ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 ΕΙΚΟΝΕΣ
 ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΠΑΛΙΑ ΠΑΙΔΙΚΑ!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 48
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2004, 16:01:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ναι, ναι! το θυμήθηκα... ο Μανώλης ο μανάβης και τι λέτε για τον Κλούβιο και την Σουβλίτσα?.....πωπω... όλη η παιδική μου ηλικία κολυμπάει μ'απλωτές εδώ μέσα...

Να'σαι καλά Lencolas...

...για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2004, 18:05:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ!
1900 ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ...ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΕΙΣ..
GALANDRIEL,ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ...ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ..
ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Katrina
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2005, 03:52:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Katrina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα. Ειναι ενα καταπληκτικο foroum που σιγουρα μας ξυπναει παλιες αγαπημενες αναμνησεις μπραβο σε αυτον που το σκεφτηκε! Εχω μια πολυ μεγαλη συλλογη απο φωτο παλιων παιδικων ομως σαν νεο μελος θα χρειαστω λιγη βοηθεια για να τις καταχωρησω δηλαδη μερικες οδηγιες οποιος εχει την εβγενη καλοσυνη ας μου εξηγησει που πως κτλ της ανεβαζω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2005, 18:20:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ!!!!
ΚΑΤΡΙΝΑ ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΓΟΠΟΡΙΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΔΩ ΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙ!!!
ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΕΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΧΙΚΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΜΕΝΕΣ ΣΕ ΣΕΛΙΔΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ.ΜΕΤΑ ΑΦΟΥ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ ΠΟΙΕΣ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΕΙΣ ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΣΗΜΕΙΩΝΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΑΖΕΙΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ .....[//IMG](ΧΩΡΙΣ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΑΘΕΤΟ)ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΒΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΚΑΝΟΝΙΝΑ Ο ΚΩΔΙΚΑΣ.
ΑΥΤΑ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΒΓΑΛΕΣ ΝΟΗΜΑ!

ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tindomiel
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2005, 22:33:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tindomiel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας παιδια!!!
Πω!πω! Πολυ χαρηκα που ειδα οτι κι αλλοι ειναι κολλημενοι στα παλια παιδικα!!!Πιστευω πως τα νεα προγραμματα δεν θα γινουν ποτε τοσο καλα οσο τα παλια!Ηταν πιο μαγικα και αθωα τοτε...!!!
Anyway... μιας και ειδα πως σε πολλους αρεσαν τα Μικρα πονυ θα ηθελα να ρωτησω κυριως τα κοριτσια του forum αν εχουν κουκλακια πονυ που δεν τα θελουν γιατι κανω συλλογη.Δεν με πειραζει σε ο,τι κατασταση κι αν ειναι.
Αυτο το τελευταιο δεν κολλαει με το θεμα αλλα... μου ηρθε.

*All you need is trust... and a little bit of Pixiedust*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

FrondoR
Νέο Μέλος

Greece
25 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2005, 20:24:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους FrondoR  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος FrondoR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους, το θέμα καταπληκτικό, οι εικόνες σκέτη μελαγχολία!!! Πέρασαν τα χρόνια με πολύ ωραία παιδικά που και τώρα τα βλέπω ευχαρίστως. Θυμάστε στο κρατικό ραδιόφωνο τα παραμύθια της Θείας Λένας? Ευτυχώς που υπάρχει το τραγούδι του Ξυδάκι"Κοντεύω τα σαράντα και ακόμα είμαι παιδί". Τόσα κινούμενα, σχεδόν τα είχα ξεχάσει... Αχ βρε παιδιά!!!!

Η τόλμη απαιτεί θάρρος
Ο δισταγμός φόβοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

danagn
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2005, 15:08:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους danagn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε παιδια,

Ξερει κανεις πως λεγοταν η σειρα
κινουμενων σχεδιων της ΕΡΤ (γυρω στο 1984),

με ηρωα τον 'Ρούι',

εναν ισπανο πιτσιρικα που ηθελε να γινει ιπποτης (?)...
περιπλανιοτανε στα χωρια τριγυρω και εσωζε κοσμο?

Ηταν καθε τετάρτη απόγευμα (καπου γυρω στις 7-8μμ).

Σε ενα επεισοδιο (προς το τελος) ριξανε ενα μεγαλο
βελος να σκοτωσει τον βασιλια...

Η παρουσιαστρια ειχε πει μια φορα οτι ειναι:

"Τα παιδικα χρονια του Ελ Σιντ"

και ο Ρούι οταν ειχε συστηθεί, ειχε πει το ονομά του:
'Ρούι Ντιαζ ντε Βιβάρ' ...

Αυτα εχω κρατησει.... Ειχα παρει τηλεφωνο στην ΕΡΤ οταν ημουν 12 χρονων να τους ζητησω να την ξαναβαλουνε! Ειπανε 'ναι', αλλα ... με γραψανε καταλληλως!!

Εχω φαει τον τοπο να την βρω 10 χρονια τωρα με το ιντερνετ, αλλα πουθενα!! Οποιος ξερει εστω και τον
αγγλικο ή ισπανικο της τιτλο, θα βοηθούσε πολυ!!

Να'στε καλα ...

Δημήτρης
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2005, 18:09:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Adventures of Little El Cid
ή
Little El Cid no Bôken

Πληροφορίες μπορείς να βρεις εδώ:
Adventures of Little El Cid (TV)

και να αγοράσεις τα επισόδεια εδώ:
http://www.manga-distribution.fr/md/index.php?script=produit&ref=3338

Τα επισόδεια ήταν 26 και οι τίτλοι τους οι ακόλουθοι:

01.Birth of a Small Knight
chiisana kishi tanjō

02.Father's Teachings
otōsan no oshie

03.The Brawler at the Monestary
shûdōin no abarenbō

04.Donkey of the Chapel
reihaidō no roba

05.Punishment for a Trick
itazura no mukui

06.I'm King of the Kids
boku wa gaki taishō

07.Play Exploring
tanken gokko

08.Rui Flew in the sky
sora wo tonda rui

09.The Evil Governor's Castle
aku daikan no shiro

10.Rui and the Three Drifters
rui to sannin no nagaremono

11.Substitute Battle
migawari no kettō

12.Tin Knight
buriki no kishi

13.Secret of the Cow-Men
ushi otoko tachi no himitsu

14.Graveyard of Souls
tamashii no hakaba

15.Battle in the Valley
tanima no kettō

16.Rui Catches a Boar
rui no onoshishi taiji

17.No Castle
oshiro ga nai

18.Ghost of the Watermill Hut
suisha koya no yûrei

19.Castle on Top of the Hill
oka no ue no shiro

20.Bell of Bancolbo
bankorubo no kane

21.Rui Judged
sabakareru rui

22.Domingo's Bridge
domingo no hashi

23.Texfin's Plot
tekusufin no inbō

24.Arrow Flying in the Air
sora wo tobu ya

25.Crisis of Castelia Castle
kasutiiriya jō no kiki

26.One day, I'll Become El Cid...
itsu no hi ka, eru shido ni


κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dimmis
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2005, 22:58:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dimmis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
lencolas sou esteila foto tou froufrou mesw mailΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dimmis
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2005, 23:13:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dimmis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Candy-Candy poios evlepe? to agaphmeno mou. thimame ena episodio pou Candy-Candy efevge me to traino kai efeise pisw ths to kounavi pou eixe kai auto etrexe na prolavei to treno alla den ta katafere kai klama meta egw pou den prolave kai xwristikane meta me koroideue h mhtera mou pou to vlepame mazi.mou exei meinei auto kai exoun perasei 12-14 xronia kai to thimame san xthes.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2005, 14:17:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΤΟΣΑ ΑΤΟΜΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΑΥΤΑ ΠΑΙΔΙΚΑ!
ΦΙΛΕ Tindomiel ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΛΙΑ ΠΟΝΥ-ΠΟΝΥ!ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ?
ΑΝ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΚΑΝς ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΥΛΛΟΓΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΟΛΑ ΟΣΑ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΑΡΕΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙΣ?
ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΒΡΕΘΗΚΕΣ ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΝΟΜΙΖΑ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΕΜΕΝΑ!ΑΝΤΕ ΒΡΕ ΕΙΜΑΣΤΕ 2 ΤΩΡΑ!!!
ΑΝ ΒΛΕΠΑΜΕ ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ?ΜΠΑ ΚΑΘΟΛΟΥ!ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ!Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΗΤΑΝΕ Η ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΟΥ ΣΕΙΡΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΦΡΟΥΦΡΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΣΤΡΟΥΜΦΑΚΙΑ!
ΤΕΛΕΙΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΜΙΛΑΜΕ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ!ΠΟΛΥ ΚΛΑΜΑ ΕΡΙΞΑ ΟΤΑΝ ΠΕΘΑΝΕ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΟΥΣΕ Η ΚΑΝΤΥ ΜΕ ΤΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΑ...ΑΧ...ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΗΣΕΣ ΤΩΡΑ...
ΑΜΑΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ,ΕΔΩ...
ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tindomiel
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2005, 23:17:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tindomiel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μαζευεις και εσυ πονυ??Πω πω!Θα πρεπει να ειμαστε τα μονα κοριτσια στην Ελλαδα που τα μαζευουν ακομα!Χε χε!
Και εγω εβλεπα Καντυ Καντυ!Ηταν απο τα αγαπημενα μου!Παντα ομως νευριαζα που η ζωη της ηταν τοσο αδικη!Εχω σε βιντεοκασσετα μερικα απο τα πρωτα επισοδεια και ακομα βαζω τα κλαματα οταν τα βλεπω...
(γι'αυτο δεν τα βλεπω πολυ συχνα...)

Μου αρεσε πολυ και η Step Jun, με τον Ρομποτακο! χε χε!

*All you need is trust... and a little bit of Pixiedust*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2005, 06:08:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dimmis, Katrina, danagn και Tindomiel, καλωσήλθατε στα Forums του ESOTERICA. Εύχομαι Καλή και Δημιουργική Συμμετοχή!

Συνιστώ όμως(Dimmis) ανεπιφύλακτα την χρήση ελληνικών χαρακτήρων για τα ελληνικά κείμενα.

Τα Greeklish στα Forums του ESOTERICA δεν είναι αποδεκτά παρά μόνον στην περίπτωση μη επιλύσιμου τεχνικού προβλήματος. Σε κάθε τέτοια δυσκολία προτιθέμεθα να βοηθήσουμε για το ξεπέρασμά της.

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

t_de23
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2005, 22:42:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους t_de23  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παιδια γεια σας!!!!πρωτη φορα και γω εδω. Αγαπημενο μου κινουμενο σχεδιο ήταν το, Ταξιδι στο κεντρο της γης. ΕΡΤ1. 1988. Ο bob , η REBBECA, Η Αθηνα και ο Σπαρτακοσ ταξιδευουν για να βρουν τροπο να σωσουν τον ήλιο μιας χώρας που λέγεται Αρκαδία. Ο ήλιος λεγόταν ΣΑΓΚΜΑ. Για να δούμε θα το θυμηθείτε? Χαρακτήρες της σειράς=>ΖΑΓΚ ΖΑΓΚ, ΜΠΙΚ ΚΑΙ ΜΠΑΚ. ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΚΑΙ Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ-ΕΧΩ 14 ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ! ΑΠΟ ΦΩΤΙΝΟΥΛΗΔΕΣ ΕΧΩ 4. ΘΕΛΩ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΠΟΝΥ!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ksanthos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2005, 05:58:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ksanthos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
legolas εισαι απιθανος/η....
απλα σε ευχαριστω και εγω...
Ειμαι φοιτητης στην αγγλια και τις τελευταιες 3 ωρες καθομαι και χαζευω και θυμαμαι....
κανενας θυμαται τον τζουμαρου?????το ρομποτ που εκανε μαχες με τον κερασενιο βομβαρδιστη και τον κουνουπι που ηταν σε χαμηλοτερη κατηγορια αυτη του φτερου που ο μικρος προταγωνιστης φωναζε τζουμαρου ετοιμος τον πεταγε ψηλα και ενεργοποιουταν το ρομποτακι?αλλες εποχες αλλα τραγουδια...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2005, 21:20:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!
ΦΙΛΕ t_de23 ΓΙΑ ΔΕΣ ΤΙΣ ΑΡΧΙΚΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ!ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΠΑΡΤΑΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΑΙΔΙΚΟ.ΤΟ ΕΒΛΕΠΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΛΕΙΠΕ ΑΥΤΟ?
ΦΙΛΕ KSANTHE,ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕ ΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ.ΗΘΕΛΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΠΑΙΔΙΑ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΨΑΞΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΣΕ ΞΕΝΑ SITE κΑΙ ΤΑ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΗΤΑΝΕ ΙΣΠΑΝΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝΕ ΟΥΤΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ΓΙΑ ΑΥΤΑ.ΜΙΛΑΜΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΗΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.ΕΤΣΙ ΜΑΖΕΨΑ ΟΣΑ ΘΥΜΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΑΡΚΕΤΟΙ ΦΙΛΟΙ,ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ...
ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!

ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ksanthos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2005, 07:12:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ksanthos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
legolas πραγματικα με αυτο που εκανες εφερες χαρα σε ουκ ολιγα ατομα που πλεον εχουν περασει την ηλικεια του παιδιου αν και ειναι ακομα παιδια μιας και αυτο που μετραει ειναι το τι νιωθεις.
το οτι εψαξες τοσο και εσυ και οι αλλοι συνταξιδιωτες μονο μπραβο και ευχαριστειες μπορει να σας αποφερει.
και παλι μπραβο και συγχαρητηρια
Υ.Γ.το τζουμαρου κανεις?????????

They tell you black is really white
The moon is just the sun at night
And when you walk in golden halls
You get to keep the gold that falls
Its Heaven and Hell
Fool,fool!You've got to bleed for the danger
Fool,fool
Look for the answer
Fool fool!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ksanthos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2005, 07:16:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ksanthos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
την πατησα και εγω και αλλαξα το ονομα σου...χεχε...
lencolas....

They tell you black is really white
The moon is just the sun at night
And when you walk in golden halls
You get to keep the gold that falls
Its Heaven and Hell
Fool,fool!You've got to bleed for the danger
Fool,fool
Look for the answer
Fool fool!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

t_de23
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2005, 18:15:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους t_de23  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
file lencolas. ΕΧΩ 3 ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΠΑΡΤΑΚΟ. !!!!ΤΕΛΕΙΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝ?!ΩΡΑΙΕΣ ΕΠΟΧΕΣ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ. ΤΩΡΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΦΤΙΑΓΜΕΝΑ. ΤΙ YU-GI-OH ΜΟΥ ΛΕΤΕ. Α! ΕΠΙΣΗΣ ΑΞΙΟΛΟΓΟ ΗΤΑΝ Η ΣΕΗΛΟΡΜΟΥΝ. ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ MANGA ΚΑΡΤΟΥΝ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2005, 23:11:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
WILLO THE WISP

Edited by - 1900 on 02/03/2005 23:13:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2005, 23:24:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
The Wind in the Willows

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
inandabove
Μέλος 2ης Βαθμίδας


187 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2005, 23:30:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους inandabove  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος inandabove  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[purple]Φίλοι lencolas k te_de23, ξέρετε από που μπορώ να κατεβάσω επεισόδια απ' Το ταξίδι στο κέντρο της γης?
Χρόνια το ψάχνω κι εγώ και τα αδέρφια μου! Ήμουν 9 χρ. αλλά ακόμα θυμάμαι το τραγουδάκι..!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2005, 23:32:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
The Snowman

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2005, 15:57:14  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Nightwish
Νέο Μέλος


18 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2005, 21:35:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nightwish  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Hello παιδιά! Είμαι φοιτήτρια στο Εδιμβούργο και αντί να διαβάζω για τις εργασίες μου με έχει πιάσει νοσταλγία για τα παιδικά που έβλεπα όταν ήμουν μικρή. Έψαχνα να βρω κάτι για το αγαπημένο μου παιδικό και έτσι βρήκα το forum. Διαβάζω εδώ και λίγη ώρα και μπορώ να πω πλέον πάει το διάβασμα για σήμερα - μπράβο lencolas! Το αγαπημένο μου παιδικό μακράν - και όπως βλέπω και πολλών άλλων - είναι το "Ταξίδι στο κέντρο της Γης", "Les Mondes Engloutis" ο πρωτότυπος τίτλος. Βρήκα στο γαλλικό Amazon ότι έχουν βγει τα επεισόδια των δύο πρώτων περιόδων σε DVD (πόσες περίοδοι υπήρξαν, αλήθεια;). Must buy! Δυστυχώς είναι στα Γαλλικά, αλλά δεν με πειράζει πάρα πολύ. Ήμουν πάρα πολύ μικρή όταν παιζόταν, δεν πήγαινα καν σχολείο και δεν θυμάμαι πολλά - τα ονόματα, την υπόθεση - αλλά έχω πολλές εικόνες στο μυαλό μου, είδα φωτογραφίες και συγκινήθηκα πάρα πολύ. Το τραγούδι των τίτλων ήταν μεταγλωττισμένο; Δεν θυμάμαι καθόλου. Το πρωτότυπο το κατέβασα πριν λίγο καιρό από Kazaa. Και η Κάντυ-Κάντυ μου άρεσε πολύ (περίεργο, γιατί ήμουν πολύ αγοροκόριτσο). Εδώ έχω μιλήσει με κάτι Ιταλίδες και μου έχουν πει ότι κι εκεί γινόταν πανικός και βλέπανε την Κάντυ ανελλειπώς. Τι έγινε στο τέλος ρε κορίτσια; Λοιπόν, πρέπει να ζητήσουμε από την ΕΡΤ να κάνει ένα αφιέρωμα στα κινούμενα σχέδια της δεκαετίας του 80 για όλους εμάς. Ε, ρε θα πέσει πολύ κλάμα, είμαι σίγουρη. Χαιρετώ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
t_de23
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2005, 19:09:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους t_de23  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ταξίδι στο Κέντρο της Γης
(ΤΩΡΑ, ΛΙΑ ΒΙΣΣΗ ΗΤΑΝΕ, ΑΝΝΑ ΒΙΣΣΗ, ΘΑ ΣΑΣ ΓΕΛΑΣΩ


ΣΤΙΧΟΙ:

ΣΑΝ ΣΚΟΤΕΙΝΙΑΣΕΙ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΕ
ΤΟ ΦΩΣ ΤΟΥ ΓΕΛΙΟΥ ΣΟΥ ΘΑ ΔΩ...
ΝΑΧΕΙΣ ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΣΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ
ΘΑ ΔΕΙΣ ΣΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΠΕΡΝΩ

ΔΩΣ ΜΟΥ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ
ΓΙΑ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΑΣ ΣΤΗ ΓΗ...
ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΣΜΙΓΟΥΜΕ
ΕΛΑ ΚΑΙ ΣΥ ΜΑΖΙ.

CHORUS:
ΑΣ ΤΡΑΓΟΥΔΗΣΟΥΜΕ
ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ
ΤΗΣ ΓΗΣ
ΝΕΟ ΚΟΣΜΟ ΘΑ ΧΤΙΣΟΥΜΕ
ΜΗ ΔΙΣΤΑΖΕΙΣ
ΜΠΟΡΕΙΣ
ΕΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ
ΜΗ ΔΙΣΤΑΖΕΙΣ
ΜΠΟΡΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nightwish
Νέο Μέλος


18 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2005, 22:29:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nightwish  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Hi και πάλι. Λοιπόν επειδή έχω ένα πρόβλημα με τις φωτογραφίες παραθέτω τα links. Αξίζει τον κόπο και προτίνω να ψάξετε όλο το site, ίσως βρείτε και άλλα αγαπημένα παιδικά που εγώ δεν τα θυμάμαι (ή που δεν μου άρεσαν).
Το site είναι αυτό:

http://templeimages.free.fr/index2.htm#A

και εδώ οι φωτογραφίες από τα παιδικά που μου άρεσαν πολύ:

http://templeimages.free.fr/images/1htm/tourmonde.htm
http://templeimages.free.fr/images/1htm/snorkies.htm
http://templeimages.free.fr/images/1htm/sandy.htm
http://templeimages.free.fr/images/1htm/popples.htm
http://templeimages.free.fr/images/1htm/monde.htm
http://templeimages.free.fr/images/1htm/entrechats.htm
http://templeimages.free.fr/images/1htm/Candy.htm
http://templeimages.free.fr/images/1htm/alvin.htm

Τα popples τα θυμάται κανείς; Ήταν τα ζωάκια που γίνονταν φρούτα, μπάλες και γενικά έπαιρναν διάφορες μορφές. Δεν θυμάμαι πολλά, αλλά έχω δύο από τα κουκλάκια. Θυμάμαι που είχαμε πάει με τη μαμά μου να μου τα πάρει (τον περασμένο αιώνα - 'μαμά, γερνάω, μαμά') και ήθελα ένα μεγάλο και δεν μου το πήρε. Μου πήρε τα πιο μικρά. Και τώρα που το σκέφτομαι, το ένα είναι του αφερφού μου, σνιφ-σνιφ. Παιδικά τραύματα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2005, 19:56:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΞΑΝΑ ΕΔΩ...ΒΛΕΠΕΤΕ ΑΜΑ ΜΠΕΙΣ ΜΕΤΑ ΚΟΛΛΑΣ!!!
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΑΓΑΠΗ ΑΡΕΣΕ ΣΕ ΠΟΛΛΟΥΣ,ΚΑΙ ΟΤΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΚΑΙ ΟΛΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΠΟΥ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΞΕΧΑΣΕΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥΣ.ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΛΟΓΩ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΩΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΨΑΞΩ ΓΙΑ ΝΕΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΠΑΡΟΝ.
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.
ΦΙΛΗ Nightwish,ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ Η ΣΕΛΙΔΑ ΠΟΥ ΠΑΡΕΘΕΣΕΣ.ΕΧΕΙ ΩΡΑΙΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΟΝΤΩΣ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΡΟΜΕΡΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΕΨΑΧΝΑ ΚΑΠΟΙΟ ΑΡΧΕΙΟ Η ΚΑΠΟΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ Η ΕΣΤΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΑ ΠΑΛΙΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΝΤΟΥΣΑΝ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ ΓΕΝΙΕΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΕΣ ΜΕ ΑΥΤΑ,ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ!ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ!ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΣΤΗΣ ΕΡΤ!ΜΟΥ ΚΑΚΟΦΑΝΗΚΕΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΑΡΧΙΣΕ Η ΙΔΕΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΩΣΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΠΡΑΞΗ!
ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΓΩ ΤΑ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΤΑ ΒΡΗΚΑ ΣΕ ΙΣΠΑΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΙΤΑΛΙΚΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ!ΒΛΕΠΕΙΣ ΜΑΛΛΟΝ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΡΑΤΟΙ ΤΑ ΕΚΤΙΜΑΝΕ!
ΦΙΛΕ inandabove,ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΙΤΕ ΙΣΠΑΝΙΚΟ ΕΙΧΑ ΒΡΕΙ ΤΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΤΕΛΟΥΣ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΜΑΖΙ.ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΛΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΡΕΘΕΣΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΦΙΛΟ.ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΛΟΓΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΕΧΑΣΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΜΟΥ.ΨΑΞΕ ΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ...
ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΓΑ...
ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ...
ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....

Edited by - lencolas on 20/03/2005 19:58:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Conqueror
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2005, 17:06:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Conqueror  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Conqueror  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

..Learn to listen and you will learn to learn...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2005, 02:34:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΙΩΝΙΑ ΣΤΡΟΥΜΦΑΚΙΑ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ -Ε-
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.
***
ΖΗΛΩΤΟΝ ΜΕΝ Ο ΠΛΟΥΤΟΣ ΤΙΜΙΟΝ ΜΕΝΤΟΙ ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΣΤΟΝ Η ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ.
***
Μ.Β.σε ευχαριστώ,όντως τα εμπόδια είναι χάρτινα. Σοφότατο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 48 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy