάμαι τίποτα από το τώρα, τις εμπειρίες μου, κτλ δεν θα έχω τον ίδιο χαρακτήρα, δεν θα νοιώθω τα ίδια πράγματα, θα είμαι άλλος άνθρωπος, όποτε έτσι και αλλιώς, άλλος θα την φάει, χαχα

Κάτω ΠάυλαςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 22:09:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

όλο το σύμπαν θα ενεργήσει θετικά, στέλνοντάς σου πίσω την αγάπη που έδωσες σε μεγαλύτερο βαθμό από αυτή που έδωσες. Παρατήρησέ το, δεν θα χάσεις.

Εάν δώσω το σπίτι μου σε φτωχούς και μετά ζω στους δρόμους και τυραννιέμαι χωρίς να έχω κερδίσει τίποτα, μου υπόσχεσαι μια βίλα στην Εκάλη?

Κάτω ΠάυλαςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cause
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2004, 04:50:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cause  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
geia sas paidia,
grafw poli grigora kai biastika giauto tha sixwresete otidipote de einai kalos grammeno...

egw den exw kanena apolitos xarisma ,isa-isa pou tha elega oti o theos me ksexase se polla pragmata! den eimai idiaiteris noimosinis ,apla exw tis basikes leitourgies pou einai aparetites gia na mporw stixeiodws na epikoinwnisw me tous allous kai na epibiosw

tha ithela na rwtisw kati ton xtremefast :

otan niwtheis sinaisthimata gia tous alous ,niotheis oti einai kathara sinaisthimata ,diladi otan agapas kapoion ton agapas kathara xwris na parembalete allo sinaisthima anamesa wste na afinei to prwto tholo?
kai ithela na se rwtisw akoma an exeis kapoia morfi disleksias(an eisai isws anorthografos diskoleuesai na ekfrasteis,ktl ), kapoia diataraxi ek gennitis h' kapoia morfologiki anomoiomorfia(ekswteriki h' eswteriki)

signwmi an egina enoxlitikos me tis polles erwtiseis mou .
fisika kai an theleis mou apantas ,den eisai gia tpt ipoxrewmenos se auti ti zwi

to mono pou mporw na kanw einai na se euxaristisw ek twn proterwn kai mono pou tha tou dwseis tin aparetiti prosoxi gia na to diabaseis


pragmatika lipame an exei polles ateleies to pio panw keimeno kai sas itan diskolo na to diabasete ,sas iposxomai tin epomeni fora na einai pio katanoito kai swsta domimeno


me filikous xairetismous...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ELISABETH
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2004, 10:10:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ELISABETH  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και βέβαια η ζωή είναι "άδικη" και σκληρή. Και βέβαια υπάρχουν κακοί άνθρωποι. Αυτή ακριβώς είναι η ομορφιά της. Να παλεύεις με τις δυσκολίες της. Να ξεπερνάς τα προβλήματά της. Να πάρεις το μάθημά σου. Κάποιοι μένουν μεταξεταστέοι. Μεταξεταστέοι μένουν αυτοί που δεν βελτιώνονται ως άτομα (γενικά). Αυτοί που πιστεύουν ότι ζωή σημαίνει να δουλεύεις για να αποκτήσεις περισσότερα υλικά αγαθά, (βίλα στην Εκάλη ίσως) πατώντας επί πτωμάτων ίσως. Κάποιοι θα περάσουν στην επόμενη τάξη. Ποιοι νομίζεις ότι θα περάσουν στην επόμενη τάξη; Αυτοί που έχουν συνειδητοποιήσει ότι ζωή είναι να χαίρεσαι τον ήλιο που ανατέλει και δύει, το χαμόγελο των παιδιών σου όταν τους φέρνει δώρα ο Αϊ-Βασίλης, όταν αισθάνεσαι καλά με τη συνείδησή σου (κατά βάση). Ωραία το αφεντικό σου ίσως να σε βρίζει, και ίσως να ακούς όταν οδηγάς "πήγαινε να πλύνεις κανένα πιάτο, που θέλεις και τιμόνι". Χαμογέλα. Αυτά έχει η ζωή. Μην είσαι όμως εσύ αυτός που θα βρίσει όταν γίνεις εσύ αφεντικό. ΙΣΩΣ στην επόμενη ζωή να έχεις ανέβει ένα σκαλοπάτι. Αλλά στην "επίγεια" θα έχεις κερδίσει το αληθινό νόημα της ίδιας της ΖΩΗΣ. ΙΣΩΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SIMONA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


370 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2004, 10:10:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SIMONA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
otan niwtheis sinaisthimata gia tous alous ,niotheis oti einai kathara sinaisthimata ,diladi otan agapas kapoion ton agapas kathara xwris na parembalete allo sinaisthima anamesa wste na afinei to prwto tholo?
kai ithela na se rwtisw akoma an exeis kapoia morfi disleksias(an eisai isws anorthografos diskoleuesai na ekfrasteis,ktl ), kapoia diataraxi ek gennitis h' kapoia morfologiki anomoiomorfia(ekswteriki h' eswteriki)

ΠΡΟΣ ΤΙ ΟΙ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ;
ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΛΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ, ΚΑΤΙ ΚΟΜΠΟΓΙΑΝΝΙΤΕΣ ΨΥΧΟΛΟΓΟΙ ΜΕ ΡΩΤΟΥΣΑΝ (ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ;!;!;!) ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΤΑΝ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΥΝΕΒΑΙΝΑΝ ΓΥΡΩ ΤΗΣ ΜΕ ΕΤΡΕΧΕ ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΤΤΗ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΤΗΣ ΣΥΝΗΣΤΟΥΣΑΝ...
ΔΗΛΑΔΗ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΥΣΤΕΡΕΙ ΝΟΗΤΙΚΑ Η' ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΞΑΚΡΙΒΩΘΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ; Η' ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΝ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΤΡΕΛΟ Η' ΝΟΗΤΙΚΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΟ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΒΛΕΠΕΙ,ΑΚΟΥΕΙ,ΝΙΩΘΕΙ,ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ;;;
ΕΣΕΙΣ (ΕΜΕΙΣ) ΟΙ ΔΗΘΕΝ ΛΟΓΙΚΟΙ ΚΑΙ ΕΞΥΠΝΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΕ ΟΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ Η' ΑΝΕΞΗΓΗΤΟ ΒΛΕΠΕΤΕ...ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕΣΟ ΤΗΣ ΛΟΓΙΚΗΣ Η' ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ!!!

ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΤΑΝ ΨΑΧΝΕΙΣ ΕΝΤΟΝΑ ΓΙΑ ΠΕΡΟΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΟΤΕ ΧΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ.

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΤΟ ΥΦΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ ΠΡΟΣ ΕΣΕΝΑ CAUSE AΠΛΑ ΜΟΥ ΕΦΕΡΕΣ ΑΣΧΗΜΕΣ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ!!


ΦΙΛΙΚΑ SIMONA

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2004, 16:15:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ας πούμε νομίζεις αλήθεια οτι τα παιδάκια που πεθαίνουν στις Ινδίες και στην Αφρική είναι απλά αδικημένα; Τότε για ποιον θεό μιλάμε; Για αυτόν της αγάπης ή της αδικίας; Επειδή ξέρουμε λοιπόν οτι ο θεός είναι αγάπη και δικαιοσύνη, απλά δίνει στον καθένα αυτό που του αξίζει και που ο ίδιος έχει επιλέξει με τις πράξεις του.

ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ



Δηλαδη αν καταλαβα καλα φιλε Μορφεα λες οτι αυτα τα παιδακια που υποφερουν ή πεθαινουν στις Ινδιες και στην Αφρικη ειναι επειδη
τιμωρουνται λογω των πραξεων τους σε προηγουμενες ζωες;Εγω δεν απορριπτω αυτα που λες,ισως να ειναι και ετσι.

Oμως η πλειοψηφια
του κοσμου υποφερει οχι η μειοψηφια,αν σκεφτει κανεις ποσα εκατομμυρια παιδακια
πεθαινουν καθε χρονο απο λιμους,πολεμους κ.λ.π.Δηλαδη οι περισσοτεροι ανθρωποι
κανανε μονο κακες πραξεις στην προηγουμενη ζωη;Πολυ σκληρος μου φαινεται
αυτος ο νομος ο συμπαντικος για τον οποιο μιλας.
Και να υποθεσουμε οτι ειναι η αληθεια αυτη που λες,τοτε θα ηθελα
να σε ρωτησω,αυτος που θα "κερδισει" αυτο που λεμε νιρβανα τι θα
γινει μετα τον θανατο,εσυ τι πιστευεις;Που στηριζονται τα πιστευω
σού;Διοτι απο οτι ξερω ο χριστιανισμος δεν δεχεται την μετενσαρκωση,εκτος και αν δεν εισαι χριστιανος.
Θα με ενδιεφερε να ακουσω τα πιστευω σου φιλε Μορφεα.

Οπως πολυ σωστα ειπε
ο φιλος _(παυλας) καλο ειναι να βαζουμε και ενα ισως.Κανεις δεν μπορει να γνωριζει το απωτερο σκοπο του συμπαντος και ποιοι ειναι
οι βαθυτεροι λογοι που συμβαινουν τα διαφορα ασχημα και ομορφα πραγματα σε αυτον τον κοσμο.Οι απαντησεις σε τετοια ερωτηματα
ειναι καθαρα υποκειμενικα.Ενας Βουδιστης θα σου μιλησει για καρμα,
μετενσαρκωση και νιρβανα,εναν χριστιανος και μουσουλμανος θα σου μιλησει για παραδεισο που ο σκοπος του ανθρωπου ειναι να φτασει σε αυτον.Εγω δεν υιοθετω τιποτα διοτι ειμαι αδογματιστος,αθρησκος αλλα
παρολο που ειμαι επιφυλαχτικος με οτιδηποτε που δεν εχει επιστημονικο υποβαθρο πιστευω οτι τα παντα στο συμπαν ρυθμιζονται απο κατι.
Ισως το συμπαν να ειναι ενας ζωντανος οργανισμος και ο Θεος ειναι
η συνειδηση του,ισως το καρμα να ειναι ο νομος που ρυθμιζει τα παντα
στο συμπαν.Εγω ερευνω και μελετω εις βαθος καθε θρησκεια,καθε κοσμοθεωρια οπως πρεπει ο καθε ανθρωπος να κανει διοτι οπως ελεγε
και ο Βουδας η αληθεια δεν ειναι ετικετα, δεν ειναι μονοπωλιο καμιας θρησκειας.

quote:
Ο συμπαντικός νόμος, ισχύει παντού και ιδιαίτερα σ' αυτή την "άδικη" ζωή. Όταν συμπεριφέρεσαι με καλοσύνη στους συνανθρώπους σου, θα λάβεις μόνο καλοσύνη. Αν συμπεριφέρεσαι με κακία θα λάβεις αυτό που σου αξίζει


Δεν ξερω τι μπορει να γινει στην αλλη ζωη αν υπαρχει,αλλα σε αυτην την αδικη ζωη ουτε το καλο "επιβραβευεταϊ" ουτε το κακο
τιμωρειται.Εδω εχεις λαθος φιλη Ελιζαμπεθ.Μην λεμε οτι θελουμε.
Δες ποσοι εγκληματιες σε αυτον τον κοσμο μενουν ατιμωρητοι και ποσοι
ακακοι ανθρωποι υποφερουν.

quote:
Του πως εξηγείται για μένα που είναι χριστιανός?
Ο κάθε ένας μας μετά το βάπτισμα λαμβάνει ένα φύλακα άγγελο ο ποιος του ψιθυρίζει στην σκέψη τα καλά και τα επικίνδυνα.
Πόσες φορές από προαίσθηση δεν έχουμε γλιτώσει από θάνατο?
Επίσης υπάρχουν και άγγελοι σκότους οι οποίοι μας μουρμουρίζουν τα στραβά γιατί μας μισούν (=διάβολος)

Aυτο δεν ειναι αξιο σχολιασμου.Προφανως για ορισμενους θρησκοληπτους μουλαδες οι φουκαραδες οι μουσουλμανοι,οι βουδιστες και οι αλλοθρησκοι,ολοι αυτοι που πεθαινουν καθημερινα δεν εχουν αγγελο φυλακα ή τους εγκατελειψε ο καλοκαγαθος φτερωτος αγγελος.Μονο το ποιμνιο εχει το προνομιο να διαθετει φυλακες αγγελους.Ελπιζω
καποτε να ξεφυγουν ορισμενοι απο τον μεσαιωνα του σκοταδισμου και
της φασιστικης επιβολης των ιερατειων.

Edited by - VIKING on 11/02/2004 16:29:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xtremefast
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2004, 16:58:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xtremefast  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ CAUSE KAI SIMONA, ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΤΕ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ,ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΕ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΩΜΑΤΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΘΑ ΤΟ ΕΥΡΙΣΚΕ Ο ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕ ΟΤΑΝ ΜΠΗΚΑ.ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΤΑΛΕΝΤΑ ΑΠΟ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ ΜΕΧΡΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΤΕΧΝΕΣ.ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΚΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΕΙΡΑΞΕΙ ΨΥΧΙΚΑ Η' ΣΩΜΑΤΙΚΑ.ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ,ΑΝ ΜΕ ΤΡΕΧΕΙ ΕΝΑΣ ΑΝΩΤΕΡΟΣ ΚΑΙ ΝΟΙΩΘΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΠΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ,ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΩ ΚΑΚΟ.ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΛΕΝΞΩ ΤΗΝ ΟΡΓΗ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ.ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΜΕ ΘΥΜΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΡΕΣ Η' ΚΑΙ ΜΗΝΕΣ ΜΑΘΑΙΝΩ ΟΤΙ ΕΠΑΘΑΝ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ,ΣΥΝΗΘΩΣ ΑΤΥΧΗΜΑ Η' ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ ΤΟΥΣ.ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΟΛΙΣ ΜΑΘΑΙΝΩ ΟΤΙ ΕΠΑΘΑΝ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΦΕΥΓΕΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΕΝΑ ΒΑΡΟΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cause
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 01:15:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cause  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kalhmera sas filoi mou,

agapith simona

quote:
ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΛΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ, ΚΑΤΙ ΚΟΜΠΟΓΙΑΝΝΙΤΕΣ ΨΥΧΟΛΟΓΟΙ ΜΕ ΡΩΤΟΥΣΑΝ (ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ;!;!;!)

htan apla kapoies erwtiseis pou hthela na kanw,fusika kai den exw idea apo psuxologia kai zhtw sugnwmh gia tis asxhmes anamnhseis pou sou aneshra


quote:
ΔΗΛΑΔΗ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΥΣΤΕΡΕΙ ΝΟΗΤΙΚΑ Η' ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΞΑΚΡΙΒΩΘΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ; Η' ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΝ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΤΡΕΛΟ Η' ΝΟΗΤΙΚΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΟ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΒΛΕΠΕΙ,ΑΚΟΥΕΙ,ΝΙΩΘΕΙ,ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ;;;

fusika kai den the eixa auto sto mialo mou otan to egrafa kai lupamai poli an epetrepsa na fanei kati tetoio,den eixa kamia prothesi.
fusika kai pisteuw oti iparxoun xarismatikoi antrwpoi stis meres mas xwris na einai elattwmatikoi ,apla kapoies fores i fusi dinei kapoia xarismata se anthrwpous pou usteroun se kati allo ,gia na mporesoun na epibiwsoun .
hthela apla na dw an anhkei se auti ti katigoreia h' anhkei sth kathoreia ths ekselikshs.(nomizw pantos oti ksekatharisa pws erwtiseis mou kai ta sumperasmata mou den einai apo kapoia gnwsi pou exw sto antikeimeno ,einai teleiws proswpikes kai pithanotata pera gia pera anakribeis kai analhtheis )

quote:
ΕΣΕΙΣ (ΕΜΕΙΣ) ΟΙ ΔΗΘΕΝ ΛΟΓΙΚΟΙ ΚΑΙ ΕΞΥΠΝΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΕ ΟΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ Η' ΑΝΕΞΗΓΗΤΟ ΒΛΕΠΕΤΕ...ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕΣΟ ΤΗΣ ΛΟΓΙΚΗΣ Η' ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ!!!

eimai pragmati apo tous anthrwpous pou ipostirizoun oti i epistimh kai h logikh mporei na ta ekshgisei ola.den uparxoun katastaseis kai gegonota pou simbainoun ston idio ton anthrwpo pou na mh mporei o anthrwpinos nous na katalabei kai antilhfthei .OMWS uparxoun katastaseis oi opoies den eexoun ekshgithei akoma giati apla den einai etoimos akoma o antrwpos na tis dektei apo thn idia thn epistimh.etsi,oloi h gnwsh krubete kala mexri na bgei stin epifaneia siga-siga kai apo ligo...


simona , xtremefast:

asxeta me to ti pisteuw egw gia ola auta ,tha hthela na kleisw dinontas sas mia dikh mou simboulh

an pragmatika psaxnete gia kapoion pou tha sas boithisei tote autos tha prepei na sas pistepsei xwris na xreiastei na tou to apodeiksete..


me filikous xairetismous...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ELISABETH
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 10:00:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ELISABETH  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί βρε φίλε xtremefast, πρέπει να χρησιμοποιείς τις δυνάμεις σου για το κακό των άλλων ή έστω να αισθάνεσαι ικανοποίηση (να σου φεύγει ένα βάρος) όταν γίνεται κακό σε κάποιον άλλο; Γιατί πρέπει να χρησιμοποιείς τις δυνάμεις σου για να κερδίσεις χρήματα; (έχεις ήδη συνειδητοποιήσει ότι θα χάσεις κάτι άλλο). Είσαι ένα ιδιαίτερα χαρισματικό άτομο, κατά την προσωπική μου άποψη, ιδιαίτερα εύστροφο και ευφυές. Μην αναλώνεις έτσι τις δυνάμεις σου. Αξιοποίησέ τες θετικά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stickmaster
Μέλος 1ης Βαθμίδας


137 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 11:01:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stickmaster  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
Γιατί βρε φίλε xtremefast, πρέπει να χρησιμοποιείς τις δυνάμεις σου για το κακό των άλλων ή έστω να αισθάνεσαι ικανοποίηση (να σου φεύγει ένα βάρος) όταν γίνεται κακό σε κάποιον άλλο; Γιατί πρέπει να χρησιμοποιείς τις δυνάμεις σου για να κερδίσεις χρήματα; (έχεις ήδη συνειδητοποιήσει ότι θα χάσεις κάτι άλλο). Είσαι ένα ιδιαίτερα χαρισματικό άτομο, κατά την προσωπική μου άποψη, ιδιαίτερα εύστροφο και ευφυές. Μην αναλώνεις έτσι τις δυνάμεις σου. Αξιοποίησέ τες θετικά.


[/quoteΣυμφωνω μαζι σου.Θα ελεγα κι'ολας φιλε χtremefast να προσπαθησεις να αποβαλεις αυτη την ευχαριστηση για το κακο του αλλου.Ισως καποια στιγμη συνδητοποιησεις τι ασχημο ειναι αυτο και "πεθανεις"απο τις τυψεις...

Φιλη simona απλα θελω να σου πω οτι εχεις απολυτο δικιο και ειληκρινα,για εμενα τουλαχιστον,δεν χρειαζεται να αποδειξεις αν εχεις τετοιου ειδους προβληματα που αναφερει ο couse.Εχω καταλαβει οτι εισαι χαρισματικo ατομο και απολυτα εκφραστικο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SIMONA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


370 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 12:23:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SIMONA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

[quote]Φιλη simona απλα θελω να σου πω οτι εχεις απολυτο δικιο και ειληκρινα,για εμενα τουλαχιστον,δεν χρειαζεται να αποδειξεις αν εχεις τετοιου ειδους προβληματα που αναφερει ο couse.Εχω καταλαβει οτι εισαι χαρισματικo ατομο και απολυτα εκφραστικο.[/qoute]


ΑΓΑΠΗΤΕ STICKMASTER ΔΗΛΩΝΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΣΧΩ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΝΟΗΤΙΚΗ ΑΣΘΕΝΕΙΑ Η' ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΛΗΣΙΟ. ΠΕΡΑΙΤΕΡΟ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΔΩΣΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΠΟΡΙΑ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΘΕΩΡΕΙ ΟΤΙ ΥΣΤΕΡΟΥΜΕ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΕΧΟΥΜΕ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ.
ΔΕΝ ΤΑ ΖΗΤΗΣΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΚΛΗΡΟΝΟΜΗΣΕΙ!!!
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΚΑΙ Η ΑΙΤΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.......
ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΜΑΣ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ...ΔΕΝ ΜΑΣ ΖΗΤΗΣΑΝ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ....

ΦΙΛΙΚΑ SIMONA

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stickmaster
Μέλος 1ης Βαθμίδας


137 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 12:30:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stickmaster  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξερω αν καταλαβα καλα αλλα βλεπω καποια επιθετικοτητα ενω λεω ακριβως το ιδιο πραγμα με εσενα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SIMONA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


370 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 12:36:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SIMONA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ XTREMEFAST ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΕΣΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΤΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΟΥ ΣΤΕΝΟΥ ΣΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΥΠΟΦΕΡΟΥΝ;
ΜΗ ΝΕΙΣΑΙ ΣΚΛΗΡΟΣ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΨΥΧΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ.
ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ.
ΣΚΕΨΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΓΑΠΑΣ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΜΑΛΩΝΑΤΕ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΚΟΥΡΕΛΙΑ..ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΣΟΥΝ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΗ ΣΕ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΠΕΡΙΣΚΕΨΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΠΑΘΑΙΝΕ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ...
ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΑΙΣΘΑΝΟΣΟΥΝ
ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΕ ''ΤΡΕΧΕΙ Η' ΣΕ ΤΣΑΤΙΖΕΙ''..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SIMONA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


370 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 12:38:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SIMONA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν ξερω αν καταλαβα καλα αλλα βλεπω καποια επιθετικοτητα ενω λεω ακριβως το ιδιο πραγμα με εσενα.



ΟΧΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ Η ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΣΕΝΑ!!
Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΑΣΗ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΣΕΝΑ...ΓΙΑ ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕ ΤΗΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stickmaster
Μέλος 1ης Βαθμίδας


137 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 12:47:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stickmaster  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΑΑ,ειπα και εγω.Τρομαξα καποια στιγμη.
Και αυτη η τελευταια προταση που εγραψες ισχυει μεχρι το κοκαλο!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SIMONA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


370 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 12:59:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SIMONA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΤΟ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xtremefast
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 18:04:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xtremefast  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
ΦΙΛΕ XTREMEFAST ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΕΣΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΤΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΟΥ ΣΤΕΝΟΥ ΣΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΥΠΟΦΕΡΟΥΝ;

ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ.ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΚΙΑ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ.ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΕΝΑΣ ΜΕΘΥΣΜΕΝΟΣ ΠΑΡΑΒΙΑΣΕ ΠΙΝΑΚΙΔΑ ΣΤΟΠ ΚΑΙ ΚΙΝΔΥΝΕΥΣΑ ΝΑ ΣΚΟΤΩΘΩ.ΗΜΟΥΝ ΜΕ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΓΛΥΤΩΣΑ ΣΤΟ ΤΣΑΚ.ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΣΕ ΤΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΟΥΝ ΣΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΤΡΕΜΑ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΩΡΕΣ.ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΚΙΝΔΥΝΕΥΣΑ ΤΟΣΟ ΣΟΒΑΡΑ.ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟΝ ΞΕΧΑΣΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΕΒΛΕΠΑ ΣΥΧΝΑ,ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ.ΑΥΤΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΠΑΘΕ ΑΤΥΧΗΜΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΜΟΝΙΜΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΦΑΙΡΕΣΑΝ ΤΟ ΕΝΑ ΝΕΦΡΟ.ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ ΗΣΥΧΑΣΑ ΨΥΧΙΚΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ELISABETH
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 18:15:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ELISABETH  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δηλαδή, αν κατάλαβα καλά, εγώ που δεν είμαι του στενού σου περιβάλλοντος και σε τσάτισα, θα πρέπει να περιμένω ότι θα μου συμβεί κάτι κακό; Και εσύ θα χαρείς με αυτό;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 19:27:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Admin και moderators για την καλύτερη λειτουργία του τόπου που μας φιλοξενεί προτείνω να κλειδωθεί η και να απενεργοποιηθεί αυτό το θέμα, αυτό το λέω με βάση την γνώμη που έχω αναπτύξει συμμετέχοντας σε αυτό.

1) Ο Σκοπός του είναι ανούσιος.
2) Έχει ξεφύγει από την αρχική του θεματολογία
3) Προσβάλει την νοημοσύνη μας, προέρχεται είτε από αυτούς που θέλουν να τραβήξουν την προσοχή επάνω τους, η από αυτούς που θέλουν να νοιώσουν ξεχωριστοί.

Αν θέλετε να τεκμηριώσω τα παραπάνω με quotes, θα το κάνω.

Φίλε xtreme, δεν ξέρω εάν φοβάσαι περισσότερο μην σε πάρουν για τρελό αυτοί που σε βλέπουν OnLife η εμείς που μας το λες και δεν μπορείς να μας αποδείξεις τίποτα, αλλά αμφισβητώ τα λεγόμενα σου, σε τηλεπαθητικούς πιστεύω, και δεν έχω τίποτα μαζί τους, αλλά εσύ δεν με πείθεις.


Κάτω ΠάυλαςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xtremefast
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 22:09:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xtremefast  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΚΑΤΩ ΠΑΥΛΑ,ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΤΟ ΕΙΧΕΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΘΑ ΕΒΛΕΠΕΣ ΟΤΙ ΚΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑΝ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥΣ, ΕΜΕΙΝΑΝ ΕΚΠΛΗΚΤΟΙ.ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΤΙΠΟΤΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 23 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1560059
Maintained by Digital Alchemy